AGENDA WOENSDAG 26 APRIL 1939 DE LF.WSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 c Abonnementsprijs: voor Leiden 18 cant per week; 2.5ü per kwartaaL BU onze «genten /O cent per wwk; 2 60 per kwartaal. Franco per poet 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal Losse nummers 5 cent, met gellL Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 80 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 20 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. V HOE WORDT HET WEER? «ET BLUFT NOG FRISCH. De BUI seint: Verwachting: Voor het geheele land: Heldere nacht met lichte tot matige nachtvorst, overdag gedeeltelijke bewolkt met weinig verande ring in temperatuur, overwegend droog, zwakke tot matige meest Noordelijke wind. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: bewolkt, matige Noordelijke wind, 7 gr. C. Vlissingen: licht bewolkt, zwakke N.O. wind, 7 gr. C. De Bilt: licht bewolkt, zwakke N. N. O. v/ind, 7 gr. C. Groningen: bewolkt, zwakke N. W. wind 5 gr. C. Maastricht: regen in het laatste uur, ma tige Noordelijke wind, 5 gr. C. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. De vore van lage drukking, welke gis teren in ons land zware bewolking en plaatselijk regen bracht, trok in den nacht verder Zuidwaarts en nam in diepte af. Na het passeeren van deze vore klaarde het weer op en daalde de temperatuur tegen den ochtend tot om het vriespunt. Het hoofdminimum van de depressie trok van Denemarken naar de Botnische Golf en nam eveneens in diepte af. Het bracht langs zijn baan plaatselijk matige tot zware neerslag. Tegelijkertijd breidde het gebied van hoogen luchtdruk op den Oceaan zich verder naar het Oosten over de Brit- cche Eilanden uit. Ook op IJsland steeg de luchtdruk, zoodat thans over geheel West- Europa de wind Noordelijk is en koude luchtmassa's rechtstreeks van het Poolge bied uit Zuidwaarts stroomen. Het verder doordringen van deze koude lucht ging jn Zuid-Frankrijk gepaard met zware neer slag, plaatselijk vergezeld van onweer (Biarritz 30, Lyon 27 rn.m.). Alleen in Polen en Hongarije is het nog betrekkelijk warm. In de koude lucht is het weer over dag gedeeltelijk bewolkt, des nachts is het echter helder, en daalt de temperatuur ten gevolge van uitstraling zeer sterk. Op den Cceaan bevindt zich ver in het Westen een vrij diepe depressie. Deze dringt echter slechts langzaam in de richting van IJs land door, zoodat de koude Noordelijke luchtstrooming aanvankelijk nog aanhoudt. LUCHTEMPERATÜUR. 8.7 gr. LICHT OP VOOR FIETSER9 e.a.t Van Woensdagnamiddag 7.45 uur tot Donderdagmorgen 4.10 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 27 April voorm. 8.20 en nam. 8.45 uur. Maan onder 1.34 uur Donderdagnacht. Maan op 11.50 uur Donderdagmorgen. SPIONNAGE VOOR DUITSCHLAND? De heer Wijnkoop heeft aan den minis ter van Buitenlandsche Zaken de volgende vragen gesteld: Heeft de minister kennis genomen van de tijdens het Engelsche spionnageproces- Kelly gedane mededeelingen, volgens wel ke in dienst van Duitschland staande agenten van Nederland uit zouden werken, welke agenten den schakel zouden vormen tusschen den Duitschen geheimen dienst en andere landen? Is de minister bereid, een onderzoek naar de juistheid van deze mededeelingen in te stellen, o.a. door het inwinnen van inlichtingen ter zake bij de Engelsche rc- 'geering, en zoo haar mocht blijken, dat die mededeelingen op waarheid berusten, voor het vervolg den arbeid der genoemde agen ten in en van uit Nederland door scherpe doelmatige maatregelen onmogelijk te ma ken? GEDEPUTEERDE VAN DER WEIJDEN. Zooals we hebben gemeld, is gisteren in de vacature, ontstaan door het overlijden van Jhr. von Fisenne, tot lid gekozen van Gedeputeerde Staten van Zuidholland de heer M. P. van der Weijden (R.K.) te Ze venhoven. Daar de heer v. d. Weijden ook lid is van de Tweede Kamer en het geen gebruik is, dat deze twee ambten door één persoon worden vervuld, kan de vraag rijzen of de benoeming tot Gedeputeerde het heengaan zal beteekenen van den heer v. d. Weijden uit de Tweede Kamer. Naar wij vernemen, zal dat niet het ge val zijn, daar de vervulling van het nieuwe ambt slechts een tijdelijk karkter zal dra gen. Met September immers komen de ver leden week nieuw gekozen Provinciale Sta ten bijeen, die dan ook uit hun midden nieuwe colleges van Gedeputeerden kiezen, zoodat dan vanzelf het thans aanvaarde mandaat eindigt. Wie de nieuwe leden zul len zijn van het college, valt thans uiter aard nog niet te zeggen. DE VERKIEZING VAN Mr. BOLSIUS VOOR DE PROV. STATEN. Bij het bericht over den officieelen uit slag van de verkiezingen der Provincialen Staten van Zuid-Holland werd medege deeld, dat van de officieus vermelde geko zenen niet gekozen is de heer Wittenberg (R.K.) uit den Haag, in wiens plaats komt mr. E. J. M. H. Bolsius (R.K.) te Leiden. Om misverstand te voorkomen, zij thans nog medegedeeld, dat de benoeming van mr. Bolsius, eersten candidaat op de lijst voor den kieskring Leiden, ook bij den officieusen uitslag reeds onmiddellijk vast stond. DE UITVAART VAN DEN DEENSCHEN GEZANT Rouwdienst in de R.K. kerk aan het Bezuidenhout te 's-Gravenhage In de kerk van Onze Lieve Vrouw van Goeden raad aan het Bezuidenhout heeft hedenmorgen de pauselijke internuntius, mgr. Paolo Giobbe, een H. Mis van Re quiem opgedragen voor de zielerust van den overleden Deenschen gezant Z. Exc. Harald de Scavenius. Het stoffelijk over schot stond bij het priesterkoor opgebaard. De vele kransen en bloemstukken, waar onder een groote krans van Koningin Wil- helmina, een van de Zwitersche re geering, bij welke de heer Scavenius was geaccrediteerd, een van den Raad van Ministers, een van den deken van het corps diplomatique enz. waren in de Maria kapel neergelegd. Bij den ingang van de kerk was aan weerszijden een eerecompagnie van de grenadiers met de Koninklijke Militaire Kapel en de Vaandelwacht opgesteld. Reeds geruimen tijd voor half elf be gonnen de genoodigden het middenschip der kerk te vullen. Tot de aanwezigen be hoorden de ministers Patijn en Weiter, de deken van het corps diplomatique Z. Exc. A. de Pury, tevens vertegenwoordiger van de Zwitsersche Regeering; vele leden van het corps diplomatique; de president van het Permanente Hof van Internationale Justitie de heer Guerrero, de heer Cheng Hsi, rechter in dat Hof, voorts de minister van staat, commissaris der Koningin in de Provincie Zuid-Holland jhr. mr. H. A. van Karnebeek, de president van de Tweede Kamer der Staten-Generaal mr. J. R. H. van Schaik, de president van den Hoogen Raad der Nederlanden mr. dr. L. E. Visser, de staatsraad generaal T. F. J. Muller Massis, voorts R. A, baron van Harden- broek van Hardenbroek, grootofficier van H.M. de Koningin, E. H. Juckema van Bur- mania baron Rengers van Warmenhuizen, dienstdoend grootmeester van prinses Juliana, jhr. mr. A. M. Snouck Hurgronje, secretaris-generaal van het departement van buitenlandsche zaken, verschillende hoofdambtenaren van dat departement en vele belangstellenden. De heeren jhr. mr. G. C. J. van Reenen, chef van het protocol van het departement van buitenlandsche zaken, mr. Ch. L. F. Crommelin, mr. J. M. A. H. Luns en mr. Visser, allen van het departement van buitenlandsche zaken, geleidden de ge noodigden naar hun plaatsen. De heer Tage Buil, de Deensche zaakge lastigde, die den Koning van Denemarken bfj deze plechtigheid vertegenwoordigde, ontving aan den ingang der kerk de verte genwoordigers van onze Koningin, J. H. F. graaf du Monceau, grootmeester en kapi tein W. Romswinckel, adjudant van Hare Majesteit. Hierna ving de dienst aan. mgr. Giobbe droeg de H. Mis van Requiem op, waarvan de gezangen door het koor in de Gregori- aansche toonzetting werden gezongen. Na afloop van den dienst deed de Ko ninklijke Militaire Kapel plechtig Bach's „Wenn ich einmal soil scheiden" en het Deensche volkslied weerklinken. Het stoffelijk overschot van den heer Scavenius is vervolgens per auto naar Am sterdam vervoerd, waarbij in den kleinen stoet alleen mevr. de wed. Scavenius en eenige familieleden medereden. Per schip van de Kon. Stoombootmaat schappij zal de baar naar Kopenhagen worden overgebracht, waar Maandag de teraardesteling zal geschieden. Burgemeester van Kattendjjke overleden. In den ouderdom van 62 jaar is in den afgeloopen nacht tengevolge van hartver lamming overleden de heer D. de Graaf, burgemeester en secretaris der gemeente Kattendijke. De heer de Graaf was van 1903 af se cretaris en sedert 1917 burgemeester dezer gemeente. NA DEMOBILISATIE WERKLOOS? De door den Minister van Defensie over wogen wordende maatregelen om de dienstplichtigen te vervangen door werk- xoozen, gaf aanleiding tot een „van hoog geplaatste zijde" ingezonden stuk in de Neerlandia Pers, waaraan wij een en an der ontleenen: „De personen, die thans bij de grensbe- veiliging dienst doen, hebben recht op het volle medeleven en op de krachtige mo- reele ondersteuning van alle landgenooten aie rustig thuis konden blijven. Nu schijnt onder verschillende van deze gemobiliseer- cttn de vrees te groeien, dat zij straks bij thuiskomst zullen bevinden, dat hun werk kring door auderen is ingenomen. Immers, het bedrijfsleven moet zich thans van an dere werkkrachten voorzien. In dank voor hun terecht gevraagde diensten voor de Nederlandsche volksgemeenschap, zouden zij dus de werkloosheid, althans het ver lies van hun dienstbetrekking ontvangen. Indien het in normale tijden reeds laak baar is, dat men jonge mannen bij eerstte oefening en erger bij herhalingsoefening ontslaat, dan kan zulk een ontslag na dezen beveiligingsdienst in tijd van nood zonder overdrijving een schande worden genoemd. Er bestaat dan ook alle reden om aan te nemen, dat het overgrootc deel der werk gevers eigener beweging deze menschen terstond weer in dienst terug zal nemen. V/aar echter onder de betrokkenen in dit opzicht een ernstige vrees ontstaat en v^aar zolfs uit goedgezinde werkgevers- kringen op dit gevaar wordt gewezen, ach ten wij het noodig: le. dat het geheele Nederlandsche volk duidelijk blijk geeft van zijn sympathie voor de grenstroepen, o. a. door bij eiken werkgever de garantie te eischen van de weer in dienstneming na demobilisatie; 2e. dat de Regeering door wettelijke be- pclingen het weder in dienstnemen ver plichtend sielt. Het zal een ieder duidelijk zijn, dat het departement van Defensie thans onder hoogspanning werkt. Voor de reeds geno men maatregelen en voor de snelle indie ning der nieuwe wetswijzigingen verdient minister v. Dijk wederom allen lof. Daarom clurven wij ook aan dezen minister vragen om maatregelen als bovengenoemd te wil- ien nemen. De lasten, die hij tot heden toe aan het Nederlandsche volk heeft opge legd. heeft men bereidwillig aanvaard, overtuigd, dat het noodig was voor onze veiligheid en onze zelfstandigheid. Men kan er zeker van zijn, dat maatregelen ter be scherming van de gedemobiliseerden met volle instemmnig zullen worden ontvan gen." VERPACHTING VAN 48 BOERDERIJEN IN DE WIERINGERMEER. De geheele Wieringermeer zal in 1940 haar bestemming hebben gekregen. Evenals vorige jaren is ook thans een prospectus verschenen voor verpachting van boerderijen in de Wieringermeer, in gaande 1 Novemer 1939. Dit jaar zal de uitgifte bestaan uit 48 boederijen, nJL 25 akkerbouw-, 21 gemengde en 2 weidebedrijven met een totale opper vlakte van pl.m. 1600 H.A. Tot heden is in de Wieringermeer ver pacht een oppervlakte van pl.m. 11.750 H.A. waaronder 268 boerderijen met gezamen lijke oppervlakte van pl.m. 10.800 H.A., ter wijl het resteerende gedeelte is uitgegeven als onbehuisd land, gedeeltelijk voor uit breiding van het bedrijf van in randge meenten wonende landbouwers, gedeeltelijk voor de uitoefening van de grove tuinbouw. Dit voorjaar zijn, met ingang van 1 No vember 1939, in pacht aangeboden: 18 klei ne gemengde bedrijfjes bestemd voor land arbeiders, die aan het in cultuur brengen van de Wieringermeer hebben medege werkt en een 28-tal kleine gemengde akker bouw- en tuinbouwb-edrijfjes, bestemd voor tuinbouwers in de noodijdende tuinbouw streken in Noord-Holland, tezamen ter op pervlakte van pl.m. 460 H.A. Voorts is een oppervlakte van pl.m. 1000 H.A. aangewe zen voor blijvende staatsexploitatie. In 1940 zal nog een oppervlakte van pl.m. 2500 H.A. worden verpacht, waarmede de geheele Wieringermeer haar bestemming zal hebben gekregen. Alsdan zal de uitgifte van Zuiderzeegronden moeten worden on derbroken tot het tijdstip waarop de gron den in de droog te leggen Noordoostpolder kunnen worden verpacht. De belangstelling voor de nieuwe bedrij ven is ook thans zeer groot. Reeds hebben zich enkele honderden candidaten, die in vorige jaren moesten worden teleurgesteld, opgegeven, terwij zich ook vele nieuwe ge gadigden voor een bedrijf hebben aange meld. Door de gunstige bedrijfsuitkomsten van de vorige jaren wordt de belangstelling voor het pachten van een boerderij in de Wieringermeer steeds grooter. De pacht sommen zijn zoo gesteld, dat een flinke landbouwer er kan komen, mits hij over een bedrijfskapitaal van 300 per H.A. de beschikking heeft. OPENBAAR EN BIJZONDER ONDERWIJS. Eind 1938 waren er in ons land 4457 bij zondere en 2564 openbare lagere scholen. Bij de ulo-scholen waren er op denzelfden datum 549 bijzondere en 242 openbare. Wat het aantal leerlingen der lagere scholen betreft, dat verminderde in 1938 van de openbare lagere scholen met onge veer 7000. Voor bijzondere lagere scholen vermeerderde 't echter met ongeveer 6000. Het aantal was eind 1938 bij het openbaar L.O. 357.752, bij het bijz. L.O. 785.429. LEVENSGANG. Vertooning ten paleize Soestdijk. „Het Gezin" bevestigt het bericht, dat de film „Levensgang" op verzoek van Z. K. H Prins Bernhard in het najaar ten palei ze Soestdijk zal worden vertoond. Gelijk bekend werd de film „Levens gang" in opdracht van den Ned. R.-K. Bond voor Groote Gezinnen vervaardigd door de Zuiderfilmstudio te Venlo, waarvan de heer W. Cox Jr. de leider is. Na de zeer succesvolle tournee, welke de Bond voor groote gezinnen in dit winter seizoen met deze film maakte, mag zij deze vertooning op Soestdijk zeker wel een bekroning achten van haar filmpropa- ganda. Het zal niet vaak voorkomen wellicht zelfs nog nimmer dat een katholieke or ganisatie op een dergelijke suggestieve wij- zo haar streven en bedoelingen in hofkrin gen mocht verklaren. Het feit stemt te meer tot voldoening, omdat deze film in een fijnen verantwoorden filmvorm, een zoo zuivere manifestatie is van den katho lieken geest. Voor de Jonge Venlosche Filmonderne ming is het ongetwijfeld een erkenning van de bijzondere kwaliteiten van haar werk. „Levensgang" is thans op circa 90 avon den vertoond. In het a.s. najaar zal men er een tweede tournee mede ondernemen. Academienleuws LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Rechtsgeleerdheid op proefschrift getiteld: „De ontsluiting van Java's binnenland voor het wereldver keer", de heer D. H. Burger, geboren te Gorinchem. Geslaagd: doctoraal-examen Wis- en natuurkunde, hoofdvak Pharmacie mej. E. M. van Buu- ren, Leiden; doctoraal-examen Rechten: mevr. A. C. J. ter PoorenKruimel, Bloemendaal en dc- heer O. F. P. H. de Waard, Den Haag; candidaatsexamen Wis- en Natuurkun de, letter F, de heer T. C. Op de Hoek, Den Haag; Candidaatsexamen Indisch Recht: méj. M. van Unen, Scheveningen en de heer A. Ch. Hinze, Leiden. RECHTZAKEN Kantongerecht te Leiden Door een militaire colonne ge reden. G. J. v. d. S. te Wassenaar had zich te verantwoorden wegens het feit, dat hij op 3 Maart met zijn auto door een militaire colonne was gereden op den Lage Morsch- weg te Leiden. Als getuige werd gehoord de kapitein bij de Veld-Art. te Leiden J. v. d. Meulen die verklaarde dat hoewel er op den smal- len Morschweg geen gelegenheid was om te passeeren verdachte het niettemin toch gedaan had met als gevolg, dat hij midden in de colonne terecht was gekomen. Doordat de stukrijder de tegenwoordigheid van geest had gehad om dadelijk zijn paard op zij te trekken was een ernstig ongeluk voor komen. Het O.M. wees op het onbehoorlijke en gevaarlijke van deze manier van rijden en eischte een geldboete van 10.subs. 5 dagen. Uitspraak conform. Een onvoorzichtig automobilist. H. A. K. chauffeur te Haarlem had óp 2 Febr. met zijn auto geheel links gereden in de tunnel te Sassenheim waar bo vendien nog éénrichting verkeer is. Het ge volg was geweest, dat hij in botsing was gekomen met een tegenligger. De bestuur der van deze tegenligger verklaarde, dat het dien avond erg miste en plotseling had hij de auto van verdachte met gedimde lich ten opzich af zien komen. Een aanrijding was toen niet meer te voorkomen geweest. Eisch 20.subs. 10 dagen. Uitspraak 10.subs. 4 dagen. Ernstige autobotsingen. J. B. uit Den Haag, had op 21 Febr. een ernstige aanrijding veroorzaakt op het kruispunt nabij het Haagsche Schouw te Voorschoten. Hij was met een snel heid van 80 K.M. aan kopten rijden en had toen een voor hem rijdende auto willen passeeren, terwijl hij zag dat er tegenlig- gend verkeer aan kwam. Hij had echter gedacht er nog wel door te kunnen maar deze gedachte was niet op gegaan, want het ging niet met als gevolg, dat in een oogwenk een drietal auto's één kluwen vormden en ernstig beschadigd waren. De ambtenaar vond het rijden van ver dachte hoogst schandalig en eischte een geldboete van 2.—, subs. 20 dagen. Uit spraak conform. N. van W. uit Anna Paulowna had zich schuldig gemaakt aan een ernstige autobot sing op de Hoofdstraat te Sassenheim door plotseling het weggedeelte voor het tegenliggend verkeer met zijn auto af te sluiten. De gevolgen waren nogal ernstig geweest, want uit de nu volgende botsing was een auto finaal gekapseisd en bescha digd voor een bedrag van f 369. Bovendien had verdachte zijn capriolen nog uitgehaald op een voorrangsweg. Eisch en uitspraak voor deze manier van rijden werden een geldboete van 20. subs. 10 dagen hechtenis. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Z a t e r- d a g 22 tot en met Vrijdag 28 April a.s. waargenomen door de apotheken: Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, Tel. 1060; en A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313. Te Oegsgteest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 274. Hoe bescherm ik mijn gezin tegen LUCHTAANVALLEN? Leden van de afdeeling Lelden der Ned. Ver. voor Luchtbescherming vinden op die vraag het afdoend antwoord in tal van lezenswaardige geschriften, welke deze vereenlglng uitgeeft. Vraagt inlichtingen of geeft U nog heden als lid op bij den heer D. C. KOK, Rapen burg 3, Tel. 807. Ieder bepaalt het be drag van zijn eigen contributie (minimum 25 cents 's jaars). „GEPLAKTE" KOEIEN VERVOERD? Veehandelaar beschuldigd van dierenmishandeling. Een veehandelaar uit Purmerend bracht in December 1937 twee koeien naar de vee markt te Amstrdam. Hij zou de uiers van de beesten met collodium hebben dicht ge plakt. hetgeen werd geconstateerd door in specteurs van de Sophiavereeniging, die proces-verbaal opmaakten wegens het noodeloos kwellend vervoer van dieren. De kantonrechter te Amsterdam legde 50 boete op. In hooger beroep veranderde de rechtbank de straf in zes dagen hech tenis. Verdachte ging in cassatie en de Hooge Raad vernietigde het vonnis op grond van een vormfout. De zaak werd ver wezen naar het gerechtshof te Amsterdam, voor welk college verdachte thans terecht stond. De veehandelaar voerde aan, dat hij de beesten op de markt zonder plaksel aan de uiers had gebracht. In den wagen waren ze wel geplakt geweest, doch er is slechts ten laste gelegd, dat de koeien met de ge plakte uiers zich op de markt bevonden. Hij had de dieren juist geplakt om ze pijn en hinder te besparen. De inspecteurs van de Sohphia-vereeniging hielden vol, dat zij de koeien met geplakte uiers op de markt hadden aangetroffen. Prof. Wester uit Utrecht, gehoord als deskundige, heeft den indruk, dat koeien met geplakte uiers na verloop van tijd pijn lijden. De veehandelaars plakken, om het te doen voorkomen, alsof de koe meer melk geeft, dan in werkelijkheid het geval is. Verdachte: Er is geen boer, die er in loopt. De heer J. A. van den Akker van de Ned. vereeniging tot bescherming van die ren verklaarde, dat de actie tot het af schaffen van dezen vorm van kwellend vervoer van zijn vereeniging uitging en stuitte op groote tegenwerking van de veehouders. Ondanks een overeenkomst met den bond van veehandelaren om zijn leden aan te sporen het plakken af te schaffen, gaat men rustig door. Getuige is er van overtuigd, dat de dieren hevig pijn •lijden. De contra-deskundige, de Hilversumsche veearts G. Lubberink, was overtuigd, dat het plakken geen hinder opleverde voor de dieren: „Na zestien uur is het nog niet pijnlijk", antwoordde deze deskundige op een vraag van den verdediger mr. Bletz. De procureur-generaal mr. Versteeg con stateerde dat verdachte toegeeft, dat tij dens het vervoer uiers geplakt waren. Dit is voor het bewijs reeds voldoende. Spr. achtte het absoluut zeker, dat de die ren pijn hadden tijdens het vervoer. Het gaat er hier om, door een tijdelijke kwel ling van een dag de verkoopwaarde van de beesten te verhoogen. Opnieuw vorderde spr. zes dagen hechte nis. De verdediger mr. J. A. Bletz betoogde, dat hetgeen verdachte ten laste is gelegd geen „vervoer" is, maar „geleiden". Op dien grond moest verdachte worden vrijgesproken. Voorts achtte pleiter niet bewezen, dat de dieren pijn hebben gehad. Meer subsidiair drong pL op clementie aan. Arrest 9 Mei. Het Katholiek Comité van Actie „Voor God," schrijlt ons t 5)e S ad ap den ffiztg. In het jaar 1933 verklaarden 17 Anglikaansche geestelijken in een schrijven aan den Anglikaanschen Bisschop van Nottingham, dat het naar hun overtuiging Gods wil was, dat de Engelsche staatskerk zich met de Moederkerk ver- zoende. De Bisschop antwoordde „De eenige Unie. welke voor de Anglikaansche Kerk beteekenis heeft, is de unie met Romede stad op den Berg",

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2