RIJNSTREEK Aan- en verkoop ES,van effecten RECHTZAKEN WOENSDAG 10 MEI 1939 CE LEÏDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 ALPHEN AAN DEN RIJN DE KINDEROPERETTE „REEFELSTEELTJE" Uitstekend geslaagde uitvoering ten bate van „Het zwakke kind" Het R.K. Comité „Het Zwakke Kind" dat zich in onze St. Bonifaciusparochie be last met de jaarlijksche uitzending van een aantal kinderen voor herstel van krachten en gezondheid, naar de bosch- rijke omgeving in het Zuiden van het land heeft, ten bate van de noodlijdende kas gisteravond in de groote zaal-van het St. Josephgebouw, een bijzondere uitvoerings avond gegeven, welke alleszins uitstekend geslaagd mag heeten. Opgevoerd werd door een groote schare kinderen voor hun zwakkere makkertjes de kinderoperette „Reepelsteeltje" in vijf bedrijven. Vóór den aanvang zong het dameskoortje „St. Caccilia", onder leiding van mej. M. Scha- vemaker, met pianobegeleiding van mej. J. van Vliet, met boeiende schoonheid „Avondcantate" van Catharina van Ren- nes. Zoowel de zang, als de operette, waar voor de dames Van Hofwegen, v. d. Putte, Schavemaker en Scheerder maanden lang belangeloos hun tijd, opoffering en zorgen hebben gegeven, verdienden weliswaar een grootere belangstelling van de paro chianen. Het comité, bestaande o.m. uit de heeren H. S. v. cl. Putte, J. J. C. Böckling, L. J. Scheerder en C. Y. Pon- sioen is dan ook, hoewel dankbaar voor het ondervonden bezoek, toch niet ge heel voldaan, zooals bleek uit de slotwoor den van laatstgenoemd lid. Deze spoorde de aanwezigen aan, propaganda te maken voor de tweede, opvoering, nl. Donder dagavond .Spr. benadrukte na allen, kin deren, leiders en leidsters dank gebracht te hebben, voor hun opoffering en toewij ding, dat deze avonden volkomen en ge heel worden gegeven ten bate van het comité „Het Zwakke Kind" en dat de kos ten aan het geven hiervan verbonden niet worden gedragen door de kas, maar door de medewerkenden zelf, 'tot zelfs de pro gramma's, welke o.l.v. van den heer C. v. d. Putte door de schoolkinderen zijn uitgevoerd. Moge daarom het streven van dezen worden ondersteund en de roepstem van het comité, met betrekking tot een over volle zaal met belangstellenden op Don derdagavond a.s. worden gehoord, opdat het comité ook dezen zomer in staat zal worden gesteld tot uitzending van een groot aantal zwakke kinderen. Gisteravond is niemand in zijn hoog ge spannen verwachtingen teleurgesteld en dat zal zeker ook Donderdagavond het ge val niet zijn. Immers, de algeheele leiding van mej. M. Schavemaker bood en biedt ook dan, de reeds beproefde, waarborgen. Vermelden wij nog, dat de avond werd bijgewoond o.m. door de kapelaans C. M. Klaver en C. M-. Broers. Examen E.H.B.O. Voor het gehouden examen van de E.H.B.O. alhier slaagden de dames L. Alewijn, M. A. E. Berkhout, G. R. NoordenbosHassink, C. Gx-aafland, C. de Knijff, Koolv. d. Broek, C. Laros Pd., A. Verhoeff en B. Visser; afgewezen werden 3 dames, en de heeren J. v. Brum- men, E. de Gogde, J. de Groot, D. v. d. Linden H.Fzn., P. Kruit, K. P. Kelderman, J. Prins, C. J. Stapper en D. Tabernée, af gewezen 2 heeren, 1 niet opgenomen. De examinatoren waren dr. J. A. Molhuijzen, arts te Den Haag en dr. L. W. Hildernisse alhier. BODEGRAVEN VIJF EN VIJFTIG-JARIGE ECHTVEREENIGING Op Dinsdag 23 Mei a.s. hoopt het echt paar Corstiaan Wolswijk en Cecilia Wols- wijkStolwijk den dag te herdenken, dat zij vóór 55 jaar in het huwelijk traden. De bruidegom is geboren op 28 October 1859, terwijl de bruid op 22 September 1862 het levenslicht aanschouwde, resp. zijn zij dus 79 en 76 jaar oud. Gedurende geheel hun leven hebben zij hard moeten werken. Eerst vier jaar gele den heeft de heer Wolswijk zijn kolen zaak overgedaan. Droeve dagen hebben zij dooxdeefd, toen een zeven jaar geleden heel hun hebben en houden werd gesto len, doch steeds vertrouwende op de hulp van God zijn zij gelukkig er weer boven op gekomen. Beiden genieten momenteel nog een goede gezondheid. Wij wenschen het echtpaar temidden van hupn zeven kindex'en, twee en dertig kleinkinderen en twee achterkleinkinderen van harte een plcizierigen dag en nog vele jaren toe. Rectificatie. In het verslag van den afscheidsavond van de Graal in ons blad van gisteravond is ter zetterij een vx'eem- de vergissing ingeslopen. Vermeld staat, dat den herder een stoel is aangeboden, dit nxoet echter zyn een pisachtige stool. BOSKOOP Kon. Mij. van Tuinb. en Plantkunde. Aangezien de 1ste voorzitter op reis was, opende de heer D. Veerman, de 2de voor zitter, deze bijeenkomst en verzoekt den secretaris de notulen van de vorige bij eenkomst voor te lezen, welke onveran derd werden goedgekeui'd. De ingekomen stukken bestonden uit een dankbetuiging van den heer J. Zwax-- tendijk voor de blijken van sympathie door de Mij betoond bij zijn 25-jarig ambtsjubileum. De 2de voorzitter rele veerde nog even deze spontane en groot- sche huldiging. Hierna werd overgegaan tot bespreking van het aanwezige materiaal en werden het eerst de Azalea's behandeld. Een der leden had eenige Azalea mollis kruisingen medegebracht met zeer mooie bloemen, groote bloemkelken en schitte rende kleuren. Om de vooruitgang in bloem en kleur aan te toonen, waren nog enkele oudere soorten aanwezig o.a. Azalea mollis Al- phonse Lavallee, Az. mollis Consul Pe- cher, Az. m. Ebener Pijcke, Az. m. Baron de Rothschild. Hoewel alle bloemen van buiten kwa men en eenigszins door nachtvorst en wind beschadigd waren, was de vooruit gang zeer opmerkelijk. Dezelfde inzender toonde nog een krui sing tusschen Azalea mollis en Azalea pontica. Deze kruising, waarbij het pon- ticabloed zeer domineerde, bleek geen ver betering te zijn. Een ander lid had bloemen van dezelfde kruisingen, welke getrokken waren en waarvan sommige takken reeds ruim drie weken op water in huis gestaan hadden en er nog zeer mooi uitzagen. Hierbij bleek, dat deze kruisingen een zeer goede aanwinst waren. Vervolgens werden de aanwezige Cydo- nia's behandeld en zagen wij o.a. Cydonia jap. Knap Hill Scarlet, zalmkleur gr. bl., Cydonia Simonii, donker rood gr.bl., een van de mooiste. Cyl. jap. nivea etus cocci- nea, zacht rose. Cyd. jap. Moerloosii, rose met wit en groen hartje. Cyd. jap. nivalis, ziuver wit. Cydonia jap. alba, komt rose uit en gaat tot wit over. Cyd. jap. candi- dissima, zacht rose, gr.bl. Cyd. jap. Maulei perfecta en Maulei atrosanguineum, tus schen beide soorten is weinig verschil, mooie roode soorten. Cyd. jap. umbilicata, zacht rood en flink groeiend. Cyd. jap. ru bra graridiflora, zacht rood en grootbl. Cyd. jap. Boule de feu, rood. Cyd. jap. Vermillion, zalmkleur. Cyd. jap. grandiflo- ra x-osea, rose gr.bl. Cyd. jap. reosea ple na, rose dubbelbl. Cyd. jap. semperflorens, zeer mooi, zacht rood. Cyd. jap. sulphurea perfacta. Cyd. jap. pygmea, rood kl. bl. Hierna passeerde verschillende bloemen en takken de revue en zagen wij; Diervil- lea (Weigelia) praecox Floreal, gr.bl. rose. Fothergilla Gardini, wit bloempluimpje. Distilium racemosum, donkergroen ledex-- achtig blad, losse groeiwijze en bloeit met roode bloemetjes uit de oksels van het blad, een mooie bladhoudende heester en heeft deze winter buiten glahsrijk door staan. Rubus spectabilis, licht rood, klok- vormige bloemen. Potentilla, roomwit. Cy- tisus purgans, geel, rijkbloeiend. Cytisus ratisbonensis, geel hard groeiend. Cytisus purpureus, pui'per. Azalea Vaseyi, zacht rose. kl.bl Prunus nana. Rhododendron hippophaeoides, paarsch, kl.bl. Rhod. am- bigunum kl.bl. geel. Malus Sargentii, wit kl.bl. Malus baccata, wit gr.bl. Malus zaai ling, rijkbloeiend. Abies pinsapo glauca en Abies Alcockiana, beide met mooie bloem- kegels, zeer decoratief. Cedrus deodara argentea, zaailing, zilver bont. Andromeda polifolia nana gr.bl. uit Japan, gedrongen plantje, met rose bloempjes. Prunus lanne- siana Myako en Prunus lan Berrifugen, beide dubbel wit en rijkbloeiend. Prunus serrulata Hisakura en Choishu, beide dub belbl. en rose. Bij de rondvraag deelde de voorzitter mede, dat de beplanting bij het station weer in orde gebracht is. Daar de rondvraag niets opleverde sloot de voorziter met een woord van dank aan de medebrengers van het materiaal, deze zeer leerrijke bijeenkomst en deelde nog mede, dat de volgende bijeenkomst op Maandag 22 Mei zal zijn. Wegverandcxingen. Wat zou er fei telijk nog aan een of meer wegen te ver anderen zijn in Boskoop, waar Boskoop er in de laatste tien jaren als een kame leon is uit gaan zien. We behoeven het niet allemaal op te sommen, want dan was het einde zoek. Maar toch wordt in die veranderingen nu alweer verandering ge bracht. De Wilhelminalaan heeft zijn sta tige boomenrij in het midden moeten laten varen en ook de Julianastxaat zal zijn boo menrij in het midden moeten gaan mis sen. Daarvoor komen aanplantingen voor in de plaats aan weerszijden op de trot toirs. Ook de bx'ug van de Julianastraat, die zeer steil is gelegen, zal gezien de plannen der gemeente een kopje kleiner of ten minste een paar toontjes lager worden ge maakt. Tevens ligt het in het voornemen om dan het trottoir tot de brug te ver lengen. Reclasseering. De speldjes verkoop welke alhier werd gehouden ten bate van de reclasseering in Nederland heeft de som van 79.94 opgebracht. KOUDEKERK Hondsdijksche polder. Gisteravond werd op de bovenzaal van Hotel de Bruin alhier een vergadexdng gehouden van Stem gerechtigde Ingelanden van den Hondsdijk- schen Polder. De voorzitter, de heer Ant. v. Egmond opende de vergadering en heet te de talrijk opgekomenen hartelijk wel kom. De notulen worden gelezen en onver anderd vastgesteld. De Rekening 1938 wordt goedgekeurd aan inkomsten 2177.91 en aan uitgaven 1815.08, nadeelig saldo f 362.83. De Be grooting 1939 wordt vastgesteld aan in komsten en uitgaven op f 3117.90 met een omslag van 4.per H.A. Goedgekeurd wordt een besluit tot het aangaan van een kasgeldleening groot 1000.—. Voorgelezen wordt pxncesverbaal van opname der kas en boeken van den penningmeester. Mach tiging wordt verleend tot af- en overschrij ving op de begrootingsposten onderling en De Minister van Justitie, mr. C. M. J. F. Goseling, arriveert met zijn echtgenoote aan het nieuwe gebouw van den Hoogen Raad te Den Haag, ter bijwoning van de oificieele opening, welke Dinsdag plaatshad het uitvoeren van werken in eigen beheer of aanbesteden daarvan. Bij acclamatie worden benoemd tot leden der comm. tot het nazien der in het vol gend jaar af te leggen rekening, de heeren N. Koot, A. C. v. Wens veen en G. J. Reijne- veld. Na de rondvraag die niets bijzonders op leverde, komt aan de orde het afscheid van den voorzitter, den heer Ant. v. Egmond, wegens het bereiken van den daartoe ge stelden leeftijd. De voorzitter, thans persoonlijk het woord tot de vergadering richtend, memoreert in de eerste plaats het feit, nu hij zijn laatste handelingen als zoodanig van den Honds- dijksohen Polder verricht, hoe zijn gedach ten teruggaan naar den tijd die voorbij ging en dat het in deze langdurige bestuurs periode was een komen en gaan van ver schillende Poldermeesters die elkaar zijn opgevolgd; de 3e secr.-penningmeester is reeds in het ambt, 3 geslachten watermole naars volgdep elkaar op en thans, aldus spr., is het oogenblijk daar waarop ik ook zelf plaats moet maken voor een opvolger, die mijn werk, waarin ik thans 44 jaar, waarvan 38 jaren als voorzitter ben wei'k- zaam geweest en dat mij lief was geworden. Met de beste wenschen voor den Polder, Bestuur en Ingelanden neem ik, aldus spr., thans afscheid, dankend voor het zoo vele jaren genoten vertrouwen en U toe- wer.schende^ een goede eendrachtige sa menwerking in de toekomst. In de eerste plaats voerde hierna het woord de heer C. N. J. Koot, jaren lang mede-bestuurSlid, die hulde bracht aan den voorzitter voor zijn groot werklust en werkkracht en hem toewenschte, dat hij' bij het klimmen der jaren in ruime mate de gunst van den Almachtige moge ervaren. De heer J. D. Reijneveld sprak namens Ingelanden den scheidende voorzitter zeer waardeerende woorden toe en overhandig de hem als blijvend blijk van waardeering een wandbord, uitgevoerd in girozilver, met incriptie. Het Het oudste bestuurslid, de heer K. Reijneveld, bracht den voorzitter dank voor zijn prettige en zakelijke samenwerking en schetste hem als een die steeds was geweest de x-echte man op de rechte plaats. De secr.-penningmeester, de heer J. E. Goedhart, sprak namens de ambtenaren van den Polder en schetste den scheidenden voorzitter als een „Beste Baas" met een open oog voor ieders belangen en die met tactvol beleid het Bestuursapparaat van den Polder wist gaande te houden. Spr. bracht hem dank namens, zijn collega's. De heer J. A. Hortensius dankte namens de ambachtslieden. De heer Endenburg uit Gouda sprak als leverancier aan den molen woorden van waardeering voor de prettige relatie onder aanbieding van een prachtig bloemstuk. Als laatste spreker voerde het woord de heer E. Rollema, oud-secr.-penningmeester van den Polder, welke meer dan een kwart eeuw met den heer v. E. mocht samenwer ken. Als er iemand is, aldus de heer R., die met hart en ziel zich van zijn taak heeft gekweten, is het zeker wel de scheidende voorzitter, die zich, al was het misschien onbewust, tot levensspreuk had gesteld: „De Polder op peil, is des Landsmans heil". Uit dit beginsel levend was al zijn doen en laten steeds gericht op een vlotte en rich- tige gang van zaken, vandaar dan ook dat de Polder hem noode zal missen. Spr. wenscht hem toe een gezonde levensavond en begenadigd te worden met het Eeuwige leven. De heer v. Egmond, diep onder den in druk van deze spontane uiting van dank en waardeering, dankt alle sprekers voor hun hartelijke woorden en blijken van waardeering en spreekt nogmaals de beste wenschen uit voor Polder, Bestuur en In gelanden wélke deze ux*e- voor hem tot een onvergetelijke heeft gemaakt. Tijdens de vergadering werd een stem ming gehouden voor een nieuwe voorzit ter. Van de 114 uitgebrachte stemmen werd dè heer K. Reijneveld met 90 stemmen ge kozen, die zijn benoeming aanneemt en de vergadering dankt voor het in hem gestelde vertrouwen. Na afloop dankte de voorzitter de aan wezigen voor de aangename en prettige vergadering. HOOGMADE Kaascursus. In tegenwoordigheid van een 11-tal dames, Ir. Huisman uit Gouda, de voorzitter en secretaris van de afdee- ling van den L.T.B. vond op het bedrijf van den heer Th. Zwetsloot de eerste cursus in het kaasmaken plaats. Alhoewel van het bedrijf Zwetsloot geen deelneemsters aan den cursus waren ver bonden, heeft deze toch belangeloos zijn bedrijf voor de eerste les beschikbaar ge steld, hetgeen door de afdeeling op hoogen prijs is gesteld. Het ligt, naar wij vernemen, in de bedoe ling, bij de volgende lessen gebruik te ma ken van andere bedrijven, waarbij dé hoop wordt uitgesproken, dat diegenen, die ge vraagd worden, hun bedrijf een halve och tend willen afstaan. Het aantal deelneemsters en deelnemers aan den melkcursus is zoo groot dat wel licht een drietal cursussen gehouden zal moeten worden. Leverde dit aanvankelijk bezwaren van financieelen aard op, uit goede bron vernemen wij, dat deze drie cursussen zeer waarschijnlijk doorgang zul len vinden. Vermoedelijk zullen de lessen aanvangen in de week na Hemelvaartsdag. LEIMUIDEN Reclasseering. De collecte van de Re- classeeringsdag 1939 heeft alhier opge bracht 11.91. Personalia. Benoemd tot onderwijze res aan de R. K. school alhier mej. C. W. M. van Schaik te Monster. Bekroond. Onze plaatsgenoot de heer J. van Veen, dames en heerenkapper al hier behaalde op de vak wedstrijd uitgaan de van de Ned. Kappersbond, gehouden in Belelvue te Amsterdam, in de afd. ijzer ondulatie de eerste prijs. NIEUWVEEN Een vreemde fiets. Bij een garage houder in de Dorpstraat alhier is sinds 3 weken een rijwiel gestald, waarvan de eigenaar zich tot heden niet heeft gemeld. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot den rijksveldwachter C. Udo. Landarbeidersloonen. Het looncontract L.T.B. vakgroep tuinders en arbeidersbon den is vastgesteld van 1 Mei30 Sept.: 21 jaar en ouder 17.per week, 3. per dag; 20 jaar 16.per week; 19 jaar 15.per week. Voor het tijdvak 1 Oct.30 April: 21 jaar en ouder 15.per week, 2.50 per dag; 20 jaar 14.per week; 19 jaar 13.per week. Een ingediend verzoek, het contractloon nog lager te stellen, is afgewezen. RIJNZATERWOUDE Reclasseering. De collecte voor de Re- classeeringsdag 1939 heeft in déze gemeen te opgebracht 5,83. RIJPWETERING Ondei'steunings- en Uitkeeringsfonds voor Rijpwetering en De Poel. Als wij een overzicht moeten geven van de jaar vergadering van bovengenoemde vereeni- ging, dan zouden wij bijna geneigd zijn tot onze lezers de vraag te richten: „Hebt u ooit een vergadering bijgewoond, waar, op één uitzondexüng na, al de leden tegen woordig waren?" Dit dan is het beeld van de bovenaangekondigde jaarvergadering, waardoor duidelijk gedemonstreerd wordt, hoe groot de belangstelling van de leden dezer nuttige instelling is voor het werk, dat door het actieve bestuur in hun be lang wordt verricht. Een navolgenswaar dig voorbeeldvoor de leden van soortge lijke instellingen hier ter plaatse, die zich niet in een zoo groote belangstelling mo gen verheugen. De voorzitter, de heer N. Vex*kley, open de de bijeenkomst met een wcord van welkom en sprak er zijn voldoening over uit, dat de vereeniging weder op een gun stig jaar mag terugzien. De notulen wer den goedgekeurd en vastgesteld, waarna de penningmeester het financieel verslag uitbracht. Hieruit bleek, dat de ontvang sten in 't afgeloopen jaar 169.80 hadden bedragen, terwijl slechts 148.37 behoefde te worden uitgekeerd. Het kassaldo be draagt thans 874.47, zoodat de kas de stoot van een ongunstig jaar glansrijk zal kunnen doorstaan. In 't. belang der leden mogen we echter wenschen, dat het fonds hiervoor gespaard blijve. De heeren G. Koot en C. Jansen, aftx*e- dende bestuursleden, werden met nage noeg algemeene stemmen hex-kozen. Bij de rondvraag werden enkele zaken van ondergeschikt belang naar voren ge bracht, waarop de voorzitter een bevre digend antwooid gaf. Volgde tot slot de verloting, waarbij een veertiental der aanwezigen met een prijsje werd verblijd, waarna de voorzitter met dank voor de prettige samenwerking het slotwoord sprak. WOERDEN Aanbesteding Postkantoor. De rijks gebouwendienst heeft aanbesteed het bou wen van een post- en telegraafgebouw in deze gemeente. De laagste inschrijver was A. den Ouden te Gouda voor 42.875. 6193 ZOETERWOUDE Personalia. De heer C. J. van Leeu wen, onlangs door den Raad dezer gemeen te benoemd tot gemeente-ontvanger, heeft die benoeming niet aangenomen. ZOETERWOUDE (H. R.) „De Werkmanskce". Dinsdagavond waren 22 houders van de wex-kmanskoe bijeen in café „Ik leer nog", om te komen tot oprichting van een z.g. geitenfokver- eeniging voor Zoeterwoude Hooge Rijndijk en Leiderdorp. Door de heeren A. Riet veld, Chr. v. Mil en P. Bervoets waren de voorbereidende werwzaamheden verricht. Door den w.n. voorzitter, den heer Riet veld, werd het doel van de op te richten vereeniging uiteengezet en medegedeeld, dat van de Provinciale bond reeds toe stemming tot aansluiting verkregen was. 16 personen gaven zich daarna als lid op. Tot bestuurslid werden gekozen de hee ren A. Rietveld, Chr. van Mil, P. Bervoets, Hoogstraten en Verhoeks. De functies zul len onderling worden verdeeld. Met alge meene stemmen werd besloten de nieu we vereeniging de naam te geven van „Eensgezindheid". Met een aansporing tot medewerking en met een woord van dank voor het bereikte resultaat werd deze eerste vergadexüng door den w.n. voorzitter gesloten. ZEVENHOVEN Reclasseering'. De langs de huizen der ingezetenen gehouden collecte ten behoe ve van de Nederl. Reclasseeringsdag op j.l. Zaterdag, heeft 19.opgebracht, iets minder dan vorige jaren. Station exit. Een voor onze gemeente zeer belangrijk gebouw is dezer dagen on der sloopers handen gevallen; het voor malige haltegebouw der spoorwegen is n.l. dezelfde weg opgegaan als de spoorbaan en van de kaart verdwenen. Alle teekenen wijzen er op, dat voortgang wordt ge maakt met den aanleg van een provincia len weg op de oude spoorbaan, ten behoe ve waarvan dan ook dit gebouw is ge sloopt. Daarom juichen wij de afbraak toe. HAAGSCH GERECHTSHOF. Hij mocht er niet bij zijn. W. H. te T e r A a r was door den Haag- schen Politierechter veroordeeld tot een geldboete Van 20 subs. 20 dagen wegens beleediging van een ambtenaar in functie op de ijsbaan te Ter Aar. De procureur-generaal had vernietiging van het vonnis van den Politierechter ge vraagd en opnieuw rechtdoende een geld boete geëischt van 5 subs. 5 dagen. Het vonnis werd hedenmorgen een geldboete van f5 subs. 5 dagen. Gezwollen oogen. Aa v. d. V. te H a z e r s w o u d e was boos geworden en had die boosheid bot gevierd op een andex-s gelaat, m.a.w. hij had dien ander meppen toegediend. De Politierechter had den boozen verdachte veroordeeld tot een geldboete van 15. subs. 15 dagen en bovendien nog een voor waardelijke gevangenisstraf van een maand. De procureur-generaal had bevestiging van dit vonnis gevraagd en het Hof heden uitspraak doende veroordeelde verdachte conform den eisch. Slechte manier van zakendoen. A. Z„ afkomstig uit Rijnsburg, heeft terecht moeten staan wegens verduistering De Politierechter had hem daarvooT ver oordeeld tot vier maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. De uitspraak werd hedenmorgen beves tiging van het vonnxs van den Politierech ter. Diefstal van postpakketten. De Haagsche rechtbank heeft den 40-ja- rigen ambtenaar der posterijen G. Chr. A. W. ten Den Haag veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest wegens diefstal van postpakketten met waardevolle inhoud. Onder deze pakket ten waren er verschillende geweest die verzonden waren door de Koninklijke Be geer te Voorschoten inhoudende zil veren insignes en van een juwelier te Voorschoten, die in een postpakket tien gouden colliers had verzonden. We hebben deze zaak destijds uitvoerig vermeld, waarbij verdachte zijn onschuld had volgehouden. Ook thans in hooger be roep voor het Haagsch Gerechtshof te rechtstaande hield verdachte zijn onschuld vol. De procureur-generaal achtte het ten laste gelegde bewezen door de feiten en de getuigenverklaringen en vroeg bevestiging van het vonnis van de Haagsche Recht bank. Het Hof zal over 14 dagen vonnis wij-

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 12