RECHTZAKEN STADSNIEUWS SPORT ZATERDAG 29 APRIL 1939 DE ic *flWf COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 GEMEENTERAAD VAN NOORDW1JK EEN BEVOLKINGSROEP BELEED1GD „Misselijk bedrijf' Voor den politierechter te Arnhem heeft terecht gestaan de 44-jarige kweeker A. B. uit Puiflijk, gem. Druten, die dezer dagen tot üd van Prov. Staten van Gelderland werd gekozen voor de z.g. actie voor den kleinen boer. Hem was beleediging van een bevol kingsgroep met name van de leden van den Aartsdiocesanen Boeren- en Tpindersb. en en van den Jongen Boerenbond ten laste gelegd. In het jartij-orgaan va nverdachte had hij o.m. van genoemde organisatie geschre ven: „Zij zullen best dieven zijn van mer ken en schetsen of wel baantjesjagers van den Boerenbond. B. lust je wel, ook al zit je vooraan in de kerk, schurftige boere- bonders". De officier van Justitie, mr. J. E. Th. H. C. baron Speyart van Woerden, noemde het in zijn requisitoir een misselijk be drijf, als men politieke vermaardheid wil verkrijgen op een wijze, die ieder fatsoen lijk mensch ver van zich werpt en eischte twee maanden gevangenisstraf voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar en een onvoorwaardelijke geldboete van 200 subs, twee maanden hechtenis. De verdachte verklaarde dat hij niemand heeft willen beleedigen, hij had slechts de aandacht willen vestigen op het feit, dat ten plattelande veel knoeierij met bigge- merken plaats vindt. De politieerchter zal 5 Mei a.s. uitspraak doen. EEN TREINBOTSING TE VINKEVEEN, DIE GOED IS AFGELOOPEN Drukte werd niet als verontschuldiging aanvaard. De 40-jarige arbeider-telegrafist A. V. der N.V. Nederlandsche Spoorwegen had zich voor den Utrechtschen politierechter te verantwoorden wegens het veroorzaken van gevaar voor het verkeer door mecha nische kracht over een spoorweg, zooals de dagvaarding aanduidde. Op 18 Maart j.l. was de arbeider-tele grafist op het stations-emplacement te Vinkeveen belast met de verschillende werkzaamheden, zooals het binnenloodsen van den trein uit Uithoorn en deze te ran geeren op een zijspoor, waarna de van de tegenovergestelde komende trein uit Nieu- wersluis veilig het station Vinkeveen zou kunnen binnenkomen om op deze wijze den trein van Uithoorn te kunnen passee- ren Hiervoor moest de man behalve de wis sels ook de seinen bedienen. De man ver gat een wissel om te gooien, doch stelde het sein voor den binnenkomenden trein uit Nieuwersluis wel op veilig. Hierdoor reed deze trein bovenop den stilstaanden trein uit Uithoorn De materieele schade was vrij aanzienlijk. .Gelukkig had de machinist van den binnenkomenden trein nog kans gezien krachtig te remmen, waar door ernstiger gevolgen werden voorko men. Enkele reizigers werden wel lichtge wond, doch overigens liep deze botsing nog goed af. Op de vraag van den politierechter, mr. Visser, aan den verdachte hoe het kwam, dat hij verzuimde den wissel om te halen, trachtte deze zich te verdedigen door er zich op te beroepen, dat hij ter plaatse ge heel alleen stond voor al de te verrichten werkzaamheden. Mr. Visser was evenwel van oordeel, dat deze werkzaamheden nog al mee vielen. Een minder druk station zal vermoedelijk niet gevonden kunnen worden, merkte mr. Visser op. De officier van Justitie, mr. Camphuys, noemde de handelwijze van den spoor- man zeer roekeloos. De bediening is zeer eenvoudig, zoodat hij zich daar niet op be hoeft te beroepen. Nu de N. S. nog geen disciplinaire straf heeft opgélegd, eischte de officier van Justitie een geldboete van 50 subs. 25 dagen hechtenis. De politie rechter veroordeelde den arbeider-tele grafist tot een geldboete van 25 subs. 10 dagen. RECHTZITTING IN HET JACHTVELD. Voor de Bossche rechtbank stond de ar beider W. B. uit Herpen terecht onder be schuldiging van poging tot doodslag op twee veldwachters, gepleegd in een jacht veld onder de gemeente Reek. De arbei der ontkende; hy beweerde twee schoten op een hond gelest te hebben. De veld wachters hielden hun aanklacht, dat de man op hen geschoten had, vol en de eisch van den ambtenaar van het O.M. was: twee jaar en zes maanden gevangenis straf. De president der rechtbank, mr. J. E. Poerink, vond, dat deze behandeling der zaak binnenkamers de feiten niet voldoen de belichtte en besloot met den verdachte, de getuigen, den verdediger en de leden der rechtbank naar de plaats te gaan, waar het misdryf gepleegd zou zijn om de zaak opnieuw te onderzoeken. Deze strafzitting in de open lucht nam een sensationeele wending, toen de ver dediger met een brief kwam, waarin de veldwachters er van beschuldigd werden, de hond te hebben opgegraven en aan stukken gesneden. De veldwachters kon den dit niet tegenspreken; naar hun zeg gen hadden zij gehandeld in opdracht van den officier van iustitie. Er is nu besloten de resten van den hond cpnieuw op te graven om zoo moge lijk nog vast te stellen of er één of twee schotwonden zijn. De zaak is hiermee voor cnbepaalden tijd uitgesteld. Er waren gisterenmiddag niet alledaag- sche gebeurtenissen te beleven in de zaal der vroede vaderen van onze rustieke bloe- menbadplaats DaaV waren op de eerste plaats de bouquetten fraaie narcissen, in de raadzaal met kwistigen hand door een raadslid tevens blcemencomité-lid op vele plaatsen verspreid, Waardoor een vleugje van het fleurig aanzien van daar buiten naar binnen waaide. Daar was op de tweede platas de loco-burgemeester, de heer E. L. de Witt, die te vier uur de ver gadering met gebed opende, om daarna den leden te komen mededeelen, dat de Burgemeester plotseling verhinderd was, de vergadering te presideeren. Sommige gezichten vertoonden eenige verbazing. Een Incident. Men had immers den Burgemeester 's morgens nog op verschillende plaatsen in de gemeente gezien! Ja, „een mensch kan wat metmèken", temeer als weinige oogenblikken daarna iemand van de pu blieke tribune opstaat en met luider stem het woord neemt in den geest van: „Ver gadering in Beëlzebub! Geeft antwoord op mijn brief van hedenmorgen! Ter eede gezworenen, antwoorden moet Gij!"' En zoo ging dat een poosje door. Inmiddels schorste de voorz. de vergadering maar even, waarop de inmiddels gearriveerde „sterke arm" den hier ter plaatse weibel «n- de niet teorekeningsvatbare woordvoerder met een zacht lijntje de deur uitlootste. Men was echter een tikje onthutst van het gebeurde, want aan menigeen bleken de hierna in de wederom geopende vergade ring voorgelezen mededeelingen te zijn ontgaan! Toen de rust was teruggekeerd, werd het scheidsgerecht ter voorziening in de vacature aangevuld door de benoeming van den heer mr. C. Punt. De rekeningen van het gasthuis over 1936 en 1937 wer den goedgekeurd, waarbij tevens aan den opzichter van het gasthuis met terugwer kende kracht een tijdelijke toelage werd toegekend van 155.— per jaar. Aan dé school met den bijbel te Noord- wijk aan Zee werd de ingevolge art. 72 der lager onderwijswet benoodigde mede werking verleend voor de aanschaffing van enkel schoolmeubelen en leermidde len, zulks in verband met den thans in uit voering zijndpn verbouw dier school, ten bedragen van f 166.30 in totaal. Het amb tenarenreglement onderging een kleine wijziging in verband met militairen dienst plicht. waarna de kindertoeslagregeling voor het politiepersoneel met die der ove rige gemeente-ambtenaren (werklieden in begrepen) werd gelijkgeschakeld, doch niet dan nadat hierover breedvoerig werd ge discussieerd. Voor beide groepen afzon derlijk bestond n.l. een kindertoeslagrege ling, waarvcor nu in de plaats komt één regeling, die o.m. pleegkinderen gelijk steld met eigen kinderen en die ook geldt voor de arbeidscontractanten, die min stens drie jaren onafgebroken in gemeen tedienst zijn. De nieuwe regeling, die eerst op 1 Januari 1940 ingaat, kost de gemeen te aanvankelijk ruim ƒ300.— meer. De heeren van der Meer en Lieferink stem den tegen, aangezien zij dergelijke pun ten liever bij de begrooting voor 1940 wil den zien behandeld, dan tusschentijds. PRINS BERNHARD ARRIVEERT! Temidden dezer discussiën schorste de voorz. andermaal voor een korte wijle de vergadering om zich in gezelschap van den wethouder en den secretaris, zoomede net raadslid-bloemenccmité-lid plotseling te verwijderen. Weer keek men raar op, doch even later bleken deze heeren in letter lijken zin den Prins-gesproken te hebben tot groote verbazing van de overige leden, die „van den Prins geen kwaad wisten". Waarmede tevens het raadsel was opge lost, waarom de Burgemeester plotseling verhinderd was! Alles weten, is alles be grijpen Wederom overgaande tot de orde van den dag, kwam het voorstel tot salaris- verhooging van den Inspecteur van Poli tie. wiens werkzaamheden gedurende de laatste jaren in omvang belangrijk zijn toegenomen, ter tafel. De heer van der Meer handhaafde ook thans zijn bezwaar om met dergelijke verhoogingen in den loop van het jaar en niet bij de begrooting te komen, maakte er tenslote een voor stel van om deze zaak uit te stellen tot bij de behandeling der begrooting 1940. welk voorstel echter werd verworpen met 10 tegen 4 stemmen (de heer van Eeden was afwezig). Voor stemden de heeren de Vreede, van der Meer,, Liefferink en Vo- KANTONGERECHT TE HAARLEM Overtreding Motor- en Rijwielwet. Voor den kantonrechter stond terecht de 29-jarige chauffeur A. J. v. d. P. uit Wassenaar, wien ten laste was gelegd dat hij op 26 Jan j.l. over den Heerenweg te Lisse met eenvierwieligmotorrijtuig een ander motorrijtuig heefl ingehaald, terwijl daarvoor, mede in verband met een uit tegenovergestelde richting nade rend vierwielig motorrijtuig, geen voldoen de gelegenheid bestond. Er ontstond toen een aanrijding met een motorrijtuig, be stuurd door J. de J. uit den Haag. Deze aanrijding heeft voor den heer de J. ernstige gevolgen had: hij heeft verwon dingen en een hersenschudding opgeloopen. Bovendien heeft zijn auto materieele schade gekregen. De ambtenaar eischte tegen verdachte een geldboete van 30 subsidair 15 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde ver dachte tot een geldboete van 25 subsidair 10 dagen hechtenis. gelaar. Toen kwam het voorstel van B. en W. om aan dezen functionaris een salaris- verhooging te verleenen van 300.per jaar, met terugwerkende kracht vanaf 1 Januari 1939, in stemming en werd aan genomen met de stemmen van de heeren de Vreede, van der Meer en Liefferink te gen. Tegelijk werd de eisch „met aanteeke- ning" gesteld op het politiediploma ge schrapt, opdat in bijzondere gevallen van overigens zeer geschikte candidaten zonder de begeerde „aanteekening" gebruik kan worden gemaakt. What is in a name? zegt de Engelschman en dat aan een naam waarde wordt gehecht onderstreepte ook de Raad gistermiddag, toen de benaming van de f-a rissen aan de boekhouding der bedrijven en den dienst openbare wer ken aan een wijzivirie werd onderworpen. Voortaan zal de le klerk der bedrijven „adjunct-boekhouder" heeten en de 2e klerk „klerk le klasse" enz., hetgeen niet mis is maar geen financieele gevolgen heef* Na nog een paar weinig belangrijke agendapunten te 7:' genaseerkwamen we aan het voorstel van B. en W. om een crediet van 4500.— beschikbaar te stel len voor den bouw van een kiosk met toi letten aan het einde van den Noord-Bou levard nabij den vuurtoren. De bedoeling van B. en W. was om een en ander van ^emeen'ewpge te bouwen en on^or-han 's te verhuren aan den heer S. P. C. van Wely voor de som van f 300.— per jaar en voor een tijdvak van 10 jaren. Alles zou echter misschien wel goed zijn gegaan, ware het niet, dat protesten van ingezete nen, n.l. van den heer H. ter Schuur, van de R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" en van de café- en restauranthou ders een kink in den kabel brachten. De bezwaren kwamen eenerzijds neer op de veronderstelling, dat men door den bouw van een kiosk ernstige concurrentie vrees de voor de restaurants, anderzijds op grond van het feit, dat onderhandsche verpach ting andere ingezetenen den pas 'fsneed ook een kansje als pachter te wagen. Het voor en tegen van een en ander werd in den Raad wel terdege overwogen. Som- heeren juichten een dergelijke inrichting toe als een belang voor de badplaats, ande ren vonden de ligging niet gunstig of kant ten zich tegen het tarief van 2 «4 cent dat men zal moeten betalen om gebruik te ma ken van de toilettenWeer anderen ga ven de voorkeur aan den onderhandschen verhuur aan een solvabel pachter boven „maar lukraak inschrijvers", die de ge meente stroppen zouden kunnen bezorgen. Feit is, dat met al met al niets opschoot, want de stemmen over het voorstel van B. en W. staakten Voor stemden de hee ren Caspers, van der Meer, de Monije, Vo gelaar, van der Wiel en de beide wethou ders. Tegen: de heeren Wassenaar. Vink, Bulk, van der Niet, Liefferink, Alkemade en de Vreede. Zoodat men over deze kwes tie in een volgende vergadering nog wel meer te hooren krijgt. Toen was de controleur van de jteun- verleening aan de beurt om een salar's- verhooging te incasseeren. En zulks ge schiedde met twee stemmen tegen, n.l. die van de heeren van der Meer en Lieffe rink, waardoor het weekloon van dezen functionaris van 26.13 op 27,50 werd gebracht. Tevoren werd het voorstel van den heer van der Niet om dit salaris nog iets hooger te bepalen, n.l. op 28.— per week, met 8 tegen 7 stemmen verworpen. Vervolgens had de gemeente noodge dwongen een zeer bezwarende vergunning te accepteeren en wel van het Hoogheem raadschap Rijnland, zulks in verband met de loozing van rioolwater op Rijnlands boezem, welke vergunning ons 588.40 per jaar kost. De bedoeling van het verleenen dezer vergunning door Rijnland is eener zijds de bevordering van de reiniging van het rioolwater, voordat dit op den boezem wordt geloosd, anderzijds Rijnland onmid dellijk schadeloos te stelen voor de maat regelen, die zij heeft moeten nemen om de verontreiniging te verminderen of tegen te gaan, hetgeen geschiedt door water in te laten op den boezem, waardoor het reini gingsproces wordt bevorderd. Tenslotte werd niet zonder slag of stoot besloten van de N.V. Mij. „De Toekomst" gratis te aanvaarden een gedeelte van den Boerhaaveweg, waardoor het mogelijk is een ingekomen aanvrage om een bouwver gunning van een zomerverblijf aan den weg te verleenen. Bij de rondvraag laakte de heer Bulk de prikkeldraadversperring aan de Quarles van Uffordstraat. die kapotte kleedingstuk- ken tengevolge heeft, welke afzetting de heer Vogelaar om andere redenen weer toejuichte. Men ziet hieruit weer, hoe moeilijk het is op dit ondermaansche om het een ieder naar den zin te maken! Nog volgde een kort debat over een werkver schaffingskwestie, waarna de voorz. de openbare vergadering sloot onder dankzeg ging aan den heer van der Meer voor de mooie bloemen in de raadzaal en onder mededeeling van het feit. dat Z.K.H. Prins Bernhard zooeven zijn groote voldoening had uitgesproken over» de prachtige mo zaïeken! LUCHTBESCHERMING IS EEN ALGEMEEN BELANG EN DUS OOK HET UWE Meldt U aan als lid der Ned. Ver. voor Luchtbescherming bij den secretaris der afdeeling Leiden, den heer D. C. KOK, Rapenburg 9, Tel. 807. - Contributie naar draagkracht (minimum 25 cent 's jaars). Agenda NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R. K. AKBE1DEKS- BEWEGING. Zondag: Het gebouw is geopend van 194 uur ten behoeve van de R. K. Staats party. Maandag: Rechtskundig Advies bureau voor de leden van de Afdeeling leiden en Omstreken op het Kantoor van iiet Bondsgebouw, Steenschuur 15, nam. van 6.308.00 uur. Repetitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Studio", 8 uur. (Zaal 6). Kantoor Bouwvakarbeiders- bond (Zaal 10), nam. 7.308.30 uur H oensdag: Bestuursvergadering R. K. Volksbond, 8 uur. Reisclub „St. Paulus", 8 uur. Gecombineerde Bestuursvergade ring St. Raphael, 8 uur R. K. Damclub „Gezellig Samenzijn", 8 uur (Zaal 1 en 2). Vrijdag: Jaarvergadering R. K. Hotel- en Rest. Geëmpl., 9.30 uur. Zaterdag: Spaarkas op het Kantoor, 78 uur. Bi bliotheek 78 uur. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S GEZELLEN VEREENIGING. Beurtrocstcr: Zondag: Th. Varkevissen, D Devilée, H. Key en F. Overdyk; Maan dag: G. Bot en C. v. d. Meel; Dinrdag: alle Commissarissen present; Donderdag: W. v. d. Holst en J. Compier; Zaterdag: J. Bentveld en P. Rijzevoort. Heden Zon dag Beschermfeest van St. Joseph. Alge- meene H. Communie ieder in zijn eigen Parochie. De zaal is geopend van 12.30— 2.30 uur en van 710.15 uur; verplichte bijeenkomst van 8.459.45 uur; om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 12 uur Bibliotheek Ge zitting St. Jo seph's Spaarkas. 8.30 uur: Prijsbiljarten met als hoofdprijs een fototoestel. Maan dag: Byeenkorrut voor de gezellen van 8 10.15 uur Tevens Biljartclubavond en Tafeltennisclub 8.30 uur Maandelijksche afrekening Zelateurs S. P. L. Dinsdag: 8.45 uur Verplichte maandvergadering Afd. Gezellen; alhier opkomst gewenscht Woensdag: 8.30 uur Repetitie Liedertafel „Sebastian Schaeffer." Donderdag: Bij eenkomst voor de leden van 810.15 uur 8.30 uur Bijeenkomst Schaakclub „De Raadsheer." Vrijdag: 8.30 uur Repetitie Muziekgezelschap „Frans Schweitzer". Zaterdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810.15 uur. 8.30 uur: Kegelclub „De Poedelaars" Van 89 uur Biblio theek. Mededeelingen: Maandag, Woens- oag en Donderdag des avonds te 6.30 uur spreekuur van den Eerw. Vice-Praeses aan d«: Pastorie. Bij den huismeester zijn schit terende Kolpingsfietsvlaggetjes verkrijg baar a 25 cents. Alle oud-retraitanten moe ten propagandist zijn voor het mooie re- traitewerk, opdat de a.s. Kerstretraite vol ledig moge zijn. 25 Mei Recollectie-oefe ning. Houdt deze avond vryü! KRUISVAART. Cohort „Aeternus Pater". Burcht: St. Antonius Clubhuls. Zondag: 4 uur Ontspanning 5 uur Bi bliotheek 7.45 uur Ontspanning Maandag, 7.30 uur: Postzegelclub Missie club Dinsdag, 7.30 uur: Martinus Pascha- iisban Woensdag, 7.45 uur: Arnoldus, Servatiusban Donderdag, 7.30 uur: Fran- ciscus Tarcisiusban Vrijdag, 6.45 uur: Willibrordus Bonifatlusban. Denkt ,om de kampspaarbank. Cohort „St. Petrus" Brucht: Garenmarkt 36 Dinsdag 6 uur Sleutelkoor 7.30 uur St. Stephanusban. 8 uur Kard. von Faul- haberban. 8.30 uur Franciscusban. Woensdag 7.30 uur Adspirantenban. Donderdag 8 uur Trommelen Vrijdag 6 uur Sieutelkoor. 8.15 uur Jongcwachi- bladen afhalen en afrekenen. 8.30 uur St. Petrusban Zaterdag 7 uur K.J.C.-MiS. 7 uur Lodewykban. Kruisvaarders spaart brokken voor de Missie en plaatst een busje. Cohort „St Pancras" Burcht: Anna Paulownastraat Zondag 5 uur Repetitie Minstreels. Maandag 7 uur Gcdialogeerde H. Mis. 7.30 uur Servatiusban. 7.30 uur Adspiranten ban I Dinsdag 7.30 uur Lodewykban. 7.30 uur Don Boseoban. Woensdag 7.30 uur Adspirantenoan II 7.30 uur Tarc^ius- ban. Geen Huisvlytciub. Donderdag 7.30 uur Aloysiusban. 7.30 uur Canisius- ban. Zateruag 67 uur 3 Centsfonda Spaarbank Contributie.' Kruisvaarders, Vanwege de Meimaand beginnen we deze week alle bijeenkomsten met om half acht het Lof by te wonen. We komen daarby op tijd en gaan heele- maal vooraan zitten by het Maria-altaar. Vergeten jullie geen van alien je roze- krans? Alle Kruisvaarders geven natuur lijk gehoor aan de oproep van den Paus om in de Meimaand byzonaer te bidden voor den vrede-! Iedere kruisvaarder maakt het zich aus tot een eere-plicht om zooveel hy kan het Lof by te wonen! Verzin dus geen uitvluchten maar doe wat je kuntl Nu we 't toch over „kerkelijke aange- legtnheden" hebben: laten we eens in de Meimaand allemaal naar de gedialogeerde H. Mis komen! Degenen, die zoo nu cn dan eens acnterbleven doen dus nu hun uiterste oest! Dan: we verwachten morgen alle Min streel op de repetitie. Zondag 14 Mei moe ten die een uitvoering geven in Roelof- arendsveen en daar valt nog wel een en ander voor te repetecren! Kunnen we op jullie rekenen? OEGSTGEEST. I Cohort „St. Bernardus." Burcht: R. K. School. Zondag: Elisabethpennin, Tarcisiusban Dinsdag: 6.30—8.00 uur Willibrordban, 8.009.30 uur Faulhaberban Woens dag: 6.458.00 uur Michael Pro ban 8 009.30 uur Ignatiusban 2 304.30 uur: Kring voor de St. Jansknapen Don derdag: 7.008.30 uur Tarcisiusban Vrijdag, 7.30—9.00 uur Handenarbeid Zaterdag: 4.306.00 uur Fluitclub. INTERPAR. ST. FRANCISCIJS- LIEFDEWERK Zondag 9 uur Morgengebed, H. Mis met preek, waarna ontbyt. Recreatie voor de Gezellen. 6 uur Lof waarna recreatie. 7.30 uur Gezellen Maandag 6.30 uur Francis- cusvrienden I. 8.15 uur Franciscusridders I en III; Gezellen Dinsdag .7.30 uur Zaagclub. Wocnsda.g 8.15 uur Gods dienstonderricht waarna recreatie. 8 30 uur Franciscusridders II; Gezellen. Donder dag 8 15 uur Voetbalclub Visdag 6.45 uur Franciscusvrienden II. 8.15 uur Gezel len Zaterdag 8 uur Franciscusridders IV. ST. ODO-KOORKNAPEN. Zondag: Viering van het Beschermfeest v. d. H. Joseph. De Schola zingt in de Plech tige Hoogmis en in het Plechtig Lom om 7 uur. Maandag: 6 uur: Generale Re petitie voor de Schola Cantorum (voor de Uitvoering op Dinsdag). Dinsdag: half vijf: Aspiranten. kwart na vijf: Cres- cendogroep om acht uur: Schola aan treden by de Hoofdingang Schouwburg Donderdag: half zes: Generale repetitie voor de Schola Cantorum voor de Uitvoe ring in Amsterdam. Vrijdag: half vyf: Aspiranten kwart na vijf: Grcscendo- groep zes uur: Kleine Schola voor het Lof Zondagmiddag a s. Hallo Boys! De nieuwe Sint Odo-Klok is uitgekomen ons Mei-nummer. Zorgt dat je een exem plaar te pakken krygt op de repetitie van ueze week. De Schola denkt aan de Hoog mis en het Lof van a.s. Zondag!! De Aspi ranten en de Crescendogroep hebben deze week Dinsdag in plaats van Maandag repe titie, zooals je in de agenda gelezen hebt. Denkt eraan, iedere week goed je agenda .n te zien.... ja! want je hebt wel eens von die „goochemers", die het vergeten. Verder: nog enkele jongens hebben loten van de Kerkmuziekschool in bezit. Dezo week moet alles binnen zijn: dus.breng je overige loten mee met het geld van de verkochte loten! Niet vergeten, hoor; leg maar een knoop in je zakdoek, dan heb jc kans, dat je 't vergeet! Dag hoor! Houdt jullie taai! Kapelaan E. A. M. PAAP. SCHAKEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. In de Harmonie te Leiden werd gister avond de wedstrijd om het Kampioenschap van Leiden en omstreken voortgezet. Voor af waren op clubavonden enkele achterge bleven partijen gespeeld en wel de vol gende: Remouchamps—Barkcma: Een Siciliaan- sche partij, waarbij eerstgenoemde op een monien* door den zet Pb5 zyn tegenstan der een dubbelpion op de f-lijn bezorgde. Ofschoon in verschillende gevallen derge- lijKe pionnen een sterk centrum kunnen geven, was dat nu het geval niet. In den afgebroken stand staat Remouchamps veel beter, waar-chynlijk op winst. DcmmendalDe Hondt: Dit was één der kortste partijen van den wedstrijd. De ope ning was eveneens Siciliaansch, doch al spcrJ!'T onregelmatig vervolgd. De Hondt deed een tweetal zwakke zetten, Dcmmen dal maakte hier handig gebruik van en had na enkele zetten een gewonnen spel. Brunt—Zitman: Een Aljechin-verdedi- ging c4Pf6. In de opening stond Zitman goed, Brunt gedrongen, doch de voortzet ting, die Zitman koos, kostte hem een pion. Toch was zijn stelling nog wel zoo goed, dat hi. minstens remise kon houden, c ^n- tueel alleen reeds door eeuwig schaak. Hij speelde echter op winst, doch te ondoor dacht, want hij raakte nu twee pionnen achter en in den afgebroken partij staat hij op verlies. Gister: vond werden 4 p"rt1;nn g -oeeld, die tusschen Barkcma en Do Hondt moest uiWesteld worden. Zitmanv. d. Berg: Een Fransche verde diging met Lb4. Een slechte zet kostte Zit man twee pionnen en hoewel het socl ver der nog bijzonder interessant werd, wist van den Berg ten slotte toch de winst te behalen. BruntWestra: Middelgambiet n.l. e4 e5 d4ed4: Een partij, die langen tijd op ging en dit tot het afbreken bleef, vermoe delijk remise. TelengRemouchamps: Een damepion- opening met de Budapestervariant en den zet Pe4 van zwart. Het duurde niet lang, of er kwamen, vooral van den kant van Remouchamps allerlei leelijke dreigingen, waardoor Teleng eerst materiaal en daar na de party moest verliezen. BosschaDemmendal: e4d5 Damepion dus tegen den koningspion. Bosscha nam den aangeboden pion en na ontwikkeling der officieren stonden de partijen langen tijd gelijk. Ten slotte werden een aantal officieren afgeruild en bleef een toreneind spel over met elk 2 vrijpionnen. Bosscha echter 2 verbonden pionnen en Demmen dal kan hoogstens nog remise behalen. De stand is nu de volgende, allen uit 7 partijen: Bosscha 2xx; Brunt 3xx; Zitman 4xx; van den Berg 3: Westra 3)4xx; Demmen dal 4x; De Hondt lxxx; Remouchamps 3xx; Barkema 2J4xx; Teleng lx. De volgende spelers hebben nu de beste kansen, mede In verband met den stand der afgebroken partijen: Westra, Brunt en Remouchamps. A.s. Vrijdag wordt do voorlaatste rondo gespeeld wederom in De Harmonie.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7