RIJNSTREEK BIOSCOPEN TE LEIDEN MAANDAG 1 MEI 1939 DE LEWSOJE COURANT TWEEDE BUD - PAG. 7 GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN Op verzoek van Ged. Staten wordt de verordening op de orde en veiligheid in deze gemeente aangevuld met een nieuw artikel 20a 2 luidende: „Van het bepaalde in het eerste lid van dit artikel kunnen burgemeester en wethouders ontheffing verleen en, onder door hen te bepalen voor waarden." Waardoor het dus mogelijk wordt, dat B. en W. toestemming kunnen verleenen tot het bergen van oud ijzer, glas, afbraak enz., wat van den weg af zicht baar is. Ontheffing bouwverordening. In de vorige vergadering was een verzoek ingekomen om ontheffing artikel 22, le lid, der bouwverordening van A. A. Sluiter om aldaar een garage te kunnen bouwen. B. en W. adviseerden op dit verzoek af wijzend te beschikken, doch de stemmen in voornoemde vergadering staakten, zoo dat thans hetzelfde verzoek wederom in stemming moest worden gebracht. Thans stemden voor inwilliging van het verzoek de heer: A. Verboon, W. v. d. Ham, J. Brag- gaar, Bakker, W. G. Duijnisveld en O. R. Viveen, tegen stemden: de beide wethou ders: J. A. Mens en C. Eggink en de leden: W. A. A. J. Baron Schimmelpenninck van der Oye, P. Koot en D. Limburg, zoodat tot inwilliging van het verzoek werd be sloten met 6 tegen 5 stemmen. Door den heer P. van der Hoog* is ver zocht verlenging van den termijn, ontrui ming van een onbewoonbaar verklaarde woning. B. en W. adviseeren den Raad aan dit verzoek niet te voldoen, daar reeds meer dere malen de termijn verlengd is gewor den. Vervolgens wordt besloten tot onbewoon baarverklaring over te gaan van een wo ning Gebr. Treubstraat No. 27. Onderhoud Wilhelminapark, Jaar 1939. De minister van sociale zaken heeft goed gekeurd, dat gedurende de maanden Mei tot en met October 1939 het onderhoud van het Wilhelminapark in werkverschaffing uit te voeren. In een der volgende verga deringen 2ullen B. en W. komen met een voorstel voor het park iemand in vasten dienst aan te stellen. Extra hulp aan werkloozen voor 1939. Voor 1939 mag voor deze gemeente aan extra ondersteuning voor werkloozen, steun B. ten hoogste een bediag van 635.80 wor den besteed, wat aanmerkelijk lager is dan voor 1938, waarvan ten laste komt van het departement van sociale zaken een bedrag van 415.80 en ten laste van de gemeente 220.—. B. en W. stellen den Raad voor voor noemd bedrag voor het comité steun B voor 1939 beschikbaar te stellen. Aldus besloten. Aan het bestuur van de Christelijke be waarschool alhier wordt een subsidie ver leend van f 8.per leerling tot een be drag van 590.en aan het Rijnlands Ly ceum te Wassenaar wordt een subsidie ver leend van maximaal 100.per jaar per leerling uit de gemeente Voorschoten. Daarna wordt vastgesteld de ontwerp regeling betreffende de Schoolartsendienst, welke van kracht zal zijn gedurende 10 achtereenvolgende jaren, aanvangende op 1 Januari 1939 voor den kring Katwijk. Van de firma Gebr. de Graaff alhier, is een verzoek ingekomen om vergunning tot het hebben van een goot, ten behoeve van de in aanbouw zijnde winkelhuizen aan de Schoolstraat boven een gedeelte van het terreintje, gelegen voor de teckenschool. B. en W. adviseeren den Raad dit verzoek in te willigen. Aldus besloten. Benoeming klerk. Van lieverlede is achterstand ontstaan, welke onmogelijk door de tegenwoordige bezetting kan worden ingehaald en het is niet doenlijk het personeel maar steeds overwerk te doen verrichten, weshalve B. en W. zich genoodzaakt zien den Raad voor te stellen een nieuwen ambtenaar in den rang van schrijver te benoemen voor de secretarie en een schrijver voor de bedrij ven met de noodige vakkennis, op een sa laris van 400600 met vier jaarlyksche verhoogingen van 50. De heer O. R. Viveen vraagt, of het niet mogelijk is de aanwezige volontairs te be nutten voor deze werkzaamheden tegen een vergoeding, want het personeel breidt zich gestadig uit. Tevens wenscht spreker dat bij benoemingen alleen worde gelet niet op andere gronden. De heer J. Braggaar meent dat het over werk zooveel mogelijk dient te worden be perkt. Tevens meent spreker dat de be zoldiging voor de gestelde eischen te ge ring is en zou aan B. en W. de bevoegd heid willen verleenen boven bet gestelde minimum uit te gaan. De voorzitter verdedigt nader dit voor stel en aan de hand van cijfers omtrent de kosten van het secretarie-personeel in ge lijkwaardige gemeenten toonde spreker aan dat deze kosten dan in onze gemeente nog belangrijk lager zijn. Wat de opmerking betreft van den heer Viveen omtrent het letten op de capaciteiten van den benoem de, wenscht de voorzitter te verklaren, dat B. en W. bij benoemingen steeds letten op de eerste plaats op de capaciteiten en niet zooals men geneigd zou zijn te meenen, dat men op de 2e plaats de capaciteiten in aan merking zou doen komen, daaraan hebben B. en W. zich niet schuldig gemaakt. Zonder hoofdelijke stemming wordt daar na dit voorstel van B. en W. aangenomen. De firma gebr. de Graaff alhier hebben zich bereid verklaard een strook grond, ter grootte van 26 M2 aan de gemeente af te staan, om niet, mits de gemeente de kos ten van overdracht voor haar rekening neemt, alsmede de kosten van aanleg van het trottoir. B. en W. adviseeren den Raad aldus te besluiten. Conform wordt besloten. BU de rondvraag zegt de heer J. Brag gaar wél een schryven te hebben gehad van het gemeentebestuur, dat de verkie zing voor leden van den Gemeenteraad ge houden zal worden op Woensdag 14 Juni a.s., doch niet weet wanneer de candidaat- stelling moet plaats hebben. De voorzitter antwoordt dat de candidaatstelling wettelijk is bepaald op Dinsdag 9 Mei a.s Op gebruikeiyke wijze sloot de voorzit ter de openbare vergadering. KATWIJK LEDENVERGADERING BURGERWACHT. Het conflict opgelost. De moeilijkheden in de Katwyksche Bur gerwacht, waardoor de werkzaamheden bijna twee jaar zijn gestagneerd, zyn thans definitief opgelost. In het Gemeentehuis werd een goed be zochte ledenvergadering gehouden. De nieuwe voorzitter, de heer B. J. Thyssen, heette de aanwezigen hartelyk welkom, in i.et bijzonder de oud-commandanten, dr. C. A. van Dorp en den heer Jac. Meijer, de commandant ir. C. A. Doets en de onder- ccmmandanten de heeren H. Hageman en D. C. van Leeuwen. Spr. constateerde, dat na een tijd van wachten de Burgerwacht weer in zijn oude beteekenis is hersteld en alle krachten aangewend zullen worden om het instituut aan zijn doel te doen be antwoorden. Bericht van verhindering was ingeko men van kapitein W. H. Snijders, toege voegd officier aan den inspecteur der Bur gerwachten, en van den burgemeester. Vervolgens werd aan de orde gesteld de rueuwe samenstelling van het bestuur. Het meerendeel van het oude bestuur had iich weer beschikbaar gesteld, aangevuld inet enkele leden. Na toelichting van den voorzitter werd het voorloopig bestuur by acclamatie benoemd. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: B. J. Thijssen, voor zitter: J. de Kreek, vice-voorz.: E. van Wensveen, secr.; C. van Leeuwen, pen- ningm.: H. de Boer, F. van der Valk en C. Schuitemaker. In verband met de wet op Weerkorp sen werden de statuten, het huish. regl. gewijzigd en werd tevens een korpsregle- ment vastgesteld. De doelstelling in de sta tuten werd veruimd, zoodat de Burger wacht thans ook op zal treden in geval van oorlogsdreiging en groote rampen. Vervolgens gaf de nieuwe commandant een uiteenzetting der toekomstige taak van de georganiseerde Burgerwacht. Spr. wees er op, dat zich sinds 't bestaan van de Bur gerwachten groote wijzigingen op veler lei gebied hebben voorgedaan, die ons te nidden van een geheel andere constella tie van problemen hebben gesteld. Heersch- te vroeger algemeen de theorie, dat een strijd tusschen twee volksgroepen door de soldaten in het platte vlak, ter weerszijden van een frontlijn werd gestreden, thans zien we, dat de geheele ruimte als stryd- tooneel wordt gebruikt, en ook de burgery in den strijd wordt betrokken. Dit gevoegd by het verrassend snelle op treden legt aan de bui-gerij de verplich ting op paraat te zijn en geoefend om on der dergelijke moeilijke omstandigheden, kalm, maar doelbewust onzen plicht te doen, om de gevolgen van zulk een cata strophe voor onze medeburgers en onszelf zooveel mogelyk te beperken. Hetzelfde geldt ook bij het optreden van revolutio naire woelingen en natuurrampen. Daarom was het noodzakelijk de doelstelling der Burgerwacht te wijzigen en deze te bren gen in overeenstemming met de tydsom- standigheden. Spr. wees er nog eens nadrukkelijk op, dat het werk der Burgerwacht alleen plaat selijk is. In verband hiermede ligt het in spr.'s bedoeling over te gaan tot het op lichten van een mobiele colonne. Dit on derdeel zal in het algemeen optreden voor hel beteugelen van woelingen en het be strijden van onlusten. Daarnaast zullen zij ook optreden by luchtbescherming, maat regelen als hulp-politie, voorzoover dat be- txeft bewaking van den openbaren weg en perceelen, het nemen van ordemaatregelen en het leiden van het verkeer. Overleg niet het hoofd van den luchtbeschermings dienst is gaande en is reeds in een verge vorderd stadium. Het spreekt vanzelf, dat de leden der mobile colonne zeer goed en grondig geoefend moeten worden. Wanneer bij revolutionaire woelingen bepaalde openbare gebouwen of indus trieën bedreigd mochten worden zal het noodzakelijk zijn, rondom en in- deze ge bouwen gewapende posten te plaatsen, waartoe de leden van het bezettingsvendel ir. aanmerking komen. Ten slotte zullen voor tallooze burger lijke diensten de ongewapende leden in tyd vann ood opgeroepen worden. Hiertoe ligt het ook in de bedoeling in de naaste toekomst een beroep te doen op de vrouwen van Katwijk om lid te wor den van'de Vrijwillige Vrouwen Hulp om in tijd van nood daadwerkelijk mede te werken om een ramp in zyn uitwerking te beperken. Spr. eindigde met eeri aanspo ring de Burgerwacht zoo sterk mogelijk te maken en sprak dén wensch uit, dat God moge verhoeden, dat de burgerwacht ooit daadwerkelijk zal moeten optreden. (Ap plaus). Na een uitgebreide rondvraag volgde sluiting van deze geanimeerde vergade ring. KATWIJK AAN DEN RIJN Ernstige aanrijding. Door een tot nog toe onopgehelde oor zaak kwam de 14-jarige M. H. van Ryns- burg op de hoek KerklaanKerkstraat op de fiets in botsing met den heer Jac. Z. van Katwijk aan Zee, die eveneens per fiets v/as. Het meisje kwam met haar hoofd op dt straat terecht. Dr. H. Hueting verleen de geneeskundige hulp, en constateerde een hersenschudding. Per ziekenauto werd zy naar de ouder- lyke woning vervoerd, ter verdere behan deling door den plaatselyken geneesheer. De politie heeft opmetingen gedaan om de mogelijke toedracht op te maken. VOORHOUT Gemeenteraadsverkiezing. Door de plaatselijke afdeeling der Anti-Revolutio nairen zijn voor de op 23 Juni a.s. te hou den gemeenteraadsverkiezing alhier, de volgende leden candidaat gesteld: 1. Jac. Colyn, 2. D. Havenaar, 3. Adr. Jansze, 4. P. Kuhn. Op 9 Mei a.s. zal de navolgende defi nitieve gemengde lyst der plaatselyke C.H.- en A -R.-partyen voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing, ten gemeentehuize worden aangeboden: 1. G. K. Spierenburg (C.-H.). 2 Jac. Colyn (A.-R.), 3. A. Eeige- brood. 4. D. Havenaar, 5. G. J. v. Rhee- nen R.zn6. Adr. Jansze, 7. Jac. v. d. Blom, 8. P. Kuhn. Liefdadige bloembollenveiling. Onder de gewone groote belangstelling werd Za terdagmiddag in de schuur van den heer E. F. Knoppert Sr. alhier, de jaarlyksche bloembollenveiling gehouden, ten bate van meerdere kerkelijke belangen in de Ned. Herv. Gemeente. Ook dit jaar was door welwillenden, weer een zeer mooie en uit gebreide collectie tulpen en narcissen ge schonken, welke ook gratis door enkelen waren geteeld. De opbrengst was aanmer kelijk minder dan voorgaande jaren, het geen wel zyn oorzaak moet vinden in den bijna „dooden" handel in het bloembollen- bedrijf. De functioneerende commissie echter maakte met groote dankbaarheid bekend, dat de veiling had opgebracht rond /149.— (v.j. 255.—). WASSENAAR Zilveren Jubileum Heden herdacht de heer H. Brouwer den dag, dat hij vóór 25 jaar zijn intrede deed op de Wassenaarsche gemeente-secretarie. ZOETERMEER Voetbal. Om 2 uur gistermiddag speelde DSO I tegen Sportman I. Ook in dezen laatsten wedstrijd heeft DSO het niet tot een overwinning kunnen brengen Tot de rust was het een aardige wedstrijd Windmeyer'had in de eerste helft DSO de leiding weten te geven. Na de rust maakte Sportman echter spoedig gelijk en even voor het einde scoorde de rechtsbinnen van Sportman het winnende doelpunt, ter- wyl DSO er niets meer van maakte. DSO verloor alzoo met 1—2. Het vierde elftal van DSO heeft de com petitie besloten met gelijk spel 11 tegen LDWS IV. De heer J. Braggaar acht het juist te bre ken met de werkverschaffing in het Wil helminapark, daar het normaal werk is ge worden. Er zyn echter twee wegen om het onderhoud van het park te doen geschie den, ofwel door aanbesteding, ofwel door een vaste man te benoemen. Spreker wenscht beide zaken te bezien. De heer W. v. d. Ham verklaart het eens te zijn met den heer Braggaar en meent, dat een parkbaas wordt aangesteld om de werkoozen achter de broek te loopen. De voorzitter zegt, dat deze zaak nog niet aan de orde is, alleen moet een beslis sing worden genomen inzake de werkver schaffing in het Wilhelminapark, waarna me talgemeene stemmen aldus wordt be sloten. Wijziging brandweerverordening. Als opvolger van den heen D. J. Brinks tot commandant van de brandweer is be noemd de heer P. Kaayk alhier; de heer D. J. Brinks ontving geen belooning als zoodarfig, omdat hy de werkzaamheden, aan die betrekking verbonden, grootendeels verrichtte in zyn normalen diensttyd als chef der bedrijven. B. en W. stellen den Raad voor de beloor.ing van den comman dant van de brandweer te stellen op 100 Aldus besloten. Vervolgens wordt besloten een crediet beschikbaar te stellen van 800 voor aan schaffing van eenige allernoodzakelijkste artikelen voor de luchtbeschermingsdienst en aan de vereeniging voor veilig verkeer wordt voor 1939 een subsidie verleend van 25.—. Plaatsing werkloozen werkver schaffing vliegveld Valken burg (Z.H.). De gemeente is in staat gesteld door het Ryk een 20-tal werkloozc arbeiders te plaat sen in het te maken vliegveld te Valken burg Z.H. B. en W. stellen den Raad voor hun goedkeuring te schenken aan deze plaatsing. De heer L. Limburg is verheugd, dat in de nabijheid van onze gemeente een werk- object is gevonden voor de werkloozen, doch zou gaarne het aantal te werk te stel len arbeiders vergroot zien. Ook de heer J. Braggaar juicht het toe, dat de arbeiders gaan werken, doch spre ker wenscht enkele opmerkingen te maken, daar hij het loon laag vindt, waartegen wel niets te doen zal zyn, doch hoopt dat men zal trachten dit loon iets naar boven te brengen. Met de regeling kan spreker zich vereenigen. De voorzitter beantwoordt de sprekers en meent dat een 20-tal voor onze ge meente een belangryk aantal is; wat het loon betreft, is men gebonden aan de Rijks regeling. Met algem. stemmen wordt de goedkeuring verleend. Vervolgens stellen B. en W. den Raad voor de mogelykheid tot het bezoeken van de vakschool te 's-Gravenhage voor werk loozen uit deze gemeente te rekenen vanaf 24 April 1939, te doer beëindigen wegens de geringe belangstelling van de cursisten. Nadat de heeren D. Limburg, Bakker cn J. Braggaar hun teleurstelling hebben ge uit over de geringe belangstelling betoond door de werkloozen, die hiervoor in aan merking komen en ook de heer O. R. Viveen over deze zaak het woord had gevoerd, •wordt aldus besloten. ALPHEN AAN DEN RIJN Het NIEUWE ALPHENSCHE BOYSVELD GEREED Ook de K.J.C. heeft zijn eigen terrein Ongeveer half Januari van dit jaar werd een aanvang gemaakt met den aanleg cn het in gereedheid brengen van het nieuwe speelveld en sportterrein van de R.K. Voetbalvereenigng „Alphensche Boys" die, zooals bekend, tot heden haar wedstrijden speelde op een terrein van den heer H. C. E. Kroft aan den Steekterweg, heel ver van de kom der gemeente. Het nieuwe ter rein is gelegen in het nieuwe, westelijke gedeelte van onze gemeente, achter het Boschpark, ten Zuiden van het reeds lang bestaande terrein van de V.V. „Alphen". Het nieuwe terrein is van ouds het eigen dom van het R.K. Kerkbestuur. Zooals be kend was reeds lang dc stil gekoesterde wensch van voetballend katholiek Alphen om een eigen, geschikt terrein te bezitten, meer in het centrum van de gemeente. De groote kosten van aanleg etc. evenwel vormden steeds een byna onoverkomelyk bezwaar voor de boys. Het kerkbestuur heeft dit probleem welwillend en defini tief willen oplossen, door genoemd ''ter rein als zoo danig in orde te laten brengen voor eigen rekening en risico, van welk bestuur de Boys thans hun „Konlnkryk" in huur hebben. Door den aanleg van het voetbalveld aldaar is tevens tegemoet ge komen aan den wensch van het gemeente bestuur, dat de diverse sportterreinen van de onderscheidene plaatselijke vereenigin- gen zoo gaarne vereenigd zag in het ge deelte achter het boschpark. Naar den ingang tot het eigenlijke Boys- veld leidt een lange 3 meter breede kool- aschpad, aanvangende direct links van dc loketten van het ,,Alphen"-veld. Het pad leidt over een keurig wit geverfd brugge tje naar het kaarten- en controle loket en zoo vervolgens naar het Boys terrein. Dit beslaat een oppervlakte van 105 x 05 meter, waarvan voor speelveld is bestemd 60 x 100 meter. Het veld zal bij te spelen wedstryden voorzien worden van voldoend aantal zitbanken. Indien er wedstrijden worden gespeeld zal zulks vroegtijdig ken baar worden gemaakt door het hUschcn van dc clubvlag op een der gebouwen. De Boys bezitten thans een zoo goed als geheel nieuw kleedgebouw, dat in ver- gelyking met het oude een „kasteel" ge noemd kan worden zonder gevaar tc loo pen van overdrijving tc worden beticht. Het heeft kleedkamers voor 4 elftallen; 2 voor de senioren en 2 vovor de Junioren, elke kamer voorzien van 12 afzonderlyke apartementen, waarin de spelers zich on gestoord van klceding kunnen verwisselen. Tusschen dc vieT kleedkamers bevindt zich een ruime waachgelegenheid waarin een groote pomp is geplaats die het wel water ongeveer 24 meter diep uit den grond zuigt. Ter zijde van deze gelegen heid is er een afzonderlijk kamertje voor clen dienstdoenden scheidsrechter, geheel vrij en los van de kleedkamers van de spelers. Hieraan grenzend 'en tusschen de kleedlokalen vavn de senioren bevindt zich een vertrek voor het „bulfet", dat bediend zal worden door den heer R. Grobben. Dit buffet is tevens van buiten uit bereikbaar door een loket voor de supporters en an deren. Eveneens door een loket, aan de andere zijde, worden dc spelers binnen bediend. Voorts is er in het centrum van dit nieuwe gebouw, dat geheel van hout is opgetrokken en overal ruim voorzien is van voldoende licht cn vcntilage, een bergplaats voor netten, ballenmateria.il enz. Op het terrein zyn tevens de noodige toiletten aangebracht, ten gerieve van de supporters. Naast het Boys-veld bevindt zich ten Westen weer een by terrein, ter grootte ongeveer van 30 x 130 meter, dat ten dienste staat van de KJ.C. voor de ondcr- scheidtn oefeningen en openluchtdemon straties waaraan deze katholieke jeugd organisatie in de toekomst ook meer zul gaan nemen. Een en ander is naar tevredenheid uit gevoerd door den heer A. Ekelschot alhier onder leiding van den heer Pennings te Wassenaar, Inspecteur van de Nederland- sche Heidemaatachappy, onder algeheele leiding en toezicht van onzen oud-plaats genoot den heer P. Rozenstraten, architect van het Bisschoppelijk Architectenbureau fa. Wed. Robbers en Zn. te Haarlem. Door het actieve en vriendeiyke bestuur van de Alphensche Boys daartoe heden in dc gelegenheid te zyn gesteld hebben wij heden in den stroomenden regen een en ander in oogenschouw genomen en wy kregen den indruk, dat alles keurig en netjes in orde is gebracht en het kan ook niet anders gezegd, dan dat het bestuur, zoowel als de spelers met dit nieuwe ter rein en gebouwen te complimentceren zyn. De opening en ingebruikname van dit veld zal op plechtige en fecsteiyke wUze plaats hebben op Hemelvaartsdag in tegen woordigheid van vele kerkelyke en we reldlijke autoriteiten, zoowel van besturen van standsorganisaties en van andere ver- cenigingen, ter gelegenheid waarvan dan tevens een wedstryd zal worden gespeeld door Alphensche Boys I tegen het bekende 2e klasse I.V.C.B.-elftal BSM I uit Bennc- broek. Moge het de Alphensche Boys dien dag cn zeker ook in dc toekomst bij al haai andere wedstryden aan belangstelling niet ontbreken, waarmede haar het beste bc- wys van sympathie en medeleven kan wor den gegeven. NIEUWKOOP Zeilwedstrijd. -- Dc watersportvereei ging „Noord-Zuid" hield Zondagmiddag voor haar leden een zeilwedstryd op dc Noordcinderplas alhier. Dit was de eerste wedstryd in dit seizoen. Dc uitslag was als volgt: Klasse A: 1. G. Pouw; Klasse B: 1. C. van Leeuwen Azn.; Klasse C: 1. A. Ruitcrman, 2. B. Bode graven Klasse D.: 1. N. de Pater. Vanwege het slechte weer wa.s er voor deze wedstryd niet zooveel belangstelling als dat wij by vorige wijdstryden gewoon waren. NOORDEN Been gebroken. Dc veehouder J. B alhier kwam op het erf van zOn boerderij te vailen en was niet meer in staal op tc staan. Dc ontboden geneesheer consta teerde dat zyn rechterboveribeen was gebroken en achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Leiden noodzakelijk. IHEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Lido: Jongensstad (Spen cer Tracy, Mickey Rooney). Opvoeding var verwaarloosde in een eigen gemeenschap lederen avond 8.15 u. Zondag bovendien van 27 uur; Za terdag en Woensdag matinée 2.30 uur. Goedgekeurd Trianon: Gunga Din (Cary Grant, Douglas Fair banks). Mevrouw als detec tive (William Powell, Ginger Rogers). Heldenmoed in Britsch-Indië Kom. Detec tive-film lederen avond 3 uur; Zondag bovendien van 27 uur; Za terdag en Woensdag matinée 2 uur. Goedgekeurd Casino: Oké, Mr. Deeds (Gary Cooper, Jean Arthur). De jacht naar sensa tie. (Norman For mer). Speelfilm Sensationeel lederen avond 8 uur; Zondag bovendien van 47 u. Woens dag matinée 2.30 u. Goedgekeurd v. volwassenen Luxor: Geheime Zonder L. B. 17 (Hilda Weiss- ner, Otto Wericke). Jongens van de tucht school (Jack Holt. Frankie Darro). Avontuurlijk Dramatisch lederen avond 8 uur; Zondag bovendien van 2—7 uur; alle dagen matinée be halve Vrydag 2 uur Toelaatbaar v. volwassenen Rex: In oud-Chicago (Ty rone Power, Alice Faye. Als de maan schynt in Kentucky. (The Ritz brothers). Historisch Komisch lederen avond 8 uur; Zondag bovendien van 27 uur; iede- ren dag matinée 2 uur. Goedgekeurd v. volwassenen

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7