STADS NIEUWS Laatste berichten AGSNDA Burcerlijke Stand MARKTBERICHTEN MAANDAG 15 MEI 1939 DE LE'DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 De luchtbeschermings demonstratie op het Schuttersveld Vijfduizend toeschouwers sloegen de oefeningen gade Het weer beloofde in de tweede helft der vorige week weinig goeds voor de luchtafweer-demonstraties, welke Zater dagmiddag vanwege de Ned. Vereeniging voor Luchtbescherming, in aansluiting met de tentoonstelling in de Stadsgehoorzaal werden gegeven. Maar naarmate de Zater dag vorderde, 'werd het weer beter en 's middags was het uitstekend zonnig weer. Dit werkte er niet weinig toe mede, om den opzet dezer demonstratie te doen sla gen. Immers, zeker vijfduizend toeschou wers waren hierbij aanwezig. Er vyaren vierduizend betalende bezoekers, enkele honderden genoodigden en vanaf den Rijnsburgersingel en Marislaan sloegen ook talrijk velen de oefeningen gade. Deze werden gehouden op het bestrate gedeelte, het parkeerterrein, terwijl achter de Schuttersveld-school het luchtafweer mitrailleursgeschut stond opgesteld. Onder de aanwezigen bevonden zich de burgemeester, mr. A. van de Sande Bak- huyzen, enkele wethouders, de gemeen te-secretaris, mr. dr. C. E. van Strijen en verschillende militaire autoriteiten. Voor den aanvang der demonstratie gaf het hcofd van den Luchtbeschermings dienst, de heer R. Meyer, commissaris van politie, een uiteenzetting van hetgeen er nu en dus bij dreigend oorlogsgevaar bij luchtaanvallen dient te geschieden en het verloop der oefeningen werd door hem via de loudspeakers bekend gemaakt. Wie in de laatste weken de artikelen hierover in onze courant nog niet had ge lezen, kon hier op de hoogte gesteld wor den van de maatregelen, welke de burger bevolking bij luchtgevaar dient te ne men. En de demonstraties hebben doen zien hoe nauw de burgerbevolking, de vrijwilligers voor geneeskundigen dienst en voor brandweer, zoowel als de techni sche hulpploegen der verschillende be drijven gas, electricitet en water bij deze maatregelen betrokken is. Het feit, dat bij deze oefeningen mede werking verleend werd door de militaire autoriteiten in den vorm van vliegtuigen en luchtafweergeschut, maakte de demon straties effectvoller, ook al namen deze middelen er slechts een gefingeerd aan deel in. Toen de komst der vliegtuigen vanuit het Noorden des lands door de luchtwacht werd aangekondigd, klonk het lucht alarm over het veld middels een aldaar opgestelde sirene. Dadelijk werden de eerste maatregelen getroffen, de schuilloopgraaf, welke plaats biedt voor honderd personen, werd be volkt, de technische hulptroepen kregen bericht op haar hoede te zijn. En toen de vliegtuigen „den eersten bom hadden la ten vallen" ondanks het knetterend af weergeschut, zag men de resultaten ervan. De bom was ingeslagen in de straat, waar een waterstraal er op wees, dat de water leiding getroffen was, terwijl men aan nam, dat ook de electrische- en gasleidin gen den bomaanval niet hadden weer staan. De technische ploegen waren na en kele oogenblikken gearriveerd, terwijl ook de geneeskundige dienst spoedig met am bulance-wagens en brancards op het ter rein verschenen om de onvoorzichtigen, die zich tijdens den luchtaanval op straat hadden gewaagd, te verzorgen. In een mi nimum van tijd waren twintig brancards met verbonden gewonden weggebracht. Na een kwartier kwamen de vliegtuigen terug. Van 600 M. lieten zij lichtkogels vallen, bedoeld als brandbommen. De re sultaten waren te zien aan de branden op het terrein. Eerste voorbeeld was een met zand gedekte zolder, waar het vuur spoe dig gebluscht was, doch voor den twee den brand, waar knetterende vlammen uit een huisje laaiden, was de blokbrand- weer noodig. waarvoor de vrijwillige blokbrandweer uitrukte en het gelukte deze spoedig de laaiende vuurzee te doo- ven. Daarna werd nog een demonstratie gegeven met de baby-motorspuit van de politie-brandweer. Zoo maar dan met een dubbele capaciteit zal Leiden elf motorspuitjes krijgen, die in de elf brand wijken zullen worden opgesteld. (Tus- schen haakjes: wij vestigen er nogmaals de aandacht op, dat voor deze vrijwilli gerscorpsen nog vele leden noodig zijn!). De derde luchtaanval was nog sug gestiever. Van 300 M. hoogte werden toen gasbommen losgelaten en hiervoor kwa men de gasverkenners en de gas-verple- gers(sters) in actie. Ook deze oefening verliep uitstekend, zoodat we het geheel zeker een succes mogen noemen. In ieder geval: wij hopen, dat thans meerderen het nut en de noodzakelijkheid van de lucht bescherming zullen inzien en de heer Meyer vond tusschen de verschillende oefeningen door zoo nu en dan gelegen heid om de aanwezigen een en ander nog eens nadrukkelijk aan het verstand te brengen en hen aan te bevelen lid te wor den van de afd. Leiden der Ned. Vereeni ging. Wij hopen, dat deze woorden niet ijdel gesproken zullen zijn. Na deze oefeningen werden nog de monstraties gegeven met „Brandex", een vloeistof, welke de daarmee bestreken voorwerpen brandvrij maakt. Voor zoover wij het konden beoordeelen was het effect daarvan vrij in het oog loopend. De luchtbesche-mingstentoonstelling is Zaterdag bezocht door 2175 bezoekers, w.o. 500 militairen en 250 'scholieren. Opnieuw gaven zich 275 personen als lid op. Morgen is het de laatste dag der ten toonstelling. Van avond en morgen dus is er nog gelegenheid om een bezoek te bren gen. Mogen velen hieraan gevolg geven. „Brandex" is de toepassing van een kleur- en reuklooze vloeistof, welke met de meest eenvoudige middelen op hout (b.v. zolders van huizen, stoffen, behang selpapier enz.) kan worden aangebracht. Onbegrijpelijk leek het ons, dat een hou ten huisje, gewoon bestreken met deze vloeistof een temperatuur van 3000 gr. C., ontwikkeld door zen electron-thermiet- brandbom, kon weerstaan. De vloer, waarop dit vernietigend in strument geplaatst werd, bleek inderdaad tegen deze abnormale verhitting bestand; het huisje blakerde wel, doch toonde geen sporen van verbranden, zooals een ander object zonder behandeling met „Brandex" zou vertoond hebben. Verder werden ons getoond: proeven met gordijnen, behangselpapier enz., welke proeven duidelijk aantoonden, dat derge lijke stoffen met „Brandex" behandeld, een zeer goeden weerstand boden tegen een uitbreiding van brar.d na behandeling van dit bijzondere procédé. MEISJES-CONGREGATIE HARTEBRUG. Herdenking van het tienjarig bestaan. De meisjescongregatie van de Hartebrug- parochie heeft gisteren feest gevierd. Dit gebeurt bijna elk jaar, maar gisteren was het toch wel een bijzondere mijlpaal die bereikt was en wel de tiende. Tien jaar is een heele tijd en vanzelf gaan de gedach ten terug naar al het prachtige en heil zame werk, dat in de afgeloopen tien ja ren gedaan is. Veel zegenrijk werk is ver richt, werk dat zijn vruchten duizendvou dig af heeft geworpen en dat ook in de toekomst, onder bescherming van aller Moeder Maria, niet na zal laten het mooie godsdienstige Congregatiedoel te verwe zenlijken. De verschillende directeuren kunnen dan ook trots zijn op het oprichting- en voort gezette werk van de Maria Congregatie van de Hartebrugparochie. De feestdag was voorafgegaan door een Triduum, gegeven door den weleerw. pa ter van Hartevqld O.F.M. De dag werd begonnen met een H. Mis, waaronder alle leden ter H. Tafel nader den, waarna de directeur, de weleerw. pa ter S. Booms, een kernachtig woordje sprak. Vervolgens zaten allen aan een welvoorziene ontbijttafel aan waar natuur lijk een opgewekte stemming heerschte en natuurlijk ook eenige tafelspeeches niet ontbraken. Na eenige feiten, welke ver toond werden door den weleerw. pater van Heusden, keerden allen huiswaarts om des avonds opnieuw bijeen te komen in de Hartebrug voor de opdrachtplechtigheden van 25 adspiranten, waarbij het pas ge vormde koortje op goede wijze onder lei ding van pater Booms de gezangen ten gehoore bracht. Na een kort Lof kwamen allen vervolgens bijeen in hét St. Antonius Clubhuis om op feestelijke wijze dezen bij zinderen dag te besluiten. Allereerst was het woord aan den directeur, den weleerw. pater S. Booms, O.F.M., die begon met de nieuwe leden hartelijk geluk te wenschen om vervolgens de talrijke aanwezigen het St. Antonius Clubhuis was geheel ge vuld een hartelijk welkom toe te roe pen. Dit welkom gold in de allereerste plaats den zeereerw. pastoor R. Smitz, O.F.M., den weleerw. paters Peerdeman en van Harteveld, welke laatste 't triduum heeft gehouden en mej. Paardekooper, hoofdleidster van de Graal van de Harte brugparochie. Op verzoek van den direc teur bracht allereerst de secretaresse een overzicht van de afgeloopen tien jaren, waaruit wij aanstippen de oprichtingsda tum 17 Febr. 1929, onder directeurschap van pater Frigge, met 26 leden. Achter eenvolgens passeerden allerlei bijzondere gebeurtenissen de revue, zooals de oprich ting van diverse clubs, het geven van on derricht, het jaarlijks plechtig triduum, de vastenavondfeesten enz., om daarna te besluiten met de mededeeling, dat er thans bijna 200 leden zijn. De directeur bracht daarna dank aan zijn voorgangers, den weleerw. paters Frigge, Soppe, v. d. Snoek en Ponsioen voor al wat zij gedaan hebben voor de congregatie om daarna ook het be stuur van thans in. deze dankwoorden te betrekken. Na nog eenige kernachtige woorden tot de leden gericht te hebben gaf spr. graag het woord aan pastoor R. Smitz, die begon met directeur, bestuur en leden hartelijk geluk te wenschen met het tien-jarig bestaan, daarbij de hoop uitspre kende, dat de gestadige groei moge aan houden. Vervolgens wees zijneerw. op de noodzakelijkheid van het lidmaatschap der Mariacongregatie voor het meisje van heden, opdat een zonnige reine jeugd de voorbode moge zijn voor een blijde toe komst. Zoowel pastoor Smitz als pater Booms wezen vervolgens op het nut van de ka tholieke jeugdbeweging naast de congre gatie en spoorde allen aan om toch lid van zulk een vereeniging te worden. Nadat vervolgens nog dankwoorden ge sproken waren was het officieele gedeelte van den feestavond voorbij en kreeg de „leut en de gijn" gelegenheid om hoogtij te vieren. De tooneelclub voerde op waarlijk goede wijze een blijspel in Irie bedrijven op, getiteld: „Het levenselixer". Op uit bundige wijze heeft de zaal meegeleefd met de belevenissen van de twee dienst maagden, die in do stellige overtuiging leefden, dat hun mevrouw, mevrouw de dokter, een levenselixer had uitgevonden, dat dezelfde uitwerking had als apenkl e- ren en dat de mevrouw zich zelf had inge spoten met dit vocht en jong opnieuw te rug kwam. We zullen niet verklappen de serie vergissingen, welke er voortvloeiden uit de situatie. Daarvoor is het te kostelijk, dat moet men zelf gaan zien bij de twee de opvoering op Dinsdagavond. Men zal er zich zeker amuseeren en meeleven met het goede spel en de goed ingestudeerde rol len van alle medespelenden die een pluim verdienen voor hun juiste vertolking. Tij dens de pauze was er natuurlijk een trac- tatie, die er letteMijk en figuurlijk inging als koek. Het is een mooi triduum geweest, be sloten met een prachtigen dag en een prettigen avond, en de Mariacongregatie kan wel trots terugzien op dezen mijlpaal in haar bestaan, terwijl het tevens een sti mulans is om met het dubbele aantal le den den volgenden mijlpaal te bereiken. Dinsdagavond tweede opvoering van „Het Levenselixer" in het St. Antonius- clubhuis, waar een ieder verwacht wordt. Maria-Congregatie, Afd. Jongens Par. O. L. Vr. Hemelvaart en St. Jozef. A.s. Woensdagavond is er nog geen re creatie-avond. De opening van de zaal vindt plaats volgende week. De Recollectie a.s. Zondagmorgen, gaat door; men kan zich nog opgeven bij den Dir. of den Secr. RIJWIELDIEF AANGEHOUDEN. Op verzoek van den burgemeester van Leidschendam is Zaterdagavond door twee rechercheurs van politie alhier aangehou den zekere A. N., hier ter stede woonachtig. Hij is ter beschikking gesteld van den bur gemeester van Leidschendam. INBRAAK. Zaterdagavond is, terwijl de bewoners afwezig waren, ingebroken ten huize van den heer A. van P., Lage Morschweg 47.' Toen de familie omstreeks half één thuis kwam, vond zij den heelen boel overhoop gehaald. Er wordt een bankbiljet van 10 vermist. BRAND VOORKOMEN. Zaterdagavond omstreeks 9 uur werd in Gerzon's Modemagazijnen aan de Bree- straat een sterke brandlucht waargenomen. Bij onderzoek bleek kortsluiting te zijn ontstaan in den transformator der NEON- verlichting. Door verwijdering van dezen transformator werd het brandgevaar voor komen. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 292 Stokhuyzen's Vruchtensap en Jaimfabriek N.V., Alphen a/d Rijn, Wilihelminastraat 34, Vruchten sap- en jamfaibrieken. De zaak is met in gang van 1 Maart 1939 in liquidatie getre den. Liq.: P. J. van Kesteren, Alphen a/d Rijn. 6935. Swart en Co., Sassenheim, Hoofd straat achter nr. 169. Kweekerij en export van bloembollen. In de Scandinavische lan den wordt handel gedreven onder den naam: Eygenstein, Swart en Co. 2555. Gebrs. van Dam, Noordwyk, Kerk straat 9. Motor, rijwielhandel; verkoop van radio-artikelen, waschmadhines, kinderwa gens enz. Bijv. uitgeoefend bedr.: huishou delijke artikelen, ijzerwaren enz. (in het pand: Kerkstraat 11. Noordiwy-k). Opheffing: 2984. „Eigenzorg". Voor hout, Jac. v. Beyerenweg 150. Kruidenier en koffiehuis. VOOR VERVOLG STADSNIEUWS ZIE PAG 6. Binnenland PLAFONDSINSTORTINGEN IN DE RIJKS H. B. S. TE SNEEK. Zaterdagochtend- en middag zijn in een der lokalen van de Rijks H. B. S. te Sneek gedeelten van het plafond naar beneden gestort Dien ochtend hadaen de leerlin gen vrijaf, in verband met een leeraars- veigadering te Leeuwarden, zoodat per soonlijke ongelukken niet voorkwamen. Reeds vijf keer is iets dergelijks gebeurd, en naar het zich laat aanzien, is gevaar /oor herhaling te duchten. De directeur van de school heeft den in specteur van het M O., die op de vergade ring te Leeuwarden aanwezig was, ervan m kennis gesteld en de justitie gewaar schuwd. Vele ouders hebben te kennen gegeven, dót zij het onder deze omstandigheden niet verantwoord achten hun kinderen naar school te zenden en in verband hiermede heeft de commissie van toezicht op het O. M. heden het volgende telegram aan den minister van onderwijs, kunsten en we- ter.schappen gezonden: „In de Rijks H. B. S. te Sneek zijn pla- fwiidinstortingen voorgekomen. Achten den tegenwoordigen toestand onhoudbaar. Ver zoeken direct voorloopige maatregelen te nemen en bespoediging van den nieuw bouw." Plannen tot nieuwbouw bestaan reeds ja ren, en het terrein is evenveel jaren al be st hikbaar. De uitvoering van die plannen laat op zich wachten. Of zoude., eerst ern- siige ongelukken moeten gebeuren, voor met den nieuwbouw begonnen wordt, die toch ook eenige maanden zal aanhouden? LEIDEN. Dinsdag. Consultatiebureau A. V. O. (Ar beid voor Onvolwaardigen). Le vendaal 1 (Arbeidsbeurs), 7—6 uur n.m. Vrijdag. „St. Christoffel". Ledenvergade ring „De Harmonie", 8.30 uur. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt: van Z a t c r d a g 12 tot en met Wocns- d s g 17 Mei a.s. waargenomen door de apotheken: tot Hulp der Menschheid, Hooi gracht 48, tel. 1060 en du Croix, Rapen burg 79, tel. 807. van Donderdag 18 Mei (Hemel vaartsdag) tot en met Vrijdag 19 Mei a.s. nemen waar de apotheken: J. E. M. ten Eijk, Haven 18, tel. 85 en Boekwijt, Bree- stiaat 74, tel. 552. Voor Oegstgeest Oegstgeestsche apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 274. JONGETJE VERDRONKEN. Vannacht omsreeks twee uur heeft de politie in de Delfhavensche Schie te Rot terdam het lijkje opgevischt van den vijf jarigen H. B. Schoonman. Het kind had Zondagmiddag met enkele kameraadjes gespeeld bij een zandhoop op de Spangen- schen Kade. Toen het des avonds niet thuis kwam, gingen de ouders op onderzoek uit en van een van zijn speelkameraden verna men zij toen, dat de knaap in het water was gevallen. De politie is onmiddellijk gaan dreggen en na ongeveer vier uur hier mede bezig te zijn geweest werd het lijkje ui* de Delfhavensche Schie opgehaald. JONGE VROUW VERDRONKEN. Bij het krieken van den dag is te LJssel- n.uiden een tragisch ongeval gebeurd. Een jenge vrouw, de 32 jarige echtgenoote van dn» arbeider H. Leusink, te IJsselmuiden, is in een kolk, dicht bij haar woning ge raakt en verdronken. Het ongeluk moet omstreeks half vijf zijn gebeurd. Op dat tijdstip begaf haar man zich naar zijn werk. Men heeft de viouw even later nog gezien. Omstreeks acht uur vonden buren het lichaam drijvende Ofschoon onmiddellijk geneeskundige hulp werd ingeroepen, mocht niets meer baten. AAN VERWONDINGEN OVERLEDEN. De bestuurder van een personenauto, de 59-jarige J. Enklaar, accountant te Utrecht, die de vorige week door een aanrijding te Capelle a. d. IJssel ernstig werd gewond, is gisteren in het ziekenhuis aan den Cool- singel te Rotterdam overleden. DE NOODLOTTIGE BRAND TE HAARLEM Aanwijzingen tegen verdachte worden steeds sterker De politie te Haarlem heeft heden den gearresteerden verzekeringsagent V. op nieuw aan een streng verhoor onderwor pen. Hoewel hy volhoudt, den heer de la Chambre in een opwelling van drift gesla gen te hebben, krijgt de recherche steeds meer de overtuiging, dat V. zich schuldig heeft gemaakt aan moord met voorbedach^ ten rade, gevolgd door brandstichting. Er is vastgesteld, dat V., voor hy zich Don derdagavond naar de woning van zijn col lega in de Hertzogstraat begaf, in een uur tijds zeven glazen bier heeft gedronken. Voorts heeft hij Vrijdagmorgen aan den inspecteur der verzekeringsmaatschappij bij welke hij in dienst is, veel meer geld afgedragen dan gewoonlijk. Hij verkeerde voortdurend in geldgebrek en men meent dan ook te weten, dat roof het motief voor het misdrijf is geweest. Bij zijn arrestatie had V. een belangryk bedrag aan geld bij zich. De sectie op het lijk van de la Chambre heeft eveneens het vermoeden versterkt, dat V. met voor bedachten rade zijn collega heeft ver moord. GEHELWE ZENDER IN BESLAG GENOMEN. Te Overdinkel onder de gemeente Losser is gisteren door ambtenaren van de PTT in samenwerking met de Enschedesche po litie ten huize van K., een geheime zender in beslag genomen, welke den laatstcn tijd des Zondagsmorgen geregeld heeft uitge zonden. Het bleek, dat de zender behoort aan den 22-jarigen J. M., een in Duitsch- land wonenden Nederlander. In verband met het feit, dat M. buitenslands woont, is hij aangehouden. Hij zal morgen ter be schikking van de Justitie worden gesteld. De zender en verschillende onderdeelen zijn in beslag genomen. Buitenland ANTI-DUITSCHE BETOOGINGEN IN BOHEMEN EN MORAVIc LONDEN, 15 Mei (A.N.P.) Tc Praag zijn volgens de „Daily Telegraph" uit ver schillende deelen van Bohemen en Mora- vië berichten ontvangen, dat er nog steeds anti-Duitsche betoogingen voorkomen. Met het oog op de strenge censuur ko men de berichten pas na eenigen tijd bin nen. Het is nu bekend, dat zich op 1 Mei te Brno ongeregeldheedn hebben voorge daan. Verklaard wordt, dat Duitsche sol daten en manschappen der S. A. met de bajonet op het geweer gedwongen waren een charge uit te voeren tegen een menig- LEIDEN. Geboren: Elisabeth d. van J. P. Vlie- genthart tn J. C. P. Vrij. Kurt Emil x. v. H. Schuchhard en G. R. Preisz. Oncertrouwd: P. v. Putten jm. 27 ja en A. Koster jd. 21 j. L. Klcijn jm. 25 j. en E. Glasbergen jd. 27 j. N. Colle jm. 32 j. en R. Stouten jd. 23 j. E. M. Har'ard jm. 24 j. en l>. de Man jd. 22 j. L. J. Bakker jm. 24 j. en J. Goedhart jd. 21 j. P. C. de Boer jm. 26 j. en H. Spek jd. 24 J Florisson jm. en M. Nieuwen- burg jd. W. J. Ouwerkerk jm. 23 j. en M L. van Dyk jd 17 j. W. Zitmarv jm. 26 j. en N. Langczaal jd. 25 j. A. Ober jm. 21 j. en J. Fuchs jd. 22 j. C. J. Ba telaan jm 25 j. en H. Schoeman jd. 24j. W. de Nooel jm. 21 j. en J. v. Oosten jd. 20 j. Overleden: C. N. Heenk—Oostveen wed. 76 j. te, welke een vijandige houding had aan genomen. Personeel der Tsjechische politie is ge arresteerd. Deze beambten worden er van beschuldigd de bevolking niet in bedwang te hebben gehouden. Te Vlasim bij Praag zijn bijzondere maatregelen genomen, na dat bij een vechtpartij in een openbare gelegenheid een Duitsche soldaat was ge dood. Na zekeren tijd op den dag mag de bevolking niet meer op straat. De mili tairen hebben bevel gekregen, dat zij op de naleving van dit verbod streng moeten toezien. ROTTERDAM, 15 Mei. Vee. Aanvoer: 2021 totaal, 663 vette runderen, 250 vette kalveren, 16 nuchtere kalveren, 240 scha- p en lammeren, 799 varkens, 38 zuig- lammercn, 14 bokken. Prijzen per kg.: vette kceien 76, 62 en 3850 cent, vette ossen 68, 60 en 3848 cent, vette kalveren 1.10 90 en 6075 cent, varkens (levend ge wicht) 47, 46 en 45 cent, schapen 45, 40 en 28 cent. Prijzen per stuk: schapen 19 ld14, zuiglammeren 953. Overzicht: •'Ctte koeien en ossen aanvoer ruim, handel matig, voor koeien iets stijver prijzen, pri- ma koeien 80 cents, prima ossen 52 cent, ossen onveranderd, vette kalveren aanvoer ;ets grooter, handel tamelijk, prijzen van v< iigc week goed te handhaven, schapen en lammeren aanvoer korter, handel slecht, prijzen niet geheel prijshoudend, varkens aanvoer aanmerkelijk ruimer, handel ta melijk, prijzen iets lager, zuiglammercn aanvoer gelijk vorige week, handel traag, prijzen als vorige week Dinsdag. AMSTERDAM, 15 Mei. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 503 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 7278 6068 en 4858 cent per kg. slnchtge- wicht; 65 melk-1 en kalfkoeien 180260 per stuk: 35 vette kalveren 2c kwal. 5460 cent en 3e kwal. 4452 cent per kg. levend gewicht, 102 nuchtere kalveren 58,50, 78 schapen f 1824 per stuk. 532 varkens vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 5657 cent, zware 5556 cent en vette 5455 cent per kg. slachtgewicht; 40 zeu gen 4749 cent per stuk. Aangevoerd 4 vagons geslachte runderen uit Denemar ken. Overzicht: runderen behoorlijke aan voer, handel traag, pryze iets lager. Vette kolveren korte aanvoer, handel stug, en prijshoudend. Nuchtere kalveren korte aanvoer, handel vlug, en prijzen hooger. Schapen matige aanvoer, handel kalm en prijzen lager. Varkens ruime aanvoer, han del stil, met onveranderde prijzen. BOSKOOP, 15 Mei. Bloemenveiling. Rrzen per bos van 10 stuks. Pechtold 80 '19 cent, Wendland 5075 cent, Hadley 5093 cent, Briarclif 4064 cent, Butter- y 5080 cent, Steward 5070 cent, Wilh. Kordes 30—42 cent, Rosalandia 4060 cent F.orex 4072 cent, Vierlanden 5082 cent Edith Helen 4080 cent, Aug. Noack 30 45 cent. Else Poulsen 3056 cent, Gloria Mundi 6095 cent, Elle Poulsen 3043 cent, Paul Grampel 3056 cent, Rosa Mun di 90121 cent, Mevr. van Straatcn van Nes 40—60 cent, Ingar Ohlson 3560 ceDnt, Queen Mary 40—51 cent, Rhod. in soorten 2035 cent, Lathyrus 1116 cent, Violie ren 55 cent, Clematis Prins Hendrik 1 1.20 -1.80, Clematis Le Coultre 1.40—1.80, Acer blad 28 cent, Hortensia per stuk 56 cent,, jasmijn per stuk 72 cent LOOSDUINEN, 13 Mei. Groentenvelllng. Bloemkool le soort 1426, 2e soort f 7 -16, kaskom kom mors le soort f 6.707.50, ?e soort 5.706.30, 3e soort 4.405.20, ryen komkommers le soort 6.60—8.00, 2e soort 5.005.40 per 100 stuks, meloenen 2245 cent per stuk, snljboonen 07, to maten A 3748, idem B f 3037, Idem C 34—50, idem CC 23—44, idem bonken f 2131 per 100 kg.; spinazie 1016 cent per 4 kg., postelein 0.85—1.06 per 6 kg., salade le soort f 1.10—2.00, 2e soort 1.00 --1.20 per 100 krop, peen le soor f 1723, radys 6070 cent, raapstelen 1.ra barber 2.302.70, selderie 1 401.80, per 100 bos, andijvie f 7.25—12.25, kom- kommerstek 47 per 100 kg., stoofsla 20 --35 cent per 0 kg. W1SSKLNOTEERINGEN (AMMTf HU AM) Londen 8.701/,, Berlijn 74.80 Parys 4.92l/2 Brussel 81.641/2 Zwitserland 41.77 Kopenhagen 38 871 /2 Stockholm 44.85 Oslo 48.75 New Vork 1.857/M

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3