Burgerlijke Stand Laetste berichten MAR KTB ERICHTEN ZATERDAG 8 APRIL 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - ?"AG. 3 Lido. ALEXANDER'S RAGTIME BAND. Deze week wordt in Lido een Paasch- programma geboden vol vroolijkheid en muzikale show. De film „Alexander's Rag time Band", biedt aan liefhebbers van jazz muziek volop gelegenheid van deze mu ziek te genieten. Verschillende Irving Ber- lin-melodieën zijn in deze film verwerkt o.a .„That International Rag", „Remem ber", „Cheek to Cheek" en nog verscheidene anderen, die ook hier reeds bekend zijn geworden. Om het muzikale gedeelte van deze film is een verhaal geweven, waarin de liefdesgeschiedenis wordt behandeld van drie menschen, den leider van Alexan der's Ragtime band, de zangeres (Alice Faye) en den jazz-componist (Don Ame- che). De oplossing van deze liefdesge schiedenis is echter van dien aard, dat wij deze film om deze reden dan ook alleen voor volwassenen geschikt achten. Voor de pauze ziet men de Ritz brothers in het vroolijke filmwerk „Drie razende jockey's". Onbedaarlijk is er gelachen om de kostelijke grappen die dit drietal ten beste geven en steeds met iets nieuws we ten te komen. Het geheel speelt zich hoofdzakelijk op de renbanen af. Barbara Drake, een bekende figuur uit de Ameri- kaansche Society, bezit een renpaard, Playboy genaamd. Zoozeer is zij vervuld van dit paard en zijn kansen op een over winning, dat zij eigenlijk meer geeft om Playboy dan om haar verloofde. Zij houdt het dier dan ook voor een levend snel heidsrecord, terwijl het in werkelijkheid maar een middelmatig renner is. Maar de wonderen zijn de wereld nog niet uit! Tijdens een race wordt de favoriet uit geschakeld en de winnaar van den twee den prijs wordt gediskwalificeerd en door dit toeval wordt Playboy no. 1. De Ritz brothers, die op dit paard hebben gewed, zijn door dit toeval schatrijk geworden. Door een weddenschap met haar verloof de, die zij verliest, moet het meisje het paard afstaan en he dier komt terecht bij de Ritz brothers. Deze ontdekken in het paard echter een uitstekend springer en trainen het paard voor de Steeple Chase. Onnoodig te zeggen, dat het paard deze race wint, doch niet nadat de Ritz brothers voor de noodige hilariteit op de renbaan gezorgd hebben. Dit programma wordt voorafgegaan door een uitgebreid actueel journaal en biedt een avond vroolijke ontspanning. Trianon. DE PASTOOR VAN KIRCHFELD. De „Pastoor van Kirchfeld", wiens his torie zich afspeelt in het oude Oostenrijk, miag thans in het Derde Rijk niet meer worden vertoond. Wat de pastoor misdaan heeft? Niets, absoluut niets; hij is in deze historie uit een klein en rustig bergdorp een hoogstaande figuur, die belasterd wordt en wiens onschuld overtuigend blijkt. Zooiets ziet men blijkbaar in het tegenwoordige Duitschland liever niet. Zooiets herinnert teveel aan zoovele ande re lasterpraatjes en verdachtmakingen, welke van hoogerhand werden gelanceerd en niet waar gemaakt konden worden. Gewoonlijk zijn we wat huiverig als filmmenschen een priester moeten uitbeel den en ook nu vinden wij den acteur Hans Jaray niet bepaald een type voor een dorpspastoor. Maar de sfeer is althans zui ver gehouden en de achtergrond van het Oostenrijksche bergdorp verleent aan deze overigens eoht menschelijke film een ze kere grootsche allure en tevens een ze kere liefelijkheid. De kern van de geschiedenis is, dat de populaire jonge Pfarrer belasterd wordt door een dorpeling, die nu eenmaal een wrok koestert tegen de Kerk, omdat deze hem belet heeft te trouwen met een ge scheiden vrouw. Hij heeft gezien, dat de pastoor een gouden kruisje, een erfstuk van zijn moeder, ten geschenke gaf aan zijn dienstbode en strooit nu minderwaardige praatje rond. De onschuld van den pas toor komt duidelijk aan het licht, maar in middels hebben de praatjes reeds hun werk gedaan en is den pastoor een andere stand plaats aangewezen. Er komen in deze film eenige uitsteken de typeeringen voor, o.a. van den laste raar Se.pp, van diens oude moeder en van de dienstbode. De muzikale achtergrond wordt verzorgd door de bekende Wiener Sangerknaben, zoodat het alles bij elkaar een zeer hoogstaande en mooie film is ge worden. Vóór de pauze gaat een allerdolste film „Parijs op de Huwelijksreis", welke echter noch met een huwelijksreis noch met Pa rijs iets heeft uit te staan. Het verhaal speelt zich af in een of ander Balkandorp en is daarom vooral van belang omdat er verschillende bekende filmacteurs in mee spelen. Vervolgens verschijnt „Poppeye the sai lor" ook weer eens op het witte doek. Zoo dat dit Paaschprogramma wel „elck wat wils" geeft. Casino. „DE SPORTKONINGEN!" Casino heeft een kostelijk Paaschpro gramma vroolijk, luchtig en zonnig. En, ter gelegenheid van het hooge feest, een première voor Leiden: de vertooning van het vermakelijke werk „De Sportkoningen". De Franschen hebben een eigen soort humor, een onnavolgbare geestigheid, waar van ook ons volk de smaak beet heeft. De film „De Sportkoningen" is daarvan een aardig voorbeeld. Twee kellners uit Marseille worden door het dwaze noodlot geroepen om een groote rol te spelen in allerlei sportgebeurtenissen. Een van bei den (Raimu) treft het niet zoo kwaad; hij banjert en braniet, terwijl zijn collega de klappen krijgt. In een balanceer-wedstrijd voor kellners behalen zij triomfen door het kwistig uitstrooien van bananenschillen, een voetbalwedstrijd eindigt in hun voor deel door een hard schot tegen een zeker lichaamsdeel, een auto-race wordt door hen met sluwheid gewonnen, vermits iedere bekwaamheid tot autobesturen ontbrak en de kampioen van een bokswedstrijd werd met een foefje „knoCk-out" geslagen maar dat was toch niet naar den zin van de toeschouwers. En het droevig, maar al lerminst treurig-stemmend einde van deze opgewonden gebeurtenissen is de thuis komst, als de beide helden eerbiedig ver zoeken weer kellner te morgen worden: „Gargon, un bocq!" De ster in deze film is de Fransche grap penmaker Fernandel, iemand met een on geloof elijk stom snuit werk, met suffe oogen en een bête-uitgezakte kin, maar die het publiek laat schateren om zijn koddige mi miek. Voor de pauze, bijna traditie-getrouw, een geslaagde Cowboy-film: „De Verlaten Goudmijn". Wij hebben nooit een echte cowboy gezien, maar op de film is het verschil tusschen een Hollandsche boeren knecht en Amerikaansche cowboy toch wat al te opvallend. Die boerenknechten van het Wilde Westen doen niets anders dan paardrijden en vrijen, in een keurig-slui- tend, vlekkeloos costuum met het hoofd bedolven onder een breedgerande sombrero als opgeblazen Kroepoek. Ter afwisseling wordt er geknokt en gezongen. Maar koeien hoedenho, maar! „De Verlaten Goud mijn" wijkt van dit genre niet af. Gene Autry, de held van deze spannende historie, is een engelachtige man, die belangeloos en plichtgetrouw zich in een serie vechtpar tijen mengt, waaruit hij steeds zegevierend te voorschijn treedt. Het spreekuur van den Directeur van den Gemeentelijken Geneeskundigen en Gezondheidsdienst, voor het aanvragen van versterkende middelen e.d., zal, in plaats van óp Maandag 10 April a.s., wor den gehouden op Dinsdag 11 April d.a.v. Agenda NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CFNTRALE VAN DE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Zondag en Maandag is het gebouw den geheelen dag gesloten Maandag geen Rechtskundig Adviesbureau. Voor spoedge vallen Berkenstraat 57, Haarlem (Noord). Dinsdag: Bestuursvergadering Grafi sche Bond, 8 uur (Zaal 8). Repetitie R.K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Stu die", 8 uur. (Zaal 6) Woensdag: Ont wikkelingsavond R. K. Werkloozen, 8 uur. ^Tevens sluiting van het seizoen). (Zaal 6). Bestuursvergadering R. K, Volks bond, 9.15 uur, op het Kantoor Donder dag: Ledenvergadering Transportarbeiders bond „St. Bonifacius", 8 uur. (Zaal 6). R. K. Damclub „Gezellig Samenzijn", 8 uur. (Zaal 1 en 2). Zaterdag: Spaar bank op het Kantoor 78 uur. Biblio theek, 78 uur. N.B. De ledenvergade ring wordt gehouden op Donderdag 20 April a.s. Punten van behandelingg o a. Bestuursverkiezing. Candidaten kunnen worden ingediend tot Woensdagavond 7 uur, aan het Secretariaat: Verl. Bloemis- lenlaan 45. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S GEZELLEN VEREENIGING. Rapenburg 52. Heden Zaterdag van 8.159.15 uur Bi bliotheek Beurtrooster: Zondag: Th. Varkevisser, P. Rijzevoort en J. Compier Maandag: H. Key en W. v. d. Holst Dinsdag: vervalt Donderdag: F. Over- dijk en G. Bot Zaterdag; C. v. d. Meel on J. Bentveld Zondag: te 8 uur in de St. Lodewijkskerk de H. Mis voor de ziele- rust van W. Varkevisser. Alle gezellen worden verzocht deze H. Mis bij te wonen en te communiceeren. De zaal is ge opend van 12.302.30 uur en van 7.00 10 15 uur; verplichte bijeenkomst van 8.45 9.45 uur; om 10.15 uur wordt de zaal ge sleten. Van 12 uur Bibliotheek Geen zitting St. Joseph's Spaarkas 8.30 uur Prijsbiljarten; hoofdprijs een pols horloge. Maandag: Bijeenkomst voor de leden van 12.302.30 uur en van 7.00 iü.15 uur 8.30 uur Prijsbiljarten Dinsdag: 8.30 uur Verplichte Maandver gadering Afd. Gehuwde Gezellen. Na de conferentie prijsbiljarten met als hoofd prijs een overhemd Woensdag: 8.30 uur: Repetitie Liedertafel „Sebastian Schaef- fer" 8.30 uur: Vergadering Raad van Bestulr Donderdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.00 -10.15 uur 8.30 uur Bijeenkomst Schaakclub ..De Raadsheer" Vrijdag: 8.30 uur Repetitie Muziekgezel schap „Frans Schweitzer" Zaterdag: Bijeenkomst voor de leder van 8.0010.15 uur 8.15 -9.15 uur Bibliotheek 8.30 uur Kegelclub „De Poedelaars". Verdere niededeelingen: Alle zangers worden ver zocht a.s. Woensdag te 8.15 uur aanwezig ie zijn iets belangrijks. Woensdag en Donderdag des avonds te 6.30 uur spreek uur van den Eerw Vice-Praeses aan de Pastorie. Gezellen denkt aan het sparen voor de retraite. ST. ODO-KOORKNAPEN. Zondag, 1ste Paaschdag: De Schola zingt in de Hoogmis en in het Lof Dinsdag, 6 uur: Schola Cantorum. Donderdag: uur: Schola Cantorum. Vrijdag: half vijf: Aspiranten kwart na vijf: Crescen- dogroep. Hallo Boys! Zalig Paaschfeest allemaal, ook jullie Ouders en verdere be langstellenden van onze St. Odo-Koorkna- pen. We hebben een zware week achter den rug, maar we zijn niet bang voor een beetje! Nu gaan we geweldig aan de gang voor Hemelvaartsdag en enkele Uitvoerin gen, dus allemaal natuurlijk geregeld op de repetities present. De Leidersraad, die V/oensdag a.s. zou plaats hebben, moet een week worden verzet, en is nu dus op Woensdag 19 April om acht uur des avonds. De prijswinnaars van de twee prijsvragen, LEIDEN. Geobren: Jacooa d. v. A. de Wolff en J. Groeneweg. Johannes z. v. J. B. Te- brugge en A. Sollie. Elisabeth Pieternel- la Maria d. v. W. J. v. Leeuwen en A. C. v. d. Hoeven. Maria Bernardina Alphon- sa Johanna dr. v. J. P. de Heiden en M. A. A. v. d. Tuin. Josina d. v. P. Vis en L. J v. d. Willik. Elly dr. v. J. Bernard en L. A. Brittijn. Overleden: Th. v. d. Linden m. 42 j. V/. v. Verre wedn. 79 j. A. M. Brons- geest wed. van A. Schoenmaker 66 j. M. Twaalfhoven wed van L. Rutten 76 j. J M. de Kruijs wed. van Th. v. d. Logt 80 jaar. Ondertrouwd: D. P. Zirkzee jm. 36 j en I. Kaldenberg jd. 36 j. J. Kwestro jm. 24 j. en A. v. Houten jd. 25 j. J. Ra maker jm. en M. E. Jansen jd. kunnen hun prijzen Zondag na de Hoog mis in de Pastorie in ontvangst nemen, aus die „gpchemers" zie ik dan wel! Mooi! Nou," tot kijks, dan maar weer! O-Keeü Kapelaan F. A. M. PAAP. Cohort: „Aeternus Pater". Burcht: „St. Antonius Clubhuis". Zondag en Maandag: Geen bijeenkom sten. Din:^ag, 7.30 uur: Martinus- en Paschalisban Woensdag, 6 uur: Willi- brordus- en Bonifaciusban 7.45. uur: Arnoldus-, Servatiusban Donderdag: 7.30 uur: Franciscus-, Tarciciusban Vrij dag, 7 uur: Trommelen. COHORT „ST. PETRUS". Burcht: Garenmarkt 36. Dinsdag 6 u. Sleutelkoor 7.30 .u St. Stephanus-ban 8.00 u. Kard. von Faul- haberban Woensdag 7.30 u. Adspiran- aenban Donderdag 8.00 u. Trommelen Vrijdag 6 u. Sleutelkoor 8.15 u. Jon ge Wachtbladen afhalen en afrekenen Zaterdag 7.00 u. K.J.C. Mis voor Kruis vaarders en Sleutelkoorleden 7.00 u. St. Lodewijk-ban. COHORT „ST. PANCRAS". Burcht: Anna Paulownastraat. Dinsdag 8 u. Servatius-ban 8 u. Lo dewijk-ban 8 u. Don Boscoban Woensdag 8 u. Tarcisius-ban 8 u. Ad- spirantenban III Donderdag 8 u. Huis- vlij tclub 8 u. Adspirantenban I 8 u. Adspirantenban II Vrijdag 8 u. Aloy- sius-ban 8 u. Canisius-ban Zaterdag 56 u. afrekenen 3 Centsfonds, Spaar bank, contributie. Kruisvaarders! Hebben jullie bovenstaand programma goed bekeken? In verband met 2en Paaschdag zijn alle bijeenkomsten eenigs- zins verschoven. Maakt dus geen vergis singen! Afgeloopen Donderdag moesten alle op lossingen van onzen wedstrijd zijn inge zonden, maarze kwamen niet allemaal binnen! Was de tijd wat te kort? Op ver zoek hebben we dan besloten, dat de laat ste oplossingen nog tot en met a.s. Woens dag kunnen worden ingezonden. Wie dan niet heeft irfgèzonden, kan zich onmogelijk verontschuldigen! Wie niet meedoet maakt vanzelf voor een peisoonlijke prijs geen kans. maar bederft het ook voor zijn ban om den banprijs te winnen. En dat laatste wil natuurlijk niet één echte Kruisvaar der op z'n geweten hebben! Bovendien: de prijzen zijn prachtig! De uitslag zetten we volgende week Zaterdag in de krant. Verder allemaal: Zalig Paschenü! OEGSTGEEST. COHORT „ST. BERNARDUS". Burcht: R.K. School. Zondag na de Missen Elisabeth-penning voor de Tarcisius-ban Tweede Paasch dag, 12 uur, bijeenkomst geheele cohort op de Burcht. Installatie van de adspiranten Dinsdag, om hal' 2, generale repetitie voor de uitvoering - herder deze week geen bans Vrij^a^ half 8, handenar- beid-club Zaterdag van half 5 tot 6 uur fluitclub. PASSIE HERDENKINGS-CONCERT OP 4 APRIL Nu de zoo prachtig geslaagde passie avond achter ons ligt, is het ons een be hoefte, om langs dezen weg, onzen bij zon deren dank te betuigen voor de door ons zoozeer gewaardeerde medewerking, die wij van verschillende zijden mochten on dervinden. Daarbij denken wij allereerst aan het comité van aanbevelingt alsook aan de propagandaclub „Dr. Schaepman", speci aal den voorzitter mr. Donders. Zeer zeker een bijzonder woord van woord aan de redactie van „De Leidsche Courant" voor de sympathieke en spon tane wijze, waarop verschillende berich ten en aanmoedigingen voor onzen passie avond zijn gepubliceerd. Laat het voor allen een genoegdoening zijn, dat deze avond, vooral uit artistiek oogpunt, zoo prachtig geslaagd is en dal de publieke belangstelling wel niet groot, maar toch bevredigend mag genoemd worden. Tevens maken wij van deze gelegenheid gebruik om nogmaals de aandacht van allen R.K. te' vragen voor het streven van het „Alma Mater"-koor, n.l. het geven van cultureel hoogstaande muzikale avonden. Daarvoor is echter zeer veel gel noodig. Het koor (en dan denken wij alle eerst aan de dirigent Willem Mizét) heeft nu bewezen, dat het tot iets grootsch in staat is, en wel speciaal op het zoo door velen g-eminachte R.K. terrein, waarvan wij reeds vroeger schreven. Geeft nu eens uw moreelen of financieelen steun aan een R.K. koor. Ons secretariaat is gevestigd Stadhou derslaan 30. De repetities zijn eiken Woensdagavond te 8.15 uur in het schoolgebouw „De Voor zienigheid" (ingang Krauwelsteeg), waar tevens gelegenheid is tot aanmelding van nieuwe leden. Namens het bestuur: R.K. „Alma Mater"-koor C. ZANDBERGEN, voorzitter A. WINKELMOLEN, secretaris NATIONALE HANZEBOND VAN SIGARENWINKELIERS. De Centrale Propagandadienst van bo- vengenoemden bond richt zich nogmaals en thans langs dezen weg tot u R.-K. Siga renwinkeliers te Leiden en omgeving met het volgende (S. O. S.) beridht: Wij stellen u eenst een vraag: Zijt gij te vreden over uwe branche? Niemand kan en durft ja zeggen omdat wij allen weten, dat het met de toestand in de sigarenbran- che meer dan terurig is gesteld. 1. Hoe en wat denkt u over de recht- streeksche levering van fabrikant aan con sument? 2. Hoe staat u tegenover inkoopvereeni- .gingen van overheidspersoneel? 3. Wist u, dat in Rijksgebouwen in Rijksdiensttijd personen met en zonder ta baksvergunning, wier salaris ook uit uw belastingpenningen wordt betaald, sigaren verkoopen beneden banderolleprijs (zie „Ons Dekbld" l-4-'39; het betreft zoo'n verkoop bij Rijksverzekeringsbank Am sterdam). 4. Vindt u het leuk als u 's avonds om 8 uut gesloten moet zijn, dat uw buurman, de caféhouder, mag verkoopen? des Zondags op voetbalvelden enz., enz. Zoo zouden wij nog duizend en een vraag kunnen stellen. De organisaties, welke in deze al veel en nuttig werk hebben verricht, moeten daarbij steun hebben niet alleen van de thans georganiseerden, doch ook van hen voor wie bij ons nog plaats is. De R.-K. Bond van Sigarenwinkeliers die reeds vele aftleelingen in het land heeft niet alleen in het Zuiden doch ook boven den Moerdijk is van meening, dat Leiden en omgeving niet adhterwege mogen blij- ven. Daarom roepen wij u R.-K. sigarenwin keliers op om Donderdag 13 April a.s. des avonds om 8.30 uur in den Burcht aanwe zig te zijn om te luisteren wat gezegd zal wobien over het nut en voordeel onzer or ganisatie. De toekomstige geest, adv., het bestuur van de Hanze, hoofdbestuursleden en pro- pagandacommissie zullen u gaarne ontvan gen en wij twijfelen er niet aan of op 13 April is onze bond wederom met één afdee- lin.g vermeerderd. Collega's in uw eigen belang roepen wij u wij verwachten u en danken u nu reeds 'bi; voorbaat voor uwe onmisbare belang stelling. De Redactie van dit blad zeggen wij dank voor de plaatsing. De Centrale Propaganda- commissie. Binnenland DOODELIJKE AANRIJDING OP DEN RIJKSWEG TE OVERSCIIIE Schuldige automobilisten doorgereden Vannacht om half twee reden drie mo torrijders op den rijksweg in de richting Den Haag, met een matigen gang van 35 a 40 K.M. Bij den oprit van het viaduct te Overschie gekomen werden zij ingehaald door een personenauto, die eveneens uit de richting Rotterdam kwam. De laatste mo torrijder, J. M. L., koopman te Rottei*dam, die als üuopas^gier zijn echtgi_noote bij zich had en in de zijspan W.P.V., brood bezorger te Rotterdam, kreeg van deze auto een duw, waardoor de motorrijder tegen den voor hem rijdenden motor reed, waarop was gezeten de heer J. de K. met in de zijspan zijn verloofde, mejuffrouw W. C. Beide motoren sloegen over den kop, waarbij V. uit de zijspan werd ge slingerd en op het wegdek bleef liggen, V. wera daarna overreden door een tweede auto uit Rotterdam en een eind over den weg mee gesleurd. Dr. Roest Crollius ver leende eerste hulp. Het slachtoffer is met een ernstige schedel basisfractuur en met zware verwondigen, in het ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotterdam opgenomen, waar de man vanmorgen om negen uur is overleden. De beide auto's zijn doorgereden. De overige personen kwamen er met lichte schaafwonden af. De motoren wer den zwaar beschadigd. NA AANRIJDING OVERLEDEN Tengevolge van een aanrijding met een personenauto, is de 15-jarige zoon van de familie J. Kars, te Kampen, hedennacht in de Engelenbergstichting te Kampen over leden. DE ONTVREEMDE 45.000 ileeft de vrouw een medeplichtige? Vanochtend is de in haar woning te .oningen aangehouden vrouw, die, toen j in de hoofdstad met een ouden heer lo geerde 45.000 uit diens safe heeft ge haald en daarmede naar haar woonplaats is afgereisd, op het bureau Singel te Am sterdam aarjgekomen. Met haar is mede op transport gesteld een ongeveer 35-jarige man, eveneens uit Groningen, waarmede de vrouw in con nectie stond en die er van wordt verdacht meer van de zaak af te weten. Beiden zijn op het bureau ingesloten en zijn vanmiddag aan een verhoor onderwor pen. Buitenland ACHT DOODEN BIJ AANVAL OP GEVANGENIS BOMBAY, 8 April. (A.N.P.) Een menigte van ruim duizend man heeft een aanval ondernomen op de staatsgevange nis te Ramburg, 500 K.M. ten Zuidoosten van Bombay. Acht politiebeambten en cipiers werden doodgeslagen. De politie opende het vuur en verscheidene betoo- gers werden gewond. De aanval is een ge volg van het incident van Donderdag, toen de menigte weigerde de congresvlag te verwijderen en hun aanvoerder in de gevangenis werd gezet. De militairen beheerschen den toestand. LEIDEN, 7 April. Groenten. Per 100 K.G.: Roode oKol 7.70, Savoye Kool 6.30 —8.10, Boerenkool 912, Prei 4.70 15.90, Kroten 2.20—2.80, Kroten, gekookt 2—8, Uien 1.304.20, Peen 4.30—12.30, Andijvie 14—27, Sla 16—21, Nero f 5.50 Witloof 6—28, Spinazie 7—16, Bloem kool 9.40—17.20, Salade 2.10—9.30 Per 100 bos: Pieterselie 4.20—8.40, Radijs 0.60 —2, Selderie 1.40—9.40, Uien 2.70, Ra barber 2—8, Raapstelen 40—90. 8 April. Boter. Fabrieksboter prima 1.38, boerenboter prima f 1.181.25 per K.G. Aanvoer 1300, handel goed. Turf. 8 April Aanvoer Lange Turf 100.000, prijs 89. UTRECHT, 8 April. Vee. Totaal aan gevoerd 4000 stuks vee, w.o. 1035 runderen Stieren 25—28 ct. per pond; handel ma tig, prijzen vast; slachtkoeien 2e srt 31—35 ct., idem 3e srt 25—30 ct, per pond; han del njatig, prijzen onveranderd; vaarzen 120—210, melkkoeien 150—260, kalfkoeien 160—270, varekoeien 160—200, per stuk; handel beter, prijzen niet hooger; 105 ma gere kalveren 45—110, per stuk, handel zeer kalm, prijzen onveranderd; 1500 nuch tere kalveren 3.50—5.00, per stuk, handel traag, prijzen iets lager; 580 magere var kens 22—36 gld., schrammen 16—22 gld, per stuk; 710 biggen 1015 gld. per stuk, handel kalm, prijzen onveranderd; 70 magere schapen 1122 per stuk, handel gedrukt, iets lagere prijzen. Zuivel. 250 K.G. boter ad 1.60, 150 K.G. kaas ad 5070 ct., per K.G.; 45.000 eieren 3.504.00, per 100 stuks. ALPIIEN a. d. RIJN, 7 April Groenten veiling. Spinazie f 6.7010.10, Dunsel 6—10, Uien 3.50—3.70, per 100 K.G. Ra dijs 0.70- 1.20, Andijvie k.g. ƒ26 per 100. Kropsla I 6.50-1.0, id. II 4.506 per 100 stuks. Eieren. Aanvoer 8600 stuks. Kiooeneieren 3.604, eendeneieren 2.60 2.80, kaikoeneieren ƒ6, Ganzeneieren ƒ7 per 100 stuks. BOSKOOP, 7 April. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks. Pechtold 30 51 ct., Hadley 4075 ct., Briarclif 6082 Butterfly 4070 ct., Florex 0.701.— Stuart 41 ct., Aug. Noack 70 ct., In gar Ohl- son 11—14 ct., Azalea ƒ0.70—1.50, Rhod. Catawb. 3041 ct., Pink Pearl 80 ct., Iris 810 ct., Andromeda 6 ct. Roode Lelies 2228 ct., Cerasus Hisakura 1.201.80, Clematis Prins Hendrik f 1.702. KATWIJK a. d. RIJN, 7 April. Groenten- veiling. Prei 18—22 Witlof 20—28 p. 100 K.G. Waspeen 1.80—2.70, Kroten ƒ0.60—0.80 per kist van 20 K.G. Rabndber ƒ5.105.60 per 100 stuks. Radijs ƒ2.603, per 100 bos. LEIDERDORP, 6 April. Eicrenveiling. Kiooeneieren 3.304.eendeneieren ƒ2.903.50 per 100 stuks. Boter 5875 ct. per pond. Kaas 18—28 ct. per pond. Kip pen 45—70 ct.. hanen ƒ0.55—1.10, Konij nen 0.201.40 per stuk. LEÏDSCHENDAM, 7 April. Groen- tenveüing. Kroosla le srt. 5.30—7.90, Stoofsla ƒ0.20—0.23, Andijvie per 4 K.G. ƒ1.101.14, Spinazie per 4 K.G. ƒ0.40 0 64, Raapstelen ƒ11.10, Rabarber per 100 bns ƒ8.308.70. Snüboonen ƒ1.14 1.19, Radijs ƒ1—1.60, Prei 17.40-18,50, Se'd°rje ƒ4.606.70, Knolselderie ƒ17.90 —18.50. LOOSDUINEN, 8 April. Groentenveiling. Bloemkool le srt. 25—25, id. 2e srt. 10 17. Kaskomkommers le srt. 12.8014.80 id. 2e srt. ƒ10—11.70, 3e srt. ƒ8.70—10.40 per 100 stuks. Sninazie 3858 ct. per 4 K.G. Postelein ƒ1.15 per 6 K.G. Salade le soort f 4.40—9.30. id. 2e soort ƒ2.10—5.30, per 100 krop. Radijs 1.30—2.30. R-mp- stelen 0.45—0.65. Rervel 0.70—0.80, Ra barber ƒ6—8, Selderie ƒ3—7,10. Peterse lie ƒ8.50 per 100 bos. .Prei ƒ19.70 Komkommerstek 618, nor 100 K.G. Stoofsla 0,501.15 per 6 K.G. Dunsel ƒ4 6 per 100 K.G. Eieren ƒ4.50 per 100 stuks. V,NKEVEFN. 7 Aori!. Gro-nt«nveI'ing. - Witlof I ƒ27.50—30, id. II ƒ21—23.50, id. Ill ƒ711.50, Spingzie 616, Stoof sla ƒ11—12. per 100 K.G. Kronsla ƒ2.20— 7.10 per 100 stuks, Rabarber ƒ410, Ra dijs ƒ0 60— 1. Rn-nstelen ƒ0.40—0.50, Sel derie 9 per 100 hos. ZOETERWO'IGE, 5 April Veiling Alg. Be'ang. In Café Hollander. Aanvoer 5458 eieren. Kippeneieren 3.504.30, eendeneieren 2.60- -2 20. per *00 stuks. Koniinen ƒ0.241.75, Kippen 25 ct.. Dui ven 13 ct., per stuk, Kaas 1415 ct. per pond. Handel vlug, hooge prijzen.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3