SPORT LUCHTVAART BIOSCOPEN TE LEIDEN De Dieren-Jamborec DINSDAG 9 MEI 1939 CE I r O "TE C VIERDE BLAD - PAG. 12 Kampioenschap van Leiden Wim Huisman wederom kampioen van Leiden In dezen wedstrijd om het kampioen schap van Leiden, is na een strijd, die minder fel was dan andere jaren, de jeug dige Wim Huisman voor de 2de maal ach tereenvolgens kampioen van Leiden en winnaar van den zilveren L.D. dambeker geworden. Met 7 punten uit 4 partijen heeft hij deze eercplaats bereikt. Zijn spel is geweest zooals wij dat van hem gewend zijn, rustig en beheerscht, van begin af aan een positie opbouwend, die zijn tegenpartij tot voorzichtigheid noodzaakt. Zijn eindspel was subliem en hierin vooral schuilt zijn groote kracht. Wim Huisman, die lid is van L.D.V., is tevens lid van het Haagsche R.D.G. (de kampioensclub van Nederland). Hier leert hij veel van spelers als Springer, Ivens, Brabers, enz. Zoo voortgaande zijn wij overtuigd, dat Wim eens een der hoogste damtitels, n.l. die van Meester, zeker zal kunnen bereiken. Door het in den voorwedstrijd uitvallen van spelers als J. Klinkenberg en A. ter Haar was de eindstrijd minder fel. Ge noemde spelers hebben ver beneden hun kunnen gespeeld. Vooral ter Haar was er dezen keer beslist uit; een volgend jaar verwachten wij zeker meer van hem. Ook door het niet medespelen van den oud-kampioenen, v. d. Stel, Slechtenhorst, Kleer e.a., waarvan eerstgenoemde door zijn revolutionair spel steeds voor afwis seling zorgde, bleven verrassingen achter wege. Dit wil echter niet zeggen, dat de partijen cadeau gegeven zijn, er is met animo gespeeld en een faire strijd gele verd. No. twee in de hoofdklasse was M. Op- tendrees, een speler van de oude garde. Hij mag op een mooien wedstrijd terug zien. In den voorwedstrijd, evenals in den eindstrijd, bleef hij ongeslagen en hij was de eenige, die in een zeer mooi gespeelde partij tegen Huisman remise maakte. Al met al een speler, die zijn plaats ruim schoots verdiend heeft. De derde aankomende was S. v. d. Wijn gaard, die eveneens ongeslagen uit de voorwedstrijden kwam en in den eind strijd met 4 punten uit 4 partijen een be hoorlijk resultaat boekte. Nummer vier en vijf resp. J. Teleng en J. Zaalberg, die in den voorwedstrijd een goed resultaat boekte, brachten het er in den eindstrijd met 2 punten uit 4 partyen minder goed af. Vooral van Zaalberg had den wij meer verwacht. De uitslag voor de eerste klas was: De eveneens jeugdige speler Th. Zwet sloot uit Noord wijk werd hier No. 1, met 5 punten uit 3 partijen. Deze speler, die zich nu kampioen dammen der eerste klas van Leiden e.o. mag noemen, was in Dam merskringen een onbekende en toen hij zich ook voor de hoofdklasse meldde, heeft het bestuur hem om die reden in de 1ste klas geplaatst, met bovengenoemd prach tig resultaat. Van dezen dammer verwach ten wij in de toekomst veel meer en we zien hem gaarne volgend jaar in de hoofd klasse uitkomen. Tweede in deze klas werd C. van Delft, die met 4 punten uit 3 partijen een eervol resultaat boekte. Door zijn prima spel komt hem deze plaats ten volle toe. Nummer 3 en 4 werden resp. L. van Rossum en C. Korpershoek, beiden uit Katwijk. Hiervan heeft eerstgenoemde middelmatig gespeeld en hij leek ons iets uit vorm. Korpershoek was in den eind strijd slecht, hij verloor alle partijen. Ge zien zijn resultaat in den voorwedstrijd, waarin hij er niet één verloor, zijn wij overtuigd, dat hij veel beter kan. In de 2de klas werd T. Uittenbogaard uit Oegstgeest, lid der L.D.V., No. 1. Deze spe ler, die nog maar weinig gedamd heeft en nog nimmer in wedstrijden is uitgekomen, heeft met 8 punten uit 5 partijen deze eer ste plaats bezet. Met wat meer wedstrijd- routine belooft deze dammer nog veel voor de toekomst en zal hij zeker volgend jaar in een hoogere klas uitkomen. Nummer 2 en 3 werden resp. J. Waas dorp en J. de Nie. Beiden zijn lid van de nog jeugdige Leidsche Damclub W.W.D. Gezien hun resultaat zijn wij er van over- tupigd. dat deze vcreeniging adspirant- kampioenen in haar midden heeft. In de 3de klas kwamen Vavier en W. van der Reijden ieder met 4 punten uit 3 partijen gelijk aan. Na een match van 3 partijen tusschon hen beiden bleek N. J. Vavier de sterkste tc zijn. v d. Reijden, die lid is -an W.W.D., sp°elt pas een goed half jaar, hij heeft een g' '•'Mrijd gespeeld en wordt een WRIGLEY'S P.K. stelt in staat Uw krachtsinspanning te verdubbe len, het verhoogt Uw uithoudings vermogen en houdt U frisch. Kauw de verkwikkende P.K. na eiken maal tijd. het sterkt Uw zenuwen en bevordert do spijsvertering. Bovendien helpt P.K. Uw tandon schoon, gaaf en sterk te honden. Doktoren en tandartsen bevelen het aan. Koopt vandaag nog enkele pakjes en houdt er steeds een paar bU de hand. Veel genot voor weinig geld: 5 cent. asaaaasaaaaaaa speler, waar op den duur terdege rekning mee zal gehouden worden. Dank zij de medewerking, die van de be sturen der Vereenigingen en van de spe lers werd ondervonden, had de wedstrijd een vlot verloop en werd er sportief ge speeld. Vooral verheugend was, dat de deelneming uit de omstreken groot was. De verdeeling in 4 klassen bleek goed te vol doen. Vooral het instellen van een hoofd klasse, wat dit jaar voor het eerst ge schiedde, zal bij een eventueel sterkere bezetting animeerende partijen te zien ge- van. Hieronder volgt de gedetailleerde uit slag. Hoofdklasse gesp. gew. rem.verl.pnt. W. Huisman 4 3 10 7 M. Optendrees 4 13 0 5 S. v. d. Wijngaard 4 12 14 J. Teleng 4 0 2 2 2 J. Zaalberg 4 0 2 2 2 lste klasse: Th. Zwetsloo: 3 2 10 5 L. v. Delft 3 2 0 1 4 L. v. Rossum 3 1113 C. Korpershoek 3 0 0 3 0 2de klasse: T. Uittenbogaard 5 4 0 1 8 J. Waasdorp 5 3 0 2 6 J. de Nie 5 2 12 5 F. Lardee 5 2 12 5 W. v. d. Meer 5 113 3 C. Klinkenberg 5 113 3 3de klasse: en N. J. Vavier 3 2 0 1 4 W. v. d. Reijden 3 2 0 1 4 J. Zwetsloot 3 10 2 2 F. H. Klinkenberg 3 10 2 2 R. K. KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. Om de „Leidsche Courant"-wisselbeker. Donderdag 11 Mei a.s. heeft de prijsuit reiking plaats van de gespeelde wedstrij den om het persoonlijk kampioenschap van Leiden en Omstreken. Het bestuur heeft gemeend hieraan een attractie te verbin den n. 1., door het spelen van een gong wedstrijd. Hiervoor zijn eenige prijzen be schikbaar gesteld. Elke speler heeft kans een prijs te winnen Wij noodigen dan ook alle deelnemers, die aan deze kampioens wedstrijden hebben deelgenomen uit, op dezen avond aanwezig te zijn. Het belooft een gezellige avond te worden, dus alle deelnemers zijn Donderdagavond present. Deze gong wedstrijd wordt gespeeld in net gebouw van den Volksbond. OM HET KAMPIOENSCHAP LISSE. S. Algera kampioen in de 2e klasse. In de elfde ronde en laatste ronde om het damkampioenschap Lisse is het in de eerste klasse nog niet tot een beslissing gekomen, daar de partij N. Dekker—A. van Dijk in remise eindigde. Beide spelers heb ben 15 punten, zoodat een extra beslissings wedstrijd gespeeld zal moeten worden wie ten slotte het recht heeft den Kampioen 1938, J. Algera, uit te dagen. Verrassend was voorts de onverwachte nederlaag van J. G. Snel tegen Leuven, waardoor eerst genoemde den derden prijs moet afstaan aan A. van Rossen, die den vollen buit wist te behalen op zijn tegenstander Y. de Jong. De uitslagen waren als volgt: le klasse: N. DekkerA. van Dijk 11 J. G. SnelA. Leuven 02 Y. de JongA. van Rossen 02 Th. BoodenD. Vergunst 02 2e klasse: S. Algera--Duivenvoorde 20 J. HalD. Bouwman 20 A. BalkenendeG. 't Hort 11 A. MooyekindH. Kuypers 20 Door deze uitslagen behaalde de P. D. L. V.-speler S. Algera het kampioenschap in de tweede klasse. De tweede prijs werd gewonnen door A. Mooyekind, terwijl G. 't Hort op den derden prijs beslag legde. S. Algera heeft door zijn constant spel op verdiende wijze den titel behaald. Op vallend is, dat G. 't Hort, die no. 3 eindig de ongeslagen bleef, hetgeen in deze zware efdeeling een prestatie is. Vrijdag zal de officieele prijsuitreiking piaats vinden. WATERPOLO WEDSTRIJDEN L.Z.C. Morgenavond zal in de „Overdekte" aan de Haarlemmerstraat gespeeld worden de wedstrijd LZC IIAZC I; aanvang 10 uur. Vooraf ten 9.30 uur vriendschappelijke wedstrijd Dames LZCAZC-Dames. Uit het katholieke kamp BREDA'S BONDSELFTAL NAAR BELGIE. Naar wij vernemen is het thans definitief dat het Bredasche Bondselftal op Hemel vaartsdag een Misnewedstrijd zal spelen in Gent, tegen een vertegenwoordigend elftal van Oost-Vlaanderen van de Vlaam- sche Katholieke Sportfederatie. In een reeks oefenwedstrijden is het elftal van Oost-Vlaanderen flink getraind, zoodat een spannende strijd verwacht mag worden, nog te meer daar het Bredasche Bondselftal in de missiewedstrijd te aZan- dsm bewezen heeft in goeden vorm te zijn. L. V. V. „LUGDUNUM" 1919—1939. 20-jarig bestaan. A.s. Zaterdag 15 Mei a.s. hoopt de L. V. V „Lugdunum" haar 20-jarig bestaan te nerdenken. Na in 1914 bij het uitbreken van den we reldoorlog wegens gebrek aan leden te zijn opgeheven, werd zij door enkele oud-leden den 14den Mei 1919 wederom opgericht. Direct werd met groot succes aan de L. V. B.-competitie deelgenomen. Het eerste jaar eindigde Lugdunum I als no. 2 op de rang lijst achter de kampioen „U. V. S." met een gelijk aantal punten, echter met 1 doelpunt verschil. Destijds besliste nog het duedgemiddelde. Reeds het daarop volgen de jaar werd het kampioenschap van den L. V. B. behaald en volgde automatisch promotie naar de 3de klasse K. N. V. B. Dank zij den goeden clubgeest en de ener gie, waarmede de lste-elftal-spelers zich in den strijd wierpen werd reeds in het lste jaar het kampioenschap van de 3de klasse bereikt en volgde automatisch promotie naar de 2de klasse K. N. V. B. Het geluk was Lugdunum echter niet beschoren, want na een 1-jarig verblijf in de 2de klasse waarin zij met 14 punten op de voorlaat ste plaats eindigde, degradeerde zij, mede dank zij de opheffing van de toen bestaan- re Overgangsklasse, en de dientengevolge plaats hebbende inkrimping der diverse klassen van den K. N. V. B„ wederom naar de 3de klasse. Vanaf deze periode heeft zij steeds met groot succes aan de compe titie van de 3de klasse deelgenomen. Zelfs werd nog eenmaal het ongeslagen kam pioenschap behaald in hei. seizoen 1926'27. De promotie-competitie werd ook ongesla gen beëindigd. Echter faalde zij wederom in een beslissingswedstrijd met 20 tegen het Vlaardingsche „Fortuna", dat met een gelijk aantal punter nrnmntie-comneti- tie had beëindigd. De vereeniging hc:_. anzelfsprekend haar tegenslagen gekend. Er is zelfs een periode geweest nl. in 1928 dat het leven der vereeniging aan een zijden draadje hing, echter dank zij de groote clubliefde en de groote offervaardigheid der leden is deze tegenslag met succes het hoofd geboden. De laatste jaren zijn niet buiten gewoon succesvol te noemen. Zelfs moest Lugdunum in het seizoen 1930'31 tegen het Haarlemsche „T. H. B." een beslissings wedstrijd spelen om aan de laatste plaats te ontkomen, welke met 20 werd gewon nen. Ondanks deze slechte periode is er toch sprake van een goede onderlinge ver standhouding bet de meeste Leidsche voet den. De vereeniging bevindt zich geluk kig, de tijdsomstandigheden in aanmer king genomen, zoowel financieel als mo reel in een zeer goeden toestand. De ver standhouding met de meetse Leidsche voet- balvereenigingen is zeer goed te noemen. De prestaties van het eerste elftal der ver eeniging zijn in stijgende lijn. De 2de helft van het afgeloopen seizoen heeft hiervan het bewijs geleverd, slechts 1 wedstrijd werd verloren nl. tegen Hillinen. A.s. Zaterdag hoopt Lugdunum in intie- men kring het 20-jarig bestaan te herden ken met een feestavond in den „Foyer" der Stadsgehoorzaal, waaraan mede zullen wer ken het Cabaretgezelschap „Familie Hof man" en Fantasio „Musical Clown". Het muzikale gedeelte zal worden verzorgd door „Hofenk Melody Makers". Des middags van 45.30 uur houdt het bestuur receptie in Café „Royal" Doeza- straat 13, alhier, waar voor leden en do nateurs en aangesloten vereenigingen bij den K. N. V. B. en L. V. B. gelegenheid bestaat haar met dit feit te complimen teeren. DE INTERNATIONALE ZESKAMP. De partij tusschen Cortlever en Flohr welke in de tweede ronde van den inter nationalen zeskamp werd afgebroken, is gisteravond in 't schaakhuis te Amsterdam voortgezet. Zooals te verwachten was heeft Flohr ge wonnen. De stand na de tweede ronde luidt thans: 1. en 2. dr. M. Euwe en S. Flohr, beiden 1 punt plus 1 afgebr. partij; 3. en 4. S. Lan dau en L. Szabo, ieder y, punt plus 1 af gebroken partij; 5. J. H. C. Fontein 1 punt; 6. N. Cortlever 0 punten. KAMPIOENSCHAP BLOEMBOLLEN STREEK 1939. De uitslagen der derde (laatste) ronde der demi-finale luiden: Groep 1. Mej. M. MarinusH. Gogoll regl. 10 D. BuysW. de Laat 01 Groep 2. B. EnthovenP. Schoenmaker 10 F. C. HaalenbosJ. P. Koop 10 Uitslag afgebroken partij vorige ronde: W. de LaatMej. M. Marinus 1/21/2 2e klasse: Groep 1. H. H. HulsmanH. van Diemen 10 J. Eisenga—S. Lie verse 1/21/2 Groep 2. L. C. M. KoekenG. Dekker 10 II van WamelC. W. v. d. Ploeg 1/21/2 Uitslag afgebroken partij vorige ronde: G DekkerC. W. v. d. Ploeg 10 De eindstand in de demi-finale is: le klasse: Groep 1: W. de Laat 2.5 pnt., D. Buys 2, Mej. M. Marinus 1.5, H. Gogoll 0 pnt. Groep 2: F. C. Haalebos 3, B. Enthoven 2, J. P. Koop 1, P. Schoenmaker 0 pnt. 2e klasse: Groep I: H. H. Hulsman 2 pnt., J. Eysin- ga 1.5, S. Lieverse 1.5, H. v. Diemen 1 pnt. Groep 2: H. van Wamel 2.5 pnt., C. W. v d. Ploeg 1.5, G. Dekker 1, en L. C. M. Koeken 1 punt. De twee hoogst uitkomenden uit elke groep gaan over in de Finale; daarin wordt gespeeld een enkele ronde. Wegens zich te rugtrekken van J. Eisenga wordt in de tweede klasse S. Lievers in de finale ge plaatst. Samenstelling Finale: z le klasse: 1. W. de Laat, 2. B. Enthoven, 3. F. C. Haalebos, 4. D. Buys. 2e klasse: 1. H. van Wamel, 2. H. H. Hulsman, 3. S. Liverse, 4. C. W. v. d. Ploeg. POSTDUIVE5 „De Blauwband" (Alphen). Wedvlucht vanuit Mons, België, 193 km. gelost 8.10 uur, met Noorden v/ind; in con cours 195 dieren. De duivcen bereikten de bokken als volgt: P. G. Borgers 1, 15, 20, 25, 31, 36, 49, 50 en 59; G. Stapper 2 en 58; R. Kuipers 3, 11, 23, 30 en 45; Walderoen 4, 35 en 61; A. Landaal 5, 6, 24, 32, 47 en 55; C. van Ofwe- gen 7, 8, 9, 17 en 28; S.^ens 10, 42 en 65; II. Martens 12. 14, 51 e'n 57.; Van Egmond 13, 22 en 48; Van Eijk 16 en 64; J. van Of- wegen 18; H: Tuinenburg 19, 38, 39, 52 en 60; J. Vernes 21, 29, 33, 46 en 56; Vegte 26, 37 en 41; W. Rooda 27; A. Dool 34 en 43, J. Lagerwij 40 en 63; A. Goedhart 44; H Bauer 53, 54 en 62. De eerste duif be reikte het hok om 112559 de laatste of 65e prijs 122258. VLIEGTUIG BOVEN GUAYAQUIL OMLAAG GESTORT. 25 menschen omgekomen. Boven Guayaquil in Ecuador is het vliegtuig van kapitein Christobal bran dend omlaag gestort. Hierdoor zijn vijf huizen in vlammen opgegaan en vijf en twintig menschen zijn om het leven geko men. De materieele schade wordt op 200.000 dollar geraamd. VLIEGTUIGONGELUKKEN IN ENGELAND. Twee leerlingvliegers zijn te Stubton (Lincolnshire) met hun vliegtuig veronge lukt. Gisteravond zijn bij Horley (Surrey) twee vliegtuigen met elkander in botsing gekomen. Twee piloten en één passagier zijn om het leven gekomen. DE POSTVLUCHTEN OP NED. INDIë. De positie der K. L. M.-postvliegtuigen op de Indië-lijn was gisteravond als volgt: Op de uitreis arriveerden de „Bui zerd" te Jodhpur en de „Gier" tc Singa pore. Op de thuisreis landden de „Emoe" te Jodhpur en de „Uil" te Athene. Op 'n drogen weg moet uw auto bij 40 km per uur binnen 16 meter kunnen stoppen. Maar bij 80 km per uur is die remweg niet 32, maar 64 meterl THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Lido: Jongensstad (Spen cer Tracy. Mickey Rooney). Opvoeding vai verwaarloosde jongens in een eigen gemeenschap lederen avond 8.15 u. Zondag bovendien van 2—7 uur; Za terdag en Woensdag matinée 2.30 uur. Goedgekeurd Luxor: De schaakspeler (Conrad Veidt, Frangoise Rosay). Kunstzijde (Willy Fritsch, Kathe van Nagy). Spannende intrige Speelfilm lederen avond 8 uur; Zondag bovendien van 27 uur; alle dagen matinée be halve Vrijdag 2 uur. Goedgekeurd v. volwassenen Casino: Schoppenvrouw (Pierre Blanchar), Leve de Marine (William Haines, Esther Ralston) Kaartspel en liefde Amusant lederen avond 8 uur; Zondag bovendien van 47 u. Woens dag matinée 2.30 u. Toelaatbaar v. volwassenen Rex: Orkaan (Dorothy Lamour, John Hall) Je bent maar een maal jrjr\g. (Mickey Rooney, Lewis Sto ne). Avontuur op de Zuidzee KiUcht lederen avond 8 uur; Zondag bovendien van 2—7 uur; lede ren dag matinée 2 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Trianon: Afgekeurd. 231. Biggie en Joko vertrouwden het beslist niet. „Zeg Biggie, we kunnen wel rekenen, dat we dien dief te pak ken hebben", zei Joko voorbarig. Laten we hem achterna gaan, maar zoo, dat hij het natuurlijk niet merkt" Dat deden ze dus. 232. Maar het was veel moeilijker dan je zoo zou den ken, want in de drukte moesten ze oppassen, dat ze hem niet uit het oog verloren. En waar het stil was, bestond het gevaar, dat de man hen in 't oog zou krijgen en dan was alles bedorven.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 12