OMGEVING Academienleuws Laatste berichten MARKTBERICHTEN Burgerlijke Stand DINSDAG 16 MEI 1939 DE LEIOSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 3 (Reeds opgenomen In een gedeelte onzet vorige oplage). LEIOEN. RIJNLANDSCH BORGSTELLINGS- FONDS VOOR DEN MIDDENSTAND. Derde Jaarvergadering. In een één dezer dagen onder leiding van den heer D. ten Cate Brouwer ge houden jaarvergadering van de Stichting Rijnlandsch Borgstellingsfonds heeft de districtscommissaris, de heer P. A. van Aggelen, directeur van de Gemeentelijke Hulpbank te Leiden, het jaarverslag uitge bracht. Aan dit verslag is het volgende ont leend. In het verslagjaar heeft het fonds we derom in een groote behoefte voorzien. Dank zij het fonds hebben vele nijvere middenstanders zich kunnen handhaven. Bij de beslissingen omtrent aanvragen wordt uitgegaan van de grondgedachte, dat bij elke hulpverleening het construc tief element voorop moet staan en dat de hulp economisch verantwoord moet zijn. Het opdiepen van dit constructief ele ment en het scheppen van de sfeer, waar in dit kan gedijen en profijt kan opleve ren ia niet altijd even gemakkelijk. Voor alles moet blijken, dat besliste wil en energie van den aanvrager om zijn zaak weer uit het moeras te halen en hij moet een open oog krijgen voor de moeilijkhe den en de mogelijkheden van zijn bedrijf. Wanneer dat fundament eenmaal is ge legd en een voldoende grond aanwezig is om te veronderstellen, dat het blijvend en sterk genoeg is, als tweede voorname fac tor het credietwaardig maken der zaak. Daarvoor is vaak een ingrijpende sanee ring en schuldbemiddeling noodig. Wanneer verder op grond hunner per soonlijke kwaliteiten en omstandigheden verwacht kan worden, dat aanvragers in staat en bereid zijn de aan te gane lee ning. naar behooren terug te betalen, wordt een gunstige beslissing genomen. Het werkterrein van de Stichting omvat het ambtsgebied van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rijnland te Leiden. In de samenstelling van het bestuur kwam geen verandering. Op 29 November 1938 overleed prof. mr. D. van Blom. Met ingang van 1 Januari 1939 waren aan de beurt van aftreden de heeren P. A. Colijn, B. J. Hogeboom en M. J. E. Kwint respectievelijk burgemeester van Alphen a. d. Rijn, ter Aar en Koudekerk.- Deze vertegenwoordigers van de aangesloten gemeenten waren niet aanstonds herbe noembaar, teneinde ook aan andere ge meente-besturen de gelegenheid te geven, zich in het bestuur te doen vertegenwoor digen. In de plaats van de afgetreden bestuurs leden werden door burgemeester en wet houders daarvoor bij toerbeurt aangewe zen benoemd de heeren mr. G. F. W. van Berckel, A. IJ. van Gerrevink en J. A. Bakhuizen, respectievelijk burgemeester van de gemeenten Voorhout, Oegstgeest en Rijnsaterwoude, terwijl de heer Bak huizen tot 2e voorzitter werd benoemd. De heer G. R. D. Crommelin, die aan de beurt van aftreden was, werd herbe noemd. Voor de eerste maal werden in het be stuur .benoemd door den Kon. Ned. Mid den standsbond, den heer W. Zwart, den Bond van R.K. Ver. van den Handel- drijvenden en Industrieel en Middenstand „De Hanze", de heer H. J. L. Tobé, door den Christelijken Middenstandsbond, den heer C. Schout. Ingevolge het bepaalde in de statuten zullen deze vertegenwoordigers eerst in het bestuur zitting kunnen nemen, wan neer de middenstandsvereenigingen in het ressort van de Kamer van Koophandel en Fabrieken tot de inkomsten van het fonds bijdragen. Behandeld werden 188 (v.j. 171) schrif telijke aanvragen. Hierbij kwamen 12 aan vragen welke aan het eind van het vorig verslagjaar nog in onderzoek waren. 78 of 38 pet. (v.j. 80 of 44 pet.") van de aanvra gen werden afgewezen, a. wegens niet- credietwaardigheid, d.w.z. omdat van deze aanvragers niet kon worden verwacht, dat zij op grond hunner persoonlijke kwa liteiten en omstandigheden in staat en be reid zouden zijn de aan te gane leeningen naar behooren terug te betalen, b. wegens onmogelijkheid om de zaak te saneeren en c. omdat de zaak niet levensvatbaar was. Aan het eind van het verslagjaar waren 15 aanvragen nog in onderzoek. 9 aan vragen werden ingetrokken, terwijl in 21 gevallen uitsluitend saneering en schuld bemiddeling werd verleend en twee ge vallen naar het Leidsch Borgstellingsfonds werden verwezen. Bij de behandelde aanvragen zijn niet begrepen aanvragen, waarvan bij het eer ste onderhoud al dadelijk bleek, dat het fonds geen hulp kon bieden, omdat het ging om de oprichting van een zaak, aan vrager hulp noodig had voor een con sumptief doel of dat de zaak eerst kort te voren was gevestigd. Ingewilligd werden 75 (v. j. 59) aan vragen voor een geldleening tot een totaal bedrag van 18405.(v. j. 11715.of gemiddeld per aanvraag f 245.(v. j. 199) Aan het eind van het verslagjaar ston den uit 74 (v. j. 69) gevallen tot een ge zamenlijk bedrag van 11389.19 (v. j. 8360.89). Het aantal aflossingen bedroog 2224. Het gemiddeld bedrag per aflossing 6.90. Het gemiddeld bedrag der op 31 December 1938 nog uitstaande borgstel lingen bedroeg 154.— (v. j. 121.—). Degenen aan wie een borgstelling is ver leend. voldoen over het algemeen behoor lijk aan hun verplichtingen. Het verlies op borgstellingen bedroeg slechts 540.86 of 3 Deze zeer gunstige resultaten zijn mede te danken aan de goede en nauwe samen werking met de credietverleende instel ling, de Gemeentelijke Hulpbank te Lei den. De risico's worden mede verminderd doordat in een aantal gevallen zekerheid kon worden verstrekt door cessie van huur van vorderingen, overdracht van levens verzekeringspolis, van machines, mede- borg van familieleden enz. Zooals hiervoren bij de behandeling van 'aanvragen is opgemerkt, is een belang rijke factor der hulpverlening het crediet waardig maken der zaak. Hiertoe wordt overgegaan, wanneer na onderzoek blijkt dat het financieel evenwicht in de exploi tatierekening verbroken is. Er moet dan een constructief plan worden gemaakt, waarbij het verleden en de toekomst van de zaak ernstig onoer de oogen moet wor den genomen. Het spreekt vanzelf dat hier bij niet volgens een vast schabloon kan worden te werk gegaan, maar dat elk geval om afzonderlijke behandeling vraagt. Wanneer blijkt dat met een accoord tegen finale kwyting de belangen van debiteur en crediteuren het beste zijn gediend, wordt daartoe een vertrouwelijk rond schrijven aan crediteuren gericht. Ook dit werk vereischt veel overleg. Eerst wan neer alle crediteuren met het aangeboden accoord genoegen nemen wordt tot uit- keering overgegaan. Ook werd schuldbemiddeling verleend door het treffen van regelingen met schuldeischers, waarbij de daartoe perio diek door den debiteur uit zijn inkomsten af te dragen middelen geleidelijk en ponds pondsgewijze worden voldaan. Deze schuld bemiddelingen verdienen, voor zoover dat mogelijk is, de voorkeur boven het treffen van een accoord, omdat op deze wijze aan crediteuren na verloop van tijd 100 pet. van hun vordering kan worden uitgekeerd. Verlaging van lasten kon in een aantal gevallen worden verkregen door vermin dering van hypotheekrente, van aflossing van schulden, verlaging van huur enz. In totaal werd voor een bedrag van 222.337.gesaneerd en bemiddeld. Voor schuldbemiddeling werd in 190 posten een totaal van f 7362,43 ontvangen voor uitkeering aan crediteuren. De ge- inde bedragen werden veelal gelijk ont vangen met de aflossing op de leening waarvoor het fonds borg staat. Het totaal bedrag dat op deze wijze aan schuldrege lingen loopt, bedraagt 12.265.79. Dank zij onze bemoeiing werd een be drag van 7690.door derden beschik baar gesteld voor het credietwaardig ma ken van „de zaak" waarbij vooral van fa milieleden van aanvragers veel medewer king werd ondervonden. Door ons fonds is steeds gaarne voldaan aan verzoeken van het Nationaal Fonds voor Bijzondere Noo- den en van een aantal plaatselijke Com missies van samenwerking, om te willen adviseeren in verzoeken om hulp en me dewerking te verleenen tot saneering en wijziging van de inrichting van een zaak. Deze nauwe samenwerking wordt ook door ons zeer op prijs gesteld, omdat op deze wijze een goede hulpverleening aan den in nood verkeerenden middenstand wordt bevorderd. Het eigen-kapitaal bedraagt 27674,99. Van de 21 aangesloten gemeenten werd bovendien bij de oprichting in totaal 18193,59 aan rentelooze leeningen ver kregen. De inkomsten van het fonds worden ver kregen door rente van effecten, giften, bijdragen van middenstandsvereenigingen en subsidie van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland. Leden van middenstandsvereenigingen, waarvan de vereeniging een jaarlijksehe bijdrage verleend, zijn vrijgesteld van aan- vraagkosten. Van de aangesloten gemeenten worden geen jaarlijksehe bijdragen gevraagd. Het fonds is niet bij de Rijksregeling aange sloten en ontvangt derhalve uit dien hoof de geen bijdragen in de verliezen op borg stellingen en vergoeding voor administra tiekosten. De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer G. R. D. Crom melin in ontvangsten en uitgaevn tot een bedrag van 2784.19 en de balans met een eindcijfer van ƒ47401,08 werden nagezien door de hoeren A. A. C. M. van Iersel en H. J. J. A. Smeets. Alles werd in volmaak te erde bevonden; de penningmeester werd onder dankzegging gedéchargeerd. Het is verheugend te kunnen constatee- ren, dat vele de hun geboden hulp ten volle waardeeren. Zij uiten dit in stipte nako ming van hunne verplichtingen, waardoor getroffen regelingen regelmatig kunnen worden afgewikkeld. Dit werkt er toe me de, dat ock crediteuren de bemiddeling van het fords voor het treffen van schuld regelingen in toenemende mate op prijs zijn gaan stellen en dat ook van die zijde veel medewerking wordt ondervonden. Handeldrijvende en industrieele midden standers, wonende m de b(j het fonds aan gesloten gemeenten, kunnen een aanvraag voor een borgstelling of hulp in den vorm van bemiddeling, voorlichting, saneering enz. schiftelijk indienen bij den districts commissaris, Nieuwsteeg No. 6 te Leiden Zij ontvangen dan een oproep om hun aan gelegenheden met den districtscommissa ris te komen bespreken en hun aanvragen nader toe te lichten. Ten slotte brengt het verslag een woord van bijzondtren dank aan hen, die het be stuur met raad en daad hebben terzijde gestaan. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n: 292 Stokhuyzen's Vruchtensap en Jamfabriek N.V., Alphen a/d Rijn, WiLhelminastraat 34, Vruchten- sap- en jamfabrieken. De zaak is met in gang van 1 Maart 1939 in liquidatie getre den. Liq.: P. J. van Kesteren, Alphen a/d Rijn. 6935. Swart en Co., Sassenheim, Hoofd straat achter nr. 169. Kweekerij en export van bloembollen. In de Scandinavische lan den wordt handel gedreven onder den naam: Eygenstein, Swart en Co. 2555. Gebrs. van Dam, Noordwijk, Kerk straat 9. Motor, rijwielhandel; verkoop van radio-artikelen, waschmaohines, kinderwa gens enz. Bijv. uitgeoefend bedr.: huishou delijke artikelen, ijzerwaren enz. (in het pand: Kerkstraat 11. Noordwijk). Opheffing: 2984. „Eigenzorg". Voor hout, Jac. v. Beyerenwcg 150. Kruidenier en koffiehuis. WASSENAAR BLAUW ZWART Reeds geruimen tijd leefde bij de leden en supporteurs van Blauw Zwart de ge dachte aan een feestdag. Zondag is die ge dachte tot werkelijkheid geworden, op schitterende wijze. De commissie had het plan opgevat een sportmiddag te organi- seeren met attracties voor de leden en sup porters en tot slot een feestavond. Om half een ving het feest aan met wed strijden van de junioren a en c, respectie velijk tegen V.V.L. a en Docos c. Fel werd er gestreden en het reslutaaat was, dat Blauw Zwart a met 100 won en dat Blauw Zwart c met 40 verloor. Tijdens de rust kregen de elftalen thee met koek en chocolade en na afloop van den wedstrijd limonade. Geen wonder, dat de jongens in hun sas waren. Des middags werd de vriendschappelijke wedstrijd gespeeld Blauw Zwart I tegen D.H.L.I. om de door de Leidsche Courant uitgeloofde groote zilveren medaille. Voor den aanvang van den wedstrijd, die met muziek werd opgeluisterd, betraden de junioren het veld. Een gedelte nam post bij de masten mqt winpels, 10 in aantal aan geboden door enkele supporters, terwijl de rest zich en haye voor de tribune opstel de. Nadat de muziek zich had doen hoortn heeft de heer Beek, voorziter van de feestcommissie het geschenk aangeboden. Hierna werden de wimpels geheschen en het Wilhelmus ingezet. Daarna heeft de voorziter het geschenk voor de vereeni ging aanvaard. Hij bracht dank aan de gevers, voor het geschenk, dat de accom modatie verhoogde en een bewijs van het meeleven met de vereeniging. Hij hoopte, dat die genegenheid zou blijven en riep daartoe de leden op tot sportiviteit. Daar na bracht hij dank aan de directeur van de Leidsche Courant voor het beschikbaar stellen van de medaille. Hij hoopte, dat een sportieve strijd om het bezit zou worden gevoerd. Hierna ving de wedstrijd Blauw Zwart ID.H.L. I aan onder de uitste kende leiding van den heer Schimmel, in denb eginne wogen de partijen tegen el kaar op. Na 5 minuten maakte de rechts binnen van BI. Zwart het erste doelpunt, een keihard schot, gevolgd uit een voor zet van den linksbuiten. Kort hierna straft de middenvoor van BI. Zwart een fout in de verdediging van D.H.L. af. 2.0. Het zelfde gebeurt den Biauw Zwart, zoodat de stand 21 wordt. Blauw Zwart is dan ge- ruimen tijd sterker en voor de rust wordt het net nog 3 maal genomen. Tijdens de rust maakt de muziek een rondwandeling over het terrein. Na de pauze was er aanvankelijk een gelijk op gaande strijd, maar DHL wist niet te sco ren. Bij Blauw Zwart ging het beter. Zij wist nog 4 maal te doelpunten, zoodat de strijd met 91 eindigde. Jammer, dat DHL niet volledig was. Blauw Zwart speelde een wedstrijd, zooals wij in tijden niet hebben gezien en met een volledig DHL- elftal zou er een mooi partijtje te zien zijn gegeven. Na al loop heeft de voorzitter van Blauw Zwart de medaille aan den aanvoerder van Blauw Zwart overhandigd. Des avonds werd een feestavond gege ven in het R.K. Vercenigingsgebouw. De zaal was tot in alle uithoeken bezet. De avond werd door den voorzitter geopend, waarbij hij zeide, dat deze feestavond was bedoeld als een feest voor leden en sup porters om den onderlingen band te ver sterken. Daarna traden om beurten de humorist, conferencier, de heer Louis Seton met zijn band op, terwijl verschillende leden lieten zien, dat zij op de planken evengoed thuis zijn als op het grastapijt. Keurig was de hulde van 3 junioren en 1 senior op rijm aan den voorzitter, mevrouw Brouwer en hun zoon als dank voor hetgeen zij voor de vereeniging prestoeren. Deze huldiging ging vergezeld namens alle leden van een rooktafel, een bloemenmand en een zilve ren sigarettenkoker. Voor een groote ver rassing zorgde de heer G. Westgeest, die een clublied had gedicht en getoonzet. Ook de prestatie van D. van Leeuwen met zijn jodelende serenade aan Roosje oogstte veel bijval. De avond werd in gepeste vroo- lijkheid gesleten en ieder was tevreden. Na de pauze werd een loterij georganiseerd met een rad van avontuur om fraaie, door de'ingezetenen beschikbaar gestelde prij zen. De opbrengst is vanzelfsprekend voor de kas. Na afloop van het programma bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. Voor de competitie speelde Zondag Blauw Zwart b tegen Ria b en won met 8—0. LEIDEN. Geslaagd: Voorbereidend kerkelijk examen: de heer D. C. van der Linde, Zwertewaal (Z.-H.); Doctoraal examen Geneeskunde: mej. T. E. Zwaagdijk, Den Haag. Mej. W. H. E. Jacometti, die slaagde voor het doctoraal examer kunstgeschie denis, behaalde den graad cum laude. Binnenland DOODELIJKE AANRIJDING TE DEN HAAG. Hedenmorgen om 8 uur staken twee meisjes, de 13-jarige A. G. en de 7-jarigo S. G., op de Prinsegracht bij de Varken markt te 's-Gravenhage onvoorzichtig den rijweg over. Op dat oogenblik werden z(j aangereden door een personenauto, be stuurd door den 23-jarigen W. de H. van de Thorbeckelaan. De kinderen werden tegen den grond geworpen en moesten door den gemeentelijke Geneeskundigen dienst naar het R.K. ziekenhuis aan het Westeinde worden overgebracht. Aldaar bleek, dat het 13-jarige meisje slechts schaafwonden had opgeloopen. Zij kon naai huis terugkeeren. De 7-jarige S. G. evenwel kreeg zware inwendige kneuzingen. In den loop van den ochtend is zij aan hare verwondingen overleden. Buitenland IN AFWACHTING VAN HET WITBOEK OVER PALESTINA. JERUSALEM, 16 Mei. (A N. P.). In de straten van de stad zijn vlugschriften aan geplakt, waarin met geweld gedreigd wordt, indien het Witboek over Palestina onbevredigend zal zijn. De vlugschriften zeg gen: „Indien de hoop der Joden wordt te leurgesteld, zal het zwaard van Israël ge trokken worden. Wij willen niet den dood van onschuldigen, maar wij zullen niet aarzelen bloed te vergieten, indien het r nodig is". De „Palestine Post" gelooft intuaachen, dat de meerderheid der Joodsche bevolking het aanwenden van geweld afkeurt. LEIDEN, 15 Mei. Groenten veiling. Per iOü kg.: prei J 7.1013.10, kroten, gekookt f 58, aardappelen 6-13, andijvie 8 13 sla 27, snijboonen 6082, peulen 3258, postelein 918, spinazie 2.50 --4.50, per 100 stuks: komkommers 2.70 8.0, bloemkool 737, salade 0.502.30 per 100 bos: pieterselie 2.903.70, radijs 0.601.00, selderie 0.501.60, uien 40 —90 cent, peen 623, rabarber f 1.50 7 20, raapstelen 4080 cent, 16 Mei. Vette Varkens. Aanvoer: 205 te taal waarvan 193 zwaar 46, 47 en 48 cent en 12 licht 4445 cent per kg. levend ge wicht. Handel sleepend. ROTTERDAM. 16 Mei. Vee. Aanvoer: 3800 totaal, 175 paarden, 7 veulens, 929 magere runderen, 835 vette runderen, 48 v«tte kalveren, 91 graskalveren, 1308 nuch tere kalveren, 253 schapen en lammeren, 12o zuiglammeren, 6 varkens, 1 big en 77 bokken of geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 75, 62 en 3850 cent, vette ossen 68, 62 en 3850 cent, stieren 60, 54 en 48 cent; vette kalveren 1.10, 90 en 60—75 cent, schapen' 45, 40 en 23 cent, graskalve ren 5542 cent, nuchtere kalveren 38, 33 en 28 cent, slachtpaarden 50, 43 en 32 cent. Ilijzen per stuk: schapen f 191614; zuiglammeren 7—5—3; nuchtere slacht- Kalveren f 1876; nuchtere fokkalveren t 282318; slachtpaarden 235200 125; werkpaarden f 350270130; hitten 255—195—125; stieren 255—205-140; kalfkoeien 285- 220155; melkkoeien 280—210—155; varekoeien 200—160— 170; vaarzen 165—145—105; pinken 125 —10585,g raskalveren 5040—30, bok ken of geiten 9- 84. Overzicht: vette kreien en ossen, aanvoer iets korter, han del tamelijk, prijzen 2e en 3e kwal. ossen iets hooger verder als gisteren prima koe tot 84 cent, prima oss tot 73 cent. stieren aanvoer als vorige week, handel redelijk, prijzen le soort onv. 2e soort iets hooger. vette kalveren aanvoer gewoon, handel gced, prijzen onveranderd prima 1.20. schapen en lammeren aanvoer iets kleiner, handel stroef, prijzen als gisteren; zuiglam meren aanvoer iets minder, handel traag, pi ijzen als vorige week, nuchtere slacht en fokkalveren aanvoer kleiner, handel vjot, prijzen iets stijver; paarden aanvoer korter, handel kalm, prijzen als vorige week kalf- en melkkoeien aanvoer korter, handel kalm, prijzen als vorige week. Kalf- en melkkoeien aanvoer korter, han- de. matig, prijzen onveranderd, varekoeien aanvoer als vorige week, handel stug, prij zen prijshoudend, vaarzen en pinken aan voer matig, handel lui, prijzen als vorige week. Graskalverer aanvoer korter, han del tamelijk, prijzen iets hooger. bokken of geiten aanvoer korter, handel stroef, pi ijzen onveranderd. ROTTERDAM, 15 Mei. Blnnenl. Granen en Peulvruchten. Gerst chevalier f 8.00 3.50, gerst winter f 7.608.20, haver 8.75 7.35, rogge 8.258.40, erwten, kleine groene 8.2511.75, «chokkererwten f 11.50 14.75, Alles per 100 kg. Buitenl. granen. Stemming flauw: Rogge: 74/75 kg. Bahia Blanca aangekomen 8.60, stoom. 8.60; 72/73 kg. Poolsche gedenatureerd disp. f 6.70, geladen-stoo- mend 6.6u. Gerst: 64/65 kg. La Plata aangekomen en stoomend 160.88/69 kg. La Plata aangekomen en atoomend 162.—; 64/65 kg. Poolsche geladen-stoo- mend 160; No. 3 Amtrikaansche begin Juni verwacht 160. Haver: 5f/50 kg. La Plata Clipped aangekomen ens toornend 8.85; 49/50 kg. Poolsche disp. 7.15, Maia per 2000 kg.: gele La Plata oude oogat aangekomen 162, nieuwe oogat aangeko men 163.50 atoomend naar aankomst 156155; La Plata anquantlno aangeko men 178, atoomend 173; gele Java dlap. geatort 139; No. 2 gele Amerlkaansche disp. 163; no. 3 Oost-Afrikaansche stoo mend f 158. 's HERTOGENBOSCH, 16 Mei. Boter. LEIDEN Geboren: HeUna Johanna d. van W. v. Westbroek en N. Weber Antoinette Theodora Maria d. van G. Cornelissen en J. M. J. Berings Barbara d. van N. Kcij- zer en B. Teijn Clasina d. van A. Chau- dron en J. Pot Hiima Alida Jeanne d. van D. A. Eppenga en G. W. de Haas Hendrikus Evcrhardus z. van H. Sijsenaar en G. Grem Hans z. van K. Voogd en J. H. A. Pot Ellen d. van A. M. v. De venter en B. M. Molt. Ondertrouwd: W. Th. Kok jm. 22 j. en H. J. de Graaf jd. 23 j. Gehuwd: L. Bekooij jm. en J. C. Wit- holt jd. J. H. A. A. Gubbens Jm. en M. A. M. Jongmans Jd. B. G. G. Schneider» jm. en IJ. Laan Jd. J. H. Meerdink Jm. en G. S. Overduin. Overleden: D. de Boer m. 50 j. D. Bavclaar m. 75 J. Aanvoer 23850 kg. Prijzen: hoogste f 1.28, langste f 1.15 en middel 1.24 per kg. BODEGRAVEN, 16 Mei. Kaas. Aange voerd 226 partijen Goudschc kaas, allo met rijksmerk, totaal 10.170 stuks, wegende 91 530 kg. Prijzen: met rijksmerk le soort 2123, 2e soort f 1920 Handel matig. BOSKOOP, 16 Mei. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 70 - 96 cent, Wendland 5073 cent, lladley 5083 cent, Briarclif 4072 cent, Butter- f'y 5081 cent, Steward 4582 cent, Wilh. Kordes 3040 cent, Rosalandia 4560 cent, Fiorex 50—81 cent. Vierlanden 60—100 cent Edith Helen 60—83 cent, Aug. Noack 27 --60 cent. Else Poulsen 4058 cent. Gloria Mundi 75105 cent, Ellen Poulsen 4063 cent, Paul Grampel 6090 cent, Rosa Mun di 70131 cent, Mevr. van Straaten van Nes 4061 cent. Ingar Olhson 4063 cent, Rhododendron 21 cent, Acerblad 2025 cent, Lathyrus 1216 cent, Asparagus 22 —25 cent, Pioenen 25 cent. Violieren 44 cent, Clematis Prins Hendrik f 1.201.40, Clematis Nelly Mooscr 2535 cent, Clema tis Le Coultre 1 20, Azalea in pot 63 cent. HAZERSWOUDE, 16 Mei. Eierenvelllng. Aanvoer 9795 stuks. Prijzen: kippeieren 3.053.50 en eendeneieren 2.552.60 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 15 Mei Grocnten- vriling. Per 100 kg.: prei 12—15.10, kro ten 2.00—2.75, spinazie 2.504.00, per 100 stuks: sla 2 903.80, per 100 bos: radijs 0.001,20, rabarber 3.904.20, raapstelen 5090 cent. LEIDSCIIENDAM, 15 Mei. Groentenvei- ling. Eng. komkommers le soort 7.40—- 8.P0, 2e soort 5.106.20, 3e soort 4.50 4 90, tsek 4,306.10, gele komkommers le soort 6.808.50, 2c soort 4.706.10, 3e soort 1 4.104.60, stek 3.505.40, krop sla 0.60—1.60, 2e soort 50—60 cent, stoof- sla 2.504.20, peen 14.1018.30, bloem kool le soort 20—27, 2e soort 14—18, utl- schot 713, tomaten midd. f 17.4018 20, gr ronden 1718.50, 2e soort f 16.90 18 10, 3e soort f 10.50—11.20. bonken 14 15, andijvie per 100 f 3.004.80, andij- v.e per kg. 1117 cent, spinazie per 6 kg. 1521 cent. postelein 11.2015.30, raap stelen 0.70—1.00, rabarber per 100 bos 2.303.50, snijboonen 6488 cent, radijs 6090 cent, prei 14.1018.50, selderie 1 1 00—1.20. LOOSDUINEN, 15 Mei. Grocntenveiling. Bloemkool le soort f 1528, 2e soort f 8 17, kaskomkommers le soort f 6.007.90, ?t soort 4.305.30, 3e soort f 4.30—5.30, rijen komkommers le soort f 5.507.70, 2e soort 4.105.30, gele komkommers le soort 7.008.60, Witte komkommers 7.90, perziken le soort 1317, 2e soort 912, 3e soort 68 per 100 stuks, me loenen 1770 cent per stuk, snijboonen 72 cent, tomaten A 3341, idem B f 2731, idem C 3439, idem CC 2633, idem Bonken f 1729, druiven, blauwe le soort 160.— per 100 kg., spinazie 10—12 cent per 4 kg., postelein 71—89 cent per 6 kg., salade le soor 0.501.70, 2e soort 0 50 per 100 krop; peen 1523, radijs 6070c ent, raapstelen 60 cent, rabarber 2.10—3.20. selderie 1.10 per 100 bos, andijvie 8.251 -.25, per 100 kg. andijvie 2.503.80 per 100 struik, komkommer- stek 25 per 100 kg., stoofsla 12—26 cent ptr 6 kg. Koolrabi 2 40 per 100 stuks, pepers f 1 802.80 per 100 stuks, aardap pelen 9—16 per 100 kg., eieren f 4,00 110 per 100 stuks. ROELOFARENDSVEEN. 16 Mei. Groen- tenveling. Aardbeien 15—20 cent per doosje, asnveer 32500 doosjes; sla f 0.50 - ?,00 por 100 krop, peulen 1.802.40 per 10 pond, snijboonen f 2.80 idem, spinazie 5 cent per kg. VINKEVEEN. 15 Mei. Grocntenveiling. Peulen f 4048, postelein f 7—13, spina zie 2.50—4.50, stoofs'a 2 00—2 30. andij vie 8.90, tomaten 2446 per 100 kg bloemkool 17—30. kropsla f 0 50—2.90, komkommers 5—10 per 100 stuks, rabar ber 2—0, radijs 0.00—0.80, raapstelen f 1.00—1.10, peen 13 per 100 bos, aard beien 1620 per 100 doosjes, violen 30 cent per bak. ZOETEItWOUDE, 15 Mei. Veiling „Ik leer nog". Aanvoer 4000 eieren. Prijzen: kippeneieren f 3.303.80, eendenelren f 2.502.80 per 100 stuks, kaas 2324 cent en Leidsche kaas 10—14 cent per pond, kippen 50 cent, duiven 16 cent en konijnen 0 201.00 per stuk. WIS8KLNOTEERINGEN AMSTf''Ml AM) Londen 8.07 Berlijn 71.50 Parus 4.921/2 Brussel 31 66 Zwitserland 41.701/.» Kopenhagen 89.85 Stockholm 44.88 Oslo 43.75 New York 1.85l3/|a

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3