RIJNSTREEK Wilt U iets weten? BIOSCOPEN TE LEIDEN r DINSDAG 4 APRIL 1939 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 ALPHEN AAN DEN RIJN PAROCHIEELE PASSIE-AVOND. Een avond van schoonheid en ontroering;. Vertrokken: Catharina E. Swaanen- burg, huishoudster, Paradijslaan, naar 's-Gravenhage, J. Israëllaan 26 Jan Ra demaker, veehoudersknecht, Westkanaal- weg 10, naar Zwammerdam, Lagenburg B 12. heer A. B. Verkleij, tevens 40 jaren onaf gebroken in het bestuur zitting heeft gehad, kan slechts de feeststemming verhoogen. Een gelukwensch aan hem en zijn mede oprichters (waarvan nog eenigen in leven) en aan het bestuur, is zeker op zijn plaats. KOUDEKERK Lagewaardsclie en Bruimadesche polder. In Hotel de Bruin'werd gisterenavond een vergadering gehouden voor stemge rechtigde ingelanden van den Lagewaard- schen en Bruimadeschen Polder. De reke ning dienstjaar 1938, welke door de daar toe benoemde commissie was nagezien en in orde bevonden, werd goedgekeurd en vastgesteld op ƒ3198.43 aan inkomsten en 2337.78 aan uitgaven, alzoo een batig sal do van 860.65. De begrooting werd vastge steld voor 1939 in ontvang en uitgaaf op ƒ3199.83, bij een omslag van 5 per Ii.A. en 3 voor het polderdeel Bruimade en 0.50 voor onderhoud van de Batelaan. Tot het nazien der rekening van het volgend jaar werden benoemd de heeren W. Dorre- paal Gzn., A. Peters en G. Klever. Tot pol dermeester ter voorziening in de vacature wegens de benoeming van den heer M. Maat tot voorzitter, werd met 49 stem men gekozen de heer P. Kok, terwijl 30 stemmen waren uitgebracht op den heer G. de Regt en 18 stemmen op den heer W. Dorrepaal Gzn. Aan het bestuur werd machtiging verleend tot af- en overschrij ving, alsmede uitvoering en aanbesteding van werken. Tenslotte werden nog waardeerende woorden gesproken, gericht aan het adres van den heer J. Koot, die een lange reeks van jaren deel uitmaakte van het bestuur waarvan de laatste jaren als voorzitter en die met 1 April 1.1. wegens zijn hoogen leeftijd als zoodanig is afgetreden met den wensch, dat hij nog lang van een rustigen levensavond mag genieten. NIEUWKOOP Staatspartij. Maandagavond werd in het Parochiehuis een ledenvergadering ge houden van de R. K. Staatspartij. In deze vergadering werd de gelegenheid gegeven om candidaten voor te dragen voor den gemeenteraad, waarna hierover later in een afzonderlijk te houden leden vergadering gestemd zal worden. Het zittend lid, de heer H. van der Tol wenschté niet meer in aanmerking te ko men. De overige aftredende leden van de partij de heeren A. J. Verhaar, J. van der Laan en J. Eijs werden met algemeene stemmen voorgedragen, terwijl als reserven gesteld werden de heeren M. J. H. Bots, E. H. van Dam en Ant. Hogerwerf. Omtrent de samenwerking met Noorden kreeg het bestuur volmacht om naar goed dunken te handelen. Gediscussieerd werd nog over de onvol doende samenwerking tusschen de fractie, over de zwemgelegenheid met zonnebad, over het ontginningsbedrijf, enz. Wijkverpleegster. Tot wijkverpleeg ster van het Wit-Gele kruis is tijdelijk be noemd mej. M. Akersloot uit Leeuwarden. NOORDEN Bewaarschool wordt opgericht. De totstandkoming van een bewaarschool bij de R. K. School is thans vrijwel ver zekerd. Ruim 50 kinderen zijn opgegeven wat ruimschoots voldoende is. Een oproep is thans gedaan voor een bewaarschool onderwijzeres. ROELOFARENDSVEEN D.O.S.R. In het clublokaal was giste renavond een ledenvergadering, waarbij als voornaamste punt op de agenda stond de verkiezing van een nieuw bestuurslid in de vacature C. P. van Diemen. Hoewel de groote jaarvergadering nog maar pas achter den rug is, bestond er voor deze ver gadering een zeer bevredigende belangstel ling. De voorzitter, de heer C. Böckers, sprak hierover zijn voldoening uit en h copte, dat alle leden zouden medewer ken om het bestuur weer voltallig te ma ken. Nadat de notulen der jaarvergadering door den heer P. de Koning waren gele zen en goedgekeurd, volgde de stemming. Het resultaat hiervan was, dat de heer N. Rietbroek Jac.zn. werd gekozen. De voorzitter dankte vervolgens den heer van Diemen voor het werk, dat hij voor de vereeniging heeft verricht in zijn tienjari ge bestuursloopbaan. Spr. betreurde, dat hij nu meende weg te moeten gaan, nu juist alle krachten vereenigd moesten zijn om door de branding heen te komen. De heer Böckers hoopte evenwel, dat alle le den hun volkomen belangstelling voor o'e vereeniging zouden blijven geven, opdat de R.K. Sportbeweging in Roelofarendsveen in grootheid en sterkte nog moge groeien. Nadat enkele leden van de rondvraag hadden gebruik gemaakt, dankte de voor zitter voor den goeden geest van samen werking en belangstelling der leden. Hier door, aldus spr., zullen we in de toekomst sterk zijn. Wanneer ieder aan zich zelf werkt om zoo goed mogelijk te zijn, dan zal ook onze vereeniging in haar geheel de echte sport-idee dienen. Met deze ge dachte in den geest der Nieuwe Gemeen schap werd de vergadering gesloten. WOERDEN Tuxnen! Naar we vernemen zijn reeds plannen in een vergevorderd stadium om een R. K. Gymnastiek- en Turnclub op te richten. We hopen binnenkort nadere mede- ZOETERWOUDE Burgerwacht. Gisteravond hield de Burgerwacht een ledenvergadering in het café van den heer Roeleven. De voorzitter, de heer G. P. van Leeuwen, opende de ver gadering met de mededeeling, dat deze jaar vergadering uit bezuiniging gecom bineerd is. met de sluiting van het seizoen; de gemeentebegrooting heeft tot deze be zuiniging aangemaand. Spr. houdt daarna eenige beschouwingen over het afgeloopen jaar en kan getuigen, dat aan de oproep in de Septemberdagen voor de luchtbescher mingsoefeningen door de manschappen goed gevolg is gegeven. Het jaarverslag 4 an den secretaris, den heer van der Ruit, was weder buitengewoon goed verzorgd. Met een zacht verwijt aan de burgerij herinnert het verslag aan de propagandavergadering waar de belang stelling, het medeleven en de waardeering van de burgerij totaal ontbrak. En toch is de moreele en financieele steun van de burgerij onmisbaar. Gelukkig kan in de vereeniging een goede geest geconstateerd worden. De begrooting voor 1939 was weer slui tend gemaakt, hoewel met moeite en offers door de verlaging het gemeentesubsidie. Het financieel verslag gaf een totale ont vangst van 541.05 1/2, uitgaven 531.62, saldo 9.54 1/2. De begrooting in uitgaven en ontvangsten ,489.43 1/2. De statuten en huishoudelijk reglement werden na wijziging in verband met de wet op de weerkorpsen, opnieuw vastge steld. De naam der vereeniging is thans: Vrijwillige Zoeterwoudsche Burgerwacht. In de bestuursvacature, ontstaan door het vertrek van den heer Varhmeijer werd de candidaat van het bestuur, de heer C. van Muijden, gekozen. Bij de verkiezing wegens periodieke af treding van de heeren G. P. van Leeuwen, A. J. van Bennekom en N. Zwetsloot, wordt behalve de aftredenden ook candidaat ge steld de heer H. Heemskerk. Uitslag van de stemming: G. P. v. Leeuwen 27, van Ben nekom 27, Zwetsloot 10 en Heemskerk 15 stemmen. Gekozen alzoo de heeren G. P. v. Leeuwen, A. J. van Bennekom en H. Heems kerk. Hierna werd door den commandant de heer A. v. Remmen, de prijsuitreiking voor de schietwedstrijden gedaan. Afd. Veteranen: een prijs, de heer A. Slingerland, 99 punten. A-klasse: een prijs, de heer Th. van Es, 100 punten. B-klasse: le prijs R. Zeilstra, 2e pr. C. v. Velzen 97 p., P. Molenkamp 95 p. C-klasse: le pr. P. Hogewoning 99 p., 2e pr. N. Berg Cz., 97 p., 3e pr. J. J. Noord man 97 p., 4e pr. H, v. Rijn 97 p., 5e pr. H. Heemskerk 95 p. Er werd medegedeeld, dat a.s. zomer bij voldoende deelname weer oefeningen in Katwijk zullen gehouden worden. Na een zeer lange rondvraag van huis houdelijke fcaken werd de vergadering met een krachtig propagandawoord gesloten. De Geluksrace. Een onzer abonné's schrijft ons het vol gende: Hedenavond las ik onder: „Wilt u iets weten" een vraag of de trekking al plaats heeft gehad van de Geluksrace, en uw antwoord was ontkennend. Indien de ge ach te vragensteller d Geluksrace 1939 voor daklooze vrouwen en meisjes van alle gezindten uit Utrecht bedoelt, deel ik U mede, dat de trekking reeds heeft plaats gehad op 15 Maart 1.1. en ik verleden week een trekkingslijst heb ontvangen. Onze dank voor de mededeeling. Red. INGEZONDEN STUKKEN DE NOOTDORPSCHE KIEZERS Laksheid. Weer allerwegen maakt men zich op, de juiste personen voor te dragen om onze ge meenten op de meest reëele wijze in de vol gende vierjarige periode te besturen. Meer dan alle andere verkiezingen is de gemeenteraadsverkiezing een zaak, welke de plaatselijke kiezer nauw raakt. Kan bij een eventueele verkiezing voor leden van de Tweede Kamer of Prov. Staten een be trekkelijk kleine groep uit een gemeente geen overweegnd gewicht in de schaal leg gen, geheel anders is dat, wanneer het een raadsverkiezing betreft. Dan geven de plaatselijke kiesvereenigingen en haar le den den doorslag. Zijn de eerstgenoemde candidaten den meesten onzer persoonlijk onbekend, de gemeenteraadsleden kennen wij allen en hun werkzaamheden drukken direct op onze gemeente hun stempel. Het is dus niet meer dan plicht, dat de samenstelling van de afvaardiging onze volle belangstelling heeft. De R.K. Staatspartij, afd. Nootdorp, vergaderde Vrij dag 24 dezer, tot het stellen van candidaten voor de voorloopige lijst der gemeente raadsverkiezingen. Het was diep treurig, dat van de ruim 300 leden er slechts een veertigtal ter vergadering aanwezig waren. Gaat het bestuur van onze gemeente den anderen zoo volkomen naar genoegen??? Als men zijn oor te luisteren legt, dan is dat niet heelemaal het geval. Men hoort allerwege grieven, maar waarom dan niet die grieven naar voren gebracht op de plaats waar die thuis behooren, op de alge meene vergadering. Klagen en kankeren achterbaks helpt geen zier en is bovendien zeer onchristelijk. Hebt gij bezwaren, brengt die dan naar voren op de vergade ring, dan kunnen en zullen zij worden be licht, zoo mogelijk worden weerlegd, of kunnen maatregelen worden genomen, om deze bezwaren op te heffen. Achter do kachel kunnen geen kwesties worden opge lost, breng uw bezwaren naar voren op de juiste plaats, dan, maar ook dan alleen kun nen zij worden behandeld. Het is toch heusch niet te veel, wat de kiesvereeniging van u vraagt. Eenmaal in de vier jaren tezamen te komen om met elkaar to be raadslagen, over een juiste samenstelling van onzen gemeenteraad, tot verbetering of opheffing van verkeerde toestanden. OC zijn deze laatste er op Nootdorp niet? De thans zitting hebbende raadsleden kunnen nu in volle overtuiging veronderstellen, dat hun arbeid door allen gewaardeerd wordt en zij op denzelfden weg kunnen voortgaan. Er werd toch op de gehouden vergadering, waar alle zichi weer her kiesbaar stellende raadsleden aanwezig wa ren, geen enkele op- of aanmerking ge maakt. Degenen, die nu buiten de vergade ring om over het bedoelde beleid hun gal uitspuwen, hebben daartoe geen enkel recht. Als zij door luiheid of laksheid de vergadering negeeren, dan past het hun, ook daax-buiten, hun mond te houden. Deze consequentie hebben zij te aanvaarden. Irrmers, wanneer wenschen niet naar voren gebracht worden tegenover den persoon, wien het aangaat, dan kan men ook niet van hem vei*wachten, dat hij daar reke ning mede zal houden. De R.K. kiezers van Nootdorp, die jl. Vrijdag zijn weggebleven, van de vergadering, hebben zich nu neer le leggen bij den gewonen gang van zaken. Propagandist, A. W. STARREVELD. Leest met aandacht de advertenties In Uw Dagblad Wat de Kruisvaart den jongens leert en meegeeft voor hun leven van nu, maar vooral ook voor hun later leven, wil zij ook meedeelen aan anderen. Zii doet dat op regelmatige tijden op bijzonder mooie en doeltreffende wijze. Ditmaal trachtte zij dat doel te bereiken door het geven van een Passie-avond in de Sint-Josephzaal, voor de geheele parochie. Deze avond, welke gisteren plaa'* vond en heelemaal past in den H. Vastentijd, was geheel door trokken van het H. Lijden van onzen Za ligmaker en stond van het begin tot het einde in het teeken van Zijn Kruis. De leden van de declamatieclub van de Kruisvaart, staande onder leiding van den beproefden declamator, den heer J. J. C. Böckling, gaven, in samenwerking met een groepje dames beurtelings door zegging, declamatie en zang, op passende en dui delijke wijze uiting aan de lijdensgedachte, die in de Goede Week haar hoogtepunt heeft. Een en ander wei'd vertolkt aan de hand van het pas verschenen werkje: „Ly- risch-dramatische overwegingen", proza van Kees Meekel, poëzie van Gabriël Smit er: was ontleend aan de 14 Kruiswegsta ties. Op dezen Passie-avond, welke door zeer vele parochianen is bijgewoond, waren o.m. aanwezig Deken Z. de Korte, Kapelaan C. M. Klaver en Kapelaan Sanders van Oegst- geest. Na een kort openingswoord, waarin Ka pelaan C. M. Broers, in het bijzonder den Deken verwelkomde, die het geven van een dergelijken avond sterk stimuleert, ver zocht de Districts-directeur Kapelaan San ders het eerste deel van den avond te ver zorgen. Nadat spreker dezen avond had gesteld in het teeken van het Kruis en het H. Kruisteeken met de aanwezigen had ge maakt, vervolgde hij zijn inleiding door erop te wijzen, dat er duizenden, en mil lioenen menschen gegaan zijn langs het kruis op den Calvarieberg. Duizenden -en millioenen hebben den Man van smarten zien hangen in zijn stervensnood.' Duizen den en millioenen hebben de vlam uit zijn cogen zien komen en de stem uit zijn mond gehoord: „Verloochen U zeiven, neem uw kruis op en volg mij na. Ik ben U voorgegaan, torsende de zware last van mijn kruis. Ik ben voor .U gestorven". Aan het kruis legde Ik de sluier van mijn heerlijkheid af, opdat ge mij als uw medemenschen zoudt erkennen. En ge we ten zoudt, dat ik geen vreemde voor U ben. Al uw verdriet, al Uw smart heb ik ge dragen in mijn hart, In smart ben ik ge boren, in vijf groote wondteekenen ben ik cpengebloeid, aan den boom der smaad ben ik verzadigd en door de wijn der tranen ben ik gelaafd. Geheel mijn leven was lij den; mijn kracht was lijden; maar ook mijn heerlijkheid straalt uit mijn lijden! Kom mijn ziel en volg mij na, draag uw kruis als 't mijne, want, zijt ge gestorven met mij, ge zult ook met mij verrijzen; waart ge mijn gezel in de verdrukking, ge zult het ook zijn in mijn verheerlijking. Zie, op het kruis komt alles aan en in het kruis is het al gelegen. Aan het Kniis is vertroosting van het hoogste zoet." Na een schitterende inleiding, waar van wij hier een gedeelte hebben weerge geven vol begeestering en liefde, vol vertrouwen en van diep geloof, brak een spontaan, langdurig applaus in de zaal los. Vervolgens behandelde de heer Böckling, aan de hand van de bovenaangehaalde uit gave, het lijdens verhaal van O. H. Jezus Christus, elk der 14 kruiswegstaties, afge wisseld door declamatie.en muzikale omlijs ting door den heer J. Th. Verkleij. Ver schillende declamaties werden meesterlijk vertolkt. Ook het dameskoortje," waaron der fijn zang-materiaal schuilt, gaf uitste kende medewerking en droeg het zijne bij tot het welslagen van dezen avond, waar door ongetwijfeld de juiste stemming is ge wekt of versterkt voor de Goede Week. Aan het einde van dezen avond noemde Deken Z. de Korte het een heerlijke ge dachte om op deze wijze meer onder ieders bereik en aandacht te brengen dat schoone, wat onze godsdienst op meer verborgen wij ze in de liturgie biedt. Tot slot bracht Kapelaan C. M. Broers dank aan alle medewerkenden, in het bij zonder aan Kapelaan Sandex*s voor de mooie gedachten in zijn inleiding achtei-ge- laten. Vervolgens aan den heer Böckling en den heer Verkleij, de declamatoren en zangeressen, de leden van de Kruisvaart alsook aan de heeren Ponsioen, v. d. Putte en Heemskerk voor hun belangelooze me dewerking. De Alphensche Kruisvaart en niet min der de talrijke aanwezigen mogen terug zien op een avond vol schoonheid en ont roering, een avond, waarop de schoone liturgie van de Kerk in de Goede Week na der tót hen is gebracht. Geboren: Wilhelmina, d. van P. Raap horst en A. O. Amersfoort Johannes, z. van J. Beider en A. van der Drift. Overleden: Hendrik van Varik, 59 j., gehuwd met Jannetje W. Prenzler Pie- ter Oosterom 87 j., wedr. van Lambertje van Veltmaat, zich noemende van der Rots (overleden te Zwammerdam). Gevestigd: Jacob van Dorp en gezin, controleur A. V. M., v. Boetselaerstraat 58 van 's-Gravenhage Johannes Mulder, veehoudersknecht, Achterm.weg 6, van Opsterland, Wijntjeterp 213 Dirk van Leeuwen, landarbeider, Kortst.weg 28, van Ter Aar, D. 130 Johanna E Kouwen- berg, zonder, Hooftstraat 86rd, van Wasse naar, Meij endelschenweg 16. BOSKOOP VEREENIGING VAN MARKTKOOP LIEDEN IN BOOMEN EN PLANTEN. Onder vooiioopig presidium van den heer B. Bunschoten kwam gisterenavond in Hotel Neuf de nieuw opgerichte vereeni ging van Marktkooplieden in Boomen en Planten bijeen. Na opening door den heer Bunschoten, die alle aanwezigen welkom heette, gaf deze een korte uiteenzetting over het doel van de vereeniging, n.l. om alle menschen, die op de markt hun brood 'verdienen, te organiseeren. Het geknoei, wat in boomen en planten op de markt plaats heeft, heeft een situa tie in het leven geroepen, die iedere parti culiere kooper doet afschrikken, op de eer ste plaats doordat doode planten voor levend worden verkocht en ten tweede de soort-echtheid niet altijd au-sérieux wordt genomen. Doodnuchter gezegd, werden aan het publiek „knollen voor citroenen" ver kocht. Dit had echter ten gevolge, dat de markthandel door vele Nederl. Kweekerijen geboycot werd en de marktlieden werden geweerd. Om nu te voorkomen, dat 'in de naaste toekomst voor de marktlieden maat regelen worden genomen, welke niet de aangenaamste zullen zijn, hebben enkele personen het initiatief genomen, om zelf maatregelen te nemen. Met dat doel voor oogen werd een maand geleden in principe de vereeniging opgericht en stelde het voor- loopig bestuur statuten en reglement samen. Te zamen met nog verschillende andere plannen werd gisteravond in openbare ver gadering het geheel vastgesteld. Allereerst werden voorgelezen en goed gekeurd de notulen der oprichtingsvergade ring. Enkele ingekomen stukken werden be handeld, welke antwoorden waren op ver zonden circulairen omtrent oprichting en doel, waarna de ontwerp statuten werden voorgelezen. Zonder wijziging wei-den deze door de vergadering goedgekeurd, evenals het Huishoudelijk Reglement. Echter wierp dit Huish. Reglement wel een wolk stof ter bespreking op. Het is voor de meeste markthandelaren een vreemd idee, wan neer zij zich moeten gaan onderwerpen aan leefregels, welke zij nooit als practisch beschouwd hebben, en zich moeten ont houden van koopmansdaden, welke vroe ger hun eer en bestaar vormden. Daarom is het in de eerste plaats noodig, dat het streven algemeen moet zijn. Niet alleen voor handelaren uit Boskoop, maar ook voor andere plaatsen. Daarom is het een Nederlandsche Vereeniging. Dan zal door de autoriteiten der verschillende markt plaatsen controle moeten worden uitge oefend op marktkooplieden, dat zij behalve levende waar ook soortechtheid niet uit het oog verliezen. Het bestuur had al deze be zwaren reeds ondervangen, door aan elk aangesloten lid een legitimatiebewijs met foto uit te reiken, waarin hij tevens ver klaarde in te staan voor levende waar en soortechtheid. Daarbij komt een zeer voor naam punt: de zelf-controle. Houdt n.l. zijn buurman zich niet aan de statuten of reglement, (in de toekomst zal iedereen aangesloten moeten zijn, wil hij op de- markt komen), dan heeft degene, die daar van nadeel ondervindt door wel volgens reg lement te handelen, het recht middels zijn legitimatie zoo iemand te doen verwijderen, of hem minstens een geldboete van 25 te bezorgen. Na deze en andere uitleg gaf de waarn. voorzitter gelegenheid zich als lid op te geven, \Vaarvan ieder der aanwezigen koop lieden gebruik maakte. In totaal telt de vereeniging 38 leden. Hierna volgde bestuursverkiezing. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren A. van Amsterdam, Jac; van den Akker, L. van Hevelingen, Jac. Paling, P. van Vliet, J. Vermeulen en P. Zorg. De verschillende functies zullen onderling worden geregeld. Besloten werd tot het voorstel om aanvrage voor de Koninklijke ^goedkeuring, terwijl de contributie 'werd vastgesteld voor één jaar op 3. Hierna volgde de rondvraag, welke slechts een aanvulling op het gesprokene was en een gelegenheid tot verduidelijking. Rijkstuinbouwschool. Bij beschikking van den Minister van Economische Zaken van 30 Maart is met ingang van 16 April 1939 benoemd tot leeraar aan dc Rijkstuin bouwschool alhier, de heer F. W. Vijgen te Schaesberg. HAZEPSWOUDE 40 jaar Coöp. Boerenleenbank. Naar wij vernemen zal de Coöperatieve Boeren leenbank Hazerswoude-Koudekerk 7 April a.s. den dag herdenken waarop zij voor 40 jaren werd opgericht. Aangezien deze dag te zamen valt met den Goeden Vrijdag, zal dit feit op gepaste wijze worden gevierd op de algemeene jaarvergadering, die ge houden wordt in Hotel de Bruijn te Kou dekerk op 18 April a.s. voor genoodigden en leden. We zijn er van overtuigd, dat het dien dag het Bestuur niet aan belangstel ling zal ontbreken: we zullen op dit jubi leum nog nader tenxgkomen. Dat de Bank in een ware behoefte voor deze streek voorziet, blijkt wel uit de groei zoowel van leden als spaarders, welker getal nog ieder jaar toeneemt, terwijl ook de reserve on danks de crisisjaren zich nog steeds in stij gende lijn beweeet. Dat de niwia»»- 1HEATER HOOFDFILMS INHOUD j AANVANGSUUR KEURING I uxor: Blokkade (Henry Fonda, Madeleine Carrol). De big van het Vreemdelingen Le gioen. (Fernandel). Het Spaan- cshe conflict, spanning Klucht lederen avond 8 uur. Zondag ook van 2—7 uur. lederen middag behalve Vrijdag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Trianon: De twee zusters Kien Corinne Luchaire, Anny Ducaux). Bulldog. Drummond in de klem. (John Barrymore, John Ho ward). Dramatisch Drummond- avonturen naar roman van Sapper lederen avond 8 uur. Zondag ook van 27 uur. Zaterdag en Woensdag 2 uur ma tinée. Toelaatbaar v. volwassenen Casino: 't Was 1 April (Jo- han Kaart, Jopie Koopman) De onwelkome gast (Jack Holt). Komisch Sensationeel lederen avond 8 uur. Zondag ook van 4—7 uur. Woensdag half 3 matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Rex: San Fx-ancisco (Jca- nette Mac Donald, Clark Gable). Towaritsj (Claudette Colbert, Charles Boyer). Epos Leven van tv/ee Russische vluchtelingen in Parijs. lederen avond 8 uur. Zondag ook van 27 uur. Eiken werkdag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Lido: Afgekeurd

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7