OMGEVING RIJNSTREEK LUCHTVAART FAILLISSEMENTEN BIOSCOPEN TE LEIDEN DONDERDAG 20 APRIL 1939 DE LEIDSCHE COURAN1 TWEEDE BLAD - PAG. 7 HILLEGOM Examens E.H.B.O. Geslaagd de dames Zr. A. W. G. Boerma en mej. A. Wubbe, beiden Bennebroek; de dames H. W. v. d. Beid, Joh. Voges en D. Asper te Hillegom en de heeren C. de Winter, J. J. Bol, J. de Wagt, L. van Dyk, Jos. van Kampen en J. Meylis, allen te Hillegom en de heer G. Snip te Lisse. Emma bloem. De opbrengst der Em- mabloem bedroeg 422.47 of ruim 100. meer dan vorig jaar. LISSE Begin van brand. Woensdagmorgen werd de brandweer in deze gemeente ge waarschuwd voor een begin van brand in het woonhuis van den heer Halfschepel aan de Eerste Poellaan. Bij aankomst van den opperbrandmeester, den heer P. J. Suijkerland, bleek het een ernstige schoor steenbrand te zijn, hetgeen zich aanvan kelijk leelijk liet aanzien. De opperbrand meester oordeelde het beste om de schoor steen, welke was gemaakt van gresbui- zen af te breken om erger te voorkomen, hetgeen volkomen zonder stoornis gelukte, aangezien de brand in deze schoorsteen inmiddels uit zichzelf gedoofd was. Alhoe wel met slangen gewapend behoefde men geen water te geven. Door het oordeel kundig ingrijpen van den opperbrand meester is erger voorkomen en bleef de schade tot een minimum beperkt. Bouwvergunningen. Burg. en Weth. dezer gemeente hebben aan: lo. den heer S. de Lange te Leiden ver gunning verleend tot het bouwen van 4 woningen, gelegen langs een geprojecteer de verbindingsstraat tusschen de Veld horststraat en den Heereweg; 2o. den heer N. Nieuwenhuis te Lisse vergunning verleend tot het bouwen van een woning gelegen aan de Wilhelmina- straat en een woning gelegen an de Prins Bernhardstraat. Uitvoerder van dit werk is de bouwkundige P. J. Suijkerland te Lisse; 3o. den heer B. C. Rijgersberg te Lisse vergunning verleend tot het bouwen van een houten landschuur gelegen langs den Heereweg. Hinderwet Burg. en Weth. dezer ge- meente hebben aan de N.V. American Pe troleum Company te 's-Gravenhage ver gunning verleend ingevolge de Hinderwet tot het uitbreiden van een ondergrond- sche benzinebewaarplaats met aftapin richting op het perceel kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie C. no. 2510, plaatselijk gemerkt Heereweg no. 148. LEIDSCHENDAM Gemeenteraadsverkiezing. Zondag 23 April a.s. zal in het R. K: Vereenigingsge- bouw aan de Damlaan de stemming plaats hebben over de definitieve candidatenlijst van leden der R. K. Staatspartij voor den raad der gemeente Leidschendam. Het stembureau houdt zitting van des morgens 8 uur tot des middags 4 uur. Ter toelichting zij medegedeeld, dat de kiezer (es) voor den naam van elk der candidaten een rangnummer moet plaat sen. Elke kiezer moet alle namen der lijst een nummer geven, dus van 1 tot 13. Wie men bovenaan wenscht, dus de meest uit verkorene, geeft men no. 1, de opvolgende no. 2, enz. Biljartwedstrijd. Maandag 24 April a.s. zal in het café „Het Wapen van Veur" de biljartclub K.D.O. alhier een wedstrijd spelen tegen de biljartclub „De Spil" uit Den Haag. NOORDWIJKERHOUT GEMEENTERAAD S VERKIEZING. Een lijst van de S.D.A.P. De S.D.A.P. zal by de a.s. gemeente raadsverkiezing voor het eerst met een lijst uitkomen. De candidatenlijst ziet er als volgt uit: 1. G. Brugman, 2. R. Kok, 3. D J. Hoek. ZILK Uitslag Statenverkiezing De uitslag van de gisteren gehouden Statenverkiezing is voor deze buurtschap als volgt: S.D.A.P. 23; R.K. Staatspartij 588; AnM- Hev. 8; Christ.-Hist. 28; N.S.B. 6; Comm.2; Vrijz. Dem. 1; Van onwaarde 4. OEGSTGEEST Botsing. Gisterenmiddag reed de mo torrijder W. J. R. Z. uit deze gemeente door tot nog toe onbekende oorzaak met een motor tegen een boom in Poelgeest. Hij bekwam eenige ernstige verwondingen. Dr. Leemhuis verleende eerste geneeskundige hulp, waarna het slachtoffer per zieken auto der firma A. P. v. Nieuwkoop naar het Acad. Ziekenhuis werd vervoerd. Volksbond Zondag viert de afdeeling haar 20-jarig bestaan De dag vangt aan met een alg. H. Communie der leden. Des mid dags van 2 tot 3 uur feestvergadering, waarop Pastoor J. C. C. Looyaard, gees telijk adviseur der afdeeling, de feestrede zal houden. Om half vier feest voor de kin der, eveneens in het Patronaatsgebouw met Poppenspel en Goocheltoeren door Oom Bart. Des avonds Ite half acht Tooneel- uitvoering voor de leden der afdeeling met hun dames. Voor niet-leden zijn tegen ge- ringen prys toegangsbewijzen verkrijgbaar bij het bestuur en aan de zaal. Gevestigd: M. J. Strampraat van Leiden P. van Harselaar van Zwam- merdam P. H. Boshoff en vrouw van Leiden E. J. M. Batenburg van Wasse naar M. J. Pelzer van Leiden O. M. Oei geb. Lie van Leiden S. M. van Vliet van Leiden J. Voerman van Leiden C. H. van Rheenen van Noordwykerhout F. J. Parmentier van Hilversum P. P. van Eisen van Norg C. P. J. Stotijn van Den Haag A. J. C. Lach de Bèré Emma- laan 49 van Leiden M. G. P. C. van Leent geb. van der Laar van Leiden J. A. de Groot van Alphen aan den Rijn B. W. Berkemeier van Noordwyk. Vertrokken: L. L. van der Wal geb. v. Oosten naar Woerden H. C. van Vliet naar Haarlem M. J. van der Burg geb. Ros naar Voorschoten A. H. Huf naar Leiden M. J. Steggarda naar Alkmaar A. R Bakker geb. Gene naar Warmond M. van den Dop naar Den Haag S. Montanje naar Leiden L. van Delft naar Voorschoten F. H. W. van der Wal naar Den Haag N. van Ispelen naar Amster dam H. Klein Nagelvoort naar Middel burg J. Elsinga en gezin naar Wassenaar A. H. M. W. Th. Regout naar Den Haag G. C. M. R. van Riessen geb. wan Wijhe naar Zeist K. P. Wijbrands naar Leiden G. O. van der Horst naar Katwijk A. J. Hermans naar Pretoria Zuid-Afrika P. S. Bisschops naar Sassenheim W. E. de Hen naar Den Haag H. Spekowius n^ar Gelsenkirchen Did. J. C. Binnen dijk naar Leiden W. M. van Wetten naar Hazerswoude W. E. J. de Lange geb. van Bommel naar Voorburg H. Baars naar Rotterdam E. P. Uidenbo- gaart naar Vlissingen J. L. van Klaveren naar Randjong Karang Ned. Indië P. Roosenburg naar Leiden J. H. Vergragt naar Den Haag W. Hekman naar Nieuw- leusen D. J. Verpoorte naar Leiden W. J. Gelok naar Nijmegen H. A. Wendt naar Leiden A. J. Molenkamp naar Voorschoten H. Kievit naar Wassenaar - Th. J. A. M. Driessen naar Zoeterwoude F. Schaafstra naar Leiden E. Egger naar Oostenrijk A. M. J. Veer geb. Ta verne naar Noordwijk J. A. Zandee naar Den Haag J. C. E. Kerckhoff naar Leiden A. A. Th. van Schie naar Leid schendam P. Cauwenhoven naar Koog aan de Zaan P. H. van Wijk naar Til burg D. Heesterman naar Leiden W. Bertels naar Dordrecht RIJNSBURG AANBESTEDING. Namens de woningbouwvereniging „Spinoza'" heeft architect A. van der Heij den hedenmorgen, ten behoeve van de woningen van het tweede bouwplan dezer verceniging, aanbesteed, het bouwen van acht steenen schuren met bybehoorende werken. Van de 10 inschrijvingsbiljetten was er een van onwaarde. De uitslag is als volgt: H. J. Strijk, Rijpwetering 11.550, G. v. Eek, Zegveld 8200, P. Groenweg, Rotterdam 7900, Gebr. Verloop, Katwijk aan Zee l 7570, H. en J. van Iterson, Rijnsburg 7194, J. J. van Iterson Jr., Rijnsburg 7133; P. Kort Sr., Rijnsburg 6971, G. van der Vijver en M. van Eg- mond, Rijnsburg 6878, Gebr. C. en L. Meeuwissen, Sassenheim 6550, H. Oude nes, Alphen aan den Rijn f 6077. De gunning is aangehouden. WARMOND B. V. L. Op den 26 Aprila.s. des avonds om 8 uur houdt de Warmondsche afdeeling van de Bijzondere Vrijwillige Landstorm (B.V.L.) een propagandabyeen- komst in de zaal van Hotel de Zon. Deze avonden mochten zich in vorige jaren in een zeer sterke opkomst verheugen, maar niet op een wijze als het bestuur dat graag wenschte. Het is n.L tot nu toe een spe cifiek Warmondsche gewoonte dat hier uitsluitend de „mannen" komen en de „vrouwen" thuis blijven. Hier moet op den avond van den 26 April een eind aan komen. Dit is een avond waarop de vrou wen gerust mee kunnen gaan, neen nog sterker, mee moeten gaan. Dus Warmond sche dames u reserveert dezen avond om met uw mannen deze B.V.L. samenkomst bij te wonen. Kaarten verkrijgbaar bij den secretaris den heer G. Kalemink. Op dien zelfden dag worden in de gemeente en des avonds aan de ingang van de zaal speldjes verkocht, waarvan de opbrengst geheel ten goede komt aan de plaatselijke kas. Ieder Warmondenaar moet dien dag met zoo'n speldje loopen. Laat groot en klein, oud en jong dien dag weten dat in Warmond een afdeeling van de B.V.L. be staat, die er wezen mag. Goed afgeloopen. Dat men op het wa ter ook de noodige voorzichtigheid moet betrachten is duidelijk gebleken toen de twee heeren uit den Haag G. v. d. H. en A. D. by het zeilen overmoedig werden en in hun boot eenige caprioles gingen uitvoeren. Het gevolg was, dat de boot kapseisde en de inzittenden te water ge raakten. Met moeite wisten zij zwemmen de den wal te bereiken, doch de schade aan de boot was aanzienlijk. WASSENAAR Bakfiets door auto aangereden. Op den Rijksstraatweg naby de Rust en Vreugdlaan is een bakfiets, bestuurd door ofn 17-jarigen W. uit Amsterdam, achter op aangereden door een auto bestuurd door de M. uit Den Haag. De jongeman be kwam een zware hersenschudding en een flinke hoofdwond. Na eerste hulpverlee- nmg door Dr. Hubbeling is hy overge bracht naar het St. Elisabeth-Ziekenhuis te Leiden. Zij die getuigen waren van deze aanrijding, worden verzocht zich te wen den tot den commissaris van politie. Vertrokken: A. A. Eykens naar Waalwijk, 2e Zeine 24 D. C. van Deudekom naar Bennebroek, Rijks straatweg 79 M. Pauwels naar den Haag, C. v. Bylandtlaan 8. A. v. d. Meu- len naar Appelscha 290, Ooststellingwerf M. Kistemaker en gezin naar Den Haag, Arnout Drostlaan 83 N. J. de Bruijn naar Den Haag, Arnout Drostlaan 83 C. A. J. van den Berg naar Katwijk, Kon. Emma- straat 2B M. Navratil naar Voorburg, Hoegenburglaan 74 E. C. J. v. d. Horst naar Deventer, Brink 100 F. Jentink, naar den Haag, L. v. N.O. Indië 111 M. H. E. Moerel naar Amerika A. M. Becker naar Duisburg, Duitschland K. M. Beren- des naar Salzkotten, Duitschland. P. Poot naar Rotterdam, Oranjeboomstraat 98a A. Jarings naar den Haag, Liguster straat 93. R. de Vrij naar den Haag, Li gusterstraat 93 N. A. Hoogewerff naar den Haag, Smidswater 5c A. T. van der Eng naar Woubrugge, Hoogmade B 264 E. Kreutzinger naar Ems, Duitschland Sj. Algera naar Huizen, Kinderh. Onder 't Stroodak T. Rozema naar Den Haag, Hooigracht 1 bis L. F. Ververs naar Eind hoven, Acaciastraat 26 D. E. Semmelink, naar den Haag, Jan van Nassaustraat 32 P. C. de Groot vertrokken, onbekend waar heen A. C. Leendertse, naar Bloemen- daal. Schulpweg 3, Aerdenhout A. C. v. d Veek naar Lisse, Roversbroekpolder 11 B. Zwama naar Amersfoort, Stationsplein 6 T. van der Ster naar Leiden, Cobet- straat 95 J. de Mooy naar Rijnsburg, Vliet Z Z 33 W. A. Zunneveld naar Voorst, Wilp E 92 A J. H. Zaeyen naar Vught, Bosscheweg 45 M. A. I. G. Bem- fert naar Den Haag, Bezuidenhoutsche- weg 74. Gevestigd: F. E. Askamp, N.H., dienstbode, uit Den Haag, Middelweg 5 F. B. H. Aseslbergs en vrouw, R.K., zon der beroep, uit Amsterdam, Backershagen- laan 16 L. Baran, vreemd, Ev., kinder juffrouw, uit Berlijn, Prinsen weg 59 G. F. Barnwell, vreemd, Eng. Presb., inge nieur-geoloog, uit Batavia, Oud Wassen, weg 3 H. P. Beulen, R.K., dienstbode, uit Hom, van Calcarlaan 32 N. M. de Blaeij, Ger. K., dienstbode, uit Voorburg, Hazelaan 15 G. J. J. Bleeker en gezin, geen, expl. cantinebedryf Rijksgeb., uit Den Haag, Crocusstraat 10 J. Veldman geb. Bovcrshof, G.K., dienstbode, uit Rui- nerwold, Tuinpad 19 H. W. van Brum- melen en gezin, G.K., bedrijfsinspecteur melkcontrole, uit Barendrecht, Tulpweg 7 A. A. Cardinaal, R.K., verpleegster, uit Rotterdam, Hoogeweg 9 H. G. de Cock, geen, zonder beroep, uit Heerde, Kerk straat 85 Wed. E. van Walen geb. van Det, N.H., huishoudster, uit Amsterdam, Santhorstlaan 31 J. Elsinga en gezin, Ev. L., handelsreiziger, uit Oegstgeest, v. Z. v. Nijeveltstraat 124 C. E. R. Endris, weduwe van E. Harbert, vreemd, R.K., zonder beroep, uit Berlijn, Ridderlaan 1 C. P. E. Engelen, R.K., dienstbode, uit Rijswijk Z.-H., Meyboomlaan 3 J. L. Fischer, geen, kantoorbediende, uit Am sterdam, Middelweg 19 M. M. Gödden, vreemd, R.K., dienstbode, uit Duitschland, Wittenburgerweg 10 J. W. Henzen, N.H., dienstbode, uit Rhenen, van Bommellaan 2 E. T. Heymann, vreemd, D.Ev., koop man, uit Amsterdam, Prinsenweg 59 J. T. H. van der Hulst, R.K., bloemist, uit Voorhout, Ammonslaan 42 F. Huijgen. N.H., dienstbode, uit Zwolle, Hartelaan 2 G. Killisch, vreemd, Ev., dienstbode, uit Gladbeck, Bloemcamplaan 32 P. W. Knynenburg, R.K., melkslijter, uit Leiden, Oostdorperweg 182 B. Kreuk, N.H., chauffeur, uit Gouda, v. Z. v. Nyeveltstr. 180 Markini, Moh., echtgenoote van Soeratman. bediende, uit Den Haag, Rijks straatweg 845 A. A. C. van Noort, N.H., huisjuffrouw, uit Sliedrecht, Bloemcamp laan 68 H. J. Nooten. R.K., dienstbode, uit Dongen, Bloemcamplaan 49 A. Nub- bemeijcr, vreemd, D.Ev., zendelinge, uit Leiden, Wittenburgerweg 132 H. M. E. RieYf, en vrouw, R.K., zonder beroep, uit Rotterdam, Jonkerlaan 56 A. M. Scha- fers .vreemd, geen, dienstbode, uit Aumüh- le, Stoeplaan 11 J. van Rijn, N.H., dienstbode, uit Zwijndrecht, Groot Hoef- ijzcrlaan 69 M. K. F. Scholz. vreemd, R.K., kinderjuffrouw, uit den Haag, Ara- weg 11 M. Fatzei, R.K., vreemd, dienstbode, uit Aumühle, Stoeplaan 11 P. J. M. Vis, R.K., sergeant Infanterie, uit Leiden, Barakkenkamp. Waalsdorp J. Voorwinden, geen, zonder beroep, uit den Haag, Rijksstraatweg 767 A. E. Vrolijk, Chr. Ger., dienstbode, uit Alphen aan den Rijn, Langstraat 22 H. J. de Vries Da niel, Ev. L., uit Leidschendam, Kerke- hout 1. Geboren: Arie Jan Willem z. van D. Hoek en C. R. Koole. Ondertrouwd: A. Rodenburg en W. L. van der Velde P. J. Bekooij en A. J. van den Berg A. J. Honigvoort en G. E. J. van den Heuvel W. de Groot en A. C. Remmerswaal J. van der Kamp en A. Noordover H. J. A. van den Bosch en M. P. Hooij-mans. Getrouwd: M. Hilhoret en F. A. Ma- rat F. Konings en M. G, Boel H. J. P. van Wissen en C. J. van KesseL Overleden: Catharina Gecrtruida Ma ria van Eeden 37 j. echtgen. van W. B. Al- kemade. alphen aan den run Zilveren jubileum. Gisteren herdacht onze plaatsgenoot C. de Roode zjji> 25- jarig jubileum in dienst bjj de houthandel van de firma Sprey, alhier. De jubilaris werd in den morgen op waardeerende wijze toegesproken door den directeur onder aanbieding van een gouden horloge. Het personeel gaf voorts blijk van zyn waardeering, door den jubileerende col lega een divan met kleed te offreeren. Geboren: Hubertus Leonardus, z. van P. Brouwer en J. M. Ammerlaan Elisa beth Jacoba, d. van A. Adriaanse en E. J. Verschuren Piet, z. van H. van der Lee en J. Baardwijk Steven z. van J. G. van den Elshout en G. van den Ent Henk z. van L. Woudsma en J. Ruardij. Overleden: Cornelia Zijderlaan 86 j., wedr. van Jansje Boer (overl. te Lei den) SUgje Willemijntje Boer 56 J., gehuwd met Arie Hendrikus van den Bosch (overl. te Leiden). HAZERSWOUDE 40-Jarig Jubileum. Maandag was het 40 jaar geleden dat de Chef-melkontvanger J. Mostert te Hazers woude, in dienst trad bij de N.V. „Hollan- dia". Namens de directie werd de heer Mos tert gecomplimenteerd door den heer G. W. Fokkens, welke hem daarbij een cadeau onder couvert overhandigde. Tevens werd den jubilaris door de direc tie een bloemstuk aangeboden. Bouwen. Het bouwen van een woon huis en een boerderij voor mej. de We duwe C. M. de Groot, Ryndyk-Hazere- woude is opgedragen aan den heer C. J. Vreeburg, Hazerswoude, voor 6485 gld. LEIMUIDEN Uitvoering Kruisvaart. De Paasch- uitvoering van de Kruisvaart ia voor leden donateurs en anderen niet zooals 't be richt van Maandag 17 April luidt, op Zon dag 23 April maar op Maandag 24 April. De uitvoering van Zondag 23 April is toe gankelijk tegen 30 ets entrée. Het program ma luidt: 1. De Kruisvaart treedt aan. 2. Demonstratie ban-uur. 3. Tooneel: Eén dag huisknecht. 4. Gedramatiseerde vertelling. 5. 'n Film zonder film. 6. Tooneel: de geest van Susanna. 7. Verrassing. NIEUWKOOP Aanbesteding. Door het bestuur van den Polder Nieuwkoop (droogmakerij) werd gisteren in hotel Het Vliegende Paard alhier publiek aanbesteed het een jarig onderhoud van de kunstwerken van den polder. Ingeschreven werd door K. C. de Pater te Nieuwkoop voor 2180.—, P. de Raat te Ter Aar voor 1872.en door H. Ver- gunst te Aarlandervcen voor 1846. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. De leverantie van grint is gegund aan den heer Versloot uit Bodegraven. Geboren Hendrika Adriana, doch ter van M. Lelieveld en J. v. d. Haak Janna Cornelia, dcohter van E. Vonk en H. Hoeflaak. Getrouwd: M. C. Verhage, 30 jaar en A. van Leeuwen, 28 jaar. Ondertrouwd: W. H. Hoogeveen 37 jaar won. te Hazerswoude en P. C. Lan- gtslag, 35 jaar. Overleden: H. Voorsluis, 63 jaar, echtgenoot van R. J. S. Biersma D. Blom, 84 jaar, weduwnaar van A. Sam son. rijnzaterVvoude AANBESTEDING NIEUWE WEG. Hedenmorgen werd aanbesteed het ma ken van een verhard wegdek op den Vrie- zeweg over een lengte van pl.m. 5 K.M. van Oudewetering n. Langeraad. Ingeschreven werd als volgt: Fa. Timmer, Dordrecht 56.900, fa. v. d. Geer en Stuifzand, Lel den 55.000, fa. de Rooy Jr., Vleuten 53.670, D. Veralogt, Bodegraven ƒ51.470. Reefs te Oldenzaal ƒ51.300, Bosland en Gortemuller Assendelft ƒ45.754, Hoylnk, Arnhem 49.690, H. Heyncn, Ridicrkerk 58.500, Reyneveld en de Beer, Oegst geest 55.800, v. d. Helm. Alphen aan den Rijn ƒ58.900, Zanen, Tilburg ƒ48.440, C. van Eek, Zegveld ƒ44.000, Geruiechlooze weg, Heemstede ƒ48.100, P. Langeveld. Slie drecht ƒ58.700, A. Vergaal Dreischor 57.000 P Volker, Sliedrecht 48.860, Brussche en Teeuw, Den Haag 44.450, Bitumcnweg, Heemstede ƒ46.495, Koud AsphaltmU, Utrecht 49.940, Ncd. Basnltmij, Zaandam 53.200, Keg Asphaltfabrlek, Amsterdam ƒ52.490, Hoogerberk, Laren ƒ47.164. De gunning is aangehouden. DE POSTVLUCnTEN OP NED. INDlë. De positie der K. L. M. postvliegtuigen op de Indië-lijn was gisteravond als volgt: Op de u i t r e I s arriveerden de „Oehoe" te Rangoon, de „Pelikaan" te Basrah en de „Torenvalk" te Bandoeng. Op de thuisreis landden de „Gier" te Athene en de „Zilverreiger" te Rangoon. Uitgesproken: H. van den Berg, poelier, Den Haag, Ruysdaelstraat 91; cur. mr. W. Weissglas, den Haag. De N.V. Bouw en Exploitatie Maatschap pij „De Kralenberg", gevestigd te IJmui- don; cur. mr. W. G. J. Veenhoven, Haarlem. G. Bruynen, garagehouder, Lisse, Heerenweg no. 448 B; cur. mr. J. E. Goud smit, Hoofddorp. N.V. Evoc N.V. Maatschappij tot Exploi tatie van Octrooien, gevestigd te Amster dam; cur. Mr. N. Okma, Heerengracht 357, Amsterdam. Opgeheven: De N.V. Centraal Administratie Kantoor voor Hypotheken, Den Haag. P. W. Vlasveld, te Voorhout. EEN STOPNAALD tbreeki op alle de naald van den anelheidameter ver- el! o ruel, das uw rem weg vemewoadigt als uw ■nelheid verdubbelt! U kun! pa» goed autorijden, als u erkent: STOPPEN IS MOEILIJKER DAN RIJDEN! IHEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Casino: Heidi (Shirley Tem ple). Avontuur in het Bosch. (Don Ame- che, Ann Sothern). Speelfilm Bijspel lederen avond 8 uur; Zondag bovendien van 47 uur; Maan dag en Woensdag, matinée 2.30 uur. Goedgekeurd Lldo: Vrouwengevangenis sen. (Renée Saint Cyr, Jean Worms). Charlie Chan in Monte Carlo. (War ner Oland). Dramatische speelfilm Detective lederen avond 8.15 u. Zondag bovendien van 2—7 uur; Za terdag en Woensdag rnatlnée 2.30 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Luxor: Die verduivelde waarheid. (Irene Dunne, Cary Grant). Geheime machten. (Kathe von Nagy). Komisch Geheimzinnig lederen avond 8 uur; Zondag bovendien van 27 uur; alle dagen matinée be halve Vrijdag 2 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Hex: De laatste der Mohi- cancn (Scott, Barnes, Wiieoxon). Lunapark. (Eddie Cantor). Avontuurlijk Komisch lederen avond 8 uur; Zondag bovendien van 2—7 uur; lede ren dag matinée 2 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Trianon: Morgen gaat *t beter. Lily Bouwmeester, Theo Frenkel). De avonturen van Bill Peck. Edgar Kennedy Tommy Kelly). Amusant Komisch lederen avond 8 uur; Zondag bovendien van 2—7 uur; Za terdag en Woensdag matinée 2 uur.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7