y y Lucht Verdedigings Fonds Will U iels wctcn? «AANDAG 15 MEI 1939 DE LEIDSCHE COURANl TWEEDE BLAD - PAG. 7 ALPHEN AAN DEN RIJN RAADSLID G. BERGSHOEFF GEEN CANDIDAAT VOOR DE A.S. VERKIEZINGEN Het hoofdstembureau weigert erkenning. In zijn Dinsdag 9 Mei, ten raadhuize al hier gehouden zitting, heeft het hoofd stembureau, onder voorzitterschap van den burgemeester den heer P. A. Colijn en gevormd door de wethouders G. M. Hern- green en W. J. Spreij, alsmede door de heeren W. A. Lam en A. F. Ruijssenaars de ingeleverde lijsten onderzocht van de candidaten, door elke partij, welke aan de gemeenteraadsverkiezing wenscht deel te nemen, verkiesbaar gesteld, en de met be trekking hiertoe door eiken candidaat, volgens artikel 39 van de kieswet ver plichte verklaring, geverifiëerd. Hierbij had het hoofdstembureau, naar wij vernemen, bezwaar gemaakt tegen de betreffende verklaring van den heer G. Bergshoeff, lijsttrekker van de Staatkun dig Gereformeerde Partij. Dit gemeenteraadslid wordt momen teel, wegens ongesteldheid, in zijn za ken waargenomen en vertegenwoordigd door zijn zoon, die, volgens overlegde notaricele akte, alle stukken voor zijn vader onderteekent. Het hoofdstembureau meent even wel, dat deze machtiging wettelijk niet geldt voor particuliere aangelegenhe den en zij zeker niet is in overeen stemming met de meergenoemde bepa ling van de kieswet. Van dit bezwaar is onmiddellijk kennis gegeven aan de instantie die de betreffen de lijst had ingeleverd en haar er op ge wezen, dat volgens artikel 41 van de kies- wel gelegenheid bestaat dit verzuim als- in og te herstellen mits de bedoelde verkla ring, persoonlijk door den aangeduiden candidaat onderteekend, binnen drie da gen, na dagteekening van de opmerking bij het hoofdstembureau wordt ingele verd. Van dit recht evenwel is door de Staat kundig Gereformeerde Partij geen gebruik gemaakt en zy is op geenerlei wijze op dit verzuim teruggekomen. Weshalve het hoofdstembureau in zijn openbare zitting van 13 Mei besloten heeft den hoer G. Bergshoeff als candidaat voor de aan staande gemeenteraadsverkie'zing, van de groslijst dier partij, af te voeren. Tegen dit besluit staat nog binnen kor ten tijd, voor die partij, recht van beroep open bij Ged. Staten. Of zij hiervan gebruik zal maken is niet zeckr. Indien er geen wijziging in dezeen stand komt zal de heer D. van Leeuwen, de tweede candidaat van deze partij, als lijsttrekker fungeeren. Honderdjarig bestaan van de firma Pon- sioen en Zoon. De firma Ponsioen en Zoon alhier bestaat heden 100 jaar. De zaak welke in 1839 door den heer G. S. Ponsioen', den grootvader van den tegenwoordigen firmant werd opgericht is steeds op dezelf de plaats en onder denzelfden naam gedre ven en werd als koperslagerij opgezet. In den loop der afgeloopen eeuw heeft zij zich telkens gemetamorphoseerd al naar gelang de eischen van den tijd zulks vergden. De firma Ponsioen en Zoon bezit dan ook op het gebied van centrale verwar ming, electriciteit, sanitaire inrichting en nog zooveel meer een uitstekenden naam en kan met de grootste firma's in den lan de wedijveren. R.-K. Typografen. Afscheid van secre- iaris-penningmeeste. W. W. van Leeuwen. In de Vrijdagavond, onder voorzitter schap van den heer G. Th. v. d. Kant in de bestuurskamer van het Sint-Josephgebouw alhier gehouden algemeene ledenvergade ring, werd, na afhandeling van de meer huishoudelijke zaken op hartelijke wijze af scheid genomen van den heer W. W. van Leeuwen, die jaren lang secretaris-pen ningmeester is geweest van de afdeeling Alphen aan den Rijn van den Ned. R.-K. Typografenbond en die thans deze afdee ling als zoodanig gaat verlaten, wegens het bereiken van den vervroegden pensioenge rechtigden leeftijd. De voorzitter dankte hem voor het zeer vele, dat door dezen ijverigen bestuurder, voor zyn vakafdee ling, in het bijzonder in den loop der jaren is verricht en wenschte hem nog vele ja ren van gezond leven toe, waarin hij dan naar hartelust van een lange welverdien de rust moge genieten. Spr. vertrouwde er evenwel op, dat de heer van Leeuwen de vergaderingen van de afdeeling zal blij ven bezoeken als voorheen. In de nu ontstane bestuurs-vacature werd op voordracht van het bestuur bij accla matie gekozen de heer W. A. van Leeu wen Wzn., zoon van den scheidenden se cretaris-penningmeester. Van de gelegenheid werd tevens ge bruik gemaakt om het jeugdig lid Fr. van Leeuwen te complimenteeren met zijn met schitterend punten-resultaat behaald eind diploma in de typografie. Vervolgens werd besloten tot opheffing van de studieclub, daar samenwerking met de afdeeling Leiden niet mogelyk L ge bleken, terwijl de plaatselijke afdeeling zelfstandig voor een vruchtbaar resultaat te klein is. Bij de rondvraag verzocht een der le den het bestuur naar alle plaatselijke or ganisaties, vakafdeeling en andere clubs en vereenigingen een circulaire te doen zen den met het verzoek alle drukwerken op te dragen aan georganiseerde drukkers. In verband met de juist afgekomen bindend verklaring van de arbeidersovereenkom sten is prijsverschil practisch uitgesloten. Aan dit verzoek zal spoedig worden vol daan, waarna sluiting volgde. In de sloot. In de Gnephoek is Zater dag een vrachtauto, toen de bestuurder B. de W. uit Koudekerk plotseling remde, ge slipt en dientengevolge in een langs den weg gelegen sloot terechtgekomen. De be stuurder wist zich in veiligheid te stellen, terwijl later de wagen werd gelicht. Plechtige opdrachtfeest Meisjes Congre gatie. Voorafgegaan door een triduum, geleid door Pater Van der Scheer S.J. uit Amsterdam en een Algemeene H. Commu nie der leden gistermorgen tijdens de H. Mis in de St. Bonifaciusparochie, deden gisteravond een 52-tal jonge meisjes hun plechtige opdracht voor de Meisjes Congre gatie. Dit groote feest van de beteekenis- volle belofte aan de H. Maagd Maria vond plaats in een plechtig Lof waarvan de ge zangen werden uitgevoerd door de leden van de beide meisjes-congregaties. Na afloop hiervan vereenigden zich de 170-tal leden van de beide meisjes-congre gaties in het St. Pancratiusgebouw waar Pater v. d. Scheer een lezing met licht beelden hield van een schoon verhaal over de verschijning van de H. Maagd aan een viertal arme kinderen in het Fransche, toen nog onbeteekenend plaatsje Pontmain. Thans is dit dorpje uitgegroeid tot een groote bedevaartsstad, waarin op de plaats van een oude hoeve waar de verschijning een feit was geworden, de prachtige Notre Dame de Pontmain is verrezen. Voor den aanvang van deze lezing sprak de Directeur van de Meisjes-congregaties, Kapelaan C. M. Klaver, een kort woord tot de leden, waarin spr. allen feleciteerde met de opdracht en de hernieuwing van de op dracht en het vertrouwen uitsprak, dat die opdracht zegenrijke vruchten moge afwer pen. Aan alle aanwezigen, waaronder de Deken, werd thee aangeboden. KJJVf.V. en L.T. Voor een korte be spreking van haar doel en voor de defini tieve vaststelling van een avond voor haar verplichte en vaste bijeenkomsten, kwam gisterenmiddag in de bestuurskamer bij een de afdeeling Alphen aan den Rijn van de Katholieke Jonge Middenstanders- vereeniging, waarin, ook hier ter plaatse, als afzonderlijke groepeering is opgericht een afdeling van jonge boeren, tuinders en kweekers, die den naam draagt van L.T. (Land- en Tuinbouwafdeeling) en die ge zamenlijk op haar programma als één schakel voeren: godsdienst, spel, zang, mu ziek, sport en ontwikkeling. Na opening met gebed door den Mode rator, kapelaan C. M. Broers, gaf de voor zitter de heer J. Ponsioen Yzn. een kort relaas van zijn bevinding en opgedane er varing op de 4 week-ends tot vorming van Leiders in de K. J. M. V. Hierna zette de moderator in het kort uiteen het doel van de K.J.M.V. en de L.T. hierbij erop wij zend, dat de breedere en diepere beteeke- nis hiervan gegeven zal worden in de z.g. oriëntatie-cursus, die 5 a 6 avonden in be slag zal nemen. De vereeniging heeft ten doel, hare leden te vormen tot mannen van karakter en kartholieken van de daad, zoo wel in het private als openbare leven en dit doel tracht zij te bereiken door het be vorderen van den godsdienstzin en van de godsdienstkennis bij hare leden; het hou den van bijeenkomsten ter behandeling van onderwerpen welke dienstig zijn ter ontwikkeling; voorts door het bieden van goede vriendschapsverkeer en alle andere wettige geoorloofde middelen, bevorderlijk voor de godsdienstige, maatschappelijke, cultureele en lichamelijke ontwikkeling der leden. Na deze punten nader belicht te heb ben werd onder elkaar gezellig van ge dachten gewisseld over ontspanning e.d. en vervolgens de Vrijdagavond vastgesteld voor de veertiendaagsche vaste en ver plichte bijeenkomsten te beginnen deze week te 8.15 uur in de bestuurskamer, wanneer dan een aanvang zal worden ge maakt met de oriëntatie-cursus. Alle leden zijn dan beslist present!.... Vertrokken: Marrigje de Jong géb. van der Linden en gezin, naar Rotterdam, Spangenschekade 8 Johannes J. Wolmer- stett, naar Nieuwveen, Bloklandscheweg 194 Aaltje Kammeraar naar Nieuw veen, Bloklandscheweg 194 Lamberdina C. Th. Knaapen, Beesel (L.) Reuver Jo hanna F. Ph. Schmidt naar 's-Gravenhage, Bresterstraat 60 Grietje Boxma naar Nieuwveen, No. 129 Wed. Geertruida Verkerk-Arijsze naar Utrecht, Wilhelmina- park 5 Dirk Wesselse naar Aalsmeer, Oosteindeweg 4. ROELOFARENDSVEEN DE KRUISVAART ROEPT Eindelijk is de tijd aangebroken, dat ook Roelofarendsveen met de methodiek der Kruisvaart heeft kennis gemaakt. Hier toe is Zondagavond pater Kauling O.S.Cr, met de St. Pancras-cohort uit Leiden ge komen, alsmede baanderheer de Graaf, de districtsbaljuw J. Huibers en de buurt- baljuw Vlasveld. Kap. P. von Fisenne begroette by de opening van den avond de pastoor der pa rochie cn hoopte dat de nieuwe vorm van jeugdleiding in het dorp de voile sympathie van de pastoor mocht hebben. Vervolgens verwelkomde spr. pater Kauling, de Kruis vaarders van Leiden en Hoogmade, pas toor Lips en vei der alle belangstellende ouders en genoodigden. Een speciaal wel kom richtte kap. von Fisenne zich tot de jeugd der parochie; voor hen vooral is deze avond bedoeld en deze demonstratie beteekent de publieke kennismaking van Roelofarendsveen met de Kruisvaart. De jeugd, welke pas van de schoolbanken komt zal in de nieuwe banen der jeugdlei ding gevoerd-worden. Spr, hoopte dat deze kennismaking een zeer aangename mocht zijn en dat het werk voor de jeugd door de medewerking van ouders en leiders vol ledig mocht slagen in de toekomst. Hierna kreeg de cohort uit Leiden de verdere verzorging van den avond op zich. Een jong redenaar verkondigde met veel talent en komische allures in het kort samengevat de groote idealen der Kruis vaart. Vervolgens verscheen de Leidsche co hort op het tooneel, waar onder leiding van baanderheer de Graaf een burcht- bijeenkomst werd gehouden. Hierbij werd voor de jongens en tegelijk voor alle aan wezigen op duidelijke wyze uiteengezet: a. welke jongens de Kruisvaart omvat; b. wat het doel is van de Kruisvaart; c. wel ke de middelen zijn om een goed Kruis vaarder te worden. Tot slot hiervan wer den gemeenschapsspelen en zang uitge voerd. Tijdens de pauze richtte pater Kauling zich met een propagandistisch woord tot de jongens en hun ouders en omlynde nog eens scherp het doel en de werkwijze van de Kruisvaart, waarbij door het aankwee- ken van alzijdige vaardigheid de jongens gevormd worden in den geest der Kruis vaart-idee. Onder leiding van de buurtbaljuw Vlas veld werkten de jongens een keurig ver zorgd programma af, met rijke variatie van zang, declamatie en spelen. Kap. von Fisenne dankte aan het einde der samenkomst in het bijzonder de me dewerkers uit Leiden, die op duidelijke wyze en in aangenamen vorm de Kruis vaart hebben gepropageerd. Mogen onze jongens en de leiders daarvan veel ge leerd hebben, opdat ook in Roelofarends veen de nieuw vorm van jeugdleiding suc ces mag hebben. De kapelaan richtte daar om het verzoek tot alle ouders om volle dige medewerking. A.s. Dinsdagavond om 8.30 uur is er weer bijeenkomst in de St. Pancratiuszaal. Dan zullen de bans ingedeeld worden; de jongens zorgen er voor dan namen voor de bans uitgedacht te hebben. WOERDEN GEMEENTERAAD In de Vrijdagavond gehouden Raadsver gadering waren alle leden aanwezig. Bij de ingekomen stukken was een verzoek v. d. vereeniging „Koninginnedag" om een extra subsidie van 100 voor versnape ringen etc. voor de jeugd by gelegenheid van de a.s. geboorte van een prins of prinsesje. Niemand was hier op tegen. De heer Ruys had alleen nog even willen wachten met de beschikbaarstelling; over haasting is nooit goed, aldus spr. Inzake het adres v. H. J. v. E betreffen de vergunningen sprak de heer Zon over rancune van de zyde van B en W. Spr. vond de gevolgde wijze van handelen niet elegant. Deze zaak was nogal ingewikkeld Voor uithangborden etc. moqten zLg. re cognitiegelden betaald worden. De be trokken persoon heeft bij de Hooge Raad uit laten maken, dat het bewijs niet ge leverd is, dat zijn uithangbord boven ge meentegrond hangt. Toch wilden B. en V>'. het geld in het laadje hebben. En wat deden zij nu? Zij trokken de vergunning in en nu moet de heer v. E opnieuw de ver gunning vragen en.... betalen. De voorz. vond, dat de raadsleden hier niet langer over hoefden te spreken, want zy hebben er geen steek mee te maken. Het is alleen iets voor B. en W.l De Raad be greep dat en ofschoon de voorz. nog even zei: „Als B. en W. zich altijd in een hoekje lieten dringen, dan ging de zaak heelemaal verkeerd", werd hierop weinig gereageerd en begon men aan het volgende punt. Inzake het adres van de heer F. Beijen over wegenaanleg kon de Raad zich niet met dit particulier initiatief vereenigin gen. Volgens de heer Cnossen kon men het Uitbreidingsplan wel verbranden, als men gehoor gaf aan dit adres. Het voornaamste twistpunt bewoog zich om de kwestie: detailleeren v. h. uitbrei dingsplan of niet. Met 12 tegen 1 st. werd het vóorstel van B. en W. aangenomen om het adres niet in te willigen. Met de wijzi ging v. h. ambtenarenreglement werd ac- coord gegaan. Over de loon verordening van arbeids- contracters (werkvrouwen, schoonmakers etc) was men het nog niet dadelijk eens Volgens wethouder de Wit zou het loon van een z.g. „leerling" niet te hoog moeten zijn, als prikkel om de een of andere dag iets anders te zoeken. Elke 2 gulden, aldus de wethouder, werkt eraan mede, dat hy langer blijft, Met 10 tegen 3 st. (de Wit, v. Beek, v. d. Heyden) werd het voorstel en B. en W. aangenomen. Bij de wijziging der algemeene loonver ordening liepen de discussies heet over het al of niet eischen van diploma's. De heer Cnossen was er erg voor, maar de voorz. vond een gebonden zijn aan diploma's wel eens lastig. De heer Cnossen kon dit on mogelijk begrijpen. Wethouder Sonnevelt vond, dat de Raad het advies van Georga niseerd Overleg, dat de bewuste clausule adviseerde, wel op lagen prijs stelde. In dit geval beschouwde wethouder de Wit het G.O. als een „Kind met een lam handje". By de behandeling v. h. adres inzake het Parkeerverbod Kruisstraat vonden ver schillende leden, dat de politie deze be paling een beetje soepel moest toepassen. De heer Snel adviseerde om gelegenheid tot parkeeren te geven op de z.g. Visbrug Het adres wordt afgewezen B. en W. zullen deze kwestie nader onderzoeken. Bij punt 7 werd besloten een leening aan te gaan 30.000 met een looptijd van 20 jaar tegen 3 5/8 Het crediet B.-steun werd goedgekeurd. De Raad stemde er mee in het vischwater aan het Oudeland tegen 35 per jaar aan A. J. Staal te verpachten. Een subsidie van 30 aan de Lagere Landbouwschool werd zonder steming ge noteerd.* Over een aangevraagde subsidie van 200 voor het fanfarecorps „Excelsior" wegens een te kort voor het aan unifor men bij gelegen v. h. 35 jarig bestaan, werd breedvoerig gesproken. Hoewel de finan- cieele commissie goedgunstig geadviseerd heeft (alleen voor deze zeldzame gelegen heid), verklaarde wethouder de Wit zich sterk tegen. De heer v. Beek zegt, dat we hiermede 'n precedent zullen scheppen. Met 10 tegen 3 st. (tegen de heeren de Wit, v. Beek en v. d. Heyden) werd de subsidie verleend. By de rondvraag sprak de heer v. Beek over de Hooge schoolgelden. Wanneer komt de commissie v. financieën met voor stellen, vroeg spr. Meerdere leden vonden de schoolgelden hier niet hoog. Als wethou. der de Wit zegt, dat de financieele commis sie deze zaak in een kwartiertje afgedaan heeft, protesteert de heet Cnosse tegen de ze uitlating. De voorz. deed de toezegging dat deze schoolgeldheffing nog eens onder de oogen zal worden gezien. De heer Lunenburg maakte er de voorz. opmerkzaam op, dat hy op een morgen in de Openbare School ontdekt heeft dat de geheele nacht de gaskachels in een lokaal gebrand hebben. Dit verzuim, vermoe delijk na een avondcursus werd alge meen sterk afgekeurd. Nadat de heer v. d. Lee (S.D.A.P.) de stadhuisverbouwing nog eens ter sprake had gebracht (spr. vroeg, waarom dit zoo lang op sleeptouw werd gehouden) volgde sluiting te tien uur. TER AAR Verbetering Geerdijk. Heden is aan gevangen met de verbetering van den Geerdijk; de weg zal voor doorgaand ver keer enkele maanden zijn afgesloten. Het verlengde van dezen weg tot aan de Oude- Wetering wordt eveneens reeds verbeterd en is ook afgesloten. Nog enkele maanden en hier zal dan zijn een prima verkeers weg, waarnaar jarenlang is uitgezien. ZOETERWOUDE GOUDEN KLOOSTER-JUBILEUM Op 4 Mei heeft de Eerw. Zuster Rosa (in de weerld Cornelia van der Salm Chr. d.) in het Franciscanessenklooster te Franeker haar gouden professiefeest gevierd. Na een schoone viering van dit jubileum ls de jubilaresse naar -Zeterwoude gekomen om in haar geboorteplaats te midden van haar uitgebreide familie de feestviering voort te zetten. Reeds Vrijdag was het gouden klooster- bruidje, vergeezld van Zuster Philippe een nichtje, dat in dezelfde congregatie is getreden in het Gesticht van de Zusters Francescanessen in de Zuidbuurt gearri veerd, en Zaterdagmorgen begon de nieu we feestdag met een plechtige H. Mis uit dankbaarheid, opgedragen door den Deken. Het spreekt wel vanzelf, dat er aan-de jubilaresse een feestelijken intocht naar de kerk was bereid; vele kleine kinderen met de bloemen van de Mei en wuivende palmen gingen vanaf het klooster naar de kerk de groote stoet van de Zusters vooraf. Den geheelen dag vierde de familie het feest in het Gesticht. Zondags, na de Hoog mis, was er gelegenheid de jubilaresse te felicteeren, waarvan door zeer velen ge bruik werd gemaakt en waar vele oude herinneringen „uit de vorige eeuwêê wer den opgeroepen tusschen de jubilaresse cn oude bekenden. Hierna kwam de St. Jansfanfare in de feestzaal om ht stille klooster in een on gekende feeststemming te brengen, want zoo'n gouden feest moet toch zeker gevierd worden. In den middag kwamen van heinde en verre alle neven en nichten in de vele gra den en het leek wel een patriarchale stam van Vader Jacob, die tesamen was geko men. Dit was wel ht grootste feest voor de eenvoudige Zuster: nog eenmaal haar fa milie in de wijde vertakkingen bijeen te mogen zien. Vandaag gaat Zuster Rosa weer naar haar klooster, met een afscheid voor eeuwig aan Zoeterwoude, het dierbaar plekje uit haar jeugd, dat het gouden feest zoo goed gevierd heeft. Vijf en vijftig jaar getrouwd. Giste ren vierde het echtpaar J. van der Kolk Roessen het 55-jarig huwelijkfseest en het vlaggende Watertje leefde in dit ju bileum mede als echte buren, 's Middags kwam de St. Jansfanfare een serenade brengen tot groote vroolijkheid van het nog krasse echtpaar, dat door de kinderen, evenals met het gouden feest, op hartelijke wijze in de bloemetjes was gezet. De actie „Naar de Nieuwe Gemeenschap". Morgenavond zal deze actie in de pa rochies van St. Joan Onthoofding en van de H. Kruisverheffing worden ingezet. De uit- noodigingen voor bijwoning der vergade- ring werden in ruime mate verspreid. Het comité spoort U allen aan gehoor te geven aan deze oproep, opdat allen kennis zullen nemen van de actie, die, zooals in den breede voor de radio en in de pers is uit eengezet, aller steun en deelname mag ver gen, omdat zy de strijd aanbindt tegen de kwalen van dezen tijd, omdat zij het menschdom aanspoort door beoefening vsn de sociale liefde en rechtvaardigheid, het cgoisme weg te bannen tot heil van Kerk en Staat. Geef daarom gehoor en komt ken nis nemen van deze actie, gij ouders, hoof den gezinnen, opdat deze actie via U in de gezinnen doordringen. Het comité herhaalt met de meesten aan drang het verzoek op tijd aanwezig te zijn. Het feestspel „Wij jubileeren". Het feestspel „Wij jubileeren", dat met het zil veren feest van den L.T.B. zoo'n groot suc ces verwierf, is gisteravond in het Patro noot nog eenmaal voor een stampvolle zaal opgevoerd. Het succes was van het begin tot het einde onverminderd en aan het slot bracht het publiek na het dankwoord een ovatie aan het revue-gezelschap. 4&I Ook Uw steun! HetLuchtverdedigings- fonds stelt jongelui financieel in staat tot vlieger opgeleid te worden. Een versterking van de vlieger-reserve is ver sterking van onze Neu traliteit. Zendt Uw bijdrage aan het Postgiro 320000, Den Haag, ten name van de Vereeniging voor Nationale Veiligheid. Vraag: Zijn er in Leiden vele R.-K. Dam- en Schaakclubs? Zijn deze aangeslo ten by een bond, zoo ja, hoe zijn deze adres sen? Antwoord: Wend u voor den R.-K Haagschen Dambond, waarbij Leiden is aangesloten, tot den heer M. A. M. v. d. Wyngaert, Ieplaan 25, Rijswijk. Voor de schaakvereenigingen kunt u zich verstaan met den heer Geyer, secretaris van de Twee Koningen, Botermarkt, te Leiden. 480ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) Sde klaa.se, late Ityat Trekking van Maandag 15 Mei 1039 Hooge Prijzen 100.000.— 3362 1.500.— 15182 1.000.- 11927 15727 400.- 1142 7030 20813 200.- 2320 3952 15298 18173 100.— 1019 2444 7064 l'rijzrn van 7U.— 1280 1587 1833 2123 2267 2671 2840 2942 3101 3109 3110 3199 3325 3439 3510 3661 4317 4570 4675 4868 5029 5118 6276 5344 5453 5524 5747 6041 6096 6142 6205 6427 6715 6852 7281 7377 7475 7585 7881 79G7 8367 8522 8708 8864 8897 8978 9060 9086 9457 9521 9603 9609 0705 9929 0955 10046 10124 10210 10260 10505 10592 10678 10938 11179 11358 11515 11534 11018 11654 11857 12074 12287 12322 12448 12636 12691 12810 12828 12841 12966 13120 13153 13177 13210 13317 13379 13470 13555 13584 13721 13814 13942 14167 14273 14589 14642 14726 14763 14841 14984 15020 15203 15474 15539 15015 10225 10616 10048 10720 17020 17018 17227 17279 17475 17575 17757 18024 18380 18383 184.0 18506 18541 18548 18605 18609 18707 18943 19034 19067 19246 19297 19836 10879 19903 19979 200^8 20237 20381 20428 20495 20642 20660 21234 21263 21912 Nieten 1067 1105 1170 1260 1270 1320 1321 1329 1370 1456 1457 1463 1548 1567 1573 1577 1506 1618 1651 1653 1677 1712 1783 1824 1827 1937 1997 2057 2129 221.0 2337 23IH' 2364 2377 2410 2477 2498 2589 2650 2697 2859 2861 2886 303fl 3067 3110 3152 3162 3170 3299 3316 3384 3387 3412 3429 3441 3448 3530 3564 3501 3593 3619 W*J 3771 3794 3853 3878 3915 3938 4045 4051 4057 4067 4090 4140 4175 4177 4183 4253 4257 4287 4292 4315 4360 4399 4403 4471 4504 4528 4636 4665 4687 4840 4038 494:. 4055 6065 6146 6157 6198 5227 8201 6273 5283 6342 6351 5431 5445 5488 5712 6727 5769 6792 5825 6871 6896 5001 5924 697/ 6008 6036 6060 6078 6117 6170 6388 6481 6467 6469 6501 6572 6000 0049 0705 0742 6778 6826 6842 6854 6969 7018 7023 7045 7103 7157 7161 7182 7266 7285 7289 7290 7327 7372 7387 7398 7458 7468 7486 UB 1561 7595 7621 7785 7820 7842 7850 7900 7983 8050 8063 8077 8090 8152 8177 8271 8307 8353 8412 8486 8503 8544 8545 8591 8663 8079 8715 8724 8730 8751 871 9001 9002 9045 9064 9071 9141 9154 9158 9165 9220 9274 9318 9387 9394 9ti M 9449 9400 9408 9546 9547 951 l 9 - 9 .9 9599 9D15 9042 9090 976» 97».j 97 .0 9 'i'. 9833 9840 9862 9898 9908 9925 0941 9960 10056 10129 10138 10156 10238 10284 IBM 10408 10500 10516 10841 10865 10866 10872 10902 10937 10947 10948 10957 10967 10999 11014 11032 11091 11102 11215 11228 11283 11297 11308 11309 11351 11363 11450 11455 11457 11480 11505 11510 11526 11566 11670 11705 11752 11754 11787 11824 11828 11840 11843 1190» 119»! 119» 120.!4 12" 7 12088 12118 12148 12174 12177 12209 12389 12469 12490 12553 12567 12067 12660 12078 12688 12719 12728 12756 12763 12804 12870 1281 I 12895 12927 12985 12990 12991 13044 13043 13178 13233 13285 13302 13346 13360 18200 120*7 18508 13603 13610 13648 13052 13089 13725 13746 13760 13791 13828 13852 13920 13927 13985 14022 14038 14138 14197 14304 14351 14300 14368 14406 1440'J 14493 14512 14557 14635 14668 14800 14» 19 14864 14884 14887 14889 14914 14933 14938 14074 14985 15039 15066 15122 15103 15234 15240 15275 15289 15299 15305 15330 15341 15356 15376 15435 15481 15496 15514 15580 15601 15649 15719 15870 15879 15881 15905 15938 16017 16061 16094 16096 16130 10162 16186 16195 16242 16203 16319 10347 16382 16394 16418 16422 16505 16605 16G13 16610 16629 16772 16812 16835 16842 16872 16879 10805 17065 17136 17160 17178 17245 17254 17441 17503 17543 17553 17031 17703 17716 17827 17933 17990 18000 18089 18118 18132 18202 18204 18331 18343 18348 18357 18420 18482 18522 18555 18595 18650 18784 18934 18984 19081 19099 19214 19256 19267 19287 19347 19360 19385 19390 19413 19415 1C478 19481 19513 19559 19561 19601 19634 19654 19607 19758 19828 19854 19885 19934 19974 20020 20088 20115 20139 20163 20235 20239 20266 1 '272 20291 20310 20322 20338 20391 20430 20480 20503 20530 20550 20560 20570 20603 20670 20690 20739 20766 20938 20985 21013 21093 21111 21231 21312 21414 21457 21471 21472 21538 21543 21602 21614 21620 21656 21678 21687 21703 21707 21708 21800 21806 21823 21832 21903 21946 21965 21989

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7