BUITENLAND OMGEVING ZATERDAG 8 APRIL 1939 DE LEmSOIE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 POLEN DE ACTIE VAN DE DUITSCHE BLADEN Een politieke eigenaardigheid De „Dobry Wieczor" die, naar men aan neemt, vaak de meening van het Poolsche ministerie van buitenlandscbe zaken weer geeft, antwoordt voor de tweede maa! op de Duitsche perscampagne. Het blad schrijft onder meer: „De houding der Duitsche pers ten aanzien van de Poolsch-Britsche ver klaring is een politieke eigenaardigheid. Op het oogenblik, dat Polen en Engeland een verdrag sluiten, waarbij de onafhankelijk heid dezer beide landen gewaarborgd wordt, windt de Duitsche pers zich op, als of er sprake was van iets, dat de Duitsche plannen zou verijdelen. Zou dat willen zeg gen, dat Duitschland aanvalsplannen tegen Engeland of Polen heeft? Het is merkwaardig, dat Berlijn ons er van tracht te overtuigen, dat wij zijn vij anden zijn, terwijl Polen er wel voor ge zorgd heeft dat niets in het verdrag met Engeland beschouwd kan worden als in strijd met het pact van 1934 en dat het nieu we verdrag niets gemeen heeft met een om singeling van Duitschland". Ten aanzien van de Duitsche plannen met Dantzlg en voor een weg naar Oost- Pruisen zegt het blad: „Polen zal geen ver mindering van zijn gebied of zijn souverei- niteit aanvaarden, noch een voldongen feit, dat zijn prestige zou aantasten. Boven dien is iedere Duitsche oppositie tegen Po- Jen in strijd met de gedachte van een even wicht in Midden- en Oost-Europa". IRAK DE BEGRAFENIS VAN DEN VERMOORDEN CONSUL De begrafenis van het stoffelijke over schot van den Britschen consul, Monck Ma son, die te Mosoel door een volksmenigte vermoord is, is gisteren in alle kalmte en met militaire eer geschied. De regeering van Irak was vertegenwoordigd door den gouverneur van Mosoel. AMERIKA SLOWAKIJE ALS DUITSCH GEBIED ■BESCHOUWD Het Amerikaansche departement van bui- tenlandsche zaken heeft gisteren een ver klaring van president Roosevelt gepubli ceerd, waarin wordt gezegd, dat Slowakije wordt beschouwd onder Duitsch bewind te staan en dat derhalve goederen uit Slowa kije worden beschouwd als Duitsche goe deren en eenzelfde behandeling zullen on dergaan. HUISZOEKING BIJ DE PHALANX IN MEXICO Tijdens huiszoeking bij de Spaansche phalanx in Mexico is een document ont dekt, waaruit zou blijken, dat generaal Ce- dillo, tijdens zijn opstand werd gesteund met Duitsch geld en met Duitsch oorlogs- materieel. GOEDE VRIJDAG ALS ZONDAG. Het volgende schetsje, niet ontbloot van humor, nemen we over uit de „Avond post": „Dit Vrijdagsche Zondagje is altijd een beetje raar dagje. De ééne helft werkt en de andere helft der nijvere bevolking zit „in-zijn-overhemd" voor het raam en rookt een sigaartje, zich een beetje er in verkneuterende dat Jansen met zijn ac- tentasch onder den arm voorbij gaat. Heele huisgezinnen zijn vandaag uit hun evenwicht. De zoon moet naar kan toor en pa is vi'ij. Pa speelt den triom- phator. Cathrien is óók vrij en is nog niet aan het ontbijt verschenen. Daar staat Ma zich over op te winden. (Ma kan ook niks hebben). Órde moet er zijn, zegt Ma en Cathrien heeft zich daar aan te houden. Nou ja, zegt Pa, ze heeft nou 's haar extra vrijen dag. Maar Ma laat de teugels niet los. Ma- rietje, het kind, moet wèl om acht uur rtaar haar winkel, nou dan kan Cathvien óók best op tijd opstaan. En ga jij nou een eindje wandelen, want we moeten de kamer doen. Kamer-doen? vraagt Pa. Op Goeden Vrijdag doe je toch geen kamers. Doch voor Ma zijn alle Vrijdagen al tijd goede Vrijdagen, want dan krijgt de kamer altijd een goede beurt. Jantje hoeft niet naar school. Paasch- vacantie. Pa en Jantje gaan samen wan delen. Cathrien komt om 10 uur beneden. Het ontbijt is afgeruimd. Ze zoekt in den broodtrommel naar een sneedje.... Ma duwt haar opzij. Ga je eigen bed opmaken, zegt Ma. Cathrien poetst 'm de straat op. In het plantsoentje ziet ze Pa en Jantie op een bankje zitten. Ze proest van 't lachen. Ma doet hardvochtig de kamers. Pa wou dat het geen Goede Vrijdag was en dat hij naar kantoor kon''. HILLEGOM Ned. Spoorwegen. Het eeuwfeest der Ned. Spoorwegen zal alhier niet geheel on opgemerkt voorbijgaan. Men deelt ons mede, dat zich uit het spoorwegpersoneel van het station en omgeving een commis sie heeft gevormd met het doel uit eigen middelen de noodige gelden bijeen te bren gen om in September het station op pas sende wijze te versieren. Bouwen. Aan de firma De Groot en Kalkers (v.h. J. van den Bosch en Zo nen) alhier is opgedragen het bouwen van een woonhuis met bloembollenschuur aan den Zilkerbinnenweg voor rekening van den heer R. de Groot aldaar; een dubbel- woonhuis te Zilk voor de heeren Blom en van Rhenen; een woonhuis met bloembol lenschuur te Vogelenzang voor de heeren Verdegaal, aldaar. Geboren: z. van G. A. Mosies en de Jong. d. van M. J. E. Kroon en Nijssen. d. van A. M. M. Kleverlaan en Liefting. Ondertrouwd: A B. Maas en A. Siecker. J. M. van Oei en H. Middel. A. Klarenbeek en J. C. de Groot. Getrouwd: P. Dingelhoff en A. Zel- denrust. Overleden: L. van der Linde man 6U jaar. HAARLEMMERMEER Vertrokken Petrus J. Keyzer naar Hillegom Theodorus Th. Strobbe naar Velsen Wed. H. den Boer naar Aalsmeer Benjamin Benjamins naar Haarlem Martinus J. P. F. Kosters naar Amsterd-un Johannes Kloot naar Lisse Johan Bootsma naar Amsterdam Johan J. W. Heyligers naar Amsterdam Pieter van Roon naar Lisse Petrus J. E. Janssens naar Heemstede Cornelis Broertjes naar Amsterdam Hermanus J. Strauss naar Bloemfontein Z.-Afrika Govcrt Struijck naar Haarlem Hendrik E. Spierenburg naar Hillegom Willem H. van Tellingen naar Amsterdam Gevestigd: Wilhelmus C. Nobel Spieringweg 322 Franciscus A. Smit Wilgenlaan 76 Johan F. Anspach, Wil- genlaan 101 Pieter A. Kroon, Hoofdweg 1227 Jan Ensing, Zwanenburgerdijk 118 Arie Koster, Eksterstraat 55 Theo dorus Kolder, Leeuwerikstraat 14 Fer dinand A. Jesse Leeuwerikstraat 14 Albert E. Schneider Friedalaan 88 Adrianus G. Maurer, Wilgenlaan 70 Willem Mertens, Schipholdijk 157 Maarten Witte, Dennenlaan 34 Arie Smits, Aalsmeerderweg 697 Johannes Balk, Sloterweg 217 Cornelis Oostrom Nieuwemeerdijk 119 Gerrit Beers, Lei- muiderdijk 266. Geboren: Hilligje d. van Chr. Rco- denburg en H. Splinter Fredericus Jo hannes Maria d. van J. H. M. van Loon en A. T. H. M. de Haas Gerritje d. van J. Kort en J. Plomp Arie z. van Joh. van Bergen en M. T. Oudijk Hendrika Nxcolette d. van N. G. Bruijnis en H. van Elderen Astrid Elisaoeth Geert ruioa d. van M. C. Maste en W. Schuoert Mari- nus Arie Laurens z. van R. ten Woide en G. H. Breure Arie z. van A. Kapteijn en M. de Leede. Willem z. van W. Nijzink en J. G. Tielen l'eunis Hendrik z. van T. van der Staaij en W. van den Heuvel Josepnus Cornelis z. van Th. C. Suidgeest en A. M. van der Weiden Johannes z. van P. Pols en M. Helmigt - Antje Grietje d. van A. Dijkstra en R. de Boer Tinh Jeannette d. van D. van Wierin- gen en E. de Groot Nicolaas z. van J. van der Plas en A. Scherft Wilhelmina Catharina d. van G. J. Bogers en H. M. Mostert. Ondertrouwd: Jacobus Nicolaas Gieske, 30 jaar en Margaretha Gorter, 25 jaar - Gerrit Meyer, 20 jaar en Rotlina Bazuin, 2U jaar Jan Roest, 27 jaar en Geertruida Christiana Hoexman, 22 jaar Cilius Nieuwkoop, 36 jaar en Neei.je Dol, 29 jaar Petrus Boeting, 54 jaar en Neeltje de Hertog, 49 jaar. Getrouwd: Dirk Mulder, 28 jaar en Abra Wilhelmina Kempe, 26 jaar Wil lem Scheringi 29 jaar en trijntje Beukers, 25 jaar Hermanus Koopman, 25 jaar en jeannette rrya Allegonda Tuning, 23 jaar. Overleden: Maria Magdalena Bon- kerk, 68 jaar, echtg. van N. A. Tjalma Cornelia Geertruida Bakker, 68 jaar echtg. van G. M. Hendriks Aaltje Broertjes 76 jaar, wed. van H. van der Ree Herme Groeneveid, 64 jaar, we duwnaar van L. van der Blom. KATWIJK Teekenschool. Donderdagavond 1.1. is het diploma art. 29, lid der Nijverheids- wet uugcreiKt aan de timmerlieden en metselaars A. Guyt, C. Kuyt, L. C. van der Marei, J. van der Plas Cz., L. Schui- temaxer, M. ff'. Verdoes en K. van der Vis. Ook werd het diploma uitgereikt aan de schilders P. van den Oever, J. de Best Iz., D. B. Schoonenberg, C. van Steijn en D. Blok. Vanwege deze ambachtsteekenschool wordt een tentoonstelling der werksttuk^ ken gehouden. 53 prijzen zullen worden toegekend. Stand der werkloosheid, Mannen 649, jongens 37, meisjes 11, Totaal 697. Geboren: Agatha d. v. G. v. Rooyen en T. den Hollander Antje d. van M. v. d. Oever en J. H. Zorg Niesje Geer tje d. van A. v. Duyn en P. v. Beelen Arie z. van J. Ouwehand en A. v. Rijn Willem z. van J. v. Ryn en A. Haasnoot Dirkje d. van P. Guyt en A. P. Hoek Anna Margaretha d. van D. Ketting en HET KATWIJKSCHE VLIEGVELD Over het vliegveld nabij Katwijk vernemen we alsnog, dat bij het vlieg veld een garnizoen van 350 man zal komen. Tegen de bedoeling om het werk in werkverschaffing uit te voe ren wordt reeds geageerd door de Christelijke en Centrale Besturenbon den, die zich hiervoor in verbinding stelden met het Christ. Nat. Vakver bond en N.V.V. Ook B. en W. hebben zich hiervoor reeds telefonisch ver staan met den Minister van Sociale Zaken. Vermoedelijk zullen spoedig ongeveer 1000 arbeiders aan het werk zijn, waaronder 750 uit Leiden. G. Hartog Neeltje Sophia Nelly d. van P. A. Wassenaar en P. Ravensbergen. Ondertrouwd: C. J. Beuk te Noord- wijk en Wilh. C. v. Paridon alhier. Getrouwd: C. v. d. Boon en A. v. d. Plas D. v. Duyn en J. den Hollander J. Freke en J. v. Duyn. Overleden: Elisabeth Ros 72 j. Hendrica Cecilia Johanna Mugge 59 j. Helena van Rijn 77 j. Levenl. aangege ven kind van G. de Mooy en P. Elstgeest Levenl. aangegeven kind van P. Aan- dewiel en N. v. d. Bent. LEIDSCHENDAM Uitvoering meisjespatronaat. Op Don derdag 13 April en Zondag 16 April 1939 zal in het R.-K. Vereenigingsgebouw aan de Damlaan door het meisjespatronaat de jaarlijksche uitvoering worden gegeven. Het programma vermeldt o.m. gymnastiek- uitvoering door Sportlust"; opvoering van Onze lieve vrouwke in 't bosch", tooneel- spel in 4 bedrijven en „De witte vrouw", vroolijk blijspel in een bedrijf. Het muzi kale gedeelte zal verzorgd worden door ,.De Kolping Boys". Aanvang 7.30 uur. K. J. M. V. Maandag 10 April (2en Paasgchdag) geen bijeenkomst. Dinsdag te 7 30 uur Maria-congregatie. Vrijdag bil jartwedstrijd tegen Gezellen. St Josepnsgezellen. Zondag 9 April: geen bijeenkomst. Maandag 10 April (2en Paaschdag) te half 12 en na het Lof bij eenkomst. Te 12 uur Paladijnenvergade ring. Dinsdag 11 April te 7.30 uur Maria- Congregatie, daarna bijeenkomst. Donder dag 13 April te 7.30 uur biljartclub A.D.O. en tooneelc'lub .Adolf Kolping". Vrijdag 14 April te 8.15 uur biljartwedstrijd tegen de K. J. M V. en Zaterdag 15 April na het Lof bijeenkomst. Bergplaats voor huis- en straatvuil. Door Dijkgraaf en Hoogheemraden van Delfland is aan de gemeente vergunning verleend tot het ontgronden van een ge deelte van het perceel gelegen in den Te- dmgerbroekpolder nabij den Veenweg ter verkrijging van een bergplaats voor huis- er- straatvuil. Aan deze vergunning zijn o.m. de vol gende voorwaarden verbonden: a. dat bin nen 14 dagen na de aanvaarding der ver gunning en voordat met de werkzaamhe den wordt aangevangen ter secretarie van Delfland door de gemeente moet worden gestort een som van f 5000 als zekerheid voor het behoorlijk ondprhoud eener golf- brekende kade, enz., welk bedrag zal wor den ingeschreven in het grootboek der 2 1/2 pet. Nationale Schuld en waarvan de rente elk jaar zal worden uitbetaald aan den eigenaar van den put. als de werken behoorlijk zijn onderhouden, terwijl anders de rente zal worden aangewend voor het noodige onderhoud, b. dat als waarborg voor de betaling van Delflands sluisgeld en van de polderlasten moet worden gestort een bedrag van ƒ600 met machtiging om daaruit de voornoemde lasten te betalen. Door B. en W wordt een en ander nog nader uiteengezet, terwijl zij den raad me- dedeelen. dat zij pogingen hebben gedaan on- van deze voorwaarden te worden ont slagen. doch zonder resultaat Aangezien de nitvoering der noodi°e werken mede af hankelijk is van de vergunning van Delf land bliift thans als eenigen weg over om de vegunning onder alle gestelde voor waarden te aanvaarden en B. en W. sfel len daarom den raad voor te besluiten tot storting van de genoemde bedragen in de kas van het Hoogheemraadsobao van Delt .land onder de voorwaarden a^s in het cor "ept-besluit nader rim omschreven. BENTHUIZFN KIND VERDRONKEN. Gisterenmiddag omstreeks vijf uur is het 4-jarig zoontje Goosje van de familie G. Schellingerhout in een onbewaakt oogenblik in een diepe wijk te water ge raakt en jammerlijk verdronken. NOORDW1JKERHOUT EEN KRUISBEELD ONTHULD Op het kerkhof van de St. Jozefparochie Men had geen beteren dag kunnen be denken om een kruisbeeld te onthullen dan den Goeden Vrijdag. Het was een treffende plechtigheid. Om 3 uur 's mid dags werd in de kerK, welke flink met ge- loovigen was gevuld, de Kryisweg gebeden door kapelaan van Egmond, Na afloop hiervan trok men in processie naar het kerkhof. Voorop de kruisdrager, misdie naars, zangers, zusters priesters en daai- achter de geloovigen. Het zangkoor zong het „Vexilla Regis". Het te onthullen kruis stond reeds opgesteld aan het hoofd einde van het priestergraf, alwaar de eerste beminde herder en stichter van de St. Josefkerk, pastoor Quant, reeds is bij gezet. Het kruis was echter nog met een doek bedekt. Nadat het was onthuld, ver richtte pastoor Maas de wijding. Hierna werd gezongen de Introïtus uit de Mis van Witte Donderdag, waarna kapelaan Schretlen, als slot van zijn vastenmedi taties, een predicatie hield. Hij wees in deze toespraak op de moeilijke tijden wel ke wij medemaken, doch we moeten aldus zijneerw. het kruis dat God ons te dragen geeft, aan de voeten van O.L. Heer, han gende aan het Kruis, neerleggen en voor oogen houden dat Hij om ons allen het grootste kruis gedragen heeft. Na deze predicatie werd gezongen het „Christus factus est obediens". Hiermede was de indrukwekkende en schoone plechtigheid op de doodenakker afgelco- pen.'Het onthulde kruis, zooals we reeds zeiden, is geplaatst aan het hoofdeinde van het priestergraf en overheerscht het ge- heele kerkhof. Het kruis heeft het aan zien van een landelijk Limburgsch kruis en is gemaakt van zwaar eikenhout. Het bronzen corpus is vervaardigd naar een ontwerp van den kunstenaar Albert Ter- niote uit den Haag. Het is van ontroeren de schoonheid. Het kerkhof van de parochie St. Jozef, dat den laatsten tijd door de zorgen van pastoor Maas tot een waardige rustplaats voor de dooden is gemaakt, zal, nu er thans een fraai en kunstzinnig kruisbeeld is geplaatst met nog meer eerbied be treden worden. OEGSTGEEST WAT DEED ST. WILLIBRORD IN ECHTVRNACH? Wij sohuctden ons hoofd: wat een tijd, wat een tijd! Wanneer men zich echtei verdiept in de wereldgeschiedenis schijnt dat hoofdschudden en de daarmede gepaard gaande zinrijke opmerking een steevast ge bruik te zijn geweest bij alle geslachten der aarde. En ook de groote heilige, die deze maanden in het middelpunt van de Oegstgeester en landelijke belangstelling staat, had alle reden tot zelfbeklag, of schoon de stoere, door weer en wind ge staalde apostel zich daaraan werkelijk niet te buiten ging. Maar St. Willibrord zal zoo nu en dan wèl eens de wenschelijkheid gieoppend heb ben om een klooster te bouwen, waar hij en zijn metgezellen, die Benedictijner monnikken waren en dat, ondanks het drukke missieleven, bleven, zich kon den terugtrekken voor een korten tijd uit de zorgen, beslommeringen, de tegenspoed en de vervolging om daarna met nieu wen moed den strijd met den afgoden dienst aan te vangen. Een vrome, en, behalve dat, ook rijke abdis te Trier vervulde dezen wensch, en schonk aan Willibrord een flinke lap grond en een kloostertje te Echternach, dat de oorsprong werd van de beroemde abd'ij. Echternach werd het retraitehuis, en ook het „Erholungshekn" van de Benedictijnen, die in de eerste tijden, toen de kerkelijke toestanden bij ons te lande nog allerminst geregeld waren, als missiepreekers de lage landen bij de zee doorreisden. Echternach was, militair gesproken, de operatie-basis voor de kruistocht, wanneer den missionarissen in het landelijke Utrecht het vuur al te n-a aan de schenen werd ge legd. In Echternach zocht Willibrord, afge werkt en afgesloofd, een rustigen levens avond, welke herr ook ten deel viel. De heilige heeft dit op een kalender (die thans in de Bibliothèque Nationale te Parijs be waard wordt) eigenhandig getuigd: „En in het jaar 728 na de Menschwording van Christus, teeft hij door Gods goedheid nog gelukkig". Naar dit uitgelezen oord, waaraan St, Willibrord sterk gehecht was, zullen de Oegstgeesters hun heiligen beschermheer nareizen, om daar op zijn graf te bidden voor den vrede des harten en om vrede voor deze hoovaard'ge wereld. Nadere bizonderheden over deze vredes- bedevaart kan mer vinden in de „Beiaard van St. Willibord", die heden in de Oegst geester huizen Paschen heeft ingeluid. RIJNSBURG JONGETJE ONDER FIETS GERAAKT Een beentje gebroken. Door onverwachts oversteken van den weg geraakte het 5-jarig zoontje van den heer N. aan den Heerenweg onder het rij wiel van mej. O. B. te Katwijk. Na onder zoek constateerde dr. R., dat een der been tjes gebroken was, zoodat overbrenging naar een ziekenhuis te Leiden noodzakelijk bleek. Daar is het beentje gezet waarna het kind weer naar de ouderlijke woning kon worden vervoerd. Msj. O. treft geen schuld. Bloemenhandel. De Goede Week heeft voor den bloemenhandel en voor de kwee kers een goed verloop gehad. Dit voorna melijk wegens het koude weer en de daardoor matigen aanvoer, waardoor de vraag grooter was dan het aanbod. Een groot verschil met vorig jaar, toen van wege het prachtige weer alles tegelijk in bloei stond en de massa niet te verwerken was. De uitkomst is dan nu ook aanmerke lijk beter dan in 1938. Hier volgen eenige prijzen. Tulpen per dozijn: Duchesse de Parma 2026, Red Admiral 2428, Tiliaan 21—25, Vuurbaak 22—26, Edith Eddy 28 33, Castor 2632, Bouton d'or 3034, Farncombe Sanders 2934, Proff. Rau- wenhoff 1721, Rose luisante 2025, King of the Yellow 2023, Couleur de Cardinal 1926, Generaal de Wet 2934 Rijzende Zon 2834, Peach Blossom 18— 24, Mozart 19—24, William Pitt 21—28, La Reine 1217, Fred. Moore 1518, Ibis 1519, Kansas 4452, Van dtn Neer 25 29 cent. Narcissen: Empress 1317, Victoria 18 —22, King Alfred 19—23, Croeses 13—17, Helios 1013. Sir Watkin 913, Ornatus 58, L. Koster 1724, Cheerfulness 17 22 cent. Hyacinten per 100 2.205.10, Anne- monen 2.103.20, Convallaria 2.10— .1 2.90 Irissen per. bos 1924. Freesia 23 29, Erectum. VOORSCHOTEN Verkiezing Provinciale Staten. Zie ken en ouden van dagen, welke voor het vervullen van hun stemplicht bij de ver kiezing voor de Provincale Staten op 19 April a.s. per auto van huis willen ge haald worden, gelieven hiervan kennis te geven aan den heer C. Bancken, Erasmus- straat 7, of bij den heer G. Schrama, Rijn dijk 60. K.J.M.V.-nieuws. Het programma van Woensdag j.l. luidde: „Ontwikkelings avond" met als inleider, één der leden van „St. Jan Baptist". Daar deze echter door omstandigheden verhinderd was, werd de eerste April-bijeenkomst omgezet in een sociëteitsavond. Voor Woensdag 12 April staat cp het program een excursie naar de drukkerij van de Haagsche Cou rant. Vertrek vanaf Café „Overbosch" te genover huize Bijdorp te 4.45 uur. De tocht zal per fiets gemaakt worden, mits weers omstandigheden ons niet tot een ander vervoermiddel nopen. Gelieve toch vooral de aandacht te schenken aan het tijdstip van vertrek! Voor degenen, die de tocht naar de Residentie niet kunnen meemaken, de zaal dien avond, als gewoonlijk, om uur geopend. R.K. Bibliotheek. Deze is alleen ge opend op den tweeden Paaschdag tot 12 Dit sluitingsuur zal ook gelden voor alle volgende dagen, waarop de bibliotheek geopend is. VOORHOUT KJ.M.V.-excursie. Begunstigd door mooi lenteweer togen mtsnoeê ail® K.J.M.V.'ers naar het, pompstation der ge meentewaterleiding van Voorhout, ge legen aan de Kerkstraat te Noordwijker- hout. Deze excursie stond onder leiding van de heeren P. N. Vester technisch lei der van het bedrijf en L. P. H. Vester, die op een aangename wijze een uiteenzetting hebben gegeven met de noodige practische toelichtingen aan de hand van hetgeen er werd te zien gegeven. Nadat de excursisten ongeveer ander half uur aldaar hadden vertoefd, bracht de waarnemend voorzitter de heer Fr. van der Geer een woord van dank aan de heeren Vester voor hun keurige toelich tingen waarna allen welvoldaan huiswaarts keerde met een wetenschap rijker. Wie heeft het mooiste tuintje? De uitslag van de wedstrijd in het Boerhaa- en best verzorgde tuintje in het Boerhaa- vekwartier over het tijdvak 1 Mei 1938 tot en met 30 April 1939 luidt als volgt: le prijs 5.J. v. d. Voorn, Boerhaave- straat 1; 2e prijs 4.W. v. d. Ploeg, Boerhaavestraat 50; 3e prijs f 4.H. C. Schuurink, Boerhaavestraat 38; 4e prijs 3.C. v. Werkhoven, Mgr. Broerestr. 27; 5e prijs 3.Th. Hoogstraaten, Mgr. Broerestraat 35; 6e prijs 1.50 J. B. v. Werkhoven, Boerhaavestraat 13; 7e prijs 1.50 H. Zuidhoek, Boerhaavestraat 15; 8e prijs 1.50 O. Bierman, Boerhaavestr. 44; 9e prijs 1.50 G. A. Bel, Mgr. Broe restraat 29. Geboren: Cornelis Hubertus z. van N. van Kempen en M. C. van der Meij Theodorus Jacobus z. van P. J. van der Meij en A. M. van Rooijen Martinus Gerardus Jozef z. van J. J. van Dijk en C. van den Nouweland Petrus Maria z. van C. J. van der Laan en J. M. J. Brouwer. Overleden: Theodorus Jacobus van der Meij 1 dag Cornelis J. G. L. Plas- meijer echtg. van Johanna van der Meij, 38 j. Gerardus P. de Graaff, 54 j. Vertrokken: A. Th. J. van der Voort naar Valkenswaard Johanna M. Stel tenpool naar Wervershoof Anna M. Wouters naar Alphen a. d. Rijn Johan nes Griffioen naar Lisse Evert F. Grif fioen naar Weesperkarspel Johan G. Griffioen naar Sassenheim Maria C. van Schie naar Voorburg Helena van Steen naar Haarlem Johanna M. van Eijck naar Deurne c.a. Thekla M. A. Eissens naar Woerden Huberta M. C. Heemskerk naar Warmond Theodora van der Geer naai- Rotterdam Gerardus van Rijn naar Voorschoten Gerardus J. Hageman naar Soest Petrus B. den Elzen naar Lisse Nicolaas M. Blijleven naar Wassenaar Lamberta C. Turk naar Wassenaar Petronella Zeestraten naar Heemstede Cornelis F. X. Arntz naar Wamel. Gevestigd: Cornelis van Wensen en gezin van Klundert Anna Chr. E. Witte van Heemstede Johannes A. C. Slinger land van Zoeterwoude Jacoba vn Eijck van Deurne Heelna M. J. Hi'ismans van Erp Johannes van Schaik van Katwijk Jan Stam en gezin van Hei en Boeicop Antoinette van Kessel van Liht Petrus van den Berg en gezin van Hillegom.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6