y y OMGEVING HELPT onze onafhankelijkheid HANDHAVEN! Lucht Verdediqinqs Fonds KERKNIEUWS LUCHTVAART WOENSDAG 10 MEI 1939 DE LE10SCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 1' KATWIJK AAN DEN RIJN K.R.V. Gisteravond hield de voetbal- vereeniging K.R.V. de jaarvergadering in het Parochiehuis. Om gezondheidsredenen was de voorzitter, de heer A. de Jong, ver hinderd aanwezig te zijn. In zijn plaats opende de geestel. adviseur, pastoor Hesp de vergadering en heette allen harteiljk welkom. Na lezing der notulen van de vo rige vergadering volgde de jaarverslagen van secretaris en penningmeester, resp. de heeren H. Grimbergen en E. v. d. Eshof. De ontvangsten waren 521.22, de uitga ven 579.56, nadeelig saldo ƒ58.34. Dit nadeelig saldo is voornamelijk te wjjten aan extra aflossingen eener leening ten bedrage van 85. De rekening was nage zien door de heeren H. Grimbergen en A. Meijer. Alles was in orde bevonden. Tot leden der kascommissie 1939 werden benoemd de heeren Jac. Remmerswaal en H. v. Paridon. Bij de bestuursverkiezing Werden de periodiek aftredende bestuurs leden de heeren J. Fennes en F. J. van den Eshof met bijna algemeene stemmen herkozen. Na gehouden rondvraag deed de secretaris nog eenige mededeelingen om trent voorgenomen terreinverbeteringen, waarvoor hij de medewerking vroeg van alle leden. Verder dankte hij de junioren- leider, den heer P. Verhart, voor diens voortreffelijke leiding, alsook de heeren die steeds geheel belangloos hun auto des Zondags voor K.R.V. beschikbaar stelden. Hierna sluiting op de gebruikelijke wijze LISSE Lisserbroek-, Meer- en Duinpolder. Gisteravond werd in „De Witte Zwaan" de jaarvergadering gehouden van de stemge rechtigde Ingelanden van de „Lisserbroek- Meer- en Duinpolder" onder presidium van den heer M. J. Blokhuis. Door den secretaris, den heer A. Raaphorst werden de notulen gelezen. Aan de orde is voorts behandeling en vastsfelling der rekening, dienst 1938. Deze sloot met een batig saldo van 506.59. Voorstel van het bestuur tot aanschaffing van een nieuwe bemalings- instal'atie in de bestaande gebouwen. De voorzitter zeide, dat de tegenwoordige be maling niet meer deugt. Hef bestuur had ter toelichting een deskundige genoodigd, die een technische uiteenzetting gaf, waar uit bleek dat de huidige bemaling absoluut onvoldoende en een nieuwe motor hard noodig is. Een electrische bemaling zou kosten f 034.20 en een bemaling met ruwe olie 600.per jaar. Allereerst werd be sloten tot een nieuwe bemaling over te gaan. Het bestuur stelde voor alsdan een geld'eening aan te gaan van ten hoogste 4500.tot dekking der kosten. Op voor stel van den heer van Zanten werd beslo ten het bestuur en blanco machtiging te geven te gaan tot 5000.—. De leening zal loopen over 20 jaar tegen een rente van 3 y2 procent en een provisie van 3/8 pet. De begrooting sloot in ontvangst en uit gaven op een bedrag van 9222.98, waar onder een post van onvoorzien van 238.52. Aldus aangenomen. De omslag per H.A. zal bedragen f 15.In d»- com missie tot nazien der rekening werden be noemd de heeren L. v. Grieken, M. v. d. Lans eh Jac. v. Ruiten. Enkele mededee lingen werden gedaan inzake de „Molen- vlag", waardoor de molen tot de ingelan den haar Molentaal spreekt. Na rondvraag sluiting. LEIDSCHENDAM Propagandavergadering R.K. Staatspartij In verband met de as. gemeenteraads verkiezingen werd gisterenavond In het R.K. Vereenigingsgebouw aan de Dam- laan door de" R.K. Staatspartij een groote propagandavergadering georganiseerd, waar als spreker optrad de bekende rede naar, de weleerw. Pater Eusebiu6 Peters. De voorzitter, de heer D. Scholten opent de bijeenkomst met den christelijken groet en heet allen, in het bijzonder Pater Peters, hartelijk welkom. Het doet hem genoegen, dat zoovelen van hun belang stelling blijk hebben gegeven. Met blijd schap memoreert hij de vooruitgang bij de verkiezingen der Prov. Staten, niet alleen de vooruitgang, doch speciaal het hier door in de regetring uitgesproken Ver trouwen. Nadat spreker dank heeft ge bracht aan bestuur en propagandisten, vraagt hij aller medewerking bij de a.s. gemeenteraadsverkiezing. Het woord is dan aan Pater Peters voor de behandeling van zijn onderwerp „God, ook in de politiek". Na een korte inleiding, vraagt spreker de aandacht voor hetgeen de volgende maand moet gebeuren. Hoe moeten wij ons houden bij de a.s. ge meenteraadsverkiezingen, vraagt spreker, op welke vraag een duidelijk antwoord gegeven wordt. Wij willen geen scheiding van K rk en Staat, wü willen samenwer king. Overal en steeds hoort men maai-, de Kerk heeft niets met politiek te maken, spreker noemt dit daverende nonsens, want de Kerk heeft wel degelijk hiermede te maken. Zeker, aldus spreker, met zui ver politieke kwesties heeft de Kerk niets tc maken, doch op godsdienstig politiek en politiek godsdienstig terrein km de Kerk niet onverschillig blijven cn met duide lijke voorbeelden toont hij aan, in hoe verre de Kerk wel degelijk niet buiten de politiek blijven kan en mag. Spreker her innert aan het woord der Bisschoppen, die de R.K. Staatspartij hebban aangewezen voor ons Katholieken als de partij en wie zal aan hun woord niet gehoorzamen. Een dracht maakt macht, aldus spreker cn Juist onze eenheid, dikwijls gehaat, benijd en vervloekt, is onze kracht. Met hartelijke woorden dankt de voor zitter pater Peters en hoopt, dat zijn woor den bij allen weerklank zullen vinden. NOOTDORP Lustrum L.T.B. Zondag vierde de af- deeling Nootdorp van den L.T.B. haar eer ste lustrum. De dag werd begonnen met een H. Mis om 7 uur, waaronder alle leden ter H. Tafel naderden. In het R.K. Vereenigingsgebouw was er 's avonds een gezellig samenzijn der le den met hunne dames. De voorzitter heet te allen welkom en deelde mede, dat de burgemeester bericht van verhindering had gezonden. In den loop van den avond heeft de geestelijk adviseur, kapelaan Groene veld het bestuur en de leden van de afdeeling toegesproken en hen van harte gefeliciteerd met het eerste lustrum. In de 2*4 jaar van zijn adviseurschap was de samenwerking met het bestuur steeds uitstekend, terwijl de vergaderingen zich kenmerkten door een groote gemoedelijkheid. Spreker wees aan de hand van resultaten op het groote nut en de noodzakelijkheid voor de boe ren en tuinders om zieh in den L.T.B. te organiseeren en hoopte dan ook, dat bij de viering van het volgende lustrum alle boeren en tuinders van Nootdorp in den L.T.B. zullen georganiseerd zijn. De secretaris der afdeeling bracht een uitvoerig verslag uit over de afgeloopen vijf jaren, waaruit wij o.a. aanhalen de totstandkoming van het collectief contract tusschen de werkgevers en werknemers en de organisatie van cursussen. Het humoristische en muzikale gedeelte van den avond werd op voortreffelijke wijze verzorgd door de heeren L. de Bruijn en Hackert. De voordrachten vooral het gelegenheidslied, waarvan allen het ref rein meezongen, viel zeer in den smaak der aanwezigen. Woningbouwvereeniging. Maandag avond vergaderde in de zaal Sluijs dc wo ningbouwvereeniging ter behandeling en vaststelling van de statuten, een huishou- deiykij en een huurreglement. Deze wer den overeenkomstig het voorstel van het bestuur, na het aanbrengen van eenige kleine wijzigingen, vastgesteld. Besloten werd nog om deze ter bekoming van ad vies, over te leggen aan den Nationalen Woningraad alvorens de Koninklijke goed keuring aan te vragen. Op voorstel van het bestuur stelde de vergadering, in verband met een goeden gang van zaken in de vereeniging, de be stuursverkiezing uit tot over enkele maan den. Dc vergadering was druk bezócht. Het aantal leden bedraagt nu al 50. VJOORDWIJKERHOUT HET ONGELUK OP DÉN 's-GRAVENDAMSCHEN WEG. Onder ..Voorhout" plaatsten we giste ren een bericht over een ingewikkeld on geluk op den 's-Gravendamschen weg. Dit ongeluk is echter gebeurd in Noordwijker- hout. Nader vernemen we hieromtrent den juisten toedracht van de zaak. Bij den ver- keerszuil op het kruispunt Kerkstraat 's-Gravendamscheweg stonden de bakker J. Duijndam uit Noordwijkerhout en de knecht van den glsthandelaar Dysselbloem uit Voorhout te praten, hetgeen nu juist geen geschikt punt hiervoor is. Uit de rich ting Piet Gijzenbrug naderde met een flin- ken vaart een vrachtauto, geladen met zakken anthraciet van de firma v. Duin uit Katwijk aan Zee. Van de richting Noordwijk naderde tegelijk een groote tractor van de firma Hoeken, houthandel te Leiden en dus geen luxe auto zooals werd bericht. De chauffeur van de kolen- auto verkeerde in de veronderstelling dat h|j tegen de pratenden, die naast hun fiet sen stonden, zou rijden, en zwenkte daar om de Kerkstraat in. Door de groote snel heid den den draai, kantelde de auto. De zakken kolen vielen voor een groot gedeel te op de bakkers die met fiets en al tegen den grond en den verkeerszuil. werden ge smakt. De fietsen zaten als het ware om de paal gedraaid. Men kan gerust zeggen, dat bij toeval geen menschenlevens te betreu ren zijn, als men de fietsen ziet. Eén wiel is zelfs dichtgevouwen als een blad papier. Beide fietsen zijn één verwrongen massa. Bakker D. verwondde twee vingers van zijn linkerhand zéér ernstig, de andere per soon kwam er met een kapotte broek af. Dr. Wösten verleende de eerste genees kundige hulp. Nadat D. verbonden was achtte de dokter overbrenging naar een ziekenhuis voor nader onderzoek, noodza kelijk. De brooden van bakker D. welke onder de kolen bedolven lagen zagen er als zwarte klompen uit. De politie die spoe dig ter plaatse was, onderzoekt de schuld vraag. Bloemenzegening. De jaarlijksche bloemenzegening ge schiedt dit jaar Zondag 14 Mei, op het St. Jozef plein nadat in de kerk een plechtig Lof is gehouden. Autotocht ouden van dagen. Met He melvaartsdag zal op het voetbalterrein van de St. Bavostichting een wedstrijd gespeeld worden ten bate van het comité Autotocht ouden van dagen. ZILK Bollenveiling voor de kerk. Gister morgen te 10 uur had op den tuin van den heer Ruigrok de bollenveiling plaats voor kerk en armen. Evenals vorig jaar was er groote belangstelling en dc verschillende koopjes gingen grif van de hand. De op brengst was zeer bevredigend en deed niet onder voor die var het vorig jaar. Gekocht werd voor een bedrag van 1 2522.— waar van 2155.voor de kerk en 367.— voor de armen bestemd zijn. R.K. E.H.B.O. Gisteravond 8.30 uur werd de eerste lesavond gehouden. Aan wezig waren de zeereerw. heer pastoor, op wiens aandringen deze vereeniging tot stand is gekomen, en de heer A. Bergers uit Rotterdam, lid van de Z.H. Commissie voor E.H.B.O. De pastoor deelde mede dat het hem onmogelijk was geweest bij de oprichtingsvergadering aanwezig te zgn. Nu echter is de zaak geregeld en kan men met volle moed aan de slag. De opkomst was zeer goed. SASSENHEIM Ongeval. Mevr. C. M.—v. D. wilde in haar winkel een artikel nemen, waartoe zg op een trap klom. Zg kwam te vallen en kwam zoo onge lukkig terecht, dat zg een hielbeentje brak en per ziekenauto naar het St. Elisa- bethsgesticht te Leiden moest worden ver voerd. VOORSCHOTEN Gemeenteraad. Dc Raad dezer ge meente vergadert op Vrijdag 12 Mei 1939, des namiddags te 8 uur. Agenda. 1. Notulen. 2. Ingekomen stuk ken. 3. Aanvulling orde- cn veiligheids verordening. 4. Onbewoonbaarverklaring woningen Landweg 3, 5 en 7. 5. Onbewoon- baarverklaring Molenlaan No. 10. 6. Ver- breeding Leidscheweg. 7. Ontwikkelings cursussen werkloozen. 8. Wijziging veld wachtersverordening, D. Wijziging beheer- verordening bedrijven, 10. Comptabiliteits- bedrijven. ll.Rondvraag. Luchtbescherming. In hotel Deurlóo had Dinsdagavond een ledenvergadering plaats van de afd. van de Ned. Vereeni ging voor luchtbescherming onder leiding van den heer C. W. Stands, voorzitter der afdeeling. De opkomst der leden, de af- deeing telt er ruim 500, was zoo slecht, dat de voorzitter, namens het bestuur, niet kon nalaten hierover zijn groote teleur stelling uit te sprelB temeer daar ver schillende belangrijke.punten waren te be spreken. Voorts tk elde de voorzitter mede, dat de heer B. Huogwerf-Kroon als be stuurslid bedankt had, waarvoor het be stuur voorloopig als plaatsvervanger had aangewezen, de heer R, Smit, tot dusver propagandist van de afdeeling.' In de eerstvolgende vergadering zullen de leden over deze vervanging moeten be slissen, want gezien de treurige opkomst der leden, aldus de voorzitter, stel ik voor, deze vergadering piet te laten doorgaan. Het bestuur zal terstond een vergadering houden en trachten een middel tc vinden om op de eerstvolgende vergadering meer leden te krijgen. De weinige leden gingen met dit voorstel accoord en men trok huis waarts. Het bestuur verzocht ons te mel den, gezien het belang dat toch iedereen heeft bij het treffen van maatregelen en voorzorgen, voordat luchtgevaar aanwezig is en voordat brandbommen of gasbom men onheil hebben gesticht, ale leden van deze afdeling op tc wekken trouwer dc vergaderingen te bezoeken. Arbeidsbemiddeling. Bg het agent schap der arbeidsbemiddeling alhier ston den op Zaterdag, 6 Mei 1939 als werkzoe kenden voor diverse beroepen in totaal 9*4 peisonen, waarvan 32 in werkverschaf fing, ingeschreven. Door den agent der ar beidsbemiddeling wordt zitting gehouden: voor werkgevers: des vuormiddags van 9 12 uur ten gemeentehuizei voor werkne mers: des voormiddags van 9915 uur in het Ambachtshuis. Personalia. De heer D. v. d. Kaay, volontair bij de politie alhier, is, met in gang van 22 Mei a-s.. benoemd tot agent van politie te Voorburg. De heer H. v. d. Wel, thans werk zaam op de secretarie te Woerden, is be noemd, tot schrijver der gemeentebedrij ven alhier. In dc vergadering van B. en W. der gemeente Voorschoten is de heer N. W. M. Mooyman, wonende te Nootdorp, thans volontair ter secretarie te Leidschendam, benoemd tot schrijver op de secretarie al hier. VVL. Het bestuur heeft een leden vergadering uitgeschreven op a.s. Donder dag II Mei, aanvang 3 uur, in het Bonds- gebouw. Het bestuur hoopt en vertrouwt, dat niet één lid zal ontbreken, daar er 8 punten zijn te behandelen van groot be lang voor de vereeniging o.a. terrein-kwes tie, zomer-programmu. Ook de ..stille le den" zgn van hartewelkom. Reclasseering. De op Zaterdag 6 Mei 1939, gehouden reclasseerings- collecte heeft opgebracht dc som van 104.90. Geboren: Maria Johanna, d. van J. G. Luijnenburg en C. A. van Diemen Maartje Carla, d. van A. C. Voorby en M. J. La gas Anna Apolonia, d. van A. M. van Veen en C. J. van der Burg Johan nes Marinus, z. van H. J. van de Vlekkert DOODEL1JK ONGELUK TE ZOETERMEER Wegwerker door trein gegrepen Hedenmorgen omstreeks 11 uur heeft op den soporbaan onder dc gemeente Zoetermeer ter hoogte van de Delftsche wallen een ongeluk plaats gehad. De wegwerker der Ned. Spoorwe gen, J. Bouma, alhier was bezig met het verrichten van werkzaamheden aan de rails. Door een passeerende trein uit de richting Den Haag is hij gegrepen, waarbij hem het linkerbeen werd afgereden. De wagenvoerder van den electri- schen Dieseltreln. die het ongeval be merkte. heeft den trein tot staan ge bracht en van het ongeval kennis ge geven aan den dienstdoenden beamb te van de Blokpoet aan den Stations weg. Daarna werden de noodige maatregelen getroffen en is het slacht offer door dr. ,PaIte alhier, overge bracht naar St. Antoniushove te Voor burg. Het onderzoek naar de oorzaak wordt bemoeilijkt door het feit, dat het slachtoffer heel alleen werkzaam was. De heer Bouma, die 48 jaar oud is. is hedenmiddag aan zijn verwondin gen overleden. en C. Tesink. Overleden: L. C Nouwens, uud 2 weken. Ondertrouwd: A. M. Wagen.*.-er, oud 29 jaar, cn J. Smit oud 26 jaar. Getrouwd: Huibert Arend Jongenctl, oud 23 Jaar en Johanna Carolina Tesku, oud 22 jaar Gerrit Zwaan, oud 56 jaar en Gecrtruida de Graaf, oud 46 jaar. Gevestigd: P. R. R. Venhuizen van Groningen P. C. Schijf van 's-Graven- hage T. M. F. Reijnders van Schiplui den G. Th. Middelraad van 's-Gravcn- hage C. Chr. Jongebrocr van Rijswijk (Z.-H.J W. Reede van Blotmendoal H. J. Gruntjes van 's-Gravenhagc M. J. Ros van Oegstgeest L. van Delft van Oegstgcest J. van der Ende van Vlaar- dingen J. N. J. Aalders van Leidschen dam Th. M. Stikvoort van Arnhem. Vertrokken. C. Hogenes naar Hoogmede H. Schenk naar 's-Graven hagc C. F. Reilingh naar Leiderdorp A W. Peeters naar 's-Gravenhage A. Middag naar Bunnink (U.) A. Middag naar Bunnink (U.) G. S. J. Spoor naar 's-Gravcnhage N. A. van Leeuwen naar Noordwijk C. F. A, Bik naar Leiden A. W. M. de Bruyn naar Nijmegen J. J. M. Daniels naar Rotterdam W. C. J. Dubber naar Amsterdam A. M. de Graaf naar Leiden A. Koe naar Rotter dam II. C. M. Leenders naar Dc Bilt Ch. A. M. van Noort naar Nijmegen M. Th. D. van den Oever naar 's-Graven- hage A. M. Rand-shuizen naar De Bilt M. de Roos naar Schiedam C. Ruiter naar Amsterdam E J. Schramn naar Linz Did. Th. J. M. Vlek naar Delft Th. M. Voss naar Rotterdam M. A. Weaing naar Den Helder A. W. Dijk man naar 's-Gravenhage J. E. Hotze- geb. Jansen naar Leiden J. G. van den Hoek naar Spekholzerheide J. Ph. Tuhe- ners naar Hilversum J. A. A. Knijnen- burg naar Leidschendam M. van der Haven naar Barwoutswaarder. VOORHOUT Kerk- cn armen-veiling. Onder vrg groote belangstelling vond gisteravond in de groote zaal van het Parochiehuis dc jaarlijksche veiling voor kerk cn armen plaats. Het bieden ging vrij langzaam, doch, niettegenstaande dat, bleek aan het einde van den avond, dat het resultaat vrij gun- tig was geweest, aangezien dc opbrengst 1.648.80 bedroeg. Met een dankwoord aan het adres van allen die tot het welslagen van deze jaarlijksche veiling hadden me degewerkt in welken vorm dan ook, sloot de pastoor deze bijeenkomst. WARMOND Druk bezoek. De aport-commissie der K.N.A.C. organiseert op 20 Mei a.s. haar jaarlijksche damesrit. waaraan ongeveer 50 auto's zullen deelnemen. Het eindpunt van deze rit is voor dit jaar Warmond en wel nabg de bekende boerderij Meerrust. Het belooft voor deze gemeente een groote drukte te worden, doch maatregelen ztjn genomen opdat het in die dagen toch al drukke verkeer in Warmond geen strem ming ondervindt. In het ruin» gevallen. Het kindje van den schipper v. d. B. L bg het spelen in het ruim gevallen. De kleine werd met in wendige kneuzingen opgenomen en is naar het ziekenhuis vervoerd. De toestand is redelijk wel. Wordt begunstiger van het LUCHTVERDEDIGINGSFONDS. Geeft een jaarlijksche bij drage op giro 320.000 van het Luchtverdedigingafoiids, t. n. v. d. Vereen, v. Nat. Veiligheid, den Haag, of schrijft aan het Centr. Prop. Comité, Heerengracht 78, y Amsterdam. Wij vragen duizenden be gunsiigers! ZOETERMEER Reclaaseering. Bij de hier ter plaatse gehouden Reclassceringscollei tr werd een bedrag van 48.89 ingezameld. De op brengst dezer collecte was ruim f 8. hoogcr dan het vorig jaar. WASSENAAR Tuinbouwvcrceniging. In café van der Zalm werd door de tuinbouw vereeniging Wassenaar cn Omstreken de maandclgk- schc ledenvergadering gehouden, ditmaal gepresideerd door den heer Laarman. 2de voorzitter, wegens verhindering van den voorzitter. Deze opende mot eon kort woord. Nadat door den secretaris, den heer van der Balm de notulen waren gulezen die onveranderd werden vastgesteld werd dc mededceling gedaan dat het bestuur geen kans had ge zien, om aan behoorlijke stek van Chry santhemum te komen benoodigd voor de uitgeschreven prijsvraag, een en ander het gevolg van de vorstechadc overal gele den. Op voorstel van do vergadering werd besloten in do plaats hiervan stok van Sal via uit te reiken. Tot leden der jury om het ingezondene te keuren worden hierop benoemd de heeren van der Salm, Laar man cn Midavainc- Ter tafel kwam als meegebracht materiaal de Tros vlier cn de Vogelkers. Hierop werd een kort overzicht gegeven van de opsporing en bestrgding van do Coloradokever bij de aardappelcul- tuur. Na dc pauze werd door de Jury ver slag uitgebracht. Toegekend werden uun do inzendingen op do prijsvraag 3 soorten bloeiende heestertakken van elk ten hoog ste 5 takken: twee eerste prijzen on wol aan de heeren G. Verlind mot 28 y, punt en D. A. de Roocn met 27 t> 2de prijs aan J. Hermeen met 24 p. en 3de prys a.n C. van ToL Voor de prijsvraag 3 bloeiende Horten sia's werden oveneens 2 eerste prgzen toe gekend aan de hoeren D. A. de Rooij 30 p. en W. van Tol 27 p. Aan twee ingezonden appels Goudrei- netten ingezonden door don heer de Rooij werden 10 punten met lof der jury toege kend. Naar aanleiding van een vraag uit de vragenbus: Hoe staat het met de vorst schade, ontspon zich een uitwijding van gegevens die elk op zgn gebied en omge ving had ondervonden. Het bleek dat'de schade meer gevoeld wordt in den sier- tuin dan elders, hoewel op velerlei gebied wel het een on ander tengevolge van den vorst is afgestorven. Hierop volgde slui ting. benoemingen in het Aartsbisdom Utrecht. Z. II. Exc. dc Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot pastoor tc Dieren den zeereerw. heer H. J M. Schoemaker en tot pastoor te Overdinkel en zeereerw. heer F. J M. Banning; tot rector van het St. Nico- loasgestlcht te Denekamp den weleerw. heer H. S Meijer van Putten, tot kapelaan tc Almelo (H. Gregorius) den weleerw. heer R. A. Visser. DE LUCIITDIENSTEN OP PARIJS. Kendaagsch bezoek aan de Parjjsche jaarbeurs. De K. L. M. heeft besloten dc opening van den derden dageiykschen luchtdienst op Parijs te laten samenvallen met de Pa- rijsche jaarbeurs, welke dit Jaar van 13 tot 3C Mei wordt gehouden. Deze vroege ochtendienst zal voor het oerst op 15 Mei van Amsterdam cn Rot terdam vertrekken. Deze verbinding maakt een verbiyf van 6 uren in ParUs mogelijk tusschen de aan komst van het eerste vliegtuig te Lc Bour- get en het vertrek van het avondvliegtuig naar Nederland.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11