BIOSCOPEN TE LEIDEN VRIJDAG 14 APRIL 1939 DE LE'DSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Casino: Heidi (Shirley Tem ple). Avontuur in het Bosch. (Don Ame- che, Ann Sothern). Speelfilm BIyspel lederen avond 8 uur; Zondag bovendien van 4—7 uur; Maan dag en Woensdag, matinée 2.30 ulir. Goedgekeurd Lido: Vrouwengevangenis sen. (Renée Saint Cyr, Jean Worms). Charlie Chan in Monte Carlo. (War ner Oland), Dramatische speelfilm Detective lederen avond 6.15 u. Zondag bovendien van 27 uur; Za terdag en Woensdag matniée 2.30 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Luxor: Die verduivelde waarheid. (Irene Dunne, Cary Grant). Geheime machten. (Kathe von Nagy). Komisch Geheimzinnig lederen avond 8 uur; Zondag bovendien van 27 uur; alle dagen matinée be halve Vrijdag 2 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Rex: De laatste der Mohi- canen (Scott, Barnes, Wilcoxon). Lunapark. (Eddie Cantor). Avontuurlijk Komisch lederen avond 8 uur; Zondag bovendien van 27 uur; iede- ren dag matinée 2 uur. Toelaatbaar v. volwassene» Trianon: Morgen gaat't beter. (Lily Bouwmeester, Theo Frenkel). De avonturen van Bill Peck. (Edgar Kemiedy Tommy "iiy). Amusant Komisch lederen avond 8 uur; Zondag bovendien van 27 uur: Za terdag en Woensdag matinée 2 uur. Goedgekeurd LEIDSCHENDAM Uitvoering .Mcisjespatronaat. In het R. K. Vereenigingsgcbouw aan de Dam- laan werd gisteravond door het Meisjes- patronaat de jaarlijksche uitvoering ge geven, welke zich in een flinke belang stelling mocht verheugen en welke ook in alle opzichten keurig is geslaagd. On der de aanwezigen merkten wij o.m. op burgemeester Keijzer. Pastoor Kammcrs, die door omstandig heden verhinderd was bij den aanvang aanwezig te zijn, richtte in de pauze een hartelijk welkomstwoord tot de aanwe zigen. Dezen avond, aldus de pastoor, zullen de meisjes u loonen, wat een werk en zorg er besteed wordt aan dit zoo mooie jeugdwerk. Spr. vertrouwt, dat al len het werk van het Patronaat zullen waardeeren en allen hieraan steeds hun steun en medewerking zullen geven. Bij zonderen dank bracht hij aan de dames Knynenburg en Meijer, dio zoo ontzet tend veel tijd en moeite besteden om de meisjes aangenaam en nuttig bezig te houden en het patronaat tot bloei te bren gen. Als blijk van dank biedt hij beide da mes een prachtig bouquet bloemen aan en spreekt daarbij de hoop uit, dat zij nog vele jaren hun mooie werk zullen voort zetten. Door de gymnastiekvereeniging „Sport- lust" afdeeling kleintjes werd op goede wyzc een reidans uitgevoerd, welke aller belangstelling had en een verdiend ap plaus oogstte. Hierna werd allereerst opgevoerd „Onze Lieve Vrouwkc in 't Bosch", tooneelspel in vier bedrijven, een zeer mooi stuk, dat door de meisjes op goede wijze werd ge speeld en waarin de rollen op goede wijze werden vertolkt. Het spel werd door de aanwezigen vol aandacht gevolgd en de stilte, welke in de zaal heerschte, bewees ten duidelijkste, dat het stuk bij allen in den smaak viel, hetgeen ook het applaus bewees. Met een vroolijk blijspel in één bedrijf „De witte vrouw" werd de'avond beslo ten; dit blijspel werd op voorbeeldige wijze door de dames vertolkt en bracht de lachspieren eenige oogenblikken danig in beweging, zoodat zeer zeker ook dit stuk een succes geworden is. De Kolping Boys zorgden voor een goe de en vroolijkc muziek, zoodat het geheel voorzeker een succes genoemd mag wor den en een goede propaganda is geweest voor de 2e uitvoering op Zondag a.s. Met een kort dankwoord werd de avond door pastoor Kammers gesloten. Bijzondere Noodcn. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de commissie voor Bijzondere Nooden is samengesteld als volgt: burgemeester Keijzer, cere- voorzitter; L. C. de Koning, voorzitter, H. van Herpen, secretarisen J. Bleijs, H. van Wijk, H. Smits en A. Kraan, leden. NOOTDORP Bouw transformatorhuis je. Donder dag heeft de openbare aanbesteding plaats gehad van het voor rekening der ge meente te bouwen transformatorhuisje aan den Veenweg. Er waren 4 in schrijvingen binnengekomen: Nationale Beton- en Bouw Mij. te Voorburg 2890, L. C. van der Meer te Nootdorp S 2660, Gebr. J. en P. van Tilburg te Nootdorp 2620 en E. S. van Venrooij 2585. Over de gunning is nog geen beslisisng genomen. Oprichting Woningbouwvereeniging. Op initiatief van den R. K. Volksbond is Woensdagavond een voorloopig comité ge vormd om te komen tot de oprichting van een woningbouwvereeniging in deze ge meente. Tot deze byeenkomst waren uit- genoodigd vertegenwoordigers van de verschillende organisaties. De heer Linde man, die de leiding van deze bijeenkomst had, herinnerde in zijn openingswoord aan het tc dien aanzien door den burge meester in zyn Nieuwjaarsrede medege deelde. Bij de hierop volgende gedachten- wisseling bleek het wel, dat allen over tuigd waren van de noodzakelijkheid van dén bouw van woningen. Het comité is als volgt samengesteld: Th. Lindeman, voorzitter; P. H. J. Spiertz, secretaris; en leden de heeren Chr. L. de Koning, J. W. Naayen, W. C. Pijnacker, A. L. H. Lakens en A. S. Post. De op richtingsvergadering zal zoo mogelijk nog in den loop van de volgende week wor den gehouden. OEGSTGEEST Voorbereiding St. Willibrordus-herden- king. Bijna alle leden van het parochieel comité en commissies hadden aan den op roep van het hoofdcomité gehoor gegeven cn kwamen gisteravond in 't patronaats gebouw bijeen ter bespreking der diverse plannen. Kapelaan Sanders, de voorzitter an het comité kon bij de opening dan ook rijn voldoening uitspreken over de op- i omst. Spreker begon met allen dank te biengen voor de groote bereidwilligheid, waarmede men zich beschikbaar heeft gesteld en gaf een korte uiteenzetting van de bedoeling der feestviering. Twaalf eeu wen lang, werd het Nederlandsche volk geadeld dooi het christendom, en geleid door het licht der Goddelijke openbaring. Twaalf eeuwen lang bestaat ock onze pa rochie en daarom is er reden tot groote c.ankbaarheid. Dit te beseften, wurig te beleven en met fierheid uit te dragen is de bedoeling der herdenking. In de paro chie leven we als het ware in een groot gezin, als brcers en zusters naast eikaar, welke band Gebonden wordt door Chris tus zelf. De bloei van -ie parochie manifesteert zich ook door 't leven r.a«r buiten en al zijn de archieven oer pa.v/cn.e kien. toch is het een parochie met uaditie. Spreker gaf vervolgens eer. opsomming, wat er in de feestweek van 1723 Sept. aizoo zal plaats vinden, waarover we on langs in ons blad reeds e. a. mededeelden. Spreker verwachtte, dat allen zullen mede werken tot bloei der parochie-gemeen schap. Vermelden we nog dat het de bedoeling is, het parochie-cadeau, de klokken, op den eersten dag der feestweek te wijden, op ia* deze gedurende de feestweek nog in gebruik kunnen genomen worden. Dr. Ir. Fehmers, gaf nu een uiteenzet ting over de te houden tentoonstelling welke zal genoemd worden „St. Willi- brords Erfgoed." Op deze tentoonstelling zal een ge schiedkundig overzicht worden gegeven van de parochie. We herhaler nog eens het verzoek, tot a len die nog iets op het gebied van foto's prentjes, oude kerkboeken enz. in bezit hebben, en dit voor de tentoonstelling tijde lijk willen afstaan, zich te wenden tot den heer W. F. de Rooij. De heer Van Eisen spoorde namens het pers- en propaganda-comité aan, ieder in eigen omgeving propagandist te zijn. De heer W. F. de Rooij gaf een financieel over zicht der ontvangen gelden. De commissie is *evreden, maar niet vol daan. Toch hoopte men aan het benoodig- de bedrag tt komen. Nu bekend is gewor oen wat het parochie-cadeau zal zijn, zul len zeker nog vele nh'' offergaven inzen den De bedevaarts-commissie is aan den datum van 15 Mei gebonden. Vóór dien detum moet er beslist worden. De Sport-commissie deelde mede, dat een voetbalwpd'triid zal worden georga niseerd. waarvan de opbrengst ten bate van het comité komt Voortc hoopte men. dat zoo mogelijk de diverse vereenigingen nog een feest pa ve zullen insturen. Ter ver gadering zeiden meerdere vereenigingen 'ulks reeds toe. of zullen dit nader bespre ken. Kapelaan Sanders dankte allen voor de belangstelling en medewerking en sloot de bijeenkomst met gebed. SASSENHE1M Gemeenteraadsverkiezing. De plaatse lijke afdeeling der S. D. A. P. zal bij de as. gemeenteraadsverkiezing met de vol gende candidatenlijst uitkomen: 1. L. A. Langendonk, 2. K. de Vreugd, 3. H. W. Möhlmann, 4. H. Danr.ijs. Opbrengst Lmmabloem De hier ge houden bloempjesdag heeft 110.28 1/2 op gebracht. NOORD WIJK HET A.S. BLOEMENFEEST. Noordwijk begint zich weer op te ma ken om het Bloemenfeest, hetwelk reeds een tweetal jaren op zoo'n schitterende wijze is geslaagd, ook thans voor de der de maai voor te bereiden. De opzet is nog grootscher dan in de voorgaande jaren en, als de voorteekenen ons niet bedriegen, zal dit feest de vorigen verre overtreffen. Donderdagavond had de eerste bijeen komst plaats van het Bloemencomité on der leiding van den heer S. P. C. v. Welij in Hotel „Het Hof van Holland", waar voor een goede belangstelling bestond. Na een inleidend woord, deelde de voor zitter mede het voorloopige programma, hetwelk door het comité was samenge steld. Als inzet zal op 18 April a.s. een bloemenmand gezonden worden aan H. M. de Koningin, H. K. H. Prinses Juliana en een mand met miniatuur tulpen aan H. K. H. Prinses Beatrix. De aanbieding zal een officieel karakter dragen en zoo mogelijk door Polygoon opgenomen. Van 2730 April zullen de Bloemenfeesten ge houden worden met versiering van hui zen en gevels en het leggen van mozaïe ken, terwijl op 29 April het groote Bloe mencorso gehouden zal worden. Dit corso wordt niet meer gesplitst, zoodat er geen apart kindercorso plaats heeft; wel zal het corso uit drie groepen bestaan en wel vereenigingen, kindergroepen en recla mes, terwijl bij de prijsuitreiking voor de jeugd tevens een goochelaar en poppen- kastvertooning zal plaats hebben. Het co mité, hetwelk al meerdere inschrijvingen en toezeggingen heeft ontvangen, ver wacht aller medewerking. Een aangename gedachtenwisseling ontspon zich over de organisatie der feesten en de mogelijk heid, dat ook in Augustus een corso zal plaats hebben. Dit zal overwogen worden in overleg met V.V.V. De heer J. C. v. d. Meer wees er op, dat allen mede kunnen werken om Noordwijk als „Bloemenbad- plaats" nog' een grootere naam te bezor gen door het aanleggen van bloemenga- zons, perken en bloembakken, voor hotels, pensions en particuliere huizen. Staande de vergadering werden meerdere toezeg gingen gedaan, terwyl de voorzitter mede deelde, dat in den loop der volgende week de definitieve plannen zullen be kend worden gemaakt. Hierna volgde slui ting dezer zeer geanimeerde bijeenkomst. VOORSCHOTEN Onderling Hulpbetoon. Gisteravond vergaderde de vereeniging voor ziekenhuis- verpleging „Onderling Hulpbetoon" in het gebouw van Christelijke Belangen voor het houden van de jaarvergadering. Nadat de voorzitter en kort overzicht had gegeven, bracht de secretaris het jaarverslag uit. Uit het jaarverslag bleek, dat 53 personen met een totaal van 1115 verpleegdagen en 22 kinderen met een totaal van 327 ver- pieegdagen in een ziekenhuis zyn ver pleegd. Het ledental bedroeg per 31 De cember 1938 639 gezinnen en 584 enkelle- den. Uit het financieel verslag van den pen- ningemeester bleek, dat in totaal ontvangen was 7444.90. De uitgaven in 1938 bedroe- gei 6548.33. Het voordeelig saldo be droeg 896.57. Er was nog een saldo van 4749.03 1/2, zoodat thans het geheele sal- da bedroeg 5645.60 1/2. D ze rekening was door de commissie nagezien en in or de bevonden en dit financieel verslag werd onder dankzegging goedgekeurd. Tot le den van de commissie van controle voor 1939 werden benoemd de heeren: W. C. Verhoeven, L. L. J. Streeder en G C. Ver- tips. De aftredende bestursleden: J. Brag- gaar. J. M. de Ruiter en C. Bolle werden, na gehouden stemming, herkozen. Voor 1939 werd het uitkeeringsbedrag bepaald op 3.50 per verpleegdag. Ook werd ver slag uitgebracht van het operatiefonds, waaruit bleek, dat uit fonds in 1938 voor 20 leden, die geopereerd waren 808 had uit gekeerd, terwijl de totale uitgaven van dit fonds hadden bedragen f 1444.33 en de re kening sloot met een batgi saldo groot f 612.60. Het kapitaal van het fonds be droeg per 1 Januari 1939 de som van 197.03. Ook dit verslag werd onder dank zegging goedgekeurd, waarna de verga dering werd gesloten. Aanrijding. Gistermorgen omstreeks 9 uur had een aanrijding plaats op den Leidschenweg, nabij het Burgemeester Vernèdepark waarbij betrokken waren de gemeente-vuilnisauto, bestuurd door A. M. v d. Krogt, die waarschijnlijk bij het over steken van de tramoaan, alleen gelet had op de aankomende tram, en een vrachtauto bestuurd door J. Oudshoorn wonend» te Alphen aan den Rijn, welke vrachtauto materieele schade opliep. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. Geboren: Gerda Jacoba d. van Ge rard Theodoor Odyk en Elzedina Corne lia Leguit, wonende alhier, Veurscheweg 183. Gehuwd d: F Vos 28 j. expediteur, wonende te Arnhem en A. A. Verweij 26 iaar, zonder beroep, wonende alhier. Ingekomen: Johannes Th. Waaijer, Voorstraat 51, van Schiedam, Anth. Muys- straat 33a. A. J. Molenkamp, Leidsche- weg 28, van Oegstgeest, Haarl.trekvaart 28 M. H. H. van der Borden, Bijdorpsstraat 43. van Wassenaar, Duinlustweg 23 J. Magielse, v. Kempenstraat 49, van Soest, van Lenneplaan 31. - G. C. Lefèbre, Veur scheweg 3, van 's-Gravenhage. Kona So- phiestr. 26. H. Solleveld, Burg. Vernèe- depark 39, van Wassenaar, Buurtweg 93. F. W. ter Keurs, Burg. Treubstraat 26, von Rijswijk, Rembrandtkade 146. D. J. Wijfke, Leidscheweg 544, van Boxtel, Munsel 10. W. Peet, Papenlaan 34, van Rotterdam, Nolenstraat 14a. J. Lek, Burg. Vernèdepark 11, van Ter Aar, A129. K. L. Verstee, Papenlaan 200, van Lei den, Plantsoen 9a. D. Reinders Voor straat 33, van Wassenaar, Crocusstraat 7. H. A. M. van den Bosch, Leidscheweg 193, van Alkemadé, Oude Wetering A146. Vertrokken: L. J. Hartman, van Leidscheweg 525, naar 's-Gravenhage 31. A M. Oudshoorn, van Gebr. Treubstraat 17 naar Leiden, Utrechtscheveer 33a A. Westerduin, van Burg. Vernèdepark 63 naar Oegstgeest, Endegeesterstaatweg 95. H. T W. Libosan, van Papenlaan 110 naar Wassenaar, Wassenaarschestr. 12. Chr. van der Haven, van Papenlaan 148 naar Barwoudswaarder 25. J. P. A. Kiebert, van Leidscheweg 385 naar Katwijk. Was- senaarscheweg 17. WASSENAAR 20-Jarig bestaau Politie, Schiet- en Sport-ver. Ter gelegenheid van het 20- jarig bestaan van de Wassenaarsche Poli tie Schiet- en Sportvereeniging worden in het schietgebouw van de B. V. L. te Was senaar op 13, 14, 15. 20, 21, 22. 26. 27, 28 en 29 April nationale schietwedstrijden ge houden. Alvorens deze wedstrijden gistermiddag in het versierde gebouw een aanvang na men, sprak de voorzitter van de organi- seerende vereeniging, inspecteur A. S. Fogteloo, een woord van welkom tot de autoriteiten. Spr. zeide verder o.m., dat door de ongunstige tijdsomstandigheden tal van inschrijvers verstek moesten la ten gaan en hoopte, dat de schietsport „sport" moge blijven. De voorzitter sprak vervolgens zijn dank uit aan H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bemhard, die ieder een zilveren me daille ter beschikking hebben gesteld. Ook bracht spr. dank aan het gemeentebestuur van Wassenaar en vervolgens aan allen, die hun medewerking bij de organisatie voor deze wedstrijden hebben verleend. De heer J. Niewold, voorzitter van den Nederl. Politie Sportbond, dr. B. Brand, voorzitter van de Kon. Vereeniging van Ned. Scherpschutters en de heer J. Ryke- ma, voorzitter van den Leidschen Schiet- bond, boden hierna hun gelukwenschen aan de jubileerende vereeniging aan, waarna, de heer W. M. Walpoott, commis saris van politie te Wassenaar en voorzit ter van het eere-comité, wegens ontsten tenis van den burgemeester van Wasse naar, dr. S. F. A. C. M. baron van Wijn bergen, met een rede de openingsplech tigheid verrichtte, waarbij spr. dr. Brand verzocht het eerste schot te willen lossen, aan welk verzoek deze daarna voldeed. R. K. D. C. „St Willibrordus". De uitslag van den gespeelden promotie wedstrijd luidt: St. Willibrordus I—Samen Sterk II. A. de GreefJ. de Jong 20 F v. d. Meer't Cras 11 J. ZandvlietJoh. v. Abswoude Sr. 11 N. KnynenburgJ. Rapatc 02 A. NoordoverW. Schoenmaker 20 P. ZandvlietH. v. d. Arend n.o. 20 Th. ZonneveldW. Willemsc I1 J. BellekomH. Jenner 02 C. KnijnenburgZwart 11 A. v. Gent res.—Wit 11 11—9 Borden wedstrijd. 2e tiental: H. BrandtJ. Rujjgrok 02 J. SchiferliW. de Groot 11 Geboren: Wouter Aart Frans, z. v. A. M. Domhof en A. Söhngen Jelske Mar- got, d. v. L. J. H. Zurloh en M. L. Heidoorn Maarten, z. v. H. v. d. Cingel en J. Vier gever. Geertruida Maria. d. v. G. J. Noordover en E. M. Looijestijn Josepha Johanna, d. v. J. J. C. Chiferli en P. W. Spec Pieter, z. v. D. van Duyvenboden en P. van der Voet Hermen, z. v. A. Buurman en C. M. Kanbier Govert Karei Hendrik, z. v. H. L. M. van Schaik en M. D. Mattison. Overleden: Catharina Geertruida Maria van Eeden, 37 jaar, echtgenoote van W. D. Alkemade Jan Marie van Valken burg, 63 jaar, echtgenoot van W. C. E. Pe- letier Theodoor Razoun Kuhr, 71 jaar. echtgenoot van S. J. M. Bolijn Welhelmus Bernardus Vieveen, 27 jaar, ongehuwd. O n d e r t r o u w d: C. M. H. Kalmeijer en J. M, Wiltenburg P. J. Waller en M. Ingekomen: E. Hemann en gezin, Ev., vreemd, dir. van een N.V., uit Ber lijn, Prinsenweg 59. E. Landwehrmann, vrtemd., Ev.L., keukenmeisje, uit Duitsch- land, v. Calcarlaan 25. M. v. Loenen en gezin, N.-H., zonder beroep, uit Den Haag, Rijksstraatweg 645. Th. v. d. Meijde en gezin, Ver. v. Gel., geen, uit Zwitserland, Prinsenweg 71 Wed. J. C. E. de Roo geb. in 't Hol, N.-H., zonder beroep, uit Den Haag, v. Z. v. Nijevelts*r. 117. H. Sanet- zik, vreemd, dienstbode, uit Den Haag, Gr. Haesebroekscheweg 22. A. M. H. E. Statkiewicz, vreemd, D.Ev., dienstbode, uit Den Haag, Gr. Hoefijzerlaan 54. C. Veth en gezin, Prot., Europeesch sergeant K. N. I. L. M., uit Borneo, Oostdorperweg 90. C. Aalbregt, N.-H., dienstbode, uit 's-Gravenzande, Schouwweg 48. A. J. Barnhoorn en vrouw, R.-K., slager, uit Den Haag, Wassenaerstraat 4. D. A. B. Blokhuis en gezin, N.-H.. arts, uit Gouda, Corn, de Wittstraat 24 E. M. H. Le Brom de Vexela, R.-K., verpleester, uit Amster dam, Eikenlaan 14. H. M. Cats. N.-H., taxi-chauffeur, uit Amsterdam, Hoger- beetsweg 4. J. Davidse, G.-K., agent van politie, uit Dordrecht, Windlustweg 2. J de Deugd, N.-H., winkeljuf! ouw, uit Dordrecht, Prinsenweg 87. G. M. P. Dieben, R.-K., zonder beroep, uit Zwam- merdam, Kerkstraat 40. Wed. D. G. Ver hoef geb. Dolman, Ger. K., zonder beroep, uit Den Haag, Heerenweg 9. M. Ge- bauer, vreemd, R.-K., dienstbode, uit Wee- nen, L. Kerkdam 72, N. van den Hoo naard,' N.-H., dienstliode, uit Noordwyk, Prinsenweg 71. C. W. de Jong geb. Vau- pell, N.-H., zonder beroep, uit Deventer, v. Zuylen van Nijeveltstraat 342. A. B. Klomp, Ger. K., hulp i. d. huish., uit Apel doorn, Duinvoetlaan 8. Wed. L. M. C. J Krahmer geb. Keiier, R.-K., zonder be roep, uit Den Haag, Ridderlaan 1. J. W. Koole, N.-H., employé B. I. B., uit IJssel- monde, v. Z. v. Nijeveltstraat 259. W. J. de Lange en vrouw, N.-H., tuinman, uit Rotterdam, Zijdeweg 12. H. F. W. Libo san en gezin, Gera K., zonder beroep, uit Voorschoten, Wassenaerstr. 12. E. G. Middel, N.-H., verpleegster, uit Zandvoort, L Kerkdam 20. H. J. Nieman, geen, che- migraaf, uit Den Haag. Narcislaan 35. H. Ori, vreemd, D.-Ev., dienstbod! uit Bloe- mendaal, Nassaulaan 11. Wed M. C. Bakker geb. Ouweleen en gezin, N.-H., zon der beroep, uit Sneek. St. v. 's-Gravesan- deweg 16. E. J. Postma, D.-Gonder wijzeres. uit Overschie, v. Zuylen v. Nye- veltstr. 191. C. J. van Schaick Zillessen, N.-H., zonder beroep, uit Den Haag, Julia- naweg 6. B. J. M. Sistermans, R.-K., zonder beroepu. uit Sassenheim. Heeren weg 8. K. Sterk. Ger. K.. dienstbode, uit Zwammerdam, L. Kerkdam 40. B. M. Stipdonk R.-K., zonder beroep, uit Lei den. Julianaweg 12. M. Wilms. R.-K., zonder bgroep, uit 's-Hertogenbosch. Tey- lingerhorstlaan 13. M. M. Wirkelmo- len. R.-K., dienstbode, uit Geldrop Bloem- camplaan 10. Vertrokken: A. v. d. Heuvel, naar UDbergen, K 22. Th. M. A. Borghans, naar Geleen, Spoorstraat 30. A. Knörn, naar Kalsdorf, Did. M. S. Spamaaij, naar Den Haag, Dennenweg 114b. M. Ruiter, naar Steenvijk, Oostwijkstraat 57. C. Rueb, naar Den Haag, van Neckstraat 81 W. Baneken, naar Den Haag. Atjeh- straat 111. J. v. d. Mev, naar Leiden, Spieghelstraat 4, 8e Regt. Infanterie. J. R. Jansen, naar Arnhem. M. v. Koch-ka- zerne, 19e Reg. If. P. Peters, naar idem. E. Schmitz, naar Dubbeln, Duitschland. G. Gelderman, geb. Riemersma, naar Den Haag, v. Hoeylaan 8 N. Dwbourg, naar Malang. K. M. Bok en gezin, naar Den Haag, L. v. Koot 338. I. C. W. Wal- laard, naar Den Haag, v. Diemenstraat 6. H. A. de Vries en gezin, naar Soerabaja. M. C. Broekman, naar Gelsenkirchen. Did. N. F. Pfisterer, naar Den Haag, Neu- huyskade 66. J. van Zuylen, naar Noord wijk, Offemweg 56. R. Th. H. Maas, naar Rotterdam, Boomgaarddwarsstraat 12b. A v. Rubach Bouman, gtb. de Bruyn, naar Semarang. J. W. Brandt, vertrokken, on bekend waarheen. J. M. van Oostendorp, vertrokken, onbekend waarheen. C. B. G v. Sint Feith, naar Den Haag, Dunckler- straat 52. E. de Vries, vertrokken, onbe kend waarheen. J. P. J. van Dormolen, naai- Batavia. A. J. Jansen, naar Den Haag, Theresiastraat 277. M. Zilver smit en gezin, naar Amerika, San Fran cisco. W. Rijnten, naar Den Haag, Nwe. Havenstraat 74. J. H. Reyer, na.i En schede, Getfertweg 4749. H. Standfest, naar en Haag, Rotterdamschestraat 61. ZOETERMEER Nu de koude geweken is. Nu ook deze winter, waarin we een periode van zeer felle koude beleefden, weer tot het verleden behoort, kan de Commissie voor Winterhulp haar taak als beëindigd be schouwen. Gaarne wil ze door middel van dit blad alsnog van de gelegenheid gebruik maken, een woord van dank te brengen aan al diegenen< die door middel van hun gaven, zoowel in geld als in natura, hebben medegewerkt om de nood in vele gezin nen dezer gemeente eenigermate te ver lichten. Gij, inwoners van Zoetermeer. hebt hiermede door uw offervaardigheid, niet alleen de commissie in staat gesteld haar arbeid naar behooren te vervullen, maar oprechte dankbaarheid en vreugde gebracht in de harten van vele ouders, die door de tijdsomstandigheden niet in staat waren hun gezinnen van het allernoodig- ste te voorzien. Zooals wellicht bekend is er dit jaar in medewerking met het De partement voor Sociale Zaken, een naai en matrassen-cursus gehouden, waaraan c.a. 40 vrouwen hebben deelgenomen. Deze cursus is in alle opzichten een succes ge bleken, niet alleen door de groote deel name, maar bovenal door de prestaties welke er geleverd zijn en de onderling ge zellige sfeer die deze cursusavonden ken merkte. In verband hiermede heeft de commissie voor winterhulp besloten, een tentoonstelling te houden van alles wat er gedurende deze cursus alzoo vervaar digd is en tegelijkertijd te laten demon - streeren op welke wijze dit gebeurd is. De tentoonstelling zal plaats vinden op Don derdag 20 April a.s. in het Gymnastiek lokaal alhier en zal geopend zijn van n.m. 35 en des avonds van 7.30—9 uur. Toe gang vry. Komt allen!

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 14