OMGEVING HOE MEER LEDEN HetNoordwijksche bloemenfestijn Burgemeester tevreden, maar niet voldaan De bloeiende bollen velden VRIJDAG 28 APRIL 1939 DE I.WSCHE COTJRAflT TWEEDE BLAD - PAG. 6 DE DAG VAN DEN ARBEID. Algemeene Oproep De Commissie moet zich ernstig afvra gen, of de belangstelling dit jaar wel zoo groot zal wezen, als zij zich heeft voorge steld. Wat toch is het geval? Slechts vier orga nisaties hebben zich opgegeven voor het vervoer van hun vaandel, zoodat, als dit aantal niet vergroot wordt, dit een slecht resultaat moet worden genoemd. Besturen van organisaties, geeft allen het antwoord op het onzekere, door zoo spoedig mogelijk op te geven, of uw vaandel in de kerk ge plaatst moet worden Stelt het niet uit, Za terdag 29 April kan dit nog geschieden aan het Secretariaat van de Commissie, Lage Rijndijk 39. Laten wij allen er voor zorgen, dat de wensch van den hoogeerwaarden Deken bewaarheid zal worden. Vorig jaar na afloop der plechtigheid uitte ZijnHoogeerw .zijn voldoening er over, dat de kerk zoo goed gevuld was, maar, zoo vervolgde hij, „volgend jaar moet de kerk te klein wezen". Aan alle Katholieke hoofd- en handar beiders is op 7 Mei de gelegenheid openge steld om te bewijzen, dat zij zich gaarne stellen onder de bescherming van den H. Joseph, den Patroon van den arbeid. KATHOLIEKEN! Voor degenen onder u die het nog niet wisten of het niet wilden gelooven moet het dezer dagen toch wel duidelijk zijn ge worden, dat er ook in onze stad nog een beduidend aantal anti-papisten en anti-God propagandisten zijn. Men raadplege hier voor slechts de uitslag van de op 19 April gehouden Statenverkiezing en het vele vuil dat voor dien datum in uw brievenbus werd gedeponeerd. De stroom van schimp en laster over onze Kerk en godsdienst verspreid hield niet op en heeft ongetwijfeld ook nu weer bij velen een verkeerd inzicht over onze Kerk en priesters doen ontstaan. Wanneer wij het groote gevaar van deze verderfelijke propaganda inzien dan zal het ons niet moeilijk vallen de hulpzame hand te bieden, om te trachten deze door laster misleide menschen tot betere in zichten te brengen. Hiertoe bieden u de goedkoope 3 en 5 cents uitgaven van de Kath. Actie „Voor God" een schoone gele genheid. Wij hebben het u al meerdere malen gevraagd: koopt, leest en verspreidt deze brochures. Het is dezer dagen juist een jaar gele den, dat onze propagandisten met deze ac tie zijn begonnen. Over de resultaten zijn wij zeker niet ontevreden, maar toch ook weer niet voldaan. Onze standplaats is u toch wel bekend? Bij de Korenbrug Za terdagsmiddags van 4 tot 10 uur op de Leidsche Zaterdagavondmarkt, kenbaar aan het opschrift boven onze tentwagen, Katholieke Actie „Voor God". In het tweede jaar van onze actie reke nen wij op meer belangstelling. Bestuur Algm. R.-K. "Propaganda- club „Dr. Schaepman". R. K. WIJKVERPLEGING. Aan het verslag van de R. K. Vereeni ging tot Wijkverpleging alhier over het jaar 1938 is het volgende ontleend: Met groot vertrouwen op de toekomst biedt het Bestuur zijn verslag over 1938 aan. Dit vertrouwen is zoo groot, omdat in het afgeloopen jaar onze vrienden ons in staat stelden, om een gedeelte van de noodige herstel-werkzaamheden aan onze gebouwen te kunnen verrichten. Nieuw hout, verf en soldeer zijn maanden lang de stille, maar dure bewoners van onze wijk huizen geweest, terwijl de vorst eind De cember door haaf schade bijna onze kas leegschudde. Buiten onze kleine groep vrienden staan echter nog veel belangstellenden, die niet ■weten, dat onze vereeniging een instelling van liefdadigheid is. Zoo gemakkelijk wordt vèrgeten, dat zulk een vereeniging niet alleen de liefdadigheid beoefent, maar zelf ook moet bestaan van de milddadigheid. Wij brengen dank aan alle medewerken den, in het bijzonder aan de zes Eerw. Zus ters-Verpleegsters. Eén onzer Verpleegsters, de Eerw. Zus ter Bibiana, heeft haar werkkring in Leiden verlaten en werd opgevolgd door de Eerw. Zuster Verpleegster Angela. Dank brengen wij aan het Gemeentebe stuur, den Gemeente-Geneeskundigen Dienst en den Armenraad voor den onmis- (baren steun, dien wij mochten ontvangen. Hulp werd als volgt verleend: In de wijkgebouwen: Binnenvestgracht 6486 verplegingen aan 719 personen. Middelstegracht 6594 verple gingen aan 696 personen. Oostdwarsgracht 4850 verplegingen aan 1054 personen. To taal 17930 verplegingen aan 2469 personen. Aan huis: Binnenvestgracht 14992 verplegingen aan 719 personen. Middelstegracht 14056 ver plegingen aan 741 personen. Oostdwars gracht 11769 verplegingen aan 651 personen. Totaal 40817 verplegingen aan 2111 per- NAAR DE VLOOTREVUE. Morgen, Zaterdag, bestaat er gelegenheid om tegen verlaagd tarief per spoor naar Rotterdam te gaan. Wij verwijzen voor bij zonderheden naar de advertentie in dit nummer. Handelsregister K. van K. Wijziging: 2881. fa. Albert de Lange v/h W. G. van Wijk. Alphen aan den Rijn, van Mandersloostraat 34. Tabak en sigaren (en gros, en detail). Uittr. E.: A. de Lange, Alphen aan den Ryn, d.d. 1 Febr. 1939. de afd. Leiden der Ned. Vereen, voor Luchtbescherming telt, des te beter kan zij aan haar doel be antwoorden. Geeft U nog heden op als lid bij den heer D. C. KOK, Rapenburg 9 - Telefoon 80". De contributie (naar draagkracht met een minimum van 25 cent 's jaars) behoeft voor niemand een bezwaar te zijn. Tooneel LAATSTE ABONNEMENTS- VOORSTELLING Soubrette. Het Centraal Het waren Cees Laseur en de zijnen, die gisteravond de serie van acht abonne- ments voorstellen in den Leidschen Schouwburg sloten met een blijspel van den Franschman Jacques Deval, getiteld „Soubrette". De titel van het onderhavige blijsoel werd ontleend aan de oude soubrette-rol, het kamermeisje in de klassieke comedie en later ook in de operettes en lichtere opera's, dat een eigen functie vervulde naast de jeune amoureuse, den jeune pre mier, den père noble enz. Behalve dat deze wel voor de komische noot had te zorgen, ging er ook een zekere stuwende kracht van uit in de intrige. Hier wordt de soubrette-taak waargeno men door een Fransche jonge dame, die in het geheim gehuwd is met een rijken Amerikaanschen jongeman tijdens diens verblijf in de Fransche hoofdstad. Het echt paar begeeft zich naar New-York, waar ae jonge echtgenoot zijn ouders denkt te zul len verrassen met zijn -jeugdige Fransche vrouw. Maar de omstandigheden blijken dermate in ongunstigen zin te zijn veran derd, dat hij het beter acht zijn huwelijk voorloopig geheim te houden. Wat er toe leidt, dat de echtgenoote als kamermeisje haar intrede doet m dit ontredderde gezin ener alles wat scheef lag weer over eind weet te brengen. Het is een vrij simpel geval, dat echter met Fransche charme is uitgewerkt tot een geestig verhaal. De hoofdrol van de gebroken Ameri- kaansch koeterwalende Parijsche stu dente was bij Mary Dresselhuys in buiten gewoon goede handen. Zij was op en top het beweeglijke figuurtje, dat voor deze „soubrette"-functie vereischt wordt en zoozeer overheerschte haar spel, dat de overigen op de tweede plaats kwamen, of schoon ook zij voortreffelijk spel gaven. Jan Teulings gaf een vlotte creatie van den zoon des huizes, terwijl Cees Laseur den vader uitbeelde van het in moeilijk heden geraakte gezin; zijn voornaamste scène was haast te tragisch voor een blij spel. Péronne Hosang voldeed zeer goed als zijn meer Amerikaansch getypeerde echt genoote, terwijl Rie Gilhuys en Dini Heynes de jonge dames afdeeling te ver zorgen hadden, wat hun uitstekend afging. Vermelden wij tenslotte nog een aardig geteekenden butler van Cor Hermus. Een slot van deze serie van acht. DE WERKLOOSHEID. Het aantal bij den dienst van Sociale Za ken ingeschreven werkloozen bedroeg op 27 April j.l. 3095; op 28 April 1938 waren er 4026 en op 29 April 1937 4282 werkzoe kenden ingeschreven. Voor de verschillen de bedrijfstakken zijn de aantallen thans: bouwarbeiders 598, fabrieksarbeiders 174, kantoorpersoneel -164, hotel-cafépersoneel 72, houtbewerkers 113, kleermakers 40, kappers 2, schoenmakers 10, landarbeiders 98, metaalarbeiders 413, sigarenmakers 19, technici-opzichters 25, textielarbeiders 213, transportarbeiders 782, typografen 49, voe dingsmiddelenarbeiders 200, vrouwen 123. Totaal 3095. Hedenmorgen is op de 4e Binnenvest gracht een koe bij het uitladen van een wagen op hol geslagen. Het dier liep naar het Galgcwater, sprong te water en zwom totdat het de voormalige Kweekschool voor Zeevaart had bereikt. Daar wist het op den wal tc komen en koelde het zijn drikt op het ijzeren hek. Door een andere koe bij het wilde dier te plaatsen kalmeer de het en liet het zich gedwee vangen. Voor de geheel met patiënten van Ende geest, Voorgeest en Rhijngeest en tevens voor genoodigden vond gisterenavond in de Centrale Ontspanningszaal van Ende- gcest een opvoering plaats, welke gegeven werd door Kinderen van „Voorgeest". Op- g-voerd werd de Kinder-operette „Het zieke Prinsesje" in 4 bedrijven en 6 too- neelen. Het geheel stond onder leiding van het personeel der school van Voorgeest. Mevrouw Doorn verleende haar medewer king aan de piano. De opvoering kan als een succes be schouwd worden. Op keurige en vlotte wijze hebben de Kinderen van Voorgeest het geheel tot zijn recht doen komen. Voor de goede leiding en de groote opoffering van het personeel der school komt allen een woord van lof toe. Men kan met vol doening op de goed geslaagde opvoering terug zien. Het hoofd der school, de heer D. Dullemont, mej. M. de Wekker, fröbel onderwijzeres en mevrouw Doorn, pianiste mochten bewijzen van sympathie in ont vangst nemen in den vorm van bloemen. Tijdens de pauze werd gramofoonmuziek ten gehoore gebracht. De geneesheer-directeur Dr. F. J, Stuurman heeft in welgekozen woorden dank gezegd tot de medewerkenden voor dezen goed geslaagden avond. Ieder jaar vooruit Al de Noordwijkers, die een bloementa- pijtje voor hun deur gelegd of hun huis met fleurige guirlandes en festoenen heb ben behangen, verdienen een getuigschrift van goeden burgerzin. Want het is, dunkt ons, voor geen twijfel vatbaar, dat het ideetje van het „Bloemen- comité", als het tot volle rijpheid uit kan dijen, de vermaardheid van Noordwijk ten goede zal komen. En voor een plaats als Noordwijk beteekent vermaardheid: bloei en welvaart. Er zijn er, die deze bloemen-strooierij een beetje belachelijk probeeren te maken, of iedere medewerking weigeren omdat zij het nut van deze reclame niet inzien. Zij onderschatten toch- wel de magische aantrekkingskracht van de samenvoeging dier twee woorden: „bloemen" en „bad plaats" Al is er in de zomermaanden geen bloem meer te zien, toch zal de reputatie, eert bloemen-oord bij uitnemendheid te zijn, de naam Noordwijk in binnen- en bui tenland met een aureool van natuurpracht omgeven. Al is in het voorjaar de zee nog zoo .koüd, dat alle visschen rheumatiek hebben en de kwallen als ijsklompen op den bodem liggen, het dartele harinkje, dat tulpen eet en tot embleem van de bloe- menbadplaats is verheven zal menigeen naar de zee lokken op een tocht door de Bollenstreek. En wie als vreemdeling ééns in Noord wijk is geweest, komt er wis en zeker te rug. Om Noordwijk zulk een renommée van fleurige luxe te bezorgen, daartoe is de opzet van het bloemenfestijn wel bizonder geëigend. De opzet is goed, doch wil het plan lukken, dan moet de 'deelname groo- ter, algemeener worden. Het is de derde maal, dat dit feest wordt gehouden; het aantal deelnemers aan den versier-wedstrijd is ieder jaar gestegen ook dit jaar maaij een getal van 52 is toch veel te gering. Als voor het volgend jaar de bewoners van alle hoofdverkeerswegen der gemeen te de handen ineensloegen, om én collec tief én individueel te gaan versieren, dan zou de aardige indruk, die men nu reeds van het bloemenfestijn krijgt, verveelvou digd worden tot een film van kleurige, geurige, fleurige impressies. Een grootsch geheel is dus nog niet be reikt. Dat neemt niet weg, dat hetgeen ge presteerd werd bewonderenswaardig is. De kleuren-combinaties en het dikwijls zwierige of rijk-afwisselend patroon zijn een studie waard. Op den duur zou men in zijn keuze uit geput raken men wil toch niet ieder jaar hetzelfde patroontje uitwerken en daarom vestigen wij de aandacht op de vele mogelijkheden,- die actualiteiten bie den als versierings-motief. In Noord wij k-aan-Zee zagen wij het sleed je van Prinses Beatrix in Grindelwald en in Noordwyk-Binnen, langs de Voor straat, de parapluie van Chamberlain naast de Engelsche vlag een pracht van een parapluie, waarvan de vouwen keurig wa ren nagebootst! Zulke ideeën openen heerlijke visioenen van verkiezingsstrijd in bloemen. Overigens zyn allerlei voorwerpen nage bootst, o.a. een tennis-court, de vuurtoren, een sigaar en vele kronkelende vischjes. Bij het Huis ter Duin kan men regels tul pen aanschouwen, vervaardigd van hya cinthen! Hyacinthen schijnen zich het beste voor versiering te leenen, ofschoon een huis in de Voorstraat, behangen met gouden en roode festoenen, laat zien, wat er met tul pen bereikt kan worden. Ook het Raadhuis heeft tulpen-vensterbanken, terwijl het omgeven, is door Poetaz Narcissen. Van de collectieve inzendingen, die nog maar gering in aantal zijn, spant die van de Chr. School aan de Wilhelminaschool de kroon. Wat is daar gewerkt! Echte kunst stukjes zijn er gemaakt: een schelpenvis- scher in zyn kar, een schip door meeuwen voortgetrokken, een molen, en dan de ge laarsde kat (met keurige snorrebaardjes!), Klein Duimpje, een kabouter (allerleukst is het „verlichte" lampje) en nog veel meer. De Kath. Jongenschool heeft ook een mees terwerk voor elkaar gebracht: het Neder- landsche wapen, met een fier klauwende leeuw. Voor het Juvenaat zagen wij een legkaart van felle kleuren en temidden daarvan een „natuurgetrouwe" en rake na bootsing van het Wilhelminaduin. Enkele vereenigingen hadden een goed voorbeeld gegeven, door collectief in te zenden: de Kon. Ned. Middenstandsbond de Winkeliers ver. en de Reddingsbrigade aan Zee en de Schaakclub „Daniël Nooten- boom" bij het Lindeplein. Moge hun voor beeld navolging vinden! Het bloemencomité, bestaande uit de heeren S. P. C. van Wely, G. Litjens, J. v. d. Meer, A. Overvelde en B. Braun kan tevreden zijn over het welslagen van deze derde poging om het bloemenfeest ingang te doen vinden bij de burgerij. Wie vol houdt, wint. Ook dit comité zal men eens dank weten voof zijn onversaagd streven de naam van Noordwyk groot te maken. De opening. In het „Huis ter Duin" heeft gistermid dag de opening van het bloemenfeest plaats gehad door den burgemeester, den heer J. van den Mortel. Bij deze plechtig heid waren njede tegenwoordig de beide wethouders, de gemeente-secretaris, de heer Ike en vele genoodigden. Na een welkomstwoord van den heer Van Wely hield de burgemeester een kor te toespraak, daarin een beroep doende op aller medewerking. Er is wél niet beslist tegenwerking, maar een beetje meer sa menwerking zou wel op haar plaats zijn. Spr. zeide, dat ieder jaar de mogelijkheden, welke deze versierkunst biedt, opnieuw be keken worden, opdat men door hier te sti- muleeren, daar te ecarteeren en telkens op nieuw te probeeren op den duur iets be reikt, dat uniek zal worden. Als men spr. vraagt, of hij tevreden is, antwoordt hij categorisch: neen. Als alle ingezetenen hun huis versierden met zulk een smaak als b.v. de heer Alkemade aan de Voorstraat, dan zou dat iets feeëerieks opleveren. De burgemeester bracht ten slotte dank aan het bloemen-comité voor zijn dikwijls ondankbaar werk. Een kinderkoor, onder leiding van den heer Th. H. Polman zong daarna eenige vroolyke .bloemenbadplaats"-liedjes, waar bij zij enthousiast met ruikers hyacinthen en tulpen zwaaiden. Door de aanwezige journalisten werd daarna een rondrit gemaakt langs de aar digste ontwerpen. De jury, bestaande uit de heeren Billego en Buurman uit Leiden, kende de volgen de prijzen toe. LEIDSCHENDAM Gemeenteraadsverkiezing. In de ge houden vergadering van de A.R. kiesver- eeniging besloot de vergadering tot sa menwerking bij de a.s. gemeenteraadsver kiezing met de Chr. Hist. Unie door met een gemeenschappelijke lijst uit te komen onder voorwaarde, dat de vereeniging pro paganda kan maken voor den A.R. candi- daat, die als nummer 2 op de candidaten- lijst zal komen. Aanvaardt de C.H. deze voorwaarde niet, dan komt de A.R. met een eigen lijst uit. Komt de A.R. met een eigen lijst, dan zal" deze als volgt er uitzien: 1. K. Vink; 2. T. Borst; 3. H. de Ruyter; 4. A. Kraan; 5. A. G. Slingerhsnd; 6. H. G. van Kampen; 7. H. Groeneveld. Komt de A.R. en C.H. met een gecom bineerde lijst, dan zal de volgorde aldus zyn: 1. C.H.; 2. K. Vink; 3. een CH.; 4. T. Borst; 5. een C.H.; 6. H. de Ruyter, enz. RIJNSBURG Tuinbouw. Het koude weer dat na een paar mooie dagen telkens weer de lentestemming doet verdwynen, is voor de telers van den koudengrond-producten niet nadeelig. Integendeel. Hierdoor blij ven de prijzen vrij goed op pel. Zelfs na een kleine inzinking herstellen deze zich weer. Waspeen, het voornaamste product, ging gemiddeld voor 1.50 tot 2.70 per kist van 20 K.G. Prei noteerde van ƒ10. tot J 12.50 p. 100 K.G. Uien brachten van /4.40 tot ƒ5.20 p. 100 K.G. op; Kroten ƒ110—1.90 p. 100 K.G. Witlof ƒ12.50— 18.30 per 100 K.G. Radijs ƒ1.402.10 per 100 bos. Bloemen. De omzet aan „Flora" was over Maart zeer gunstig, n.l. 173.247.65 tegen 146.383 45 in Maart 1938. Dat is nu bijna 27.000 meer. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUWOVERZICHT. Het is den laatsten tijd zoo, dat de weersomstandigheden voor een groot deel de gang van zaken ongeveer bepaalden en de rest hing af van de vraag of er van een product nog naar buiten ging. Want al is de veiling hier voornamelijk op het bin nenland aangewezen, de algemeene prijs Zondag j.l. heeft voor de bollen streek tusschen Haarlem en Leiden een groote teleurstelling gebracht, om dat het ongunstige weer velen heeft weerhouden van het fraaie schouwspel van de bloeiende hyacinthèn- en tul penvelden te gaan genieten, zoo schryft ons de K.N.A.C. Het koudere weer heeft echter ook weer zijn lichtzijde; immers hierdoor is de bloei vertraagd. Zondag a.s. be^ staat er dan ook een groote kans op een gunstigen stand van de bollen velden. Menig veld, dat bij aanhou dend warm weer reeds van de bloe men zou zyn ontdaan, zal nog in bloe staan. In ieder geval bevinden de vroeg« tulpen zich a.s. Zondag in het mooi ste stadium van hun ontwikkeling Als het weer wil meewerken zal hel Zondag in de bollenstreek ongetwij feld een drukke dag worden. hangt toch voornamelijk af van de export, vooral als het betreft artikelen waarvan nog meer dan voldoende is, met name Spi nazie, Sla, Waspeen, Witlof. De prijs van Waspeen ging steeds met schommelingen. Niet iederen dag was er vraag voor En geland, doch niet zoodra kon men hier voor weer een gedeelte plaatsen, of het was merkbaar aan de prijs. Soms was deze van ƒ1.20 tot ƒ2.10 per kist. om den vol genden dag te ryzen tot f 1.90—2.70 per kist van 20 K.G. Alhoewel de prijs voor Witlof soms aan de dalenden kant was, kon zelfs op de ongunstigste dagen nog van 13.— tot 17 50 genoteerd worden, terwijl een an deren dag van ƒ16.60 tot ƒ21.50 werd be taald. Kroten bleken niet meer het ge vraagde artikel te zijn, zooals steeds hier mede het geval was. Er werd steeds een goed loonende prijs betaald, doch sinds en kele dagen loopt het verkeerd. Aanvanke lijk van 1.60- tot f 3.50 per 100 K.G., was de noteering de laatste dagen van ƒ0.90 tot 1.50 per 100 K.G. Dat zal voor me nigeen een tegenvaller geweest zijn. Ge durende het geheele seizoen, van zoo on geveer Oct. 1938 tot voor een week bracht dit product geregeld een loonende prijs op. Nu is het anders. Spinazie is een artikel waarvoor men geen warm weer moet hebben. Als het koel weer is kan Spinazie vrij goed ge plaatst worden en ook de aanvoer blijft dan vrij normaal, doch zoodra de zon zich een paar dagen laat zien, is het mis, finaal mis. Er is dan ook een groote schommeling in de noteering voor dit product, van f 2.50 tot 4.50 per 100 K.G. Prei laat zich ge makkelijk verkoopen tegen goede prijzen. De hooge prijzen komen immers vanwege de schaarschte van dit artikel. Gekocht werd van 8.10 tot 10.30 per 100 K.G. Voor Uien was iets meer vraag. Toch bleef de prijs onvoldoende voor de be trokken aanvoerders. Het product kost veel aan onderhoud en heeft een groot ge wichtsverlies na enkele maanden bewaren. Radijs gaf geen bevredigende uitkomst. De prijs varieerde van 1.50 tot 2.30 per 010 bos. Het wachten is nu weer op wat gun stiger weer. Het kan ook te koud zijn. LISSE R.K. Woningbouwvereeniging „Het Gezinsbelang" In het Patronaatsgebouw van de H H. Engelbewaardersparochie hield de R K. Woningbouwvereeniging „Het Gezinsbe lang" haar 4e jaarvergadering onder presi dium van den heer W. F. M. Buschman. In zijn openingswoord riep de voorzitter een bijzonder woord van welkom toe aan de heeren J. L. de Haan en P. Romijn, toe gevoegde bestuursleden van gemeente wege, en maakte in korte trekken gewag van de nieuwe bouwplannen der vereeni ging. De secretaris, de heer A, Th. van dei- Aart, bracht zijn notulen uit, welke on veranderd werden gearresteerd. De waarnemend secretaris, de heer J. N. Boekei, memoreerde in het jaarverslag het verloop van het jaar 1938, waarin een leden- en 15 bestuursvergaderingen, waren geweest. Voor de a.s. nieuw-bouw is een voorschot aangevraagd van rond 93000.— Door het bestuur is over deze bouw tot architect benoemd de heer C. W. Barn- hoorn en tot dagelij ksch opzichter de heer N. Kieft. Dank bracht hij in zijn verslag aan de heeren J. C. de Haan en P. Romijn, die veel hebben bijgedragen tot de voor bereidende werkzaamheden om tot de bouw te komen. Hierop bracht de administrateur der ver eeniging, de heer J. H. M. Bulten, verslag uit van den financiëelen toestand. De las ten hebben in 1938 bedragen aan rente en aflossing 3.814.94; aan afschrijvingen 511.36; aan assurantiën 16.32; aan be lastingen 566.35; aan storting in het on- derhoudsfonds 720.06; aan onderhoud huizen 352.94; aan algemeene onkosten 355.36, totaal 6.317.33. De baten hebben in 1938 opgebracht: aan huren 6.156.80; aan contributies 46.en aan interest 216.75, totaal 6.419.55 alzoo een batig saldo van 102.22.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6