V* VOOR ONZE ZIEKEN. Schept moed OMGEVING Laatste berichten Burgerlifke Stand MARKTBERICHTEN MAANDAG 17 APRIL 1939 DE LEIDSCHE COURANi EERSTE BUD - PAG. 3 Aquarium- en Terrariumhoudersvereen. „Natuurgenot". Bovengenoemde vereeniging, afd. Leiden van den Ned. Bond van Aquarium-vereeni- gingen, hield Vrijdag in Huize Feenstra een ledenvergadering. In het openingswoord van den voorzitter, den heer A. B. Donk, riep deze een bijzon der welkom toe aan den spreker van dezen avond, den heer H. Gijswijt, en schetste hem niet alleen als oprichter en oud-voor zitter van den Ned. Bond, doch wees ook op het vele, dat de heer Gijswijt heeft ge daan voor de aquariumsport. Negen jaar geleden werd met zijn medewerking de afd« Leiden opgericht, aldus de voorzitter. Per soonlijke omstandigheden en ziekten noop ten hém dit alles voor eenige jaren vaar wel te zeggen. Gelukkig heeft de gezond heid zulke wending genomen, dat de heer Gijswijt wederom in ons midden is als spreker. Hierna was het woord aan den heer H. Gijswijt, die begon met erop te wijzen, hoe omstreeks dezen tijd, ja eigenlijk al eerder een algeheele vernieuwing van de natuur', plaats heeft en hij toonde nader aan, dat ook in het aquarium zich dit wonder deed gelden. De kleurenpracht van de visschen neemt toe en ook de planten beginnen als het ware een wedstrijd in wie het eerst aan de oppervlakte zal verschijnen, teneinde soms met bloementrossen den zomer tege moet te treden en te bejubelen, aldus spre ker. Als wij het goed zien en vooral ook aan voelen worden wij aquarium-houders, dankbaar voor het voorrecht al dit mooie in het aquarium te kunnen bewonderen, ja op sommige punten zelfs te kunnen begrij pen en verklaren. Het altijd blijvende won der der schepping, zoo vervoldge spr., wordt nader tot ons gebracht. Hierna wees de heer Gijswijt op de be langrijke plaats, welke het aquarium kan innemen by de opvoeding van de kinde ren. Het brengt bij: liefde, oplettendheid en zorg voor de aan hen toevertrouwde hulp behoevende en soms zwakke pleegdieren. Eigenschappen waaraan juist in dezen tijd veel behoefte is. Overgaande tot de praktijk van de aquarium-kunde werden eenige algemeene wenken gegeven. Vervolgens behandelde spreker de voort planting van een zestal visschen, om daar na vooral de kweek van de maanvisch en een acara-soort bijzonder aan te bevelen in verband met de op zoo hoog peil staan de broedverzorging. Honderdeo, jongen worden soms door de oudefs gevoerd. Een dankbaar applaus mocht spreker voor deze interessante causerie in ont vangst nemen, waarna de voorzitter hem namens de veteranen uit Leiden een ge schenk aanbood voor zijn algeheel herstel, na jaren van ziekte, en zijn wederom toe gezegde medewerking Namens den directeur van publieke werken werd vanmorgen ten stadhuize to A'dam aanbesteed: het leveren en werk- vaardig opstellen van twee stoomketels met toebehoorende werken, in het ketel lokaal van de in aanbouw zijne keuken voor de kindervoeding aan den Haarlem merweg aldaar. Ingekomen waren elf biljetten. Laagste inschrijfster was de N.V. Nederlandsche Electrolasch Maatschappij, alhier. 0 NADERT 'n Driehoek op i'rt A punt (roodaj-andgeen teekening erin) wil zeg- .X/ gen: pas op, gij nader* *3^. een voorrangsweg". 'n Vierkant op zijn A punt (oranje met wit- ten rand) vindt U langs <5^ c de voorrangewegen, waar voorts de af- standspaaltjes oranje koppen hebben. Pater Joachim ss.c.c. schrijft ons: Zekeren dag zond God den profeet Jo nas naar de Asswische hofdstad Ninivé, wier grootheid slechts door haar verdor venheid geëvenaard werd. met een ont zettende bedreiging. De profeet doorliep de straten al maar roepende: nog veertig da gen en Ninivé zal verwoest worden. De Ni- nivieten geloofden het woord, dat God door Jonas sprak en zij deden boetvaardigheid met den koning aan het hoofd. God er barmde zich en voerde de' gedreigde straf niet uit om de gedane boete en zoo leg de Hij aan Jonas uit, omdat er 120.000 on schuldige kinderen in die stad waren, die het onderscheid nog niet kenden tusschen rechter- en linkerhand. Ninivé was op den rand van den afgrond geweest. Wordt Europa heden door eenzelfde ca tastrophe bedreigd? Als God zo toelaat, dan zal in elk geval geen weldenkend mensch durven beweren, dat zijn geduld kort Is geweest. Hoe worden zijn wetten al sedert lange jaren niet met voeten getre den? Maar moet Ninivé ons niet met moed vervullen? Gods straffende rechtvaardig heid is ten alle tijde af te wenden, als we de Ninivieten maar willen navolgen. Doch dat is een hersenschim, zal men antwoor den. want Europa luistert naar geen Jonas. Welnu, dan den moed nog niet verloren. Iedereen kent de gescheidenis van Sodoma en Gomorrha. Abraham sprak ten beste voor Sodoma, Heer, zoo bad hij, indien er 50 .rechtvaardigen in die stad waren, zoudt Gij dan die plaats niet sparen omwille van die 50 rechtvaardigen, indien zij daar wa ren? De Heer antwoordde: „Indien Ik 50 rechtvaardigen in Sodoma vind, zal Ik de geheele stad om hunnetwil sparen. Toen be gon Abraham te probeeren met een kleiner getal, met *5, met 40, 30, 20 10 en ook toen nog sprak de Heer: om wille van 10 recht vaardigen zal ik de stad sparen. God is niet veranderd. Geheel Europa, of, om bij Nederland te blijven, geheel ons land behoeft niet rechtvaardig te zijn om voor een ontzettende ramp gespaard te blijven. Omwille van een zeker aantal vu rige zielen kan Hij de grootste onheilen van ons afwenden, al weten we niet, hoe groot dit aantal moet zijn. Lezer, gij mis schien moet dit getal volmaken. En we we ten ook, dat het zeer groote aantal kleine kinderen van Nederland, met onze vurig heid, de straal van Gods barmhartigheid kan doen doorslaan. Bij deze enkele beschouwing zou ik het kunnen laten. Ik denk echter, dat niemand het mij kwalijk zal nemen, wanneer ik een concreet voorstel doe. Ik denk aan een zeer vurig verlangen van Christus, reeds bijna 300 jaar geleden geuit, en nog maar zeer gebrekkig vervuld. Allerdringenst heeft Hij een innige .godsvrucht tot Zijn Goddelijk Hart gevraagd aan de H. Mar- garetha Maria Alacoque te Paray-le- Monial en deze godsvrucht noemde Hij een laaste redplank om de wereld voor den af grond te behoeden. Hij beloofde onzegbare rijkdom? van gunsten, ook op tijdelijk ge bied, aan de oprechte vereerders van Zijn H. Hart, en meerdere malen is het geble ken, hóe niet alleen personen maar geheele steden van groote rampen bevrijd werden door deze devotie. Opmerkelijk is het ook, hoe vooral de laatste Pausen op deze Gods vrucht hebben aangedrongen. Reeds Plus IX noemde het H. Hart de eenige hoop van Kerk en Maatschappij. Nu mijn voorstel: laten Wij onze gods vrucht tot het H. Hart herzien. Is zij wel even diep als algemeen verspreid? Jezus heeft beloofd de plaatsen te zegenen, waar Hij in de beeltenis van Zijn H. Hart zou vereerd worden. Er staan honderdduizen den groote en kleine beelden van het H. Hart over heel het land in woningen, in richtingen en op publieke plaatsen, maar wordt de Meester innig vereerd in die beeltenissen. Ziet men er liefdevol naar op en spreken de vlammen, de gapende wonde, de doornenkroon en het Kruis ons aan? Kunnen de gevraagde oefeningen van de Eerste Vrijdagen en het Heilig UUr niet door veel grooter scharen gevolgd worden? Wordt in gezinnen, welke de Intronisatle gevierd hebben, de vernieu wing der toewijding elke avond echt haf- Wij weten, dat ,,De Leldsche Courant" in zeer vele gezinnen een gewaardeerde huisvriend is, dien men ongaarne zou missen. En toch kunnen omstandigheden zich voordoen, dat men dezen huisvriend, hoe ongaarne ook, moet missen. Wij bedoelen het geval, dat een der volwassen huisgenooten in een ziekenhuis wordt verpleegd en het beswaarlijk is, hem eiken dag „De Leldsche Courant" van den vorigen dag te bezorgen. Om aan dit bezwaar tegemoet te komen zijn wij bereid, aan abonné's op „De Leldsche Courant" of aan volwassen familieleden, huisgenooten van abonné's, die in een ziekenhuis (niet sanato rium) worden verpleegd, lederen dag een exemplaar van ons blad te doen toekomen zoolang zij als patiënt zijn opgenomen. Om dit mogelijk te maken, dienen de abonné's, die van deze gelegenheid gebruik willen maken, ons schriftelijk op te geven: den naam van aen patiënt en van het ziekenhuis, nummer of naam van de zaal of kamer, alsmede den vermoedelijken duur van de verpleging. Aan deze bezorging zijn voor onze abonné's geen extra kosten verbonden. Wij wachten aan ons kantoor gaarne schriftelijke aanvragen ln. DE DIRECTIE. N.V. De Leidsche Courant telyk verricht bij het gemeenschappelijk avondgebed? Legt men zich ijverig toe op de navolging van het H. Hart betreffende Zijn liefde voor Maria, Zijn zachtmoedig heid, nederigheid, liefde tot de menschen, ijver voor Zijn Rijk op arde? Vindt men dit alles nog te algemeen om vanaf dit oogenblik een goeden houvast te hebben, welnu, wat dunkt u ervan, als we allen iederen dag echt vurig de over- achoone litanie baden van Jezus H. Hart? Zou de Meester aan zooveel smeekbeden kunnen weerstaan? Wel jammer, dat de vrees ons tot deze verinniging onzer gods vrucht moet aansporen, maar de vrees zal in vurige liefde overslaan en deze per soonlijke vereering in ijverig apostolaat. Onze Lieve Heer zal Z(jn Hartsverlangen in vervulling zien gaan en ons, en, om ons, vele anderen toonen, hoe goed, hoe milddadig, höe machtig Hij is. Hij is een Vader met een Moederhart! P. JOACHIM, S6.CC. HILLEGOM St. Christoforus. Door V. V, V. is een verguld zilveren medaille geschonken aan de Wandelsportvereeniging St. Christofo rus bij gelegenheid der door die vereeni ging uitgeschreven afstandsmarschen. Rath. Jeugdwerk. Alhier zal Voor de Katholieke Jongens en Meiajis gelogenheid worden gegeven, tegen een zeer geringen prijs wekelijks gymnastiekles te nemen. De pastoors hebben hiertoe hun toestemming gegeven. Ds lessen zullen bij goed weer op 't Concordiaveld gegeven worden, bij ongunstig weer in d' achterzaal van Zo- merzorg. De lessen zullén afzonderlijk voor jongens en meisjes wordèn gegeven. Gezien het gfoote nut van de gymnastiek betwij felen we niet, of hei aantal deelnemers (Eters) -Zal uit beide pafOchiés groot zijn. Directe Belastingen. De heer J. W. Cox, ontvanger der directe belastingen en accijnzen alhier, is in gelijke betrekking benoemd te Wormerveer. Bouwen. Het bouwen van een Bur- gerwoonhuis en een inrichting voor rrtelk- tedrijf voor den heer J. Koenmer aan den Loos. er weg II alhier is opgedragen aan de firma Dol te Lisse. Geboren: dochter van A. Elderbroek van der Schrier zoon van P. Th. M. van Schievan Santen zoon van E. H. de VinkKluivers zoon van C. G. van Bemmel—de Jong, zoon van W, Korbee —van der Voet. Ondertrouwd: A. H. Rijnbeek en C. F. Seijsener C. van Beelen en H. van Rooden C. A. Juffermans en G. P. Jonkman C. Re ijzer en J. van den Berg J. C. Smits en A. Vos, Getrouwd: J. F. Braun en K. M. H. E, Löschke A. J. G. Hermans en C. D. M. Goemans Th. Vleddet en W. Schaap N. C. We ij era en E. H. Walraven. Overleden: M. Telkamp—van Leeu wen, vr. 64 jaar. ZILK Gemeenteraadsverkiezing. De uitslag van de gisteren gehouden stemming voor de eandidatenlijJt luidt: C. J. Ruigrok 59 L de Winter 44, L. J. Nedorstigt Jzn. 38 en F. W. v. d. Ploeg 32 stemmen. De officieele candldntenlljst voor de Zilk zal er dus na gehouden stemmingen Vbn gisteren en vorige week als volgt uit- alen: P. J. Warmerdam; H Markman; C. J. Ruigrok; L. de Winter. F. W. v. d. Ploeg en L. J. Nederstigt Jzn De stemming van gisteren waarbij 173 stemnlen werden uitgebracht, geen was van cnwaarde, heeft debeslissing gebracht, Welke groep n.l. de A- of B-groep de eerde plaats zal bezetten. Deze keer wordt de de rde plaats dus door de B-groep bezet. R.-K. Voetbalver. „Van Nispen". Van Ntapen heeft het tegen Vogelenzang niet tot een overwinning kunnen brengen daar zij met 3—0 de kous op den kop kregen, zij het dat Vogelenzang jets meer kreeg dan het toekwam. Toch heeft de thuisclub ver diend gewonnen, hoewel er van eenig overwicht ln het veld geen sprake was. Voor den aanvang van de wedstrijd verd de nieuwe kleedkamer door den pastoor der parochie ingezegend, hetgeen met een kleine plechtigheid gepaard ging. Wanneer wordt afgetrapt gaan beide voorhoeden op verkenning uit en is Van Nispen reeds spoedig het meest aan het woord. Toch is het de thuisclub die voor rust de leiding neemt 10. Na rust weer eens overwicht van Van Nispen maar de verdediging der gasthee- ren geeft geen thuil en blijft meester van het terrein. Vogelenrang voert de stand op tot 3—0 waartegen V. N. geen kans ziet ook maar de eer te redden. Wanneer de scheidsrechter einde blaast heeft Vogelen zang verdiend gewonnen. De junioren dedefl het thuis beter en klopten DEK met riet minder dan 5—2. hiermede de kans op het kampioenschap behoudende. LEIMUIDEN Paaschuitvoering K- J. C. Zondag 23 April, 's avonds r.a het Lof zal ln de zaal van het parochiehuis de Paaschuitvoering plaats hebben van dé K. J. C. Oeze uitvoe ring is toegankelijk .voor leden, ouders, donateurs en genoodlgden. Verwacht wordt dat evenals vorige jaren ook dit Jaar weer velen, ja ajlen blijk lullen geven van hun medeleven met dit jéugdwerk. Voetbal. In den gisteren te Uithoorn gespeelden wedstrijd V. D. O. I—Leimui den I zijn de puntjS broederlijk gedeeld. Binnenland FELLE BRAND TE OVERSCH1E. In den afgeloopen nacht is door tot nu toe onbekende oorzaak brand ontstaan in het parceel Neel Gijsenstraat 13 te Over- schie. In dit benedenhuis wonen de ver zekeringsagent P. van Klaveren met zijn gezin. De heer van K. en zijn echtgenoote rd omstreeks kwart over twee wakker door het hoesten van hun twee-Jarig doch tertje, en totn zij opstonden werden zij gewaar, dat er in de achterkamer bij den schoorsteen brand was ontstaan. In allerijl verlieten zy hun woning aan de achter zijde en waarschuwden de buren en de brandweer. De brandweer greep krachtda dig in en wist daardoor te verhoeden, dat het geheele blok huizen, waarin het bran dende huis lag en dat ernstig door de vlam men werd bedreigd, door het vuur werd aangetast. Wil sloegen de vlammen door naar het bovenhuis, bewoond door de fami lie van H. over. Ben gedeolte van haar in* boedel werd een prooi der vlammen en ook de waterschade was hier groot. Het huis van do familie van K. brandde geheel uit. Na ruim drie kwartier had de brand eer het vüur bedwongen. De nablus- schlng duurde echter nog tot vanmorgen half elf. Buitenland TEGENVOORSTEL VAN HITLER AAN ROOSEVELT? BERLIJN. 17 April. (A. N. P.). Itl politieke kringen alhier heeft men den indruk, dat Hitler in dfe bijeenkomst van deil Rijksdag een soort tegenvoor- atcl san Roosevelt sal doen. DONDERDAG NATIONALE FEESTDAG IN DUIT8CIILAND. BERLIJN, 17 April. (A.N.P.) De minis ter van blnnenlandsche zaken heeft den 20en April van dit jaar naar aanleiding van den 50en verjaardag van den FUhféf tot nationale feestdag verklaard. Dit be sluit geldt ook voor het protectoraat Bohe- men en Moravië. IN BEGINSEL OVEREENSTEMMING MET KROATEN BEREIKT. ZAGREB, 17 April. (A.N.P.) Na de he denochtend gevoerde besprekingen tus schen TswetkOwitsj en Matsjek is medege deeld, dat overeenstemming is bereikt ten a&nzien Van de basis waarop de bespre king der hangende geschillen zal worden gevoerd. ONDERSTAATSSECRETARIS VOOR ALBANEESCHE ZAKEN. ROME, 17 April. (A.N.P.) BIJ het mi nisterie van buitenlandsche zaken is een ondentSitssecretariaat voor Albanecsche zaken opgericht. Raadsheer Bevnlni, vlcc- voorzitter van de corperatie van de me taalnijverheid, is tot onderstaatssecretaris benoemd. DE NIEUWE BELGISCHE REGEERING. BRUSSEL, 17 April. (A.N.P.) Te kwart over twaalf hedenmiddag heeft mi nister-president Pierlot het nieuwe minis terie medegedeeld aan de Journalisten. Hy voegde hieraan toe: „Zooals ik u gis- teten heb gezegd, had ik de medewerking gekregen van de socialistische leden der huidige regeering. Ik had dus reeds gis teren een regeering samen kunnen stel len, doch nog moesten enkele portefeuilles worden verdeeld. Ik heb den heer Spaak verzocht mede te werken, doch deze heeft zijn antwoord voorbehouden, ten einde des te beter zich te kunnen Verde digen in het socialistisch congres. Ook is nog geen functionaris benoemd vöor het ministerie tot bestrijding der werkloos heid. Pierlot voegde hieraan toe, dat to half één dc nieuwe ministers op het paleis to Brussel den eed in handen van den ko ning' zouden afleggen. Vanavond zal de nieuwe ministerlijst in de staatscourant worden gepubliceerd. Men verwacht, dat de nieuwe regecring zich Donderdag a.s. aan de Kamers voor stellen. DE MOBILISATIE VAN GRIEKEN IN EGYPTE. ALEXANDRIE, 17 April (ANP). De Grieksche consulaten in Egypte hebben op dracht gekregen een mobilisatie vöor te be reiden yan de Grieken tusschen 20 en 40 jaar oud, die ln Egypte wonen. Men schat het aantal van deze Grieken op tien of twaalf duizend. Naar verluidt zullen zU ln tijd van oorlog tot speciale bataljons wor den gevormd, welke naar Westelijke Woes tijn zullen worden gezonden. TREINBOTSING IN BRITSCH I.NDlc. CALCUTTA. 17 April (A.N.P.) Gister- avond is te Mejdia, op 100 K.M. afstand van Calcutta, een personentrein op een an deren trein gereden, tengevolge waarvan 27 personen gedood en 31 gewond werden. Onder de slachtoffers schijnen zich geen Europeanen te bevinden. LEIDEN. Geboren: Christianua Henricus Maria, van P. C. den Hollander en C. M. v. Diemcn Antonius Jacobus Maria, z. van A. v. d. KaaiJ en A. A. v. Leeuwen. Ondertrouwd; L. v. Bondegum jm. 28 j. cn H. C. v. Santen jd. 24 j. K. Kyk in de Vegte Jm. 28 j. en M. C. v. Hscke jd. 22 j. G. Noest jm. 21 j. cn E. de Rid der jd. 22 j. W. M. v. Dtel Jm. 27 j. en S. v. d. Stam Jd. 24 J. I. Blok jm. en C. v. d. Hoogt jd. P. IJzerman jm, en A. Ouwerkerk jd. C. J. v. Oosten jm. 28 j. en A. v. SChaik jd. 27 j. H. H. Plant- feber jm. 30 j. en J. J. Leder jd. 28 j. Overleden: C. Zijderlaan wedn. 86 J. - H. Vonk m. 63 J. W. v. d. Krogt wedn. 79 j. AMSTERDAM. 17 April. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 53 vette boeien, waarvan de prijzen waren 70—78, 60—66 cn 50—38 cent per kg. slachtge- wlcht, 80 melk- en kalf koeien 180—200, 53 vetto kalveren 2e kwal. 5460 en 3e kwaliteit 44—51 cent por kg. levend ge wicht; 205 nuchtere kalveren 4.50—7.50 per stuk, 31 schapen 17—22 per stuk, 507 varkens: vlceschvarkens wegende van 90 110 kg 5859 cent, zware 5758, en vette varkens 55—56 cent per kg. slacht- gcwichti aangevoerd 4 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Run deren ruime aanvoer, kalme handel, prij zen moeilijk prijshoudend. Vetto kalveren gewone aanvoer, vlugge handel, prijzen :ets lager Nuchtere kalveren ruime aan voer, kalme handel onveranderde prezen. Schapen weinig aanvoer, handel kalm, de zelfde prijzen. Varkens ruime aanvoer, han del goed en prijshoudend. ROTTERDAM, 17 April. Vee. Aanvoer: 2118 totaal, 788 vette runderen, 238 Vette kalveren, 24 nuchtere, 22 schapen, 27 lammeren, 717 varkens, 2 bokken of gel- ten. Prijzen per kg.: vette koelen 7258 - 36—46 cent, vette Osse 06. 58 en 38—48 cent, vette kalveren f 1,18. 95 en 85—75 cent, varkens (levend gewicht) 48, 47 en 45 cent, schapen 45, 40 en 30 cent, lammeren 52, 45 en 40 cent, prijzen per stuk: schapen 22—17—15; lammeren 20—16—10. Ovcr- z'cht: vetto koeiert en ossen aanvoer klei ner, handel kalm, prijzen 1c cn 2e kwali teit ossen en 2e kal. koelen iets lager als vorige week, verder onveranderd, prima koo 75 cent cn prima os 70 cent. vette kal veren aanvoer iets grooter, handel willl- ^er, prijzen le kwaliteit iets hooger, 3i kwulltelt als vorige week prima tot f 1.25, schapen en lammeren, aanvoer gelijk vorige week, handel slecht, prijzen aanmerkelijk ltper. varkens aanvoer ruimer, handel ta melijk, prijzen prijshoudend. BOSKOOP, 17 April. Bloemenveiling. Rozen por bos van 10 atuks: PochtOld 60— 80 cent, Wendland 30—81 cent, Hadley 40 60 cent, Duisburg 40—70 cent, Briarcllf 40—60 cent, Butterfly 50—76 cent, Wllh. Korde* 2532 cent, Rosalandia 2834 cent, Florex 30—53 cent, Edith Helen 50—80 cent, Aug. Noack 34 cent, Ellen Poulscn 6080 cent, Ingar Ohlson 5070 cent. Aza lea 0.60—1.20, Rhod. Pink Pearl 60—70 cent, Catawblenze 40—60 cent, Malu* 17— 23 cant, Seringen 30—48 cent, Auguslla 20 —35 cent, Csresu* Hisakura 1.00—1.40, Prunus triloba 614 cent, Clematis Prins Hendrik 1.40—2 00. Rhod. per stuk 76 --82 cent, Hortensia per stuk 2536 cent. Acer per stuk 25 cent, Gouden Regen 90 cent, Weigelia 35 cent. TER AAR. 17 April. Centrale Veiling. Prr kist: spinazie 14—80 cent, andijvie 72 —84 cent, lavellen 37—51 cent, dunsel 31—35 cent, per 10 kg.: peulen 8.40— 10.40. per kg. 19—21 cent, per 100 bos ra- n(j« 0.80—1.00, selderie 5.10, raapstelen 0.80—1.50, per 100 stuks: ala 3.007.10, per stuk: bloemkool 7—22 cent, aardbeien .11 cent per doosje, Pieterselie f 6. LBtD SC H EN D A M17 AprlL Groenten- veiling. Eng. komkommers le soort 14— 15, 2e .soort 10—12, kropsla le söort 4,60 —7.00, aloofsla 16—20 cent, bloemkool le soort 7—10, andijvie per 4 kg. 1.05—112 spinazie per 4 kg. 9-20 cent, postelein 24 - 27. raapstelen 1.00—1.30, rabarber per 100 bos 4.005.90, snijbooncn 1.10—1.15, radijs 1.10—1.40, prei f 13—17, selderie J 2.10—3.3Ö.. ROELOFARKNDSVKKN, 17 April Groen tenvelllng. Aardbeien 5347 cent per doosje. Aanvoer 895 doosjes; spinazie 4—6 cent per kg., sla 1.60—4.80, «lavellen 36 cent per kist. LOOSDUINEN, 16 April. Groentanvel- ling. Kaskomkommers lo aoort 8.10—0.20, 2e soort 6.50—7.80, 3e Soort 5.506.70, per 100 stükf, spinazie 18—42 cent per 4 kg., postelein 1.351.45 per 6 kg., seis de le soort f 4.50—7.40, 2« aoort 1.80— 1.10 per ÏOO krop, radijs 0.703.30, raap stelen 1.05—1.10, rabarber 4.40, selde rie 2 80 per 100 bos; prei i 18.20, andijvie 20—30 cent. komkommerstek f 6—9, per iCO kg., stoofela 76—90 cent per 6 kg. WI89ELNOTEERLNGEN (AMSTERDAM) Londen 8.819/jg Berlijn 76.88 Parijs 4.99 Brussel 31.6») Zwitserland 42.24 Kopenhagen 30.35 Stockholm 45 46 Oslo 44.82 New York 1.8b3/

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3