OMGEVING RIJNSTREEK VRIJDAG 7 APRIL 1939 DE LEIOSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 KATWIJK K. R. B. Gisteren hield de Katw. Reddingsbrigade haar jaarvergadering in een der zalen van Hotel „de Zwaan". De voorzitter dr. L. Hueting sprak een ope ningswoord. Spr. deelde tegelijk mede dat op 26 April a.s. de K.R.B. een propagan- davergadering zou geven met een lezing over „reddend zwemmen". Mevr. Boot Montagne deed verslag als secretaresse over 1938. Uit dit verslag memoreeren we dat 29 leden voor het aanvangsdiploma E.H.B.O. slaagden. 7 leden slaagden voor het eindexamen. De heer B. Vis deed als penningmeester financieel verslag. De in komsten waren 1905.97, de uitgaven 1893.38. Batig saldo f 9.59. Bij monde van den heer A. Parlevliet werd een gun stig verslag uitgebracht. De penningmees ter werd gedechargeerd. De heeren Nic. Schuitemaker en J. de Geus zullen in 1939 als controle-commissie fungeeren. De aftredende bestuursleden dr. L. Hue ting en B. Parlevliet werden herkozen. Een voorstel van den heer C. Jonker om een hulppost te plaatsen aan het Zuider- strand werd aangenomen. Een linnen tent hiervoor benoodigd, werd geschonken door den heer Hermsen. Deze werd dank baar aanvaard. De contributie werd ge bracht van 1.50 op 2.—. Groote ge zinnen waarin meerdere lid zijn, krijgen reductie. In 1938 werden 48 nieuwe leden ingeschreven. De verreniging telt thans 150 leden. De oprichting der „Soort-cen trale" kwam ter sprake. De K.R.B. staat sympathiek tegenover deze instelling. In de oprichtingskosten zal de K.R.B. 5. bijdragen. Na rondvraag sluiting. KATWIJK AAN DEN RUN Benoeming De heer C. v. d. Zwart tijdelijk agent van politie alhier is met in gang van 8 April benoemd tot agent van politie te Winterswijk (G). L1SSE R.I.V.B. In café-restaurant „De Nach tegaal" vergaderde de Reizigers- en In- koopersvereeniging in het Bloembollenbe- drijf, onder voorzitterschap van den heer H. Hoogervorst uit Hillegom. In zijn ope ningswoord we^s spreker er op dat in de voorvergadering de stichting van het pen sioenfonds voor de bloembollenstreek is op gericht. De notulen werden gelezen door den secretaris, den heer Oudshoorn. Behandeld werden thans de statuten en reglement der stichting Pensioenfonds. De heer Singers feliciteerde de R.I.V.I.B. met de stichting van dit pensioenfonds. Het pensioenfonds wordt gesloten met de Na tionale en de Mij. de Nederlanden van 1845, De leeftijd van toetreding tot dit fonds is be paald op een leeftijd van 20 tot 50 jaar. Het minimum salaris van de verzekerden werd bepaald op 100 per maand. Het gaat in per 1 Juli 1939 en vervolgens per 1 Januari van elk jaar. Voor de weduwen of wezen of bij het ontbreken van deze aan de erf genamen, wordt bij overlijden uitgekeerd 1500, indien dit voo» den pensioengerech tigden leeftijd is en 500 indien dit overlij den plaats vindt na den pensioengerechtig den leeftijd. Om het pensioenfonds in wer king te brengen moeten er 100 personen zijn aangesloten. Voorde verzekerden wordt een ouderdomspensioen toegekend van 400. In het bestuur nemen zitting 4 werk gevers en 4 werknemers, die de stichting besturen. Het is een organisatie van de werkgevers. Uit de besprekingen kwamen veel vragen naar voren. De expert lichtte toe dat hij verwachtte, dat alle patroons zouden toe treden tot deze stichting en dat de aan sluiting algemeen zal worden. De eigen be taalde premie kan steeds worden terugbe-, taald voor 100 pet. Het bestuur der stichting wordt gevormd door de heeren werkgevers: T. van Wave- ren, S. Verdegaal, J. Bijvoet en een vaca- stuur der R.I.V.I.B. voor de oprichting van der Laan. L. H. Sijpensteijn, H. van Teij- lingen en H. Hoogervorst. De heer Braun bracht dank aan het be stuur der R.I.V.I.B. voar de oprichting van het pensioenfonds. Hierna sluiting. Aanbesteding. Burg. en Weth. dezer gemeente hebben aanbesteed het herbe- straten van een gedeelte Kanaalstraat, n.l. vanaf de Broekweg tot aan de Gladiolen- straat, alsmede het herbestraten van een gedeelte van den Broekweg. Hiervoor hebben ingeschreven de fa. A. Schoorl te Haarlem voor 3279.—, de Gebr. Schouls uit Leiderdorp voor 2S80.en L. Vis- scher te Lisse voor 2873. Het werk is gegund aan de Gebr. Schouls te Leiderdorp. Geboren: Johannes Josephus z. van H. Veltman en G. Does Theodora Eli sabeth d. van J. van Blitterswijk en H. Stoker Bastiana Willempje d. van B. Dubbeldam en W. Advokaat. Ondertrouwd: Franciscus Hoger- vorst 25 jy. te Anna Pauwlona en Johanna Maria Jelierse 22 j. Kors van der Wolf 28 j. en Jozina Neeltje Dekkers 25 j. Getrouwd: R. Britting te Rotterdam en J. van Gulik A. N. Janssen en C. van der Horst. Overleden: Johannes van Zwet 72 j., echtg. van C. H. P. Kokxhoorn Al- bertus Marseille 68 j., echtg. van M. C. van dei' Zaal. Gevestigd: P. van Roon en gezin uit Haarlemmermeer E. Boxma geb. Lijn uit Utrecht J. F. van Mol uit Ursem. Vertrokken: A. J. Verhoef en ge zin naar Zoeterwoude H. M. J. Brans naar Haarlem J. H. de Jong naar Sas- senheim G. Tichelaar en gezin naar Zeist W. Th. C. Broekhof naar Noord- wijkerhout E. van Blitterswijk naar Haarlemmermeer. LEIDSCHENDAM Gemeenteraad. Vrijdag 14 April a.s. des namiddags te 4 uur komt de raad der gtmeente Leidschendam in openbare ver gadering bijeen. De agenda vermeld o.m.: Voorstel tot uitkeering van waarborgsommen aan net Hoogheemraadschap van Delfland voor de naleving van voorwaarden verbonden aan een vergunning. Voorstel tot verkoop van grond aan den Veurschenstraatweg ten be hoeve van wegvorbetering. Voorstel tot het verleenen van voorschotten aan de besturen der bijzondere scholen voor lager lager onderwijs. Wijziging van de gemeen- tebegrooting 1938 en 1939. Voorstel tot vaststelling van hst uitbreidingsplan en een schadevergoedingsverordening. Voor stel tot vaststelling van een gemeenschap pelijke regeling voor den schoolartsen- dienst. Voorstel inkake den bouw van een nieuw raadhuis. Uitbreidingsplan. In de vergadering van 14 December 1938 werden vastgesteld: a. het ontwerpplan van uitbreiding in on derdeden voor Leidschendam; b. het ont werpplan van uitbreiding in onderdeeien voor den „Kern Stompwijk" en c. het ontwerpplan van uitbreiding in hoofd zaak. B, en W. deelen mede, dat de stuk ken ter inzage hebben gelegen en dat door een 16-tal belanghebbenden tegen voor noemde ontwerpen bezwaren werden inge bracht, waarvan 2 in hun bezwaren niet- ontvankelijk behooren te worden vertelaard Vermits de woningwet geen voldoende waaroorgen inhoudt ter verzekering van de belangen der eigenaren, wier gronden betrokken zijn bij de vaststelling ui wijzi ging van een rooilijn, een bouwverbod of een uitbreidingsplan, achten B. en W. het, hoewel de gemeente ten deze tot geen en kele voorziening verplicht is, op gronden van billijkheid noodig, dat bedoelde belan gen zooveel mogelijk veilig gesteld worden en wel door vaststelling eener schadever- gcedingsverordenïng en zij stellen derhal ve den raad voor: le met betrekking tot de ingekome-> /aren te besluiten, zoo als in het concept-besluit is aangegeven, 2. de stukken genoemd onder a.b. en c. de- ^nitief v--+ te steil: n en 3. vast te stel len, conform de concept-verordening, houdend; algemeens regeling ter bescher ming van de bstengen van derden in ver band met het vaststellen van rooilijnen, fcverboden en uitbreif'^-ntennen. Groentenveiling. De groentenVeiling Veur en Omstreken zal ook op Maandag 10 April a.s. 2en Paaschdag des morgens om 9.30 uur veiling houden. Propaganda-vergad .ring. In het R. K. Verenigingsgebouw aan de Damlaan zal op Woensdag 12 April a.s. des avonds te 7.30 uur door ae R. K. Staatspartij een z.g. streeköij'cenkomst worden gehouden, welke bedoeld is -ls propagarkia-vergade- rinig voor de a.s. verkiezing van de Prov. Staten. Deze vergadering is mecle be doeld voor de afdeelingen Voorburg, Ha- zerswoude, Nootdorp, Stompwijk en Zce- termeer. Sprekers cp dien avond zullen zijn onze 3 lijsttrekkers de heeren Deerenberg, van der Weijden en Heerkens. De entree is vrij. Luchtbescherming. Door het hoofd van de luchtbescherming is heden wederom de gelegenheid opengesteld zich op te geven voor deelname aan de luchtbeschermings cursussen. Het ligt in de bedoeling ook voor de dames enkele giascursussen te organi- seeren, zoodat deze zich eveneens gelieven op te geven. Inlichtingen bij de heeren P. v. d. Berge, Veurschestraatweg 31, G. de Regt, Veurschestraatweg 19 en C. Veriaan, Veenestraat 63. NOOTDORP Verbetering Veen weg. Zooals eerst in ons verslag van de laatste raadsvergade ring vermeld stond, zou het door den Pol der uit te voeren werk der verbetering van den Vtenweg eenigen tijd, wellicht tot volgend jaar, uitgesteld worden. Wij ver nemen thans, dat voor de plannen van den Polder nu de medewerking van alle instan ties verkregen is, zoodat de openbare aan besteding van dit werk zal plaats vinden op 25 April a.s De in verband met deze verbetering staande verkabelingsplannen, waartoe de gemeenteraad besloot, zijn door Gedepu teerde Staten goedgekeurd. Deze verka- beling zal ongeveer 20 April a.s. aanvan gen. Werkloosheid. Bij het agentschap der arbeidsbemiddeling alhier stonden 34 werkloozen ingeschreven, waarvan 15 steun genoten en 5 in werkverschaffing ge plaatst zijn. OEGSTGEEST Gemeenteraadsverkiezing. Gisteravond is opgericht een kiescomité, bestaande uit verschillende groepen waarvan alle perso nen lid zijn der R.-K. Staatspartij en dat geheel is opgericht volgens de bepalingen van de reglementen der R -K. Staatspartij en o.m. ten doel heeft de thans zittende raadsleden de heeren J. Smit en J v. d. Post op een verkiesbare plaats te bren gen. Tot voorzitter van 't kiescomité werd benoemd de heer F. M. Blonk, tot secreta ris. de heer W. de Boer De propaganda zal geheel op organisatorische wij e wor den gevoerd. Als leden van 't kiescomité tieden op de heeren G. Lubbe Thz., P. J. v d. Meer, J. J. Nijssem W. Vollebregt, L. W. Nou wens, P. de G_oot, G. den Dubbel den en J. G. Juffenrans. RIJNSBURG 3de BOUWPLAN „SPINOZA" DOOR DEN RAAD AANVAARD. In de gisteravond gehcuden raadsver gadering is in de vacature van den heer C. van Duyn (Chr. Arb. partij) beëedigd de heer G. van Egmond. Tot onderwijze res der Openbare Lagere school werd be noemd m-sj. G. J. Vrieze. De ontruimingstermijn van 20 der 69 on bewoonbaar verklaarde woningen werd tot 1 Sept. verlengd. In overleg met den Inspecteur der Volksgezondheid is voor twee woningen vergunning verleend deze te doen opknappen. De voorzitter zegde toe, dat alles zal worden gedaan om een snelle ontruiming te bevorderen. Aan de orde kwam voorts het verzoek van de woningbouwvereeniging „Spinoza" om een voorschot van f 133.275 (waaron der 108 075 bouwkosten) voor het stich ten van 42 woningen van haar derde bouwplan. De heer Van der Gugten zeide geen be hoefte te hebben aan het voorlezen der toslichting. Dr. Jonker stelde hier wel prijs op. De loco-burgemeoster, wethouder Van der Vijver, deelde na lezing dezer stukken het resultaat mede van het onderzoek, dat B. en W. hadden ingesteld naar de 86 ge gadigden voor een woning, die de woning bouwvereeniging had opgegeven. Het rapport luidde, dat er 8 woonden in een nieuwe woning, 31 in een goede, 7 iu een tamelijke, 8 in een oude, 3 in een slechte. Voorts dat 6 gegadigden niet in Rynsburg woonachtig waren, 21 verloofde jongelieden bij ouders inwoonden, 1 niet- verloofde jongeman eveneens bij ouders en 3 in gezinnen samenwonend op boven woningen. De voorz. wees er voorts op, dat men den termijn der onbewoonbaar verklaring niet kon blijven verlengen en deelde me de, dat ook de Inspecteur der Volksge zondheid spoedige ontruiming gewenscht achtte. Aangezien de Inspecteur reeds de voorwaarde van het Rijk wilde stellen cm de woningen in de eerste plaats voor be woners van onbewoonbaar verklaarde wo ningen te bestemmen, vonden B. en W zulk een voorwaarde van de zijde van den Raad overbodig. B. en W. bleken geen bezwaren tegen den bouw te hebben, zij stelden aan den Raad voor het gevraagde voorschot te verleenen. Discussies hadden' niet plaats. Alleen de heer Knijf vroeg of geen goedkoopere bouw mogelijk was en doelde daarbij te vens op gemeentewoningen. De voorzitter antwoordde, dat gemeen tewoningen geen aanbeveling verdienden. De exploitatie van de bestaande gemeende- woningen bleek in dit opzicht een waar schuwend voorbeeld te zijn. Spr. stond so- lieden bouw voor. dan zal ook het onder houd niet tegenvallen. Hij ontraadde het bouwen van. een primitiever type met het ook cp de eischen, welke men na verloop van tijd aan arbeiderswoningen zal gaan stellen. De heer Zandbergen dankte B. en W. voor het gunstige praeadvies. De huurach terstand van slechts 22.02 illustreert wel 'de groote mate van huurzekerheid. Goedkoopere woningen zjjn niet gemak kelijk te bouwen alreeds door de vaste lasten. Het risico voor Rijk en Gemeente dient voorts tot een minimum beperkt te blijven. Er moeten na verloop van tijd geen nieuwe voorschotten voor opknap pen ncodig zijn Spr. vroeg zich af of voor het voorgaan van niet-lsden( onbew.verkl. woningeri de statuten der vereeniging niet gewijzigd zouden moeten worden. Met algemeens stemmen werd besloten het gevrcagde voorschot te verleenen. De voorzitter complimenteerde de ver- eeniging met het genomen raadsbesluit en prees het voorbeeldige financieele beheer. Hij hoopte, dat dit ook met het vergre-ote complex zoo mocht voortgaan. De heer Zandbergen beantwoordde den voorzitter en dankte voor het vertrouwen in de vereen iging gesteld. De voorzitter ontraadde het verzoek om een bijdrage in dc huur voor bewoners uit onbew. verklaarde woningen tce te staan. De gemeente kan geen nieuwe verplich tingen aangaan. Aldus werd z. h. s. beslo ten.' De onteigening van de noodige bouw era"*3 wmte op voorstel van B. en W uil- gesteld om eerst te trachten met de eige naars tot een accoord te komen, waartoe het Gemeentebestuur bemiddeling zaï ver lenen. De weg tot onteigening staat dan altiid nog open. Dit kan het vcordeel van snellere afwikkeling brengen. Aldus werd besloten z. h. s. SASSENHEIM WAT ER OP DE AFDEELING STEUNVERLFENING OMGAAT? Weet gij wat de heeren van de steunver- leening ten gemeentehuize aan arbeid ver zetten moeten? Buiten de /ele besprekingen met de be trokkenen en de heeren uit den Haag, die dagelijks een groot gedeelte van de mor genuren vragen, heeft deze afdeeling in 1938 behandeld 5120 gevallen van steun - verleering waarvoor werd uitbetaald 49.284.47 is per geval gemiddeld 9.62. De hoogste uitkeering per week was 2.2S5.29 aan 199 gesteunden. Het grootst aantal geseunden per week was 248 aan wie 1.339.28 werd uitbetaald. Dit cijfer zou éenigszins eigenaardig aan doen indien men vergat dat vele steun trekkers slechts een toeslag krijgen op de uitkeering hunner werkloozenkas, waar voor zij hst gansche jaar een uiet-onbelang- rijke contributie betalen, waartegen zij echter het voordeel hebben 1.— en ge durende de eerste 13 weken na hun kas- trekking zelfs f 2.— per week meer te be komen dan diegenen d'e zich niet tegen de nadeelige gevolgen van werkloosheid ver zekerd hebben. In 1938 werden door den controleur 159 rapporten opgemaakt. De steunverleening aan kleine tuinders omvat in onze gemeente 5 tuinders en 1 boer. De distributie van goedkoops levensmid delen vraagt ook veel administratie; ge distribueerd werd: 18197 pakjes margarine, 8731 pakjes vet, 2288 blikken vleesch of gehakt, 14852 K.K. versche groenten en nog kleinere hoeveelheden ge zoutten groenten en gebakken visch. Aan de „spaarregeling" werd door 159 spaarders deelgenomen, waardoor 724 ze gels werden geplakt waarop door de Over heid 25 cent worat toegepast en 1085 zegels met een suppletie van 40 cent. Aan toeslag op he. pelloon werd 1.326.65 betaald. In particuliere werkverschaffing werd 3.188.35 vertoond, het „berucht" ob ject „Lissertocht" vroeg aan loon 701.43. De arbeidsbemiddeling had 2319 muta ties te noteeren, buiten het groote werk van het bijhouden der inschrijvingen. Auto-botsing. Een uit de richting Haarl&m komende luxe-auto (Opel) botste Donderdagmiddag ongeveer half 2 ter hoog te van óe gebouwen der N.V. Gebr. van Zonneveld Philippo op een stilstaande vrachtwagen, waardoor de kleine luxe wagen zwaar beschadigd werd en nagenoeg onder de vrachtwagen kwam. Ook de vrachtauto liep ernstige averij op, doch kon op eigen kracht verder in tegenstelling met de Opzl, welke weggesleept moest wor den. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Politie nam van een en ander goede nota. VOORSCHOTEN „St. Genesius". Maandag, tweeden Paaschdag, geeft de tooneelvereeniging „St Genesius" wederom een uitvoering in het R.K. Vereenigingsgebouw. Opgevoerd zal worden een kluchtspel in twee bedrijven, getiteld „De truc van Jim", van J. Braun. In de pauze zal de trekking plaats hebben van de loterij, daarna gezellig samenzijn onder leiding van de Jazzband „De vroolij- ke boys" van Wassenaar, dus voor de dans- lustigen een goede gelegenheid. Gezien de belangstelling voor dien avond, zijn, be halve bij den heer J. v. d. Bijl, Kerkwerf, ook bij de bestuursleden toegangsbewijzen verkrijgbaar. Kringwedstrijden B. V. L. Bij de te Leiden gehouden kringwedstrijden voor de leden van den bijzonderen vrij willigen landstorm, onder leiding van den plaatse lijk leider J. Zouteriks, reserve le luite nant der infanterie, heeft de afdeeling Voorschoten gewonnen de eerste korps- prijs, bestaande uit een bronzen medaille, beschikbaar gesteld door de Koninklijke Begeer te Voorschoten met 244 pun'.en. Voorwaar een mooi succes! Tevens hebben bii den personeelen wedstrijd de heeren A. Boesveld de le prijs met 50 p., L. Los de 2e pr. met 49 p., H. H. Muggen de 9e pr. met 49 j„ N. J. v. d. Eist de lie pr. met 49 p. p., H. Hooymans de 13e prijs met 49 p., W M. v. d. Burg de 2Se pr. met 47 p. en D de Graaf de 41e prijs met 46 p. behaald. De afdeeling Voorschoten heeft op deze westrijden een zeer goed figuur geslagen. „Gemeentebelang". Voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing is door de kiesver- eeniging Gemeentebelang de vo'gende gros lijst vastgesteld: 1. J. P. v. d. Marei. 2. P. dp Rooy, 3. C. Bins, 4. C. J. Schmitz, 5. W. L. v. d. Ham, 6. Chr. A. C. Nell. Zondagsdienst dokters. Van Zater dagmiddag tot en ïhet Dinsdagmorgen 8.30 uur v.m. wordt de dokteredienst waargeno men door de doktoren: Keegstra en M. v. d. Stoel. VOORHOUT Gemeenteraadsverkiezing. Gisteren avond vond in het open-baar in de groote zaal van het Parochiehuis de loting plaats van de candidiaten die voor de gemeente raadsverkiezing zijn gesteld, ter bepaling van de plaats cp óe groslijst. De loting had het volgende resultaat: 1. P. J. Westerhoven; 2. C. L. M. Prins; 3. N. J. van der Laan; 4. F. M. Angevaare; 5. H. J. Vester; 6. J. A. de Zwart; 7. P. van den Nouland; 8. P. A. van Reisen; 9. J. L. Nijeeen; 10. C. van der Burg; 11. P. L. van der Hulst; 12. J. A. Verdegaal; 13. J. J. Koo- men; 14. H. J. van der Lans; 15. P. L. War merdam; 16. P. J. van der Mejj; 17. L. van Zanten; 18. Ar.dr. de Groot. Hierover zal op Zondag 16 April a.s. wor den gestemd, zoccat dat zij d-e 10 bovenste plaatsen op de definitieve lijst zullen gaan Bezetten. De heer L. van der Geer gaat als raads lid heen. Uit de gisteravond door de R.K. Slaatpartij gehouden candidaatctel- ling is met beslistheid komen vast te staan, dat in elk geval de heer L. van der Geer niet meer in de Vroedschap zal te- rugkeeren. Zijn 63-jarige leeftijd is voor hem, nadat hem de algemeene regel van de R.K. Staatspartij te dienen aanzien be kend werd, aanleiding geworden om een hernieuwde candidaatstelling niet meer te aanvaarden. Ofschoon zijn gezondheid nog uitstekend is en hij een vitaal mensch ge noemd mag worden, heeft hij toch ge meend zijn plaats te moeten ruimen voor een jongere generatie. Was de heer van der Geer een raadslid bij wlen het gemeentebelang steeds voor aan stond, bij voortduring is hij zich ook zijn katholiciteit bewust geweest. Door zijn standvastige houding is hij zeker vaak een steun geweest voor zijn mede-fractie- genooten. Zoo ooit het spreekwoord: „Er is geen spreker, die den zwijger k^n over treffen" bewaarheid is geworden, dan kan dat toch zeker ter eei-e gezegd worden van deze prominente figuur in ons Raadscol- lege. Vandaar dan ook, dat hij door me nigeen verkeerd werd beoordeeld, omdat zijn, van gedegen kennis getuigend woord meer tot uitdrukking kwam in de fractie vergaderingen, dan wel in de openbare raadsvergaderingen. Zijn medeleden zul len hem noode missen. WASSENAAR R. K. D. C. „St Willibrordus". De uitslagen van den borden wedstrijd luiden: lste tiental: F. v. d. MeerTh. Zonneveld 11 J. ZandvlietC. Knijnenburg 11 N. Knijnen-burgP. Zandvliet 20 A. NoordoverJ. Beltekom 20 2de tiental: C. c. Wissen—A. v. Gent 20 H. BrandtW. de Groot 02 ZILK Een verrassing. Aan alle leden van de R. K. Bloemistarbeidcrsvereeniging Leo Xin alhier werd voor de Paasehdagen een flinke hoeveelheid rundvleesch ver strekt. Dat dit zeer welkom is kan men gemakkelijk begrijpen. Bouwen. Voor rekening van den heer R. de Groot wovdt in de Kleine Zilk een woonhuis met bollenschuur gebouwd. Ook aan den Zilkerduinweg zullen wederom een tweetal woningen gebouwd worden voor de heeren van R. en Blom. ALPHEN AAN DEN RIJN Gunning. Het restaureeren van de R. K. Pastorie en het aanbouwen van een gebouwtje voor de verwarming bij de pa rochiekerk is gegund aan Deerenberg en Gtbrs. J. en P. van Wijk, aannemers voor de somma van 16.375. BODEGRAVEN Geboren: Jan z. v. W. van Briemen er. C. E. Verduijn. Cornelis Jonker z. v. A Scheer en W. van Baren. Cornelia d v. B. Burger en D. Nieremei.ier. Overleden: Maria Agnes van dei- Poel 1 j. (Leiden). Hendrik van Schaik 86 j. Gehuwd: F. Th. Stolwijk 28 j. en A. J. van Dieijen 23 j. Gevestigd: G. Wijlhuizen en gezin, directeur P. T. T, Prins Hendriksthaat 16, van Beverwijk. A. Oomen, veeh.knecht, Nieuwstraat 68, van Tuil en 't Waal. G Zwart, kappersbediende, WPhelminastr. 60 v. Heerenveen P. Stapper en gezin, kaaspakhuisknecht, Kerkstraat 150, v. Zwammerdam. M. van Vliet, kaaspak huisknecht, Kerkstr. 130, van Zwammer dam. Vertrokken: A. E. Elings, echtgen. van J. van Roekei, zn b., naar Amsterdam, Admiralengracht 2241. J. Voorsluijs, fa brieksarbeider, n. Ter Aar B63. Wed. G. van TrichtDuito, z. b., n. Zwammerdam C85. W. Tjoelker, melkventer, naar Maarssen, Achterstraatweg 17. G. de Kruijf en gezin, grondwerker, naar Woer den, Burg. Schalijstr. 12. DE MEIJE Coöp. Boerenleenbank. In hotel „De Halve Maan" werd de algemeene jaarver gadering gehouden, waarvoor de opkomst maar matig was. Door den vcorz., den heer Anlh. den Bruinen werd de vergadering geopend met een woord van welkom, waar in hij vervolgens wees op het tot stand komen van het nieuv/e bankgebouw. Hij hoopte, dat in de komende jaren eenige op leving in het leven zal komen en >dat al len met opgewektheid het verdere leven tegemoet mogen gaan en dat Gods zegen steeds op de bank moge rusten. Door dc secretaresse, mej. L. Korse, werden de notulen der vorige algemeene vergadering voorgelezen en voor de keurige redactie onder dankzegging goedgekeurd. Een uit gebreid verslag werd door den heer den Bruinen gegeven van de centrale verga dering te Utrecht en 18 Mei 1938. Als af gevaardigden voor de eerstvolgende centr. vergadering werden gekozen de heeren A. den Bruinen en N. Verhoef Dzn., Door dc kassier, mej. Korse werd een financieel verslag over 1C38 gegeven. Heiruit blijkt, dat de financieele toe stand van de benk nog zeer goed is. Alvo rens zij dit verslag wilde beëindigen sprak zij een persoonlijk woordje tot het bestuur, ja feitelijk tot alle leden. Tevens namens haar moedar dankte zij allen voor alles wat zii na haar vaders dood gedaan had den. Zij hoopte, dat 't voorbeeld van haar vader, die de boerenleenbank heeft ge sticht en groot gemaakt bacr tot steun zal strekken cm zich geheel ts kunnen geven aan het kassierschap van de bank. Een welverdiend applaus, vergezeld van een welgekozen dankwoord was hier zeker op zijn plaats. De rekening en balans werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. De finan cieele commissie tot nrzien der rekening en balars 1939 werd samengesteld uit de heeren M. J. Vergeer, F. Eckker en P. Stolwijk. Punt zes der agenda was de verkiezing. Met algemeene stemmen wer.'en her'-ozen de hoeren H. van Aoeldoorn, E. van Zoest, S ds Jong en B. Kemp. Voor de rondvraag was geen animo, zoo dat de vergadering op de gebruikelijke wijze werd gesteten.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9