STADS NIEUWS —"tSSS TROUW. EU VERLOVINGSRINGEN vJ SPORT Land- en Tuinbouw KERKNIEUWS DINSDAG 9 MEI 1939 DE I.FICCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 VAN ROSSUM DU CHATTEL DRIESSEN Juweliers - Breestraat 95 Abonnementsprijs: voor Lelden 18 cent per week; 2.5J per kwartaal. Bij onse agenten /O cent per w»*k; f 2.80 per kwartaal. Franco per po»1 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïlL Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief Telefoontjes hoogstens 80 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. DROOG WEER. De BUI seint: Verwachting: Voor'het Nuord-Westen: Gedeeltelijk be wolkt, droog weer, zelfde temperatuur, meest zwakke veranderlijke wind. Voor het Zuid-Oosten: Afnemende be wolking, droog weer, iets warmer overdag, meest zwakke Noordelijke tot Oostelijke wind. De weerstocstand van hedenmorgen 7 20 uur: Den Helder: zwaar bewolkt, matige N. N. O. wind, 10 gi\ C. Vlissingen: licht bewolkt, zwakke N. N. W wind, 11 gr. C. De Bilt: betrokken, zwakke N. N. W. wind, 12 gr. C. Groningen: licht bewolkt, matige O. N. O. wind, 11 gr. C. Maastricht: betrokken, zwakke N. N. O. wind, 9 gr. C. UU. I^NLANOSCB weekoverzicht In de algemeene luchtdrukverdeeling komt nog steeds weinig verandering. Het gebied van hoogen luchtdruk over Noord- bcandinavië breidde zich sterk in Zuidelij ke richting uit, terwijl het maximum bij Portugal zich in Noordelijke richting uit breidde. Over Noord-Italië bevindt zich npg steeds een depressie, welke het weer ui het Alpengebied bij voortduring zeer slecht houdt (Zlirich 32 m.m. regen). Op den Oceaan bevinden zich verschillende storingen, welke hun invloed tot over de Britsche Eilanden en Bretagne uitstrekken. Zij veroorzaken daar mist, regen en mot regen. Op 45 graden N.B. en 35 graden W. L. ligt een nieuwe storing, welke snel dieper wordt, doch vermoedelijk weinig meer van plaats zal veranderen en geen invloed op het weer ten onzent kan uit oefenen. LUCHTEMPERATUUR. 15. 2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 8.07 uur tot Woensdagmorgen 3.45 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 10 Mei voorm. 7.05 en nam. 7.30 uur. Maan op 0.27 uur Woensdagnacht. Maan onder 10.12 uur Woensdagmorgen. POSTDUIVEN „De Zwaluw" (Voorschoten). Wedvlucht vanaf Bergen (België). Afstand tot het hok van den eersten prijswinnaar 190 km. 310 meter. In concours 113 duiven, die om 8 uur 10 min. met Noorden tot Noord-Oostenwind in vrijheid werden ge steld. De eerste duif werd om 11 uur 37 min. 36 sec. geconstateerd cn bereikte een gemiddelde snelheid van 918.73 meter per minuut. De laatste prijswinnaar werd ge klokt om 11 uur 55 min. 44 sec. De prijzen werden als volg behaald: H. H. J. van Klaveren 1, 3, 9, 10 en 20; K. I. Waasdorp 2, 8. 15, 16 cn 23; J. Verhoe ven 4. 7, 12, 21 en 22; J. Caspers, Stomp- v*ijk 5 6; G. A. v. Adrichem 11, 14, 17 en 19; V. Pierlot 13 en 18. UITKOMSTEN VAN VEEHOUDERS- BEDRIJVEN IN NOORD- EN ZUID-HOLLAND. Het Boekhoudbureau van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw heeft bewerk stelligd, dat reeds thans een inzicht kan worden verkregen in de uitkomsten van de veehoudersbedrijven over het pas af- geloopen boekjaar 1938—1939. De uitkom sten over dit boekjaar van alle bij het Boekhoudbureau aangesloten bedrijven worden in het najaar gepubliceerd, doch van 35 wilekeurigc Noord- en Zuidholland- sche veehoudersbedrijven zijn de cijfers al geheel verwerkt en bekend gemaakt in Hollandsch Landbouwweekblad. Ze wor den vermeld naast die van de zelfde bedrij ven in het boekjaar 1937—1938. De nieuwe cijfers geven een vrij somber beeld te zien. De gemiddelde netto-op brengst van de 35 bedrijven (waarvan ruim de helft consumptiemelk-bedrijven zijn, liggende aan den rand van een groo- te stad) bedroeg voor het boekjaar 1937 1938 74.52 en was voor het pas afgeloo- pen boekjaar slechts f 39.66 per H.A. De gemiddelde grootte van deze bedrijven is ongeveer 21 H.A. De pacht of de pachtwaar de was over beide boekjaren gemiddeld 86.29 per H.A. Uit de gedetaileerde cijfers blijkt, dat DE HANZE. Het winterseizoen met een gezelligen feestavond besloten. Gisteravond heeft de Leidsche afdeeling van de Hanze het winterseizoen besloten met een feestavond in ,,'t Schuttershof", welke avond een prettig en feestelijk af scheid is geworden van het winterseizoen, een slot, dat de band tusschen de leden ver stevigde. De groote zaal van ,,'t Schuttershof" was geheel bezet, zoodat ook in dit opzicht de feestcommissie van een succes mocht spre ken. Maar ook was er stemming, wat wel dui delijk bleek bij het optreden van Willy Derby, met wiens liedjes en refreintjes de talrijke aanwezigen dapper en lustig mee zongen. Een aantal jongedames verkochten corsages ten bate van het S. A. N. T. O. S.- fonds, wat een behoorlijk bedrag voor dit fonds opbracht en tevens een feestelijk cachet aan het geheel verleende. De feestelijke bijeenkomst werd geopend met den chr. groet en een toespraak van den voorzitter, die vertelde,'dat hü ver heugd was over aeze zeer groote belang stelling, maar er na een geestig diploma tieke inleiding aan toevoegde, dat er heel wat waren, die wat betreft de ledenverga deringen altijd verhinderd waren. Hier zag spr. dan eindelijk al die nieu we leden, van wier nieuw lidmaatschap door de bestuursleden zoo nu en dan met vreugde werd kennis gegeven. Toch zei- de spr. hebben de thuisblijvers ongelyk, omdat de Hanze toch al heel wat voor haar leden heeft gedaan. Spr. wees in verband hiermede op de electriciteitstarieven. Het gevolg van de bespreking hierover was dat een der leden 100 per jaar bespaarde. Dat is 10 jaar contributie voor de Hanze, zei de voorz. Voorts wees spr op het ge houden triduüm, op den dag van den ar beid, maar op deze en andere bijeenkom sten ontbreken er nog te velen. De voorzitter wekte allen op meer mee te leven met de Hanze, die zooveel doet op stoffelijk en op geestelijk gebied. Hierna was hel. woord aan het gezel schap, dat deze avond zou optreden. Het eerste optreden was voor het show- orchest, dat goede muziek, waaronder ook viool- en saxophoon-soli ten gehoore bracht. Hierna trad Willy Derby op, aan den vleugel, maar ook in zijn gezellige confe rences begeleid en gesteund door Bob Snoek. Hij begon met een praatje over den vrede van Munchen en de schuilkelder in Den Haag en „danste" zelf de Lambeth-walk met een der dames uit de zaal, waarna hij eenige liedjes zong. Al spoedig werd 't „Ma leert vliegen Pa moet wiegen" lustig meegezongen. Daarna kwam hij met een sentimenteel liedje „Afscheid" en 'n zeer geestig liedje dat in de coupletten telkens vertelde van een man, die een vreemd ongeluk kreeg een klap van zyn schoonmoeder b.v. waarop dan telkens het droevig refrein volgde: „Overmorgen wordt de man begraven". Hierbij had ook groot succes het couplet, dat eindigde met de regels: Op het Jonas Daniël Meyerplein, Riep hij „Heil Hitier" voor de gijn. Geestig was ook het optreden van Willy Derby als schoolmeester. Vervolgens kwam er een goochelaar ten tooneele. die waarlijk geheimzinnige toe ren vertoonde. Voorai zyn geheimzinnig ka binet oogstte daverend applaus. Met een her-optreden van Willy Derby, waarbij hy liedjes zong op verzoek o.a. de dwaze parodie op de „Barbier van Sevilla" werd dit gedeelte van het programma be sloten. Hierna had er een prettig en geani- het aan veevoeder uitgegeven bedrag over het boekjaar 1938—1939 16 per H.A. hoo- ger is dan ove- 1937—1938. Dit is, zoo wordt in Hollandsch Landbouwweekblad opgemerkt, misschien mede een gevolg van een kleine prijsstijging, maar hoofdza kelijk is het toe te schrijven aan het meer verbruikte krachtvoer vanwege het mond en klauwzeer. De bruto-opbrengst van het rundvee was f 9 per H.A. lager, die van de varkens 7 en die van de schapen 5 per H.A. lager dan in het boekjaar 1937 1938. De zuivelopbrengst was echter iets hooger, ze heeft bedragen gemiddeld 296.89 per H.A., tegen f 288.21 per H.A. in 19371938. De loonen en sociale lasten waren ook iets hooger: 7.16 tegen ƒ62.81 per H.A. AFSCHEID PASTOOR H. VAN DIJK. Zondag heeft de zeereerw. heer H. P. A. van Dijk, pastoor van de parochie van de H.H. Elisabeth en Barbara te Haarlem, vden om gezondheidsredenen emeritaat is verleend, afscheid genomen van zijn paro chie. Terwijl de waarnemende pastoor de plechtige Hoogmis celebreerde droeg de- scheidende herder zelf aan één der zij-al taren een stille H. Mis op. In alle H.H. Missen werd een afscheids brief voorgelezen. „Msb." nieerd bal plaats onder de voortreffelijke leiding van den dansmeester Evert Caste- leyn en het was al diep in den nacht, toen de feestelingen er aan dachten toch einde lijk maar eens naar huis te gaan. „ST. ANTONIUS". Hotel-, Café- en Restaurant- geëmployeerden. De afd. Leiden van dezen bond verga derde onder leiding van den heer Th. Doove in het gebouy/ van den R. K. Volks bond. Bij de opening der vergadering was de vergaderzaal geheel gevuld, wat voor den voorzitter aanleiding was een zeer vrien delijk openingswoord te doen hooren. De notulen werden ongewijzigd goedgekeurd waarna de voorzitter mededeeling deed, dat hij meende zijn functie, zij het tus- schentijds, ter beschikking der vergadering te moeten stellen, dit mede naar aanleiding van eenige minder goed bezoéhte vergade ringen. Na de ingekomen stukken waren de ver kiezingen aan de orde. Periodiek aftre dend waren de penningmeester, de heer P. J. Stikkelman en twee commissarissen, de heeren Kiefst en van Gelder Allen wer den herkozen. Hierna werden besproken de vermeende grieven van den voorzitter waarna beslo ten wordt tot stemming voor of tegen voorzitter Doove. Met algemeene stemmen wordt de heer Doove herkozen, waaruit duidelijk blijkt, dat er slechts een vermeen de stemming tegen hem bestond. De heer Doove dankte, eenigszins geroerd, voor het gestelde vertrouwen, hij wil alles in het werk stellen om de afdeeling groot en sterk te maken in het welgemeend belang der leden. Een en ander was voor den Bondssecretaris den heer van Bijsterveld, aanleiding een welgemeend betoog te hou den voor vertrouwen voor draagt elk anders lasten voor de zoo mooie ge meenschapsgedachte. Aller optreden in handel en wandel, ook in het bedrijf, moet zoo zijn, dat elkeen direct kan zeggen: dat zijn mannen van St. Antonius, dat zijn katholieken. Dan ook zullen zij achting en eerbied winnen. Dan ook zullen zij win nen wat St. Thomas noemt: een mensch- waardig bestaan. De eerw. adviseur, kapelaan Lohman, betoogde, dat elke jaarvergadering eigen lijk een nieuw bestuur bracht, want ook het oude bestuur begint dan weer met nieuwen moed. Allen moeten er voor zor gen, dat de vergaderingen goed bezocht zijn zooals nu en allen moeten samen vol optimisme optrekken voor den mooien bond. Hierna was aan de orde het verslag van den secretaris. De heer Hermans kon in zijn verslag een beeld van levendige actie uit de afdeeling en uit den arbeid van het bestuur naar voren brengen. Zijn verslag verwierf een hartelyk applaus en een woord van dank van den voorzitter. Het verslag van den penningmeester (de heer Stikkelman was door werkzaamheden verhinderd) werd uitgebracht door den voorzitter. Er bleek voor het eerst in eenige jaren een overschot groot f 40.43. Ook dit verslag lokte een applaus uit. De penningmeester had voor dit geval een consumptie aan de vergadering aan te bie den, hetwelk dankbaar werd aanvaard. De rondvraag bracht o.a. weer de kwes tie naar voren toch te yveren voor het be zetten door jonge mannen en mannen van zoovele plaatsen in het bedrijf, welke thans door vrouwen of meisjes bezet wor den. Het bestuur zegde toe hiernaar te zullen blijven streven. Na verschillende vragen van internen aard te hebben be antwoord, sloot de voorzitter op gebrui kelijke wijze de zeer geanimeerde verga dering. STICHTING LEIDSCH BORGSTELLINGS FONDS. Tiende Jaarvergadering. In de gisteren onder leiding van Mr. P. A. Pijnacker Hordyk gehouden tiende jaar vergadering van de Stichting Leidech Borg stellingsfonds heeft de secretaris, de heer P. A. van Aggelen, Directeur der Gemeen telijke Hulpbank, het jaarverslag uitge bracht. In dit jaarverslag wordt melding ge maakt van het groote verlies dat de stich ting heeft geleden door het overlijden van het bestuurslid Prof. Mr. Dr. D. van Blom. Zijn belangrijke adviezen bij de samen stelling van den stichtingsbrief zijn het be stuur van groot nut geweest; het eerste jaar was hij voorzitter en gaf hij leiding aan dit pionierswerk om de economisch en sociaal zwakken tegen den verderfelijken woeker te beveiligen. Door zijn rijke gaven van hoofd cn hart heeft hij de stichting belangrijke diensten bewezen. Zijn nagedachtenis zal bij de stichting in hooge eere worden ge houden. Jhr. C. C. Röell werd bereid gevonden de opengevallen plaats in het bestuur in te nemen. Prof. dr. J. H. Boeke, die aan de beurt van aftreden was, werd herbenoemd. Het dagelijksch bestuur kwam in het ver slagjaar 20 maal bijeen. 981 aanvragen (v.j. 923) tot een gezamen lijk bedrag van f 68.633.— (v.j. 64.851.—) werden toegestaan. Hiervan waren 152 van 25.en minder; 298 van 26.tot 50.—; 458 van 51.— tot 100.—; 68 van 101.— tot 250.en 7 van 251.— tot 300.—. Afgewezen werden 56 aanvragen wegens niet-credietwaardigheid, d.w.z. omdat van deze aanvragers niet kon worden verwacht dat zij op grond hunner persoonlijke kwa liteiten en omstandigheden in staat en be reid zouden zijn de aan te gane leening naar behooren terug te betalen. In het algemeen wordt behoorlyk aan de aflossingsverplichtingen voldaan. Het ver lies bedroeg slechts f 195.50. Bij het onderzoek ondervond de stich ting de zeer gewaardeerde medewerking van de credietverleenende instelling, de ge meentelijke Hulpbank. Betreffende de bestrijding van den woe ker wordt in het verslag opgemerkt dat door politie en justitie 5 keer is opgetreden tegen clandestiene geldschieters; 2 werden veroordeeld, 1 geval is nog aanhangig. Uit het aan het verslag toegevoegd over zicht blijkt dat het fonds gedurende de 10 jaar van haar bestaan niet minder dan 5351 aanvragen tot een totaal bedrag van 420.546.50 heeft toegestaan. Op 31 Decem ber 1938 stonden 828 posten uit tot een totaal bedrag van 34.459,25. Het kapitaal der Stichting bedroeg op 31 December 1938 27.874.18. De rekening en verantwoording van de penningmeesteres- se, Mej. D. Coebergh, geeft een eindcijfer van 2616.58. Het fonds heeft alzoo in den loop der jaren vele gezinnen, die op den rand van hun inkomen leven en wier financieel even wicht in het huishoudelijk budget bij ziekte, werkloosheid e.d. spoedig is verstoord, in staat gesteld hun moeilijkheden het hoofd te bieden, terwijl mede aan talrijke ge zinnen, die van tyd tot tijd grootere uit gaven ineens moeten doen, die uit het loon van een week niet ineens zonder ontwrich ting van het budget kunnen worden be streden, bijv. voor aanschaffing van nood zakelijk en onmisbaar beddegoed, kleeding, huisraad e.d. het bekomen van een geld- leening mogelijk gemaakt. Dit voorschot wordt geleidelijk uit en in evenredigheid met de weekinkomsten terugbetaald, ter wijl voorkomen wordt, dat de menschen in schulden verwikkeld geraken en tot armoede vervallen. Door deze zelfhulp wordt een gang naar een liefdadige instel ling en naar een woekeraar voorkomen en worden economisch en sociaal zwakken in hun veelal moeilijken levensstrijd ter zijde gestaan met handhaving van hun eigenwaarde en verantwoordelijkheid. De Stichting is lid van de Nederlandsche Vereeniging voor Volkscredietwezen en Woekerbestrijding en wordt door haar secretaris vertegenwoordigd in het Rijn- landsch Borgstellingsfonds voor den Mid denstand en in de Commissie van Samen werking voor Bijzondere Nooden. Voor de ondervonden medewerking wordt in het verslag hartelijk dank gebracht. Het secretariaat van de Stichting is ge vestigd ten kantore van de Gemeentelijke Hulpbank, Nieuwsteeg No. 4 te Leiden. lcmmerstr. 299h. A. A. J. Koppers en fam., bloemistkn., Oude Vest 85. S. K. VermondKraak, Gasstr. 64. P. M. Kruijer, dienstbode, Seringenstr. 22a. J. i Lindner, arts, Lijsterstraat 35. A. J. Li- vingston en fam., monteur, Pasteurstraat 24a. Th. J. G. v. d. Meel, L. Mare 47. i J VisserMieremet, Zoeterw. Singel 75. C. L. M. v. d. Möhlen, J. de Wittstraat 34. A. J. Muller, Fagelstraat 50. Wed. L. 1 C. G. Bergv. Oostrum, Haarlemmerstr. m 226a. E. K. Poll, ass. accountant, Terwee- park 3. P. C. Priester, opz. prov. water- straat, K. Rapenburg 8. S. Rademaker en fam., ijsbereider, Vo'orstr. 20. E. Ramb, Iiaarlemmestraat 273. J. L. de Ronde en fam., ambtenaar N.S., Fagelstraat 50. M. Samsom, verpleegster, Witte Singel 27. M. Schroder, dienstbode, Haarlemmerstr. 53. M. KrausenSevenich, Alexander- f straat 60a. W. C. Siefert, kellner, Lok- j sorststraat 18. C. M. J. Rijnbeek—Stol- j wijk, v. d. Tasstraat 11. G. J. Stuut, éta leur, Hoogewoerd 93. N. v. Voorst, 1.1. I verpleegster, Rijnsb.weg 10. J. Th. Wal- j ta en fam., bouwkundige, Franchmontlaan 11- A. v. d. Wiel en fam., steenfabr.arb., j Oranjestraat 2. J. v. Woudenberg, ser- j veerster, Leeuwerikstraat 16. UIT LEIDEN VERTROKKEN. C. Ph. Abbing, Ruurlo, A 19 A. B. R. M. Beekman, Hilversum, Koningsstr. 21 1 J. Binder, Den Haag, Volkerakstr. 86 Wed. H. E. Timmer-v. Bloem, Den Haag, Hulshorststraat 205 J. H. Bonarius, j Vlissingen, Aagje Dekenstr. 95 G. F. Bongers, Den Haag, Zuidwal 83 C. W. E. Boon, Oegstgeest, Wilhelminapark 31 A. i Bos, Doetinchem, Dr. v. Dijkweg 8 G. A. Bosch, Haarlem, Westerhoutpark 5 J. P. J. Brants, Katwijk, Vuurwerkspad 5 K. Breuker en fam., Oegstgeest, Ter- weeweg 22 K. Ciggaar, Driebergen ca, Melch. v. Carnbeelaan 33 H. v. Daalen en fam., Weert, Basin 27 J. Bostoen-v. i Diepen, Djocjacarta, Wirogoe nin M G 2-24 W. H. v. Dommelen, Wassenaar, Burcht- laan 14 P. C. v. Dongen en fam., 's-Her- togenbosch, Fred. Hendrikln. 12 E. Nieuwenhuis-Dijkstra, Gorinchem, Haven- dijk 78 J. H. Erades, Soest, Kampweg 20 W. F. Th. Eijgelsheim en fam., Parijs L. H. Eijs, Noord wijk, Lijnbaan weg 1 G. J. Gibbon, Ede, Klinkenb.weg 45 J. P. Glasbergen, Den Helder, Buiten haven 12 H. F. Ruigendijk-Haalebos, Voorburg, v. Alphenstr. 125 G. Hal- bertsma, Idaarderadeel, Parkstr, J. H. Heidenia, Oegstgeest, Endeg.str.weg 5 A. C. B. Helder, Den Haag, v. Hoeyiaan 38 A. v. Heusden, Berlijn, Albrechtstr. 59b C. Hoekveen, Den Haag, Zuidwal 83 M. C. Hoogenboom, Oegstgeest, de Kempe naerstr. 86 J. Hyheman, Hazerswoude, Rijndijk A191 A. Klein Kranenburg, Aalsmeer, Weteringplein 6 C. Kleln- veld, Bodegraven, Brugstr. 5 J. v. Klinken en fam., Katwijk, Duinoord 13 Wed. M. C. de NieKouw, Heemstede, Spoorplein 4 A. E. Kramer, Voorburg, Kon. Wilhelminaln. 78 C. M. v. d. Laan Amsterdam, Nic. Witsenkade 61 H.' R. Lammers, Wassenaar, Stoeplaan 25 L. R. Lanjouw, Deventer, Worp 72 B. P. Liese en fam., Veendam, Burg de Hoopstr. 14 B. Maliepaard en fam., den Haag, Loosduinen, Willem Illstr. 85 P. B. A. Melief, Breda, Wilhelminasingel 33 C. A. O. Naudin ten Cate, Utrecht, Malie singel 76 G. Nieuwenhuis, Gorinchem, Havendijk 78 S. Oudshoorn, Haarlem, Boekenrodestr. 26 A. C. Ravesteijn- Penning, Oegstgeest, Wilhelminapark 31 J. Plu en fam., Zoeterwoude, Vlietweg 32 E A. v. Poortvliet, Den Haag, Zorg- vlietstr. 62 M. C. E. v. d. Putte, Amster dam, Utrechtschestr. 85 bov. A. G. Stuurman-de Reede, Den Haag, de Ruyter- str. 47 C. de Regt, Arnhem, Bakenb.weg 49 Wed. D. Broesterhuizen-de Ridder, Den Haag, Theresiastr. 73a J. C. Riet broek, Alkemade, B 35 P. Roodnat, Ben- nebroek, Rijksstr.weg 101 C. Ruigen- dijk, Voorburg, v. Alphenstr. 125 Wed. W. Klink-de Ruiter en fam., Voorschoten, Leidscheweg 409 J. M. Schalk, Hille- gersberg, Straatweg 80a E. H. Schiwij, Wassenaar, Wittenb.weg 132 M. L. W. Schoch, Rotterdam, Duivenv^tr. lib J. Scholting en fam., Leiderdorp, Resedaslr. 12 Jhr. W. L. Schorer, Den Haag, J. v. Nassaustr. 52 C. J. M. Schuiten, Rotter dam, Jonker Fransstr. 112 S. Siegmann, Den Haag, Katwijkstr. 133 J. Sossf- Smit, Rijnsburg, Noordeinde 2 W. F. Spruyt, Oegstgeest, A. v. Buerenln. 2 C. P. H. Staats, Den Haag, L. Beesenm. 90 T. T. Stallinga, Ferwerderadeel, Nijkerk 11 J. Steenbergen Wassenaar, kasteel „Oud Wassenaar" A. Stikkelorum, Voorburg, Loolaan 41 W. P. Swaak en fam., Den Haag, Smitstr. 157 F. Terdu, Leeuwarden, Achter de Hoven 263 A. J. Trimbach, Eindhoven, Mai ,i.r. 65 M. L. J. Vaessen, Rotterdam, Proveniersstr. 63 M. J. de Groot-Vellekoop, Rotter dam, N. Binnenw. 5a R. E. Velleman, Den Haag, Mariastr.t4 J. Verbiest, Den Helder, Buitenhaven 12 M. U. Verheij v. Wyk-Vermeer, Soengei Gerang N.I. Wed. C. A. Broers, Verschragen, Oegst geest, Rijnzichtweg 150 H. Verweij- Visser, Noordwijk, IJmuidenschestr. 46 E. Th. P. Voskens, Tilburg, Heuvel 67 L. G. M. Walenkamp, Weert, Molenstr. 11 M. v. Wetten, Koudekerk aan den Rijn, B 47 N. v. Wijk, Driebergen ca., Sterrenboschlaan 12 L. Th. J. Wijsman, Den Haag, Const. Rebecquespl. 10a. IN LEIDEN GEVESTIGD. J. W. Affourtit, Steenstraat 45. P. l'Amie en famlos-arbeider, Zuidsingel la R. Beentje, tuinier, Morschweg 152a. C F. A. Bik, Witte Singel 92. P de Boer en fam.. Hor woerd 27a. J. Boom, dienstbode, H. Rijndijk 19. H. I. Borel Rinkes, Rapenburg 58. B. M. Bouwmees ter, dienstbode, Rijnsb.weg 94. I. A. Broder, dienstbode, Coomhertstraat 48. L R. Bruins en fam., machinist, Julianastr. 24. W. C. Bijleveld en fam., arb. limona- defabr., Coomhertstraat 27. W. C. Cam- man en fam., Steenstraat 37. K. C. v. d. Dool, 1.1. verpleegster. Witte Singel 27. A. C. v. Emmerik, dienstbode, Haarlem merstraat 139a. J. W. v. Emmerik, dienst bode, N. Rijn 37. A. DriessenFischer, Heeren gr. 13. K. J. M. Goetheer, geleid ster, Rijnsb.weg 10. G. A. v. Groningen, serg.-capt., Morschweg 6264. R. C. Har der en fam., predikant Burggravenl. 22. W. F. v. Heemskerck Düker en fam., land bouwkundig ing., Zoeterw. Singel 81. H. Keidoorn, kok, Apoth.dijk 35. H. M. A. Helmer, Noordeinde 50. G. J. den Her tog. dienstbode, H. de Vriesstraat 61. W. A. H. Hoortman. P. C. Hooftlaan 2. A. J. Huf, dienstbode, K. Mare 22. W. de Jong en fam., adjudant inf., Hoogewoerd 76 M. A. J. Kalenberg. dienstbode, Rijnsb. weg 84. Th. v. Klink, dienstbode, Haar- De heer R van Julsingha, inspecteur van het L.O in de inspectie Leiden, is be noemd tot voorzitter van de commissie, aan welke is opgedragen het afnemen der examens hoofdakte te 's Gravenhage, zulks voor de inspectie Delft, den Haag en Lei den.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2