KÉHHHEE] De tweede serie ingezet. RIJNSTREEK A Nationale Paascliloterij 1039 Rosenberg fulmineert tegen de priesters De alles-besIissende strijd dezer eeuw 2257 BQPENBURG 26 DE LEIOSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 ALPHEN AAN DEN RIJN FEESTCOMITé BLIJFT VOORLOOPIG BESTAAN. Nieuwe actie voor het Carillon. In de trouwzaal van het nieuwe raad huis is gisteravond een bijeenkomst ge houden van het Feestcomité 1938, waarbij mede aanwezig was de eere-voorzitter, de heer P. A .Colijn. Nadat de penningmeester, de heer P. Baane, zijn financieel verslag had uitge bracht, waaruit bleek, dat nog een klein batig saldo in kas is, herinnerde de voor zitter, de heer W. Lam aan de voorbeel dige wijze, waarop in 1938 het groote na tionale feest ter gelegenheid van het 40- jarig regeeringsjubileum van H. M. de Ko ningin is gevierd. De eere-voorzitter, de heer P. A. Colijn, die daarop het woord kreeg, wees er op, dat dit feestcomité is geweest een over koepeling van de twee bestaande oranje- vereenigingen in onze gemeente. Spr. zou liever niet overgaan tot ontbinding van het comité, zooals eigenlijk de bedoeling was van dezen avond, maar in overweging willen geven, aan dit feestcomité, dat uit de geheele burgerij is voortgekomen, een meer permanent karakter te geven. In verband hiermede wees spr. tevens op het bestaan van een ander comité, waarvan dezen avond mede eenige leden aanwezig waren, n.l. dat, hetwelk zich ten doel stelt de gemeente als geschenk van de burgerij een imitatie carillon aan te bieden voor het nieuwe raadhuis. Ongetwijfeld zou het de algemeene feestvreugde in niet geringe mate ver- hoogen, wanneer bij de binnenkort in het prinselijk gezin te verwachten blijde ge beurtenis van den raadhuistoren nationale liederen ten gehoore zouden kunnen wor den gebracht. Spr. meent, dat een gr cot aantal ingezetenen met de idee sympathi- seeren en dat, wanneer ook de leden van het Feestcomité zich daarvoor zouden wil len geven, een hernieuwde actie om het benoodigde geld bijeen te brengen, alle kans vêin slagen zou hebben. Over dit denkbeeld werd daarop uit voerig van gedachten gewisseld. Unaniem was men het er over eens, dat het wen- schelijk zou zijn de beide comité's geschei den te houden, maar vrijwel alle leden van het Feestcomité verklaarden zich per soonlijk bereid in het carillon-comité zit ting te nemen. Binnenkort zal dit comité opnieuw wor den bijeen geroepen om alsnog te trachten de benoodigde gelden bijeen te brengen. Wat het Feestcomité betreft kwam men overeen aan den wensch van den burge meester te voldoen en dit te laten voort bestaan. Ook dit comité zal op een nader te bepalen datum wederom bijeenkomen, teneinde de noodige voorbereidingen te treffen voor een feestelijke viering van de, in Augustus te verwachten heuglijke ge beurtenis in het prinselijk gezin. Geboren: Wilhelmus Gerardus, z. van P. J. Brand en M. L. van Ondelen Wiebrigje, d. van K. de Jong en M. D. van Domburg. Ondertrouwd: G. A. den Hartog 25 j. en C. C. van der Mee 22 j.. wonende te Nieuwveen J. de Jong 31 j. en T. Ver burg 23 j. J C. Dobbe 30 j., wonende te Uithoorn en J. C. M. Wijfie 28 j. H. Linting 23 j. en G. Kruise 22 j. J. J. van Es 27 j. en C. J. A. Verbaan 18 j., wonende te Koudekerk aan den Rijn G. A. van Hienen 22 j. en A. Kleijn 19 j. D. Doornhein 28 j., wonende te Wad- dinxveen en A. E. van Gemeren 21 j. Gehuwd: J. Baart 25 j. en H. Rooda 21 j. Christiaan Arlman 59 j., gehuwd met Nies je Jongeneel. Gevestigd: Pieternella H. van Hoorn, dienstbode,'Raadhuisstraat 44, naar 's-Gravenhage, Schuytstraat 208 Johan na Verburg, dienstbode, Kr.. Ziendeweg 1, naar Wassenaar, Prinses Marielaan 20 Cornelia J. van Arkel, dienstbode, Hoorn 266, naar 's-Gravenhagfe, Timorstraat 1. Vertrokken: Antje de Roqde, dienst bode, Hoorn 220, naar Warmond, N.-H. Pastorie Harm J. Drenth, schrijver 2e klasse dir. belastingen, Hooftstraat 80, naar 's-Gravenhage, Vlierboomstraat 453 Marijtje de Graaf, dienstbode, Concor- diastraat 7, naar Blcemendaal, Boeken roden weg 4 Jacoba de Groot, leeiling- verpleegster, Raadhuisstr. 100, naar Oegst- geest, Endegeest Arendje E. Vrolijk, dienstbode, Steekterweg 274, naar Wasse naar, Langstraat 22 Willem M. Lou- werse, broodbakkersknecht, Steekterweg 118, naar Schiedam, Hooftstraat 83 Wil lem C. Schouten, kruideniersbediende, van Velzenstraat 6, naar Vlaardingen, Hooge- laan 0a. ALKEMADE Geboren: Margje d. van P. Roeloffs en M. van den Heuvel Helena Hendri- ka d. van L. Th. Akerboom en C. A. Eist- geest Jacobus Wilhelmus z. van J. J. Zoet en B. B. P. Verhaar. Ondertrouwd: Johannes de Jong jm .29 j. en Adriana Alida van der Hoorn jd. 28 j. Johannes Martinus Adrianus Hijdra jm. 22 j. en Maria Helena Jose- phina Hoogenboom jd. 23 j. Petrus Jo hannes Vol water 41 j. en Johanna van der Meer 42 j. BOSKOOP Azalea-keuring. Gisterenmorgen had in Hotel Klaassen een keuring plaats van Azalea-soorten. Deze keur'ng ging uit van de Vereeniging voor Boskoopsche Cultu ren. Zoo'n uitgebreide collectie zal men wel op weinig andere plaatsen dan Boskoop bij elkander krijgen. Zoo zien we hier de nieuwste vindingen en kruisingen bijeen. Een verscheidenheid van kleuren, die ieder vakman doet watertanden. Zoo zien we bijv. een winterharde Azalea van F. J. Hooftman. Tot Februari had deze buiten gestaan. Deze helderwitte Azalea met de naam „Anna-Maria" vormde een bijzonde re aantrekkelijkheid op deze kleine bloe- menshow. Ook de collectie van den heer W .C. Hage, welke een bonte kleurenmen geling vertoonde, gaf blijk van den noester geest der kweekers, die met al die kleu ren nog niet tevreden zijn, nog steed weer nieuwe kleuren zoeken en er oe vinden. De keuring had het volgende resultaat: Certificaat le klas: firma W. C. Hage voor Azalea 10 (steenrood). Certificaat van Verdiensten: fa. Vuyk van Nes voor Azalea 125. Certificaat van Verdiensten: voor inzen ding 7 In de morgenuren werd deze keuring bijgewoond door prof. O. F. Wuyts, profes sor in de bloementeelt aan de Tuinbouw- hoogeschool te Gent. Voorts zij vermeld, dat deze show behalve Zaterdag ook twee den Paaschdag te bezichtigen zal zijn. Bekroningen. Op de Bloemententoon stelling „de Hofstadbloem" te Den Haag. werden de volgende medailles en bekro ningen toegekend aan Boskoopsche kwee kers. De zilveren medaille van Prinses Juliana aan K. Wezelenburg en Zn. Zilveren medaille van Z. Exc. mr. Steen- berghe (min. van Econ. Zaken) aan de firma Felix en Dijkhuis. Zilveren medaille van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Den Haag, aan de firma Felix en Dijkhuis. Gouden medaille: firma Felix en Dijk huis, fa. Gebr. Goudkade en K. Wezelen burg en Zonen. Een kleine gouden me daille werd nog toegekend aan de Vereen. „De Boskoopsche Veiling". OUDE-WETER?N G STEUNVERLEENING EN WERK VERSCHAFFING. Verhooging der loonnormen. Naar wij vernemen heeft Zijne Excellen tie, de Minister van Sociale Zaken, na ge houden onderzoek, besloten, goedgunstig te beslissen op het verzoek van het ge meentebestuur tot verhooging van ver schillende loonnormen. Behoudens enkele uitzonderineen voor sommige individueele gevallen zullen voortaan de volgende nor men in acht genomen worden: Timmerlie den en metselaars f 20; Opperlieden f 18; Grondwerkers ƒ16; Tuinarbeiders ƒ19 en Landarbeiders 17. Behalve voor de timmerlieden en de metselaars, die gelijk zijn gebleven, betee- kent dit besluit voor de overige cate"o- riën een belangrijke verbetering, welke met voldoening zal worden ontvangen. Naar aanleiding van dit besluit heeft de Minister tevens aanleiding gevonden het uurloon bij de werkverschaffing met 2 ct. t>er uur te verhoogen en te brengen op 0.28. Voor regenverlet zal 0.22 p. uur worden vergoed. Staatspartij. De ledenvergadering, welke alhier is gehouden in verband met de voorbereiding van de a.s. gemeente raadsverkiezingen, stond onder leiding van den 2den voorzitter. Deze opende de ver gadering met den chr. groet en bracht al lereerst eerbiedige hulde aan de nage dachtenis van Paus Pius XI z.g. om ver volgens een beschouwing te wijden aan den dreigenden internationalen toestand. Spr. sprak de hoop uit, dat het oorlogs- spook alsnog mocht worden bedwongen en wees daarna op de versterking van de democratie in de West-Europeesche lan den. Spr. hield de vergadering de conclu sies voor, welke getrokken kunnen worden uit den gang van zaken in Frankrijk en in België. Wanneer we deze conclusies ter harte nemen, aldus spr., dan doen we ver standig de gezonde democratische gedach te na te streven ten einde ons aldus de moeilijkheden te besparen, welke zoowel Frankrijk als België hebben moeten door maken. Spr wekte op als één man ie stem men op de R.K. Staatspartij, bij welke de democratie in" veilige handen is. Spr. be- sluot met te verwijzen naar de Vredes boodschap, welke Paus Pius XII, reeds on middellijk na Zijn kroning tot de wereld heeft gericht en waarin Nvoor ons de les besloten ligt om onze eenheid te bewaren. Mededeeling werd gedaan van de te houden prepaganda-vergadering op 2den Paaschdag in de Veiling te Roelofarends- veen De leden werden krachtig aange spoord om deze bijeenkomst te bezoeken. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat de leden van de propaganda-club alles in het werk zullen stellen om de 4 of 5 on geldige stemmen, welke hier bij elke ver kiezing nog worden uitgebracht, weg te krijgen en roept daaibij ieders medewer king in. Ten slotte deelde de voorzitter me de, dat het bestuur in verband met de toe treding van een belangrijke greep arbei ders. voornemens is bij de eerstvolgende jaarvergadering een voorstel te doen tot uitbreiding van hei aantal bestuursleden, waardoor de mogelijkheid wordt geopend tot verkiezing van een 2-tal arbeiders bestuursleden. Hierna kwam aan de orde de candidaat- stelling voor den gemeenteraad. De voor zitter lichtte dén gang van zaken inzake de samenwerking met de overige buurt schappen uitvoerig toe. De kern van de zaak is, dat er zal komen een R.K. lijst voor de geheele gemeente Alkemade, ter wijl over de candidaten in alle buurt schappen zal werden gestemd. Na de uit eenzetting van den voorzitter verlangde ten bate van de Actie „Voor God" Goedgekeurd bjj Min. besluit van 3 Februari 1939 No. 1199 on van 31 Maart 1939 No. 1617. 2 x 17 Hoofdprijzen en 2x2000 andere prijzen. Eerste trekking 25 April van lotnummers ingezonden \óór 01 op 6 April. Tweede trekking 31 Mei van lotnummers irgezonden na n en da'um. Z'^W IEDEREEN DOET WEI: want alle lotkaarten blijven geldig! Nieuwe Jodenvervolgingen Op een Nationaal-Socialistische massa demonstratie in Reichenberg en in andere steden van Sudetenland, heeft de Rijkslei der Rosenberg redevoeringen gehouden over het onderwerp „Ons program en wat wij deden". In felle bewoordingen is Ro senberg daarbij te keer gegaan tegen het z.g. „politiek Katholicisme" en de katholie ke geestelijkheid. Het eerste front tegen het Nationaal-So- cialisfne wordt gevormd door het Wereld- Jodendom: daarom moet de strijd tegen de Joden nog grondiger en feller worden door gezet. Het tweede front dat zich tegen het nationaal-socialisme keert is de reactie en hierbij staat het „politiek katholicisme" in de voorste gelederen. Het nationaal-socialis me maakt geen onderscheid tusschen Staat en Wereldbeschouwing. Woordelijk ver klaarde Rosenberg: „Wij hebben niet voor een machtsstaat (Polizeistaat) gestreden en om een bureaucratie zonder wereldbeschou wing, wij hebben den strijd aangebonden voor een nieuwe denkrichting en wij prak- kizeereh er niet over om ook maar één stap voor deze protesteerende heeren terug te zetten. Het Derde Rijk belemmert niemand in de belijdenis van zijn godsdienst en de Katholieke Kerk geniet een vrijheid zoo als ze die in vele landen piet heeft. Maar wij konden niet tolereeren dat onze jeugd aandachtig zat te luisteren aan de voeten dergenen die het Duitsche volk hebben ver raden!" In Troppau keerde Rosenberg zich tegen de Kerk omdat deze de rassenleer en de an tisemitische excessen heeft veroordeeld. Over de geestelijkheid van Oostenrijk sprekende verklaarde Rosenberg: Wij heb ben niet geantwoord aan deze geestelijk heid en tegenover hen dezelfde methoden gebruikt die zij op ons hebben toegepast. Wij hebben geen Bartholomeusnacht onder hen aangericht, zooals zij verdiend had den". Dan liet Rosenberg zijn toorn neerkomen over de geheele katholieke geestelijkheid van Duitschland: „Niet wij zitten op het bankje der beklaagden, maar dat zijn alle prelaten die een rauw gekrijsch als pauwen uitstooten, zij zijn in staat van beschulding gesteld voor de rechtbank van het Duitsche volk. Wij hebben nooit vergeten dat de Ka tholieke Kerk een religieuse begrafenis ge weigerd heeft aan een gouwleider te Frank furt a. d. Main. Wij hebben getracht een scheidingslijn te trekken tusschen de gods dienstleer en de politieke macht. Men heeft ons geantwoord mpt herderlijke brieven, waarin de voorgewende vervolging der jo den als anti-christelijk en de rassenwetten als heidensch werden bestempeld. De Paus en de prelaten hebben niet het recht om deze dingen 'te beoordeelen (sic!) Priesters praten veel over zonden en boetvaardig heid: het beste was het voor hen om hun fouten te belijden, tegenover het Duitsche volk, en zich honderd jaar boetvaardigheid op te leggen. Wij zullen niet tolereeren dat er onderscheid gemaakt worde tusschen de Staat en een particuliere opvatting. Wij zul len geen duimbreed wijken voor de heeren die protesteeren en zich beklagen over vervolgingen". Deze redevoeringen hield Rosenberg in Sudetenland, een oer-katholieke streek, waar de menschen nog meer overtuigd godsdienstiger zijn dan in Westfalen. Tenslotte nog een citaat uit een rede van Rosenberg op het dezer dagen in Eger ge houden congres van den Nationaal-Socialis- tischen Bond van Leeraren: „Het begrip Staat dat de Kerk er op na hield bestond in de uitgesproken gedachte, dat volken en landen juist zooveel waarde hebben, als zij bewezen bekwaam te zijn om een of andere bepaalden godsdienst dienstbaar te zijn en dezen tot de overwinning te voeren. Deze or dening der waarden is thans totaal in el kaar gestort. De wereldbeschouwing en op vatting der geschiedenis zooals die door den democratischen tijd werd opgevat en het kerkelijke dogma zijn het eens op politiek gebied en in de dogmatiek,, hunner wereld beschouwing. Terwijl de democratie be- weerle dat een „opvoeding van het totale menschelijke geslacht" mogelijk zou zijn door de humaniteitsleer, wordt door de Kerk geleeraard, dat er een wonderbaar lijke verandei'ing van ook al nog zoo ver schillende rassen plaats heeft door het Doopsel. Deze dwaling staat lijnrecht tegen over de rassenleer als nieuwe grondslag voor ons gedachtenleven en voor onze staat kundige wetgeving. Derhalve is de strijd voor de rassenleer niet een aangelegenheid voor theologische twistgesprekken, maar een slagveld waar op onbetwist de allesbeslissende strijd de zer eeuw uitgevochten zal worden". niemand het woord, waarna met alg. st. werd besloten het voorstel te aanvaarden. Staande de vergadering werd als candi- daat gesteld voor Oudewetering de heer Jos. Penning de Vries (aftr.). Tot lid en plaatsvervangend lid van de Advies-Com missie werden gekozen de heeren H. Ves- seur en P van Es. Namens het bestuur zullen zitting nemen de heeren J. L. Zoet en J J. de Jong, de laatste als plaatsver vanger. Na de rondvraag, die niets opleverde, volgde sluiting met den chr. groet. ütflcieële Crlsispublicatles PRIJZEN DER BACONVARKENS Verhooging met vier cents. De Nederlandsche Veehouderij centrale maakt bekend, dat de prijzen voor de met ingang van Dinsdag 11 April 1939 aan haar te leveren varkens, welke bestemd zijn voor baconbereidlng, tot nadere aankondiging als volgt zijn vastgesteld. Prjis per kg. geslacht gewicht in centen: van van van van van bv. kwaliteit be- 50 54 58 75 81 85 neden tot tot tot tot tot kg. 50 53 57 74 80 85 kg. kg. kg. kg. kg. kg. IA naar 61 63 67 63 59 55 IB IIA kwali- 59 63 65 61 57 53 IC IIB III A teit 57 61 63 59 55 51 IIC III B max. 55 59 61 57 53 49 IIIC 51 53 57 59 55 51 47 CC cent 51 55 57 53 49 45 Onder geslacht gewicht wordt verstaan het koude gewicht na slachting (d.i. het warme gewicht verminderd met 2 pet.). De.,leveringsvoorwaarden, zooals zij het laatst zijn vermeld in de publicatie d.d. 24 April 1937, zijn ongewijzigd gebleven, 's Gravenhage, 6 April 1939. 1115 CHRISTELIJK VOLK WERKEND LAND Een strooibiljet der Kath. Staatspartij komt op voor de combinatie christelijk volkwerkend land. Ofschoon laster en verdachtmaking ons ideaal belagen; onwil en vooroordeel ons doel veroordeelen; kortzichtigheid en be nepenheid ons werk verachten; kleingees tigheid en onverstand onze taak versma den; toch wil de Katholieke Staatspartij bij dezen roep volharden. In een waarlijk beleefd Christendom, in heroverden arbeid voor heel ons volk ziet zij de grondslagen van onze volkskracht, die zij wil stutten en beveiligen. „Christus vóór alles!" klonk weer het ko ninklijk appèl en dien oproep wil de Kath. Staatsparij verstaan. Daarneven: ons volk arbeid geven, de werkloosheid terugdringen. Het is onmis bare voorwaarde tot beveiliging der chris telijke grondslagen van ons volksbestaan en daarom christelijken zoowel als nationa- len plicht. Men moet te kwader trouw zijn. om te ontkennen dat de Kath. Staatspartij de vervulling van dien plicht tot den inzet van haar moeizaam werk en streven heeft ge maakt. Meedoogenloos heeft een aanhoudende economische crisis ons land geteisterd en zijn weerstand verzwakt. „Dat zou wel weer overgaan, weer bij trekken", luidde de rechtzinnige liberale of daaraan verwante meening. Niet aldus de R.K. Staatspartij, die nu al jaren achtereen heeft gevochten voor de rechten van den nationalen arbeid en die telkens weer den stoot heeft gegegeven aan een krachtige, breed-opgezette en tege lijk verantwoorde werkloosheidsbestrij ding. De werkloosheid begint nu duidelijk ter rein te verliezen; de kansen stijgen zien der oogen, dat arbeid voor ons volk duur zaam zal worden behouden, verruimd, her overd. Die strijd voor den arbeid moet worden doorgezet, versneld, versterkt, verleven digd, verdubbeld. De betrouwbare grond slag, waarop deze taak in christelijken zin kan worden volbracht, mag zeker nu niet worden verzwakt. Juist dit beeld wordt ge dragen door het besef, dat een groote groep medeburgers doof en stomp voor het hoo- gere, voor een geestelijk en godsdienstig le ven zou worden, indien haar de meest menschelijke levensvoorwaarde: te arbei den, nog langer zou worden onthouden. Daarom moet gij ons helpen door de R.K. Staatspartij, door haar onmisbaren invloed op een voortvarend, christelijk bewind in Nederland sterk te maken en sterk te hou den! Daarom worde haar leuze, de uwe: chris telijk volk werkend land! Onder dezen oproep, voor dit program op 19 April a.s. naar de stembus! BINNENLAND BEZOEK VAN 450 ZWITSERS AAN NEDERLAND. Op Eersten Paachdag naar Den Haag. Gistermorgen om 11.17 uur is per extra trein een gezelschap van 450 Zwitsers in Amsterdam aangekomen om een bezoek te brengen aan het s.s. „Oranje" .waarin zooals men weet, de motoren van dc Sul- zerwefke zijn geplaatst. Het gezelschap bestaat uit technici en ander personeel, in dienst bij de Sulzei'fa- brieken met hun dames. Verschillende le den van het gezelschap waren in typische Zwitsersche kleederdracht. Op het perron waren ter begroeting aanwezig de hoofdingenieur Lugt van Werkspoor en vertegenwoordigers van de Ned. Scheepsbouwmaatschappij, alsmede mv. P. J. Mijksenaar, gemeentelijk com missaris voor het vreemdelingenverkeer. Onmiddellijk na aankomst begaf het gezel schap zich in autobussen naar de verschil lende hotels. Gistermiddag is een rondrit per autobus gemaakt en een bezoek aan het Rijksmuseum gebracht. Gisteravond had een Zwitsersche feestavond in hotel Krasnapolsky plaats. Aan den maaltijd zat o.a. aan de Zwitsersche gezant, de heer De Pury. Heden is een rondrit door de stad ge maakt en het Koloniaal Museum bezocht. Voorts zou een tocht worden gemaakt door de haven, waarna het gezelschap de „Oran je" zal bezichtigen. Op Eersten Paaschdag vertrekt het ge zelschap via de bloembollenstreek naar Den Haag en Rotterdam, waar eveneens verschillende excursies zullen worden gemaakt. PAASCHCONGRES VAN DE S.D.A.P. Het jaarlijksche Paaschcongres der S.D.A.P., dat dit jaar te 's-Gravenhage m den Dierentuin is gehouden, werd van morgen geopend met een rede van den partijvoorzitter den heer K. Vorrink, waarin hij allereerst een overzicht gaf van de internationale gebeurtenissen in het laatste jaar. Spr. besloot dit gedeelte zijner rede: „In 't gezicht van de groote bedreiging van de onafhankelijkheid der kleine naties en ons bewust van alle consequenties, daar aan verbonden, aarzelen wij niet ons ver trouwen uit te spreken in den vastberaden wil van de overweldigende meerderheid van ons volk alle krachten in te spannen om ons zelfstandig volksbestaan te hand haven". Verder wees spr. er o.m. op, dat het ledental der partij niet onbelangrijk is ge daald. Het daalde met uitzondering van hel gewest Limburg over de geheele linie. Het daalde van 88.897 leden op 31 Decem ber 1937 tot 82.145 leden op 31 December 1938. Dus met ruim 6500 leden. Spr. wees erop, dat deze achteruitgang niet ontstaan is door een, in vergelijking met het voorafgaande jaar, grootere af schrijving van leden. Het aantal afgeschre ven leden is vrijwel gelijk gebleven. De achteruitgang is ontstaan uit een belang rijke vermindering van het aantal inge- senreven nieuwe leden. Spr. constateerde hieruit, dat de eigen lijke kern der partij onaangetast is geble ven, maar dat de werfkracht heeft geieden onder den druk der buitenlandsche poli tieke gebeurtenissen en hun onvermijde lijke terugslag op de eigen part ij positie, in het bijzonder als oppositie-partij. Gift van het Prinselijk paar aan de Groninger Gemeenschap. Naar wij vernemen hebben Prinses Ju liana en Prins Bernhard aan het bestuur der Groninger Gemeenschap een gift voor het werk dier stichting doen toekomen. jCLICHËFBBRIEK

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7