V, Qehrwk SUNLIGHT ZEEP De moord aan de Lindengracht te A'dam WOENSDAG 10 MEI 1939 ut LE1CSCHE COURANT üERDE BLAD - PAG. 9 l<J^'c-£k/une. 4nütl 4I/CL4C\ £A, ■C/L^' /n^sCuiAïf, ctojf" A OWt EN NOOIT ZEEP VAN ONBEKENDE HERKOMST GEMENGDE BERICHTEN TRACTOR botst tegen VRACHTAUTO Bestuurder omgekomen. Op 'het kruispunt van den Venneper dwarsweg cn nieuwen Rijksweg Amster damDen Haag is gistermiddag een vracht auto in botsing gekomen met een tractor met oplegger, afkomstig uit Scheveningen. De vrachtauto werd van den weg gedron gen, kwam in den Kagertocht terecht en sloeg daar over den kop. De bestuurder kwam om het leven. De bestuurder van den zwaren met visch geladen tractor met oplegger, koos, om de steile 'helling van het viaduct over den Ven neperdwarsweg te vermijden, den afrit, om den Venneperweg over te steken en via d.en opzit den Rijksweg weer op te rijden. Hij liet eerst een vrachtauto passeeren en meende, dat de weg daarop vrij was. Toen hij het kruispunt bijna genaderd was, zag hij een tweeden vrachtauto voor zich. Een aanrijding was onvermijdelijk. Hij remde krachtig en gooide het stuur naar rechts om, maar de voorzijde van den trailer raak te den vrachtauto aan de rechterzijde, vlak achter de cabine. De vrachtauto werd naar links door een hek geduwd en stortte ver volgens in den Kagertocht. De wagen sloeg over den kop en kwam ondersteboven in de sloot te liggen. De be stuurder en diens broer tuimelden beiden uit de cabine, waarbij de bestuurder met zijn bovenlichaam onder den auto terecht kwam. De broer kwam met den schrik vrij en riep om hulp. Passeerende menschen konden het lichaam van den bestuurder eerst na tien minuten te voorschijn halen, nadat de auto gekanteld was. De man bleek te zijn overleden. De bestuurder van den vischauto klaag de over pijn in de borst en heeft vermoede lijk eenige ribben gebroken. De officier van Justitie, mr. Sikkel, was spoedig ter plaatse. De gemeentepoltie van Haarlem mermeer leidt het onderzoek. Het lijk is door de politie in beslag genomen en naar het lijkenhuis je op de Algemeene Begraaf plaats te Hoofddorp vervoerd. De zwaar be schadigde vrachtauto's zijn eveneens in be slag genomen. „Tel.". spelende; jongens wilden niet luisteren. Knaap met het hoofd onder een vrachtauto. Op de Schans te Rotterdam is gister avond een ernstig ongeluk voorgevallen. Eenige jongens waren hier aan het spelen rond een geparkeerde vrachtauto. Zij had den de auto een eind weggeduwd, toen de 25-jarige chauffeur H. naderbij kwam en de jongens wegjoeg. De man zette zich ach ter het stuur met het voornemen, den wa gen op zijn plaats terug te brengen. Hij zag toen, dat twee jongens achter aan de auto waren gaan hangen. De chauffeur stapte uit en beval de jongens weg te gaan. Daarop nam hij zijn plaats achter het stuur weer in. Hoewel hij door het achterraampje keek bemerkte hij niet, dat één van de jongens, de achtjarige Jan van Ginkel, wonende aan de Schans, toch weer aan den wagen was gaan hangen. Toen de auto langzaam achteruit reed, viel de knaap er af en kreeg het iinkerachterwiel over het hoofd. De jongen liep een schedelbasisfractuur op en werd door den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd waar hij ter verpleging werd opgenomen. Zijn toestand is zorgwekkend. ernstig verkeersongeluk te amsterdam. Met een klap, die in het vroege morgen uur in wijden omtrek hoorbaar was en waardoor vele omwonenden wakker schrokken, botsten vanmorgen om circa half zes aan de Gelderscheikadehoek Bantam- merstraat te A'dam een groote vrachtwagen en een personenauto tegen elkaar. De kracht van de botsing was zoo hevig, dat de kleine personenauto een snorderswagen over den kop sloeg en daarbij grondig werd vernield. De chauffeur kreeg geen noemenswaar dig letsel, daarentegen werd een 34-jarige inzittende vrouw ernstig gewond. Met een vermoedelijk wervelfractuur en een her senschudding heeft de G.G.D. haar naar het O.L. Vrouwengasthuis vervoerd. De vrachtauto kreeg slechts weinig schade. Wat de oorzaak betreft kan worden medegedeeld, dat de chauffeur van de vrachtauto die uit Bantammerstraat kwam en de Gelderschekade wilde oprijden, zijn collega van den personenwagen, die uit de richting van het Centraal Station op de Gelderschekade reed, voorrang had moeten verleenen. Hij zou echter van meening zijn geweest, dat de personenauto hem nog wel voorlangs had kunnen passeeren. AUTO TEGEN BOOM GEBOTST BIJ APELDOORN. De Koningin informeert naar den toestand der slachtoffers. Gisterochtend is te Apeldoorn op den Amersfoortscheweg, ter hoogte van Oud- Milligen, een personenauto, bestuurd door den heer A. W., uit Amsterdam, komende uit de richting van Amersfoort, vermoe delijk door een defect aan de stuurinrich ting, tegen rechts van den weg staande boomen gebotst en geheel vernield. Vijf hoornen werden zwaar gehavend. De be stuurder kreeg slechts licht letsel; de an dere inzittenden, twee dames uit Amster dam, liepen verwondingen aan hoofd, ar men en beenen op. Zij zijn naar het Julia- na-ziekenhuis te Apeldoorn overgebracht, waar gebleken is, dat haar verwondingen niet van ernstigen aard zijn. H. M. de Koningin, die op weg naar het paleis Het Loo de plaats van het ongeval passeerde, heeft later belangstellend naar den toestand van de slachtoffers laten vra gen. PAARD LOOPT TEGEN AUTO OP. Twee gewonden. Vannacht omstreeks twaalf uur is in den Prins Alexanderpolder onder de gemeen te Capelle a. d. IJssel een verkeersongeval gebeurd, waarbij twee personen ernstig zijn gewond. De heer J. Enklaar uit Utrecht was met zijn auto op weg naar zijn woonplaats, toen hij op den weg tusschen Rotterdam en Nieuwerkerk tegen een uit de weide los gebroken paard is opgereden, dat plotse ling voor den auto verscheen en op den motorkap sprong. De bestuurder van de auto en een naast hem zittende passagier, de 29-jarige H. v. d. Helm, wonende te Beekbergen, sloegen met het hoofd tegen de voorruit en werden ernstig gewond. De heer Enklaar kreeg een schedelbasis fractuur, terwijl de heer v. d. Helm een zware hersenschudding en wonden aan net gelaat opliep. Beide slachtoffers werden door den Rotterdamschen G. G. D. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar beiden ter verpleging werden opge nomen. De toestand van den heer E. is zorgelijk. Het paard, dat het ongeluk ver oorzaakte, werd bij de botsing op slag ge dood, terwijl de auto zwaar beschadigd werd. OP ELKE BUS EEN BON VOOR GESCHENKEN onder lading boomstammen bedolven en overleden. De landbouwer v. d. W. te Asten, die Maandag bezig was met het laden van boomstammen op een boerenkar, geraakte onder de lading, doordat de kar achterover sloeg. Met ernstige verwondingen werd hij naar het St. Antonius-ziekenhuis te Helmond vervoerd, waar hij gistermiddag is overle den. over boord geslagen en verdronken. Gisteravond laat is te Leeuwarden bin nengekomen de stoomboot „Franeker I"*van de reederij Stanfries, welke den dienst tus schen Leeuwarden en Amsterdam onder houdt, met aan boord het stoffelijk over schot van den stuurman H. van Huizen. Van Huizen was bij Dronrijp over boord gevallen en in het diepe gedeelte va Harlingervaart terecht gekomen en dronken. Dit gebeurde gisteravond te on geveer half acht, toen van H. zich na het stuur aan een dekknecht te hebben over gegeven naar achteren had begeven om zich te verfrisschen. Aangenomen wordt, dat hij is gestruikeld en toen over de reeling is ge slagen. Na twintig minuten dreggen werd hij opgehaald. Ondanks energieke pogin gen van een geneesheer uit Dronrijp, die, nadat de „Franeker I" naar den wal was opgestoomd, aan boord was gekomen, mocht het niet gelukken de levensgeesten weer op te wekken. Van Huizen was gehuwd en vader van vier kinderen. man verdronken. Gistermiddag is een onbekende man van een uit Amsterdam komende schuit te Lex mond in de Lek gevallen en verdronken ZWENDEL MET VERZEKERINGEN. Gep. adjudant-onderofficier te Breda gearresteerd. Voor de tweede maal binnen drie maan den heeft de Bredasche recherche een om- angrijke verzekeringszwendel aan het licht weten te brengen. Maandagavond is .1. op vermoeden van verduistering, valschheid in geschrifte en oplichting, ge arresteerd de 53-jarige gepensionneerde ad judant-onderofficier A. v. R., die als agent van een bona-fide levensverzekeringsmaat schappij eenige jaren achtereen verzeker den dezer maatschappij heeft weten te be- nadeelen. Onder de benadeelden zijn eenige werk- loozen, aan wie v. R. de uitkeeringen van afgeloopen verzekeringen wist afhandig te maken, aangezien zij volgens zijn zeggen, r zij zelf de uitkeering behielden, van steun zouden worden uitgesloten, tot dat het bedrag der uitkeeringen zou zijn verbruikt. Het totale bedrag, dat v. R. zich heeft toegeëigend, beloopt, voor zoover thans bekend is, ver over de 10.000. Aanvankelijk zocht van R. zijn verzeker den speciaal onder landbouwers en boeren in de buurt van Breda, die de verzekerin gen afsloten als een soort van belooning voor de diensten, welke de gepensionneer de adjudant-onderofficier met zijn rela ties in militaire kringen hen bewees om hun dienstplichtige zoons bij een bepaald regiment in een bepaalde plaats ingedeeld te krijgen. Van rechtstreeksche betaling deze bewezen diensten was daarbij geen sprake, doch indirect genoot v. R. in den vorm van de door hem aangebrachte verzekeringen daarvan een niet onaanzien lijke provisie. Een enkel jaar bedroeg deze provisie zelfs niet minder dan 5000. Naar tot dusver vaststaat, heeft v. R. ook ver scheidene verzekerden onder valsche voor spiegelingen weten over te halen een lee ning op hun polissen te sluiten en hem de bedragen dezer leeningen ter belegging ter hand te stellen. De maatschappij immersvraagt voor deze leeningen op polissen, welke een ver koopwaarde bezitten en waarvan het be drag der leening beneden de verkoop waarde ligt, slechts een zeer matige rente, terwijl v. R. de verzekerden voorspiegelde een rente van ca. 10 pet. hooger te kunnen maken, zoodat de verzekerden bij het slui ten der leening een voordeel zouden heb ben. In een enkel geval betaalde v. R. in derdaad aan de leeningnemers enkele ma len een rente van 10 pet. uit, doch aflos sing bleef achterwege. Thans blijven deze verzekerden, die de leeningacte zelf onder teekend hebben, met een schuld tot het bedrag der gesloten leeningen aan de maatschappij zitten, welk bedrag bij af loop der verzekering op de door de maat schappij verschuldigde uitkeering in min dering zal worden gebracht. Echter zijn er, naar het „Vad." meldt, ook andere verzekerden, die wel de aanvra gen tot een leening op hun polis zelf tee kenden, en hun polis ter aanteekening van de aangevraagde leening aan v. R. ter hand stelden, doch die achteraf van v. R. de mededeeling kregen, dat de aangevraag de leening. dooh de maatschappij om een of andere reden niet kon worden toege staan. Handteekeningen vervalscht. Deze menschen namen zonder meer de polissen van hun verzekering weder van v. R. in ontvangst, er daarbij niet op let tende, dat de aangevraagde leeningen wel degelijk daarop waren afgeschreven. Naar thans is gebleken, had de maatschappij de leeningen wel degelijk toegestaan, doch heeft van R. de leeningsacte valschelijk ge- teekend en het bedrag der leeningen ten eigen bate aangewend. Wat de verduisteringen betreft wordt ons medegedeeld, dat van R. aan verschillen de verzekerden wier verzekering afgeloo pen was, een lager bedrag heeft uitgekeerd dan hun rechtens toekwam. Van R. heeft ook aan verscheidene wer- keloozen, wier verzekeringen waarvoor zij in den tijd, dat zij werk hadden moeizaam de premies hadden betaald, het bedrag der uitkeeringen weten afhandig te maken. Zoo keerde hij tezamen met een inspec teur der maatschappij aan den werklooze v, d. B. te Breda een bedrag van ƒ1100 uit. In het bijzijn van den inspecteur weigerde hij een hem door den werklooze aangebo den fooi in ontvangst te nemen, doch een dag later kwam hij terug met de mededee ling, dat hij in het bijzijn van den inspec teur den werklooze niet attent had kunnen maken op het feit, dat de uitkeering moest v/orden opgegeven aan den werkeloosheids- dienst, hetgeen tot gevolg zou hebben, dat de werklooze van steunregeling werd uit gesloten tot de verzekeringssom was opge bruikt. De werklooze wist zich daarom te laten bewegen het bedrag van 1100 aan van R. ter hand te stellen, die dit voor hem rentegevend zou beleggen en hem de rente uitbetalen. De eerste maal uitgezonderd i; van rentebetalen niets gekomen. Nog steeds komen nieuwe aangiften bij d.e politie binnen, doch in afwachting van het nader onderzoek daarvan is van R. in politiebewaring gesteld, terwijl hij een der volgende dagen ter beschikking van den Officier van Justitie zal worden gesteld. De zaak tegen van R. kwam eerst aan het rollen, toen hij naar bij controle door de maatschappij bleek, binnen betrekkelijk korten tijd voor de tweede maal een vrij aanzienlijk kastekort had en deswege uit zijn functie werd ontslagen. KWEEKERIJ MET GESTOLEN BOLLEN. Bestolene herkende speciale soort. Na een tijdroovend onderzoek is de re cherche te Bloemendaal er in geslaagd een zeer brutalen diefstal van bloembollen tot klaarheid te brengen, gepleegd door een vader en twee zoons, die zich niet lang geleden uit Amsterdam in Vogelenzang had den gevestigd, waar zij een bollp'rbedrijf Nog twee arrestaties, n.l. grootmoeder en broer van hoolddader Belangrijk bedrag terug gevonden De zaak van den roofmoord aan de Lindengracht te Amsterdam heeft een onverwachte wending genomen, een wending, die tot gevolg heeft gehad, dat opnieuw twee personen zijn ge arresteerd, n.l. de 21-jarige Simon E., Broer van Frans E., en zijn 72-jarige grootmoeder, de weduwe Pr. Boven dien heeft de politie onder leiding van commissaris Schreuder nog 1900 te ruggevonden van de 2400, die gesto len zijn. Thans is vrijwel het geheele bedrag terecht. Tegen den jeugdigen kleinzoon van de vermoorde 82-jarige weduwe Stork eischte de Officier van Justitie, mr. C J. van Ar- kel, Vrijdag j.l. een gevangenisstraf van twintig jaar wegens doodslag, gepleegd om een daarop gevolgd misdrijf, in dit geval diefstal, te verheimelijken. Tegen den vriend van Frans, den 27-jarigen Leendert K., vorderde hij twaalf jaar gevangenis straf. Ter zitting en ook bij het vooronder zoek verklaarden de beide verdachten, dat zij ruim 450 hadden buitgemaakt, doch de politie vermoedde reeds geruimen tijd, dat de oude vrouw, die zoo nu en dan wel eens geld in de buurt uitleende, hoewel zij geen bekende leenvrouw was, veel meer geld in huis had gehad. Zondag j.l. na de zitting bleek de 19-ja- rige Frans sterk onder den indruk te zijn van den eisch van den Officier van Jus titie. Hij vro^g den commissaris van poli tie Schreuder te spreken, die nog dienzelf den Zondagavond in het Huis van Bewa ring een lang gesprek met Frans had en later ook met Leendert K. .den tweeden verdachte. Toen kwam het hooge woord er uit, het afschuwelijke misdrijf had den misdadigers veel meer geld opgeleverd. Niet minder dan 2400 hadden zij buitgemaakt. Den volgenden dag, Maandagochtend j.l., stonden voor de rechtbank twee jongeman nen wegens heling terecht. Een kennis van Frans, de zoon van zijn kostbaas, had on geveer 100 van hem ten geschenke aan genomen, wetende, dat het geld van mis drijf afkomstig was. Deze laatste had weer een deel in veiligheid gebracht bij een riend te Rotterdam. In het proces tegen deze twee helers werd Frans als getuige gehoord en daar herhaalde hij zijn aan gevulde bekentenis. De recherche had inmiddels niet stilge zeten. Frans had Zondagavond aan com missaris Schreuder verteld, dat hij en zijn vriend Leendert het geld hadden gebracht - zijn andere grootmoeder, de 72-jarige vrouw P., die aan de Lijnbaansgracht woont en bij wie ook de broer van Frans, de magazijnbediende Simon E., inwoont. In dat huis is 't gld nauwkeurig geteld. Het zilvergeld werd tusschen de beide jeugdi ge misdadigers verdeeld., doch ook Simon en vrouw P. kregen ieder f 20.Het zil vergeld en eenig bankpapier namens Frans en Leendert mee, de rest werd weer opge borgen in een van de twee geroofde knip pen. Zij vonden een goede schuilplaats voor het geld, n.l. in het gat van de keu kenschoorsteen in de woning van vrouw P. Den ochtend na den moord, Zaterdag 21 Januari, enkele uren voor de ontdekking van de misdaad, door de moeder van Frans, ging Frans terug naar het huis van zijn grootmoeder P. aan de Lijnbaansgracht en hij gaf het oudje 100. Tot zoover het verhaal van Frans. De politie onder leiding van commissaris Schreuder trok nog Zondagavond laat naar de woning van de wed. Pr. aan de Lijn baansgracht het huis was donker, op bellen en kloppen werd niet opengedaan. Buren vertelden, dat de oude vrouw ziek was en in het Wilhelminagasthuis was opgenomen. De commissaris gaf zijn man- ren last de deur te forceeren, het huis werd grondig onderzocht en de schoorsteen waar het geld zou zijn verstopt, werd half afgebroken, doch er werd geen cent ge vonden. Ook de broer van Frans, Simon, was niet in de woning. Hij bleek thuis te zijn bij zijn ouders, die aan de Palmgracht wonen. De politie arresteerde hem en hij was vrij spoedig tot een bekentenis te brengen. Hij gaf toe, geld van Frans te hebben gekre gen en eveneens bekende hij te hebben geweten, dat er door zijn broer een mis drijf was gepleegd. Intusschen kwam de politie te weten, dat de oude vrouw P. eenigen tijd na de arrestatie van haar klein zoon Frans bang was geworden en het geld bij een harer vriendinnen in de buurt in bewaring had gegeven. Daar is het dan ook thans in beslag genomen door de politie. Gisterochtend is in het ziekenhuis de oude vrouw P. aan een verhoor onderwor pen. Zij gaf de heling toe. Frans had haar ruim 120.gegeven en zelf had zij la ter nog 100 van het bij haar verborgen geld afgenomen. Zij zal na haar herstel naar het Huis van Bewaring worden over gebracht. Frans heeft bij zijn bekentenis op Zon dag j.l. ook nog beweerd, dat zijn groot moeder P. hem had aangezet zijn groot moeder Storck te berooven. Ook dit punt zal nog nader worden onderzocht. Toen de politie Simon E. Zondagavond j.l. in de ouderlijke woning aan de Palmgracht wil de arresteeren, bleek hij met zijn ouders naar een familiefeestje te zijn in een huis aan den overkant van de straat. Het ging er vroolijk toe, van muziek en drank werd volop genoten. De ouders, die enkele dagen geleden twintig jaar gevangenisstraf had den Looren eischen tegen hun verwenden 29-jarigen zoon Frans, bleken weinig on der den indruk van het misdrijf, waarbij zoowel familieleden en vrienden zijn be trokken. Door deze wending zal de zaak ongetwij feld middels een interlocutoir vonnis naar den rechtercommissaris worden terugge wezen voor een nader onderzoek. begonnen. Het drietal Van M. zit thans in het Huis van Bewaring te Haarlem, waar de mannen weinig pleizier meer zullen hebben van de bollen, die zoo mooi bloei den op hun velden, de tulpenbollen, die eigenlijk, als alles eerlijk was toegegaan een héél ander veld tot bloei hadden moeten komen. Daar waar zij thuis hoor den, bij de buren, bij talrijke firma's in de omgeving en boven het Noordzeekanaal.. Als je maar een teeltvergunning hebt is er feitelijk niets moeilijks meer aan om kweeker te zijn. Ge'ld? Weineen. Kijk, dat gaat zoo. Je moet natuurlijk ergens een stuk grond hebben, liefst niet te klein. De familie Van M. had een paar honderd meter in het vierkant. Dat moet je wel héb ben. Maar geld voor de bollen? Niet noo- dig. In het najaar zijn er bij de buren bol len genoeg in den grond, versch geplant of nog in de manden, die wel eens onbeheerd staan. Wie kan bewijzen, dat ik, Van M. uit Amsterdam met mijn zoons, de bollen heb zoekgemaakt? Die zelfde bollen kan ik toch ergens hebben gekocht? Verder moet je zorgen bij verschillende firma's planter te worden. Van elke partij steek je een ge deelte in eigen zak en plant ze later op eigen grond uit. Op die manier ontstaan er meteen velden van de allerbeste en duurste soorten, want er is van te voren tijd genoeg geweest om de slechtste te laten liggen. En dan laat je den boel maar groeien en als ze eenmaal bloeien kraait er geen haan meer naar.... Onderzoek van experts. Zoo dachten de vader en zijn zoons, maar zij hadden één ding vergeten, namelijk dat er zeer speciale tulpen zijn, die in het be gin nog slechts bij zeer enkele firma's op het veld te zien zijn. En als daar een partij van wordt vermist en diezelfde mooie tulp jes bloeien dan bij den buurman Van M., die ze bij niemand heeft gekocht, dan is het niet te verwonderen, dat de politie ook eens naar die prachtig bloeiende velden komt kijken en vraagt: vrind, hoe kom je er aan? En de politie kwam en de benadeelden liepen tusschen de bedden bloemen en kon den met vrij groote zekerheid zeggen, die en die en die zijn van mij. Maar de drie verdachten ontkenden, zoodat de justitie een onderzoek door experts gelaste, dat vandaag is gehouden en waarbij de schuld van de familie Van M. zonneklaar kwam vast te staan. Daar bovendien een der zoons een volledige bekentenis heeft afgelegd, helpt ook voor de anderen ontkennen niet meer. Het zal echter nog wel eenigen tijd duren alvorens de recherche met het ge heele onderzoek klaar is, Want de verduis tering van bollen strekt zich uit over ver schillende firma's in een aantal plaatsen. Het staat echter wel vast, aldus de „Tel.", dat de verdachten er in waren geslaagd met een minimum aan financieele opoffering een mooie zaak op te bouwen. De „zaak" die nu tegen hen aanhangig is gemaakt zul len zij waarschijnlijk minder mooi vinden. FAT ALE. VERGIS SING. Veestapel voor groot deel vergiftigd. Door een noodlottige vergissing is dezer dagen de landbouwer Smits, wonende in de Burgemeester van Gilsestraat te Baarle- Nassau nagenoeg geruïneerd geraakt. Hij heeft namelijk ineens bijna zijn 'heelen vee stapel verloren, meldt het „Hgz.". S. vond op zijn zolder een zakje met poedervormige stof, dat daar al geruimen tijd gelegen had en waarvan hij eigenlijk niet meer den inhoud kende. Hij veronder stelde echter, dat het veevoeder was en mengde den inhoud dan ook in het voeder voor zijn vee. Spoedig nadat de beesten er van gegeten hadden begonnen zij eigen aardige ziekteverschijnselen te vertoonen en stuk voor stuk vielen de dieren dood neer. Op deze wijze verspeelde de onfor tuinlijke landbouwer niet minder dan vijf koeien, zes kalveren, een paard met een veulen en nog twee varkens. Uit het onderzoek is komen vast te staan, dat het zakje acht jaar op den zolder ge legen had en lood-arsenaat bevatte. De beesten zijn aan loodvergiftiging gestorven. Bij al de misère komt nog, dat het vleesch voor de consumptie werd afgekeurd. EEN NOOR GEARRESTEERD. Verdacht van spionnage. Gisteren is te Schagen aangehouden de 64-jarige Noor O. B., die verdacht wordt van spionnage. De man logeerde sinds eenige dagen in een hotel daar te stede. Hij had zich op verdachte wijze vanuit Sch gen naar Den Helder en Wieringen begeven, waar hij door zijn gedragingen de aandacht trok van de militaire autoriteiten. Deze waarschuwden de rijkspolitie in Schagen, die hem gister avond opwachtten en arresteerden. De man is naar Wieringen overgebracht en ter beschikking van de militaire auto riteiten gest^H

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10