-4#» A» 1. Am Mama wordt opgevoed! 3)e £eictoeke Gou/fcomt Generaal Franco bij het verlaten van de Kathedraal te Valencia, waar hij den dankdienst, die daar gehouden werd, bijwoonde De slechte prijzen, welke op het oogenblik voor de spinazie gemaak kunnen worden, zijn oorzaak, dat groote partijen, die den minimum prijs niet opbrengen, vernietigd worden. Dagelijks worden duizenden kilo's in den mestput geworpen. Een kijkje te Beverwijk De Jeanne d'Arc-feesten te Orleans werden vereerd met het bezoek van den Franschen president Albert Lebrun. De verwelkoming van den hoogen gast De werkzaamheden aan de toegangs wegen tot het in aanbouw zijnde Amstel Station te Amsterdam zijn in vollen gang. Het leggen van rails en wissels in 't verlengde van de Amsteüaan In tegenwoordigheid van Monzie, den Franschen minister van Publieke Werken zijn de onderaardsche grotten van Padirac officieel in gebruik genomen. Deze grotten vormen een der nieuwste bezienswaardigheden uit dit deel vèn Frankrijk en moeten de beroemde grotten van Han Voor de exploitatie der luchtvaart-diensten langs de Noordelijke Transatlantische route zijn deze week te Biscarosse in Frankrijk de noodige proeven genomen met de nieuwe groote vliegboot „Ville de Saint Pierre". Het toestel even voor den start evenaren De jongste gelukkige, die in de Sorbonne gedecoreerd werd tijdens de uitdeeling van onderscheidingen aan moedige redders, was de 12-jarige Jean Faucon, die te Fécamp een baadster, die in nood verkeerde, behouden aan wal had weten te brengen FEUILLETON Geautoriseerde vertaling door F. v. Velsen ROMAN VAN LO WILS DORP. 35) Hij toonde haar zyn ingenomenheid ta melijk ondubbelzinnig, waarbij zijn zuster ondeugend glimlachte. Onlangs beweerde zij langs haar neus weg „Lieve hemel, als de oude snoes u aan staat, behoeft hij met niets rekening te hou den en kan hij met u trouwen, wanneer u daar prijs op stelt." Oliva had zoo'n verschrikte afwerende beweging gemaakt, dat Lize in hartelijk lachen uitbarstte. „U heeft immers reeds zoo'n ouden echtgenoot gehad, zooals u mij heeft verteld, nietwaar? En naar een twee den verlangt u wellicht niet zoo hartstoch telijk. Kan ik u niet kwalijk nemen, 't Zou anders wel goed staan, hoogheid te worden en menigeen zou in uw plaats het aanbod gretig aanvaarden." Oliva wist niet, wat daarop te antwoor den. Gelukkig verlangde de oude dame zel den een antwoord, doch had de handigheid zelf op eigen vragen het antwoord te laten volgen. Dat was dan, dank zy haar scherp zinnigheid, ook meestal het juiste. Inmiddels was het kiekje reeds lang in Weenen bezorgd en had een explosie als van een bom ten gevolge gehad. „Dat is geweldig", zei Bella tegen Virgi- lius, „het overtreft alle verwachtingen! Wie had ooit zooveel aannassingsvermogen bij mama durven vermoeden? Maar wat Bella ontging, had Virgilius op 't eerste gezicht ontdekt: De twee heeren, die zoo brutaal naar Oliva omkeken. En het had hem een kleinen vlijmscherpen steek gegeven. Vandaag was Bella den heelen morgen vrij en zoo besloten die twee, in het Cen trum van de stad wat te gaan wandelen. Bella telefoneerde Robby en deelde hem hun plan mede. Waarop hy verklaarde, gaarne van de party te zullen zijn en dat de duivel voor zijn part dien ochtend direc teur mocht spelen. Lachend stelde Virgi- lius voor, hem met Bella aan den schouw burg af te halen, hetgeen hij dankbaar aannam. Spoedig daarop zaten drie vroolijke men- schen in een prachtige lunchroom en na een kleine verfrissching slenterden zij door de drukke straten in de richting van de opera. Bella had haar „allerliefste" ook het kiekje van mama laten zien, dat zij in haar tasch had. Hy bewonderde het en riep uitdagend: „Ik zou wil eens iemand willen zien, die een jongere en mooiere schoon moeder krijgt." En toen zij met hun drieën dicht bij de opera kwamen zagen zij daar op eenigen afstand een straatfotograaf staan. Ellegar- de riep opgewonden: „Wat zij daar in Niz- za doen, kunnen wij hier evengoed. Wij zullen je mama met gelijke munt betalen,'. De andere twee vonden het ook leuk en zoo ontstond er een prachtige kiek. Bella tusschen twee cavaliers, alle drie lachend en opgetogen. Dit kleine voorval zou ech ter gevolgen hebben, die niemand toen vermoedde. Toen Bella naderhand het kiekje, dat zeer goed was uitgevallen bekeek, kreeg zy plotseling een inval, dien zij zelf geniaal vond en dien zij aan niemand toevertouw de. 't Leek haar een gedachte, die zij on middellijk in daden moest omzetten. Niet lang over nadenken", vond zy. Over den eersten schrik was mama reeds lang heen. dat bewees haar filmfoto wel een tw de zou nu spoedig volgen. Zij nam haar vulpen en schreef onder het kiekje, dat haar voorstelde, geflankeerd door Ellegar- de en Virgilius Pretorius: „Bella geeft ken nis van haar verloving wie van beiden is echter de uitverkorene?" En om te voorkomen, dat zij op haar overmoedig plan zou terugkomen, bracht zij de enveloppe zelf naar de post. HOOFDSTUK XI. Zoolang zij nu al weg was, had Oliva nog geen brief geschreven. Bella verwon derde zich geenszins daarover, want haar moeder schreef anders ook nooit en liet al het noodige door Virgilius regelen. Zoo hadden ze in Weenen het zenden van haar kiekje beschouwd als een kennisge ving. dat zij 't uitstekend maakte. „Heb je mama geschreven?" informeer de Ellegarde den volgenden morgen en Bella antwoordde met neergeslagen oogen, bevestigend. Dat zou een verrassing zijn, wanneer het antwoord kwam! Bella was zeer hoopvol gestemd. Uiterlijk kon men niet zoo door en door veranderen, zonder ook innerlijk daarop te reageeren, over woog Bella. Wie waagt, dit wint. Int het ergste geval zouden er scènes volgen. In 't ongunstigste geval bleef ook ditmaal een daad van geweld de eenige uitweg.... De aristocatische coterie van Nizza had haar sensatie. Men stuurt niet ongestraft dagelijks la dingen bloemen naar het voornaamste ho tel aan het adres van een mooie vrouw, wanneer men een zoo populaire persoon lijkheid is als zijne hoogheid prins Xilo, die onder den naam Froheim ginds in Can nes woonde. Zelfs de grootmoeders van de tegenwoordige generatie hadden hem ge kend en wisten allerlei geschiedenissen van hem te verhalen. Het verwennen van mooie vrouwen vormde zyn levensdoel. Bo vendien was hij enorm ryk en al was hij intusschen dan ook tamely* oud en af- tandsch geworden, met gaud is veel te be dekken. Men fluisterde, dat zijne hoogheid de interessante weduwe Oliva von Belamy, die niemand kende, dien ooit te voren hier ge weest was, op dolzinnige wijze het hof maakte. Vandaar dat bloemenbombarde- ment. En dat het ditmaal correcte, serieuze ernst was, werd wel bewezen doordat zijn zuster Lize, met wie op 't gebied van de corum niet te spotten viel, de jonge wedu we in haar intiemen kring had uitgenoo- digd. Rest nog de mededeeling, dat de eenige persoon, die van dit alles niet het flauwste vermoeden had, Oliva von Belamy heette. Ondanks vriendelijken afweer, was zyne hoogheid in vuur en vlam geraakt. Zijn zinspelingen hield Oliva voor scherts. Bin nen een week zou zij terugreizen en de vriendelijke zuster en broer vermoedelijk nooit meer in haar leven ontmoet?n. Zoo stonden de zaken, toen op zekeren morgen de piccolo mevrouw von Belamy een brief bracht, die zoo juist bezorgd was. In 't eerste oogenblik dacht Oliva, dat het kiekje, waarmede zij Bella had willen verrassen, door een of ander misverstand was teruggezonden. Teleurgesteld zette zij haar lorgnet op. Plotseling sperde zij wijd haar oogen open en staarde voor zich uit. Het kiekje viel uit haar handen. Met een angstkreet liet zij zich tusschen de kussens van de sofa zakken en begroef haar gelaat in haar handen. Lang zat zij zoo, onbeweeglijk, zonder ge luid en zonder tranen. „Bella geeft kenis van haar verloving". Wat was dat meisje toch luchthartig en on- kiesch. Zelfs in zoo'n heilig oogenblik kon zij nog schertsen! En Oliva vergat abso luut, dat het oogenblik waarop zij zelf zich met mynheer von Belamy verloofde, heele- maal geen heilig oogenblik was geweest. Dat zij toen doodelijk verschrikt, als een kind voor den boeman, in vruchteloos ver weer bitter begon te schreien. Hetgeen de aanwezigen, haar eigen moeder inbegre pen, veel vermaak scheen te verschaffen, zoodat ze hun zakdoeken voor hun mond hielden, om het niet uit te proesten En haar verloofde zelf, wien sinds lang niets meer heilig was? Ook hy had zich om haar vereer vroo- lijk gemaakt Bliksemsnel schoten deze nooit te verge ten beelden aan haar geestesoog voorbij. Als gebroken lag Oliva te beven. Doch wan neer men den man beminde, aan wien men zich verbond, dan was dit uur wel gehei ligd te noemen. Indien Bella Pretorius niet beminde, dan zou zy nooit in een verloving toegestemd hebben. Zij was uit ander hout gesneden, dan haar moeder. Maar hij.... Hoe was dat alles zoo plotseling gekomen? (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 5