P. J. van Kampenhout Zonen HOE MEER LEDEN STADS AGENDA NIEUWS DONDERDAG 20 APRIL 1939 DE LEIOSCHE COURANT EEK5TE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Lelden IS cent per week; 2.50 per kwartaal Bij onze agenten /O cent per week; 2.60 per kwartaal Franco per po»t t 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Loaae nummers 5 cent, met geïll Zondagsblad 9 cent Advertentlën: 80 cent per regel Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 60 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? NOG IETS WARMER De Bilt seint: Verwachting: Voor het Noorden van het land: Morgen later op den dag toenemende bewolking, overwegend droog, zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen, weinig verande ring in temperatuur. Voor het Zuiden: Iets warmer, meest licht bewolkt, droog weer, zwakke tot ma tige wind uit Westelijke richtingen. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: onbewolkt, matige W. N. W. wind, 9 gr. C. Vlissingen: onbewolkt, zwakke W. Z. W. wind, 8 gr. C. De Bilt: licht bewolkt, matige Zuid-Wes telijke wind, 8 gr. C. Groningen: onbewolkt, zwakke Westelijke wind, 8 gr. C. Maastricht: mist, zwakke Z. Z. O. wind, 4 gr. C. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Het weer in onze omgeving wordt nog steeds beheerscht door het gebied van hoogen luchtdruk, waarvan de kern fcich nagenoeg niet verplaatste, maar dat wel wat in beteekenis afnam. De hoogste ba re meterstanden worden in de omgeving van het Engelsche Kanaal gevonden, en zyn ongeveer 4 millibar lager dan giste ren. De depressie, die gisteren ten Zuiden van Janmayen lag, trok, in diepte toene mende, naar Lapland, en bracht in die om geving zware neerslag (Kukopio 35 m.m.) langs de Noorsche kust vielen matige hoe veelheden. Een tweede storing bevindt zich tusschen IJsland en de Noorsche kust en wordt gevolgd door een krachtige druk- slijging op IJsland. Deze storing veroor zaakt opnieuw krachtigcn wind en regen aan de Noorsche kust. Het koudefront van deze depressie ligt over Schotland en be weegt zich zeer langzaam naar onze omge ving. Op het vasteland van West-Europa heerscht over het algemeen mooi voor jaarsweer. en zijn de temperaturen iets hooger dan gisteren. Plaatselijk is de och- tendtemperatuur nog aanzienlijk onder normaal tengevolge van nachtelijke uitstra ling (Biarritz en Karlsruhe bijna 7 gra den). LUCHTEMPERATUUR. 13.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.! Van Donderdagnamiddag 7.34 uur tot Vrijdagmorgen 4.22 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 21 April voorm. 3.30 en nam. 3.55 uur. Maan op 5.43 uur Vrijdagmorgen. Maan onder 21.26 uur Vrijdagavond. DE MOLESTVERZEKERINGSMARKT In werkingtreding oorlogs-, zee- en Juchtvaartverrekeringswet Teneinde tegemoet te komen aan de moeilijkheden, welke voor het Nederland- sche bedrijfsleven kunnen ontstaan ten gevolge van abnormale verhoudingen op de molestverzekeringsmarkt, is by K B. van 19 dezer de oorlogs-, zee- en lucht vaartverzekeringswet 1938 met ingang van 20 April 1939 in werking getreden. De firma's Jan ter Meulen te Amster dam en R. Mees en Zoonen te Rotterdam zijn door den minister van Economische Zaken tot regeeringsgemachtigden aange wezen. Tevens werd een adviescommissie onder voorzitterschap van mr. K. P. van der Man- dele, voorzitter der Kamer van Koophandel en 'Fabrieken te Rotterdam, ingesteld. PROV. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. Verkiezing Gedeputeerde op 25 April. Bij K. B. van 19 April 1939 is aan den Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland machtiging verleend tot het bijeenroepen van de Staten dier provin cie in buitengewone zitting op Dinsdag, 25 April 1939, teneinde alsdan aan de orde te stellen de verkiezing van een lid van het college van Gedeputeerde staten dier provincie, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer jhr. mr. L. E. M. von Fisenne. HET KATHOLIEKE VLUCHTELINGEN KAMP TE SLUIS. Wordt de volgende week betrokken. In net oude en rustige stadje Sluis, ge legen ln het schilderachtige Zeeuwsch- Vlaanderen, niet ver van de Belgische grens en van de Noordzee, is zich een belangrijke gebeurtenis aan het ontwikkelen. Zooals reeds bekend Is, zal daar 'n eigen verblijf voor katholieke Oos ten rijks che en Duitsche uitgewekenen worden gevestigd Voor dit doel is de voormalige school der Brugsche Zusters, thans behoorend aan de Congregatie der Broeders van de Christe lijke Scholen, gelegen aan de St. Anna- straat 36, door het bestuur dezer onder wijsinrichting aan de Nederlandsche Regee ring afgestaan. Tot commandant van dit vluchtelingen- verblijf, dat met den weldschen naam van „kamp" word aangeduid, is benoemd de reserve majoor der infanterie, de heer C. J. M. Somers. Het ligt in de bedoeling, dat in den loop van de volgende week de katholièke vluch telingen, welke thans in andere kampen in ons land vertoeven, het eigen verblijf te Sluis zullen gaan betrekken. Door een drietal vooraanstaande persoon lijkheden te Sluis namelijk den zeereerw. heer pastoor J. M. F. G. Dierick, de heeren oud-burgemeester J. Berkers en W. Hoe gen, directeur van Hendrikse en Co's Ban kierskantoor, is een commissie van bijstand gevormd, welke een geregeld contact met de uitgewekenen zal onderhouden. Daar nu deze gebouwen tal van jaren geheel onbewoond zyn geweest en ledig hebben gestaan, spreekt het vanzelf dat het in bewoonbaren staat brengen daarvan vele kosten met zich zal brengen. Het R. K. Vluchtelingencomité te Utrecht ls echter genoodzaakt met het oog op de fi nanciën zich bij de inrichting van dit „kamp" tot het meest noodzakelijke te be perken. Zoo is er bijv. een tekort aan meubilair en aan aankleeding der zalen en slaapka mers. Degenen, die voor dit doel nog in goeden staat zijnde meubels zouden willen afstaan verrichten een goed werk. Ook lectuur op cultureel en ontspan- ningsgebied in de Fransche, Engelsche, Duitsche en Portugeesche talen wordt dankbaar in ontvangst genomen. Het Comité voor R. K. Vluchtelingen doet ten slotte een dringend beroep op liefdadig Nederland om dit Comité, dat elke week ruim 4000 moet uitgeven, financieel te willen steunen door een geregelde bijdrage of door een gift ineens. Het betreft hier toch geloofsgenooten van allen rang en stand, die opgejaagd uit hun vaderland, van alles ontbloot een tijde lijke toevlucht in on? gastvrije land hebben gevonden en die gedwongen zijn elders op de wereld zich een nieuwe bestaansmoge lijkheid te veroveren. Het Gironummer van den penningmees ter van het Katholiek Comité voor Vluch telingen te Utrecht ls 320372. ORGANISATIES VAN OPTICIENS. Strijd tegen onbevoegden. De Algemeene Nederlandsche bond van opticiens hield te Utrecht in het Jaar beursgebouw zijn jaarvergadering. De voorzitter deelde in zijn openings woord mede, dat in het afgeloopen jaar onder zeer moeilijke omstandigheden een hechte opticiens-organisatie is opgebouwd, die op velerlei wyzen de belangen der op ticiens behartigt. Zoo zijn er o.a. nog te veel ziekenfondsen, die gebruik maken van de diensten van ondeskundige brillenver- koopers, alleen omdat deze iets goedkooper zijn dan de bona-fide opticiens. Bovendien heeft de A.N.B.O. sinds eenigen tijd onder handelingen aanhangig gemaakt bij de Mij. ter bevordering der Geneeskunst om te ko men tot afschaffing van brilverkoop door artsen, een euvel, dat nog veel voorkomt. Uit het jaarverslag en financieel verslag bleek dat de kaspositie zeer gunstig is te noemen. Het aantal leden bedraagt thans 251. Om tot meer eenheid van handelen te komen heeft de A.N.B.O. het initiatief ge nomen tot de oprichting van een contact commissie voor het optiekbedrijf, waarin alle opticiensorganisaties thans vereenigd z(Jn. Na de lezing van drs. H. W. C. Tupker over mlddenstandselschen. werd besloten zich aan te sluiten bij de Kon. Nederland- schen Middenstandsbond. Bovendien werd het besluit genomen over te gaan tot het verleenen van erkenningen aan bevoegde opticiens. De middagzitting werd besloten met een lezing van dr. W. Groeneweg, die aan de hand van lichtbeelden verschillende oogaf wijkingen besprak, speciaal het netvlies betreffende. JEUGD EN MUZIEKBEOEFENING. Belangstelling voldoende aanwezig. De firma Kettner en Duwaeris plano- handel N.V. heeft onder eenige honderden schoolgaande kinderen een enquête inge steld over de vraag: „Hoe staat de tegen woordige Jeugd tegenover de muziekbe oefening". Het onderzoek betreft, naar de „Msbd." meldt, een aantal van 672 kinderen; leef tijd van 1018 jaar, verdeeld over een 8- tal scholen. Met welwillende medewer king der schoolhoofden werden de gege vens verkregen door het doen invullen van vragenlijsten. Dit geschiedde anoniem en zonder eenige beinvloeding. Noch de naam der firma, noch het doel werden genoemd. Uit het onderzoek is gebleken, dat bij de muziekbeoefening het zwakke geslacht verre overwegend is. Alleen by de „diver se" instrumenten zyn jongens in de meer derheid Onder „diverse" instrumenten v/orden hier verstaan: cello, blokfluit, ban jo, guitaar, saxofoon, trombone, trompet, xylofoon, hoorn, klarinet e.d. Th ruim 70 pet. der gezinnen, waar meis jes zijn, is een piano of vleugel aanwe zig. Bij jongens thuis komt een piano of vleugel minder voor, n.l. bij 1/3 deel. Hierby dient te worden opgemrekt, dat <je ondervraagde jongelui voor het meeren- deel tot den beteren middenstand behoo- ren. Wanneer men het aantal van hen, die thans les hebben, vermeerdert met dege nen. die vroeger les hebben gehad, komt men tot de conclusie, dat een behoorlijk nantal in de gelegenheid is gesteld te lee- ren pianospelen, vooral bij de meisjes. Een deel heeft de studie vroegtijdig af gebroken. De oorzaak was niet alleen ge brek aan aanleg, ook financieele redpnen en gebrek aan tijd speelden hier een rol. Dit laatste euvel b'eek tevens een der voornaamste redenen, waarom zoo weinig „afgestudeerden" regelmatig spelen. Degenen, die volgens eigen mededee- ling viool kunnen spelen, blijven hun in strument in het algemeen trouw. By de keuze van een instrument, dat de jongelui zouden willen leeren bespe len, heeft de piano verreweg de voorkeur. Opmerkelijk is voorts, dat er onder deze groep een aantal is. drt vroeger reeds les heeft gehad, doch thans opnieuw zou wil len beginnen. Verder blijkt uit het inge steld onderzoek, dat er groote belangstel ling voor goede muziek bestaat. Dat de muziekbeoefening bijvoorbeeld in Engeland en Amerika zoo beviedigend is, ligt wel voor een groot deel hieraan, dat verschillende organisaties aldaar het muziekonderwijs aan de schooljeugd zoo succesvol weten te bevorderen. Hier in Nederland doen eenige organisaties op dit gebied waarlyk pionierswerk. Het terrein, dat deze kunnen bestrijken, is echter nog veel te klein in verhouding tot de enorme mogelijkheden. De conclusie is gewettigd, dat de be langstelling bij de jeugd zelve voor mu ziek ruim voldoende aanwezig ls. BOSCH- EN HEIDEBRANDEN IN 1938 Voor rond 100 00^ verloren gegaan. 1938 is een jaar geweest, waarin veel bosch- en heidebranden zijn voorgekomen, meldt het verslag van de Ned. Heidemaat schappij over de bosch- en heidebranden in 1938. Het aantal dier branden (468) is bij na even groot als in 1934 (500); hierbij is in aanmerking te nemen, dat in het totaal over 1934 nog de taludbrandjes zijn begre pen. Wat de verbrande oppervlakte en de aangerichte schade betreft, heeft 1938 veel overeenkomst met ruigte en vliegdennen en 418 h.a. naald- en hakhout. In 1934: 3923 h.a. Er is in 1938 voor rond 100.000.ver loren gegaan. De branden hadden plaats tusschen 20 Februari en 20 September. In dit tijdvak waren 36 Zon- en feestdagen. Op deze Zon en feestdagen kwamen 127 branden voor, of 27 pet. van het totaal. Volgens het gemiddelde voor 1938 per dag (2.1) zouden er op die 36 Zon- en feestdagen pl.m. 75 branden moeten heb ben plaats gehad; het waren er echter 127 is 70 pet. meer. Het toerisme op Zon en feestdagen zal aan deze overschrijding zeker niet vreemd zijn. Ongetwijfeld brengt dit voor bosch en heide verhoogd brandgevaar mede, hetgeen reeds zoo vaak betoogd is. Het toerisme neemt van jaar tot jaar toe en daarom blijft het noodig, dat, steeds opnieuw, de aandacht van het publiek wordt gevestigd op 't betrachten van voorzichtigheid met vuur. Het publiek moet leeren beseffen, dat het wegwerpen van brandende lucifers en eindjes sigaret onder ongunstige omstandigheden nood lottig kan zijn. Daarom dient het brand gevaar zooveel mogelijk te worden tegen gegaan en is een voortdurende activiteit op dit terrein door middel van pers, radio, platen, brochures, lezingen, enz. alleszins noodzakelijk. De grpotste brandschade beliep 21.000.—, onder Weert, op Maandag 21 Maart, daarop volgde een brandschade onder Bladel van 12.000.—, eveneens op 21 Maart. De propaganda ter beteugeling van bosch- en heidebranden werd ook in 1938 voortgezet. Door medewerking van den Ned. Bioscoopbond en de bioscooptheater directies werd in de zomermaanden in bij na alle Nederlandsche bioscopen een waar schuwingsfilmpje van de Ned. Heidemaat schappij vertoond. Voorts heeft de Ned. Heidemaatschappij op 1 millioen lucifersboekjes een korte waarschuwing doen plaatsen, terwijl ook 1 millioen sigarenzakjes met dergelijke waarschuwingen zyn bedrukt. Uit alles is duidelijk, dat in de betrok ken kringen het onnoodig verlies van na tuurschoon niet alleen zeer betreurd wordt maar dat men zich in het algemeen be lang, gaarne offers getroost om dit euvel zooveel mogelijk tegen te gaan. Het boschbrandgevaar is groot en daar om verdient deze zaak de volle belang stelling. Ie H. Communie lepeltjes Rozenkransen Medailles - Kruisjes HAARLEMMERSTRAAT 125-127 Midza bonnen BAKKERSVAKWEDSTRUDEN TE WEERT. Opengesteld voor deelname uit het heele land. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van den R.K. Bakkerspatroonsbond „St. Lucia" te Weert worden aldaar in hotel „De Engel" 10 en 11 Mei groote Nationale Bakkersvakwedstrijden gehouden. De deelname is open voor alle bakkerspa troons in Nederland en voor alle gezellen en patroons-zoons boven 18 jaar. Een aar dig wedstrijdprogramma werd opgesteld en een uiterst deskundige jury bereid gevon den de vele beschikbaar gestelde prijzen op de meest juiste wijze toe te kennen. Een en ander volgens reglement en onder toezicht van de Permanente Wedstryd- Commissie van de Nationale Bakkersbon den in 'Nederland. Inschrijvingsbiljetten kunnen worden aangevraagd bij het secre tariaat Korenmarkt 3, Weert. De wedstrij den omvatten drie groepen: brcod, banket en inzendingen der gezellen; voorts nog een groep ter opluistering, in totaal 17 klassen. Burgemeesters. Bij K.B. is benoemd tot burgemeester der gemeente Dreischor: L. J. Mol, tot burge meester der gemeente Noordgouwe: J. J. Geluk. De nieuwe burgemeester van Dreischor is 7 Januari 1887 te Waarde geboren en is thans wethouder van Dreischor. De nieuwe burgemeester van Noordgouwe is aldaar op 10 Juli 1887 geboren en is thans wethouder van Noordgouwe. de afd. Leiden der Ned. Vereen, voor Luchtbescherming telt, des te beter kan zij aan haar doel be antwoorden. Geeft U nog lieden op als lid bij den heer D. C. KOK. Rapenburg 9 - Telefoon 807. De contributie (naar draagkracht met een minimum van 25 cent 's jaars) behoeft voor niemand een bezwaar te zijn. BEHANDELING VAN GASZIEKEN BIJ LUCHTAANVALLEN. Gisteravond heeft dr. v. d. Stoel uit Voorschoten voor den kring Leiden E.H. B.O. in de collegezaal van prof. Süermondt (Acad. Ziekenhuis) zijn tweede voordracht gehouden over de behandeling van gaszie- ken bij luchtaanvallen door de E.H.B.O. in oorlogstijd. De belangstelling was zóó groot, dat de collegezaal te klein was en stoelen bijgezet moesten worden. Het deed spr. ge noegen, dat hiervoor zooveel belangstelling was, hoewel 2 uur wel wat kort was om uitvoerig bij de behandeling stil te staan. Spr. beantwoorde eerst de uitwerking van de verschillende strijdgassen en de hulp die de E.H.B.O. hierbij kan verleenen. De angst voor strijdgassen door de burgerbevolking behpeft niet zoo groot te zijn, daar b.v. voor het verspreiden var Phosheengassen 3000 vliegtuigen noodig zijn. We hebben veel geleerd van Italië en China, waar deze gassen gebruikt werden, zoodat de gasmas kers weer verbeterd konden worden. Ver der behandelde spr. de uitwerking van brand-, mijn-, brisant- en electro-bommen. De uitwerking hiervan is zóó erg, omdat deze bommen een hittegraad hebben van 20003400, terwijl de behandeling der ge troffenen bij avond in het duister moet plaats hebben. Uitvoerig stond spr. bij de behandeling door de E.H.B.O. stil, daar in oorlogstijd de geneeskundige dienst vooral in dorpen rondom Leiden niet zoo spoe dig aanwezig kan zijn en dan de E.H.B.O.- leden aan de gewonden in nood-hospitalen voorloopig de eerste hulp moeten verleenen. Voorts demonstreerde spr. drie verschil lende soorten gasmaskers, waarvan model G. by het leger in gebruik is, en de actieve kool bereid uit verbrande cocosnootschalen voor de luchtverversching zorgt. Aan het slot dankte spr. dr. Maas, direc teur van het Acad. Ziekenhuis en prof. Süermondt voor het beschikbaar stellen yan de collegezaal en sloot om 10 uur de met groote aandacht gevolgde voordracht. Handelsregister K. v. K. Wyzigingen: 7309. Handelsvennoot schap „Plawa". Fabricatie en agentuur en commissie. De procuratie van H. J. van der Plaats is gewijzigd. 1799. Naamlooze vennootschap Broodfa briek „De Zeeuw" voorheen de Rooy en Duisterhof. Alphen aan den Rijn, Hooft- straat 69. De statuten zijn gewijzigd. Wijz. handelsn. in: N.V. Broodfabriek „De Zeeuw" voorheen de Rooy en Duisterhof. Opheffing. 3403. Loon- en Confec tiefabriek G. J. Biesot. Leiden, Stille Rijn No. 14. Gemeentel. Aankondigingen VERKIEZING PROVINCIALE STATEN. De Voorzitter van het Hoofdstembureau in kieskring III (Leiden) maakt bekend dat op Vrijdag 21 April a.s. des v.m. te 10 uur, door dat bureau ten Gemeentehuize, Ra- •penburg 12, de zitting zal worden gehou den, bedoeld in art. 92 der Kieswet, tot vaststelling van de uitkomsten der op 19 April tevoren in dien kieskring gehouden stemming ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten van Zuid-Holland. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Leiden, 20 April 1939. ONTEIGENING. De Burgemeester der gemeente Leiden maakt bekend, zulks ter voldoening aan artikel 84 der Onteigeningswet, dat ter Ge meente-Secretarie, Rapenburg No. 12, (af- deeling Financiën), vanaf heden gedurende 21 dagen ter inzage voor een ieder is nedergelegd het besluit van den Gemeenteraad d.d. 17 April j.l. tot Onteigening krachtens art. 77, le lid, lo der onteige ningswet, ten name van de gemeente Lei den, van de perceelen gelegen aan de le Gortestraat, de le Haverstraat, de Kraaier- straat, de 4e Binnenvestgracht, de Geere- straat, de Klikstraat en de Gecregracht, zulks ter ontruiming van die oppervlakten. De Burgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 20 April 1939. LEIDEN. Donderdag. Bureau-zitting R.K. Reclas- seeringsvereeniging. Gebouw St Vincentiusver., Hoogl. Kerkgracht 32, 89 uur v.m. Vrijdag: „St. Christoffel" Ledenvergade ring in „De Harmonie", 8.30 uur. Zondag: Stemming groslijst gemeente raadsverkiezing. Volksbond 104 uur, Romanuszaal 10—1 uur, School Lusthoflaan 101 uur. School Potgieterslaan 101 uur. Zondag: Jaarl. H. Mis in de St. Petrus- kerk voor de afd. Leiden der R.K. Bakkerspatroonsver., 7.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Z a t er - dag 15 tot en met Vrijdag 21 April a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hooge woerd 171, tel. 502 en Reijst, Steenstraat 35, Tel. 136. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek: Wilhelminapark 8, tel 274. BIBLIOTHECA NEERLANDLA MANUSCRIPTA. Zooals men zich wellicht zal herinneren is eenige maanden geleden de bibliotheca Neerlandica manuscripta, het levenswerk van wijlen prof. dr. W. de Vreese, officieel overgedragen aan curatoren der Leidsche Universiteit ter plaatsing in de universi teitsbibliotheek alhier. Aangezien destijds verscheidene perso nen, die deze schenking door hun finan- cieelen steun mogelijk maakten, niet aan wezig konden zijn, had het bestuur der stichting in overleg met de directie der bi bliotheek, dr. F. P. Sevensma, gistermiddag alle schenkers uitgenoodigd om de uitge breide collectie te bezichtigen. Onder hen bevond zich ook de heer C. S. Sixma baron van Heemstra, particulier-se cretaris van H.M. de Koningin, welke laat ste voor dit doel een belangrijke gift schonk. De voorzitter der stichting, prof. dr. Jan de Vries, hield een korte toespraak, waarin hij wees op de groote beteekenis van deze collectie en tevens op de groote verrassing, dat een zoo talrijk aantal personen in zoo korten tijd een dusdanig belangrijk bedrag bijeen bracht, waarbij hy in het bijzonder H. M. de Koningin dankte voor haar voor beeld. Hierna werd de collectie bezichtigd Notarieel examen. De commissie, belast met het afnemen van het examen, bedoeld bij ajrt. 11 der Wet op het Notarisambt, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat het examen zal wor den gehouden te 's-Gravenhage en voor het eerste en tweede gedeelte zal aanvan gen op 15 Juni 1939. Schriftelijke aanmelding, met opgave van het gedeelte of de gedeelten van het exa men, waaraan men zich wenscht te onder werpen, behoort, onder overlegging van de vereischte stukken, te geschieden bij den voorzitter der commissie, prof. mr. J. van Kan, oud-lid van den Raad van Neder- landsch-Indië, oud-hoogleeraar te Leiden en te Batavia, wonende te 's-Gravenhage, (Oranjestraat 14); ten minste 14 dagen vóór bovengenoemden datum, dus uiterlijk 1 Juni a.s. behooren de stukken door genoem den voorzitter te zijn ontvangen. Op den omslag van aangesteekend verzonden stuk ken is te vermelden, dat de uitreiking be hoort te geschieden aan het hoofdpostkan toor, Prinsestraat 2, te 's-Gravenhage. Voor bijzonderheden verwijzen we naar de Staatscourant van Woensdag 19 April 1939.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2