Wedstrijden der Ruitersport vereen, te Wassenaar MAANDAG 17 APRIL 1939 DE LEICSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 16 De Ned. dameshockeyers winnen met 2-0 van Denemarken EEN VERDIENDE ZEGE Het Nedcrlandsch dameshockey-elftal heeft het internationale seizoen uitstekend besloten met een 2O, alleszins verdiende overwinning op de Deensche ploeg in Ko penhagen. De Nederlandsche ploeg is zoowel in de eerste als in de tweede helft in de meer derheid geweest en vooral na de rust, toen de Deensche dames het tempo niet meer honden volgen en uitgespeeld raakten, werd de druk op het doel onzer tegenstand sters buitengewoon groot. Doch daar verdedigde men soms met zeven en acht speelsters, zoodat het zeer moeilijk was binnen den slagcirkel te ko men om een schot te lossen. Het merkwaar- cige was, dat geen van beide doelpunten door een der voorhoedespeelsters gemaakt werd, wel een bewijs, dat onze aanval niet geheel voldaan heeft. Met geestdrift is er genoeg gespeeld, maar het ging niet altijd even oordeelkundig. Vooral mcj. van der Zouwe was zwak, waardoor de vleugel met mevr. de RuiterHofland wat tegenviel. Mej. Garrelt bezat genoeg kracht, maar haar spclverdeeling liet te wenschen over. Het ging soms te peuterig, te klein, waar door de verdediging van Denemarken steeds gelegenheid kreeg de aanvallen te onderbreken Over het algemeen heeft de voorhoede met doortastend genoeg gespeeld en mede caardoor heeft de ploeg geen algeheele voldoening geschonken. De Deensche damesploeg is niet mee, doch ook niet tegengevallen. Men speelt hier het Engelsche spel, doch het wordt niet snel genoeg uitgevoerd, terwijl de Deensche dames in de tweede helft het tempo niet meer konden bijhouden. De verdediging weerde zich schitterend, vooral de beide achterspeelsters, de dames Hustcd en Blach blonken uit. terwijl ook de spil mej. Westergaard, uitstekend speel- c'.e. In het Nederlandsch elftal heeft mej. Vreede prachtig gespceeld. De dames Rol- lin Couquerque en Smithuyscn weerden zich goed. doch bepaald moeilijk hebben zij het toch niet gehad. Mej. Ubbink in het doel heeft misschien twee of drie ballen in totaal gehad; wel een bewijs van 't groote overwicht der Nederlandsche dames. Zooals reeds gezegd, werd er in de eerste helft niet gescoord, hoewel de Nederland sche voorhoede voldoende kansen had ge- kiegen. In de tweede helft opende mej. Vreede de score, met een prachtig schot, byna van de goallijn af gemaakt. Mej. Rol- jjn Conqucrquc nam het tweede doelpunt voor haar rekening, onze aanvoerster schoot den bal uit een strafcorner onhoudbaar in. Bij dezen 2O stand bleef het. Het Nederlandsche c^ameselftal bestond uit: Doel: mej. Ubbink. Achter: mej. Rollin Couquerque en mej. Smitshuysen. Midden: mej. T. Broese van Grocnou, ir.ej. Vreere en mej. de Vletter. Voor: mej: Exalto, mej. Tellegen, mej. Garrels. mej. van der Zouwe en mevr. de RuiterHofland. Er werd voorts nog een wedstrijd ge speeld tusschen het Deensche B-elftal en een Nederlandsche ploeg, welke uitkwam onder den naam „black tulips" De Nederlandsche dames wonnen met 31 op verdiende wijze. De doelpunten werden gemaakt door mej. Hackenitz. de rechtsbuiten, verder door mej. S. Broese van Groenau en mej. Bruigom. Vooral de laatste goal was bijzonder fraai. KON NED. HOKEYBOND Dc uitslagen Prom. Ie klasse: BMMCDelftsche Stu denten 40. Prom. 2e klasse: IIHYC II—HDM IV 2—3. NED. DAMES HOCKEYBOND De uitslagen Interland: DenemarkenNederland 02; Denemarken BNederland B 13. ZU1D-HOLLANDSCHE HOCKEY-BOND. A. S. V.Zuidwijck (dames) 30. Zuidwijck verscheen met 8 speelsters (de langzame afwerking van het compe- tieieprogramma doet thans i. v. m. den aanvang der zomersporten haar invloed gelden), die op een goeden wedstrijd kun nen terugzien. In de achterhoede was mej. van Koolbergen goed op dreef en brak menigen Schiedamschen aanval. De dames Vos en Freyser wisten vele goede tegenaan vallen op te zetten doch dc voorhoede was te onvolledig om tegen de goede verdedi ging van A.S.V. succes te kunnen boeken hoewel nog diverse strafcorners werden ge forceerd. R. B. C. III—Zuidwijck (hteren) 6—0. Het heerenteam was eveneens onvolle dig nan), en had daardoor tegen R. B. C. niet veel in te brengen. Een kwartier voor het einde was ae stand nog slechts S0, doch daarna zakte de tegenstand van Zuidwijck ineen. KON. NED. KORFBALBOND Dc uitslagen Om het kampioenschap: PSVDeettos 2—6. Districtswedstrijd: Noord—Oost 42. Prom. Z.H. 2e klasse: Gymnasiasten Achilles 44. Ie klas Z.H.: FluksOns Eibernest 10 (gest.); DKC—HSV 3—2. Ie klas N.H.: Swift—DVD 7—4; K. Zaan dijkWesterkw. 10. 3e klas A Z.H.: De KweekFluks II 10-2. FLUKS—ONS-EIBERNEST 1—0 (gestaakt) Deze wedstrijd, dien Fluks goed begon nen was, moest, jammer genoeg, even voor rust worden afgebroken. Bij het begin was het terrein heel goed, maar de wind, die dwars op het veld stond, deed veel afbreuk aan het spel. De partijen gingen tamelijk gelijk op, met Ons Eibernest nu en dan in de meerderheid. Fluks kwam met vijf hee- ren in het veld door het onverwacht weg blijven van een speler-Ons Eibernest liet uitvallen en Fluks stelde op met drie spe lers in den aanval. Dadelijk na den uitworp had Van Nierop met een mooi schot succes en bezorgde Fluks de leiding. In het onvol ledige aanvalsvak was het echter moeilijk verder tot goed aanvalsspel te komen, al wist Van Nierop nog verscheidene malen tot doelen te komen. Aan den kant der gas ten werd vaak enthousiast aangevallen, maar Hedeman c.s. konden het niet tot doelpunten brengen, waaraan de de wind veel schuld had. Intusschen begon het te regenen en tegen de rust goot het, waarom de scheidsrechter het spel liet onderbreken. Toen de bui over was, bleek echter het ter rein voor korfbal ongeschikt te zijn ge worden, zoodat de wedstrijd werd gestaakt en de ploegen opnieuw tegen elkaar zullen moeten uitkomen. TWEE NIEUWE WERELDRECORDS. De 100 meter schoolslag en de 4 x 100 yards estafette. Te New Haven in Connecticut verbeterde Richard Hough van de Princeton Univer siteit tijdens wedstrijd het wereldrecord 100 meter schoolslag door dezen afstand af te leggen in den tijd van 1 min. 7.3 sec. Het oude wereldrecord stond op naam van Joachim Balke (Duitschland) met een lijd van 1 min. 9.5 sec., gevestigd op 12 November van het vorige jaar te Bremen. De 100 yards legde Hough af in 1 min OP sec., waarmede hij een nieuw Ameri- kaansch record vestigde. Het oude stond op naam van Skinner met een tijd van 1 min. 2.1 sec. Te Chicago verbeterde de ploeg van de New York A.C. het wereldrecord 4 x 100 yards estafette borstcrawl door dezen af stand af te leggen in den tijd van 3 min. 31 sec. Het oude wereldrecord stond op naam van dezelfde club met een tijd van 3 min. 31.3 sec., gevestigd op 1 April 1939 te Co lumbus (Ohio). Deze tijd is natuurlijk nog met als wereldrecord erkend. Het erkende record staat op naam van de Michigan uni- "ersiteitsploeg met een tijd van 3 min. 31.4 sec., gevestigd op 9 April 1937 te New Haven. De gedetailleerde tijden van de nieuwe recordploeg waren: Dermot 54.5 sec.; Reilly 53.2 sec.; Spence 52 2 sec. en Peter Fick 51.1 sec. Fick bleef slechts 0.1 sec. beven het wereldrecord van Johnny Weiss- mueller, dat sedtr 1927 op precies 51 sec. staat. LAWNTENNIS DE JUBILEUM TENNISWEDSTRIJD NEDERLAND—BELGIE. De Beleen winnen met 54. Nederland had Zaterdag in den officieeu- ztn wedstrijd tegen België met 32 de leiding genomen. Van de vier enkelspelen won Nederland er twee, van Swol tegen Geelhand en des Brauw tegen l'Oiseau, ver loor er eveneens twee, n.l. Hughan van Nayaert en Teschmacher van de Borman, terwijl het dubbelspel door Wiegers en de Brauw gewonnen werd. De overwinning "an Van Swol imponeer de wel het meest. De uitslagen waren: Hughan verliest van Nayaert 68, 16, G8, De Brauw slaat l'Oiseau 62, 26, 62; Techmacher verliest van de Borman 4--6, 86, 5—7; Wiegers en de Brauw win nen van Nayaert en l'Oiseau 64, 108. Gisteren is de wedstrijd tusschen Neder land en België in het D.D.V.-stadion te Amsterdam beëindigd. Hughan leed een nederlaag tegen Geel- land, terwijl van Swol in vijf sets na twee matchpoints te hebben gehad, van Nayaert verloor. Ook het derde enkelspel, Tesch macher tegen l'Oiseau ging verloren en al leen het dubbel leverde een Nederlandsche overwinning op, zoodat België in deze of ficieuze landenontmoeting met 54 zege vierde. De uitslagen luiden: Hughan verliest van Geelhand 5—7. 8—6. 5—7, 3—6. Van Swol verliest van Nayaert 36. 62 3—6. 10—8, 8—10. Teschmacher verlies van l'Oiseau 63, 2—6, 3—6. Hughan en Wiegers slaan Geelhand en de Borman 26, 97, 64. MOTORSPORT De Duinrell-terreinrit VII Naar het prachtige landgoed Duinrell van graaf van Zuylen van Nijevelt te Was senaar, hadden zich gisteren ongeveer 10.000 personen begeven om getuige te zijn van den Duinrell-terreinrit VII, georganiseerd door de motorclub „Wassenaar en Omstre ken". Tot de deeliemers van dezen belangrij ken wedstrijd behoorden verschillende Ne derlandsche kampioenen, zooals Verkerke, Bovee, van Rijen en Renooy. Er waren ver der twee Belgische deelnemers: „Edyson" en Jos. Pe (beiden op F.N.) en de Duitscher Herman Scherzer op DKW. Voor deze bui- tenlandsche deelnemers was de rit wel geen bezwaar, vooral voor den Duitscher, die wel gewend is aan zware terreinritten, maar in Duitschland ontbreekt bij zulk een rit de snelheidsfactor. Dc Duitscher reed mee in de categorie 125-250cc en de beide Belgen in de categorie van beven 350 cc. Het parcours was ditmaal zwaarder dan het vorige jaar, omdat er meer geacciden teerd terrein in betrokken was. Vooral één punt leverde veel moeilijkheden op. Daar was een zeer stijle afdaling, die na een bocht van 90 graden aansloot op een stijle klim. Bovendien was het terrein zeer rul en door de juniores, die tusschen 12 en 2 uur hun ronden gereden hadden, flink om gewoeld. Bij de seniores tot 125 cc. eindigde Ver kerke op de eerste plaats. De Haagsche rij der Les Ravenhall zat hem in het begin vlak op de hielen, maar in de vierde ronde moest hij opgeven, wegens een mankement aan de versnellingsbak. Toen was er weinig spanning meer in deze categorie, die 12 ronden (56,6 kilometer) had te rijden. In de categorie 125-250 cc. had Bovee geen moeite om de eerste plaats te eindigen en Van Rijn evenmin in de categorie van 250 —350 cc. Renooy werd aanvankelijk erg op dc hielen gezeten door Jos. Pe, die helaas moest opgeven. Toen eindigde „Edyson" als nummer 2 in de zwaarste categorie (boven 350 cc.). Het parcours van de seniores (met uit zondering van de lichte categorie) was 60,2 kilometer lang, zijnde 14 ronden. De uitslagen van de seniores waren als volgt: 125 cc.: 1. J. C. Verkerke (Amersfoort) op Eysink in 1 uur 56 min. 12,4 sec. 2. J. van Beem (Den Haag) op Fr. Barnett op 2 ronden. 250 cc.: 1. Bovee (Amersfoort) op Velo- cette in 2 uur 5 min. 29.1 sec. 2. H. Vink (Maasland) op Velocette op 1 ronde. 3. R. Jansen 1. Overveei}) op Matchless op 2 ronden. 4. A. Maasland (Den Haag) op Matchless op 3 ronden. 5. Herman Scher zer (Gronau, Duitschland) op DKW op 3 ronden.- 350 cc.: 1. J. van Rijn (Arnhem) op Velo cette in 2 uur 6 min. 45,1 sec. 2. C. den Haan veen (Loosdrecht) op Matchless op 1 ronde. Boven 350 cc.: 1. D. Renooy (Hintham) op Eysink in 2 uur 2 min. 52,1 sec. 2. „Edyson" (Micheroux, België) op P.N. op 1 ronde. De uitslagen van de juniores waren als volgt: 125 cc (10 ronden is 32 kilometer): 1. P. Schuddeboom (Bussum) op Eysink in 56 min. 43,2 sec. 2. C. Nap (IJmuiden) op Eysink in 57 min. 14.2 sec. 3. H. H. Bosch (Den Haag) op Eysink in 57 min 23 sec. 4. F. Nagtegaal (Voorburgop DKW in 57 min. 46,2 sec. 5. R. van Katwijk (Delft) op Francess Barnett in 58 min. 6.3 sec. 250 cc. (12 ronden is 38,4 kilometer): 1. P. Breedijk (Leimuiden) op Ariel in 1 uur 3 min. 59.2 sec. 2. N. v. a. Mecne (Amster dam) op Triumph 1 uur 5 min 46.2 sec. 350 cc. (eveneens 12 ronden): 1. C. J. Veer (Borculo) op Velocette in 56 rnin. .23 sec. 2. P. Siewertsen) (Amsterdam) op Ve locette op 1 ronde. 3. C. G. Quatfass (Am sterdam) op Velocette op 1 ronde. Boven 350 cc (eveneens 12 ronden): 1. H. de Wit (Broek op Langedijk) op Ariel in 1 uur 4 min. 10,2 sec. 2. W. Passier (Leiden) op Eysink in 1 uur 6 min. 31,3 sec NED. LAWTENNISBOND De uitslagen: Hoofdklasse: HaarlemLeimonias II 2 8; Het SpieghelAnglo Dutch 46. Eerste klasse: LeidenPark Marlot 73; Thor Schiedam 37; KatGroen-Wit 55; MattenklopperRhijnnauwen 46. Tweede klasse A, Z.W.: Sobri IIWaals dorp 26; TCGCocktail 53; Leimonias III—Thor III 7—1. Tweede klasse B, Z.W.: de SchansLei den II 53; Leidsche Stud.Cocktail H 5—3. Derde klasse A, Z.W.: Schiedam IILeid sche Studenten II, L.S. n. o.; Leiden III 8; Het SpieghelAnglo Dutch 46. Derde klasse B, Z.W.: Zorgvliet II Oegstgeest 71. LEIDEN—PARK MARLOT 7—3 Heerenenkelspel: H. J. de Koster verl. v. E. J. Wils 3—6, 7—5. 4—6; R. Hesselink verl. van ir. G. Kirchmann 97. 26; B. v. Haaften sl. S. L. Nienhuys Mulder 61, 61 Damesenkelspel: mevr. de Gruyter sl. mevr. L. Vrins 16. 75, 61; mej. Moo- lenburgh sl. mej. M. Bloemarts 60, 61. Gemengd dubbelspel: mevr. de Gruyter en B. van Haaften sl. mevr. L. Vrins en ir. G. Kirchmann 06. 64. 61; mej. A. Moolenburgh en R. Hesselink, sl. mevr. E de Lavieter en ir. G. Vrins 6—3, 57, 61. Heerendubbelspel: B. van Haaften en R. Hesselink sl. E. J. Wils en ir. G. Kirch mann 63, 75; B. Dros en H. J. de Kos ter verl. van van ir. C. Vrins en L. Nien huys 6—2, 5—7, 4—6. Damesdubbelspel: mevr. de Gruyt r en mej. A. Moolenburgh sl. mevr. L. Vrins en mevr. E. de Lavieter 62, 63. Leeuwenburg kampioen Op het fraaie landgoed „Groot Haese- broek" te Wassenaar van den heer Daniel Wolff zijn Zaterdag de wedstrijden om het burger-kampioenschap veelzijdigheids- proef, uitgaande van de burger ruiter- sportvereeniging aangevangen. Deze proef heeft dit jaar een bijzondere beteekenis vanwege het praedicaat „Olym piade-voorbereidingswedstrijd", hetwelk aan de proef door den Ned. Hippischen sportbond werd toegekend. Dit houdt in, dat diegenen, die bereid zijn zich eventueel verder voor de Olym pische veelzijdigheidsproef van 1940 voor te bereiden, bij dezen wedstrijd in de ge legenheid werden gesteld hun verrichtin gen aan het oordeel van de beoordeelings- commissie te onderwerpen. In verband hiermede konden ook be roeps-officieren, hoewel uiteraard niet mede-dingende voor het burgerkampioen schap, in een afzonderlijke klasse aan de zen wedstrijd deelnemen. Zaterdag werdert de dressuurproef en de uithoudingsproef gehouden, gisteren volg de het springconcours. Voor de afzonderlijke klasse voor be roepsofficieren had alleen kapitein J. N. Breunese ingeschreven met Net. Hij eindigde na dressuur- en uithou dingsproef met 414 verliespunten, hetgeen vooral moet worden toegeschreven aan het feit, dat paard en ruiter bij de eerste hin dernis in de cross in aanraking kwamen met een boom, waarbij kapitein Breunese in het gelaat werd gewond en van het paard werd geworpen. Hij liet zich hier door niet ontmoedigen en beëindigde net geheele parcours. In de dressuurproef had kapitein Breunese 133 verliespunten in den cross 230 terwijl hij in den steeple 34 winstpunten noteerde. Voor het burgerkampicenschap had Za terdag de heer P. Leeuwenburg, Den Haag, die ook opkwam voor den Olym piade-voorbereidingswedstrijd, met Formi dable van den heer D. Pasman de leiding met 113 verliespunten. Hiervan kreeg hij 151 bij de dressuurproef en 10 in den steeple, terwijl 48 winstpunten in de. cross werden behaald. Wat de rijtijden betreft, deze waren als vlogt: cross: Leeuwenburg 7 minuut 31 1/5 sec., Siem 7 min. 50 1/5 sec., mej. Tack 8 min. 20 4/5 sec., van Loon 8 min. 39 sec., Breunese 11 min. 5 sec. Steeple: Breunese 3 min. 33 sec., Leeu wenburg 3 min. 52 2/5 sec., Siem 3 min. 54 2/5 sec., van Loon 4 min. 19 2/5 sec., mej. Tack 4 min. 36 3/5 sec. Buiten de veelzijdigheidsproef waren er nog afzonderlijke wedstrijden in de dres suurproef en in den cross-coutry. De uitslagen hiervan waren: Dressuurproef (maximum te behalen punten 110): le prijs: H. van Loon (Til burg) met Soliman 75 p., 2e pr. dr. Schür- mann (Den Haag) met Big Ben 74 p., 3e prijzen: K. Hensen (Scheveningen) met Black Boy en mevr. A. Boeseken (Den Haag) met Serge, ieder 69 p. Cross: le prijs: J. Parqui met Shamrock, in 8 min. 18 sec., 2e pr.: mej. van Herre- weger met Jeanette, in 8.33, 3e pr.: B. Heuff (Den Haag) met Master Robert, in 10.18, 4e pr.: mej. P. Wolf (Wassenaar) met Dorn, in 10.27. Gistermiddag werden de wedstrijden om het burgerkampioenschap veelzijdigheids proef op het landgoed „Groot Haesebroek" te Wassenaar voortgezet. Kapitein J. N. Breunese, die in de af zonderlijke klasse van beroepsofficieren had ingeschreven, reed heden niet mee, daar zijn paard tengevolge van den val, dien hij Zaterdag had gemaakt, kreupel was. Burgerkampioen in den veelzijdig heidsproef is geworden de heer P. Leeu wenburg met 133 verliespunten. In het laatste deel van de kampioenschaps-wed- strijden, n.l, een springconcours met 12 hindernissen tot 1.10 meter, behaalde hij slechts 20 verliespunten in den tijd van een minuut en dertien seconden. Zijn be langrijkste mededinger, de heer D. Siem Jr., de kampioen van het vorige jaar, maakte 30 verliespunten, zoodat deze als tweede eindigde met 160 punten. Derde werd mej. E. S. Tack op „Mystery" met 362 en vierde de heer E. van Loon uit Til burg op Kabouter met 735 punten. In het springconcours maakten beide laatsten resp. 20 en 10 fouten. De heer D. Pou- rink ontving met 1490 punten een troost prijs. De uitslagen waren: Concours voor rijpaarden, kwaliteitsbe oordeling: 1. „Microb", ber. mr. G. L. Kepper, 2. „Succes", ber. mej. I. Stevens, 3. „Kadiska", ber. E. Kahn, 4. „Tres bien", ber. mevr. P. Gundlach, 5. „Raka", ber. mevr. H. T W. Heuff. Elegantste rijpaard: 1. ,,Le Fakir", ber. W. Heyer, 2 „Bold Hero", ber. W. de Boer, 3. Oiseau", ber. mej. I. Stevens, 4. „Gidran Bibor", ber. H. Modderman. Zwaargewicht: 1. „Manou", ber. K. Hen sen, 2. „Elsa", ber. mevr. Siem, 3. „Arab", ber. A. W. Timmer, 4. „Bolero", ber. Gerhard. Le 'Fakir werd kampioen en verkreeg dert Groot Haesebroek-beker; den tweeden prijs kreeg Bold Hero. Concours voor jachtpaarden: 1. „Microb", ber mr. G. L. Kepper, 2. „Terrance", ber. J. A. Ruys, 3. „Simon's Folly", ber. gravin van Limburg Stirum, 4. „Sympathie", ber. mevr. P. Gundlach, 5. „Black Boy", ber. mej. B. Homoet, 6. „White Lady", ber. J. H. W. Pasman. De uitslagen van het springconcours voor amateurs en professionals, dat zeer zwaar was tengevolge van den grooten regenval de laatste dagen, luidde als volgt: 1. D. H. Pasman op „St. George", 4 fouten in 1 min. 23 sec., 2. G. Ernst op „Turmac" (prof) 4 f. in 1.24, 3. D. E. Stibbe op „Neckar", 8 f. 1.14, 4. mej. J. C. Gerritzen, op „Sofia". 12 f. in 1.21, 5. P. Leeuwen burg op „Pacha", 12 f., in 1.22. NOG VIER LEIDERS TE MARGATE. Keres remise met Flohr. In de vierde ronde van het tornooi te Margate is de partij tusschen Keres en Flohr in remise geëindigd. Flohr verdedig de zich Slavisch en na 26 zetten besloot men tot remise. De partij tusschen Najdorf en Sir George Thomas werd afgebroken in een betere stelling voor den Engelschman. Het was een damegambiet, welke partij na 34 zetten in een tweede zitting zal moeten worden voort gezet. Sergeant en Capablanca speelden een Spaansche partij, welke na 32 zetten in remise eindigde. Milner Barry maakte er tegen Vera Men- chik een aangenomen dame-gambiet van, maar na dertig zetten werd de vrede reeds geteekend. Golombek wist in een Siciliaansche par ttij geen voordeel tegen Wheatcroft, die zijn eerste puntje nog moet behalen, te verkrij gen en na 34 zetten werd de partij ver daagd in gelijken stand. In het premier reservestornooi groep A kwam het in de voor de eerste plaats be langrijke partij tusschen Landau en Raud niet tot een beslissing. Landau, die met wit speelde, stond bij het afbreken iets beter. Van Scheltinga won van Kitto, terwijl de partij tusschen Prins en Koenig afgebroken werd in een betere stelling voor den laatste. Schelfhout wordt berucht door zijn afge broken partijen, daar ook zijn partij van daag. tegen Ellinger. niet tot een beslissing kwam. De uitslagen luiden: Hoofdgroep. Vierde ronde: NajdorfSir George Thomas, afgebr. KeresFlohr, 1/21/2. SergeantCapa blanca, 1/21/2. Vera MenchikMilner Barry, 1/21/2. WheatcroftGolombek, af gebroken. De stand luidt: 1., 2., 3. en 4. Flohr, Ke res, Sergeant en Capablanca, allen 2 1/2 p.; 5. en 6. Sir George Thomas en Najdorf, bei den 2 punten plus 1 afgebr. partij; 7. en 8. Miss Menchik en Milner Barry, ieder 11/2 punt; 9. Golombek 1 punt i lus 1 afgebr. partij; 10. Wheatcroft 0 punten plus 1 af gebr. partij. Premier reserves groep A. Vijfde ronde. LandauRaud, afgebroken. Van Scheltin gaKitto, 10. PrinsKoenig, afgebroken. Groep B. Vijfde ronde: Van Doesburg Fazekas, 01. MulderDewing, 10. Groep C. Vijfde ronde: SchelfhoutEl linger, afgebroken. BILJARTEN KAMPIONSCHAP VAN NEDERLAND Bos wint wederom den titel in het driebandspel Gisteren werden te Amsterdam d§ laat ste partijen gespeeld voor het kampioen schap van Nederland eerste klasse drieban den: De eindstand luidt: 1 Bos 7 350 453 13 0.772 S. Sengers 5 318 506 9 0.628 C. Cohen 4 323 708 8 0.456 4. Geestman 3 308 604 4 0.509 5. Petersen 3 291 584 5 0.498 6. Schmidt 2A 306 575 6 0.532 7. Sweering 2 312 566 6 0.551 8. Gobits VA 307 532 5 0.577 LEIDSCHE BILJARTBOND PERS. KAMPIOENSCHAPPEN 6e KLASSE Voor de Pers. Kampioenschappen 6e klasse werden de eerste en tweede party met een goed gemiddelde gespeeld, terwijl de beide andere partijen een normaal ver loop hadden. De uitslagen luiden: A. Keijzer W. Dool J. v. K. F. Dubbeldeman A. Keijzer F. Dubbeldeman 70 29 11 2.41 75 29 15 2.58 75 30 10 2.50 48 30 7 1.60 75 40 63 40 72 41 75 41 1.87 1.57 1.8: J. v. K. J. V. De partij P. UljeeJ. V. werd regl. door laatstgenoemde gewonnen. Het programma voor deze week luidt: Morgen (clublok. T.O.P.) W. DoolF. Dubbeldeman; A. KeijzerP. Uljee; J. V W. Dool; J. v. K.A. Keijzer

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 16