STADS NIEUWS ZATERDAG 8 APRIL 1939 DE LEIOSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Lelden 19 cent per week; 2.5i) per kwertaal Bij onze agenten zO cent per wvvk; 2.60 per kwartaal. Franco per past 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontje» hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? IETS WARMER OVERDAG. De Bilt seint: Verwachting: Voor het geheele land: Meest zwakke wind uit Oostelijke, later wellicht uit Zui delijke richtingen: helder tot licht of half bewolkt; later toenemende bewolking; droog weer; koude nacht, iets warmer over- De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: zwaar bewolkt, zwakke N. N. O. wind, 5 gr. C. Vlissingen: helder, zwakke Oostelijke wind, 4 gr. C. De Bilt, licht bewolkt, zwakke N. O. wind, 4 gr. C. Groningen: zwaar bewolkt, zwakke N. N. O. wind, 4 gr. C. Maastricht: zwaar bewolkt, matige N. N. O wind, 4 gr. C. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. In het geheele waarnemingsgebied was de luchtdruk in de laatste etmalen stijgen de. Er vormde zich een langerekt gebied van hoogeluchtdruk, dat thans reikt van bet Oceaangedeelte ten Westen van Portu gal over het Kanaal en de Noordzee tot het Zuiden van Scandinavië en het Oostzee gebied. Ten Westen van Ierland ligt een v/einig actieve Oceaandepressie, welker invloed niet verder reikt dan de Westkust van Ierland en Schotland. Een secundaire ligt over Cornwall en het Kanaal van Bris tol. In het binnenland van centraal Europa en in Zuid-Frankrijk is het weer nog on- dea invloed van een depressie in het Westelijk Middellandsche Zeegebied. De Duitsche middelgebergten en de Alpen rijn bedekt met een uitgestrekt wolkendek In de Alpen heerscht nog foehn. De tempe raturen zijn er voor den tijd van het jaar niet laag (Zugspitze 1 graad, Jungfrau- joch 8 graden). Op IJsland blijft het weer onder invloed van een stationnair gebied van hoogeluchtdruk boven Groen land. De winden zijn er zwak uit Oost en de temperatuur blijft laag. Behalve in Zuid-Oost-Europa is het weer overal vrij guur en schraal. Het is te voorzien, dat het weer voorhands zonnig en weinig be wolkt zal blijven met koude nachten en kans op lichte nachtvorst. LUCHTEMPERATUUR. 10 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.! Van Zaterdagnamiddag 7.14 uur tot Zondagmorgen 4.49 uur. Van Zondagnamiddag 7.16 uur tot Maandagmorgen 4.47 uur. Van Maandagmorgen 7.17 uur tot Dinsdagmorgen 4.44 uur. HOOG WATER. Te Kaf wijk aan Zee op Zondag 9 April vorm. 6.05 en nam. 6.30 uur.; op Maandag lu April voorm. 6.45 en nam. 7.10 uur; op Dinsdag 11 April voorm. 7.35 en nam. 8. t:ur. Maan onder 8.30 uur Zondagochtned. Maan op 0.43 Maandagnacht. Maan onder 9.24 uur Maandagmorgen. Maan op 1.23 uur Dinsdagnacht. Maan onder 10.22 Dinsdagmorgen. (11 April laatste kwartier.) Letteren en Kunst EEN WEIDESPEL VOOR DE KATHOLIEKE JEUGD In opdracht van Tooneelfonds „Ons Lee- kenspel" te Bussum, schreef de jonge Lim- burgsches dichter Paul Haimon een Weide- spel voor de Katholieke jeugd: een Meifeest met een Mariaal-slot, waarin eigentijdsche Meiliederen en dansen zijn opgenomen. Dit spel zal, voorzien van spelaanwijzin- gen van Anton Sweers en geïllustreerd door Arnold Pijpers, een dezer dagen verschy- ST. LIDUINA-PROCESSIE NAAR SCHIEDAM. Op Maandag 17 April a.s. zal de jaar- lijksche St. Liduina-processie van Leiden en omstreken gehouden worden. Van 917 April zullen in de St. Petrus- kerk 's avonds in het Lof van half acht, de Novene-oefeningen gehouden worden ter eere van de H. Liduina. Gedurende de Novene kan men schrif telijk intenties opgeven aan de Pastorie, Lorentzkade 16a. Het vertrek per autobussen heeft we derom plaats vanaf het kerkplein vóór de St. Petruskerk te Leiden om half negen precies. Wij wekken de katholieken van Leiden en omgeving gaarne op om aan deze na tionale bedevaart in grooten getale deel te nemen. FEESTAVONDEN! ST. FRANCISCUS LIEFDEWERK Pierre Balledux voert op „Rond een half millioen" Ten bate der kas van het St. Francisclus Liefdewerk wordt op Zondag 16 April in de Stadsgehoorzaal door de Vereenigde Haag- sche Spelers onder leiding van Pierre Bal ledux ten tooneele gebracht het blijspel van Jac. Ballings „Rond een half millioen"; een tooneelstuk, dat om zijn frissche humor, gepaard aan somtijds zeer diepe levens ernst, altijd en overal groot succes heeft ge oogst. Na dit tooneelstuk is er bal onder leiding van Evert Castelein, muziek van „The Rotor Colour' Players", het geheel verzorgd met geluidsversterking door „Klank en beeld", terwijl de prijzen zeer laag zijn gehouden namelijk 1, 0.75 0.50. De opbrengst van dezen avond komt ge heel ten goede aan het St. Franciscus Liefdewerk! Wie kent en waardeert deze instelling niet? Gemiddeld 100 jongens bezoeken in het gebouw Nieuwe Rijn 52, des Zondags de godsdienstoefeningen, geheel de week door vinden deze jongens er ontspanning en be zigheid, zij hebben hun eigen kapel, hun ruime zalen, zij zijn er thuis. Dat alles kost geld, veel geld! Wie dus den tooneelavond op Zondag 16 April bijwoont, stelt een goede daad voor het St. Franciscus Liefdewerk èn schenkt zichzelf ongetwijfeld een prettige avond. DE KJ.C. VAN DE HARTEBRUG Operette onder leiding van mej. Kortmann Woensdag 12 en Donderdag 13 April a.s. zal mej. J. Kortmann met haar leerlingen een tweetal operetten „Als de kind'ren sla pen" en „De fortuinlijke kist" ten tooneele brengen. Wie een uitvoermg \an mej. Kortmann he« 't bijgewoond, heef~ kunnen ondeivn- den met welke groote inspanning en einde loos geduld zij in die kinderstemmen den juisten toon en den beschaafden zuiveren samenzang weet te leggen en hoe verzorgd de aankleeding en ensceneering is Mej. Kortmann zal de ouders weer eens laten zien, wat hun kinderen bij haar ge leerd hebben, maar zij wil door haar uit voering tevens meewerken aan een buiten gewoon mooi doel nl. steun geven aan het jeugdwerk der K.J.C. van de Hartebrug. Wij hopen, dat de zaal van het Antonius- clubhuis tot de laatste plaats bezet zal worden. Steunt ons jeugdwerk! Gij hebt hier een prachtige gelegenheid om „het nuttige met het aangename te vereenigen". Komt en ziet Hoort en geniet!! P. fr. GREGORIUS VAN HEUSDEN, O.F.M., Direc. der K.J.C. Hartebrug. PULCHRI STUDIO „Franscheinont de Marschkramer" Zooals men in dit blad van Donderdag j.l. heeft kunnen lezen, zal de R.K. Gem. Zangv. „Pulchri Studio", 2en Paaschdag opvoeren de komische operette,, Franche- mont de Marschkramer',. Wanneer „Pul chri Studio" een operette opvoert, weet men, dat het goed is verzorgd. Laat men nog maar eens terugdenken aan de opvoeringen van de twee vorige operette's n.l. de „Visschersbruid" en „Nelly", die volkomen geslaagd genoemd mogen worden en die de groote Stadsge hoorzaal geheel vulden met een hoogst dankbaar publiek. Deze nieuw op te voeren operette zal zeker niet voor zijn voorgangers behoeven onder te doen wat betreft inhoud en cos- tumeering. Dus 2en Paaschdag belooft weer een avond te worden van fijne humor. Tot slot van dien avond zal er een „geani meerd samenzijn" gegeven worden onder- leiding van den heer Evert Castelein. Mogen velen 2en Paaschdag de Stadsge hoorzaal weer vullen en.... zij zullen er geen spijt van hebben. ONTWIKKELINGSAVOND R.K. WERKLOOZEN Woensdag 12 April, des avonds te 8 uur, wordt in het Bondsgebouw, Steenschuur, ter sluiting van het winterseizoen, de laatste ontwikkelingsavond gehouden. Vertrouwd wordt, dat velen op dien avond aanwezig zullen zijn. ZOU HET WAAR ZIJN? Eenige malen hebben wij gewezen op de financieele moeilijkheden waarmede wij bij onze propaganda voor de a.s. Staten verkiezingen te kampen hebben En we hebben dringend verzocht ons te helpen ook die zwarigheid te overwinnen. Nu werd ons verzekerd, dat er velen zijn die van ongeduld trappelen om ons hun bijdrage toe te zenden, maar dat zij niet weten op welk gironummer zij deze moeten storten. Voor deze, onze schuld, bieden wij onze verontschuldiging aan en we haasten ons mede te deelen, dat stortingen kunnen ge schieden op postrekening 110053 ten name van mrs. Bolsius en Donders. We hopen, dat de stroom nu rijkelijk zal gaan vloeien. Hierbij nog een oproep aan onze Propagandisten! Allen worden Dinsdagavond 11 April a.s. te 8.15 uur verwacht in het Sint Anto- nius Clubhuis aan de Mare. Zulks vcor de verspreiding van het twee de strooibiljet. De verdere mededeelingen zullen op die bijeenkomst worden gedaan. Bestuur. Dr. Schaepman. DE A.S. GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN. Voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen is door de S.D.A.P. de volgende candida- tenlijst opgemaakt: 1. Mr. D. A. van Eek; 2. J. J. van Stra len; 3 .T. Groeneveld; 4. C. P. Braggaar-De Does; 4. M. G. Verweij; 6. J. C. de Cler- De Bruin; 7. A. J Jongeleen 8. P. L. Hes- sing; 9. J. H. Schüller; 10. C. Snel; 11. C. Koole; 12. A. Carton; 13. H. Oostveen; 14. S. Mok; 15. C. J. Pina; 16. C. Baart; 17. P. de Kruis; 18. K. Webbers; 19. N. Spie renburg; 20. W. Menger Jr. Van de thans zittende raadsleden zijn dus niet opnieuw candidaat gesteld de hee- ren J. J. Vallentgoed en M. Dubbeldeman. (De eerstgenoemde wegens zijn leeftijd). De candidatenlijst der Christelijk Dem. Unie ziet er ,als volgt uit: 1. J. Ncppe; 2. C. J. v. d. Wilk; 3. J. Fla- man; 4. W. Nijenhuis; 5. M. J. de Nie; 6. J. C. Wels; 7. L. Pret. TACHTIG MANNEN OP RETRAITE. Het Comité voor R. K. Werkloozen heeft een prachtig initiatief genomen, waarvan de eerste opzet schitterend is geslaagd. Eind April zullen niet minder dan tach tig werkloozen uit Leiden in Noordwijker- hout op retraite gaan. Geestelijke herbewa- penning bij uitstek! Dat zullen een paar gouden dagen worden voor diegenen onder ons, die ondanks het drukke leven steeds werkloos moeten blijven toezien, en als maar hun vragende hand moeten ophouden, om hun noodzakelijk levensonderhoud voor zich en hun gezin te ontvangen. Maar daar bij is toch het ergste, dat bij hen het ziele- leven ten prooi valt aan een afschuwelijke moedeloosheid. Je moet vijf, zes jaar en nog langer steeds maar hooren op je vrien delijk verzoek om werk: „Neen mijnheer, bp het oogenblik niet, maar ik zal uw naam noteeren, komt u maar eens terug". Voor henzelf, voor hun vrouw en kinderen is het hard noodig dat ze een flinke duw krij gen, om met moed vervuld te blijven. Een zorg voor werkloozen, welke daarvoor wordt ingesteld is een daad, welke niet ge noeg te waardeeren en te ondersteunen is. Maar die zorg kost een boel geld, ondanks de welwillendheid van de directie van het retraitehuis. Deze prachtige opzet, deze unieke actie voor 80 mannen, die zich reeds hebben opgegeven moet ten einde slagen. Hoewel er veel gevraagd wordt, weet ik zeker, dat er vele katholieken in Leiden zijn, die mee willen betalen aan de nood zakelijke onkosten, die wel een paar hon derd gulden beloopen. Helpt hel comité in zijn prachtig initiatief. U kunt geld storten of geven aan de volgende personen: Kapelaan F. Bernefeld te Oegstgeest, Giro No. 87151. G. Bergers, Doezastraat 23, Giro No. 192089. Kap. F. Lohman, Lorentzkade 16, Giro No. 305603. HOOGHEEMRAADSCHAP RIJNLAND De jaarlijksche verkiezingen Donderdag heeft de verkiezing plaats ge had van vier hoofdingelanden en van drie hoofdingelanden plaatsvervangers voor het hoogheemraadschap Rijnland. In het zevende district werd in de vaca ture ontstaan door het bedanken van den heer L. Kranenburg als hoofdingeland ge kozen de heer Joh. v. Reeuwijk Nzn. te Ab- benes. In het achtste district zijn herkozen als hoofdingeland: de heeren P. J. Heemskerk te Rijpwetering en J. A. Bernard te Noordwijk als hoofding.-plaatsverv. In het negende district is gekozen als hoofdingeland de heer W. J. Rijlaarsdam te Nieuwveen en is voor hoofdingeland-plaats- verv. een herstemming noodig tusschen M. Keyzer te Alphen a. d. Rijn C. Verduyn Czn. te Alphen a. d. Rijn (Aarlanderveen). De herstemming is bepaald op 20 April. In het dertiende district is gekozen als hoofdingeland de heer W. M. v. d. Salm te Zoeterwoude en A. B. Verkley te Leider dorp als hoofdingeland plaatsvervanger. MILITARÏA Bij beschikking van den Minister van Defensie is de adjudant onderofficier in structeur W. de Jong van II 20 R.J. op diens verzoek overgeplaatst bij I 4 R.l. De sergeanten cap. Stroebei P. J. D., v. d. Horst K. A„ Peters H., en Verhoeff P. A. van het 4 Regiment Infanterie zijn met ingang van 6 April 1939 overgeplaatst resp. bij I R.I., 9 R.I., en 19 R.l. terwijl de sergs.-cap. de Smit C. en Oldenburg IJ. van het Regiment Grenadiers op dien da tum zijn overgeplaatst bij het 4 Regiment Infanterie resp. bij het II en I Bataljon. De sergs.-cap. Moleveld A. en Kuyven- hoven J. van 4 R.l. zijn op gelijken datum overgeplaatst resp. bij 22 R.I. en R. Gr. De 2 Luitenant Glaser J. C. is met ingang van 7 April overgeplaatst van I 4 R.l. naar II 4 R.l. te Weert. Meisjescongregatie O. L. Vr. Hemelvaart en St. Jozef. Morgenochtend algemeene H. Communie voor de beide afdeelingen van de meisjes congregatie. Nu deze algemeene H. Com munie samenvalt met het Hoogfeest van Paschen, verwachten we zeker alle leden, zonder uitzondering. Aanvang precies kwam vóór zeven. Za lig Paschen! Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 7316. Firma J. Koele- man Czn. Ter Aar, Langeraar, Smidskade C 59. Export, grossier en comm. in versche en verduurzaamde groenten en fruit; zou- terij en inleggerij. Volmacht verleend aan: C. J. J. Koeleman, Ter Aar. 7037. The General Intermediary Office. Voorschoten, Burg. Treubstraat 27. Make laardij in assuranties en vaste goederen. De zaak is verplaatst naar: 'sGravenhage, Roelofstraat 47. 7014. W. H. A. Beugelsdijk. Leiden, Roo- denburgerstraat 4, bouwbedrijf. Wijz. uit- geoef. bedr.: bouwbedrijf vervalt; thans: timmerman en aannemer. 3936. F. Lepelaar. Leiden, Breestraat 153. Technisch bureau en handel in ornamenten en aanverwante artitkelen. Wijz. handelsn. in: P. Lepelaar, 't Electrohuis. Het filiaal: Haven 34, is thans ondergebracht bij de zaak Breestraat 153. 3699. J. Spruyt. Leiden, Lage Rijndijk 65. Brood- en banketbakkerij. Óverl. E.: J. Spruyt, d.d. 29 Maart 1939. Wijz. handelsn. in: Wed. J. Spruyt. N. E.: Wed. N. Spruyt— van Varick, Leiden. 1060. H. B. van Dijk, Leiden, Apothekers- dijk 21. Handel in oudheden. Overl. E.: H. Z. van Dijk, Leiden, d.d. 31 Maart 1939. Wijz. handelsn. in: Firma H. B. van Dijk. N E.: Mej. B. C. A. van Dijk, Leiden. In bewaring is gesteld de zwerver J. de M., die gisteravond iemand met een mes heeft gedreigd. De 13-jarige C. de R. uit de Genestet- straat is vanmorgen op de Haarlemmer straat door een auto aangereden toen hij met zijn transportfiets in aanraking kwam met een geparkeerd staande driewielige transportfiets. De jongen liep een rechter knie-fractuur op en werd door den EHD. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Bioscopen* ROSALIE. Rex. Het streven van het Theater Rex om met de Paaschdagen een vroolijk maar ook een goed program te geven, kunnen wij ten volle als geslaagd noemen. De hoofdfilm van deze week is de Ame- rikaansche film „Rosalie", een film met geest en gratie, melodie en vroolijkheid, vervaardigd door den bekwamen regisseur W. S. van Dijke. Deze film brengt het verhaal van een jongen cadet aan een der militaire oplei dingsscholen in Amerika (Eleanor Po well) die kennis maakt met een kostschool meisje (Nelson Eddy), die later echter de prinses blijkt te zijn. Haar vader is koning van het vorstendom Romanza, maar de koningin is er de baas! Er ontspint zich dan een liefdesverhaal, dat plotseling wordt afgebroken als de prinses terug moet naar haar land, om met een prins te huwen, bevel der koningin! Natuurlijk gaat het toch niet door, anders zou het liefdes verhaal geen zin hebben. De voornaamste bezigheid van den jon gen cadet schijnt echter zingen te zijn, ter wijl de prinses een uitstekende danseres is, hetgeen door beiden zoovele malen gede monstreerd wordt, dat het dreigt verve lend te worden. Gelukkig zijn er nog an dere personen, die de film in een andere richting stuwen; allereerst de „Koning", wiens buiksprekerij zijn eenige eristige be zigheid schijnt te zijn. Frank Morgan ver tolkt deze rol op buitengewone wijze. Ook Ray Bolger brengt er de noodige vroolijk heid in en verder is het geheel rijkelijk opgesierd met grandioze balletten, zoodat de zeven kwartier lange film de moeite van een bezoek ten volle loont. Het programma voor de pauze wordt in gezet met eenige mooie muzikale aspira ties, aangevuld met een goed verzorgd journaal, waarna de dolle geschiedenis van „Kwaad tot erger" wordt vertoond, waar in de twee overbekende vroolijke grap penmakers Stan Laurel en Oliver Hardy in een aaneenschakeling van dolle geval len, zooals alleen zij deze zoo meesterlijk kunnen weergeven ons doen schudden van het lachen. Een vroolijk programma, dat het met de feestdagen wel z-al doen. Luxor. Gemeentel. Aankondigingen DISTRIBUTIE VLEESCH IN BLIK. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter kennis van belanghebbenden, dat met ingang van heden, tegen afgifte van de daarvoor uitgereikte bons, varkens- vleesch, gemengd rund- en varkensvleesch en gemengd runder- en varkensgehakt voor de daarvoor in aanmerking komende onder steunden, beschikbaar wordt gesteld tegen den prijs van 36 ct. per blik. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. OPHALEN HUISVUIL. In verband met de Paaschdagen zal het ophalen van huisvuil uit die perceel en, welke gewoonlijk op Maandag worden be diend, nu plaats hebben op Woensdag d.a.v. Bewoners van die perceelen wordt der halve verzocht Dinsdag geen emmens aan de straat te doen plaatsen. Directeur Gem. Reiniging. AGENDA DE AVONTUREN VAN MARCO POLO. Twee groote hoofdfilms van groote ver scheidenheid biedp-n ccr,0e7 <?tnf voor een LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van: Zaterdag 8 tot en met Zondag 9 April a.s. (Ie Paaschdag) waargenomen door de apo theken: du Croix, Rapenburg 9, tel. 807 en Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 1060; De Zondagsdienst der doktoren te Oegst geest wordt beide Paaschdagen waargeno men door dr. Leemhuis, tel. 2030. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt op Zondag 1ste Paaschdag waar genomen door de dokters: de Bruijne, v. d Meer, Teeuwen en Verbrugge. Maandag (2de Paaschdag) nemen waarde dokters Bertel, Hartman en v. Leeuwen. Maandag 10 April (2e Paaschdag) tot en met Vrijdag 14 April: J. E. H. ten Dijk, met Vrijdag waargenomendoor de apothe ken: J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85 en M. Boekwijt, Breestraat 74, tel. 552. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek Wilhelminapark 8, tel. 274. Daar waar een enorme sorteering 'zcm verschillend fabrikaat U !en dienste staat, hebt U het meeste kans van volledig naar genoegen te slagen 1 DAAROM NAAR s C. F. MEERPOEL's KWALI i S-WAAIMACHIHÜHANDEL AlléénBreestraat 171 uitstekend programma in de Paaschweek. De film na de pauze 'bevat een zeer spe cifiek gegeven, heel anders dan men aan vankelijk van deze film zou denken. In „De Avonturen van Marco Polo" speelt Gary Cooper de rol van'den eersten han delsreiziger ter wereld, die op bevel van zijn vader van Venetië naar China trok om han delsbetrekkingen met de Ohineezen aan te knoopen. Het eerste geschiedt prompt hoe wel de reis niet zonder moeilij kheden is, maar van het tweede zien we niets, omdat Marco Polo zijn verblijf in China weet te benutten om het hart te veroveren van de dochter van China's grooten keizer Kublai Khan en diens tegenstander Ahmed, die later ook concurrent van Marco Polo in de liefde It, onschadelijk te maken. De filr. vol romantiek en vol avon turen, zoodat zij van begin tot einde weet te boeien en de toeschouwers in spanning houdt omtrent den afloop. Gary Cooper speelt zijn rol voortreffe lijk. Hij is de jonge zelfbewuste athleet, die over een welgevormde gestalte beschikt en zelfbewust afgaat op het doel, dat het hem voor oogen staat, ook al zou het prac- tisch gesproken onbereikbaar zijn. De wijze b.v. waarop hij onmiddellijk na aan komst aan het Chineesche hof connecties weet aan te knoopen met de dochter des keizers zou ieder ander als vermetel in dringer den kop gekost hebben. Marco Polo slaat er zich doorheen en in de sfeer van exotische romantiek, van strijd, van list en geweld, praal en pracht, geestige momenten en spannende gevechten ontrolt zich een verhaal, dat tot de beste van den laatsten tijd gerekend kan worden. Naast Marco Polo staat als krachtfiguur Basil Rathbone, die als Ahmed, raadsman van keizer Kublai Khan, maar tevens als zijn belager een uitstekend figuur is en van wiens spel een bewonderenswaardige sug gestie uitgaat. Joe Brown speelt in de tweede film „de Krachtpatser" de hoofdrol. Joe Brown be hoeven we onzen lezers niet voor te stel len. Joe's mond is groot genoeg, dat hij dit zelf al gedaan heeft. Hij is hier de kinder vriend Hugo Kipp, die een lot uit de loterij trekt en voor het geld gaat studeeren. Zoo komt hij op het rugby-veld terecht, waar hij alleen maar wordt uitgelachen. Doch de professor, waar hij in huis is, hoopt een middel te vinden om de kracht van een mensch te verdubbelen. Hij gebruikt daar bij Joe als proefkonijn. Deze wordt nu een formidabele krachtpatser, die plotseling uitblinkt op het rugbyveld en zelfs een worstelwedstrijd aanvaardt tegen den sterksten man in Amerika. Doch het serum, dat de professor hem inspoot, houdt tijdens de worsteling op te werkenMen kan zich voorstellen, hoe Joe zich door deze perikelen heenslaat. Hij krijgt tenslott-

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2