MAANDAG 15 MEI 1939 DE LE10SCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 15 CROMVLIET—L. F. C. 1—2. De eerste promotiewedstrijd voor de 3e klasse, welke promotie tusschen L.F.C., Cromvliet en De Jagers gaat, is door onze stadgenooten met 21 gewonnen in een kamp waarin de strijd geheel open was. Het LFC-elftal heeft keurig voor haar kans gestreden, vooral in het eerste half uur, toen Cromvliet er in het geheel niet aan te pas kwam. In die periode had LFC zeker een voorsprong verdiend, maar het zat haar niet mee met de schoten, die er werden gelost. Wanneer de scheidsrechter beginnen laat, schijnt Cromvliet compleet te zijn, doch LFC heeft een invaller voor J. Nieuwenburg, die zeer goed door A. v. Leeuwen werd vervangen. Cromvliet heeft den toss gewonnen, zoodat Bijl voor LFC den bal aan het rollen brengt. Al dadelijk worden de Leidenaars door de honderden supporters aangemoedigd en het is goed spel, wat hun favorieten te zien geven. Snel gaat het van voet tot voet, de half- linie zit goed achter de voorhoede, zoodat Cromvliet alle zeilen moet bijzetten om doelpunten te voorkomen. Dan snelt Her- reur langs de lijn, een afgemeten VQorzet volgt, waarna Bijl een hard schot lost, dat den staander beukt. Niet ontmoedigd wor den de zaken nog energieker aangepakt. Cromvliet verdedigt met man en macht om den geweldigen druk te weerstaan. Na een half uur de stand is nog steeds 00 weet Cromvliet het spel te ver plaatsen, er volgt een spannend moment voor het LFC-doel, doch de achterhoede met Crama aan het hoofd keert het gevaar. Toch is het Cromvliet, die het eerste suc ces heeft. Bij een voorzet van rechts kopt de linksbuiten onberispelijk in, waartegen Duffels niets kon doen (10). Niet ontmoe digd speelt LFC verder. Bij een goeden aanval van Cromvliet stopt Duffels een schitterend schot van den mid voor. Direct hierop zit LFC voor het vijandelijk doel, doch het schot van Bijl komt in keepers veilige handen. De partijen wegen nu goed tegen elkaar op, er ontstaan aan beide zij den zeer gevaarlijke momenten. Een goe de kans om te doelpunten ontneemt de Cromvliet keeper aan Nachtegeller, door hem den bal als het ware van zijn schoen te halen. Een vrije trap door Cromvliet te nemen levert niets op. Even later tipt Duf fels een gevaarlijk schot juist over de lat. Direct hierop een LFC-aanval, waaruit een voorzet volgt, doch de kans om te doel punten wordt om hals gebracht. Een vrije trap door Kukler genomen, keert de kee per ten koste van een corner, die niets op levert. Dan onderneemt v. Leeuwen een ren langs de lijn, hij omspeelt eenige te genstanders, zet afgemeten* voor, waarop Nachtegeller onder gejuich der supporters de partijen op gelijken voet brengt (11). Even daarna probeert dezelfde speler het nogmaals, doch de keeper is op zijn post. Na de thee pakt Cromvliet de zaken goed aan, probeert alles om Duffels te pas- seeren, maar deze staat als een rots in de branding om de aanvallen van de tegen partij af te slaan. Ook LFC zit niet stil, en het is de rechtsbuiten die rakelings naast schiet. Dan forceert Cromvliet een corner, die echter niets oplevert. Het spel is nu een tijd lang verdeeld en wordt hoofdza kelijk op het middenveld gespeeld. Beide partijen vechten voor de overwinning. Cromvliet voor haar behoud, doch LFC om een hoogere klas te bereiken. Hard en ze- nuwsloopend is deze strijd. Spanning zoo wel binnen de lijnen als daar buiten. Weer komt een verschot van Bijl tegen de lat, hij wordt er als het ware hopeloos onder. De tijd.verstrijkt, er is nog 10 min. te spe len. Onstuiming valt LFC aan. Cromvliet tracht het spel te forceeren, tot op een mo ment een speler Kukler natrapte, doch daarvoor de kleedkamer kon opzoeken. Dan snelt Herreur langs de lijn, dicht bij het vijandelijk doel genaderd, schiet hij over keepers handen de bal in de touwen (12). Weer komt Herreur alleen voor het doel; als hij wil schieten werpt de kee per zich op de schoenen, wat zeer gevaar lijk was, want er moest eenigen tijd ge stopt worden. Nog 4 min. zijn te spelen. Fel strijd Cromvliet voor den gelijkmaker, doch LFC weet van geen wijken. Dan kondigt de scheidsrechter het einde aan, waarmede het sein gegeven was, dat LFC een zwaar bevochten zege had be haald. SCHOOLWEDSTRIJDEN VAN A. S. C. „Kennis is Macht" en de R.-K. H. B. S. finalisten in het hoofdtoumooi. Zaterdagmiddag is op de terreinen ach ter Pomona de voorlaatste ronde van het jaarlijksche schooltournooi om de Leidscli Dagbladwisselpryzen afgewerkt. De eerste halve eindstrijd in het hoofd toumooi bracht al direct een verrassing, doordat de Chr. H. B. S., die sterk favoriet v/as voor den eereprys, zich door het elf tal van „Kennis is Macht", dat ook het vo rige jaar den beker won met 20 te klop pen. De R.-K. H. B. S. plaatste zich eveneens in den eindstrijd door een verdiende 41 zege op de U.L.O.-De Reuver, waardoor de roodbroeken in drie wedstrijden veertien doelpunten produceerden en slechts twee goals tegen incasseerden. In de juniores-afdeeling bleken de jon gens van de Vervolgschool van den heer Van Schaik niet opgewassen tegen de Am bachtsscholieren, die met 41 meester van het terrein bleven en daardoor in den eind strijd zullen uitkomen tegen de ULO van Rijswijk, die met 20 van de Gem. H. B. S. won. Het programma voor a.s. Zaterdag luidt aldus: Hoofdtoumooi: 2 uur Chr. H. B. S.U.L. O De Reuver (2e terrein om 3e en 4e pr.; 3.10 uur Kennis is MachtR.-K. H.B.S. (Ie terrein) om wisselprijs. Juniorestoumooi: 2e uur U.L.O. Van RijswijkAmbachtsschool (le terrein) om wisselprijs; 3.10 uur Gem. H. B. S.Ver- ITALIE-ENGELAND 2-2 Engeland leidde bij rust met 1-0 Niet minder dan 70.000 toeschouwers hebben Zaterdag den landenwedstrijd tus schen Italië en Engeland in het San Siro- stadion te Milaan bijgewoond. Zij hebben een spannenden en fraaien kamp kunnen aanschouwen en nadat Engeland met de rust een 10 voorsprong had veroverd, eindigde de ontmoeting in een gelijk spel, 2—2. Den geheelen ochtend had het geregend, maar desondanks stroomden de duizenden voetbalenthousiasten, waaronder vele vreemdelingen, reeds vroeg naar het sta dion ten einde een goede plaats te bemach tigen. In nerveuze spanning wachtte men tot het uur van de match naderde. Geen plaatsje was er onbezet en de recette be- teekende een record voor Italië, n.L 1 milJioen lire. Toen de Duitsche scheidsrechter, dr. Peco Bauwens, liet beginnen, stonden de ploegen als volgt tegenover elkaar: Italië: Doel: Olivieri. Achter: Foni en Rava. Midden: de Patrini, Andreolo en Loca- telli. Voor: Biavati, Serantoni, Piola, Meazza en Colaussi. Engeland: Doel: Woodley. Achter: Male en Hapgood. Midden: Willingham, Cullis en Mercer. Voor: Matthews, Hall, Lawton, Goulden en Broome. Door den regen was het terrein zeer zwaar geworden, hetgeen natuurlijk in het voordeel van de Engelschen was. Italië was het eerst in den aanval, maar al spoedig trad de Engelsche voorhoede actief op en moest de Italiaansche verde diging ingrijpen om precaire situaties te voorkomen. In het eerste kwartier van den wedstrijd was er van eenige meerderheid geen sprake en wogen de partijen vrijwel tegen elkaar op. Ondanks het moeilijk be speelbare terrein was het tempo zeer hoog, waarbij de Italianen zich met groot en thousiasme in den strijd wierpen, terwijl de Engelschen meer methodisch te werk gingen. In de tiende minuut wist Piola te scoren, doch dr. Bauwens annuleerde dit doelpunt wegens buitenspel. Italië mocht den eersten hoekschop nemen, doch deze werd niet benut. In de 19e minuut zette Matthews uit een corner keurig voor doel en het was midvoor Lawton, die met een volgschool O. Vest (2e terrein) om 3e# en 4e prijs. In de eindstrijden wordt bij gelijk spel twee maal 7 1/2 minuut verlengd; daarna beslissen strafschoppen. Onmiddellijk na afloop, te circa 4.50 uur, vindt prijsuitreiking plaats. LEIDSCHE VOETBALBOND. Zaterdagelftal tegen den H. V. B. Het Zaterdagmiddag-elftal van den L. V. B. speelt tegen den H. V. B. een wedstrijd op Zaterdag 20 Mei a.s. op het terrein aan den Zoeterwoudschen Singel. Aanvang vijf uur. W. Bergshoeff A. v. Breda A. R. C. Ter Leede C. v. d. Kraan A. Windhorst C. Dorsman S.C.O. Woubrugge Ter Leede H. Barnhoorn A. Bergshoeff P. Barnhoorn Quick B. A.R.C. Quick B. E. Binsbergen (aanv.) J. v. Rijn S.C.O. Quick B. F. Smittenaar R.C.L. Reserves: H. Glasbergen, Jac. Zwaan (Rijnsb. B.), G. v. d. Wiel (Noordwijk), M. Verdoes (Katwijk), B. v. Briemen (L.R.C.). U.V. S. 3 KAMPIOEN VAN DEN L. V. B. Door een 31 zege op Zuiderkwartier. Zondagmorgen heerschte er zoowel bin nen als buiten de lynen een hoogspanning, die tot kort voor het einde aanbleef. Want de kampioéntitel van den LVB stond op het spel, en van beide gegadigden had Zuiderkwartier voor den aanvang van den strijd de beste papieren, want zij stond een punt voor op haar concurrente UVS 3. UVS trok zich daarvan niet veel aan en trad direct handelend op, tegen een elftal dat zich uitsluitend op verdediging had in gesteld. De eerste twintig minuten was er slechts één elftal dat behoorlijk voetbalde, en in deze periode wist UVS de leiding te nemen, door Hofstra. Na ongeveer 17 mi nuten raakt de UVS-back Krayenbrink den bal verkeerd en onhoudbaar voor Bos boom verdwijnt de bal in het net. De stand is dus weer gelijk en de kansen voor Zui derkwartier zijn weer gestegen. UVS zet de tanden op elkaar, hierdoor uitgenoodigd door de gasten, die zich weer op verdedi ging hebben ingesteld. Bij een goede UVS- aanval krijgt Polanen den bal goed toege speeld en met een hard hoog schot geeft hij UVS opnieuw de leiding. De rollen zijn weer gedraaid en Zuiderkwartier probeert het nog eens. Zij forceert een corner, die wordt weggewerkt en snel trekt de UVS- voorhoede er tusschen uit en voor men met weet heeft UVS den voorsprong door Hofstra vergroot. Met een 31 stand weet UVS zich zeker van de zege en speelt ver der rustig den tijd uit. In de kleedkamer zyn de spelers toege- prachtigen kopbal doelman Olivieri, die zich niet goed had opgesteld, passeerde. Italië viel verwoed aan, doch verder dan een tweeden hoekschop brachten de Azur- ris het voorloopig niet. Na 25 minuten kreeg de Engelsche voorhoede een prach tige kans den voorsprong te vergrooten, doch Olivieri redde schitterend. Engeland had langzamerhand in het veld een meer derheid gekregen. Schitterend was op dit gladde en zware terrein het samenspel en het positie kiezen. Enkele hoekschoppen waren het resultaat van den druk op het Italiaansche doel, doch deze leverden niets op. Er werd vrij forsch gespeeld en scheids rechter Bauwens zag zich genoodzaakt en kele vrye schoppen uit te deelen. Een kwartier voor de rust wist Piola na een algemeenen aanval der Italiaansche voor hoede den bal achter Woodley te plaatsen, doch Bauwens had een overtreding gecon stateerd en annuleerde terecht de goal. Zoo ging de rust in met een verdienden 10 voorsprong voor Engeland. In de tweede helft was het droog gewor den. Reeds na drie minuten werd de ge lijkmaker geboren, als Biavati enkele te genstanders schitterend weet te passeeren en ook doelman Woodley geen kans geeft, 1—1. Het behoeft geen betoiog, dat na dit fraaie staaltje individueel spel het enthou siasme der toeschouwers 'buitengewoon groot was De Italianen kwamen nu terug, hun spel werd sneller, geacheveerder. Aan den anderen kant moest Olivieri een ccherp schot van Goulden stoppen. Piola kreeg een mooie kans zijn land de leiding te ge ven, maar zijn schot ging juist naast. Toch wist Italië de leiding te veroveren. 20 Mi nuten voor het einde kopte Piola onhoud baar voor Woodley in, 2—1. De Engelsche ploeg protesteerde wegens hands van den Italiaanschen midvoor. Piola zou den bal, voordat hij dezen kopte, met de hand heb ben aangeraakt maar na overleg met de beide grensrechters te hebben gepleegd, kende dr. Bauwens dit doelpunt toe. Engeland was in den resteerenden tyd volkomen in de meerderheid. Eerst werd een hoekschop geforceerd en onmiddellijk hierna redde Foni op de lijn, nadat Olivieri uit zijn doel was gekomen en op den grond lag. Tien minuten voor het einde is het Hall, die den gelijkmaker scoort. Dit doelpunt ontstond uit een prachtige com binatie. De bal belandde tenslotte bij Hall, die met een kalm, maar weloverlegd schot den Italiaanschen doelman geen kans gaf. In de laatste minuten worden aan beide kanten nog pogingen gedaan om de leiding te veroveren, doch de verdedigingen ble ven de situatie meester. Uitblinkers aan Italiaansche zyde waren Biavati, Piola, Adreolo en de achterspelers Foni en Rava. Bij Engeland muntten uit Hall, Lawton Willingham, Hapgood en Matthews. sproken door het LVB-bestuur bij monde van den heer E. Velthuyzen, die hen com plimenteerde met het behaalde kampioen schap. In de cantine zyn de spelers door het bestuur der vereeniging en supportersver- eeniging gehuldigd. Valt nog te vermelden dat het de laat ste wedstrijd was van den UVS-speler A. J. Graafmans, die definitief besloten heeft zijn schoenen aan de wilgen te hangen. Het kampioenselftal bestond uit de vol gende spelers: H. Bosboom. G. Krayen brink, A. J. Graafmans, P. Hansen, P. Ket- tenis, A. Lepelaar, H. v. Bovene, W. Pola- ne, G. F. v. Bovene, A. Arbouw, Th. Hof stra. HET VIERDE LUSTRUM VAN LUGDUNUM. Receptie en feestavond. De Leidsche Voetbalvereeniging „Lug- dunum"' heeft Zaterdag haar twintigjarig bestaan herdacht met een druk bezochte receptie en een welgeslaagde feestavond. De receptie vond des middags plaats in de bovenzaal van café „Royal" aan de Doezastraat, waar velen het jubileerende bestuur kwamen complimenteeren en tal rijke bloemstukken bewezen, dat Lugdu- num een goede plaats onder de zusterver- eenigingen inneemt. Onder de velen, die hun gelukwenschen kwamen aanbieden, merkten we o.m. op de heeren Waringa en Caro van den Leid- schen Voetbalbond, afgevaardigden van U.V.S., A.S.C., L.F.C.. Morschkwartier, L.DiW.S., wethouder Verwey namens het gemeentebestuur, den heer Grommé, con sul van den K.N.V.B., den heer A. God- dyn, een der oprichters der vereeniging, den heer J. Polanen, een der steunpilaren der vereeniging, thans nog actief lid van Haarlem, waarheen hij destyds verhuisde, en vele leden. Onder deze merkten we o.m. op eer. deputatie van donateurs en dona trices, die bij monde van den heer J. Nie- vaart met de gebruikelijke gelukwen schen een enveloppe met inhoud aanbood voor het bouwfonds der vereeniging als mede een bloemstuk en een deputatie van de Commissie voor Junioren en Adspiran- ten, die bij monde van den heer Tijn haar beste wenschen aanbood. Voorts waren er bloemstukken van den L.V.B., A.S.C., Sportman. U.V.S., Morschkwartier, L.F.C. en anderen. Er werden vele hartelijke woorden ge wisseld, oude vriendschapsbanden werden verstevigd en nieuwe aangeknoopt. Er heerscht een kameraadschappelijke geest en dc voorzitter der jubileerende vereeni ging. de heer J. Teeuwen zegde telkens hartelijk dank voor de aangeboden heil- wenschen. De Avondfeestviering bracht een keurig slot aan den Lugdunura jubileumdag. De voorzitter, de heer Teeuwen, sprak een welkomstwoord, in het bijzonder tot de oud-leden, de afgevaardigden van den L.V.B. en A.S.C„ alsmede tot de ouders van de juniores en adspiranten. Spr. wilde op deze avond niet in bijzon derheden treden over het wel en wee van de vereeniging gedurende de 20 jaren van haar bestaan, doch wilde hier wel memo- reeren het roemruchte jaar 1928 en vooral wel omdat in dat zeer slechte jaar de clubliefde en offervaardigheid van vele leden en vrienden tot uiting is gekomen, waaraan Lugdunum dan ook haar voort bestaan te danken heeft. Voor een jubi leumfonds, aldus de voorzitter, kwam dat heden opnieuw tot uiting. Voor deze jubi leumviering toch hebben de leden en vrienden van Lugdunum niet minder dan ƒ424.50 bijeen weten te garen, terwijl de enveloppe, het bestuur hedenmiddag door donateurs(trices) aangeboden een bedrag van 55.inhield voor het bouwfonds. De junioren en adspiranten vertoonden daarop een fraai tableau, waarin Lugdu- num's prestaties in woord en beeld ten tooneele werden gebracht, hetgeen een keurig geheel vormde. Voorts werd een 8-tal oud-leden gehuldigd, n.l. de heeren D. v. d. Berg, Is. Verhoef, T. Schouten, P. v Deventer, J. Bekkering, P. de Graaff, B. Affourtit en C. de Roo, die allen met een toepasselijk woord van den voorzitter een fraaie ets in ontvangst mochten ne men. De familie Hoffmann verzorgde verder het amusante gedeelte van den avond op de bekende wijze, terwijl een muzikale clown een bijzonder vroolyk nummer op het programma bleek. Hofenks Melodie Makers hielden er met goede muziek de stemming in en bracht een zeer gezellig bal, onder leiding van den heer H. J. Vis ser, het einde van dezen mooien groen witte feestdag. KORFBAL KON. NED. KORFBALBOND De uitslagen Om het kampioenschap: DeetosWes terkwartier 65. Prom. degr. Z.H.: AchillesHBS 72. NEDERLAND—BELGIë. Het Nederlandsch Twaalftal. Het Nederlandsche korfbaltwaalftal voor den wedstrijd tegen België op Zondag 21 Mei te 's-Gravenhage is als volgt samen gesteld: Aanval: H. Siebenlist, aanvoerder, H. Koper, mej. N. Vlietman, mej. C. Vlietman, allen Westerkwartier. Midden: Ph. Vischschoonmaker (Hercu les), P. Oerlemans (Swift), mej. S. van den Berg (Sportief), mevr. W. KoningDijk man (Blauw Wit). Verdediging: G. Seits, W. Monfrooy, mej. M. van der Graaf en mej. G. van der Graaf (allen Deetos). Invallers(sters): L. Wedemeyer (Deetos), H. van Worcum (S.V.K.), mej. G. Voorden- berg (Deetos), mevr. M. Looysevan der Brugge (D.V.D.). LAWNTENNIS NEDERL. LAWNTENNISBOND De uitslagen. Hoofdklasse: DDVLeimonias II 7—3; HaarlemFestina 46; LeimoniasAnglo Dutch 82; Het SpiegelDDV II 100. Eerste klasse: LeidenSchiedam 37; Thor-ParkMarlot 64; KatRhijnnau- Wen 19; MattenklopperGroen Wit 55. Tweede klasse: AZW: Sobdi IICock tail 44; TCGWaalsdorp 62. Derde klasse AZW: Schiedam IL-Rid- derkerk 80; OrpaLeidsche Stud. II 6 2; Leiden IIIToeg 35; Park Marlot III —Leiden IV 5J3. Derde klasse B: MZT IOegstgeest 62 LEIDEN—SCniEDAM 3—7. Heeren enkelspel: H. J. de Koster sl. E. den Hoed Jr. 61, 26. 63; C. van der Hagen verl. van ir. W. Roosing 79, 46; ir. R. Heseslink verl. van H. Went 06, 2—6. Damesenkelspel: mevr. E. A. de Gruyter sl. mevr. A. van Tricht 36, 64, 63; mej. A. Moolenburgh sl. mevr. L. van Her wijnen 60, 26, 61. Gemengd dubbelspel: mevr. E. A. de Gruyter en ir. R. Heseslink verl. van mevr. A. van Tricht en E. den Hoed Jr. 57, 64, 46; mej. A. R. Moolenburgh en H. J. de Koster verl. van mevr. L. van Her- wijnen en ir. W. E. R. van Herwijnen 16, 6—4, 2—6. Heerendubbelspel: ir. R. Hesselink en C. van der Hagen verl. van E. den Hood Jr. en W. E. R. van Herwijnen 46, 68; H. J. de Koster en P. de Gruyter verl. van ir. W. Roosing en H. Went 5—7, 06. Damesdubbelspel: Mevr. E. A. de Gruy ter en mej. A. R. Moolenburgh verl. van mej. N. van Buyson en mevr. A. R. van Tricht 5—7, 2—6. TAFELTENNIS N. HEEMSKERK, KAMPIOEN DISTRICT LEIDEN. Evenals vorige jaren hield de T.T.-club „Van Nispen" haar tournooi, waaraan tennissers uit Leiden en Omstreken konden deelnemen. Als hoofdprijs stond de dis- tricts-wisselbeker, welke het vorig jaar door J. Mulder was gewonnen, op het spel. Te 12 uur werden de wedstrijden ge opend door den districts-praeses der St. Josephsgezel., kap. H. B. J. Schrama. Spr. vond dat de opkomst van verschillende vereenigingen wel wat beter had kunnen zyn, aangezien er maar drie vereenigin gen hadden ingeschreven n.l. „Treffers", Roelofarendsveen, „D.E.I.", Voorhout en OLYMPISCHE SPELEN DE OLYMPISCHE DAG NADERT WEER. Het programma. De commissie van voorbereiding van den Olympischen dag heeft onder leiding van den heer K. J. J. Lotsy reeds eenige vergaderingen gehouden en daarbij is voor den op 11 Juni a.s. in het Olympisch Sta dion te houden Olympischen dag wederom volgens het oude recept het programma samengesteld. Ook nu zal, evenals het vo rige jaar, den middag ingezet worden met een massale gymnastiekdemonstratic, dan volgen athletiek- en wielerwedstrijden, een voetbalwedstrijd en daarna wordt de middag besloten met een springconcours van de beste Nederlandsche ruiters. In vier uren moet het programma, vlot als steeds, afgewerkt zijn, zoodat men om half zes de terugreis uit het stadion aanvaarden kan. Het programma is als volgt opgemaakt: 1.301.50 uur: Vrije oefeningen van c.a. 1200 turners. 1.502.00: Drie series hardloopen. 2.052.20 Drie series wielrennen. 2.203.05: Eerste helft internationale voetbalwedstrijd. 3.053.20: Pauze. Muziekuitvoering Twe- ka-corps. 3.20 uur: Finale sprint wielrennen. 3.254.10: Tweede helft internationale voetbalwedstrijd. 4.10 uur: Eindstrijd hardloopen heeren 100 M. 4.15 uur: Eindstrijd hardloopen dame» 200 Meter. 4.20 uur: Eindstrijd hardloopen heeren 400 M. 4.25 uur: Eindstrijd tandems (twee ron den). 4.35 uur: 800 meter hardloopen. 4.40 uur: Estafette 4 maal 100 meter da mes en heeren. 4.50 uur: Springconcours. DE WINTERSPELEN TE ST. MORITZ IN GEVAAR? Nieuwe moeilijkheden in verband met de sklsport. Het besluit van Duitschland niet deel to nemen aan de Olympische winterspelen tc St. Moritz. omdat er geen skiwedstrijden op het programma voorkomen, schijnt de situatie met betrekking tot de organisatie der spelen verscherpt te hebben. Italië heeft geruimen tijd geleden reeds zijn standpunt, dat, naar men weet, het zelfde is als dat van Duitschland, bekend gemaakt. Winterspelen zonder skiwedstrij den zyn reeds moeilijk te organiseeren en indien een tweetal belangrijke sportlan den het besluit neemt niet deel tc nemen, wordt dc situatie precair. De president van liet Internationaal Olympisch Comité, graaf de Ral liet Latour, moet thans aan liet Zwitsersch Olympisch Comité hebben medege deeld, de organisatie van de winterspe len 1940 aan St. Moritz te onttrekken, indien het programma geen spring- en slalomdcmonstratics bevat. Het schijnt zeer moeilijk tc zijn voor Zwitserland een andere houding uan te nemen, omdat dc Skibond van dat lnnd aan de Scandinavische landen beloofd heeft, de skisport niet op het programma der spelen te doen figureeren. Zaterdagavond heeft het bestuur van het Zwitsersch Olympische Comité vergaderd, doch men schijnt niet tot een besluit tc zijn gekomen. De volgende week wordt er een algemeene vergadering van het Z. O. C., waar de kwestie opnieuw onder het oog zal worden gezien, gehouden. „v. Nispen" uit Leiden. Na nog enkele be moedigende woorden aan het adres der spelers besloot de districts-praeses zijn openingswoord en werd een aanvang ge maakt met de le en 2e klas enkelspel. In dc eerste klas welke uit 4 pouls van 4 spelers bestond waren te plm. 4 uur do volgende finalisten bekend: lc poul Th. van Dijk, van „v. Nispen", 2e J. Mulder, „v. Nispen"; 3e L. Castelein „Treffers", 4e N. Heemskerk „Treffers". In de tweede klas, welke eveneens ulo 4 pouls van 4 pers. bestond, brachten het tot de finale: le poul D. Devilce „v. Nis pen". 2e I. Baart, id., 3e M. Scheffers, id. 4e L. Verdel, id. Dubbelspel bestond uit 2 pouls van 4 koppels, waarin J. MulderJ. v. Deventer „v. Nispen" en P. VerdelN. Heemskerk in de finale tegen elkaar kwamen. Te plm. 6.15 werd een begin gemaakt met het speeln der finales, waar de uit- slagen hieronder volgen, lc kl. enkelspel: le pr. N. Heemskerk „Treffers" (kampioen district Leiden), 2e Th. van Dijk, „v. Nis- pen", 3e L. Castelein „Treffers", 4e J. Mulder „v. Nispen" na loting met C. Cas telein. Te 7.30 uur vond de prijsuitreiking plaats en konden dc winnaars dc prijzen onder applaus van publiek en spelers in ontvangst nemen. Wederom kan de T. T.- club „v. Nispen" op een zeer goed geslaagd tournooi terugzien, hoewel zij hoopt dat het aantal deelnemers het volgend jaar minstens het dubbele zal bedragen. Tevens is naar aanleiding van dit tour nooi het districts-zcstal samengesteld dat Zondag 21 Mei a.s. een wedstrijd zal spe len tegen de eerste zes spelers van „Win- fried", uit Haarlem; het zijn: N. Heems kerk, Th. van Dijk, L. Castelein, J. Mul der, H .v. d. Plas, N. v. d. Meij; reserves zijn: C. Heemskerk en J. Haastrecht. Be langstellenden, ook niet-leden van de St. Joscphsgezellenvcreen. zien wy gaarne a.s. zondag by deze wedstrijden. Aanvang 12 uur in het St. Josephsgezeflen-gcbouw, Rapenburg 52.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 15