BLOESEM VREUGDE SPORT DONDERDAG 20 APRIL 1939 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 HET EENIGSTE ADRES VOOR Kukler's Eerste Leidsche Glazen wasschepij en Schoonmaakbedrijf Kantoor: Van der Werfstraat 34 - Telefoon 777 J. KUKLER A ZN. De K. N. A. C. schrijft ons: Er verandert veel op deze wereld, ze ver betert en ze verslechtert, ze staat aan een ontelbaar aantal wijzigingen bloot, zoodat wij menschen nooit met zekerheid kunnen voorspellen wat hel volgend jaar ons zal brengen. Maar één ding blijft onveranderd, onberoerd door de eeuwen heen: het is de natuur met haar dochter de Godin Flora. Is het niet een van de charmes van Moe der Natuur, dat wij met onfeilbare zeker heid kunnen profeteeren, dat zy tijdens den winter slaapt, in hel voorjaar tot le ven komt, in den zomer jubelt en in den herfst langzaam den winterslaap ingaat? Na vele koude en donkere maanden wijst de kalender eindelijk de lente aan en het b of de natuur ons dezen tyd van het jaar •en voorproefje wil geven van de pracht, waarin zij zich binnenkort zal gaan tooien. Haar bollen heeft zij reeds de eerste kleu ren geschonken en nu wordt haar levens kracht merkbaar aan de vruchtboom en. De Nederlandsche bloesem is byn.' even befaamd als de Hollandsche bloembol, maar hij is wat kleurenpracht betreft wel licht nog de meerdere. Is er iets schoo ners denkbaar dan die duizenden giganti sche bouquetten. die hun suggestief decor hebben gekozen in de heldere groene wei landen van de lage landen? Een oude tra ditie getrouw trekken jaarlijks vele bloe menliefhebbers naar de vier groote cen tra van het bloesemparadijs: De Betuwe met annex de Over Betuwe, Zuid-Lim burg, de Beemster en Zuid-Beveland. Wie den tijd voor zichzelf heeft, doet zonder twij fel het verstandigste cp een vroegen zon- nigen ochtend zijn wagen uit de garage te halen en met een kalm gangetje de boomgaarden in alle richtingen te door kruisen met het eene en enkele doel om dwalende te genieten. Helaas zijn de mees ten van ons aan een zekeren tijd gebonden, met gevolg dat zij langs de kortste route 't meeste willen zien. Het is dus hoofdzake lijk voor deze automobilisten, dat de K. N A. C. hieronder eenige routes laat vol gen. Van Utrecht uit kan men via Culemborg en Geldermalsen de bongerdstreek bin nenrijden. De eerste indruk is er een van verbluffende pracht. Waardenburg ligt voor ons, het roemruchtiee 6lot. dat eens GEMENGDE BERICHTEN ERNSTIG ONGELUK BIJ BEGIN VAN BRAND Concierge te Assen in vlammen gehuld Gistermorgen is bij een begin van brand, dat ontstond in een bijgebouwtje van den Raad van Arbeid aan de Stationsstraat, te Assen, naar de „Asser Crt." meldt, een ernstig ongeluk gebeurd. De concierge van het gebouw, de heer B. Kok, was bezig de kachel op te rakelen van de centrale verwarming, toen plotse ling een kleine ontploffing ontstond, naar de oorzaak waarvan thans een onderzoek wordt ingesteld. De vlammen, die oogenblikkelijk van alle kanten uitschoten, deelden zich mede aan zijn kleeding en in een oogenblik was de heer Kok in vlammen gehuld. In allerijl ontvluchtte de concierge het gebouwtje, om te trachten by een waterkraan in den tuin de vlammen te dooven. Daarin slaagde hij, doch niet eerder, dan nadat bijna zijn ge- heele kleeding was verbrand. Overdekt met ernstige brandwonden vonden buren, die het onheil hadden zien gebeuren, den concierge, toen zij toeliepen om hem de helpende hand te bieden. Dok ter Wielinga, wien terstond om medische hulp werd verzocht, kwam even later ter plaatse en gaf order, dat het slachtoffer met den meesten spoed naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. De toestand van den heer Kok, die in het bijonder aan het gezicht en aan zijn handen en beenen ern stige brandwonden had opgeloopen, werd niet zonder gevaar geoordeeld. Ondertusschen trachtten omwonenden met een slang op de waterleiding de vlam men meester te worden. Daarin slaagde men in zooverre, dat de werkzaamheden van de brandweer beperkt behoefden te blijven tot de nablussching. Nader wordt gemeld, dat de heer Kok hedennacht aan de opgeloopen brandwon den is bezweken. BRAND TE OLDEBROEK. Gistermiddag heeft te Oldebroek een felle brand gewoed, welke ontstaan is in een schuur bij d° landbouwerswoning aan den Bovenstraatweg, bewoond door de ge zinnen van der Heide en H. Plette. De schuur, welke met stroo bedekt was, was weldra een vuurzee. Spoedig sloegen de vlammen over naar den hooiberg en eenigen tijd later begon ook de woning te branden. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat binnen korten tijd huis, schuur en hooiberg verloren waren. Zes varkens zijn in de vlammen omgekomen, terwijl één varken moest worden afgemaakt. De brandweer kon een nabij gelegenwon-'rg voor het vuur behoeden. in romantischer tijden, verdedigd werd door een fiere, dappere edelvrouwe en dat nu rustig en vredig tusschen de bebloemde boomen, mijmert over vervlogen glorie. Verder gat het weer, Opynen is het vol gend doel, 's zomers beroemd om het uit zicht over uiterwaarden en rivier, 's win ters berucht wegens de angstige stormen, die hier kunnen woeden. Over de Waal- bandijk rijden we naar Ophemert en reeds èenige kilometers verder ontdekken we de trotsche St. Maartentoren van het oude Tiel, welke uit een reusachtige bloeiende bongerd omhoog stijgt. Nu kunnen we den dijk volgens naar IJzendoorn, Ochten, Do de waard, Hien en verder naar Arnhem. Ook kunnen we het graafschap Teister- bond binnenrollen naar Avezaath en Zoe- len om vandaar over Valburg naar Eist te rijden. En waarom zouden we niet, nu we ons toch in deze richting bewegen, een be zoek brengen aan de Over-Betuwe, het mooie land, dat by Pannerden begint en door de twee grijparmen van Neder Rijn en Waal begrensd wordt. De boomgaar den liggen hier voor het grijpen en ze zijn zeker niet minder bloesemrijk dan in de „beroemde" Betuwe. Wat zoudt u zeggen van de volgende route: Arnhem, Hussen, Angeren, Doomenburg. Gent, Haalderen, Bemmel. Huissen, Elden, Arnhem, of zoo u wilt Nijmegen, Lent, Bemmel, Ressen, Aam, Huissen, Angeren, Doornenburg. Gent, haalderen. Bemmel, Lent, Nijme gen. Nu is de Betuwe niet de eenige boom gaarden-rijke streek van ons land. Behal ve-in het prachtige Zuid-Beveland is er in de Beernsterpolder in Noord-Holland heel wat te zien. Er zijn jaren geweest, dat de Beemster de mooiste kersen-, peren- en appelbloe sems voortbracht, maar helaas, die jaren zijn voorbij De bongerds hebben voor bouwterrein plaats moeten maken en noe- wel de kwaliteit van de** bloesem nog even hoog staat aangeschreven, zyn de boom gaarden kwalitatief sterk achteruitge gaan. Het verdient ir deze polder aanbeve ling uw eigen weg te zoeken, hetgeen ove rigens geen moeilijkheden op kan leveren, indien u den dijkweg Noord Beemster— Zuid Beemster niet te er uit hel oog ver- De brand is vermoedelijk ontstaan door dat kinderen met lucifers hebben gespeeld. Verzekering dekt slechts gedeeltelijk de schade. FIETSENDIEVEN GEARRESTEERD. Medio Maart zyn twee rijwielen, eigen aan bewoners van den Kruisweg te Hoofd dorp, ontvreemd. Bij aangifte by de rijks politie werd den benadeelden in overwe ging gegeven, eens een kykje in Amster dam te nemen, waar gestolen rijwielen vaak verhandeld worden. Zondag j.L is de heer M. van Hoofddorp naar Amsterdam getogen, waar hy zyn karretje, dat van bruin in zwart was ver anderd, inderdaad ontdekte. Hy mocht de fiets probeeren en reed. er toen regelrecht mee naar een politie-agent. De handelaar G Z., werd gearresteerd en bekende na een scherp verhoor door inspecteur Jelsma, het renwiel te hebben ontvreemd. In verband met dezen diefstal werd nog een inwoner van Amsterdam, de varensge zel K., gearresteerd. Hij had verleden week aan de Sloterweg te Hoofdorp twee rijwie len van de wed. V. ontvreemd. Bij het ver hoor bleek, dat hij zich ook' aan diefstallen in andere plaatsen had schuldig gemaakt. De gearreesteerden bleken ook in het be zil te zijn van andere ntvreemde goede ren Beide verdachten zijn te Hoofddorp in gesloten en voor den Officier van Justitie te Haarlem geleid. tDIENSTMEISJE MET NEGENHONDERD GULDEN VF,Rn*vf7NEN. Tijdens afwezigheid van mevrouw had een meneer te Amsterdam een dienstmeis je, dat zich op een advertentie had aange meld, aangenomen. Hulp in de huishouding was dringend noodig en het meisje was meteen in dienst gekomen. Na één dag veidween de gedienstige en tevens een por tefeuille met negenhonderd guldzn. De portefeuille was geborgen in den binnen zak van een jas van den heer des huizes, welke jas in een kamer hing. Meneer, die zich alleen den voornaam van het meisje herinnerde, deed aangifte bi.i de politie, die nu zoekt naar „een" Klaartje, een-Hollandsch Klaartje. DE KWADE DROES TE EDE. Paarden afgemaakt In verband met den gevreesden kwaden droes, welke in het model woonwagen kamp te Ede onder de daar aanwezige ze ventien paarden is vastgesteld, is het Rijk er toe overgegaan om het gevaar voor uit breiding te voorkomen door de aangetaste paarden op te koopen en af te maken. Het kamp zal worden ontsmet en eerst over eenigen tyd weder worden openge steld. De nationale commissie voor katholieke sportbeoefe ning en de zwem- sport De voorbereiding van de organisatie der Katholieke Zwemsport bevindt zich reeds in een vergevorderd stadium. Bij schrijven van 2 April 1938 werd door het Hoogwaar dig Episcopaat aan de Interdiocesane Jeugdcommissie de goedkeuring verleend, om een nationale instantie in het leven te roepen, die de voorbereiding ter hand zal nemen van de organisatie van verschil lende nieuwe takken van sport, en tevens ook met de niet-katholieke vereenigingen op technisch gebied en in de topleiding af spraken en overeenkomsten betreffende sa menwerking zal kunnen afsluiten en ver der met de diocesane instanties zal kun nen overleggen. Deze nationale instantie kreeg de naam van Nationale Commissie voor Katholieke Sportbeoefening. En deze Commissie zag zich op het gebied der Zwemsport ge- p.aatst voor de drifwoudige taak: a. Alle voorbereidingen te treffen voor dc tot stand koming van een katholieke organisatie der zwemsport b. Indien noodig en mogelijk met de niet- katholieke organi?atie op technisch gebied en in de topleiding een overeenkomst be treffende samenwerking af te sluiten. c. En daarna overleg te plegen met de verschillende diocesane instanties, om de katholieke organisatie der zwemsport ef fectief te kunnen opbouwen. Toen de organisatie der Katholieke Zwemsport in studie werd genomen, bleek, dat er van verschillende zijden reeds eer dér pogingen in hei werk waren gesteld, on- tot een bevredigende oplossing van vele dringende vraagstukken te komen, be treffende de zich hier en daar organisee- rende katholieke zwemmers en zwemsters De Nationale Commissie voor Katholie ke Sportbeoefening had dus niets anders te doen dan verder te gaan op wat reeds ondernomen was en hieraan bevoegde lei ding te geven, zoodat tevens de eenheid van het katholieke streven zou worden ge waarborgd. Dat zich hierbij wel eenige moeilijkheden voordeden, spreekt vanzelf. Als de Natlonai. ■..lommissie de paden had willen betreder der katholieke sport geschiedenis en de paden van een bepaalde- traditie, dan had zij eigenlijk moeten be ginnen met het oprichten van 5 diocesane Katholieke Zwembonden, om daarna deze 5 diocesane zwembonden op min of meer federatieve grondslag te doen samenwer ken, bij de bestryding van de z.g. „neu trale" zwembond. Maar er bestond ook een andere moge lijkheid welke o.a. reeds verwezenlijkt was door de Katholieke Verkenners en de Katholieke Jeugdlucht vaartorganisatie. Het was de mogelijkheid, om voordat de wederzijdsche verhouding zou zijn ver troebeld, de Koninklijke Nederlandsche Zwembond te overtuigen van het redelij ke van het Katholieke standpunt, dat na melijk katholieke vereenigingen katholiek behooren te zijn georganiseerd, en op deze basis een nationale samenwerking na te streven. Overeenkomst met de K. N. Z. B. Wat velen nooit hadden verwacht, is werkelijk geschied. Voordat de oorlog was verklaard, werd de vrede geteekend On derhandelingen werden gevoerd en er werd met de Koninklijke Nederlandsche Zwembond een overeenkomst afgesloten. Deze overeenkomst is ingegaan op 1 April van dit jaar. Zij houdt o.a het volgende in: a. de K. N Z. B. eerbiedigt hei katho lieke standpunt, dat katholieke vereeni gingen in katholiek verband behooren te zijn georganiseerd en zal dienovereenkom stig handelen. De consequentie hiervan is, dal voortaan de K. N. Z. B geen enkele katholieke zwemclub zal erkennen of steunen, tenzij deze zwemclub kalholiek is georganiseerd onder leiding van de Natio nale Commissie voor Katholieke Sportbe oefening. De K. N. Z. B verplicht zich rnet geen enkele katholieke zwemclub in relatie te treden, tenzij via deze Commis sie. b. In het besef, dat dc toetreding van ka tholieke organisaties bijzondere verplich tingen met zich brengt, zal de K. N. Z. B. die verplichtingen, opgelegd door de Natio nale Commissie voor Katholieke Sportbe oefening aan haar vereenigingen erkennen en eerbiedigen. c. Van haar kant aanvaardt de Nationale Commissie voor Katholieke Sportbeoefe- ring de technische leiding van de K. N. Z B., doch zij behoudt volle vrijheid, om bij het uitschrijven van wedstrijden be palingen te doen opnemen, welke zij over eenkomstig haar katholieke overtuiging noodig of wenschelyk acht. De technische leiding der K. N. Z. B. heeft voor de katho lieke ve-eenigingen plaats via de Natio nale Commissie voor Katholieke Sportbe oefening. En om een goede samenwerking t«* bevorderen zal een afgevaardigde van de Nationale Commissie voor Katholieke Sportbeoefening zitting hebben in het be- siuur van de K. N. Z. B. Op deze wijze is de Nationale Commis sie voor Katholieke Sportbeoefening per 1 April 1939 tot weder opzeggens toe aan gesloten bjj de Koninklijke Nederlandsche Zwembond voor het geheel van de onder haar ressorteerende zwemvereenigingen, welke via de Nationale Commissie voor Katholieke Sportbeoefening en bloc met de K. N. Z. B. zijn vereenigd. Nadere in lichtingen worden gaarne verstrekt door hei Secretariaat van de: „Nationale Com missie voor Katholieke Sportbeoefening", Lange Putstraat 44, te 's-Hertogenbosch, Tüefoon 2945. VOETBAL DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. Voor de eerste afdeeling van de Engel- sche League zyn gisteren de twee volgen de wedstrijden gespeeld: Leeds United—Huddersfield Town 21 Portsmouth- Grimsby Town 21 In de tweede afdeeling behaalde West Bromwich Albion in den thuiswedstrijd te gen Swansea niet meer dah een 00 gelijk spel. LAWNTENNIS HET DAVIS-BEKERTOURNOOL Nederlandsche ploeg samengesteld. Naar wij vernemen heeft het dagelijksch bestuur van den Nederlandschen Lawn- tennisbond op voorstel van de keuzecom missie de ploeg, welke op 5, 6 en 7 Mei a.s. tegen Polen te Warschau moet uitkomen In de eerste ronde der Europeesche zóne van het Davisbekertournooi, samengesteld uit de spelers van Swol, Hughan, Teschmacher en de Brauw. Volgens het reglement van den Davis- beker moet een ploeg minstens tien dagen voor den aanvang van een wedstrijd wor den opgegeven. Uit deze vier spelers wordt later de speelploeg voor Warschau vastge steld. Men mag aannemen, dat van Swol en Hughan naar de Poolsche hoofdstad zullen gaan met Teschmacher als reserve. De laat ste is n.l. door de keuzecommissie als re serve voorgedragen, een voordracht, waar over het bestuur nog nader zal beslissen. De samenstelling der Nederlandsche ploeg baart niet de minste verwondering. Na de training gedurende de afgeloopen maanden, waardoor deze spelen, ongetwijfeld vooruit gegaan zijn, de een meer, de ander wat minder, en de resultaten van de aan de riviera en later in Nederland gespeelde wedstrijden, kon men verwachten, dat dit viertal in beginsel zou worden aangewezen voor de ontmoeting om den Davisbeker. KORFBAL. NOORD HOLLAND—ZUID HOLLAND. GROOTE BELANGSTELLING VOOR NEDERLAND—BELG Ir. De vraag »aar Kaarten voor den vortmalwodstrijd NederlandBelgië is zoo groot, dat vandaag door den K. N. V. B. besloten Is tot het bijbouwen der plaatsen achter het doel. De kaarten hiervoor zijn reeda verkrijg baar aan het bureau van den Voetbalbond te Den Haag en bij het Olympisch stadion te Amsterdam. Uit bovenstaande blijkt, dat de extra- tribunes, welke vóór de eerc- en vóór de marathontribuno zyn gebouwd volledig be zet zijn. Vera Menchik 10; Wheatcroft—Sergeant 10; KeresNajdorf 10; Capablanca— Golombek 10. De stand luidt: 1. en 2. Flohr en Keres, beiden 5 1/2 p.; 3. Capablanca 5 punten: 4. Sir George Tho mas 4 1/2 p.; 5. Milner Barry. 3 1/2 p.; 6. en 7. Sergeant en Najdorf, beiden 3 punten; 8 Vera Mcnchik, 2 punten; 9. en 10. Go lombek en Wheatcroft, beiden 1 punt plua 1 afgebroken partij. Premier reserves groep A, achtste ron de: ParrVan Scheltinga 1/21/2. Negende ronde: LandauPrins 10; v. Scheltinga—Koblenz 10. Groep B, negende ronde: Zalys—Van Doesburg 01; Abrahamsdr. Mulder af gebroken In beteren stand voor Mulder. Groep C, negende ronde: Schelfhout Lee Johnson afgebroken in gelijken stand. De party tusschen Milner Barry en Ca pablanca had het volgende verloop (6e ron de): Wit: Milner Barry. Zwart: Capablanca. Siciliaansch. 1. «2—«4 c7—c5 2. Pgl—f3 17—<16 3. d2d4 c5xd4 4. Pf3xd4 Pg8f6 5. Pbl—c3 gf—g6 6. Lfle2 Lf6g7 7. Lel—e3 Pb8c6 8. 0—0 0—O 9. Pd4b3 Lc8e6 10. f2f4 P c6aS 11. f4—f3 Lc6c4 12. Pb3xa5 Lc4xe3 13. Ddl xe2 DdSxaS 14. *2-g4 Pf6d7 15. Pc3—d5 e?e6 16. f3—f6 e6xdB 17. f6xg7 Krf2 <g7 18. Tal—dl d5xc4 19. T'l 1 dü Ta8d8 20. De2—f2 Kg7g8 21. Le3h6 c4e3 22. Df2xe3 Tf8—03 23. De3—f4 Da5c5t 24. Kgl-hl n—f6 25. Tfl—dl? Dc5xc2 26. Dfi—d2 Dc2e4t 27. Dd2—g2 De4elf 28. Dg2-gl Del—e4t 29. Dgl—g2 Remise door eeuwig schaak. Indien Milner Barry op 25. Df4—d2! had gespeeld, zou de partij voor Capablanca verloren zijn geweest. KERES VOELT VEEL VOOR TWEE KAMP MET EUWE. Het Noord-Hollandschc twaalftal. Het Noord-Hollandsche korfbal twaalf- lal, dat Zondag a.s. te Haarlem zal uitko men tegen de ploeg van Zuid-Holland, is al- volgt samengesteld: Aanval: P. Vischschoonmaker (Hercules) H van Worcum (S. V. K.), mevr. W. Ko ningDijkman en mej. L. Douwes (beiden Blauw Wit). Midden: P. Oerlemans (Swift), J. van der Tuuk (S. V. K.), mevr. M. Looyse— Verbruggen (D. V. D.), mej. S. van den E-erg (Sportief). Verdediging: H. Siebenlist. H. Koper, Mej. N. Vlietman en mej. S. Vlietfnan (al ler. Westerkwartier). Als reserves zijn aangewezen: de hecren J. Bertoen Jr. (Sportief), en A. Bulter- man (Swift), en de dames mevr S. Brun —Bouwmeester (Rohda), M. Wildschut (Swift) en T. de Graaf (Westerkwartier). SCHAKEN HET TOURNOOI TE MARGATE. FLOHR EN KERES WINNEN BEIDEN. Successen voor onZc landgenooten. De race tusschen Flohr en Keres met Ca- publanca als derden man, wordt, naarma te het einde nadert, zeer spannend. Alle drie grootmeesters wonnen hun partij uit de zevende rondo, alle drie speel den met wit, alle drie pasten het dame gambiet toe, welke met de normale ruil- variant werd beantwoord. Capablanca won van Golombek in 2P zetten, .Keres deed er tegen Najdorf een zet langer over en Flohr dwong Vera Mcnchik tot overgave na 33 zetten, want toen washet vlagge tje van de wereldkampioene gevallen. Het was de eerste party in de hooofdgroep, welke door tijdoverschrijding verloren was gegaan. Sir George Thomas speelde met wit te gen Milner Barry. In een Tarrasih-verde- diglng van het damegambiet werd de partij na 40 petten remise. Ten slotte won Wheat croft zijn eerste party. Hij kwam met wit uit tegen Sergeant. In een geweigerd ko ningsgambiet werd Sergeant na 40 zetten geslagen. In de premier reservesgroep wennen Landau en Van Scheltinga beiden hun par tij uit de negende ronde, zoodat de span ning hier bijzonder groot is. Beiden heb ben thans 6 1/2 punt uit 9. De uitslagen luiden: Hoofdgroep, zevende ronde: lir George Thomas—Milner Barry 1/21/2; Flohr— TIEN PARTIJEN IN NEDERLAND EN TIEN IN ESTLAND. Fine zegt match met Euwe af. Naar wij vernemen, heeft hel Euwe-co- mité, nu de match tusschen Aljechin en Keres door de AVRO niet wordt georgani seerd, stappen ondernomen om een twee kamp tot stand te brengen tusschen Keres en Euwe, te meer, daar dezer dagen van Fine bericht ontvangen was, dat deze er prys op stelde mede ten gevolge von den internationalen toestand de voorloopt- ge overeenkomst In zake een match Euwe Fine te ontbinden. Het ligt in de bedoeling van het comité aan Keres voor te "stellen een wedstrijd te spelen van twintig partijen, waarvan er tien in Nederland en tien in Estland zouden plaats vinden. Naar wij verder vernemen, heeft Euwe telefonisch met Kcdes, die deelneemt aan het toumooi te Margate, gesproken, waar bij de Estlander heeft verklaard, dat hy in beginsel veel voor een tweekamp met on zen landgenoot gevoelde. Keres zal onmid dellijk na het tournooi naar Amsterdam komen om met het Euwe-comité overleg te plegen. De mogelijkheid i niet uitge sloten, dat de eerste t'en partijen van de match reeds in Augustus zullen worden ge speeld. INTERN. 8CHAAKTOURNOOI TE BOURNEMOUTH DEZEN ZOMER. Deelneming van Euwe twijfelachtig. Van 1424 Augustas zal t* Po'irne- mouth (Engeland) een i» fcrnatiorsal schaaktoumooi worden gehouden uitge schreven door de British Chess Federa tion. Naar wij vernemen heeft dr. Euwe e«n uitnoodiglng ontvangen om aan 1it tcvr- nooi deel te nemen, een uitnoo liring ke onze landgenoot In beginsel heeft aan vaard. Veel zal echter afhangen van de **♦- sprekingen, welke dezer dagen met Kc <st zullen worden gevoerd, want de mogclyk» held bestaat, dat. indien de tweekamp tus schen dr. Euwe en Keres doorgaat, de eer ste tien partijen juist in de maand Augus tus van dit jaar zullen worden gespeeld, waardoor dr. Euwe dan niet naar Bourne mouth zal kunnen gaan. Verder zijn uitgenoodigd Flohr. die de uitnoodiglng reeds heeft aanvaard. Spiel- mann en Mieses, alsmede enkele van d* beste Engelschc schakers.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9