RIJNSTREEK RECHTZAKEN DONDERDAG 4 MEI 1939 l.a :HE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Maria Johanna, d. v. P. Kol- ster en H. Roozeboom Adri Maria, d. v. T, van Leeuwen en M. Ram Elisabeth, d. v. K. Vergeer en B. J. van der Vis Aris, z. v. J. Fijn en G. Vonk. Ingekomen: Anthonius J. Revers, v. Mandcrsloostraat 38, van Haarlem Margje Voorwinden, v, Mandersloostraat 44, van Haarlemmermeer 0 Simon Binne- kamp, Willemstraat lb, van Steenwijk Klazina J. de Jonge, v. Mandersloostraat 34, van Haarlemmermeer Elisabeth Kalis, Woubr.weg 72e, van Strijen Maria C. Mol. Noordeinde 6, van Grootbroek Anna M. Radicr. Brederodestraat 16, van Haar lemmermeer Aletta Esveldt, Pr. Hen drikstraat 9, van Hazerswoude Corne lia J. M. van Erp, Pr. Hendrikstraat 43, van Amersfoort Cornelis van der Toorn, de Langcstraat 14, van Amersfoort Cornelia J. A. Verbaan, Kortst.weg 47, van Koude kerk aan den Rijn Bernardus van Hous- den, Visscrstraat 43, van J4ieuwveen Leo- nifcrd'us C. van der Burght, Oranjestraat 4, van Delft Grietje van Yperen, Raadhuis straat 90, van Mijdrecht Cornelia W. Tuinman, Wilhelminastraat 18, van Haar lem Theresia Ileyncman, Mauritsstraat 17. van Leiden Cornelia Bruines, Hor tensiastraat 24, van Leiden Jar.tje L. de Vries, Zaalbergstraat 3', van Gouda Rentje Rijzinga, Stevinstraat 14, van Steen- wijk. Vertrokken: Wilhelmus C. Bijleveld en gezin naar Leiden, Coornhertstraat 27 Joanna Lcnting, naar Ter Aar Simon Ruis naar Hazerswoude, Torenstraat 15 I-Ientdrika G. van der Worp naar Wassenaar, Deylerweg 35. BODEGRAVEN PRIESTERWIJDING. Aanstaande Zondag 7 Mei zal onze plaatsgenoot de eerw. frater Everardus, in de wereld Jac. Zwanenburg, in het klooster der E.E. P.P. Passionisten te Mook bij Nij megen uit de handen van Z. H. Exc. Mgr. Dr. G. Lemmens de H. Priesterwijding ont vangen. Frater Everardus is 25 jaar oud. In den loop der maand September zal hij waarschijnlijk eerst zijn eerste plechtige H. Mis opdragen. Vermelding verdient nog het feit, dat er van de 12 kinderen in dezelfde orde nog twee broers op studie zijn, waarvan er een dit jaar tot sub-diaken gewijd zal worden. Een andere broer is als Broeder bij de Paters Passionisten. Als onze nieuwe Herder ingehaald wordt. Met vrijwel groote zekerheid zal onze nieuwe herder, pastoor W. J. A. Janus, cir ca zeven uur in Bodegraven arriveeren. Hij zal aan de grens der parochie door en kele Kerkmeesters worden afgehaald en het ligt voorts in de bedoeling van de Graal en dc Kruisvaart den herder in een stoet naar de kerk te brengen, waar dan bruid jes, de overige vereenigingen en belang stellenden zullen staan opgesteld. In dc kerk zal een kort Lof worden gecelebreerd. De plechtige installatie zal plaats hebben op Zondag 14 Mei vóór de Hoogmis door den Deken van Alphen. De zomcrcampagnc van R. K. Sportver- „E.S.T.O." Nu het competitieprogram is beëindigd cn de zomer voor de deur staat, heeft het bestuur van Esto gemeend een „plan de campagne" te moeten ontwerpen voor het komende seizoen. Om le beginnen zal op Zondag 7 Mei een ledenvergadering in het parochiehuis ge houden worden te kwart over twaalf, waar diverse punten nader besproken zullen wor den. Tevens komt a.s. Zondag het eerste elf tal van Alph. Boys naar Bodegraven het tegen Esto I op te nemen. Aanvang drie uur. Een mooie krachtmeeting met een ploeg, die een klasse hooger speelt dan de Bodegravers. Zondag 21 Mei zal, naar het bestuur hoopt, een elftal van het vroegere Adolf Kolping uit Langeraar met een beker het Esto-terrein komen bezoeken. Naar ver luidt zullen circa 100 supporters de reis medemaken. Eind Mei zal een aanvang gemaakt wor den met junioren-training, die zal bestaan uit een kleine onderrichting ('n Lichtba ken), athlctiek en voetbal-technische oefe ningen. Op 18 Juni staat dan te wachten een groote junioren-dag, waarop uit diverse plaatsen voetbalploegen naar Bodegraven zullen trekken. De training der junioren begint op 24 Mei a.s. Voor 9 Juli zijn er plannen om een bij- zonderen sportdag te houden voor ver schillende takken van sport, waaraan een ieder zal kunnen deelnemen. Verder staan nog op het programma wedstrijden tegen de veteranen, St. Jo- sephsgezellen e.a. Tot slot kunnen wü nog vermelden, dat het terrein Donderdags avonds gesloten zal blijven. Jongelui, voor- loopig is er werk aan den winkel en wij wenschcn U veel succes toe. Duivcnuitslagcn. In concours stonden 112 duiven, die in Roozcndaal te 9.15 ge lost zijn. De eerste duif arriveerde om 10 4016, terwijl de laatste om 120638 in Bodegraven aankwam. De prijzen werden als volgt behaald. De tusschcn haakjes ge publiceerde cijfers geven aan hoeveel dui ven ieder medegegeven had. F. W. van Staalduinen 1. 2. 9, 11. 12, 16. 23 (12): T. de Jong 3, 4. 7. 26. 27, 37 (15); R. van der Star 5, 18. 30 (15): R. O ver kamp 6. 33 (9): J. Zeilstra 8. 13, 19. 20, 29 (1); Chr. Oostveen 10. 32, 34, 35, 36 (7); P. Myderwijk 14. 17. 28 (10); G. Uitten- boogaart 15, 21 (6); P. Beens 22. 25 (9): A. Vermey 24; W. Dcgenhard 31 (7); T. Sterk geen (4). DE MEIJE Parochieele Jongemannenvereeniging St. Jan. Gisterenavond te half acht verga derde bovengenoemde vereeniging in Res taurant „De Halve Maan". De opkomst was wederom buitengewoon groot en na de opening met den Chr. groet zeide spr., dat hij namens den pastoor dank moest over brengen voor de surprise, welke de ver eeniging ter gelegenheid van zijn koperen pastoraat had aangeboden. Na het lezen en vaststellen der notulen sprak de heer Jan van Zoest, penningmeester der vereeniging, over kalverenvoeding. Spr. zeide, dat de eerste melk, die het kalf krijgt rechtstreeks van de koe moet komen, daar deze melk nog op lichaamstemperatuur is. Voorts werden door spr. in behandeling genomen de voeding na één week etc. Zoodra de weersomstandigheden het toelaten doet men verstandig de kalveren naar buiten te jagen, doch in den nacht vooral naar binnen te halen. Niet zoozeer voor de kou, doch omdat zij dan 'n gelijkelijke overgang krijgen van hooi op gras. Een interessante discussie werd door diverse leden met spr. gevoerd. Het was interessant voor ons om die „menschen van het vak" te hooren rede neeren. Hierna sprak de heer W. van der Maat over het werken en het doel van de gemeente. In een leerzame lezing zette hij uiteen wat of de taak en de rechten zijn die de raadsleden, het College van B. en W. en de Burgemeester hebben. Diverse vragen werden naar aanleiding hiervan gesteld. Tot slot sprak de kaplaan A. van der Voorn. Hij zeide, dat dit wegens seizoen- drukte op de diverse bedrijven de laatste vergadering was. Spr. bracht dank aan al len voor de medewerking, voor de trouwe opkomst, voor het rondbrengen van de bla den van den Bond Zonder Naam cn dat van de Actie voor God. Vervolgens memoreerde hij dat er in dit jaar veel in de vereeniging gedaan was. We denken aan de twee goed geslaagde uitvoeringen: aan de leerzame causerieën etc. Hij hoopte, dat allen met September weer met frisschen moed zullen beginnen en dat er vele leden zullen zijn, die iets naar voren zullen brengen. Voorts wees spr. op de gevaren van het uitgaan in den zomer. Betreffende het jaarlijksche traditioneele uitstapje zal binnen niet al te afzienbaren tijd nog een vergadering belegd worden. Met een dankwoord door den voorzitter tot den kapelaan voor zijn keurige mede werking werd de zeer geanimeerde verga dering op de gebruikelijke wijze gesloten. KOUDEKERK Voetbalvcrccn. V. V. K. Dc voetbal- vereen. V.V.K. alhier heeft haar jaarver gadering gehouden in hotel de Bruin, der voorzitterschap van den heer JP. Kempen. De voorz. opende de vergadering en riep allen een hartelijk welkom toe, terwijl de eere-voorz., de heer C. M. Oppelaar met applaus werd begroet. De verslagen van secr.-penningm., de heer L. dc Jong, wer den door hem uitgebracht en door de kas- nazieners werd het beheer der kas in orde bevonden. De aftr. bestuursleden de hce- ren P. van Kempen, J. Hakkcbrak en G. van Klaveren werden hei-kozen. Het be stuur werd met 2 leden uitgebreid n.l. de heeren P. de Fluiter en A. Vergonst. Voor de Elftal-commissie werd met algemeene stemmen gekozen de heeren H. van Veg ten, H. van Klaveren en A. Paling. De voorz. werd nog een voorzittershamer aan geboden, vergezeld van een prachtig ge dicht en den secr.-penningm. een mooie plant, hetgeen zeer in den smaak viel. De eere-voorz. sprak ook nog zeer waardee- rende woorden tot de vergadering. Nadat nog een verloting was gehouden om prijzen, gratis beschikbaar gesteld door de inwoners, volgde sluiting van deze zeer geanimeerde vergadering. LEIMUIDEN Getrouwd: L. J. Hogeboom en Pe- tronella van Klink G. E. Scholte en J. Osterkamp J. M. Mooren en W. 1 Diemen G. Houtjes en C. J. Kiebert. Ondertrouwd: J. Herman 30 jaar en W. C. van Velzen jd. 30 jaar E van Leeuwen 28 jaar en H. Bijl 28 jaar jd. P. den Hertog 28 jaar en B. Treur jd 26 jaar. Overleden: L. de Rijk 41 jaren on gehuwd. Jan de Vos, 83 jaar, weduw naar van W. A. Maat. Vertrokken: naar Delft Oude Delft 2C4, G.^'an Velzen, religieuse naar Hei- loo, Heerenweg 181, C. J. Kiebert. NIEUWVEEN NIEUWBOUW ST. URSULA-STICHTING, Dc architecten ir. H. Thunnissen ei H. Hendricks te Den Haag hebben aanbe steed het bouwen van een klooster en pa viljoen voor de St. Ursula-stichting te Nieuwveen (Z.-H.), voor het bestuur van dc St. Joseph-Stichting te Bergen (N.-H.) Laagste inschrijver was L. O. Koenders] en Zn. te Utrecht, voor 124.940. WOUBRUGGE Een hengelverbod op Zondag? Door het onbehoorlijk gedrag van enkele hen gelaarsclubs i t Rotterdam, dreigt een verbod voor het hengelen op Zondagen in dc gemeente Woubrugge. Het bestuur van den „Hengelaarsbond voor Leiden en Omstreken" le Leiden heeft thans een adres aan den Raad van Woubrugge gezonden, dat het met groote belangstelling en verwondering heeft ken- ZOETERWOUDE GOUDEN PROFESSIEFEEST Heden viert de eerwaarde zuster Rosa (in de wereld Cornelia van der Salm Chr.d) het Franciscanessen-klooster te Franeker haar gouden professiefeest. Zuster Rosa werd in Zoeterwoude ge boren en trad op 12 April 1887 in het kloos ter en werd op 4 Mei 1889 geprofest. Ach tereenvolgens was zuster Rosa werkzaam aan het bewaarschool-onderwijs te Leeu warden, Harlingen, Leimuiden, Lichten voorde én Wijchen en sinds 1935 weder in Harlingen, in de bescheiden taak van portierster. Dit alles heeft de jubilaresse vertelt; dat zij ook nog wel hoogere dan de genoemde onderste rangen heeft vervuld, daarover wil de eenvoudige kloosterzuster maar niet spreken. Op 13 Mei wordt het feest in het Gesticht tn de eerw. zusters Franciscanessen ge vierd voor de familieleden en zal er op Zondag 14 Mei een receptie worden ge houden, in de naaischool. nis genomen, dat de gemeente een veror dening in het leven wil roepen, om het hengelen op de Zondagen in de bebouwde kom van Woubrugge te verbieden: dat een zoodanige verordening zoowel voor de hehgelaars in- als buiten de gemeente woonachtig, een zeer te betreuren maatre gel beteekent; dat voornoemd bestuur van oordeel is, dat een hengelverbod op Zon dagen bovendien voor vele ingezetenen van Woubrugge, die aan de hengelsport door verkoop van consumpties, bf door ver huring van nacht- en zomerverblijven, van woon- en roeischuiten enz., een niet onbe langrijk inkomen verdienen, funeste gevol gen kan hebben; dat bovendien een be doeld verbod is een .ingrijpen in de vrij heid van ieder weraènkend Nederlander eh daarom alleen a^niet is te rechtvaardi gen; dat naar de opvatting van elk t standig mensch, steeds voor oogen moet worden gehouden, dat er personen zijn, die andere opvattingen en inzichten heb ben, omtrent de viering van- en de gedra gingen op den rustdag en dat, wie terecht zelf.niet gehinderd wil worden in de be hoorlijke wijze waarop hij den Zondag wenscht te besteden, dan ook met groote zorgvuldigheid heeft te waken, dat hij zijn medemensch van andere opvatting cn in zicht, niet de minste last moet veroorzaken in de wijze waaroo deze dien dag wenscht door te brengen; dat wel is waar altijd en overal personen worden aangetroffen die zich niet naar behooren weten te gedragen en dus ook erkend moet worden dat en kele hengelaars wel eens aanleiding geven tot verwekken van ergerfiis (waartegen de organisaties zelf streng optreden) doch verreweg het meerendeel rustige burgers zijn, die er prijs op stellen anderen niet onaangenaam te zijn: dat het toch ook niet noodig is voor verkeerd gedrag van en kelen, een verbod op het hengelen op Zon dagen uit te vaardigen, waardoor zoo ve len onnoodig en onverdiend worden ge troffen, daar aan de hand van de politie verordening toch immers altijd tegen ele menten van kwaHrn win» "-orden op getreden. Redenen waarom het biduur ^an voor noemden bond zich wendt tot den -raad, met beleefd doch dringend verzoek geen verordening, waarbij het hengelen op Zon dag in de gemeente Woubrugge zou wor den verboden, goed te keuren. ZOETERWOUDE Jubileum. De heer A. van Marwijk herdenkt Zondag 7 Mei a.s. den dag, waar op hij 25 jaar geleden tot machinist van het poldergemaal van den drooggemaak- ten Geer- en kleinen Blankaartpolder werd aangesteld. In de parochiekerk van St. Laurentius te Stompwijk zal de Hoogmis tot dankbaar heid op het jubileum worden opgedragen, waarna het feest op de machinist-woning in den Geerpolder zal gevierd worden. De ingelanden zullen zeker bij dit jubi leum groote belangstelling betoonen, want de familie van Marwijk heeft vanaf de droogmaking van den polder in jaar 1865 het poldergemaal van den Geer en kleinen Blankaartpolder beheerd. De vader van den jubilaris vervulde als machinist zijn taak van 1865 tot 1914; vol gens de aanstelling heeft hij zijn werk moeten beginnen met het „droogmalen' van den polder. Poldcrvergadering. Gistermorgen had de vergadering plaats van Stemgerechtigde Ingelanden van den Drooggemaakten Geen en kleinen Blankaartpolder in het café van den heer C. S. Schuur. De rekening over 1938 werd vastgesteld aan inkomsten op f 24554.92 y., aan uitga- GEVANGENISSTRAF VOOR BELEEDIGING OPGELEGD. Mr. Rost van Tonningen tot 14 dagen veroordeeld. Gisteren is voor den politierechter te Maastricht behandeld de zaak tegen mr. Rost van Tonningen, terzake beleediging van een publiekrechtelijke instelling, n.l. het ambtenarengerecht. Hij was attent ge maakt op zijn beleedigende uitlating en had daaraan toen de uitdaging vastgeknoopt, dat de regeering hem voor deze woorden iu vervolgen. Op 11 Maart van dit jaar was mr. Rost van Tonningen bij verstek wegens belee diging door den politierechter veroordeeld tot veertien dagen gevangenisstraf. Hij ging van dit verstekvonnis in verzet, zoo dat de zaak opnieuw moest worden be handeld. Mr. Rost van Tonningen heeft voor den politierechter uitvoerig betoogd, dat hij geen opzet tot beleediging heeft gehad. Hij heeft de beleedigende uitdrukking gebruikt verband met de strekking van zijn in zicht, dat het ambtenarengerecht niet be schouwd kan worden als een instelling in den zin van een instelling van onafhan kelijke rechtspraak, maar als een politiek college, althans als een college, dat niet on afhankelijk is van de regeering. Hij ont kende het verband tusschen deze uitlating er. de aansporing tot de politie om zijn woorden te noteeren. Dit laatste verklaarde hij met een betoog, waarin hij duidelijk had willen maken, dat men zich op een openbare vergadering niet moet trachten dekken met de immuniteit van een Ka merlid. Het O.M. achtte het beleedigende karak ter van de uitlatingen wel degelijk bewe- n en vroeg bekrachtiging van het von- s. Mr. Nijgh, de verdediger, drong aan op vrijspraak. De politierechter achtte het verweer van verdachte niet aanvaardbaar en bekrach tigde het door hem ter zake van beleedi ging van een openbare instelling gevelde vonnis: veertien dagen gevangenisstraf. Mr. Rost van Tonningen zal in hooger beroep gaan. MAG EEN TANDARTS LACHGAS GEBRUIKEN. De Haarlemsche Rechtbank beantwoordde deze vraag ontkennend. De Haarlemsche Rechtbank deed Tiit- spraak in de zaak tegen een Bloemendaal- sche tandarts, die terecht heeft gestaan in hooger beroep van een vonnis van den kan tonrechter te Haarlem, waarbij hij was ver oordeeld tot een geldboete van 6. subsi diair 1 dag hechtenis terzake dat hij ge bruik heeft gemaakt van het minnitts-lach- apparaat. De officier van justitie was tot de conclusie gekomen, dat de tandarts de et had overtreden door gebruik te ken van een algemeen gevoelloosmakend middel. Met de medische meeningsverschillen had de officier van justtie zich niet in te la- Voor de officier van justitie stond vast, dat artikel 7 van de wet op de tand heelkunde geschonden was. Spr. had be vestiging gevraagd van het vonnis van den kantonrechter. De Rechtbank veroordeelde heden den tandarts tot een geldboete van 6.subs. 1 dag hechtenis. Verdachte teekende van dit vonnis cas satie aan. TE LAGE BELASTINGAANGIFTE. Het Rijk voor plus minus zevenduizend gulden benadeeld. De Rechtbank te Groningen veroordeelde heden den bakker D. V. te Uithuizen, die gedurende twintig jaar zoowel zijn inko men als zijn vermogen aanmerkelijk te laag bij de belasting had aangegeven, waardoor hij het Rijk in totaal voor een bedrag naar schatting zevenduizend gulden had benadeeld, tot tienduizend gulden of zes maanden hechtenis. De eisch was vier maanden gevangenis straf. ven op 2452.79 1/2, batig saldo 2.13^ Nog te innen polderlasten over 1938 199.991. Bij de behandeling van de Begrooting maakte een van de Ingelanden de opmer king, dat aan de wegen zeer ve,el geld ten koste was gelegd en dat de jaarwedde van den secretaris-penningmeester 100. zeer laag is. Bij de voorgeschreven aftrek voor de pensioenstorting heeft de machi nist een verhooging van 25.gehad, terwijl de secretaris-penningmeester niet kreeg. Omtrent de wegen, deelt de Voorzitter mede, dat evenals alle wegen ook de pol derwegen steeds meer onderhoud vragen. Betreffende de jaarwedde van den secre taris-penningmeester meent de voorzitter de heer J. W. Groenewegen, dat deze sa- larisregeling niet lager dan andere polders is. Het Bestuur zal deze zaak nader ov wegen. De Begrooting wordt vastgesteld alan inkomsten en uitgaven op 2612.76 waarbij de omslag wordt bepaald 13.per h. a. (v. j. 14. Tot leden van de commissie tot onderzoek van de rekening worden benoemd de hee ren A. van Leeuwen, J. v. Nierop en Q. Onderwater en tot plaatsvervangende leden de heeren G. Olstboorn, G. Koot en L. J. v. d. Voort. Tijdens de vergadering had dc stemming plaats tot verkiezing van een lid van het bestuur wegens periodieke aftreding van den heer P. M. van Steen; de aftredende werd herkozen. INCIDENT IN DE RECHTSZAAL Opgewonden advocaat legt verdediging neer Een oud-Indischmilitair met een rij medailles op zijn borst stond vandaag sa men met zijn zoon te Amsterdam terecht omdat zij op 17 Februari in een woning op den Haarlemmerdijk een agent met dood slag zouden hebben bedreigd. Het was tot een ernstige botsing geko men tusschen den agent en vader en zoon Een oude juffrouw had bij de politie ge klaagd, dat de 71-jarige oud-militair haar had uitgescholden en zelfs had gedreigd. Die burenruzie zou ernstige gevolgen heb ben. Een agent kwam 's avonds in de woning van den oud-Indischman en vroeg aan den zoon wat er was gebeurd. Toen was een vechtpartij ontstaan, waarbij de agent met een sabel was bedreigd. De verdachten ontkenden niet den agent zijn sabel te hebben ontnomen, maar de schede zat er nog om en de verwonding van den agent kon dus onmogelijk ernstig of gevaarlijk zijn geweest. Over de questie van de sabel, die met of zonder schede is getrokken, stellen de pre sident en de rechters vragen aan den agent De agent houdt vol, dat hij met de blanke sabel heeft geslagen. „Ik wensch nog eenige vragen te stellen over de sabel", zegt de verdediger, mr. Pauwels. ,Dat hebben we nu al voldoende behan deld. Dat onderwerp hebben we tot in bij zonderheden besproken", antwoordt mr. Dons. Verdediger: „Toch sta ik er op, die vraag over de sabel te stellen". Pres.: Toch moet ik u verzoeken van vragen over dat punt af te zien. Verdediger: Ik acht het in het belang van de verdediging Pres.: En ik kan in het. belang van de behandeling van de zaak geen nadere vragen over dit punt toelaten". r. Pauwels (opgewonden): Daaruit blijkt een dergelijke partijdigheid dat ik de verdediging niet langer kan voeren. Mr. Pauwels pakt zeer opgewonden zijn papieren in en wil zich verwijderen. Een oogenblik lijkt het incident te zullen wor den bijgelegd. De verdediger en de presi dent wisselen nog eenige opmerkingen over het al of niet mogen stellen van vra gen over de geschiedenis van de eerste klap met de sabel. Mr. Pauwels stelt echter de vraag op nieuw en voor de/zooveelste maal weigert de president de vraag. Mr. Pauwels (hoogst opgewonden): U belemmert mijn verdediging meneer de president, ik laat me zoo niet behandelen, dat kunt u misschien met een jongen ad vocaat doen, maar niet met mij. U roept daar toe: „Vooruit.Ik zal, om mijn eerbied voor de rechterlijke macht te be waren, de verdediging neerleggen. President: Ik zou ook wel weg kunnen loopen, dan was er tenslotte niemand meer in de zaal. Verdediger: Dat gaat mij niet aan. Mr. Pauwels pakt zijn papieren in zijn tasch en gaat de zaal uit. ,Dag meneer Pauwels" antwoordt de president en rustig zet hij de behandeling van de zaak voort. De oudste verdachte protesteert echter „Wij hebben nu geen verdediger, en wij konden ook maar beter weggaan". President: U en uw zoon blijven hier, de rechtbank gelast uw tegenwoordigdheid. De zitting wordt dan voortgezet en is spoedig beëindigd. Een juffrouw, werkzaam bij de politie en wonende in hetzelfde huis als de verdach ten, bevestigt in hoofdzaak de lezing van den agent. Zij had de vechtpartij in het portaal gezien en zijn verklaarde, dat de agent met de blanke sabel had geslagen. De Officier van Justitie vindt de feiten hoogst ernstig. De agent is zeer tactvol op getreden. Ware dat niet het geval geweest, dan zouden er dooden zijn gevallen. De tenlaste gelegde feiten acht spr. bewezen, hij vordert tegen beide mannen een gevan genisstraf van negen maanden. Zijn zoon rakelt de questie van de sabel nog eens op: „Toch zat de schede er nog om". „Uitspraak over veertien dagen" kon digt de president aan. De jongste verdachte: Dat kan niet, dan is het Hemelvaartsdag. President: Dank U voor de waarschu wing, dan zullen wij op 16 Mei vonnis wijzen. VROUWELIJKE KWAKZALVER GESTRAFT. Wegens onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. Voor het kantongerecht te Nijmegen heeft trecht gestaan mej. G., die door het land bekend was als raadgeefster in geval len van kanker. Zij gaf den patiënten zalf jes. De vrouw werd vervolgd voor het on bevoegd uitoefenen van de geneeskunde. Het O. M. had 250 gulden boete, subsi diair twee maanden hechtenis geëischt. De kantonrechter, mr. P. van der Veld, ver oordeelde haar tot vijftig gulden boete sub sidiair veertien dagen hechtenis en gelast te teruggave der in beslag genomen goede ren. Koopt bil hen, die in Uw Dagblad adverteeren I

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 14