M GE VIN G VRIJDAG 12 MEI 1939 DE LEIOSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 5 KATWIJK Gemeenteraadsverkiezing. Men ver zoekt ons te melden, dat de ingeleverde lijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing met als lijstaanvoerder den heer M. v. d. Marei, niet ingeleverd is door de Chr. Nat. Actie. We nemen daar gaarne nota van. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUWOVERZICHT Evenals vorig tijdvak, had ook deze week een animeerend verloop en was er nogal eens wijziging in den prijs van een product al naar gelang van het weer en van de vraag. In het algemeen brachten de winterproducten het er het beste af en inzonder de Waspeen had een buiten gewone belangstelling met hoogen prijs. Maar het raakt ook met dit artikel op het laatst. Steeds wordt het getal aan voerders geringers, maar die nog aan te bieden hebben profiteeren van den >oogen prijs. Er werd steeds gekocht voor ƒ16. tot 19.20 per 100 K.G. De vraag voor export voerde den prijs tot die hoogte. Vorig jaar was de prijs in dezen tijd nog ruim zoo hoog. Ook Préi werd duur be taald; de noteering varieerde van 10.50 tot 12.50 per 100 K.G. Met Spinazie ging het zooals men het gewoonlijk van spi nazie verwachten kan, vooral als de zon even schijnt, slecht. Er draaide een kwan tum door, er ging een massa voor den mi nimumprijs van 2.50 en de extra partijen konden het soms tot 4.40 per 100 K.G. brengen, maar het groote kwatum gaf verlies voor den kweeker. Er is bovendien veel Spinazie waarin in korten tijd de „met" is gekomen welke dan als afwij kend moet worden geveild en waarop dus ook geen steun te verwachten is. De Spi- nazieteelt is dit seizoen een fiasco gewor den, zoo kunnen we gerust concludeeren. Met Radijs is het niet beter, eerder nog slechter gesteld. De eischen aan dit pro duct gesteld, om het niet voor afwijkend in aanmerking te doen komen, worden streng doorgevoerd en hierdoor komt het nogal voor dat er afwijkend op het vei- lingboek komt te staan, met al de gevol gen daaraan verbonden! Zelfs de goede kwaliteit kon niet hooger geboekj; worden dan 0.60 a 0.90 met een enkel partijtje dat het tot een gulden kon brengen. Ook hieraan zit voor den tuinder geen winst, integendeel wordt veelal verlies geleden. Raapstelen gingen voor 0.50 tot 0.90 per 100 bos. Rabarber kon steeds een rede lijken prijs opbrengen, de noteering vari eerde steeds van 3.40 tot 4.20 per 100 bos. Sla kon al maar door goed geplaatst worden .^,en een bevredigende prijs die in de goede kwaliteit tusschen 4.60 tot 5.10 per 100 stuks. Er werden zoo nu en dan ook winteraardappelen aangeboden, Red Star, maar met dit artikel wil het dezen winter en ook nu niet loopen. Een prijs van 2.70 tot 4.10 per 100 K.G. in dezen tijd van het jaar is te weinig. Er zijn er ook die nog afwachten in de hoop dat het gaat als vorig jaar, toen ze zelfs in Juni nog opliepen in prijs. LISSE Ouderavond St. Josephsgezellen. Gis teravond werd vanwege de St. Josephsge- zellenvereeniging een ouderavond gehou den, waaróp de sluiting van het winter- programma plaats heeft gehad alsmede de installatie van de nieuwe leden. Vele ouders der gezellen hadden aan den op- rcep gehoor gegeven. Deze avond droeg een fëestelijk karakter. De gebrs. Hooger- vorst alhier verzorgden met accordeon en siagwerk het muzikale gedeelte. Aanwe zig waren vertegenwoordigers der verschil lende stands- en vakorganisaties. Nadat de senior, de heer W. v. Graas, met het ge bruikelijke gebed had geopend, heette hij alien welkom waarna hij er op wees wat het doel is der St. Josephsgezellenvereeni- ging, waarna hij het word gaf aan den spreker van den avond, den zeereerw. pa ter Biestra O.P. Deze zette na den Kol- pingsgroet uiteen, wat de bedoeling is ge weest van Vader Kolping met de stichting van de Gezellenvereeniging. Ofschoon de Gezellenvereeniging in ons land 70 jaar oud is, staat zij daar nog in al haar pracht van een jong leven. Kolping heeft van zyn vereeniging een huisgezin gemaakt, waar van de priester de vader is en de gezel len de kinderen. Kolping heeft vader wil len zijn om dat hij wist dat de jongeman van 17 jaar, naast zijn natuurlijken vader, een geestelijke vader noodig heeft. Spre ker werkte dit nader op zeer bevattelijke wijze uit. Spreker wees op 't nut van het bezoe ken der verplichte vergaderingen. Daad werkelijk lid zijn daar gaat het om. Onder uw insigne moet een echt Kolpingshart kloppen. Het Kolpings-programma moet gij uitbeelden in uw leven. Gij moet niet vragen, wat heb ik aan die vereeniging maar ge moet de vraag stellen, wat heeft de vereeniging aan mij? Met het geven van eenige nuttige wen ken aan de gezellen hoe zij hun lidmaat schap moeten opvatten en beleven, sloot spreker zijn in alle stilte aangehoorde rede. Het woord was hierna aan den secreta ris, den heer J. Salman, tot het voorlezen van het jaarverslag waarin de verrichte werkzaamheden op onderhoudoende wijze de revue passeerden. Een dankbaar ap plaus volgde op dit mooie verslag. Vervolgens had de instalatie plaats van 31 nieuwe leden. Door den vice-praeses werd de fomule gesteld, waarna door den senior de gebruikelijke vragen werden ge daan en door de leden met handslag wer- den beantwoord. Door den vice-praeses werd vervolgens het insigne den jongens op de borst gespeld, waarna zijneerw. de nieuwe leden op hun plichten wees. Hier na werd door eenige leden van de too- neelclub „Guido Gezelle" opgevoerd een tooneelspel in één bedrijf. Vervolgens wer den de prijzen uitgereikt van den biljart wedstrijd. Ten slotte kregen we nog een demonstratie te zien van eenige leden van „Sparta" onder leiding van den heer A. Goddijn te Leiden. De vice-praeses, kapelaan W. A. Eg berts, zette hierna de bedoeling uiteen van deze demonstratie. Zij bedoelt ons te laten zien, dat zoo nu en dan de St. Jos.- gezellenvereeniging eens in slagorde naar buiten kan optreden. Daarom moet het daarheen dat we minstens 25 flinke jongens hebben, welke lid willen worden van „Sparta". Het contributie-vraagstuk is reeds geregeld; dus dat behoeft geen be zwaar te zijn. Spreker vroeg ten slotte de medewer king der ouders, dat de jongens Zondags avonds het parochiehuis bezoeken en dank te allen, die hadden medegewerkt dezen ouderavond zoo schitterend te doen sla gen. Hanze De R. K. Middenstandsvereeni- gmg „De Hanze" hield in café-restaurant „De Witte Zwaan" een ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer C. W. Barnhoorn. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter het feit, dat deze vergadering het besluit was van het winterseizoen. Dit seizoen is over het algemeen goed verloo- pen, ofschoon de belangstelling op de ge houden vergaderingen beter had kunnen zijn. yNa vaststelling der notulen werd de bondscirculaire behandeld inzake de zo- meractie, de bedevaart naar Heilo; het va- cantie-oord Hoenderberg. Het nieuwe lid de wed. Hogenes, werd welkom geheeten. Overgegaan werd tot verkiezing van een bestuurslid, wegens het bedanken van den heer A. J. van Zeist. De voorziter dankte den heer van Zeist voor zijn vele werkzaamheden als bestuurs lid en betreurde zijn heengaan. Hij ver trouwde, dat de heer van Zeist als lid zijn gewaardeerd advies niet zal onthouden aan dc vereeniging. De voorzitter deed mededeeling van de federatievergadering. De afd. Lisse zal bij de federatie met een nieuw voorstel ko men, omdat zij met den gang van zaken niet kan meegaan. De parochiekernen zullen ook in deze parochie worden gevormd, waartoe ook de Hanze is uitgenoodigd. Deze kerngroepen beoogen het uitbrengen der Kath. Actie in het openbaar. Medegedeeld werd dat de heer Rands- dorp heeft bedankt als lid van het Oranje comité. Als bestuurslid werd voorgesteld door het bestuur de heer M. A. Manshande, die bij enkele candidaatstelling werd ge kozen. Tot afgevaardigde naar den Centralen Raad werd benoemd de heer M. A. Mans hande en als plaatsvervanger de heer C. Schakenbos. Overgegaan werd thans tot de behande ling van den beschrijvingsbrief voor den a.s. Centralen Raad. Het voorstel van het hoofdbestuur om een algemeen spaarsysteem in het leven te roepen voor vacantie-oord en andere aan gelegenheden zooals de reis naar Rome, werd aangenomen. Het voorstel van het hoofdbestuur tot de stichting van een blijvend fonds voor bijzondere gevallen, het z.g. Chr. Jansen- fonds, werd eveneens aangenomen. Dit plan werd gesteund. Na een kleine pauze hield de geest, adv., kapelaan J. H. M, van Ingen, een rede over „Katholieke Actie en Katholieke Midden standsorganisatie". Spreker zette uiteen de vorming der ker nen, voor de Kath. Actie. De bedoeling is het, dat de leeken de priesters behulpzaam zijn in de uitoefening van hun arbeid. Spr. behandelde daarna de sociale orde ning. De voorzitter dankte den geest. adv. voor zijn duidelijke en goede uiteenzetting van de plichten der middenstanders. Besloten werd vervolgens nog een be drag van 20.te doen storten voor het fonds tot stichting van de nieuwe parochies ter gelegenheid van het jubileum van on zen Bisschop. Na de gehouden rondvraag sloot de voor- ring. Geboren: Leornardus Anthonius Wil helmus z: van W. M. van Noort en J. P. v d. Vlugt. Margaretha Maria d. van H. N. Hegenboom en M. C. de Hollander. Baafje Aagje d. van K. F. Tromp en F. C. vaA Oi-rd. Ondertrouwd: Fraiciscus van der Geer 31 j. te Voorhout en Maria Petronel- la Berbee 25 j. Jan de Vries 25 j. te Assendelft en Johanna Marinus 20 j. Petrus Cornelis van Loon 26 j. te Haarlem mermeer en Catharina Anna van der Veex 21 j. Johannes Leonardus van der Ploeg 29 j. te Noordwijkerhout cn Anna van der Voort 31 j. Johannes Baptist Opdam 29 j. te Noordwijkerhout en Jacoba van der Voort 28 j. Steven Wijnhout 24 j. te Haarlemmermeer en Maria de Vreede 18 j. Joost Marinus de Blieck 26 j. en Dirkje Peironella de Graaf 25 j. David ^an Loenen 27 j. en Catharina Keur 27 j. Getrouwd: S. J. van der Voort en II. W. Berbee. C. Spaans te Haarlemmer meer met I. Sajtos. Overleden: Gerda Kruijff 10 j. Gevestigd: C. P. Dubbis, uit Benne- broek. P. J. Litjens, uit Amsterdam. M. Verdel uit Wassenaar. W. J. Roe- lofs, uit Amsterdam. G. C. van Leeu wen, uit Oegstgeest. Vertrokken: J. Eisenga, naar Ben- NOORDW1JK Jubileum F. II. van Spanje Op 16 Mei a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer F. H. van Spanje in dienst trad bij de gemeente Noordwijk. Vóór dien was hij werkzaam ten kantore van den ontvanger der Directe Belastin gen, Invoerrechten cn Accijnzen te Noord- wijk. Op 16 Mei 1914 begon zijn gemeen telijke loopbaan als boekhouder-kassier bij de gasfabriek. Het ingang van 1 Mei 1929 werd hem bovendien gelijke functie bij het waterleidingbedrijf opgedragen. Een algemeene reorganisatie vorderde een ad ministrateur voor alle gemeentebedrijven en Openbare Werken, welke functie de a.s. jubilaris vanaf 1 Jan. 1933 met eere bekleed. Slechts ingewijden kunnen weten welke groote arbeidsprestaties de heer van Spanje dagelijks toont, en wat er toe noo dig is in een gemeente als de badplaats Noordwijk alles naar behooren af te wik kelen. Daarnaast hebben het wel en wee van de burgerij zijn volle belangstelling, wat wordt bevestigd in belangrijke bestuurs functies in tal van vereenigingen. Hij is een toegewijd bestuurslid van de advies club voor de Administratie en de Boek houding der Gemeentebedrijven. Met de meeste welwillendheid is hij ieder behulp zaam en met raad en daad ten dienste. Zijn liefde tot zijn ambtelijk werk, ge paard aan trouwe plichtsbetrachting, ge leid door naastenliefde van de beste soort, maken hem tot een graag geziene persoon lijkheid. Nog in het best zijner dagen mag hij zich verhengen in reeds welbestede jaren. - Overtuigd, dat het den a.s. jubilaris op den 16den Mei (receptie van 46 uur nm. ten zijne huize), niet aan belangstelling zal ontbreken, wenschen wij van harte, dat hij nog vele jaren zijn arbeid met de zelfde toewijding mag blijven verrichten tot het welzijn van Noordwijks gemeen schap en dat van zijn gezin. Ouderavond K. J. C. Gisteravond hield de K. J. C. een uitstekend bezochte ouder avond in het Juvenaat waarbij Vele ouders tegenwoordig waren. De Eerw. Directeur, Kapelaan Abeln. sprak in zijn openings woord zijn groote vreugde uit over de aan wezigheid van talrijke ouders waaruit ten duidelijkste spreekt, dat de belangstelling voor het Jeugdwerk in onze parochie groei ende is. Dit is een verheugend feit, want al is het gezegde: „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst" wat afgezaagd, het is toch nog steeds waar. Het Katholieke Jeugdwerk in de Kruisvaart beoogt een al- geheele opvoeding der Kath. Jeugd een deels door ontwikkeling en anderdeels door rntspanning. Op deze bijeenkomst bracht Z. E. gaarne een eere-saluut aan de lei ders, welke uit vrye beweging hieraan meewerken, spr. hoopte dat alle jongens dit zullen waardeeren. door zich steeds tc houden aan de leiding. Doch daarnaast is ook noodig de medewerking der ouders. Laten dezen hun jongens aansporen om steeds op tijd en trouw de Congregatie cn de Kruisvaartoefeningen bij te wonen. Als aan de ouders bij herhaald verzuim van dit verzuimen kennis wordt gegeven, laten zij dan hierop goed reageeren. Een ander belangrijk iets wilde de Directeur nog even aanroeren, en wel dat de ouders thuis af en toe met hun jongens spreken over het werk der Kruisvaart. Deze belangstel ling zal de jongens weldadig aandoet en veel bedragen om het Jeugdwerk op steeds hooger plan te brengen. Mochten er be zwaren, wenken of wenschen zyn, spreek dan even met de leiders, dit kan niet anders dan goede resultaten opleveren. Na dit opwekkend woord werd het meer aangename deel van den avond afgewerkt door het optreden van den bekende con ferencier, buikspreker, rijwielacrobaat Joop Theunissen, bijgestaan door zijn muzi kale partner Cor van Veen die met hun mcoie muziekstukken allen volop hebben laten genieten van een non-stop program Mooie liedjes en aardige vertellingen wer den gegeven, waarna de rijwiel-acrobatiek van Joop Theunissen een welverdiend ap plaus oogstte. Het hoogtepunt van dezen avond was wel Joop Theunisz als buik spreker. Deze scène was alleraardigst en het geheel kan genoemd worden: uitste kend geslaag. z nebroek. A. Bergerr.ann. naar Imming- raakt (Dia.). N. H. Kortekaas. naar Noordwijkerhout. W. van der Stelt, naai Wassenaar. P. van der Stelt, naar Was senaar. M. J. van Bezu, naar Haarlem mermeer, N. v. d. Dam, naar Noordwij kerhout. A. J. M. van Oosterwijck, naar Vugt. L. Verduyn, naar Amsterdam. M. M. Slykerman, naar Haarlemmermeer. LE1DSCHENDAM Vereeniging Luchtbescherming. Gis terenavond kwam de vereeniging voor Luchtbescherming, afdeeling Leidschendam in hotel ..De Zwaan" in algemeene verga dering byeen. De bijeenkomst stond onder leiding van den heer F. Warmolts als voorzitter van het voorloopig bestuur. Hij heet allen har telijk welkom en drukt zijn spijt uit over de minder goede opkomst. Mededeeling geschiedt, dat samenwer king is gezocht cn verkregen met de buurt schap Stompwijk, zoodat het eene afdee ling zal uitmaken, terwijl uit dc buurt schap 2 gedelegeerden in het bestuur zul len zifting nemen. Aan de orde is de verkiezing van een bestuur. Op voorstel van den heer Adri- aens wordt het voorloopige bestuur in zijn geheel als definitief bestuur bij acclamatie gekozen. Het dagelijksch bestuur bestaat uit de heeren F. Warmolts, voorzitter, Th. Maal, secretaris en Jac. J. van Veen, pen ningmeester. Het huishoudelijk reglement werd z. h. s. onveranderd goedgekeurd, waarbij bur gemeester Keijzer werd benoemd tot Eere-voorzittcr der vereeniging. Ter tafel komen een drietal voorstellen, n.l. tot het regelmatig verspreiden van circulaires betrefende eigen veiligheids maatregelen, tot distributie van zandzak ken en tot aanschaffing van brandblusch- materiaal voor blokbrandweergroepen en zoo mogelijk aanwijzing van bedienend personeel. Door voorzitter en secretaris worden de voorstellen duidelijk toegelicht, terwyl door de vergadering diverse wen ken gegeven worden. De voorstellen wor den goedgekeurd, terwijl op voorstel van den heer Adriaens aan het bestuur sanctie wordt verleend alle maatregelen te nemen noodig in het noodzakelijk belang van de luchtbescherming. Een beroep wordt gedaan op de dames tot groote medewerking, omdat vooral In tyden van luchtgevaar, hun hulp onmisbaar zal zijn. Onder dank voor de aangename bespre kingen wordt de bijeenkomst door den voorzitter gesloten. NOORDWIJKERHOUT Hanze. In café „Het Wapen van Noord wijkerhout" vergaderde de R.-K. midden- standsvereeniging. Bij de opening zeide de voorzitter het te betreuren, dat zoo weinig leden aanwezig waren. Na enkele ingeko men stukken over vacantie-oorden en over de vestigingswet, werd een schrijven be handeld van de Nieuwe Gemeenschap, v/aarin het comité van actie verzocht om subsidie. Voorloopig voor 1 jaar werd be sloten een subsidie van 5.— te geven. Gok werd behandeld een schrijven waarin de afdeeling werd verzocht een bijdrage te schenken ter gelegenheid van het 4ü-ja- rig priesterfeest van den Bisschop. Beslo ten werd een subsidie te geven van ƒ7.50. Hierna werd den beschrijvingsbrief be handeld van den op 7 Juni a.s. te houden Centralen Raad. Als afgevaardigde naar den Centralen Raad werd gekozen de heer P. P. v. Denzen. Vervolgens werden als lid aangenomen W. v. Parera en B. Zand bergen. Daarna volgde bespreking van de op 18 Juni a.s. te houden processie naar Heiloo. De voorzitter hoopt, dat enkele le den propaganda willen maken door de le den af te gaan. De kosten van dc bede vaart werden bepaald op 1.bij vol doende deelname. Hierna werd besloten een commissie samen te stellen, die bij eventueele mobilisatie zorg zal dragen voor do behartiging der zaken van dienstplich tige leden. In deze commissie namen voor loopig zitting de heeren L. Meeuwissen, B. Eroekhof cn Th. O. de Vroomcn. Namens de commissie belast met het nazien van boeken en bescheiden van den oud-pen- ningmeester E. Bakker, zeide de heer C. v. Dam, dat alles in de beste orde bevonden was. Bij dc rondvraag vroeg het lid C. Gecr- lings of de middenstand een request wilde indienen tegen de afvoering van den leg ger van wegen en voetpaden van het Hardepad. Óp voorstel van den voorzitter werd besloten hiertoe niet over te gaan, omdat dc tijd van indiening van bezwan is verstreken. Als antwoord op een vraag van genoemd lid om subsidie voor het co mité autotocht ouden van dagen, zeide de voorzitter, dat een subsidie op de begroo ting reeds is uitgetrokken. a Hierna werd nog geklaagd over de stank van de haven waarna sluiting volgde. RIJNSBURG Gemeenteraadsverkiezing. De volgen de candidatenlijsten zijn ingeleverd: A.R. Partij: T. Kralt, G. v. Egmond Tz., W. L. v. d. Gugten, G. v. Zuylen, J.v. d. Eijkel Wz., C. dc Hoog, H. dc Mooy Az. J. Heems kerk Cz., J. Ravensbergen Jz., C. Haas noot, A. Noort. Chr. Hist. Unie: C. D. v. d. Vijver, P. Kort Sen., A. Driebergen, G. Leenheer, J. C. Oudwater, J. de Mooy Dz., D. van Bie zen, G. den Heijer. C.D.U. en Chr. Arbeiderspartij: K. Zand bergen, G. v. Egmond Jz., J. C. v. Egmond, W. Passchier, A. Zandbergen, D. Baak, K. Tavenier, C. Hogewoning Cz. Tuinbouw. Met de waspeen, het hoofdproduct in den winter en het voor jaar aan de Rijnsburgsche veiling, ging het deze week al bijzonder goed. Men is zoo ongeveer aan dc prijs, die ook vorig jaar hiervoor betaald werd in April en Mei. De noteering is thans 15.50 tot f 19.50 per '00 K.G. Prei werd betaald met S 9.00 tot 12.70 per 100 K.G. Kroten gingen weer iets vlugger en brachten van 2.00 tot 3.30 per 100 K.G. op. Dat valt uit eindelijk nog weer mee. Van de jonge groenten komt hier spinazie, die slechts den minimumprijs 2.50 per 100 K.G. op brengt met een enkel partijtje dat extra is en dat dan tot 3.80 gat. Radijs, ook een speciaal Rijnsburgsch artikel, gaat slecht. Dit brengt van 0.60 tot 0.95 per 100 bos op. Dat geeft geen uitkomst van eenige beteekenis. SASSENHEIM GOUDEN BRUIDSPAAR. Tweeden Pinksterdag (29 Mei a.s.) hoopt het echtpaar Willi. Borst en Joh. Borst v. d. Ploeg. Zuiderstraat 38, den dag te herdenken, dat zij vóór 50 jaren te Wou- brugge in het huwelijk traden. De bruide gom heeft ruim 30 jaren bij de firma Bccr- horst gewerkt. Luchtbescherming. De toren van de R. K. kerk is gepromoveerd tot uitkijkpost ten dienste van dc luchtbescherming. Te dien einde is heden een aanvang ge maakt met het leggen eener electrische ka bel. welke door de uitkijkpost in tyd van nood benut zal worden om de politiepost in het gemeentehuis van het naderend ge vaar op de hoogte te stellen. VOORSCHOTEN Graal. Zondag 7 Mei kwamen na do H. Mis, waaronder Algem. H. Communie, de Graallcden in het Graalhuis bijeen. Hier stond een feestelijk ontbyt klaar. De keurig verzorgde taf cis en de versierde zaal brachten de stemming er in. Ook de zon was gunstig gestemd, zoodat er ver schillende foto's gemaakt konden worden. 's Avonds om 7 uur kwamen allen in de kerk bijeen, waar onder een eenvoudige plechtigheid vijf leden werden ingekleed en dertien haar Graalbelofte aflegden. Dit heugelijk feit kon zoo niet voorbij gegaan worden, dus kwamen na afloop de Graal- ledcn nog eens te zamen in het Graalhuis. Ook verschillende ouders der leden waren aanwezig cn konden mee genieten van den prettigen geest onder de meisjes. Allen hebben kunnen schateren om 't openings woord. waarin ieder der feestelingen een beurt kreeg; om 't kwezelke dat de hemel niet mocht binnengaan. Allen hebben ge noten van zang, muziek en dans, wat el kaar voortdurend afwisselden. Toen dan ook de kapelaan zijn slotwoord had gesproken keerden allen tevreden naar huis. VOORHOUT Geboren: Cornelis Adrianus Leonar dus z. van W. Kerkvliet en J. M. Paarde- kooper. Ondertrouwd: Gerardus Petrus Ver- meij en Cornelia Went. Gehuwd: Jozef Alfons Vcrhaegen en Antonia Wilhelminn Terbach. Overleden: Johannes Wilhelmus Ho- gervorst 53 j. WASSENAAR R.K. Sportvcr. „Blauw Zwart". Ge volg gevend aan den drang van vele leden en supporters heeft een commissie uit le den cn supporters voor Blauw Zwart een sportmiddag georganiseerd op het terrein aan dc Katwijkschc weg cn een feestavond in het vereenigingsgebouw, te houden op Zondag 14 Mei a.s, Des middags van half één tot half drie uur worden verschillende wedstrijden ge organiseerd. Onmiddellijk hierna volgt een vriend schappelijke wedstrijd van Blauw Zwart I tegen D.H.L. I uit Delft om een groote zil veren medaille, beschikbaar gesteld door „De Leidsche Courant". Deze wedstrijd wordt opgeluisterd door muziek. Des avonds te 8 uur is er in het vcrceni- gingsgebouw een feestavond voor leden en donateurs. Optreden van een beroemde band, onder leiding van den bekenden conferencier, den heer Louis Scton, afge wisseld door komische voordrachten. Reclasseering. De collecte voor dc Rcclasseering heeft in deze gemeente op gebracht dc somnja van 778.32 R. K. D. C. „St. Willibrordus. De uitslagen van den bordenwedstrijd luiden: lste tiental: N. KnijncnburgTh. Zonneveld 02 J. JandvlietA. de Greef 02 2de tiental: J. SchiferliW. de Groot 20 Geboren: Ilenri Peter, zoon van H. Visser en C. Aandewiel. Johanna He lena. dochter van H. v. Deursen en B. M. Westgeest. Jelly Roelly, dochter van D. Terpstra en J. M. Damcn. Jahangir Elink Alexander zoon van G. C. Lange en J. C. Schuurman. Pieters Jacob, zoon van E. dc Vries en D. Kikkert. Maria Christina dochter van H. D. Klinkhamer en J. M. Zuiderduin. Charles Robert zoon van jhr A. T. de Muralt en R. Brcitenstein. Ondertrouwd: J. K. B. Versteeg en A M. van Rocn. Getrouwd: R. J. Mulder cn H. Thier ry. J. L. van Es en G. van den Akker. C. J. Raaphorst en H. Kleinman. J. L. A. Hooijmans en K. Hcssler. Overleden: Alberdina Hinderika Hol- kamp, 68 jaren, echtgenoote van C. Jet- „es. Hugo Jacobus van Veen, oud 60 ja ren, echtgenoot van M. J. Looijestein.— Wilhelmus Joseph Maria Graaf, 66 jaren, echtgenoot van A. Brocns. Gerardus Ma rie Molenkamp, 16 jaren. Cathinka Cutheim, 66 jaren, weduwe van S. Grune- baum. Treijntjc van der Jagt, 82 jaren, echtgenoote van J. Oud. Anna Elisa beth van Dam, 77 jaren, weduwe van J. L. Oudkerk.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 5