MAANDAG 15 MEI 193> DE LEIOSCHE C0URAN1 VIERDE BUD - PAG. 14 R.-K. Sportver. „Foreholte". Onder vrij groote belangsteling had gis teren de tweede wedstrijd plaats om de Bisechopsbeker tu&schen Foreholte I en Meerburg L De vrees, dat onze jongens nu wel zouden sneuvelen, is bewaarheid. Toch liet het zich met de rust nog niet aanzien, want toen was de stand 11, nadat Fore holte eerst de leiding had genomen. Na de rust plaatsten de Meerburgers beter. De gasten hadden een goeden keeper en ach terhoede, waardoor onze voorhoede, die slecht op schot was, geen succes kon boe ken. Echter Meerburg slaagde er in nog drie doelpunten te scoren, zij 't op wat ge lukkige wijze. Ten slotte won Meerburg verdiend, maar de uitslag is in verhouding van kracht met geflatteerd. Scheidsrech ter Huyboom leidde goed. R.-K. Sportver. „V. V. S. B." WSB II heeft haar eersten promotiewed strijd op eigen terrein tegen TYBB verlo ren. In de eerste helft waren beide par tijen aan elkander gewaagd, doch in de tweede helft was WSB overwegend ster ker, doch door te kort spel en te veel ge- pingel wisten ze hun meerderheid niet in doelpunten uit te drukken. Het spel was in het begin vrij zenuwachtig, maar toen "VVSB haar nervositeit wat overwonnen had werd zij wat sterker. Na ruim 5 min. spelen krijgt de thuisclub een corner te ne men, hoog zweeft de bal voor den doel- mond, de keeper wil den bal weer het veld irstompen, doch mist half en zoo komt WSB aan haar eerste doelpunt. Een mo reel ruggesteuntje. Na ruim 10 min. trok ook TYBB meer ten aanval, maar de BA- VO-<iefensie en middenlinie voorkwamen het groote gevaar. De ploegen waren nu in het veld goed aan elkaar gewaagd, waarbij de aanvallen van TYBB door het goede spelverdeelen van de midvoor wat gevaarlijker waren. Een gevaarlijke scrim mage ontstaat voor het doel van de gas ten, maar teveel beenen verhinderen te scoren. Kort daarna valt Broekhof uit en Schouten neemt zijn plaats in. Even daar- na ontsnapt WSB aan groot gevaar wan neer de rechtsbinnen maar voor het in schieten heeft, doch plaatst recht in de handen van den keeper. Het is echter uit stel van executie, want bij een heftige strubbeling voor het doel schiet de rechts buiten onhoudbaar den gelijkmaker in de touwen. Na enkele wederzijdsche aanval len gaat de rust in met 11. Na de hervatting is WSB heftig in het offensief; meerdere aanvallen voor het doel van de tegenpartij worden ondernomen, doch het lukt niet. Bij een scrimmage wordt de bal tot tweemaal toe ingescho ten doch beide keeren brengt de keeper met veel veine redding. Bij een flitsenden aanval van TYBB ontsnapt WSB aan groot gevaar wanneer de midvoor is door gebroken, doch hij schiet juist naast. Tot tweemaal toe schiet Bader prachtig op doel doch de keeper brengt redding. VV SB. gooit alles in den aanval en het spel wordt nu en dan op een helft gespeeld en dit. werd hen noodlottig. Bij een sporadi sche aanval plaatst de spil den bal ver naar voren, de rechtsbinnen maakt hiervan handig gebruik en geeft den keeper geen schijn van kans (12). VVSB is nu geweldig in het offensief doch voor het doel is het steeds mis, de afwerking van den aanval laat wel te wenschen over. De voorhoede bracht er in deze periode niet" veel van terecht. Het te ver naar voren dringen van de backs wordt daarna opnieuw afgestraft, wanneer de linksbuiten in volkomen vrije positie den bal krijgt toegespeeld en met een hoog schot den keeper passeert (13). WSB geeft zich nog niet gewonnen, verschillen de corners krijgen ze te nemen, maar het lukt niet. Een gevaarlijke aanval van TY BB volgt en na goed combinatiespel neemt de rechtsbinnen No. 4 voor zijn rekening. Even voor het einde krijgt WSB een pe nalty te nemen en Kees Broekhof voltrekt het vonnis (24). Spoedig daarop klinkt het eindsignaal en de voorhoede zal in de resteerende wedstrijden uit een ander vaatje moeten tappen willen ze eenig suc ces behalen. WSB V speelde een goeden wedstrijd en heeft verdiend gewonnen met 42 van v. Nispen II. Vijf minuten voor de rust maakte Piet v. Schooten het eerste doel punt. Na de rust maakt Haverkort twee goede doelpunten, zoodat na 15 min. spe len VVSB een 31 voorsprong behaalde. Daarna maakte de Zilk een verdiend te- genpunt door middel van haar linksbuiten. Na goed samenspel tusschen Haverkort en v Veen, maakte deze laatste met een mooi schot het 4e doelpunt. Even voor het ein de maakt de Zilk nog een tegenpunt, zoo dat het einde kwam met een mooie en ver diende overwinning voor WSB. BELGIE— ZWITSERLAND. 1—2. 20.000 toeschouwers woonden den lan- denwedstrijd BelgiëZwitserland gisteren te Luik bij, welke ontmoeting met dezelfde cyfers door de Zwitsers werd gewonnen, waarmede zij de vorige week over Neder land zegevierden. De rust ging in met een 11 gelijken stand. De wedstrijd werd fair en in een hoog tempo gespeeld. De verdedigingen waren aan beide kanten zeer goed en Zwitserland heeft kunnen winnen, doordat zijn voor hoede iets beter was dan die der Belgen. Trello Abegglen scoorde kort na den aan vang het eerste doelpunt. Tien minuten voor de rust maakte Voorhoof uit een hoek schop den gelijkmaker, een kwartier na de rust schoot Amada na een doelworste- ling onhoudbaar in. Dit is de eerste maal dat Zwitserland van België op eigen terrein Te Luzern werd de ontmoeting tusschen Zwitserland B. en Luxemburg gespeeld, welke door de Zwitsersche ploeg miet 91 rust 5—0) werd gewonnen. Spanning in de kampioens competitie van den KNVB ZWARE NEDERLAAG VAN AJAX ASC verliest haar tweeden promotiewedstrijd LFC wint DE SPANNING IN DE KAMPIOENS- COMPETITIE ZIT ER DITMAAL WEL IN. De zware nederlaag van Ajax tegen N.E.C. draagt daartoe niet weinig bij. Behaalde Ajax twee weken geleden op eigen veld een benauwde, zij het volkomen verdiende overwinning op N. E. C., de Nij- megenaren hebben gisteren op grootsche wyze revanche genomen. Ajax werd een nederlaag toegebracht, zoo zwaar, als wij de laatste jaren niet meer gewend zijn van de Amsterdamsche club. Reeds bij rust had N. E. C. een veiligen 30 voorsprong ver overd en het einde kwam met de veelzeg gende cijfers 62. Intusschen is de spanning in de kam- p:oenscompetitie, dank zij ook het gelijke spel tusschen D. W. S. en Eindhoven in het Olympisch Stadion te Amsterdam bijzon der toegenomen. Geen club is, nu de helft' van de competitie achter den rug is, voor den titel uitgeschakeld. De stand luidt: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. D. W. S. 4 1 3 6—5 5 Ajax 4 2 11 8—3 5 N. E. C. 4 2—2 13—10 4 Eindhoven 4 3 1 78 3 Achilles 4 112 7—10 3 De strijd om promotie en degradatie wordt in alle felheid voortgezet. In Afd. I slaagde HBS erin in Haarlem een gelijk spel te behalen, hetgeen nog zoo'n onverdienstelijk resultaat niet is, als men zou denken, wanneer men weet, dat de Houtrustbewoners een 20 achterstand wisten in te loopen. H. B. S. 2 1 1 4—2 3 E. D. O. 2 1 1 4—2 3 Hilversum 2 2 04 D. F. C. begon haar degradatiecompetitie in Utrecht met een gelijk spel tegen UW. In een doelpuntloozen wedstrijd werd de eer gedeeld. Hierdoor is er voor de Dordt- sche eerste klassers nog niets verloren. U. V. V. D F. C. S. V. V. 2 1 1 2—1 3 1 1 0—0 1 1 1 1—2 In Afd. III staan de Enschedesche Boys voor de poort van het eerste klasserschap. Gisteren wonnen zij met 43 van Z. A. C. in Zwolle. De Enschedeeërs krijgen nu op eigen terrein nog SCH en hebben dus een prachtige kans op promotie. Ensch. Boys 3 1—1 7—7 4 SCH 2 1 1 5—5 2 Z. A. C. 3 1—2 8—8 2 In het Zuiden bleef de wedstrijd Helmond Limburgia onbeslist zonder doelpunten. Voor de Zuid-Limburgers nog zoo'n slecht resultaat niet. De strijd zal vermoedelijk hier wel gaan tusschen Limburgia en Bleijerheide, want de degradatie-candidaten wonnen gisteren met 32 van Middelburg, een uitslag, wel ke doet vermoeden, dat de Zeeuwen op eigen terrein nog wel eens voor een ver rassing zullen zorgen. Limburgia Bieijerheid Helmond Middelburg 1 2 5—3 4 1 2 6—5 4 2 1—1 2 2 3—6 In Afd. V. heeft G. R. C. de kans op pro motie voor het grijpen. Gisteren slaagden de Groningers erin een gelijk spel tegen W V. V. te behalen, waardoor des stand is: G. R. C. W. V. V. F. V. C. 1 2 - 6—3 1 3—3 1 3—6 A. S. C. heeft in haar promotiewedstrij den evenmin als in de competitiewedstrij den het geluk op haar hand en aangezien de technische capaciteiten niet voldoende zyn om den tegenstander te overwinnen, blijft een zege uit. Gisteren tegen V. I. O. S. werd het een 10 nederlaag, zoodat A. S. C. reeds vier punten kwijt is. De kans op promotie is daardoor wel heel gering geworden. De stand is n.l.: 3. E. C. 1 1 6—2 V. I. O. S. 1 1 1—0 A. S. C. 2 2 2—7 L. F. C. heeft haar promotie-competitie naar de 3e klasse weer met een overwin ning ingezet, evenals zulks vorig jaar het geval was. Toen werd met 53 van Crom vliet gewonnen, gisteren met 21. De Lei- rienaars zullen nu moeten oppassen voor den thuiswedstrijd tegen Cromvliet. L F. C. 1 1 2—1 J Cromvliet 1 1 12 Dc Jagers 0—0 Om het kampioenschap: NECAjax 62 DWSEindhoven 11. AFDEELING I. Pr om. C o m p. 2 e kl.: EDO—HBS 2—2. OM HET KAMPIOEN SCHAP NEC-Ajax 6-2 Er waren een kleine 20.000 toeschouwers bij de ontmoeting N. E. C.Ajax, waarbij de Amsterdammers 'n off-day gehad heb ben terwijl de Nijmegenaren in hun besten verm van het seizoen tegen de Westelijke kampioenen gespeeld hebben. De Nijmegenaren hadden hun systeem van uitvallen verbeterd tot een meer open en zuiver samenspel, dat juist productief gemaakt kon worden doordat ditmaal de halfs beter achter de voorhoede aanzaten en Lakenberg zijn rol van „zwerver" zeer nuttig vervulde. De Nijmegenaren mogen misschien n de eerste minuten te veel ge kregen hebben, met een gelukkig begin, toen een scherpe voorzet van Lodensteyn via een der Ajaxieden in Keizeris doel ver dween. Toch kan men niet zeggen, dat hier alleen de gelukkigste gewonnen heeft. De N. E. C.'ers hebben de Amsterdam mers overgespeeld en kregen daarvoor de goede kans van de voor rust meer dan zwak spelende Ajax verdediging, waarin Keizer soms een sloomen indruk maakte. De N. E. C.'ers hebben eigenlijk in de eerste helft den grondslag gelegd voor de overwinning en hebben de kunst verstaan om de Ajax-ploeg, toen deze na rust in ge wijzigden vorm in het veld kwam, zoo krachtig te weerstaan, dat zij den druk, door de Amsterdammers op de Nijmeeg- sche verdediging uitgeoefend, wisten te doorstaan. Het begin was verrassend, nauwelijks was de bal aan het rollen gebracht, of een scherpe voorzet van Lodensteijn leverde 't eerste doelpunt op, toen de bal via 'n been in het doel van Keizer belandde (10). Ajax, hierdoor eenigszins verrast, zette evenwel tal van sterke aanvallen op, maar misrekende zich in de energieke verdedi ging van de Nijmegenaren, die telkens met verre trappen schoon veld maakten. Toch leek ons het Amsterdamsche spel tech nisch beter, maar de gasten misten de be hendigheid om hun meerderheid in doel punten om te zetten. Zoo ging de strijd eenigen tijd weer gelijk op en wisten de verdedigingen aan weerskanten de gevaren te keeren. Tot N. E. C. langzaam maar ze ker terrein won en profiteerde van zwak spel in de Amsterdamsche verdediging. Van der Sloot had een aanval van van Wijngaarden onschadelijk gemaakt, plaat ste naar Lodensteyn, deze naar Ten Velde, die met een verbazend hard schot het beste doelpunt van den middag maakte (20). Ajax hield goed vol, maar had beslist pech, teen bij een der corners Lodensteijn via den paal het derde doelpunt scoorde en Keizer veel te laat ingreep. Nog trachtte Ajax voor rust de eer te redden, maar voort durend strandde men met het veel te korte spel op de doortastende Nijmeegsche verdediging. De rust kwam met 30. In de tweede speelhelft stond Schubert linksbinnen en nam Blomvliet diens plaats ;n. Er speelde nu een ander Ajax, dat aan vankelijk het spel dan ook geheel in han den nam en nu N. E. C. overspeelde. Het tempo werd nog sneller. N. E. C. werd in de verdediging gedrongen en binnen tien mi nuten had van Wijngaarden geprofiteerd van een van de vele passes van Schubert en met een schuiver in den hoek tegenge- scoord (31). N. E. C. zonk even weg en indien een schot van Van Reenen niet door Nachtegaal zou zijn onschadelijk gemaakt, dan hadden wij niet geweten, welke ploeg ten slotte had gewonnen. N. E. C. kwam deze inzinking te boven en was spoedig weer gevaarlijk. Ten Velde profiteerde na zuiver samenspel met Wiskamp en Laken berg van een fout in de Ajax-verdediging. (4—1). N. E. C. wist vele corners te for- ceeren. Na eenige goede aanvallen besliste N. E. C. den strijd, toen Ten Velde na een voorzet van Lodensteijn onhoudbaar in kopte (51). Kort daarop had Ten Velde weer succes, het vierde doelpunt van den Nijmeegschen midvoor (61). Eerst kort voor het einde kon van Ree nen Ajax's tweede doelpunt scoren. Zoo won N. E. C. op schitterende wijze van A.iax, dat in Nijmegen geen besten indruk heeft achtergelaten. Alleen Anderiessen, Blomvliet als back en van Wijngaarden blonken uit en ook van Reenen was goed. DWS-Eindhoven 1-1 15.000 toeschouwers hebben in het Olym pisch stadion te Amsterdam een aardigen, in sommige perioden zelfs een aantrekke- lijken wedstrijd tusschen D. W. S. en Eind hoven kunnen aanschouwen. De punten werden gedeeld, hetgeen de verhouding goed weergaf. D. W. S. is onmiddellijk in den aanval en' goed combineerend bedreigen de Am sterdammers herhaaldelijk het doel der gasten. Uit een dezer aanvallen ontstaat een hoekschop, welke door van Stokken Jr. keurig voor doel wordt geplaatst. Drager vangt het leder op, passeert enkele tegen- AFDEELING II. P r o m. C o m p. 2 e k 1.: UWDFC 00 Prom.Comp.3ekL: ASCVIOS 01 Prom. C o m p. 4 e k 1.: CromvlietLFC 12; De OoievaarsWassenaar 23; SchoonhovenVDS 11; Steeds Hooger —Woerden 13. AFDEELINC III. Pr om. comp. 2 e kl.: ZACEnsche- dtsche Boys 34. AFDEELING IV. P r o m. Comp. 2 e k 1.: HelmondLim burgia 00; BleyerheideMiddelburg 32 AFDEELING V. Prom. Comp. 2e kl.: WVV-GRC 0—0. 1 klasse: SneekFVC 01. standers en lost van dichtbij een scherp schot, dat doel treft (10). Eindhoven heeft in die periode nog niet veel bijzonders laten zien. Alleen de Zeeuw is actief en als Bruist een keer volkomen verkeerd uittrapt, belandt het leder bij den Eindhovenschen midvoor, wiens schot door van Stokken met het hoofd uit doel wordt gehouden. Ook een individueele po ging van de Zeeuw om door de D. W. S. verdediging heen te komen heeft bijna succes. Aan den anderen kant krijgt de D. W. S.- voorhoede talrijke kansen den voorsprong te vergrooten maar het schieten is slecht verzorgd. Na een misverstand in de Am sterdamsche achterhoede krijgt Zuylekom etn kans tot scoren, maar de Eindhove- naar kan ook de goede richting niet vinden. T e aanvallen van de gasten worden nu be ter opgezet en na een kort overwicht van D. W. S., waarbij de Amsterdammers het tot enkele hoekschoppen brengen, weet de Eindhovensche middenlinie het spel voor- loopig op de Amsterdamsche helft te hou den. Men probeert het met enkele verre schoten, doch daar weet Bruist wel raad mee. Doch dan komt, na 38 minuten, toch de gelijkmaker. De zeer handige en actieve midvoor de Zeeuw loopt na een gezamenlij- ken aanval goed door, Caldenhove maakt een fout en de Zeeuw is er snel bjj om via de handen van Bruist hard in te' trappen (1-1). Het tempo na den rust blijft zeer hoog. Eindhoven gooit het spel meer open en voor het Amsterdamsche doel ontstaan enkele gevaarlijke situaties, maar de Eind hovensche voorhoede weet van de kansen niet te profiteeren. Na een kwartier is het echter met de Eindhovensche meerderheid gedaan. De kansen, die D. W. S. nu krijgt, zijn nog -veel fraaier. Eerst lost Schot een prachtig schot, dat van Veghel stopt, maar de Eind hovensche doelman kon den bal niet klem- vast houden. Uit de doelworsteling, welke entstaat, kan de bal worden weggewerkt. Bij den volgenden aanval komt Slot weer vrij voor doel. Zijn schot is volkomen bui ten bereik van Van Veghel, maar de paal redt. Een minuut later plaats Trock keurig hoog in den doelmond. Slechts met de grootste moeite gelukt het Van Veghel den bal tot hoekschop te verwerken. Nauwelijks is Eindhoven aan deze druk ontkomen, of de Zeeuw c.s. zitten al ge vaarlijk voor het doel van Bruist en ook hier moeten Caldenhove en Van Stokken alle krachten inspannen om doelpunten te voorkomen. Deze blijven verder uit. E. D. O.—H. B. S. 2—2. Het heeft niet veel gescheeld of E. D. O. had zijn tweede overwinning in de promo- tiecompetitie behaald. De Haarlemmers winnen den toss en kie zen den vrij sterken wind in den rug. On der aanvoering van middenvoor van Zaa- nen worden de eerste aanvallen op het doel van keeper Pellikaan ondernomen. De jonge Hagenaar toont zich zijn post onder de lat echter ten volle waard en weet op waarlijk meesterlijke wijze eenige malen redding te brengen. Ook aan den anderen kant moet de doelman energiek ingrijpen om onheilen te voorkomen. Het eerste doelpunt komt na twaalf minuten spelen van den voet van Van Zaanen, die na eenig heen en weer getrap voor het Haagsche doel, plotseling een schot lost, dé t hoewel houdbaar Pellikaan volko men verrast (10). Een kwartier later volgt linksbinnen Timmermans dit goede voorbeeld door een slecht weggekopten bal op te vangen en keihard, vlak onder de lat in te schieten (20). Door dit succes van den tegenstander geheel niet ontmoe digd, blijven de Hagenaars onophoudelijk aanvallen. Het verdiende tegenpunt komt vlak voor de rust, dank zij doortastend op treden van Van der Vegte. (21). Na de rust is het tempo van beide partij aan merkelijk gedaald. Er ontwikkelt zich een vrij eenzijdige strijd met E. D. O. in de meerderheid. De rood-zwarten stranden bij hun aanvallen steeds op den onvermoeiden rechtsback Walhain en den onbevreesden Pellikaan. Vijf minuten voor tijd zetten de H. B. S.'ers hun laatste offensief in en tot groote vreugde van de duizenden uit Den Haag meegekomen supporters weet Kramer juist voor het einde den gelijkmaker te scoren (2—2). u. V. V—D. F. C. 0—0. In den tweeden promotiewedstrijd van U V. V. verspeelden de Utrechtenaren een kostbaar puntje. De oorzaak schuilde voor namelijk in het absolute falen van de Utrechtsche voorhoede. Aan den anderen kant bleek D. F. C. een uitstekende verdediging te bezitten, doch dat nam niet weg, dat zich toch verschil lende momenten voordeden, waarbij de Utrechtsche aanval handig gebruik had kunnen maken van fouten, welke door de D.F.C.-verdediging werden gemaakt. De beste speler was dezen middag on getwijfeld Mijnders, die weliswaar uit stekend werd bewaakt,, doch die herhaal delijk kans zag te ontglippen en het Utrechtsche doel onder schot te nemen. De Utrechtsche doelverdediger Pino wist evenwel zijn doel voor een doorboring te vrijwaren. De wedstrijd was aantrekkelijk orr zien. Met wisselende kansen werd gestre den, doch beide verdedigingen waren vol komen voor haar taak berekend. Vooral U V. V. huldigde het standpunt geen en kel risico op zich te nemen, waarbij de half- linie in ver teruggetrokken positie speel de. Deze tactiek hield men gedurende den geheelen wedstrijd vast en bleek de juiste gezien het feit, dat de Utrechtsche voor hoede toch nog wel kans zag behoorlijke aanvallen op te bouwen, waarbij evenwel het schieten veel te wenschen overliet, Was in de eerste helft U. V. V. meer in den aanval, na de rust was D.F.C. beter, doch concentreerde den aanval te veel op Mijnders, die, te zwaar gedekt, niet in staat was te scoren. A. S. C.V. I. O. S. 0—L Een schotlooze voorhoede en een falende verdediging. De Leidsche Roodzwarten hebben ook hun tweeden promotiewedstrijd niet tot een goed einde kunnen brengen. Met 10 bleven zij de minderen van het Haagsche V. I. O. S. en door dezen uitslag is de kans op promotie wel zoo goed als verkeken. Te verwonderen valt deze uitslag niet, als men ziet hoe de voorhoede in vele opzich ten te kort schiet. Ondanks de meer dan matige voorhoede-capaciteiten is het A. S. C. weliswaar gelukt kampioen te worden doch en daar wezen we vroeger reeds op de kracht van A. S. C. schuilde altijd m de hechte verdediging. Nu deze in de pro motiewedstrijden ook niet op volle kracht peelt, komen als gevolg daarvan de neder lagen. Zoo was het gisteren ook, want het eenige doelpunt ontstond, nadat v. Nierop en Kok waren gepasseerd en Secrève den voorzet van den rechtsbuiten miste. De Haagsche ploeg maakte in het veld geen slechten indruk. Er werd goed combi natiespel te zien gegeven en het stopper- spil-systeem deed het goed De voorhoede schoot in de afwerking der aanvallen ech ter veel te kort en het overigens serieuze verdedigingsspel werd ontsierd door het al te onbesuisd wegtrappen van den bal, waardoor de outballen legio waren. A. S. C. had de zon tegen gekozen en V. I. O. S. trapte af. Reeds spoedig moet Jaquet eenige malen handelend optreden, maar dit optreden wekte als steeds vol doende vertrouwen. Na 4 min. kreeg Van Hoven reeds een kans, maar hij schoot den bal tegen den uitgeloopen keeper aan. De aanvallen blijven zich afwisselen, doch het eerste ernstige gevaar komt na 12 min. voor het A. S. C.-doel, waar de bal na een corner gevaarlijk voor het doel blijft zweven, totdat Secrève het leer uit het deel kopt. Na een kwartier loste linksbin nen v. Gogh een keihard schot, doch de bal ging juist aan den buitenkant van de paal langs. De V. I. O. S.-verdediging valt cp door haar uitstekend kopwerk, waar door de A. S. C.-voorhoede bijna geen bal onder haar bereik krijgt. Na een door A. S. C. afgeslagen corner volgt een goede aanval der roodzwarten. Mooten geeft den bal goed door aan v. d. Luyt, die inschiet, doch de bal wordt door de backs gestopt, maar wordt opnieuw in geschoten en treft doelmaar de scheidsrechter had reeds voor buitenspel gefloten. Dadelijk daarop moet Jaquet weer hendelend optreden. De V. I. O. S.-aan- vellen leveren ook al niets op, waarvan het slechte schieten de voornaamste oorzaak is. v. Goor moet dan wegens een blessure het veld verlaten, doch is spoedig weer terug. Na 24 min. forceert v. Laar, de rechts buiten van V. I. O. S., een doorbraak. Hij passeert v. Nierop en Kok en zet voor, waarbij Secrève den voorzet mist. De bal wordt daarop ingeschoten, doch Jacquet stopt vallende het leer, echter niet klem- vast en linksbinnen v. Gogh heeft geen noeite in den linkerhoek te schieten (01). Dezelfde speler krijgt even later weer een kans, maar nu schiet hij van 1 meter voor doel hoog over. Abrahams moet dan tot tweemaal toe het veld verlaten, waardoor het A. S. C.- spel nog meer gebroken wordt, doch de rust komt onveranderd. Na de hervatting blijkt v. Goor door Aniba vervangen te zijn. V. I. O. S. is thans niet zoo sterk aanvallend als voor de rust. A. S. C. neemt zelfs het spel in handen en de hoop op herstel herleeft, maar verschillende kansen worden om hals gebracht. Van Hoven is bepaald slecht. Na een kwartier valt Abrahams uit en Wen- ting komt in zijn plaats. Ondanks die in vallers wordt het A. S. C.-spel er niet slechter op, maar de roodzwarten hebben geen greintje geluk. Toch denken we in deze periode den verdienden gelijkmaker te zien komen, als de la Bije een goeden pass aan Mooten heeft gegeven, die alleeji oo doel afstevent, dochook deze kans gaat door naast schieten teloor. Als er 25 min. is gespeeld valt ook v. d. luyt uit en Schoneveld completeert het elltal als back, terwijl Kok rechtshaf gaat spelen. A. S. C. is nu bepaald sterker, maar als ook nu doelpunten uitblijven en de tijd meer en meer verstrijkt, spelen de roodzwarten een verloren spel, want de Hagenaars zetten zich de laatste minuten danig schrap en met 01 komt tenslotte het einde. U.V.S—S.V.V. 1—1. In een aantrekkelijken wedstrijd heeft UVS Zaterdagmiddag de friendly game tegen de promotiecandidaat SVV uit Schiedam tot een gelijk spel weten te. brengen De Schiedammers kregen daar mede eigenlijk nog teveel, want Wallaart was zoo onfortuinlijk in eigen doel te trap pen. SW slaagde er alzoo niet in tot doel punten te komen. 6 R.V.A. EN 4e RESERVE GRENS- COMPAGNIE. Dinsdag 16 Mei, aanvangende te 6 uur zal op het voetbalterrein „Quick-Boys" te Katwijk een voetbal wedstrijd worden gespeeld tusschen ploegen van bovenge noemde onderdeden. Als scheidsrechter zal fungeeren Wmr. v. d. Weerd. Het elftal van het 6e R.V.A. is als volgt samengesteld: Conijn. Greinig Kleibeuker Koenen Voorhuijzen Mathijsen Jansen Heesink v. d. Meer Koops Boumi Reserve: Slobbe, Pieters, Hubscher.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 14