RIJNSTREEK DINSDAG 11 APRIL 1939 BUITENLAND MIDDEN-EUROPA WETTEN VAN NEURENBERG IN SLOWAKIJE. Volgens de Slowaaksche dagbladen heeft de minister van propaganda ,Mach, ver klaard, dat Slowakije practisch de wetten van Neurenberg zal aanvaarden en dat er twee klassen burgers zullen zijn, n.l. 1. de burgers, die volledige rechten zullen bezit ten en 2. de Joden en moreel minderwaar dige personen. ITALIË GOERING IN TRIPOLI AANGEKOMEN. Goering is Zondag met zijn vrouw en gevolg te Tripoli aangekomen. Hij werd verwelkomd door maarschalk Balbo. POLEN SPANNING MET DUITSCHLAND DUURT VOORT. Duitschland wil geen Poolsche troepenconcentraties. Naar aanleiding van het Britsch-Poolsche defensieve verbond heeft de Poolsche ge zant te Berlijn, Lipsky, aan den Duitschen BODEGRAVEN Het nieuwe Raadhuis. Ofschoon wy van officieele zijde nog geen definitieve gegevens kunnen krijgen betreffende de plaats en omtrent den bouw van het nieu we raadhuis, kunnen we mededeelen, dat er plannen in den maak zijn. Betreffende de plaats schijnt men de plaats van het tegenwoordige Radhuis niet uit het oog te verliezen. Zuidzijderpolder. Onder voorzitter schap van den heer I. Baelde, kwamen Zaterdag, in hotel van Haaften alhier, in gewone jaarvergadering bijeen het be stuur en stemgerechtigde Ingelanden van den Zuidzijderpolder. Na opening der ver gadering, door voorlezing van de betrek kelijke processen-verbaal, werd mededee- ling gedaan van de in 1938 gedane opna men van boeken en kas van den penning meester. De rekening over het dienstjaar 1938 werd, nadat door den heer W. F. Brunt, namens de commissie belast ge weest met het nazien, geadviseerd was tot onveranderde vaststelling, vastgesteld aan inkomsten op f 6196.64, aan uitgaven 3452.11, batig saldo alzoo f 2744.53. Uit de rekening bleek, dat de financieele toe stand van den polder zeer gunstig is o.m. is aan den polder Reeuwijk geleend een bedrag van f 6300.— en is er aan effecten een bezit van rond 3700.De begroo ting voor het dienstjaar 1939 werd in ontvang en uitgaaf vastgesteld op 7255.48, met een omslag van f 3.per H.A. De sinds eenige jaren zeer laag geheven om slag van 2.blijkt op den duur te wei nig te zijn. Tot leden van de financieele commissie werden by acclamatie benoemd de heeren Johs. van Geer, C. J. van Dam en C. Oppelaar en tot hunne plaatsvervan gers de heeren J. R. van Vliet, H. Nau en L. van Velzen. Overeenkomstig zijn voor stel werd aan het bestuur machtiging ver leend tot het doen van af- en overschrij vingen uit de post voor onvoorziene uit gaven. Ingekomen was een verzoek van het bestuur van den polder Reeuwijk om verlaging van de rente van de met voor noemden polder aangegane geldleening groot 7000.per resto groot 6300. Door het bestuur werd voorgesteld de rente te brengen van 4 op 3*4 pet, waar mede de vergadering zich vereenigde. Het voorstel van het bestuur tot vestiging van erfdienstbaarheden van weg in de ge meenten Reeuwijk en Lange Ruige Weide, ten behoeve van de eigendommen van den polder en noodzakelijk door den aanleg van den snelverkeersweg 's-Gravenhage Utrecht, werd met algemeene stemmen aangenomen. Vervolgens komt aan de orde het voorstel van het bestuur tot het sluiten eener overeenkomst met het Rijk terzake van de wijziging van de grenzen tusschen den Zuidzijderpolder en den polder Reeuwijk. Door deze grenswijzi ging zal aan den polder opnieuw een be lastbare grootte van 5.43.80 H.A. worden onttrokken. Het bestuur heeft daarom van het Rijk een schadeloosstelling geëischt. Deze is bepaald op 925.Het bestuur stelde voor tot het sluiten der overeen komst over te gaan, waartoe door de ver gadering zonder hoofdelijke stemming werd besloten. Hierna werden besprekin gen gevoerd over den aankoop van een nieuwen ketel voor het stoomgemaal. Aan gezien de machine, zooals uit een des kundig ingesteld onderzoek is gebleken, nog in een zeer goeden staat verkeert, meende het bestuur de vergadering te moeten voorstellen tot den aankoop van een nieuwen ketel over te gaan. Nadat over dit punt door enkele leden het woord was gevoerd, werd het bestuur gemach tigd in deze naar bevind te handelen. Bij 'de rondvraag drong een ingeland er bij het bestuur op aan maatregelen te treffen tegen den overlast die in het hooiland door eenden en zwanen wordt veroor zaakt. De voorzitter zeide een wijziging van de keur op dit punt toe en sloot daar na de vergadering. minister van buitenlandsche zaken von Ribbentrop verklaard, dat het Duitsch- Poolsche vriendschapsverdrag van 1934 volgens de opvatting van Warschau voort- bestaat en in vollen omvang en kracht verder blijft functioneeren. Von Ribbentrop heeft van deze mededee- lingen kennis genomen, zonder daarover echter enthousiasme aan den dag te leg gen en zijnerzijds opgemerkt, dat volgens Duitsche opvatting de concentratie van Poolsche troepen aan de grenzen in het bijzonder de grenzen van he Corridorge- bied, niet bevorderlijk is voor de vriend schappelijke verhouding, welker voortduur overigens ook de vurige wensch van Duitschland is. Mocht deze concentratie (welke zekere defensieve voorzorgsmaat regelen ook van Duitsche zijde noodzake lijk heeft gemaakt) langen tijd voortduren dan zou zij zelfs een bedreiging voor den vrede kunnen worden. AMERIKA LEIDER DER ARGENTIJNSCHE NATIONAAL-SOCIALISTEN GEARRESTEERD. Muller, de leider der nationaal-socialis- ten in Argentinië, die laatstelijk werd ont boden op de prefectuur van politie te Buenos Aires, nadat hij al in vrijheid was gesteld en die sindsdien werd vastgehou den, is thans ingesloten. De zaakgelastigde van Duitschland heeft een onderhoud gehad met den onderstaats secretaris van buitenlandsche zaken over het onderzoek, dat thans wordt ingesteld. Goed afgeloopen. Zaterdagavond te kwart voor zeven is het vijftienjarige meisje van den heer F. alhier, op den hoek Oud-Bodegraven-Overtocht door een mo torrijder aangereden, tengevolge waarvan zy op een minder prettige wijze met den grond in aanraking kwam. Gelukkig is zy er met eenige schrammen afgekomen. Daar er geen politie aanwezig was, werd er door den heer van Bunningen proces verbaal opgemaakt. Voetbal. De voorlaatste wedstrijd der rood-zwarten tegen Sportman is in een volkomen verdiende 3—2 zege voor Bo degraven geëindigd. Vooral in de eerste helft was Bodegraven, gesteund door den vrij sterken van doel tot doel staanden wind, verreweg het meest in den aanval en wist zij haar overwicht in een drietal doelpunten uit te drukken. Nadat de thee was gebruikt, gaf aanvankelijk Sportman den toon aan en spoedig verkleinde zij haar achterstand tot 31. Als Sportman even later een corner te nemen krijgt en twee der onzen een Sportmanspeler af houden, geeft de scheidsrechter een straf schop, die den stand op 32 weet te bren gen. Doch vanaf dit moment is het weer Bodegraven, dat het offensief neemt en zich inderdaad enkele zeer goede kansen weet te scheppen, doch het geluk echter niet met zich heeft. Tot tweemaal toe scheert de bal de deklat. De strijd wordt vinniger en een Bodegravenspeler heeft wegens inmenging in de leiding een waar schuwing in ontvangst te nemen, terwijl de aanvoerder van Sportman wegens trap pen naar de kleedkamers wordt verwe zen. Het laatste kwartier is geheel voor Bodegraven, doch gedoelpunt wordt er niet meer, zoodat het einde komt met een verdiende 32 zege voor Bodegraven. HAZERSWOUDE (Groenendijk) EEN GOED VERZORGD PAASCH- PROGRAM VAN DE KRUISVAART. Op Zondag- en Maandagavond werd door de Kruisvaart de jaarlijksche Paasch- uitvoering gegeven, die in alle opzichten schitterend is geslaagd. De belangstelling, die de parochianen stellen in het jeugd werk, alsook de medewerking der ouders, die de afdeeling der Kruisvaart en de St. Jansknapen tot bloei te brengen is groot. Dat bewees het groot getal toehoorders, dat tegenwoordig wilde zijn op deze uit voering. Beide avonden werden geopend met enkele welgekozen woorden van den pastoor (de kapelaan was door afwezig heid verhinderd om dit Paaschfeest mede te maken). Zijneerw. besprak dan in zijn openingswoord op de eerste plaats het groote nut van het organiseeren der jeugd in Kath. verband, want vooral in dezen tjjd is het van zoo'n eroot belang, dat de jeugdorganisaties worclen gesteund. Daar na werden door den heer van Eggen nog enkele woorden van dank gesproken voor de volledige medewerking, vooral aan de gevers en geefsters der verschillende prijzen, ook aan de tooneelvereeniging „Onder Ons" voor het welwillend afstaan van de tooneelbenoodigdheden, waarna het programma werd afgewerkt. Aller eerst kwamen de kleine St. Jansknapen voor het voetlicht. Door deze jongens werd op zeer keurige wijze opgevoerd „Geen Teddy's in den hemel''; dit spel werd, hoewel het voor verschillende jon gens een zware taak was, goed weergege ven. Hoe aardig was het, toen St. Jan, St. Pieter en St. Nicolaas in hun hemelsche kleederdrachten ten tooneele verschenen, en toen kleine Jan tevergeefs trachtte met zijn Teddy in den hemel te komen, totdat, na herhaald smeeken, St. Jan den door slag gaf. Daarna werd door den weleerw. heer P. Krom (kapelaan van Meerburg) een uiteenzetting gegeven van het werk der Kruisvaart en het groote nut hieraan ver bonden voor de toekomst. Vervolgens werd opgevoerd door de DE LEfOSCHE COURANT R.K. Ver. v. Kraamverzorging voer alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau le Binncnvestgracht 30, voorheen Boerhaavestr. verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER UAGM1DDAG van 24 UUR tot het ver strekken van de gewen&chte inlichtingen, lanmclden van contnbueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telet. 3420 Aanvragen (schriftelijk) adre3 1ste Bin nenvestgracht 30. jongens der Kruisvaart het stuk „Voor hun Koning''. Dit stuk, hetwelk speciaal is geschreven voor de Kruisvaart, heeft een diepe ernstige achtergrond; het speelt in 1939. Uit dit stuk kon men zich eenigszins indenken het groote leed het welk de priesters en ook de christenen hebben te verduren in de landen, waar de kerkvervolging tot op den dag van he den nog voortduurt, maar ook de helden moed die de priesters en de leeken aan den dag leggen om hun H. Geloof te be lijden, zelfs den marteldood ondergaand, om voor Christus kruis te lijden en te sterven. Onder de pauze werd door enkele jon gedames getracht om de aanwezige loten aan den man te brengen, ten bate van het jeugdwerk, waarvan een gretig gebruik werd gemaakt. Ook al een goed meeleven met het jeugdwerk. Na de peuze werd nog opgevoerd een klucht „Zwarte Piet". Dit stuk was ook in een woord af! Om de fopperij van Zwar te Piet werd danig gelachen! Alvorens tot sluiting werd overgegaan, werd door den heer van Eggen een woord van dank ge sproken tot allen zonder uitzondering, die hebben meegewerkt tot het slagen van dit Paaschfeest, maar ook voor de belang stelling, die getoond is voor het Kath. Jeugdwerk in de parochie van St. Bernar- dus. Ook omtrent de tentoonstelling van de vervaardigde werkstukken kunnen wij goede berichten geven. Deze stukken bestonden uit houtsnijwerk, modelbouw, metaalrbeid (het werk der missieclub was ook af) en bleken gretige koopers te vinden. Ook al een bewijs van medeleven met het jeugdwerk. Bij de verloting van een lam was de houder van het lot num mer 106, de heer M. van Es, de gelukkige. De prijzen van de andere verloting, waar voor 10 prijzen, met als hoofdprijzen een Goudsche en een Leidsche kaas, werden allen Maandagavond reeds in ontvangst genomen, uitgezonderd de tweede prijs die op het nummer 20a is gevallen, welke prijs binnen een week kan worden afge haald bij B. van Niekerk. HAZERSWOUDE Gemeenteraadsverkiezing. De candi- datenlyst voor de a.s. gemeenteraadsver kiezing der Christ. Hist. Unie is als volgt samengesteld: 1. C. A. van Dam, 2. Jac. de Kort. 3. W. van Klaveren. 4. L. van Gorkum Dzn. 5. A. v. u. Lelie. 6. Joh. Plaisier. 7. J. D. de Kort. 8. M. de Witte. 9. J. P. J. Voets. 10. P. Plomp. Geboren Petronella Jacoba Adriana, dochter van L. van Aalst en P. van Beek Dirkje Neeltje Catharina, dochter van L. van Aalst en P. van Beek Johannes Franciscus, zoon van C. P. Schouten en H. M Fase Elizabeth Johanna, dochter van M Slappendel en S. Bregman. Ondertrouwd: J. G. van den Els- hout, 29 jaar en J. M. van der Zwaan, 26 jaar P. W. M. Heemskerk, 25 jaar en A P. van der Geest, 26 jaar P. J. A. Smits, 33 jaar en A. M. Janmaat, 27 jaar. Getrouwd: P. M. A. Oosterveer, 25 jaar en M. A. Vreeburg, 23 jaar. LEIMUIDEN Verlof burgemeester. Vanaf heden tot en met 19 April a.s. zal de burgemeester afwezig zijn. Dit ambt wordt dan waar genomen door den heer J. van Dam, loco burgemeester dezer gemeente. Aanrijding. Het 4-jarig zoontje van den heer J. Straathof, dat te veel aan dacht schonk aan voorbijrijdende mili taire motorrijders en naar den weg liep, lette niet op het van de tegenovergestel de richting komende verkeer en werd door een motorrijder aangereden. Het ventje werd daardoor aan het hoofd ge wond. Voorloopig werd door een der le den van de E.H.B.O. een noodverbandje gelegd. Later werd het onder behandeling gesteld van dr. D. Stapensea. De verwon dingen bleken niet van ernstigen aard te zijn. De motorrijder treft geen schuld. Inbraak. Vrijdagnacht is ingebro ken in de woning van T. Roest te Bilder- dam. Door het lichten van een ruit uit de sponning zijn de inbreker(s) binnengeko men. Waarschijnlijk zijn zij gestoord ge worden, aangezien niets vermist wordt. De politie heeft het onderzoek in handen. Ondertrouwd: G. Hoetjes 45 j., te Heiloo, en C. J. Kiebert 40 j. Matthijs Tukker 22 j. en Beatris van Iperen 21 j., te Rijnsaterwoude J. M. A. Hydra 22 j. en M. H. J. Hoogenboom 23 j., te Alke made J. L. Koot 27 j. en J. A. Baars 29 j., te Zevenhoven. Vertrokken: W. Schokker en gezin naar Voorschoten G. Haven aar naar Aalmseer A. Heuzen naar Haarlem. Gevestigd: P. Kuperus van Frane- ker J. Appelmelk van Haarlemmer- liede G. van Velzen van Nieuwveen W. Kips en gezin van Amsterdam J. W .Visser van Zoetermeer. DE MEIJE PASTOOR J. W. J. VAN KAMPENHOUT. lZte jaar herder van deze parochie. Op Vrijdag 14 April a.s. zal het 12 jaar geleden zijn, dat pastoor van Kam penhout in onze parochie werd aange steld. Het spreekt van zelf, dat dit feit niet ongemerkt in onze parochie zal voorbij gaan. Zondag 16 dezer, op Beloken Pa- schen, zal het feest gevierd worden. Door den pastoor zoo vernemen wij zal er een plechtige Hoogmis worden opgedragen te tien uur. Na de Hoogmis is er gelegenheid om den pastoor te complimenteeren. Hierna worden, zoo deelt men ons nog mede, de besturen van de diverse vereenigingen op de pastorie verwacht. NIEUWVEEN 40-Jarig ambtsjubileum ds. H. G. Brink. Zondagmiddag is het 40-jarig ambtsjubi leum van ds. H. G. Brink op plechtige wijze herdacht. Onder de talrijke aanwezigen, waarmede het Ned, Herv. kerkgebouw was gevuld, merkten wij o.m. op als vertegen woordigers der gemeente Nieuwveen, wet houder H. S. Ran, den secretaris J. J. Roo- vers, alsmede het raadslid P. v. Ankeren. Talrijke predikanten alsmede een groote schare belangstellenden namen aan de hul diging deel. Als tekstwoord voor zijn uit te spreken rede had de jubilaris gekozen Ps. 36 10 „In Uw licht zien wij het licht". In het slot van zijn rede bracht spr. har telijk dank aan allen voor de belangstelling en de hulde hem bij zijn 40-jarig jubileum gebracht Namens het huldigings-comité sprak dr. B. Nout den jubilaris hartelijke gelukwen- söhen toe en bood hem namens de gemeente een feestgeschenk aan n.l. een volledige encyclopedie „Het nieuwe Zoeklicht", ter wijl aan mevr. Brink een fraaie bloemen mand werd aangeboden. Na afloop hield de jubilaris een receptie in de Consistoriekamer. Zeer velen maakten van de gelegenheid gebruik den jubilaris en familie hartelijke gelukwenschen aan te bieden. ROELOF ARENDSVEEN DISTRICTSBIJEENKOMST R. K. STAATSPARTIJ. Deerenberg, v. d. Weijden en Heerkens spraken in het Veilingsgebouw. Tvveede-Paaschdag-middag heeft te Roe- lofarendsveen in het Veilinggebouw een bijzondere vergadering plaats gehad in ver band met de a.s. Provinciale Statenverkie zing. Als aantrekJkingspunten stonden op het programma de opwekkings-speeches van de heeren Deerenberg, v. d. Weijden en Heerkens, de drie lijstaanvoerders voor den Kieskring Gouda. Door het krachtig beleid der afdeeling Roelofarendsveen was de beschikking ver kregen over de groote hal van de veiling, waarin voor ongeveer duizend personen zitplaatsen waren aangebracht. Het was daarom teleurstellend, dat de ruimte slechts voor een derde gedeelte was bezet, waar door de grootsche opzet tot propaganda veel van haar waarde verloor. Het bijzonder fraaie lenteweer zal wel voor een groot deel de oorzaak zijn geweest van de geringe opkomst. De toeloop uit de omliggende plaatsen was niet bijster groot, terwijl ook de Veenders zelf voor een groot deel door afwezigheid schitterden. Om drie uur opende de heer J. J. de Ko ning, voorzitter der plaatselijke afdeeling, en sprak een welkom tot alle aanwezigen, onder wien Mr. Peek, burgemeester- van Aikemade, de bovengenoemde sprekers, het kringbestuur van de Kieskring Gouda en de besturen der omliggende plaatselijke af- deelingen. Spr. dankte het bestuur van de Statenkieskring voor de toewijzing van deze districts-bij eenkomst aan Roelofarens- veen en stelde die eer op hooge prijs. De heer de Koning sprak de overtuiging uit, dat de aanwezigen allen wel zouden stem men op de R. K. lijst en kenmerkte deze vergadering daarom als een gelegenheid tot uiting van aanhankelijkheid aan de Staatspartij en als protest tegen alles, wat tegen de Katholieken georganiseerd wordt. Vervolgens men oreerde spr. de thans overleden Jhr. P. von Fisennen die gedu rende vyf en dertig jaren een belangrijk deel van zijn leven op prominente wijze geyverd heeft voor onze provincie. Moge God hem reeds het loon geschonken heb ben voor zijn vele verdienstelijke werken. Het voorzitterschap werd hierna opge dragen aan den heer v. Breukelen, voorzit ter van de Statenkieskring Gouda. Deze sprak met waardeering o^er de spontane medewerking van het afdeelingsbestuur van Roelofsarendsveen en hoopte, dat deze mid dag onder de druk der schokkende wereld gebeurtenissen openlijk en eerlijk de mee ning der Katholieken zou uitgesproken worden. In deze tijd, aldus spr., zal de ver kiezing ernstig zijn, en moge de goede kern hier dezen middag aanwezig die ernst ook onder de anderen uitdragen. Als eerste der sprekers beklom de heer van der Weijden het spreekgestoelte en stel de de vraag of het noodig was, dat voor nemens van concrete punten moesten op gesomd worden om daardoor de menschen te begeesteren. Geenszins. Alles zal afhan kelijk zijn van de situatie, zooals deze zich zal ontwikkelen na de stemming. Alleen moet verwacht kunnen worden, dat de ver tegenwoordigers alles zullen doen wat goed is voor het land. De bijzondere problemen, welke om een spoedige oplossing vragen, zijn de economische weerbaarmaking van het platte land, de werkloozenbestrijding en de gezinspolitiek. Volgens onze beginse len, aldus spr., moeten de economisch zwak keren beschermd worden. In verband met i WEEDE BLAD - PAG. 6 bovengenoemde problemen sprak de heer v. <L Weijden over het doel van het plan Westhoff, waardoor werkloos rondloopen zal worden vermeden. Het is duidelijk, al dus spr., dat de regeering alles doet om de moeilijkheden op te lossen, de ontelbare moeilijkheden. Moeten wij onze toevlucht nemen tot hen, die zeggen met een hand omdraaien al deze problemen te kunnen opheffen? 't Zou te dwaas zijn daaraan ge loof te hechten. Maar het leven is een strijd en ook de krachtige R. K. Staatspartij on dervindt de gevoelige botsingen tegen alles wat haar in den weg treedt. Om sterk te zijn is het noodig, dat iedereen enthousiast medewerkt. Kiezers, kent daarom uw taak; er mogen in onze centrale geen elementen uitgeschakeld of geïsoleerd zijn. Wilt voor al niet ingaan op de gevaren bij andere partyen. gezien de grove beleedigingen in de laatste tijd meermalen vernomen. Het speciale belang, dat er bij de as. ver kiezingen op het spel staat, is, dat het werk van onze ministers en van onze Staats partij zal worden beoordeeld. Staat daar om achter onze vier ministers in de verhou ding van het grootste volksdeel. Weet, dat het vóór of tegen Christus gaat en toont uw solidariteit! Het woord was vervolgens aan den heer Heerkens, die aan de hand der vele werk- objecten van onze regeering bepleitte, dat er vertrouwen moet gesteld worden in de Staatspartij, waarvan by alles zoo'n groote invloed uitgaat. De hoeveelheid der actie op alle gebied is zoo machtig groot, dat dit een luid protest imoet beteekenen tegen de opmerkingen, dat er niets wordt gedaan. Spr. gaf o.a. een uitvoerige opsomming van de vele sociale werken der tegenwoor dige regeering. Bij critiek op de regeering worden machtige werken, zooals de droog legging van de Zuiderzee eenvoudig over het hoofd gezien, terwijl men zich vergaapt aan de drooglegging van een of ander moe ras, door Mussolini op daverende wijze ten toon gespreid. Spr. spoorde allen aan om in de groote strijd dezer dagen de zijde van het Kruis te kiezen en dit op 19 April a.s. onomwon den te getuigen. De heer Deerenberg, de laatste der spre kers, ging uit van het beginsel van het R. K. partij-program, waarin zoowel voor Kerk als voor Staat ieders primaire taak wordt afgebakend. Uitvoeriger sprak hy over de tegenwoordige verhouding en invloed der katholieken in de provinciale- en gedepu teerde staten. In het belang van het geheele landsbestuur raadde de heer Deerenberg allen aan, om nu te demonstreeren in het belang van de economische verbetering. Aan het slot dankte de heer v. Breukelen. de drie sprekers, die kennis hebben ge maakt met de kiezers en onze zaak hebben, verdedigd. Zij toon en, aldus spr., volkomen op de hoogte te zijn van de tegenwoordige moeilijkheden en verdienen daarom ons vertrouwen en onze steun. Stemt daarom op 19 April in het belang van Kerk, Konin gin en land, de bovenste van lijst 2, dan zal niets U „deeren". Spr. besloot met den wensch, dat we bij de uitslag uitstekend voor den dag mogen komen en dat vooral de Noordwesthoek van den Kieskring Gouda zich flink moge houden. Symphonie-orkest O.K. In de St. Pan- cratiuszaal hield bovengenoemd orkest op 2de Paaschdag 's avonds een zeer geslaag de uitvoering. Onder leiding van den diri gent den heer D. van Wouw uit Leiden is dit gezelschap tot een dergelijke hoogte op geklommen, dat deze proeve als verant woord kan worden beschouwd. Het was geenszins te verwonderen, dat het huis niet was uitverkocht en dus zal het finan cieel succes niet overweldigend zijn ge weest. Zij, die echter aanwezig waren, en hun aantal was nog niet heelemaal gering gaven blijk van waardeering voor dit orkest. Met veel aandacht werden de ver schillende muziekuitvoeringen beluisterd, en een regelmatige verschaffing van een dergelijke muzikale uitvoering zal op den duur een groote cultureele waarde kunnen beteekenen zoowel voor de musiceerende zelf als voor hun bereidwillige en wel willende toehoorders. TER AAR Verbetering Geerdijk. Zaterdagmor gen had in café Hoogendijk plaats de aan besteding voor de verbetering van den Geerdijk, onderdeel van den op het Pro vinciaal wegenplan voorkomende tertiaire weg. Er waren tien inschryfbiljetten, ni. als volgt: J. de Roog, Vleuten 15260.—; v. d. Geer, Leiden 18600.Langeveld, Har- dinxveld 16190.fa. Verjaal, Baren- drecht 17490.—; C. Rijneveld, de Hoef 14888.N. V. Bitumenweg, Utrecht 16345.C. van Dijk, Nieuwveen 16470.—; N. V. Basalt My., Zaan dam 15850.D. Versloot Bodegraven 15870.—; U. Bosland, Assendelft 14997.— Gunning had nog niet plaats, omdat dit de goedkeuring behoeft van Gedeputeer de Staten. ZEVENHOVEN Werkverschaffing. Met ingang van deze week is de Centrale Werkverschaf fing in den polder Zevenhoven voorloopig stopgezet. Er is met gemiddeld veertig man per week gewerkt vanaf 14 Novem ber 1938, rlleen gedurende de vorstperiode onderbroken. Er is aan arbeidsloon aan de Heide Maatschappij voorgeschoten, wat zoo goed als geheel is verloond, 7500. De polder ontvangt daarin een Rijksbij drage van 95 Woningbouw. Vorige week had een geheime raadsvergadering plaats; over de daarin gevoerde besprekingen is niets be kend geworden. Thans is bekend, dat be sloten is te bouwen een dubbele arbeiders woning voor groote gezinnen, en daartoe aan te koopen een stukje grond in het Dorp van den heer Couprie voor 500.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6