RIJNSTREEK VRIJDAG 28 APRIL 1939 DE LEIOSCHE COURANT TWEEDE BUD - PAG. 7 OEGSTGEEST Geslaagd Ruiterfeest. Onder groote belangstelling werd gisterenavond in de Ruiteresportschool „Oegstgeest" een car- roussel gegeven. Verschillend burgerlijke en militaire autoriteiten woonden dit feest bij. We merkten o.a. op Burgemees ter van de Sande-Bakhuyzen, Mevrouw v. d. Sande Bakhuyzen, Overste Buurman, de heer B. de Koning, enz. Hofenk's Melodymakers brachten de juiste stemming, zoodat het openingsnum mer, een carioussel, gereden door de ver- eeniging „St. George", buitengewoon in den smaak viel. Nadat deze vereeniging zich in de front linie had opgesteld, bood de heer Broek man in eenige welgekozen woorden een ruiter-vaandel aan. Namens de carroussel- vereeniging dankte de heer Menten voor deze bijzondere attentie, welke door de le den op zeer hoogen prijs is gesteld. Zy lie ten dit blijken door aanbieding van een fraaie bloemenmand aan de familie Broek man. Het eerste trad de directeur zelf op, be rijdend een neg jong paard, dat nog slechts 8 maanden in dressuur was. Hiermede werd blijk gegeven van de bijzondere dressuur- kunst, waarover de heer Broekman be schikt. De Manoeuvre a la flèche, gereden door de dames Kan bier en Wachter, was voor zeker een der fraaiste programma-num mers. Als intermezzo werd een film ver toond van den op 19 Maart gehouden wed strijden. De vier kleine ruiters gaven voor hun leeftijd keurige staaltjes van ruiter- kunst te zien en ontlokten een langdurig applaus. Ook het patrouille-springen door 3 hee- ren en 3 dames werd met groote belang stelling gevolgd. Het laatste nummer voor de pauze „Vlaggen-Manoeuvre", gereden door 10 as piranten, wekte aller bewondering. Het was een aardig nummer voor deze jeugdi ge personen, elk getooid met de verschil lende kleuren van onze Nederl. vlag. Na de pauze volgde Quadrille, gereden door 4 dames en 4 heeren, gevolgd door nog een drietal nummers, die allen bijzon der slaagden. Gaarne brengen wij onzen lof aan de di rectie voor de keurige organisatie en de deelnemers feliciteeren wij met het suc ces. Het was een genotvolle avond. NOORDWIJK Gemeenteraadsverl.l:zing. Het poli tiek advies, samengesteld door de R.K. Staatspartij afdeeling Noordwijk voor de eerste 6 plaatsen op de groslijst, waarvoor a.s. Zondag gestemd zal worden is als volgt sarAengesteld: 1. A. C. Meijer; 2. J. C. v. d. Meer; 3 A. A. Meskers; 4. W. P. de Vreede; 5. J. v. Leeuwen en 6. C. G. J. Alkemade. SASSENHEIM JUBILEUM M. J. A. POST. Maandag 1 Mei a.s. zal de heer M. J. A. Post, hoofd der R.-K. Jongensschool 25 jaar werkzaam zyn aan die school. De heer Post was eerst onderwijzer aan genoemde school, daarna eenige jaren aan de R.-K. ULO-school, terwijl hij nu eenige jaren hoofd is. Maandagmorgen zal het feit op intieme wijze in het K. S. A.-gebouw herdacht worden. Benoeming. Tot onderwijzer aan de R.-K. ULO-school is met ingang van 16 Juni a.s. benoemd de heer L. B. Bouwhuis, uit Raalte. VOORHOUT Geboren: Theodoras Reinier Corne lius z. v.C. O. de Vroomen en C. A. M. J. Dames. Gijsbertha Catharina d. v. W. H. van Wouw en E. de Brabander. Petrus Johannes Maria z. v. J. M. Hoek en M. P. Koek. Theodoras Hendricus z. v. H. J. Nulkes en C. ^yitteman. Gehuwd: J. van Schaik 26 j. en M. Storm 31 j. te Katwijk. WARMOND Volksbond. Onder voorzitterschap van den heer M. J. Hogenboom vergaderde de R.K. Volksbond in hotel de Stad Rome. Aan de orde kwam hierna de behandeling van de agenda voor de Centrale raadsver gadering Na eenige discussie werd beslo ten den afgevaardigden een vrij mandaat mede te geven. Het woord was hierna aan den penningm. tot het uitbrengen van het financieel verslag. Hieruit bleek, dat de vereeniging een batig saldo te boeken had van 63.17. Den penningm. van het onder steuningsfonds deelde mede dat een batig saldi te boeken viel van 78.72 terwijl het St. Nicolaas comité een overschot te boe ken had van 0.57. In het St. Nicolaas- comité werden gekozen de heeren L. J. v. d. Kerkhof en C. Zevenhoven. Door den voorzitter werden hierna eenige mede- deelingen gedaan met betrekking tot de viering van het 25 jarig bestaan van den Volksbond. Des morgens zal een H. Mis worden opgedragen, waarby de voorzitter het op prijs zou stellen, indien allen zoo veel mogelijk aanwezig zouden zyn. Ter gelegenheid van dit jubileum zal een feestavond worden gehouden en het bleek, dat dit zeer in den smaak van de aan wezigen viel. Tijdens de bijeenkomst werd een collecte gehouden waarvan de op brengst ten bate van de kas van de ver eeniging Hulp in Nood kwam. Deze collec te was een groot succes. De voorzitter sloot de bijeenkomst, na eerst nog de aanwezi gen aangespoord te hebben bij de as. de gemeenteraadsverkiezing hun stem uit te brengen op no. 1 van de R.K. Staatsparty ALPHEN AAN DEN RIJN DE GRAAL OPGERICHT! De geheele Katholieke jeugdbeweging ter plaatse thans in centraal georganiserden vorm. Voor de mannelijke jeugd tot en met de 17 jaren bestaat in onze Sint Bonifacius- parochie sinds jaren de Kruisvaart en, na dat enkele weken geleden voor de ouderen met groote, enthousiaste deelname zyn opgericht de Sint Josephsgezellen en de Katholieke Jonge Middenstandersvereeni- gir.g, is door de geestelijke overheid alhier de zorg voor de geestelijke en algemeene vorming van de vrouwelijke jeugd met groote voortvarendheid en grondig ter hand genomen. Nadat Deken Z. de Korte in de meisjes congregatie een inleiding had gehouden tot de oprichting van een afdeeling van de Graal hier ter plaatse en als gevolg daar van zich reeds een 28-tal meisjes voor deze vrouwelijke jeugdvereeniging tusschen de 14 en 17 jaren als lid had aangemeld, vond gisteravond in het Sint Pancratius-gebouw onder leiding van de plaatselijke Graal- leidsters, de dames L. van Hofwegen, J. Janmaat, S. van Niekerk en N. Scheerder de eerste bijeenkomst plaats voor het tref fen van de eerste maatregelen die beslis send moeten zijn voor goede functionee ring. Hiermede zijn dan ook de eerste stap pen gezet op het terrein van de geestelijke en algemeene vorming van de vrouwelij ke jeugd in onze parochie, waarnaar veler verlangen uitging. Nu de eerste stappen in die richting ge daan zijn, zal, naar wij vernemen, voor de ouderen meisjes binnen niet al te langen tyd eveneens door de Graal een afdeeling worden opgericht. EEN CARILLON IN DEN RAADHUIS TOREN. Een geschenk, dat klinkt als een klok! Nadat door verschillende omstandighe den het plan van een aantal ingezetenen om het gemeentebestuur als 'geschenk van de burgerij bij de ingebruikneming van hat nieuwe raadhuis een imitatie carillon aan te bieden, tijdelijk moest blijven ras ten, zyn sinds eenige weken de voorbe- WASSENAAR Vereeniging van Oud-leerlingen. In café van der Zalm hield de vereeniging van Oud-leerlingen der Tuinbouwcursus- sen haar maandelijksche ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer H. Schipper. De voorzitter, vroeg toestem ming der vergadering om een plan van acctie te ontwerpen met het doel meer waardeering te verkrijgen voor de tuin- bouw-diploma's, hetgen door de vergade ring zonder hoofdelijke steming werd goed gevonden. Het woord werd nu verstrekt aan den heer Caron tot het houden van een lezing over zijn gehouden voetreis door de Fran- sche Alphen. Namens de vergadering werd hartelijk dank gebracht voor het vele interessante door den heer Caron naar voren gebracht. ZOETERMEER Gemeenteraadsverkiezing. In de ge houden vergadering van de kiesvereeniging afd. Zoetermeer van den Vrijheidsbond zyn voor de op 22 Juni as. te houden stem ming voor leden var. den Gemeenteraad de volgende candidates gesteld: 1. J. D. P. van Duyvenbode (aftr.)2. Ch. J. Noordam; 3. W. C. Oudshoorn; 4. J. Jan- se; 5. G. van Staalduinen; 6. E. van den Burg; 7. Sj. Meinsma; 8. P. H. Groenheyde; 9. A. Muilwijk; 10. A. Huijsman. De candidaten, gesteld door de Chr. Hist. Unie zijn: 1. G. van Straalen (aftr.); 2. J. N. van Reeuwyk; 3. P. Baxmeier; 4. M. de Groot; 5. Ant. van Beek; 6. J. Akkerman; 7. J. Piso. De candidaten gesteld door de St. Ger. Party zijn: 1. J. M. van der Tas (aftr.); 2. H. Blonk; 3. A. Zegwaard; 4. J. C. van Dorp; 5. J. Dogterom Hz. Èmma-bloempje. De Woensdag gehou den „Emmabloemcollecte" bracht in deze gemeente een bedrag op van 139.06. Geboren: Maria Johanna, d. v. P. Hoo- gendoorn en C. A. van Dorp Abraham, z. v. A. van Straalen en J. H. van der Mast Louise, d. v. T. van der Tang en G. van Beek Jan, z. v. A. Hoekstra en M. van Egmond Cornelia, d. v. A. van Stuijven- berg en J. A. Vogelzang. Ondertrouw d: J. E. van der Maas, oud 31 j. en C. Dogterom, oud 23 j. J. Sluiter, oud 35 j. en E. A. Alexander, oud 25 j. H. J. van Winden, oud 31 j. en A. C. P. van der Helm, oud 26 j. Getrouw d:C. van Eerden, oud 26 j. en E. E. Dontje, oud 24 j. O v e r 1 e d e n: H. de Vries, vrouw van J. Staalstra, oud 55 j. W. van der Spruit, oud 73 j. weduwe van H. C. Koorn te Haar lemmermeer. Ingekomen: W. Th. M. van Bohemen, van Zundert C. J. Overdevest, van Berkel en Rodenrijs L. M. J. van der Schantz, van 's-Gravenhage Wed. D. van der Graaf, van Bleiswijk N. L. van der Salm, van LeidscSendam P. Berkien van IJssel- stein. V ertrokken: A. M. Boon, naar Hel mond W. H. de Jongh, naar Wyk by Duurstede C. J. Gouweleeuw naar 's-Gravenhage P. J. H. van der Mast naar Bloemendaal. reidingen tot dit doel opnieuw met kracht ter hand genomen. Het verleden jaar ge vormde comité is belangrijk uitgebreid en nadat van verschillende zijden spontane medewerking was toegezegd, is men thans met de voorbereidende maatregelen zoo ver gevorderd, dat de volgende week met de inzameling der benoodigde gelden kan worden begonnen. In de laatst gehouden vergadering van het comité, waarin thans ongeveer 70 per sonen uit alle deelen der bevolking zitting hebben, is wel duidelijk de wensch naar voren gekomen om het reeds zoo lang be staande plan thans in den kortst mogely- ken tijd tot uitvoering te brengen. Una niem was men van oordeel, dat de bur gerij ook in deze een taak heeft te ver vullen en dat het van een bedenkelijk ge brek aan gemeenschapszin zou getuigen, wanneer de ingezetenen bij een gebeurte nis als deze zouden achterblijven van hun medeleven met den groei der gemeente blijk te geven. Een carillon was tot voor kort een luxe, welke slechts de groote steden zich kon den veroorloven. Dank zy de geweldige vorderingen der techniek is het thans ook voor kleinere gemeenten mcgelyk gewor den in het bezit te komen van een klok kenspel, dat niet voor dat in de steden be hoeft onder te doen en waarmee dus ook hier aan nationale feestdagen en andere belangrijke gebeurtenissen, welke de ge heele bevolking raken, den noodigen luis ter kan worden bijgezet. Van dit geschenk, dat „klinkt als een klok", zal dus in de eerste plaats de bur gerij zelf profiteeren en het comité twijfelt er dan ook niet aan,, of de groote en klei nere gaven zullen, wanneer dezer dagen met de geldinzameling wc-rdt begonnen, in zoo ruime mate binnenvloeien, dat reeds de volgende maand ook Alphen a. d. Rijn haar carillon zal bezitten en het zich by de binnenkort te verwachten heuglijke ge beurtenis in het Oranjehuis zal kunnen doen hooren. Teneinde den ingezetenen eenigen in druk te geven van het effect van een der gelijk klokkenspel, zooals dat, naar men weet, o.m. ook in de raadhuizen te Hil versum en Goes in aangebracht, heeft de heer W. den Hertog Azn. zich bereid ver klaard de volgende week tijdens het dage- *lijksche gramofoonuurtje eenige. door de Philipsfabrieken beschikbaar gestelde pla ten, via de Radiccentrale ten gehoore te brengen, terwijl voorts tydens de geldin zameling de geluidswagen van den heer den Hertog door de gemeente zal trekken en daarbij eveneens een proefje zal geven van de carillonmuziek, zooals die binnen kort van den raadhuistoren zal klinken. Men toone dus ook in deze weer eens, dat ons volk één is, wanneer het er om gaat daden, die van goeden burgerzin ge tuigen, tot stand te brengen. Laat elkeen, wanneer straks op natio nale hoogtijdagen de klokken van het ca rillon hun vaderlandsche liederen over de gemeente doen hooren, kunnen zeggen, dat ook hij aan dit waardige geschenk van Alühen's burgerij zijn steentje heeft bij gedragen! E.H.B.O. De speldjesdag, gehouden den ten bate der E.H.B.O. alhier, heeft 107.69}$ opgebracht. Ondertrouwd: Izaak Kok 33 j., wonende te 's-Gravenhage en J.ohanna Francina Phihppina Schmidt 25 j. Gehuwd: A. M. de Heij 35 j. en C. W. H. Krumpelman 26 j. J. P. de Bruin 24 j. en J. Vroegryk 23 j. G. Duiker 22 j. en E. van Egmond 21 j. M. van der Weiden 26 j., wonende te Hazerswou- de en J. van Spengen 28 j. R. van den Berg, 28 j., wonende te Oudenrijn en C. A. van der Kraan 26 j. Overleden: Jacob den Ouden 70 j., geh. met M. van Vliet. AARLANDERVEEN Verkoop Kerk- en L.T.B.-schapen. Bij de Donderdag gehouden verkoop der scha pen, geweid ten bate der R.K. kerk, heb ben deze opgeoracht f 984.— Er waren er 49 stuks, dus ruim 20 per stuk. De schapen geweid ten bate van den L.T.B. hebben opgebracht f 369; hiervan waren er 19 stuks; dus ruim 18. per stuk Kooper der kerkschapen de heer A. v. Loenen, der L.T.B.-schapen de heer W. Roest. Emma-bloempje. De collecte gehou den van het Emma bloempje heeft opge bracht 16.96. BODEGRAVEN Gemeenteraadsverkiezing. De candi- datenlijst van de A. R. Partij voor de ver kiezing van leden van den gemeenteraad is als volgt samengesteld: 1. J. Burggraaf (aftr.); 2. Baan Batelaan (aftr.); 3. F. Noordhoek (aftr.): 4. B. Baars; 5. C. B. Batelaan; 6. G. Uithol; 7. A. A. Jongbreur; 8. J. J. Veerman; 9. W. J. van der Boon; 10. H. Gelderblom; 11. D. van Donk; 12. H. Windhorst. „Wilhelm Teil" In de winterwedstrijd van de Koninklijke Vereen, van Neder- landschc Scherpschutters werd een 25-^al prijzen behaald door leden van bovenge noemde vereeniging. G. Martens 1ste pr. pers. wedstrijd K. S. O.; H. Göbel 2e prijs idem; T. F. Oskam 6e prijs idem; T. F. Os kam le prijs meesterwedstrijd K. S. O.; T. F. Oskam le prijs vrije baan wedstrijd K. S. O. 2e ronde: H. Göbel le prijs vrije baan wedstrijd le ronae buks; A. Veelen- turf 2e prys idem; C. Bloemendaal 4e pr. vrije baan 2e ronde buks; A. Veelenturf 5e prijs idem. Emma-bloempje. Deze collecte heeft dit jaar opgebracht f 190.14. Dit is iets minder dan het vorig jaar, vermoedelijk door het buitengewoon ongunstige weer. Geboren: Dirk, z. v. P. Turkenburg en L. M. van Scherpenberg Marinus Cor nelia, z. v. H. Broekhof! en F. Veldhuizen Reina Willemina, d. v. D. van Vreeden- daal en A. Uithol. Gevestigd: S. Siegers en gezin, Prin senstraat 59, van Gouda J. J. van Dam en echtgenoote, Zuidzijde 92, van Alphen aan den Rijn P. van der Ploeg en gezin, Noordzijde 80, van Moordrecht. V e r t r o k k e n: L. Th. H. Demandt en gezin naar Utrecht, St. Janshovenstraat 17 Th. J. Steenbergen, naar Zwammerdam (woonschip) A. H. Reneman naar Voor burg, Parkweg 52 A. Zaal (wed. G. P. van Achterberg) naar Zwammerdam. DE KWAKEL Coop. Boerenleenbank „Uithoorn". In de gehouden, algemeene vergadering van bovengenoemde boerenleenbank ten huize van J. J. Verhoek, die geleid werd door den heer I. Koole, wegens ziekte van den voorzitter van den Raad van Toezicht en wegens absentie van den vice-voorzit- ter, bracht de kassier een keurig verslag uit, dat instemming oostte. Verkiezing. Als bestuurslid werd herko zen de heer J. van Doorn en als lid van den Raad van Toezicht de heer Jac. van #erden gekozen de heeren A. W. van Poel- de Heuvel. Tot plaatsvervangende leden geest en H. Nigten. De kassier werd als afgevaardigde naar de Centrale Bank gekozen. Uit het finantieel verslag maken wij op, dat er ontvangen is aan spaargelden ƒ282.942.37 en terugbetaald 273.925.63. Terugontvangen voorschotten 42.905.62 en gegeven voorschotten f 36.492. Uitgege ven rente aan spaargelden f 17.141.35. Vol gens de winst- en verliesrekening is er een wist over 1938 te boeken van 3 549.83. B.V.L. Schietwedstrijd. Uitslag op 26 April 1939: Jac. Meyer 94 punten, G. Voorn 89. C. Schijf 91, C. de Horde 92. C. Verlaan 76, H. Brosius 92, C. v. Zaal Mz. 91, L. G. de Jong 88, H. Vermey 94, C. v. d. Burg 93. G. van Oostwaard 89, C. Plas- meyét 93, P. J. Graven 80. HAZERSWOUDE (Groenendijk) H. Vormsel. Op Maandag 1 Mei a.s. zal door Z.D.H. Mgr. Huibers, Bisschop van Haarlem, in onze Parochiekerk het II. Vormsel worden toegediend en wel te 12 uur. Personalia. Aan de R.K. St. Joseph- school is als extra leerkracht benoemd mej. F. B. Swart uit Amsterdam. KOUDEKERK Geboren: d. van J. D. Corts en A. M. Roos. Getrouwd: Cornells Christianus Henricus Kroft, wonende te Ter Aar 31 jaar en Catharina Maria Heemskerk, 31 jaar. Ondertrouwd: Cornelis van Wie- ringen 24 jaar wonende te Hazerswoude en Ingetje Jongeneel 21 jaar LEIDERDORP Gemeenteraadsverkiezing. Voor den gemeenteraad is namens „Gemeentebe lang" de volgende lijst van candidaten op gemaakt: No. 1. A. de Jong, 2. A. Rijns- burger Tzn., 3. M. Dekker, 4. T. v. d. Wolk, 5. H de Koning, 6. P. de Buyn. De C.-H. Kiesvereeniging heeft de candidatenlijst opgemaakt voor de a.s. ge meenteraadsverkiezingen. Deze lijst ziet er als volgt uit: No. 1 M. Splinter, 2. J. Rijns burger, 3. P. Ph. Deumer, 4. C. de Graaf Wzn ,5 P. v. d. Kwaak, 6. M. v. Winkel, 7. J. Nagtegaal, W. Ramp, 9. M. v. d. Vel den, 10. D. v. Malsen. NIEUWKOOP Geboren. Johanna Maria, dochter van A. C. var. Koert en M. C. van den Haak; Petras Cornelis, zoon van P. Wouters en R. Blom; Theodora Maria Johanna, dochter van J. Baas cn G. C. H. Harteveld; Maria Johanna, dochter van J. G. van de Loo en H. Eijs. NIEUWVEEN Gemeenteraadsverkiezing. Door een groote groep arbeiders is op een dezer dagen gehouden vergadering het besluit genomen bij de a.s. Gemeenteraadsverkie zing met een vrye lijst uit te komen. De candidatenlijst vermeldt: 1. K. Koren; 2. C. Rietveld; 3. D. Zemel, 4. K. Morsink. De Gemeenteraadsverkiezing zal alhier plaats vinden op Donderdag 8 Juni. Gevaarlijke bocht verdwijnt. - De scher pe gevaarlijke bocht in. den Bloklandsche weg bij de Driesprong zal spoedig tot het verledene behooren. De langs dien bocht staande heg wordt op het erf van den vee houder H. de Graaf enkele metera terug gezet en 't wegdek ter plaatse aanmerkelijk verbreed. Het werk wordt uitgevoerd door het per soneel van de Prov. Waterstaat. O n d e r t r o u w d: W. M. A. Schyf, 27 j. en Apol. v. Tol, 27 j. Klaas Kok 40 j. en Klaaske N. de Jong. 38 j. G e h u w d: W. J. Klijn en Joh. W. Len- ting. Overleden: Gerbrand Breur, 79 jaar. NOORDEN Ongeval. De veehouder J. B. alhier kwam op het erf van zijn boerderij te vallen en was niet meer in staat op te staan De ontboden geneesheer constateerde dat zijn rechterbovenbêen was gebroken en achtte overbrenging naar een ziekenhuis te Leiden noodzakelijk. TER AAR Ziekcnhuisverpleging. Voor de zes tiende ledenjaarvergadering van de R.K. Vereeniging tot verlichting der verplo- gingskosten in ziekenhuizen, welke werd gehouden in het café Verhoef onder praesi- dium van den heer M. Hölscher, bestond geen groote belangstelling, waaruit zeker mag geconcludeerd worden, dat het alge meen beleid naar wensch gaat van de le den. anders.... Na opening met den Chr. groet en ver welkoming. komen terstond de notulen aan de orde, met hierop aansluitende het jaarverslag van den secr.-penningm., den heer Togni. Eerst een globaal overzicht en dan cyfers. Het ledental bedraagt 1088 per sonen boven de vijftien jaar en 713 er on der, bij elkaar een vermeerdering van 150 leden. De afdeeling vrij vervoer telt 644 leden, wat een beduidende teruggang in houdt. Er zijn verpleegd geworden 47 per sonen met 900 ligdagen en 87 leden zijn op kosten van vry-vervoer van en naar het ziekenhuis gebracht. Het verslag over Jf financiën, even eens voorgedragen door den heer Togni, gaf ons het ongunstige beeld te zien van de vereenigingskas. De ontvangsten zijn 2520.77, uitgaven 2408.41, 'n batig saldo van 112.36 of te wel een teruggang van 478.71. Moch hier een reuze vermeerde ring van de uitgaven worden geconstateerd ook de afdeeling vrij vervoer gaat in de- zelfle richting, doch in niet zoo'n versneld tempo. Dit batig saldo is teruggeloopcn met 26.44 De heer W. v. d. Hoorn, Jzn. bracht namens de controle-commissie rap port uit over het beleid des penningmees ters. Niets gaf aanleiding tot op of aan merkingen, weshalve de commissie advi seert, den penningmeester van zyn punc tueel gevoerd beleid te dechargeeren. Dit geschiedde met volle instemming van de vergadering. Voor het volgend jaar zijn tot leden van de verificateurscommissie aan gesteld de heeren W. v. d. Hoorn Jzn en P. Blom. Met de bespreking over den algemeencn toestand der vereeniging, kwam eerst het plan naar voren van het Maatschappij fonds te Alphen, dat aanstonds een verze kering gaat openen voor operatiekosten, tegen een premie van drie cent per week. Daar dit ontwerp niet voorziet in het mee- verzekercin van particulieren boven een bepaald inkomen, werd besloten toch voorstellen te doen in deze richting en tevens te informeeren bij de federatie van het Wit Gele Kruis. Wyders stond men geruimen tijd stil bü het stijgen van het aantal patiënten aaar de ziekenhuizen en het gebruik maken van de vry-vervoer-regeling. Het bestuur zal de medewerking vragen van de heeren doktoren, wat mogelyk tot succes kan lel den. By de sluiting deelde de voorzitter mede, dat het bestuur voorloopig nog door zal gaan, maarwordt de aanval op de kas te machtig, dan zal verhooging van con tributie niet uit kunnen blijven. WOUBRUGGE Gemeenteraadsverkiezing. Naar wij vernemen zal door „Gemeentebelangen" bij de eerstvolgende raadsverkiezing uit gekomen worden met een lijst van de vol gende samenstelling: T. Verzaal, J. de Graaf, C. M. v. d. Nagel, G. Kroes en Y. Verkade. Zyn wij goed geïnformeerd, dan zullen aan de e.k raadsverkiezing deel nemen de R.K. partij, de C.-H. partij en de A.-R. partij en de partij Gemeentebelangen. Hierdoor verdwijnt de S.D.A.P. Zooals de samenstelling van de bekende lijsten thans is. zulen niet in den Raad terugkeeren de leden: J. Walraven en Chr. v. d. Nagel. ZOETERWOUDE Collecte. Gedurende de week van 1 tot 6 Mei zal in deze gemeente een collecte gehouden worden ten bate van de Natio nale Stichting te Wolfheeze: „Tehuis voor alleenstaande Blinden". Onnoodig te zeggen, dat deze collecte ten zeerste wordt aanbevolen. Voor bijzonderheden leze men de adver tentie in dit nummer. ZOETERWOUDE (H. R.) Gemeenteraadsverkiezing. Zondag a s. vanaf na de vroegmis tot 12 uur des mid dags zal in het patronaatsgebouw aan den Hooge Rijndijk de stemming plaats heb ben voor aanwijzing van de volgorde van de candidaten voor den nieuwen gemeen teraad. De candidaten zijn de heeren P. Bruines, W. C. de Groot, P. J. Tyssen Thz., A. H. Volleberg en L. Zwetsloot. Deze aanwijzing moet geschieden volgens het z.g. puntenstelsel. Voor de na-men moe ten cijfers gezet worden en wel van 1 tot en met 5. De candidaat die men wenscht of die men het meest geschikt acht, geeft men het cijfer 1, die daarna het cijfer 2 en zoo vervolgens tot 5 toe. Elke andere ma nier van stemmen maakt het biljet ongel dig. Leden die geen .stcmbewijs mochten ontvangen kunnen zich hierom vervoegen bij de heeren Chr. Kluiters. Hooge Rijndijk F 119 en N. Zwetsloot, Hooge Rijndijk F 162b. Dringend wordt aan alle leden aanbe volen van hun recht om te stemmen ge bruik te maken.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7