OMGEVING Dc Toestand In Spanje MAANDAG 3 APRIL 1939 DE LE-OSCHF. roiIRANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 JAPAN SOVJET RUSSISCH—JAPANSCH VISSCHERIJVERDRAG ONDERTEEKEND Er is een Sovjet-RussischJapansche visscherijovereenkomst onderteekend, wel ke een jaar geldig zal zijn. Overeenkomstig dit visscherij verdrag zullen de Japanneezen deelnemen aan de inschrijving voor vischconcessies op 4 April te Wladiwostok. Bij de overeenkomst zijn aan de Japan sche visschers 27 concessies- ontnomen en zijn de kosten voor de overigen met 10 pet. verhoogd, een extra-uitgave van 300.000 yen voor de Japanneezen. De Japansche visschers behouden 359 concessies, waarvan 254 voor den tijd van vijf jaar waren verleend. In Sovjet-Russi sche kringen is men zeer tevreden over de overeenkomst, aangezien de Japanneezen hiermede hebben toegegeven, dat de Sovjets heWecht hebben concessies in te trekken en omdat is teruggekeerd tot het systeem van inschrijvingen, waartegen men zich van Japansche zijde heeft verzet. PALESTINA DE BALANS DER ONLUSTEN In de eerste drie maanden van dit jaar zijn bij de onlusten in Palestina 349 perso nen gedood, waaronder 126 reebllen, 153 andere Arabieren, 53 Joden en 16 Engel- schen en 372 personen gewond. „DE OORLOG IS GEëINDIGD". Het laatste oorlogscommuniqué. Radio-Nacional heeft Zaterdagavond het laatste communiqué van het groote hoofd kwartier verspreid, waarin gezegd wordt: Na het roode leger te hebben gevangen genomen en ontwapend, hebben de natio nale troepen hun laatste militaire doel be reikt. De oorlog is geëindigd. AMERIKA ERKENT FRANCO DE JURE. De Vcreenigde Staten hebben besloten de regeering Franco de jure te erkennen. Gelijk met de erkenning hebben de Ver. Staten het embargo op de versche ping van wapenen naar Spanje, dat ruim twee jaar van kracht is geweest, opgehe ven. 2000 PERSONEN TE MADRID GEARRESTEERD. In de afgeloopen 24 uur heeft de mili taire politie te Madrid ongeveer 2000 per sonen gearresteerd, die zich in verschil lende stadsdeelen schuil hielden. Proces tegen Besteiro wordt voorbereid. Besteiro, die na het binnenrukken der rechtsche troepen het bewind aan de auto riteiten van Franco had overgedragen, is aanvankelijk vastgehouden op het minis terie van financiën en later overgebracht naar de gevangenis. Er wordt een proces tegen den republikeinschen leider voorbe reid. Aanvankelijk lag het in de bedoeling dat hij voor den krijgsraad zou moeten ver schijnen, doch men is tot een andere pro cedure overgegaan, omdat de zaak met bijzondere objectiviteit bestudeerd moet worden en de instructie geruimen tijd zal duren. Er is een speciale rechter benoemd: Kasabater. De instructie zal betrekking hebben op de verantwoordelijkheid van Besteiro bij de organisatie van de revolu- tionnaire stakingen van 1917 en de op lichting van de Spaansche socialistische beweging, op de handelwijze van Besteiro sedert 1931 tot Juli 1936, op den aard en het doel der besprekingen, die Besteiro met Engelsche politici heeft gehad, toen hij de Spaansche republikeinsche regee ring bij de kroning van George VI verte genwoordigde, en op de rol, die hij heeft gespeeld gedurende den burgeroorlog en in het bijzonder in de gebeurtenissen te Madrid van den laatsten tijd. De Spaansche vloot uit Bizerta vertrokken. De Spaansche vloot is gistermiddag ver trokken van Bizerta. 's PAUSEN TELEGRAM AAN FRANCO. In het telegram aan generaal Franco zegt de Paus o.a.: „Wij verheffen ons hart tot God en verheugen ons met Uwe Ex cellentie over de zoo vurig verbeide over winning van het Katholieke Spanje. Wij wenschen, dat Uw ons innig dierbaar land, wanneer het eenmaal den vrede verkre gen heeft, krachtig zijn oude Christelijke beginselen hervat, welke het zoo groot gemaakt hebben. Met die gevoelens be zield, schenken wij Uwe Excellentie en het edele Spaansche volk onzen Apostoli- schen Zegen*'. Generaal Franco heeft hierop geant woord door uiting te geven aan de dank baarheid van het Spaansche volk, en de bescherming van den Paus te vragen voor het groote werk, dat hem wacht. Ex-koning Alfonso bij den Paus. De Paus heeft gisteren ex-koning Al fonso van Spanje in particuliere audiëntie ontvangen. Vervolgens bracht Alfonso een bezoek an der. kardinaal-staatssecretaris. In Vaticaansche kringen deelt men mede. dat hij door der. Paus ontvangen werd „met de eerbewijzen, die zijn rang ver schuldigd zijn". HILLEGOM Een buitenkransje. De uitkeering uit het Gemeentefonds bedraagt voor Hille- gom 10000 meer dan waarop men gere kend had. De St. Martinus jubileert. Op 6 dezer zal het 12 y, jaar geleden zijn dat de nieuw gebouwde St. Martinuskerk door den Bisschop van Haarlem werd geconsacreerd Op den eersten Paaschdag zal dit jubileum door een plechtige Hoogmis van dankbaar heid worden gevierd. Gebioren: d. van M. Manshande- Klaver d. van B. Bootsma-Roos z. van P. J. Nigten-Weijers 2d. van A. J. Peetboom-Scholten d. van W. M. Zee straten-van der Salm d van C. C. Cor- nelisse-van Werkhoven z. van W. M. van der Zanden-Jansen. Ondertrouwd. N. C. Weijers en E. H. Walraven Th. Vledder en W. Schaap. Overleden: C. P. Dirkse-Kerkkamp vr. 45 jaar. KATWIJK Gemeenteraadsverkiezing. De tweede stemming vooi' de rangorde op de defini tieve lijst der R. K. Staatspartij voor de gemeenteraadsverkiezing heeft uitgemaakt dat als no. 2 op de candidatenlijst zal ko men staan de heer G. A. Ouwerling. No. 3 is dan de heer C. E. v. d. Berg. Benoeming. Door den Burgemeester zijn tot commandnt en ondercommandant van de Katwijksche Burgerwacht respec tievelijk benoemd de heeren ir. C. A. Doets en H. Hageman. Gemeente-secretaris. De secretaris dezer .gemeente, de heer Boekhoven is na een langdurige ongesteldheid weer zoodanig hersteld, dat hij met ingang van heden voorloopig voor halve dagen, zijn arbeid zal hervatten. Ongeval. Het 5-jarig zoontje van L. L. geraakte bij het onverwachts overste ken van den weg onder het rijwiel van den bakkersleerling St. W. Een medisch onderzoek wees uit dat de kleine W. L. een been gebroken had, zoodat overbren ging naar een ziekenhuis te Leiden nood - zakelijk bleek. LE1DSCHEN DAM PALM-PAASCH-OPTOCHT. Onder overgroote belangstelling hebben Zondag de St. Jansknapen en zeer vele schoolgaande jongens en meisjes een palm- paasch-optocht gehouden. Na de Hoogmis werd door de jongens en meisjes palm gehaald en werd deze aan de palm-paasch- stokken, die tevoren in het Patronaat wa ren bijeengebracht, bevestigd. Hierna trok de groote stoet van naar schatting 300 jon gens en meisjes, allen met keurig versier de en met vele eetbare dingen en vlagge tjes behangen palm-paaschstokken in op tocht door het dorp, waar de kleurige stoet vanzelfsprekend veel bekijks onder vond. Geboren: Johannes Andreas z. van J. C. v. Hameren en J. M. A. van Geel Gerardus Johannes z. van P. Th. v. d. Lubbe en J. P. v. Wissen Wilhelmina Maria d. van G. A. van Rijn en M. E. van Heiningen Apolonia Catharina Maria d. van C. H. Stijman en C. N. v. d. Poel Jacoba Joanna Maria d. van C. A. van Nieïop en P. C. van Veen Jeroen Adria- nus z. van J. C. Warmerdam en M. A. v. d. Voort. Ondertrouwd: A. Cors en J. M. v. d. Ham. Overleden: C. Janson m. C. Teu- nissen H. Vrouwenraad. STOMPWUK B.V.L. Op Donderdagavond werd in de zaal van „Het Blesse Paard" een propa- ganda-vergadering gehouden van den B.V. L. De vergadering stond onde'r leiding van burgemeester Keyzer van Leidschendam. In zijn openingswoord betreurde burge meester Keyzer het, dat nog vele stoelen leeg waren, wat volgens spr. meening ver oorzaakt werd door de schoonmaak. Hij heette vervolgens hartelijk welkom res.- majoor J. Kruis als vertegenwoordiger van overste Boots, die niet aanwezig kon zijn, voorts majoor H. A. Goldberg, kapelaan Klaver, kapt. Karres, secr. Z. H. West, mr. H. de Boer, het bestuur van de afdeeling Leidschendam, weth. H. Smits en de af tredende leider van Stompwijk, den heer Boogmans. Tot slot brengt burgemeester Keyzer dank aan het fanfarekorps „Julia na" voor de zeer gewaardeerde medewer king door dezen avond met opwek kende muziek op te luisteren. Hierna krijgt de res.-kapt. D. J. Karres het woord, die een propaganda-rede uit sprak, en vervolgens namens de geweste lijke commissie dank bracht aan den aftre denden leider, den heer J. W. M. Boogmans, voor alles wat hij voor den B.V.L. gedaan heeft. Spr. bood hem als blijvende herinne ring een aschbakje met inscriptie aan. Spr. riep de heer G. Wijsman als opvolger van den heer Boogmans een hartelijk welkom toe en hoopt dat deze een goed plaateslijk leider moge zijn. Ook burgemeester Key zer brengt hulde aan den heer Boogmans en dankte hem voor de ondervonden har telijke samenwerking en is dankbaar de heer Wijsman als opvolger van den heer Boogmans te begroeten. De heer Boogmans dankte de gewestelij ke commissie voor de ondervonden sympa thie. In het bijzonder dankte spreker over ste Boots, kapt. Karres, burgemeester Key zer, die de propaganda-avonden steeds leidde. Spr. dankte allen voor de ontvangen steun en de prettige samenwerking, welke hij ook vroeg voor zijn opvolger. Mr. H. de Boer hield hierna een zeer be langwekkende lezing over „De Fransche revolutie en Neerlands herstel", toegelicht met lichtbeelden. Met groote aandacht werd de leiding aangehoord en een daverend applaus gaf uiting aan een dankbaar ge hoor Na de pauze sprak majoor Kruis de ver gadering toe en deed een speciaal beroep op de dames, hun man, zoon of verloofde aan te sporen toe te treden tot den B.V.L. Met een toepasselijk woord reikte spreker het brevet scherpschutter uit aan den heer B. v. .d Voort, W. v. Marrewyk en B. v. Bohemen. Burgemeester Keyzer reikte hierna de prijzen uit van den gehouden schietwed strijd, de wisselbeker „Burgemeester Key- zerbeker" aan den heer B. de Groot, tevens eerste prijs, achtereenvolgens aan den heer W. v. Marwijk, P. Verhagen, A. v. Vliet, K. de Groot, J. v. d. Poel, A. Luiten, P. v. Leeuwen, W. v. Bemmelen, K. Juffermans, P. v. d. Meer, Q. v. d. Helm, Fl. Beekman, N. v. d. Salm, J. v. d. Helm, B. v. d. Voort, C. Vogelaar, N Groeneweg en C. Hagen. Burgemeester Keyzer brengt dank- aan de plaatselijke winkeliers voor de geschonken prijzen en brengt mr. de Boer hartelijk dank voor de prachtige lezing. Majoor Kruis brengt namens overste Boots hulde aan burgemeester Keyzer als stuwende kracht voor den B.V.L., waarna burgemeester Keyzer een slotwoord sprak, waarbij hij dank bracht aan den actieven secretaris van Z. H. West, kapt. Karres. Na een driewerf: „leve de Koningin", sloot spreker de gezellige vergadering. LIS5E Gemeenteraadsverkiezing. De Chr. Hist, partij zal bij de a.s. gemeenteraads verkiezing uitkomen met de navolgende candidaten: 1. A. Tibboel (aftr.); 2. Jac. Kingma (aftr.); 3. Nic. Nieuwenhuis; 4. W. van Blitterswijk Az.; 5. B. van der Lin den; 6. H. J. Jansen; 7. G. Marseille; 8. H. Tichgelaar; 9. W. Goldberg en 10. P. A. de Kwaasteniet. Personalia. Op het te 's-Gravenhage gehouden examen van de Haagsche Tex- tielcursus slaagden onze plaatsgenooten mej. W. van Veelen en de heer W. Tissing. NOOROWIJKERHOUT PALMPAAfeCH-OPTOCHT KRUISVAART ST. JOZEF. Palmzondag des middags heeft de Kruis vaart van de St. Jozef-Parochie een palm- paaschoptocht gehouden, die goed ge slaagd mag worden genoemd: 's Middags om 3 uur vertrok het kohort met trom mels voorop, standaardvlag en banvlaggen, daarachter trompetten, mondharmonica- club en nationale vlag, gevolgd door de Kruisvaarders met hun leiders. Onder de lustige tonen van de harmonica's werd vanaf de Burcht door het dorp gemar cheerd. Leuk bedachte en zelf vervaardig de palmpaaschjes werden meegevoerd. Het was een fleurige stoet. Kapelaan Schretlen, de directeur, ontbrak natuurlijk niet op het appèl en marcheerde lustig mee. Op zijn initiatief werd deze optocht, welke we nog nooit te Noord wij kerhout zagen gehouden. Er was veel publieke be langstelling. Tentoonstelling school „Voorzienigheid". In de school van de Voorzienigheid is gisteren een aardige tentoonstelling gehou den van het fröbelwerk der kinderen van de bewaarschool, het teekenwerk en hand werken van de kinderen .der lagere school en het werk van de naaischool. Vele ouders gaven belangstelling in het werk van hun kinderen. NOORDWIJK Volksbond. Vrijdagavond 'hield de Kath. Volksbond afd. Noordwijk haar jaar vergadering in het Juvenaat, waarbij de opkomst matig was. Na opening en wel kom, in het bijzonder tot den geest. adv. kap. Schouten, werden de notulen goedge keurd. mededeeling werd gedaan dat van het plaatselijk comité van Herw. Levens kracht het verzoek was ingekomen het plan te bespreken ook dit jaar weer ten bate van de plaatselijke kas konijnen te mesten, welke in den komenden winter verloot zul len worden; meerdere leden gaven zich staande de vergadering op, 'terwijl het be stuur nog gaarne meerdere opgaven van de leden zal noteeren. Door den voorz. werd medegedeeld, dat aan de commissie voor de verzorging van de jeugdige werkloozen zijn toegevoegd de voorzitters van verschillende Standsorganisaties, terwijl aan deze com missie nu tevens toevertrouwd is de cul- tureele zorgen voor de volwassen werkloo zen; voor de jeugdige werkloozen is al veel zegenrijk werk verricht, terwijl nu ook be gonnen is aan de -org voor de volwassen \v erkloozen. Deze week is de eerste cursus begonnen met 40 cursisten, de gelegen heid tot opgaaf voor ieze cursussen bestaat thans no,g en de voorz. hoopte, dat velen zich hiervoor zullen opgeven, in deze cur sussen zijn opgenomen 36 leervakken, zoo dat een groot perspectief is geopend voor de werkloozen tot ontwikkeling, tevens zul len de trouwe cursisten hierdoor ontsla gen zijn van het deprimeerende stempelen. Minister Romme heeft naast deze cursus sen ook nog het z.g Segoba-stelsel in het leven geroepen, dit stelsel zal zoo moge lijk in het komende najaar ook hier door gevoerd worden, waarmede dan tevens de ontspanningsgelegenheid voor de werkloo zen een goede oplossing krijgt. Het keurig jaarverslag van den secretaris, waaraan toegevoegd de verslagen van de onderaf- deelingen, werd hierna onder dank vast gesteld. Het jaar /erslag van den penning meester gaf aan een eindbedrag van 2672.49 met als batig saldo f 86.43. Nadat ook deze functionaris was dank gebracht, sprak de voorzitter nog woorden van waar- deerin gtot den geest, adv., die, nog slechts kort hier, heeft getoond veel voor de orga nisatie over te hebben en reeds veel werk heeft verzet. De beschrijvingsbrief van den Centr. Raa<" op 15 Mei a.s. werd na enkele besprekinger aangenomen. Als afgevaardigden werden benoemd de heeren P. Vink en A. Hoogervorst. In de bestuurs verkiezing werd voorzien doordat de af tredende heeren J. de Haas, P. Reeuwijk, J. Caspers en Q. Schelvis bij enkele eandi- daatstelling werden herkozen. In de con trolecommissie werden benoemd de heeren Pont, W. Augustinus en Ant. Smit. Bij de rondvraag ontspon zich nog een leerzame uiteenzetting over de werking van het plaatselijke doktersfonds, waarna de voor zitter onder dank dezen geanimeerden en leerzamen avond sloot. RUNSBURG Woningbouw ver. „Spinoza". Genoem de woningbouwvereeniging kwam bijeen onder leiding van haar voorzitter dr. G. J. Rijkmans. Deze deelde mede, dat voor 23 van de 42 woningen van het nieuwe bouw plan aan den Raad een bijdrage in de huur is gevraagd. Deze regeling heeft de minis ter in het leven geroepen om een aantal woningen binnen het bereik van de minst draagkrachtigen te kunnen brengen. Voor dit doel kan een bijdrage worden verleend van ten hoogste 50 per woning per jaar, waarvan de helft voor rekening van de ge meente komt. Wanneer dit voor de gemeen te Rijnsburg bezwaarlijk zou zijn, is het nog mogelijk dat de geheele bijdrage van het Rijk wordt verkregen. Deze maatregel heeft het mogelijk ge maakt, dat bewoners van afgekeurde wo ningen voor weinig geld een goede woning kunnen huren. Mocht de gemeente hiertoe niet medewerken, dan kunnen deze 23 wo ningen toch zonder kosten voor de gemeen te geëxploiteerd worden. In andere ge meenten is van bedoelde regeling al veel gebruik gemaakt. Hierna gaf de secretaris,- de heer K. Zandbergen, een uitvoerig jaarverslag, waarin hij o.a. aanhaalde, hetgeen de Twee de Kamerladen Anderiessen, Drees en Smeenk op het congres van den Nationalen Woningraad over de gevolgen van slechte behuizing en het samenwonen van gezin nen in een woning hebben gezegd. Het derde bouwplan zal, wanneer de Raad er zijn goedkeuring aan hecht, ons weer een stap in de goede richting verder brengen. Een aantal slechte woningen zul len ontruimd kunnen worden, terwijl eeni- ge jonge menschen, die nu op een woning naar hun draagkracht wachten, zullen kun nen trouwen. Over de huurachterstand zeide spr., dat deze sedert den aanvang der exploitatie over alle hpizen slechts 10.55 bedraagt. Hij zeide er een bewijs van goeden wil der leden en besef van medeverantwoordelijk heid van hen in te zien. De architect der vereeniging, de heer A. van der Heyden, besprak de plannen van het nieuwe bouwplan en beantwoordde enkele vragen. Tenslotte werd besloten, het 10-jarig be staan der vereeniging feestelijk te vieren. Daartoe werd een feestcommissie benoemd. SASSENHEIM Tentoonstelling St. Anna-scholen. Gisteren was het de beurt aan de leerlin gen van de Fröbel-, leer- en vakschool, allen onder leiding van de zusters van het St. Annagesticht om aan belangstellenden de producten hunneï bekwaamheid te toonen. In de kleuterschool troffen wij de zelf de producten aan als in de Kerklaan.. Op de leerschool wordt vanaf de eerste klasse reeds getracht van de meisjes nut tige huisvrouwen te maken en de bewij zen van bekwaamheid welke over de 7 klassen waren tentoongesteld, keurig ge rangschikt in de smaakvol aangekleede lo kalen, deden duidelijk uitkomen dat men zijn dochters gerust aan de zorgen van de Eerw. Zusters kan toevertrouwen. Bij het betreden der vakschool, waar de werkstukken van de laatste 3 maanden geëxposeerd waren, waande men zich in een modemagazijn! Buiten de japonnen enz. kon men ook nog kennis nemen van het theoretisch on derwijs in het naaien en lagen ook enkele kostprijsberekeningen ter inzage. Gemeenteraadsverkiezing. De stem ming voor de nos. 4, 5 en 6 van de offi- cieele lijst voor de a.s. gemeenteraadsver kiezingen had het volgende resultaat: 4. A. J. Verkley 316, 5. Jac. L. van Rei- sen 250, 6. A. Thijssen 183. De heer G. P. van Dijk had 158 stemmen op zich vereenigd. Een afscheid. In een speciaal daartoe georganiseerde bijeenkomst heeft het af scheid plaats gehad van den heer L. Dek ker als secretaris van de commissie voor bijzondere nooden en penningmeester van het Crisiscomité B. Hierbij waren tegenwoordig Burgemees ter en Wethouders, en de leden van beide comité's. Als voorzitter van het hoofd comité opende de Burgemeester deze bij eenkomst. Wanneer iemand de harten der ingeze tenen heeft gewonnen dan is het den heer Dekker wel. Spr. heeft een brief bemach tigd, wat een antwoord ,is op een schrij ven van den heer Dekker aan de districts leider van het departement van Sociale Zaken. Daaruit mogen wij concludeeren dat Dekker in den Haag hoog geroemd wordt om zijn vriendelijkheid, nauwgezet heid, plichtsbetrachting, accuratesse en stipte onpartijdigheid; dan voelen we daar uit wat we in dezen heer gaan missen. Na deze inleiding van de heer H. Ba der als voorzitter van bijzondere nooden de leiding over en sprak den heer Dekker in gevoelvolle woorden toe. Namens de le den dezer commissie bood spr. een rust stoel aan. Vervolgens werd het woord gevoerd door de voorzitter van Crisiscomité B, den heer K. W. van Breda, welke wees op de omvangrijke taak welke belangloos door den heer Dekker is verricht. Na mens de werkloozen prees de heer Korte- kaas de hartelijkheid en onpartijdigheid van den heer Dekker en bood een klein aandenken aan. De heer Verkleij roemde het werk het welk met succes voor de boeren is ge daan terwijl voor de hartelijke samen werking met het R. K. Armbestuur de heer P. v. Niekerk bedankte. De heer G. Dannijs was ook vol lof over de verrichtingen en bood een zilveren le peltje aan. De heer Schrama bewonderde de liefde waarmede de heer Dekker zijn taak vervulde, spr. wenscht hem nog een lang en gelukkig leven in Eindhoven. Tot slot sprak wethouder Warnaar woor den van lof. U laat hier een leege stoel achter, maar de stoel u gegeven moge een bewijs voor u zijn van welverdiende, ge gunde rust. Nadat de burgemeester de rij van sprekers met een hartelijk woord sloot, dankte de heer Dekker zichtbaar onder den indruk voor zooveel dank en vriendschap. Spr. zeide, dat de 7 jaar, welke hij in Sassenheim heeft gewoond, voor hem de mooiste jaren uit zijn leven zijn geweest. VOORHOUT Tafeltennis. De Vor.rhoutsch" Tafel- tennisclu'b „D. E. S." heeft weer eens van zich doen hooren in de tafeltennis-compe- tite in ihet Leidsche district, toen zij haar voorlaatste wedstrijd speelde tegen het Warmondsche team. Het spel dat de D. E. S.-lieden hebben te zien gegeven was het bekijken waard. De uitslag van den wed strijd was: Warmond D.E.S. J. van Tongeren—H. van der Plas 20 N. DuynhovenJ. v. d. N' uland Thzn. 20 G. v. d. WilligenB. van Kampen 02 P. v. d. KerkhofTh. Ruygrok 02 P. WeijersW. Kortekaas 02 N. SteijnmanC. Kcrtekaas 20 6—6 Door dezen eindstand heeft D. E. S. de finitief de derde plaats in de competitie we ten te bereiken. Dat de D. E. S.-leden hun tijd benutten mogen cm te oefenen, om straks wanneer opnieuw de competitie een aanvang gaat nemen, gereed te zijn voor den komenden strijd. WASSENAAR In een sloot gereden. Een door den 31-jarigen heer M. uit Leiden bestuurde auto. geraakte langs den Kalw.weg in een sloot. De heer M., die een bloeduitstorting en een vleeschwond in het linkerbeen be kwam, is door de politie verbonden. De naast hem zittende 39-jarige heer O. uit Leiden bekwam vermoedelijk een bekken- fractuur. Hij is op eigen gelegenheid naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden gegaan. ZOET"",,r,n','yrrT:' ..Gemeenteraadsverkiezing. Bij de heden gehouden stemming voor de gros lijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezin gen werden uitgebracht 313 stemmen, waarvan 16 van onwaarde. 1. J. W. Groenewegen 2205 pnt., 2. A. J. M. v. Well 2157 pnt., 3. A. J. Vollebregt Jzn. 1909 pnt., 4. P. J. Smits 1893 pnt., 5. N. J. C. v. d. Bosch 1579 pnt., 6. J. Moers 1524 pnt., 7. M. J. Knijnenburg 1422 pnt., 8. J. A. Duinisveld 1397 pnt., 9. C. J. v. d. Werf 1191 pnt.t 10. N. Garenman 1078 pnt. Voetbal. Om 2 uur speelde gistermid dag DSO I tegen Sportman I. In het begin is het een steeds gelijke strijd, maar lang zaam aan komt DSO in de meerderheid. Na een half uur ontstaat voor het sport man-doel een gewirwar van spelers, waar uit tenslotte de bal juist voor de lijn gaat en zoo heeft DSO met 10 de leiding. Wel komen de gasten hierna uit en dan gevaar lijk opzetten maar hun aanvallen stran den meestal op buitenspel. Enkele minu ten voor de rust zet DSO weer een snelle aanbal op, waaruit Wierinks met een harde schuiver de stand op 20 brengt en zoo komt de rust. Na de rust was DSO steeds in de meerderheid en vele kansen werden verknoeid en daar de gasten er ook niet veel van maakten, kwam in de stand geen verandering meer. Zoo won DSC met 2—0.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6