RIJNSTREEK RECHTZAKEN WOENSDAG 19 APRIL 1939 DE LEWSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 DE PROVINCIALE WEG OP DE VOOR MALIGE SPOORBAAN ALPHEN— UITHOORN. Niettegenstaande de Raden der ge meenten Ter-Aar, Nieuwveen en Ze- vanhoven nog geen bepaalde beslis sing hebben genomen over de aan de Provincie Zuid-Holland te geven jaar- lijksche bijdragen voor den nieuw aan te leggen provincialen weg over de voormalige spoorbaan AlphenUit hoorn, wijst alles er op, dat men het plan toch uitvoert. Dagelijks worden opmetingen verricht, de laatste dagen bij Nieuwkoop, terwijl thans het sloo- pen van het voormalig haltegcbouw te Zevenhoven is gegund aan den heer Lok te Nieuwveen. ALPHEN AAN DEN RIJN Feestavond Hanze. In de groote zaal van het Sint-Josephgebouw gaf de afdee ling Alphen van de R.K. Middenstandsver- ceniging „De Hanze" gisterenavond haar traditioneelen feestavond, waarop de ge zellige sfeer als naar gewoonte onafgebro ken tot het einde toe voortduurde. De voorzitter van de afdeeling, de heer C. Y. Ponsioen, verwelkomde de vele aan wezigen, inzonder den geestelijk-adviseur Kapelaan C. M .Klaver. De hoogeerwaarde Deken en Kapelaan Klaver waren verhin derd tegenwoordig te zijn. Toch wilde de heer Ponsioen openlijk den Deken dank brengen o.m. voor de oprichting van de Kathol. Jonge Middenstandsvereeniging, waarin, zooals spr. benadrukte ,de zonen van den middenstand voor de naaste toe komst onder de bekwame priesterlijke lei ding van den moderator zullen worden op geleid tot degelijke katholieke midden standers en zullen worden voorbereid als stichters van doelbewust Roomsche gezin nen. Vervolgens dankte spr. den geestelijk adviseur voor de wijze waarop deze den middenstand in het afgeloopen vereeni- gingsjaar heeft bijgestaan. Spr. memoreert nog het initiatief van dezen adviseur met betrekking tot de a.s. zegening van den arbeid, van de werkers en hun gereed schappen, op 20 April a.s. des avonds 'e 8.30 uur in de Parochiekerk, gepaard met ceremonieele plechtigheid, gezamenlijk met de Standsorganisaties de Volksbond en den L.T.B. Spr. spoorde alle midden standers aan daarbij tegenwoordig te zijn. De voorzitter van den middenstand memo reerde nog even de prettige samenwerking en het nauwe contact tusschen de beide andere standsorganisaties, waarvan even eens afgevaardigden aanwezig waren. Er was natuurlijk niet aan te ontkomen, dat spr. op dezen avond een érnstig beroep deed op de leden om toch vooral ook de ledenvergaderingen trouw bij te wonen, opdat hetgeen het bestuur voorbereidt, met meer succes kan worden ten uitvoer ge bracht. Nadat spr. had gememoreerd hoe Rec tor Drost Zondagavond j.l. er op had ge wezen, dat juist de middenstand, waarnaar toch in het algemeen wordt opgezien, in dit opzicht zoo slecht zijn taak begrijpt en zich zoo moeilijk laat organiseeren en in het vereenigingslcven weinig actieve deel neming toont, drong spr. bij de aanwezige ouders met klem op aan, hun jongens die daarvoor in aanmerking komen, beslist naar de zoo pas opgerichte Kath. Jonge Middenstandsvereeniging te zenden. Vervolgens sprak Kapelaan C. M. Kla ver enkele opwekkende woorden over de a.s. te houden zegening van de katholieke werkers en van de gereedschappen en werktuigen op Woensdag 26 April. De geestelijk adviseur sprak nog over de uit voering van de encycliek Quadragesimo Anno en het retraitewerk als de kostbarste middelen voor zelfheiliging. Hierna werd overgegaan tot het meer vroolijke en amu sante gedeelte van den feestavond, dat werd verzorgd door mr. Carter en Miss Corrina als humoristische goochelaars. Na de pauze gaf het variétégezelschap Ja- pansch jongleeren-kunstwielrijden te zien, gevolgd door humoristick en koddige con ference, transformatie-schetsen. Het geheel werd afgewisseld met muziek door duo Mild, waarbij gelegenheid werd gegeven tot het maken van een dansje. De samenstelling van de feestcommissie waarborgde reeds bij voorbaat een schit terenden avond en het is daarom dan ook niet bij toeval, dat deze bij allen volkomen in de smaak viel en ongetwijfeld doel trof. Emmablocmpje. De Emmablcem-col- lecte heeft ruim f 140.opgebracht. ALKEMADE Geboren: Theodorus Antonius z. van C. J. v. Haastrecht en J. J. van den Breok Theodorus Joannes z. van Th. S. Siruive en C. M. Spring in 't Veld Agatha Adri- ana en Adriana Sophia, dochters van M. Turk en L. J. Zeldenthuis Clazina Wil- helmina Johanna d. van C. G. van Em merik en W. J. Rietbroek Cornelis Ja cobus z. van N. W. Verhaar en A. M. Admiraal Theresia Jacoba Maria d. van L. J. van der Meer en J. E. Hoogeveen Johannes Cornelis z. van G. J. van der Meer en C. M. van Zeil Wilhelmina Hu- berta Catharina d. van P. J. Zwetsloot en H. Berg. Maria Elisabeth Theresia d. van Th. J. van Rijn en M. C. J. van der Veer. Ondertrouwd: Johannes Petrus van Klink jm. oud 29 jaar en Anna Catha rina Brugman jd. oud 26 jaar Leonardus Jacobus Koek jm. oud 29 jaar en Agatha Elisabeth van Berkel jd. oud 28 jaar Pierre Cornelis Krispijn jm. oud 25 jaar en Hendrica Jacoba Los jd. oud 30 jaar. Gerardus Leonardus Johannes Huigsloot jm. oud 28 jaar en Maria Agnes Wessel- man, jd. oud 27 jaar. BODEGRAVEN Luchtbescherming. Naar wij verne men zullen door dr. Schreuder, arts te Zwammerdam, een tweetal cursusavonden gegeven worden in de openbare school De eerste avond is vastgesteld op Donder dag 20 dezer, terwijl volgende week Don derdag de tweede zal plaats hebben. Staatspartij. Men verzoekt ons me- dedeeling te willen doen van het navolgen de: De afdeeling Zwammerdam belegt op 21 April, a.s. Vrijdag, een belangrijke le den vergadering, waarop een nabeschou wing gegeven zal worden van de Staten verkiezing van heden. Tevens staat er op de agenda de candidaatstelling voor den gemeenteraad. BOSKOOP Gemeenteraadsverkiezing. De R.K. Kiesvereeniging kwam gisterenavond in een buitengewone algemeene vergadering bijeen in het R.K. Vereenigingsgebouw. De voorzitter, de heer Th. A. Houdijk, open de deze vergadering en heette de talrijke aanwezigen welkom. Het eenigste punt op de agenda was: Nummering der candida- ten vcor de Gemeenteraadsverkiezing. Nauwelijks waren de stembriefjes rond gedeeld, of er heerschte een ijverige stem ming, welke tot resultaat had, dat achter eenvolgens de volgorde werd vastgesteld: 1. A. Brand Pz., 2. H. A. Boekraad, 3. G. van Capel, 4. H. Fase, 5. G. P. de Gunst, 6. J. Streng, 7. C. J. van Vliet, 8. W. J. van der Meer. Aangezien niemand meer van de rond vraag gebruik wenschte te maken, sloot de voorzitter met een opwekkend woord om bij de op handen zijnde verkiezingen op zijn post te zijn als trouw lid van de Staatspartij. Personalia. Voor het diploma vakbe kwaamheid schoenhersteller slaagde te 's Gravenhage A. Asscheman, werkzaam bij den heer G. Koetsier. In de plaats van mr. Ritzema is be noemd tot commies ter secretarie de heer W .Hoffmann, thans klerk ter secretarie dezer gemeente. Tuinbouw en Plantkunde. Bijeen komst der leden van de Kon. Mij. van Tuinb. en Plantk. afd. Boskoop op Maan dag 17 April in h«"*el „Neuf'. De voorzitter, de heer G. J. van Noordt, opent de bijeenkomst en verzoekt de se cretaris de notulen van de voorgaande bij eenkomst te willen voorlezen, welke on- verandert werden goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken was een schrij ven van het hoofdbestuur, waarbij aan de afdeelingsbesturen gevraagd werd hun aandacht te willen vestigen op de beplan ting van bermen en emplacementen van spoorwegen, welke door gemeenten loo- pen. Aangezien deze beplanting te Geskoop reeds gebeurd is, wordt deze brief voor kennisgeving aangenomen. Welvestigt een der leden er de aandacht op dat veel van het geplante materiaal te Boskoop dood is en vraagt het bestuur de betrokken autoriteiten hierop opmerkzaam te willen maken en om middelen trachten te vinden de doode pkmten door anderen te doen vervangen. Daar het voor Biskoop geen reclame is dat eventueele bezoekers bij aankomst in Boskoop ontvangen worden met een uit zicht op een beplanting met veel dood ma teriaal, zegt het bestuur toe alle pogingen in het werk te stellen om dit doode ma teriaal door levend te doen vervangen. Uit den aard der zaak zijn de spoorwe gen en emplacementen, welke hoofdzake lijk uit zand bestaan geen geschikte plaat sen voor beplanting met Rhododendron, Azolea en dergelijken en zal er goed toe gezien moeten worden welke planten er wel zullen groeien. Na nog enkele besprekingen over be planting aan diverse stations wordt over gegaan met de bespreking van het aanwe zige materiaal, hetwelk hofdzakelyk be stond uit de vroegstbloeiende Japansche kers, en zagen wij o.a. Prunus Sachalinensis, enkelbl., zacht- rose. Prunus Tai-hucan, grootbl. enkel, wit. Prunus Yedoensis, wit. rijksbloeiend. Pru nus Mount-fujii, wit rijkhloeiend, half dub bel. Prunus Lannesiana, wit kleinbl. Pru nus Insisa, wit, kleinbl. rijk bloeiend. Pru nus Pilosiusculus. enkelbl. zacht-rose. Van dezelfde inzender zagen wij nog Cypripjedium japonicum, de Japansche tuinorchidee en Arisa^ma serrustum ja ponicum, een Aaronskelkachtig gewas met een zwarte kelk waarin een dikke commu nis Zanzibariensis de wonderolieboom, de ze zaden zijn bruin gevlekt, het lijken veel op kievietsboonen. Aangezien er geen materiaal meer aan wezig was werd er overgegaan tot de rond vraag. Hierbij kwam aan de orde de nieuwe benaming van sommige planten, welke in- plaats van de bedoelde één-heid. groote verwarring doet ontstaan, en werd als voorbeeld gesteld de algemeen bekende Magnolia Soullangcna nigra. Deze Magnolia is eerst verdoopt in Mag nolia denudata nigra, en toen zy onder de ze naam eenigszins bekend werd is zij nog eens verdoopt en is nu bekernd onder Mag nolia liliflora nigra. Hiermede zijn wij waarschijlijk nog niet aan het einde, want aan een inzender van deze Magnolia op de „Hofstadbloem" is me degedeeld, dat deze laatste benaming voor- pig voor drie jaar vastgesteld is. Wij zijn benieuwd welke naam er dan voor deze Magnolia in de lucht hangt. Het is voor de kweekers te hopen, dat de secte der wederdoopers onder de Dendro- logen geen groote aanhang krijgt, want op deze manier is het niet mogelijk om bij te houden. In verband met de opeenvolgende bloei tijd van verschillende planten wordt er nog besloten om in de m?and Mei nog een tussdhentijdsche bijeenkomst te houden en zal de eerstvolgende bijeenkomst gehou den worden op 8 Mei aanstaande. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter met een woord van dank aan de meebrengers van het materiaal en voor dc aangename bespreking. NIEUWKOOP Gemeenteraadsverkiezing. In de gis teravond gehouden ledenvergadering van de R. K. Staatspartij heeft de candidaat stelling plaats gehad voor den gemeente raad, voor wat betreft de afdeeling Nieuw koop. Voor het eerst is men afgeweken van het systeem der groslyststemming en werd voor elke plaats op de lijst afzon derlijk gestemd. De aanwezige leden mochten mede stemmen voor niet-aanwezige leden, voor- zoover huisgenooten zijnde. Reeds eerder waren candidaat gesteld in alphabetische volgde de heeren M. J. H. Bots, E. H. van Dam, J. Eijs, Ant. Hoo- gerwerf, J. van der Laan, A. J. Verhaar en P. M. de Vette. De heei J. van der Laan, aftr., had een schrijven gezonden aan het bestuur, dat hij, vooral gezien de lijst van uitstekende candidaten, althans niet op een verkies bare plaats op de lijst meer wilde voor komen. De uitslag was als volgt: No. 1. M. J. H. Bots met 38 st.; A. J. Verhaar kreeg er 36. No. 2 A. J. Verhaar m. 64 st.; J. Eys volg de met 36 st. 3. J. Eijs met 80 st.; 4. E. H. van Dam met 56 st.; 5. Ant. Hoogerwerf met 65 st.; 6. P. M. de Vette met 65 st., terwijl no. 7 J. van der Laan 64 st. ver kreeg. Vermoedelijk zijn er 3 verkiesbare plaatsen, waarvan no. 1 geen zitting heeft, wel de nos. 2 en 3. Over het systeem van stemmen zoowel als over de personen en vertegenwoordi ging bleek algemeen groote tevredenheid te bestaan. Na afloop las de secretaris de verplich tingen voor, waarvoor de candidaten moe ten teekenen. O.a., dat zij niet met voor keurstemmen een benoeming zullen aan nemen en dat de gekozenen lid moeten zijn van de R.K. raadsfractie en lid wor den van een Gewestelijke organisatie van R.K. Raadsleden. OUDE-WETERING Staatspartij. Naar wij vernemen zal Zondag a.s. alhier de stemming plaats heb ben voor de groslijst voor de a.s. gemeen teraadsverkiezing. Als candidaat is alleen gesteld de heer Jos Penning de Vries (aftr.), zoodat hierover geen stemming noodig is. Voorts zijn nog een drietal can didaten ingediend, die zich echter uit sluitend als plaatsvervanger hebben be schikbaar gesteld. Deze plaatsvervangers zijn de heeren J. C. de Jong, H. Vesseur en F. Hulsebosch. ROELOFARENDSVEEN Staatspartij. Op de bestuursvergade ring is de groslijst van candidaten van de afeeling voor de a.s. gemeenteraadsverkie- zings van Alkemade vastgesteld: v a n d e tuindersgroep: J. Hoogenboom Jac.zn., C. Huigsloot, Jac. de Jong Gzn., Joh. J. v. d. Meer Cors.zn, L. Kerkvliet, J. Bakker Jzn„ Q. Warmerdam, v a n d e middenstandsgroep: W. Hölscher, J. J. de Koning, H. v. Klink J.zn., M. Hoo genboom C.zn. Van de arbeiders groep Roelofarendsveen: C. G. v. Emmerik, Jac. van 't Hart, W. P. v. Rui ten, Jac. Turk H.zn., W. Rietbroek. N ie u w e - W e t er i n g: J. A. v. d. Broek en M. Spring in 't Veld. ZOETERWOUDE Gemeenteraad De Raad dezer ge meente vergadert op Maanag 24 April, des namidags 7.15 uur ten Gemeentehuize. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Mede- deeling en bespreking uitslag aanbesteding tertiaire wegen. 3. Voorstel van burge meester en wethouders tot wijziging der begrooting van het waterleidingbedrijf 1938. 4. Als voren tot wijziging der ge meen tebegrooting 1939. 5. AJs voren tot aanvulling der verordening op de heffing van een recht wegens het hebben van dra den voor radio-ontvangst en -distributie. 6. Als voren tot aanvulling en wijziging der salarisregeling voor de ambtenaren ter secretarie. 7. Als voren tot vaststelling van het plan tot herziening van het uitbrei dingsplan Hooge Rijndijk II. 8. Verzoek van het bestuur der burgerwacht om sub sidie, met voorstel van burgemeester en wethouders. 9. Benoeming van een ge meente-ontvanger. 10. Aanwijzing van een lokaal, voor het doen van ontvangsten en betalingen door den gemeente-ontvanger, aan den Hooge Rijndijk. 11. Rondvraag. Het voetpad langs den Hooge Rijndijk. Naar we vernemen hebben B. en W. on langs een zitting gehouden aan den Hoo ge Rijndijk om me td eeigenaren van het voetpad, loopende langs den rijksstraat weg aldaar, tot overeensteming te komen inzake overdracht van genoemd voetpad in eigendom, beheer en onderhoud aan het Rij'k. De bedoeling was dat de grond kos teloos zou worden afgestaan, terwijl Rijk en gemeente dan zullen zorgen voor den aanleg van een tegelvoetpad, hetwelk dan in voortdurend onderhoud zal blijven bij het Rijk. Aangezien eenige eigenaren ge weigerd hebben kosteloos afstand te doen is het te verwachten, dat de goed bedoel de pogingen van het gemeentebestuur op niets zullen uitloopen en terwille van en kelen in de toekomst nog geen einde zal komen aan den onhoudbaren toestand al daar. ZOETERWOUDE (H. R.) MTORRIJDER RAAKT KLUTS KWIJT. Dubbel-gebroken been. Gisteravond omstreeks 6 uur kwam de 18-jarige C. V. op zijn motorrijwiel, naar men zegt met een gang van 70 a 80 K.M., van zijn werk. Tegnover de Bruggestraat passeerde hij rakelings mevr. B., raakte daarop- vermoedelijk zijn stuur kwijt en reed op een op ongeveer 50 meter verder staande auto, met het gevolg, dat hij na enkele buitelingen op het rijwielpad met een op twee plaatsen gebroken linker been moest blijven liggen. Dr. Persant Snoep verleende eerste hulp, waarna het slachtoffer naar een ziaken- huis te Leiden vervoerd werd. HAAGSCH GERECHTSHOF. BELEEDIGING VAN JOODSCHE VOLKSGROEP. Oud-cultureel redacteur van het „Nationaal Dagblad" veroordeeld tot een geldboete van 25. De gewezen cultureele redacteur' van ,.het Nationale Dagblad" E. J. R. onder wiens verantwoordelijkheid in het nummer van 23 April van het vorig jaar van ge noemd blad een artikel verschenen, geti teld: „de boer ontplooit de zwarte nood vlag", is door de Haagsche Rechtbank ver oordeeld tot een geldboete van 200. subs. 100 dagen hechtenis, omdat in dit artikel uitdrukkingen voorkwamen, welke heleedigend werden geacht voor de Jood- sche volksgroep in Nederland. De advocaat-generaal bij het Haagsche Gerechtshof heeft bevestiging van deze straf gevraagd. Het Hof verlaagde de opgelegde straf tot 25.boete subs. 10 dagen hechtenis. VERSTORING VAN GEMEENTE RAADSZITTING Het Haagsche gerechtshof bevestigde heden het vonnis van den Politie-rechter te Den Haag, waarbij de werklooze typo graaf N. G. is veroordeeld tot twee dagen gevangenisstraf, omdat hij op 1 Februari j.l. de zitting van den Haagschen gemeente raad heeft verstoord, door van de publieke tribune af te roepen: „Leugen, zwendel, bedrog". Heler van motorrijwielen Voor het Haagsch Gerechtshof had in hooger beroep terecht gestaan de L e d- s c h e koopman L. J. v. d. K. thans ge detineerd die door de Haagsche rechtbank wegens heling van motorrijwielen veroor deeld was tot een gevangenisstraf voor den tyd van tien maanden. De procureur- generaal had bevestiging van dit vonnis gevraagd. Het Hof veroordeelde verdachte heden morgen op nieuw tot tien maanden gevan genisstraf Flinke straf voor beleediging. Een arbeider uit Voorschoten was door den Haagschen Politierechter ver oordeeld tot een week gevangenisstraf we gens beleediging van mej. V. uit die ge meente, die herhaaldelijk last van ver dachte had. Bovendien zou er nog een voorwaardelijke veroordeeling ten uitvoer worden gelegd. Verdachte was in hooger beroep gegaan bij het Hof, maar de Procu reur-Generaal had bevestiging gevraagd. Het Hof bevestigde het vonnis van den Politierechter zijnde een week gevangenis straf. De ruit moest het ontgelden Na een flinke ruzie had A. H. J. S. te Voorschoten zonder eenige reden een ruit ingeslagen van een woning in die ge meente. Omdat men meer last van verdachte heeft gehad had de Politierechter hem veroordeeld tot een week gevangenisstraf en een voorwaardelijke ter beschikking stelling van de regeering voor den tijd van twee jaar. In hooger beroep had de procureur- generaal bevestiging van dit vonnis ge vraagd. Hedenmorgen besliste het Hof dienover eenkomstig. HAAGSCHE RECHTBANK. De omstreden auto. De garagehouder J. C. te Noordwijk had zich te verantwoorden gehad wegens verduistering van een auto nadat hij eerst zijn chauffeur hiervan beschuldigd had mitsgadders van het vervalschen van een document. Ter zitting was komen vast t« staan dat de chauffeur dit document niet vervalscht had maar dat verdachte wel de. gelijk zelf zijn handteekening dwars door het zegel geplaatst zou hebben waarmede tevens zijn schuld vast kwam te staan vol- gens den Officier, die voor het ten laste ge- legde acht maanden gevangenisstraf eischte. De rechtbank uitspraak doende veroor. deelde verdachte hedenmorgen conform den eisch tot acht maanden gevangenis straf. Haagsche Politierechter. Koffietentpraatjes. Op 16 Juli van het vorig jaar waren een aantal koffieliefhebbers bijeen in de koffietent van A. Vergeer te Alphen a. d. R ij n om hun hart op te halen aan diverse kopjes „leut". Nu blijkt koffie nog al te werken op de stemorganen waar door dan koffiekletspraatjes ontstaan. Men zou denken dat alleen vrouwen heele verhalen bij de koffie kunnen houden maar dan hebt gij het mis, want ook man nen, niet alle mannen natuurlijk, kunnen soms aardig roddelen. Een voorbeeld hier van is dat L. B. uit Alphen a. d. Rijn met luide stem in het openbaar in de koffie tent had rondgestrooid „dat een zeventien jarig meisje enz. enz.", volgt iets dat min der netjes en minder aangenaam voor het over de „hekel" gehaalde meisje is, dat en dat gedaan zou hebben. En daar was niets niemendal van aan, zoodat het meisje zich in haar goede naam gekrenkt voelende een aanklacht had in gediend tegen L. B. wegens smaad. Deze werd hedenmorgen behandeld en nadat verschillende koffiedrinkende koffietent- bezoekers verteld hadden, dat zij „het" gehoord hadden, eischte de Officier een geldboete van 15.— subs. 15 dagen het gedrag van verdachte schandalig noe mende. Nadat verdachte een beroep op zijn werkloosheid gedaan had veroordeelde de Politierechter hem tot een geldboete van 6.subs. 12 dagen. Een liefhebber van bloemen. A. van L. te Leiden is blijkbaar een liefhebber van bloemen maar aangezien hij geen geld had, had hij een andere me thode bedacht om aan bloemen te ko men. Hij was daarom een schuurtje bin nengegaan, toebehoorende aan den bloe menhandelaar S. Nieuwenburg te Leiden, en had daar 2 clivia's weggenomen. Veel plezier van de „vaste planten" had hij niet gehad, want de politie was er in ge moeid gewórden met als resultaat, dat de Officier hedenmorgen een maand gevan genisstraf tegen van L. eischte. De Poli tierechter wilde hem nog wel een k*ns geven en legde deze straf voorwaardelijk op met een proeftijd van drie jaar. Een „zwikkie" gemaakt. Een caféhouder te Nie.uwerbrug ge meente Bodegraven, had zich te ver antwoorden wegens hazardspel. Hij had in zijn café gelegenheid gegeven tot „zwik ken", een soort kaartspel en dat is bij de wet een verboden spel. Minder mooi was, dat verdachte voor dergelijke feiten reeds tweemaal veroor deeld is geworden, zoodat het thans de derde maal is, dat hij terecht staat. De Officier noemde deze manier van gokken of gelegenheid daartoe geven hoogst ergerlijk en schandalig. Dagelijks kan men in de kranten lezen hoe werklco- zen hun geld kwijt raken door allerlei ha zardspelen. Tegen dergelijke ergerlijke methoden meet uiterst streng worden op getreden. Wel zegt verdachte, dat hij met familieleden heeft zitten „zwikken", maar dat doet aan het gelegenheid geven tot ha zardspel niets af. Omdat het thans de derde maal is. dat verdachte terecht staat, eischte de Officier een maand gevangenis straf Verdachte vroeg om een geldboete en geen gevangenisstraf. De Politierechter, vonnis wijzende, ver oordeelde verdachte tot een geldboete vnn 75 subs 75 dagen, met een ernstige waar schuwing voor de toekomst. Het overhemd. Mej M. de B. te Alphen a. d. Rijn, had zich te verantwoorden wegens ver duistering van een overhemd, welk over hemd ter bewassching was gegeven bij een wasscherij. Zoowel de Officier als den Politierechter wilden verdachte nog wel een kans geven, zoodat eisch en uitspraak werden een maand gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar. Het prettige bezoek. Op zekeren dag was A. v. P. te Lei den aan gaan bellen bij zijn gewezen vrouw. Toen hem open gedaan werd had h(j geen goede avond of iets dergelijks ge zegd, maar: „Zoo viezerik, wat heb jij bo ven je wonen". En dat had de vrouw niet „genomen" van haar gewezen man. met als gevolg een aanklacht wegens beleediging en daarvan weer het gevolg, dat verdachte zich he denmorgen moest verantwoorden wegens beleediging van zijn gewezen vrouw. Nadat de vrouw en nog een andere be zoekster verteld hadden, dat zij het woord „viezerik" uit de mond van verdachte hadden gehoord, eischte de Officier een geldboete van f 5 subs. 5 dag,en, met welk^ eisch de Politierechter zich kon veree- |gen.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 8