OMGEVING MAANDAG 1 MEI 193» DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 Teleurgestelde Bollenstreek. De weergoden zyn dit jaar de Bollen streek wel zeer ongunstig gezind, want op nieuw heeft men daar de teleurstelling be leefd van een zonloozen Zondag. Het be zoek is aan ook maar matig geweest en evenals de vorige week waren het voor namelijk automobilisten, die een der laat ste kansen om nog iets van de kleurige velden te zien, niet wilden verzuimen. Want de tijd voor de Hyacinthen en Nar cissen is eigenlijk al voorbij en het zijn dan ook vrijwel uitsluitend de bloeiende Tulpen, die in een bonte verscheidenheid van kleur en vorm de velden sieren. Den geheelen dag ging de zon schuil achter een grauwe lucht, waaruit af en toe een regenbuitje neerviel. Dat was voor de wandelaars en de fietsers een reden om maar thuis te blijven, zoodat de wegen in bollenland alleen bevolkt waren door auto's en autobussen, waantfider enkele uit andere provinciën en uit België. Er was echter geen sprake van eindelooze files, zooals men die op een echten zonnigen Bollcnzondag kan aanschouwen. De zon heeft heel wat goed te maken in de bollenstreek.... HILLEGOM Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente houdt een openbare vergadering op Donderdag 4 Mei 1939 n.m. 2 uur. Agenda. 1. Notulen van de vorige ver gadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Voor stel tot benoeming van de leden van het hoofdstembureau voor de verkiezing van leden van den Gemeenteraad. Voorstel van B. en W. voorz.: de burgemeester; leden: deheeren P. Klaver, J. O. Vermeer, B. N. Loerarkker en P. H. Fyma. Plaatsv. leden: J. B. Meskers, Th. Paase en A. Th. Goemans. 4. Opmerkingen van Ged. Staten van Z.H. betreffende de begrootingen 1938 en 1939. 5. Comptabiliteitsbesluiten. 6. Me- dedeelingen Opmerkingen van Gedepu teerde Staten omtrent wijziging algemeene politieverordening Kindervoeding. De commmissie kin dervoeding „warm middagmaal" alhier hield haar slotvergadering. In den afge- loopen winter werden aan 207 kinderen 3312 maaltijden verstrekt. De giften aan geld en in nature waren om verschillende redenen minder dan het vorig jaar. Ecnige heeren hebben het daardoor ontstane te kort aangezuiverd. Bijzonderen dank dient te worden gebracht aan deze heeren als mede aan de eerw, zusters van Huize „St. Joseph" voor haar belangeloos "koken en toebereiden der spijzen, aan de dames die hulp verleenden bij het toedienen, aan de heeren die toezicht hielden en aan het R.K. Kerkbestuur van St. Martinus voor het af staan van lokaliteit. Met voldoening mag de commissie op hare werkzaamheden terugzien. Geboren: d. van E. van Houten-Schut 2d. van G. J. J. A. Spoor-Bos z. van A. C. Stijnman-Hoogendoorn d. van Th. A. M. Koot-Hartyeld d. van J. M. Aarts- Gahrmann, d. van H. M. Lommerse-Vink. Ondertrouwd: A. B. Maas en A. Siecker A. Klarenbeek en J. C. de Groot J. G. Smits en A. Vos J. A. van der Slot en E. Köningshaus C. Keyzer en J. van den Berg. O v e r 1 e e n: K. F. J. Zifkamp m. 62 jaar. LISSE Het Bloemencorso. VEEL SUCCES. Het Oranje-Comité heeft het limineuze idee om op den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana een bloemcorso te houden in daden omgezet. In verband met het feit dat de verjaar dag van onze geliefde Prinses dit jaar op Zondag viel meende genoemd comité dit corso het beste te kunnen houden op den Zaterdagmiddag. In den loop van de week had het Oranje- Comité haar voorbereidingen getroffen en Zaterdagmiddag was er aantreden geblazen op het parkeerterrein van de Hobaho. Omstreeks het aanvangsuur, des mid dags om half drie, kwamen de deelnemers en deelneemsters naar het verzamelpunt. De verwachtingen waren gespannen, om dat het weer zonder zon was en de lucht zwaar bewolkt was. De reeds talrijk aan wezige kykers bespraken de deelname en of de weersgesteldheid zou meewerken. Spoedig kwamen de kinderen reeds aan rijden met hun versierde fietsen, autopeds, poppenwagens en andere fantasie-groepen, direct gevolgd door ryk versierde en opge tooide automobielen, waarvan de een al mooier was dan de ander. Allereerst willen wy het corso van de kinderen nader onder de loupe nemen. Een aantal poppenwagens waren ver sierd op velerlei wyze en in diverse kleu ren. De autopeds overtroffen evenwel de versierde fietsen, alsook de versierde pop penwagens. In het oog viel by autopeds een kleine ge-uniformde bakker, die dit ver voermiddel van den kleinen koekjesbakker had getooid met bloemen, waartussehen zich bevond een miniatuur mandje met miniatuur broodjes gevuld. Dc kleine Schakenbos liet zich dan ook als echte bak- 'T kennen. Bij de rijwielen merkten wy op een prachtige witte zwaan van een bloe mist in den dop, n.l. Veldhuijzen van Zan ten, terwijl een klein nufje het noodig oor deelde, zulks in verband met het weer waarschijnlijk om haar parapluie op te ste ken, al was het dan een regenscherm van bloemen. De jonge dame Strik had dan ook veel bekyks. De groep fantasie leverde velerlei op. De mooiste en het meest doeltreffende voor dezen tyd vonden wy de groep die de vrede uitbeelden, een groep van de fam. Pyn- acker; vervolgens de groep van den heer Stokman, hetgeen naar wy veronderstel den de zegen tocht moest beteekenen; daar na een origineel versierde vliegende Hol lander van de gebr. Bruysen, voorstellende een geheime zender en ten slotte een een- lingetje, een peuter van ongeveer 5 a 6 jaar die een ijscowagen en ijscoman op de juiste wijze weergaf. Aan het groote corso namen 18 autobe zitters deel. De versieringen waren alle maal even keurig en smaakvol verzorgd en punctueel uitgevoerd. Een ontelbaar aantal bloemen is hieraan besteed. De nar cissen en tulpen waren kwistig gebruikt en de kleurschakeeringen even veelvuldig. Men zag wagens in de Lissesche kleuren, rood, wit en blauw enz. De fam. van der Putten had een bruidspaar in optima forma weergegeven, zelfs het kapsel van den heer Hage was hiefbij waar te nomen. De bruidsmeisjes van den heer B. van der Stelt sloten hierbij goed aan. De midden stand was met haar actie betreffende „de Lima" eveneens vertegenwoordigd met een rijk versierde wagen. Dat aan deze versie ring een ryk gebruik gemaakt is van eigen producten moge blijken uit het feit, dat een spatbord van een auto o.a. 1500 tulpenbloe men behoefde om het voorstuk te bedekken. Naar wij vernamen gingen aan een motor kap ruim 2500 hyacinthen weg. De jury bestaande uit Mevr. van Rycke- vorsel en de heeren Ir. Inia en W. F. A. Greinme Jr. had o.i. een zeer moeilijke taak. Zij kende uiteindelijk aan de auto bezitters de volgende prijzen toe: le prijs J. Veldhuyzen van Zanten; 2de pry's W. A. Simonis; 3de prijs Mevr. Verduyn-Ver- duyn en 4de prijs de fa. Commenga en Co. Eervolle vermeldingen verwierven de heeren J. Th. de Vroom, P. van der Put ten, B. van der Stelt, J. ten Hoge, G. C. Vreeburg en de fa. Cammenga en Co. De kinderen werden beoordeeld door dames-jury leden voor elke groep. De prijzen werden toegekend als volgt: F a n t a s i e: le prijs groep Stokman; 2e prijs groep Dr. Ruys; 3e prijs Nico van Steyn; eervolle vermeldingen kende men toe aan C. H. van Steyn; groep J. J. Pyn- acker buiten mededinging; Fn. van der Vlugt; Co van dei- Vlugt en D. van Blit- terswijk. Autopeds. Aan deze groep viel de eerste prijs ten deel aan Hannie van der Zaal; 2e prijs aan Teuna Koppenol en 3e prijs aan Hubert Schakenbos. Hierbij wer den aan Noortje Belle, J. van der Aart, Tijs Bruijnen, Ada Nieuwenhuis, J. en A. Blanken, Corry Groen in 't Woud en Ria van Dijk een eervolle vermelding toege kend. Fietsen. Hierbij verwierf It. Strik de eerste prijs; de jonge dame Nieuwenhuis de 2e prijs en H. Lefeber de derde prijs. Eervolle vermeldingen werden toegekend aan de meisjes Lefeber, Tini Belle, Guus je Imans en C. Marcusse. Nadat de pry zen toegekend waren stelden de beide optochten zich op en trok aller eerst de kinderoptocht weg om hun route te volbrengen. Men ging langs de Hobaho- straat, Schoolstraat, Bondstraat, Heereweg, Grachtweg, Molenstraat, Kanaalstraat, Ka pelstraat, 'Schoolstraat, Hobahoterrein. Na ongeveer een kwartier ving ook de autostoet haar route aan. De navolgende route werd gevolgd: Hobahostraat, School straat, Grachtweg, Tulpenstraat, Kanaal straat, Gasstraat, Narcissenstraat, Broek- weg, Kanaalstraat, Julianastraat, Wil'hel- minastraat, Vreewijk, Heereweg, tot Zwar- telaan, Veldhorststraat, Stationsweg, Ka naalstraat, van der Veldstraat, Meer en Houtstraat, Kapelstraat, Grachtweg, Vier kant, Heereweg tot Engel, Bondstraat, Ho bahostraat. Na afloop kwam het Oranje-Comité in hotel „de Witte Zwaan" byeen in welke bijeenkomst de voorzitter, Ir. K. Volkersz, verklaarde, dat het Oranje-Comité met eenige schroom dit bloemfestijn had geor- raniseerd. Na veel besprekingen en op het laatste moment werd besloten toch een corso te houden. Zij heeft den daad aange durfd om niet alleen voor de schoolgaande jeugd, doch ook voor de autobezitters een bloemencorso te organiseeren. De Lissena- ren zijn niet gauw warm voor iets, doch wanneer men iets doet, dan volbrengt men zulks ook goed. Het contact is er en daar over verheugd spreker zich. Nog bracht spr. hulde aan den oud-voorzitter van het Oranje-Comité, den heer Dr. Marcus, die dit feest nog heeft helpen voorbereiden. Het vertrouwen in de bevolkinig is niet be schaamd geworden en het corso is geheel en al geslaagd. Dit corso, dat het verjarings feest van H. K. H. Prinses Juliana meer luister byaette in het dorp, heeft voldaan en het comité heeft voorgenomen om elk jaar zulk een festijn te vieren Een woord van dank bracht hij aan de dames jury-leden der kinderen en de jury voor de auto's. Aan Mevr. van Rycke- vorsel, die voor deze gelegenheid was over gekomen en zelfs actief had deelgenomen, bracht spr. zyn bijzondere dank over met overhandiging van een bloemenhulde. Tot slot bracht spreker dank aan de leden van het Oranje-Comité voor hun werkzaam- aandeel in dit bloemencorso, waarmede dit zeer goed geslaagd feest werd besloten. Lmmabloem-collecte. De Emmabloem- collecte heeft in deze gemeente opgebracht dc mooie som van 155. Personalia. Voor het gehouden examen Vakbekwaamheid Handelskennis, Wetsken- nis, Warenkennis, Coöperatieve kennis. Broodverkoopen en Etaleeren slaagde de heer K. Grimbergen, alhier. Het examen werd afgenomen aan de Coöperatieve Practijkschool te Hoek van Holland. Personalia. Onze plaatsgenoote, mej. R. Marseille, slaagde voor het vak-examen in het kruideniersbedrijf. NOORDWIJK Het Bloemencorso Prachtig geslaagd Ter gelegenheid van de Bloemenfeesten werd Zaterdagmiddag het groote Bloemen- corsa gehouden, hetwelk niettegenstaande het gure en koude weder toch uitstekend is geslaagd, zoowel in kwantiteit als in kwa liteit. Reeds te 1 uur begon de toevloed te komen en te klokke twee uur stonden een 120-tal deelnemers aan de van Panhuys- weg opgesteld en kon de jury in 3 ploegen, bestaande uit de heeren Buurman Sr., en Jun., de heeren Kriest, Smit, Ballego en mevr. Ballego hun zeer moeilijke taak aan vangen. De belangstelling hierbij was groot, terwijl 4 muziekkorpsen bij de op stelling en tijdens de tocht hun welwillen de medewerking verleenden en de politie voor een goede orde zorgde. Mooie stuk ken vielen te bewonderen en over het al gemeen kan geconstateerd worden, dat het afwerken der stukken steeds beter wordt. Bewonderd hebben wij de mooie wagen van V.V.V.; dit was wel het fynste stuk van het Corso, doch ook het bekende „Schorre Haantje" deed van dit jaar weer van zich spreken door de mooie versiering en het origineele idee van „De molen aan de Vliet". Ook Mij. Zeebad en Huis ter Duin kwamen met een bijna onverbeter lijke wagen. Leuk was de imitatie, ver vaardigd door den heer P. Alkemade, van de ranke en slanke gele vuurtoren. Een verdienstelijk stuk werk, hetwelk aller be wondering trok. En wat nu te zeggen van de verdere groote stukken, maar ook van de bijna honderdtal kleine stukken? In bonte variatie zag men vliegmachines, boo ten, kinderwagens, trekwagens, poppenwa gens, autopeds, fietsen, vliegende Hollan ders in allerlei schakeeringen en kleuren met of zonder motieven of emblemen, daartusschen weer mooie kindergroepen, zelfs kwamen de Scheveningsche straatbe woners met een fleurige groep van 35 kin deren. Dezen verdienen wel een eere-sa- luut. Het behoeft geen betoog dat de fleu rige optocht in het geheele dorp veel be kijks trok. Het bezoek van buitenaf was enorm groot, zoodat dezen middag duizen den menschen in de straten van Noordwijk vertoefden en van Noordwijk en van het mooie bloemenfeest van corso, mozaïeken en verdere versieringen een zeer goeden indruk hebben meegenomen. De uitslag der keuringen van het corso door de jury is als volgt: Corso (groot): le Mij. Zeebad en eereprijs; le V. V. V. Noordwijk Vooruit; le Huis ter Duin; le Zangvereen 't Schorre Haantje; 2e P. Alkemade; 2e Brandweer; 2e Vereen. Bloembollenculturen; 2e St. Jozef Gezellen; 2e school Bardelmeijer; 3e Garage Heynes; 3e Kon. Ned. Mij. v. Tuin bouw en Plantkunde; 3e Oranje Vereeni- ging. Middelgroep: le Mej. Grè Alke made; le Groep Scheveningstraat; le J. de Ridder; 2e P. Vink; 2e Jan Hein v. d. Mor tel; 2e W. P. v. Schie; 3e J. Alkemadev. Bragt; 3e Th. Alkemade; 3e S. v. d. Wete ring; 3e Johanna Wetering; 3e W. v. d. Zalm; 3e J. Mourits. Kindercorso: le G. Waasdorp; le mej. Jo v. d. Meer; le Rika en Elsa Rüss- ner; le Jan Bauwhuis; 2e J. Brouwer; 2e Ko v. Duivenbode; 2e G. Vink; 2e P. Vink; 2e A. Gravendaal; 2e J. Haasnoot; 2e G. Haasnoot; 3e Brouwer; 3e Nelly v. Eg- mond; 3e Tita Verloop: 3c Willy de Haas; 3e T. Hoogendam; 3e C. v. Oosten; 3e Cla- sina Smit. Het was een leuk idee, om de jeugd, welke aan het corso had deelgenomen, des avonds te 7 uur in de groote zaal van het Casino uit te noodigen, tot het in het ont vangst nemen van prijzen en te laten ge nieten van de poppenkastvertooning van mevr. Nolet, zoodat ook den kleinen niet- pryswinnaars een genoeglijken avond is bezorgd, welke zeker veel zal bijdragen om de animo by de jeugd te verhoogen en ook het volgend jaar weer aan het bloe mencorso deel te nemen. Toen te 7 uur het bloemen-comité op het podium verscheen, hadden zich ruim 300 kleuters zich in de zal opgesteld en na het zingen van enkele vaderlandsche liedjes deelde de heer van Wely mede, dat aller eerst mevr. Nolet een mooie poppenkast vertooning zou geven, welke dan ook di rect ten tooneele verscheen en op allerver- makelijkste wijze de geschiedenis van „Hans en de kip" in 3 tafereelen vertoon de. Het was een lust om gade te slaan hoe de kleuters reageerden op het vertoonde. Een geheel uur wist mevr. Nolet de jeugd met zich mee te sleepen. Hierna reikte de heer v. Wely de pryzen met voor ieder een aanmoedigend woord an de enthousiaste kleuters uit. By deze uitreiking stelde hy gaarne zoowel aan Noordwyk-binnen als aan Zee de bewoners van dc Schevening- schestraat ten voorbeeld, deze straat had aan het corso deelgenomen met een groep van 35 kinderen, want als alle straten dit voorbeeld volgen hebben wy alleen reeds van de straten een onafzienbaar bloemen corso. Na de prijsuitreiking trad mevr. No let nog op met haar goochelkunstjes, waar bij zij ruimschoots de jeugd betrok, het welk begrijpelijkerwijze veel byval oogstte. Veel te spoedig wees de klok negen uur en moest er geëindigd worden. Vast staat ech ter dat na het zingen van het Wilhelmus allen welvoldaan huiswaarts trokken. Met vol gas stoof nu het blocmencomitê naar het Oranje-Hotel waar de prijsuitreiking zou plaats hebben van de gevelversiering, mozaiekwedstryd en van het groote bloe mencorso. Het was voor het comité een groot ge noegen, dat zoovelen bij deze gelegenheid waren opgekomen; tot zijn spijt moest hij mededeelen dat de burgemeester verhin derd was aanwezig te zijn. In korte trek ken schetste de heer v. Wely de vele moei lijkheden welke dit 3e bloemenfeest weer voorafgegaan zijn, doch door lier spontane medewerking zoowel moreel als financieel is het 3e bloemenfeest volkomen geslaagd en met trots wees spr. op het hooge bezoek van Prins Bernhard en Prins Aschwin, welke hoogst voldaan waren met wat de Noordwykers met dit bloemenfestyn heb ben tot stand gebracht, zoo zelfs dat Z. K. H. beloofde om volgend jaar weer te komen, zoo mogelyk in gezelschap van H. K. H. Prinses Juliana. Dank bracht spr. aan den burgemeester voor diens loffelijke medewerking, aan diverse ambtenaren en politie voor diens hulp, doch vooral aan de kweekers welke de groote massa's bloemen zoo welwillend beschikbaar hebben ge steld. Met dit bloemenfeest is weer een grootsche propaganda gemaakt voor Noord wijk, zoowel in binnen- als buitenland en spr. hoopt dat allen ook in de toekomst zullen medewerken om de naam „Noord wijk Bloemenbadplaats" voor goed te be vestigen, redenen waarom hij ook bij voortduring de bloemencheques aangeval, want hoe grooter de middelen zyn, zooveel te grooter kan ook de opzet van de vol gende bloemenfeesten zijn. Hierna werden de pryzen uitgereikt, waarbij meerderen het woord voerden, waaruit groote voldoe ning sprak, het beste getuigenis dat dit 3e bloemenfeest in alle opzichten volkomen is geslaagd. Gemeenteraadsverkiezing. De gisteren gehouden stemming voor de groslijst der Gemeenteraadsverkiezingen, waarvoor het politiek advies luidde: 1. A. C. Meyer, 2. J. C. v. d. Meer, 3. A. A. Mesker, 4. W. P. de Vreede, 5. J. v. Leeuwen, 6. C. G. J. Alke made had tot uitslag dat gesteld werd No. 1 A. C. Meyer (237), 2. C. G. J. Alkemade (248), 3. A. A. Mesker (235), 4. J. C. v. d. Meer (248), 5. J. v. Leeuwen (226), 6. W. P. de Vreede (241). De rangschikking der andere candidaten heeft volgende week plaats, deze kregen nu de volgende aantal len stemmen: J. G. v. Eeden 43, A. Caspers 32, V. Ph. Braun 14, P. Vink 14, A. Otte- vanger 11, J. A. Caspers 9, A. Th. Doove 8. Uitgebracht werden 261 geldige en 6 on geldige stemmen. St. Josephsgczellen. Zondagavond hield de St. Josephsgezellenvereeniging een feestelijke bijeenkomst ter herdenking van het beschermfeest van St. Joseph, waarbij alle leden en vele ouders tegenwoordig waren, terwijl het Fanfarecorps „Excelsior" haar zeer gewaardeerde medewerking ver leende door een 6-tal nummers ten beste te geven onder leiding van haar directeur, den heer C. de Haan. Na een muzikale inzet opende de Vice- Praeses, kap. Schouten, deze bijeenkomst met een welkom tot allen, in het bijzonder tot den Praeses den Hoogeerw. Heer Deken cn den Raad van bestuur op het Bescherm feest van St. Joseph, waarbij een 20-tal nieuwe leden zullen geïnstalleerd worden. In het kort zette spr. nog eens uiteen, waarom onze jongens in de St. Josephsge- zellen hooren. Ook moest de Vice-Praeses zich dezen avond nog van een andere taak kwijten en wel afscheid te nemen van den oud-Senior Jan Wassenaar, de groote stuw kracht der Gezellenvereeniging in de laat ste jaren, waarvoor allen hem dankbaar moeten zijn en slechts noode zien wy hem vertrekken. Om deze dankbaarheid kracht bij te zetten, boodt Z.Eerw. namens de ldeen den scheidenden Senior een beeld van Adolf Kolping met Gezellenlid en een vul penhouder aan, waarop een krachtig ap plaus volgde. De nieuwe Senior, Th. de Ridder, was wegens ziekte verhinderd en had een dank schrijven ingezonden aan den oud-Senior. Na enkele muzieknummers bracht Jan Wassenaar nog verslag uit van het algeloo- pen Winterprogram, waarbij een ieder een goed inzicht verkreeg van de beteekenis en de waarde van het werk der St. Josephs- gezellen. Tevens greep hy deze gelegenheid aan om dank te brengen voor de waar- deerende woorden tot hem gesproken en voor de aangeboden geschenken. Als Senior heeft hij gedaan wat zijn plicht was. Dank bracht hij voor de ondervonden steun hier bij van den Vice-Praeses, zyn medebestuur ders, den Raad van bestuur, het Fanfare corps, waardoor het hem mogelyk is ge weest iets te bereiken en met den wensch dat deze avond er toe by zal dragen om een nog hechtere band tusschen bestuur en leden te leggen, beëindigde spr. zyn dank woord. Namens den Raad van bestuur sprak de heer A. Caspers nog enkele woorden van waardeering tot den oud-Senior, welke met een luid applaus door de aanwezigen be krachtigd werd. Hierna had de plechtige installatie der nieuwe leden plaats door den Praeses, den Hoogeerw. Deken, cn onder het devies ..Aan Kolping trouw" werd hun het in signe opgespeld. De Praeses feliciteerde de nieuwen leden en hoopte dat allen hun gelofte getrouw zyn en trouwe leden der Gezellen zullen worden. Z.Eerw. kon ten volle onderschrijven wat de Vice-Praeses hun in zijn openingswoord reeds het voor gehouden en wel het groote nut, dat de leden der Gezellenvereeniging zoo in nauw contact komen met hun geestelijke leider, waardoor zy een goede vorming krygen voor hun latere leven en goede krachten worden voor het Leek en apostolaat. Met klem kan Z.Eerw. aanbevelen het lezen van het boekje „De dag breekt aan", hetwelk bevat korte doch krachtige gezegden van den Kolpingsgedachte, waarin godsdienst cn arbeid genoemd worden het goud van het leven. Daarnaast stelde spr. gaarne allen ten voorbeeld de eenvoudige en toch zoo groote H. Joseph, de man van Koninklijke bloede, die als eenvoudig werkman de kost verdiende voor zijn goddelijk gezin en dit aanvaarde als zijn plicht. Laten wij in godsdienst en arbeidzaamheid hem na volgen. Het fanfarecorps gaf nog enkele num mers ten -beste, waarna nog enkele vroo- lijke en spannende films werden vertoond, waarmede deze zeer geslaagde bijeenkomst werd besloten. Concert op het Lindeplein. De Harmo- niet „Crescendo" heeft ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Ju liana aan de Oranjevereeniging alhier een concert aangeboden, hetwelk, zal gegeven worden op Vrijdag 5 Mei a.s. 's avonds 8.30 uur op dc muziektent op het Lindeplein. Blocmpjesdag. De op Zaterdag j.l. ge houden bloemjesdag-collecte ten bate van het Groene Kruis en het Wit-Gele Kruis alhier heeft opgebracht 184.50. LEIDSCHENDAM Geboren: Leonax-dus Hendrikus Maria z. van P. J. Hooyman en G. W. M. de Groot Catharina Wilhelmina d. van J. H. Groeneweg en J. Bolleboom. Getrouwd: A. C. van Haastert en Q. M. Onderwater. SASSENHEIM De ooievaar! Gistermiddag heeft een ooievaar deze gemeente weer als woon plaats gekozen, hetgeen de laatste jaren niet het geval geweest is. Het blijkt een zeer orde-lievend beest te zijn, want alvorens naar het nest te vlie gen, heeft hij zich, zeker ter aanmelding, op den schoorsteen van het Gemeentehuis gezet. VOORSCHOTEN Jubileum Zuster Gratia. Vrijdag jl. was het een blijde dag voor de R.K. Meis jesschool, toen het hoofd der school den dag herdacht, waarop zij vóór 25 jaren aan de school verbonden werd. De dag be gon met een plechtige H. Mis in de paro chiekerk, ojgedragen door den zeereerw. heer P. Meyer, met assistentie van de weleerw. heeren P. Perquin als diaken en pater P. Franssen S.M.M. als subdiaken. Ondanks de korte voorbereiding zong het Jongenskoor op verdienstelijke wyze de wisselende gezangen, terwijl de jongens en meisjes de vaste gezongen zongen, alles onder leiding van den heer M. Lakeman. Na de H. Mis had de huldiging plaats van het schoolbestuur in de pastorie, waarbij de pastoor, voorzitter van het schoolbe stuur, het jubileerend hoofd complimen teerde en haar dank bracht voor het schoone werk, dat zij verricht heeft gedu rende deze 25 jaren aan de kinderen der parochie, en bood haar als blijk van waar deering een enveloppe met inhoud aan. Op school werd het officieele gedeelte ingezet met een welkomstlied cn een gees tige speech door een van de oudste leer lingen, waarby een geestelijk bouquet werd aangeboden en als stoffelijk aanden- en een mooi Mariabeeld voor de vesti bule. Eenige toepasselijke versjes, voor- drachtjes cn "Stukjes werden door de kinde ren voorgedragen. De jubilaresse nam daarna het woord, en dankte alle kinde ren voor het mooie feest, haar bereid. Zij noodige alle kinderen uit, om 's middags terug te komen in het R.K. Verenigings gebouw, waar de kinderen konden genie ten van de toeren van den goochelaar Willy Albert uit Rotterdam. 't Werd een reuzemiddag, en de kinde ren genoten volop, vooral toen de gooche laar chocolade tooverde. Allen stemden dan ook hartelijk in, met het dankwoord door één der kinderen gesproken waar na alle voldaan naar huis gingen. De receptie voor oud-leerlingen en be langstellenden wordt gehouden Zondag 7 Mei a.s. van 3.304.30 uur n.m., op „Huize By dorp". Viering patroonfeest van de St. Josephs- gezellen. Gisteren vierde de St. Josephs gezellenvereeniging haar patroonfeest. Des morgens naderden de leden der gezel lenvereeniging ter H. Tafel, waarna een gebeenschappelijk ontbijt plaats had in het R.K. Verecnigingsgebouw. Des avonds had een feestavond plaats met medewerking van de tooneelclub Guido Gezelle en het muziekgezelschap „The Noisy Fellows". Deze feestavond werd geopen. door den weelerw. heer P. Perquin met een woord van welkom tot de aanwezigen, waarna een zestal leden werden geinstalleerd. Na de installatie dezer nieuwe gezellen, trad de tooneelvereeniging op en voerde uit een kluchtige fantasie in drie bedrijven, geti teld „Hallo met Mars", wat goed gespeeld werd en de aanwezigen vele vroolijke mo menten bezorgde. De grime voor het too- neelspel was in goede handen bij den heer G. Hoppezak. Na het tooneelspel sprak ka pelaan Perquin een woord van welgemeen- den dank aan het tooneelgezelschap voor zijn spel en in het bijzonder werd dank gebracht, namens de leden van „Guido Gezelle" aan dén regisseur, den heer P. Meegdes, die zooveel vorg had besteed aan dit spel. Hem werd een stoffelijk blyk van waardeering aangeboden en aan mevrouw Meegdes werd een bloemstuk aangeboden. Na afloop werd er nog eenigen tyd tot dansen gelegenheid gegeven, waarmede deze feestavond werd gesloten. Emmabloemcollecte. De op Zaterdag, 29 April j.l. alhier gehouden Emmabloem collecte heeft opgebracht de som van 123.53. Aangehouden. Als verdacht van dief stal van goederen en geld op 28 April jl. te Voorschoten is aangehouden en inge sloten P. T. van alhier.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6