KERKNIEUWS Laatste berichten Burgerlijke Stand ZATERDAG 29 APRIL 1939 DE LE^SCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Bioscopen. Trianon GUNGA DIN Het appeltje valt niet ver van den boom. De jonge Fairbanks lijkt vermakelijk veel op itjn vader. Hij is even knap in dolle vechtpartijen en slinksche ontsnappingen als daddy Douglas. Opgenomen in een trio met de tweede bekende film-vechtersbazen MacLaglen en Grant slaat hij zich al ru moerend en twistzoekend door de film „Guga Din" heen. Dit drietal vormen de eigenlijke hoofdpersonen van dit geweldig- boeiend verhaal, ofschoon op de meest-be- slissende momenten de bescheiden Indi sche waterdrager Gunga Din te voorschijn komt en de penibel geworden situatie redt. Een film van adem-benemende spanning en griezelige avonturen, opgelucht en opge- vroolijkt door de soldateske geestigheden en grappen van het trio. De inhoud komt hierop neer: In Brits- Indië's noordwestelijk grensgebied wordt een Britsche patrouille uitgemoord door fanatieke Thugs. Van het militaire hoofd kwartier worden drie sergeants Cutter, Mac Chesney en Ballantine aan het hoofd van Inheemsche troepen naar het bedreigde ge bied gestuurd. Zij worden overvallen door de volgelingen van de godin der wurgers en zijn met hun inlandschen waterdrager. Gunga Din (Sam Jaffe), van de weinige overlevenden de eenigen die weten te ont snappen na een hevigen strijd op de daken der huizen van een grensplaatsje. Het toe val wil, dat Cutter, door hebzucht gedre ven, met Gunga Din in den tempel der Thugs terecht komt. Als hij hoort, dat de Thugs een plan beramen om het Engelsche legerkamp te vernietigen, laat hij zich ge vangen nemen om zoodoende Gunga Din de gelegenheid te geven zijn kameraden te waarschuwen. Even later zitten ook Mac Chesney en Ballantine bij Cutter in de mar telkamer. Mac Chesney weet echter den Curu (leider) van de troep af te zonderen en daardoor zijn leven en dat van zijn ka meraden voorloopig te redden. Na een lange tijd van spanning en onzekerheid komen Engelsché troepen hen ontzetten. De Thugs willen de troepen echter in de hinderlaag lokken, doch Gunga Din weet de Engelschen te waarschuwen, zoodat de Britsche troepen slechts een overwinning hebben te bevechten. Doch Gunga Din, die het trompetsignaal gaf, wordt neergescho ten en stort docd naar beneden. En de En gelschen houden een rouwdienst voor den waterdrager, die hun leven redde. En mr. Rudyard Kipling schrijft de verzen, die Gunga Din onsterfelijk hebben gemaakt. Als tweede hoofdfilm wordt vertoond: „Mevrouw als Detective", een zeer gees tig en opwindend verhaal, waarin William Powell en Ginger Rogers het publiek uit bundig weten te amuseeren. Een aller-prachtigst gekleurd teeken filmpje van Disney: het dierenleven in een oude molen, leidt dit grappig spannende programma in. Luxor. GEHEIME ZENDER L. B. 17 Er zijn in den loop der jaren al heel wat spionnage-films op het witte doek ver schenen en de een was al spannender dan de ander. Tot de films van het goede soort in dit genre behoort ook ongetwij feld de film „Geheime zender L. B. 17", welke deze week in het Luxor-Theater vertoond wordt. Niet alleen het ieit, dat personen als Willi Birgell, Theodoor Loos en Otto Wericke, de hoofdrollen vervul len, maar ook en vooral de bijzondere in houd van deze boeiende goed gevonden geschiedenis, maakt een bezoek ten volle waard. Want deze inhoud is weer iets an ders, iets beters dan in de meeste films van dien aard het geval is. Waar het stuk zich precies afspeelt is niet precies bekend, doch het moet in een der Slavische staten „geschied" zijn. Het gegeven is nl. geenszins historisch, wat aan de zaak zelve niets afdoet. Van een spannende geschiedenis den In houd tot in details weergeven is niet aan bevelenswaardig, wijl men daardoor de spanning voor de toekomstige bezoekers breekt. Het gegevene komt in1 groote trek ken hierop neer. In bedoeld staatje zijn revolutionnaire woelingen op til, waarvan een aanslag op den minister van Oorlog, die per trein reist, de inleiding vormt. In een amuse mentsgelegenheid, die er zeer onschuldig uitziet, is de centrale van de oproerlingen gevestigd, de berichten van de wederzij d- sche partijen worden opgevangen, caba retières gebruikt men om de officieren van het officieele leger via de speelbank tot overlooper te maken. Ook kapitein Terno, met speciale op dracht tot opsporing van den revolutie- haard belast, laat zich tot speelschuld ver leiden, om aldus afhankelijk te worden van den revolutionair-bankhouder en in de geheimen van den dienst te worden In gewijd. Dit gelukte hem volkomen en nu eerst goed blijkt hem wat er achter de schermen allemaal gebeurt. De ontknooping van de geschiedenis zullen we niet geven, die moet men zelf gaan zien. Het is een knappe film van spionnage en contra-spionnage met een uitstekende rolvertolking van de drie bovengenoemde personen. De hoofdfilm voor de pauze is getiteld: „Jongens van de Tuchtschool", en Colum- bia-fium met Jack Holt, Frankie Darro en Charlotte Wynters in de hoofdrollen. Op de Garfield-tuchtschool wordt een tiranniseerende directeur vervangen door een jongen leider, die de misstanden op deze school met wortel en tak uitroeit Op de basis van onderling vertrouwen wordt een geheel nieuw systeem ingevoerd. Maar een ontslagen cipier smokkelt een jeugdig bandiet binnen, die in deze school zeker niet thuishoort En dit buitenbeentje weet den directeur wel zoodanig in op spraak te brengen, dat zijn positie en daar mede zijn principes bij het opvoedings werk in groot gevaar komen. Maar er komt toch ook steun opdagen van zeer on verwachte zijde en als dan tenslotte blijkt wie achter dezen ondermijningsarbeid zit heeft de jonge directeur spoedig het ver trouwen herwonnen en kan hij zijn mooie, sociale werk voortzetten. Jack Holt speelt in deze film een uitste kende rol; hij is een man, die vertrouwen wekt en zich de vriendschap zijner moei lijke pupillen weet te verwerven. Frankie Darro typeert den slechten Louis wel op zeer juiste wijze. Een film, waaruit wat te leeren valt. Wij vestigen er ten overvloede de aan dacht op, dat het programma van deze week het laatste is van de Luxor-prijs- vraag. Inzendingen moeten vóór 8 Mei bin nen zijn. Lid o. JONGENSSTAD Het is ongelooflijk, een „stad" van lou ter jongens, met een jongen als burge meester aan het hoofd en alleen met een Ierschen pater als den alomtegcnwoordi- gen goeden genius. En het zijn niet eens gewone, wel opgevoede jongens, maar ver waarloosde en verwilderde straatbengels, die vrijwel zonder toezicht elkander en zichzelf opvoeden tot voorbeeldige kerels. Toch moet het bestaan in de Ameri- kaansche stad Omaha, want de film ver zekert het ons uitdrukkelijk: „Jongensstad" bestaat en de leider en stichter pater Fla nagan bestaat eveneens in werkelijkheid. Of het er in de werkelijk bestaande „Jon gensstad" van den echten pater Flanagan ook zóó naar toegaat als de film het ons wil doen doen geiooven, is een tweede kwestie. Maar één ding staat vast, n.l. dat de film „Jongensstad", welke deze week in Lido draait, een prachtig geënsceneerde, met groote allure geregisseerde en mees- terlijK gespeelde film is. Het gegeven is eigenlijk doodeenvoudig. Pater Flanagan komt, terwijl hij een ter dood veroordeelde in zijn laatste oogen- blikken bij staat, tot de conclussie: „Er zijn geen slechte jongens van nature". Als ze maar een echt tehuis hadden, die schooier tjes en jeugdige boefjes; als zij maar iemand hauden, die zich om hen bexom merde, dan zouden zij niet op het pad van de misdaad worden gedreven. Financieel geholpen door een vriend huurt hij een huis en gaat 't met eenige jeugdige boeven bewonen. Hij werkt vooral op hun eerge voel en laat ze zooveel mogelijk vrij om zich zelf op te voeden. Het gaat goed en na eenigen tijd gaat de pater over tot een groote inrichting voor eenige honderden jongens, een heele stad, een maatschappij op zichzelf, waar iedereen het vak kan beoefenen, waar hij aanleg en lust voor heeft. Zy zijn met allen even gemakkelijk die jongens. Met één van hen, een brutale knaap, heeft de pater zeer veel last, maar ook deze komt tenslotte in het goede spoor en brengt het tot „bui\_t .neester" van „J ongensstad". Dat een dergelijke film, waarin geen geweldige avonturen zijn verwerkt, waar zelfs niet één klein liefdesscènetje in voor komt, geen enkele knappe filmdiva zich in close ups laat bewonderen, desalniette min de aandacht in sterke mateweet te boeien en zelfs geworden is tot een film, die om prolongatie schreeuwt is vooral te danken aan het meesterlijke spel van Spencer Tracy, die reeds meer priester- rollen op voortreffelijke wijze heeft uit gebeeld, als de Iersche pater Flanagan. Daarnaast is Mickey Rooney de tweede hoofdfiguur als de brutale en lastige jon gen, die een oogenblik het rotsvaste ver trouwen van pater Flanagan, dat er van nature geen slechte jongens bestaan, aan het wankelen' bracht. Maar tenslotte blijkt zelfs deze aspirant-gangster van het soort te zijn, dat een gouden hart bewaart diep onder een ruigen bast. Het gaat er in deze Amerikaansche film natuurlijk op z'n Amerikaansch naar toe en daarom is er menig detail dat ons vreemd aandoet. Er komen zelfs bepaald ongeloof lijke bijzonderheden in vooi'; bijv. dat alles in deze grootscheepsche inrichting zóó keurig georganiseerd en tip-top in orde zou kunnen zijn zonder de dagelijksche en intensieve leiding van volwassenen. Maar overigens zit er menig goede gedachte in; is de film een ainsporing om de jeugd met liedevol begrijpen te leiden zonder onnoodige strengheid en onredelijke hard heid. En bovenal zal men er verscheidene fijne trekjes in vinden en aardig gevonden momenten. De faam is deze film al vooruit gesneld en ook het Leidsche publiek zal haar op prijs weten te stellen. Casino. OKé, Mr. DEEDS. De reprise, die in het Casino-theater ge geven wordt van Frank Capra's fijn afge werkte film „Oké, Mr. Deeds", is er een, die velen met groote instemming zullen begroeten. Frank Capra toont in deze film zijn groote talent door met zoo weinig moge lijk middelen, met zoo groot mogelijke so berheid een zoo groot mogelijk effect en diepte te bereiken. Deze „Oké, Mr. Deeds" is een meester werk van Capra, een meesterwerk, geba seerd op een feitelijk klein en onbedui dend verhaal, maar dat onder z(jn vingen uitgroeit tot een stuk menschelijke bele venis, waarin alle schakeeringen van den menschelijken geest aanwezig zijn. In deze film 6pelen Gary Cooper en Jean Arthur. Het is het verhaal van een I misschien wat zonderlinge dorpeling, maar met een prachtig karakter, die over j uitstekende geestesgaven beschikt, en die j erfgenaam wordt van een rijken veronge- I lukten oom, die hem 20 millioen nalaat. Als het eenmaal zoo ver is, ontstaat er een jacht om het geld. Zijn bankiers azen er al even hard op als verongelukte mede- erfgenamen en het bezit maakt den rijken arme zoo benauwd, dat hij het weggeeft om arme menschen een behoorlijk stuk grond en levensonderhoud te schenken. Dan wordt hij voor ontoerekenbaar ver klaard en een proces volgt. In die recht zitting wordt de spanning ten hoogste op gevoerd en een gelukkige ontknooping volgt. In dit eenvoudige verhaal zitten alle ele menten verwerkt voor een kunstwerk. Het is de eenvoud als hel kenmerk van het ware, die Capra op deze film heeft ge drukt. De film zit vol geestige vondsten, die niet gezocht, niet gewild zijn, die na tuurlijk in het verhaal passen. De vreem de millionair heeft karakter en als hij ter rechtzitting zijn verdediging voert, doet hij dit op zoo prachtig gevonden sug gestieve wijze, dat de spanning en de lach tegelijk opklimmen naar een onvolprezen einde. Nog wordt gegeven „De jacht naar sen satie", gebaseerd op het maken van film journaals in de nieuwste march of events, 't Is doorspect van sensationeele opnamen, spannende gebeurtenissen en een scherpe concurrentiestrijd tusschen twee concur- reerende firma's. Een spannende en sensa tioneele geschiedenis. Bn met interessante journaals ook een spannend en aantrekke lijk programma. Rex IN OUD CHICAGO. „In Old Chicago" is een nieuwe parel aan de kroon der historische Fox-films. Het is de opkomst, de schittering, de ver dorvenheid en ten slotte de ontzettende brand in Chicago in 1871. Het begint met het verhaal der O'Leary's een familie van Iersche afkomst, die zich in het rijke Chicago gaat vestigen, waar het geld rolt en gemakkelyk verdiend wordt. Men volgt met aandacht de lotgevallen van het hard werkende Iersche gezin. De mceder (Alice Brady) slaat er zich als wasch vrouw door, een zoon (Jack O'LearyDon Ameche) kan zij zelfs advo caat laten worden, met uitzicht op een mooie rechterlijke of overheidscarrière. Dion O'Leary (Tyrone Fower) kiest niet het smalle, maar het breede pad naar suc ces. Bob O'Leary (Tom Brown) is de der de zoon. Dion duikt onder in het vermeaksleven van Old Chicago. Hij wil een groote „tent" stichten en hij weet voor het etablisse ment zelfs Belle Fawcett (Alice Faye), de groote attractie van zijn concurrent Gil Warren (Brian Donlevy) te winnen. Mede dank zij een liefdesverhouding, die Gil Warren volkomen schaakmat zet. Maar de tijd voor een contraprestatie komt. Gil Warren heeft genoeg van de kroeg-exploitatie Hij wil Dion O'Leary heelemaal vrtf spel ge' en. als deze er maar voor wil helpen zorgen dat Gil Warren bur gemeester wordt in de corrupte stad Chi cago. Dion gaat op deze voorstellen in, maar tegelijk steunt hij zijn deugdzamen broek Jack, die ook candidaat gesteld wordt voor het burgemeesterschap. Er ont staat een zeer hachelijke situatie, vooral als hij zijn striid tegen de slechte elemen ten krachtdadig gaat aanpakken. Zoo vreest men ineriipeide maatregelen dat, als de groote brand uitbreekt zelfs het praat je ingang vindt, dat de burgemeester deze brqnd heeft gesticht om het centrum van corruptie en bederf, dat in de houten wij ken van Chicaeo te vinden was. uit te roeien. De broers trekken dan. in het v- des gpvaars, als echte O'Leary's weer één lijn. Wel schiet Jack er het leven bij in maar ook Gil Warren komt om bij de brand, die duizenden nog in de golven van het meer Michigan drijft en die honderden doet omkomen ondeT de hoeven van de los gebroken runderen, die wachten op de sl ach ter ij en Deze brand is ongetwijfeld het hoogte punt van deze film Het zijn indrukwek kende scènes, aan welke „kosten noch mreite zijn gespaard". Maar ook de caba ret-scènes. en het spel der voornaamste ac teurs moet georezen worden. De tweede hoofdfilm is ..Als de maan schijnt in Kentucky", een komische film van artisten. die niet aan den slag kunnen komen en ten slotte on origin ?el* wijze slagen wordt p^dra^en door de 8 Ritz-bro- thers, onverrtelHke!l'ke komieken, naar on zen smaak de meest acceptabele uit de rij va" Amerika's komieken. Het programma wordt voorafgegaan door een actueel jourraal en een teeken film en kan aan volwassenen worden aan bevolen. ZIE VERVOLG STADSNIEUWS PAG 7 v kTS .tó o? Wat moet ik doen bij Luchtaanvallen Wanneer U lid was van de afdeeüng Lelden der Ned. Ver. voor Luchtbe scherming secretaris ls de heer D. C. KOK, Rapenburg 9, Tel. 807 zou U het antwoord op die vraag weten J Ieder betaalt contributie naar draagkracht (minimum 25 cents 's jaars). NIEUWE PROVINCIAAL ONGESCH. CARMELIETEN. Op het heden te Geleen gehouden Pro vinciaal Kapittel der Ongeschoeide Carme- lleten is tot Provinciaal der Ned. Provincie gekozen de Hoogeerwaarde pater Corne lius Lunnissen. Binnenland NIEUWE KANSELIER DER NEDERLANDSCHE ORDEN. Baron van Geen benoemd. Bij Koninklijk Besluit van 27 April J.l. is met ingang van 1 Mei 1939 aan den ad judant in buitenge .vonen dienst van Hare Majesteit de Koningin gepensionneerd lui- tenant-generaal-titulair bij het Koninklijk Nederlandsch-Indisch leger S. A. Drijber, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van Kanselier der Ne- derlandsche Orden, onder dankbetuiging voer de vele door hem in die getrekking bewezert diensten. Hij is tevens bevorderd tot Commandeur in de Orde van den Ne- deilandschen Leeuw. Tot kanselier der Nederlandache Orden is benoemd de kamerheer in buitengewo nen dienst van Hare Majesteit de Konin gin, tevens oud adjudant en oud-particu lier secretaris /an Hare Majesteit de Ko ningin, F. M. L. baron van Geen, te 's-Gra- venhage. Met de benoeming van baron van Geen is de traditie in eere gehouden, dat beur telings oud-officieren van de landmacht en van de marine de functie van kanselier der Nederlandsche Order bekleeden. Baron van Geen is oud-zee-officler en hU volgt generaal Drijber op, die door een oud-offi cier van de marine was voorafgegaan. De meeste bekendheid heeft de nieuwbe noemde kanselier verkregen in z(jn bijna dertigjaren loopbaan ls partlculitr-secre- tarls van H. M. dc Koningin, toen hij uit dien hoofde vrijwel dagelijks met alle lagen der bevolking contact onderhield. Door zijn zeventigsten verpanrdag 15 Juli 1936. Geen overal groote sympathie weten te verwerven, hetgeen ook na zijn op de meest eervolle wijze thans vijf jaren gele den verkregen ontslag ls gebleken, o.a. bij z(jn zevzntigste verjaardag 15 Junli 1936. WASSENAAR Aanrijding. De voetganger S. alhier werd gisterenavond omstreeks 9 uur b(J het oversteken van den Papeweg aangere den door een luxe-auto, bestuurd door de J. uit Voorschoten. Hij bekwam een ver wonding aan het hoofd en ls overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. Buitenland ZES PERSONEN DOOR EEN CYCLOON GEDOOD. MEXICO, 29 April (A N.P.). Het Noor den van den staat Nuevo Leon is door een cycloon over een lengte van 120 K.M. bij een breedte van 80 K.M. geteisterd. Plan ten werden vernield en veel vee is omge komen. De matericele schade is aanzienlijk, telefoon- en telegraaflijnen werden ver nield. Zes personen zijn omgekomen en 31 ge wond. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 28 April. Groen ten veiling. Per 100 kg.: prei 5.90—9.50, kroten, gekookt 4—6, uien 3.50—3.60, peen 4.90—13.80, andijvie 9—23, sla 517, aardbeien 1.80, stamboonen 72, peulen 7884, witloof 17—27, postelein 1218, spina zie 4—5, per 100 stuks: komkommers 3.608.80, bloemkool 1144, salade 1.304.00, per 100 bos: pieterselie 0.90 -3.70, radijs 0.60—2.10, selderie 0.30— 1 80, uien 1.00—1.50, peen 517, rabar ber 1.004.è90, raapstelen 4070 cent. Boter. Aanvoer 1955 kg. Prijzen: pri ma Fabrieksboter 1.38 en prima Boeren- boter 1.191.27 per kg. Handel matig. Turfmarkt van 24 tot en met 29 April lange turf geen aanvoer, prijzen 8—9 per 1000 stuks. UTRECHT, 29 ApriL Vee. Totaal aan gevoerd 4080 stuks vee, w.o. 1200 runde ren. Stieren 2528 ct. per pond; handel kalm, prijzen onveranderd; slachtkoeien 2e srt 31—35 ct., idem 3e srt 2430 ct. per pond; handel matig, prijzen vrijwel gelijk; vaarzen 120200, melkkoeien 140250, LEIDEN. Geboren: Cornells Petrus, s. v. D. 8. Dickhoff en C. I. M. Stikkelman Dolce, d. v. L. Favier en W. C. Stol Adrian* Maria, d. v. A. H. v. Egmond en M. H. v. Heeringen Elizabeth, d. v. P. v. d. Stel en E. M. Chrispijn Maria, d. v. G. P. de Bock en M. Schouten Theresia Maria, d. v. C. A. Visser en Th. M. E. Kriek Adria- nus Willem, z. v. A. Witkamp en J. v. d. Klis Angenieta Lena, d. v. J. G. v. d. Water en A. L. de Haas Abraham, z. v. J. J. Dreef en P. Bloemendaal Johannes, z. v. J. Langhout en A. W. de Jong Catha- rina Cecilia Maria, d. v. J. E. v. d. Berg en G. C. Deters. Antonia Maria Johanna, d. v. G. A. Mooijekind en A. M. Spreeuw. Ondertrouwd: A.v. Deursen Jm 29 j. en E. M. Plu jd 28j. A. J. Erades Jm 22 j. en M. J. Verhoeven jd 21 j. Gehuwd: C. C. Verhejj v. W(jk jm tn. M.-U. Vermeer jd. Overleden: A.J. Dobbe zn 15 J. G. Kuipers hsvr. van J. Kikkert 53 j. C. M. de Groot hsvr. van W. Mooyekind 49 J. J. M. Hulber, hsvr. van G. Meijers 68 J. A. J. Ramak hsvr. van D. v. d. Akker, 81 J. kalfkoeien f 150—260, varekoeien 90— 200, per stuk; handel kalm, prijzen onver anderd; 140 magere kalveren 40110 p. stuk; handel gedrukt, geen lagere prijzen; 1080 nuchtere kalveren f 46.25 p. stuk; handel redelijk, prijzen iets hooger; 700 magere varkens 22—34, schrammen 15- 21, 560 biggen 1015, p. stuk; handel kalm, prijzen onveranderd; 160 magere schapen 11—22, per stuk; handel kalm, prijzen gelijk. 180 weidelammeren f 40, per stuk: handel vlug, prijzen iets hooger. Zuivel. Aanvoer 300 K.G. boter f 1.56, 100 K.G kaas 50—70 ct.. per K.G.; 50.000 eieren 3.30—4.00 per 100 stuks. BOSKOOP, 29 April Bloemen. Rozen: Pechtold 4075, Claudius Pernet 67, Briar- clif 45, Butterfly 40—76, Rosalandia 30— 60. Florex 80—101, Edith Helen 50—80, Aug. Noack 40—61, Else Poulscn 50—82, Ellen Poulsen 40—60 Queen Mary 75—108, Rhod. Pink Pearl. 30. Rhod. Catubressle 2535, Lathyrus 20, Clematis Prins Hen drik 170. LEIDERDORP, 28 April. Eiercnveillng.- Prijzen: kippeneieren 3.10—3.70, eenden eieren 2.50—2.00 per 100 stuks, boter 50— 60 cent, kaas 18—29 cent per pond, kippen 0 50—1.00, konijnen 0.20—2.15, duiven 1017 cent, ganzen 8.—jonge hanen 38 cent per stuk. LEIDDSCHENDAM, 28 April. Groenten- tiling. Eng. komkommers le soort 12 16, 2e soort f 8—10, 3e soort 5—9, gele komkommers le soort 13—18, 2o soort 1012, 3e soort 68. krop-la le soort 2.80—5.80, 2e soort f 1.00—2.20, stoofsla 4 508 50, peen 2225, bloemkool le soort 15—36, 2e soort 7—12. tomaten midd. 30— 35 gr. ronden 2934, 2e soort 28—34, 3e soort 17—20, bonken 2030, andijvie per kg. 1217 postelein 10—12, spinazie per 4 kg. 10—12 cent, rsapstelen 0.30—1.00, rabarber per 100 bos 2.504.50, snUboonen 7086 cent, ra dijs 0.00—2.10, prei 14—10, selderie /-0a60—1.50. ALPHEN a. d. RIJN, 28 April. Grocn- tenvelling. Per 100 kg.: spinazie 2.50 5.00, postoleii 1015, per 100 bos: radijs f 0 60—1.50, selderie 0.701.10, peen 10 —18, per 100 kg.: andijvie 18—20, per 100 stuks: Kropsla I 2.504.60, Idem II 1.402.30, Eicrenveiling. Aanvoer 10.000 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.30—3.70, eenden eieren 2.702.80, kalkooneieren 7, gan zeneieren 5.— per 100 stuks. ZOETERWOUDE, 20 April. Veiling Alg. Belang ln café Hollander. Aanvoer 3798 stuks. Prijzen: kippeneieren 3 103.70, eendeneieren f 2.40—2.80 per 100 stuks, konijnen 0 141.25, eenden 60 cent per stuk, kaas 1417 cent per pond. Handel vlug. KATWIJK a. d. RIJN, 28 April. Groen- tenveiling. Per 100 kg. kroten 1.25—1.75, waspeen 1013.25, spinazie f 2.503.25, ptr 100 stuks sla 7—7.10. per 100 bos: radijs 0,751.55, rabarber 3.004 20, n.antselen 60—05 cent. VINKEVEEN, 28 April. Grocntenvelling Poste'ein 11—14, spinazie 2.50—4.00, peulen 58—82, atooMa 4.30—5.30 per .00 kg., kropsla 1.105.10 per 100 krop, rabarber 48, radijs 1.00—1.60 per 100 bos, violen 43 cent per bak. LOOSDUINEN, 28 April. Groentenvcl- ling. Bloemkool le soort 2945, 2e soort 14—22, kaskomkommers le soort 1 8 20 —10 60. 2e soort 6 408 30. 3e soort 5 20 —6.80, perziken le soort 18—25, 2e soort f 11—17, 3c soort f 6—8 per 100 stuks; to maten A f 64—08, idem B 04—08, Idem C 54—62, idem CC 34—50, idem bon ken 42—00, spinazie 1013 rent per 4 kg, postelein fVf)84 cent per 0 kg., sala de. le soort 2.30—4 00 idem 2e soort 1 —2.60 per 100 krop, raapstelen 0.60—1 30, rnapste'en 4055 cent, rabarber f 2.70— 4.70, selderie 0.90—1.70. prei 12.00— 12 80 andijvie f 313 en komkommerstok f 313 per 100 ke.. stoof«la 1845 cent per 6 kg. Pepers 2 70—3 20 en koolrabi 5 per 100 stukj. aardbeien I 2.80— en idem II f 2.10 per kg., eieren 4.104.20 per lfO stuks. WI88ELNOTEBRINGEN <AM8TF»nAM) 44,05 1.871/,

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3