STADS Hc&kox' en PASCHEN. PALTHE! Persen! P i e k I ij n OMGEVING RIJNSTREEK Laatste berichten Cebuto MARKTBERICHTEN ZATERDAG 1 APRIL 1939 l)E LEWSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 ST. PETER KANIS ONZE ACTIVITEIT. Ieder jaar ontwerpt ons Nationaal Ver bond een Winter- en Zomerprogram en geeft daarin met groote lijnen de stof aan in de komende maanden te behandelen. Op diocesane leidersdagen wordt dit program „voorgewerkt" onder leiding van deskundigen om daarna aan de afdeelin- gen te worden toegezonden. Dit jaar wa ren de hoofdpunten: Gezag, Cultuur en Beroep. Deze onderwerpen worden over de maanden gelijkelijk verdeeld en ieder punt wordt na een inleiding van het fun- damentèele groepsgewijs degelijk „doorge praat". Deze wijze van bespreken slaat ge weldig in, doordat ieder een vrije gelegen heid krijgt het zijne op te merken met als logisch gevolg, dat de stof veel beter door dringt. De inleidingen worden voor een groot deel door den Moderator gehouden, vor men de hoofdschotel van ons program en zijn het voornaamste, omdat juist de jon geren aan een principieele voorlichting in vraagstukken waaromtrent groote verwar ring en onwetendheid heerscht, een drin gende behoefte hebben, welke behoefte het 'gunstigst in de jeugdstandsorganisatie wordt bevredigd. Daarnaast is in onze K.J.M.V .het sociale element een belangrijke factor. Het gere geld samenzijn en werken van jongeren, die ondanks het gemeenschappelijke standsmilieu, toch verschillend van aanleg, karakter en ontwikkeling zijn en zich be vinden in verschillend werkmilieu, het ge meenschappelijk bespreken van de inlei dingen, het gezamenlijk voorbereiden en uitvoeren van Propaganda- en Ouderavon den enz. Door het vormen van Actiegroepen be nutten wij den specialen aanleg van de verschillende leden ®p de allervoornaam ste plaats ten bate van de leden zelf als middel tot vorving. Zoo bezitten wij een Zang-, Tooneel-, Vqordracht-, Muziek-, Ping-pong- en Schaakgroep, ieder onder eigen leiding. Zooveel mogelijk strevèn wij naar een harmonisch program. Zoodat er naast een winter- ook een zomerprogram is, waarin sport en-spel een belangrijk aandeel heb ben. Zelfs zal in den a.s. zomer een trek tocht worden gehouden, waarbij in een va- cantiehuis in Brabant gelogeerd zal wor den. Naast de ontwikkeling ook de ontspan ning, zooals avonden van muziek-, zang-, declamatie en verschillende wedstrijden. Aanwezig is geregeld een goed voorziene leestafel. Gestimuleerd wordt het houden van een retraite. Voor aspirant-leden 'wordt een oriëntatie-cursus gehouden. Een schat van mogelijkheden voor tal rijke activiteiten. Katholieke Jonge Middenstanders, de tijd dwingt' ons jongeren gemeenschappe lijk front te maken, waar materialisme een wig wil drijven tusschen ons beginsel en ons beroep ,waar bepaalde ideologieën ons beginsel allen invloed willen ontzeg gen op staatkundig terrein, waar egoïsme spot met sociale rechtvaardigheid en so ciale liefde, waar de heiligheid van het hu welijk en de hooge* beteekenis van het gezin op ruwe wijze wordt aangerand. De tijd van een uitsluitende defensieve houding is voorbij! Waar anderen ons in ons beginsel aanvallen en ons allen in vloed willen ontnemen daar mogen en moeten wij zelf aanvallen maarals Christenen doorons Apostolaat in woord en daad zonder bruut geweld! Noodzakelijk is daartoe: Karaktervor ming, wilstraining en het bij ons zelf aan- kweeken van deugden. Hierbij zullen wij ons groote opofferingen moeten getroos ten anders verdienen wij den naam van Christen niet! Daarom: „Dit is de schoone taak,die ons wordt opgelegd! Treedt aan en doet het toegewijd! plicht en recht! Treedt aan en doet he toegewijd! Treedt aan, he is de hoogste tijd! De wind in 't zeil gaf God ons mee! Met volle kracht voortuit.K.J.M.V." (Uit het Lustrumspel). LUCHTBESCHERMINGSTENTOON STELLING IN DE STADSZAAL Van 10—16 Mei a.s. Naar wij vernemen is het bestuur van de af deeling Leiden der Ned. Ver. voor Luchtbescherming reeds gerui- men tijd bezig met de voorbereiding eener groots-opgezette Luchtbescher ming s-tentoonsteling, welke van 10 16 Mei a.s. in de groote Stadsgehoor zaal zal worden gehouden. De tentoonstelling heeft ten doel aan de burgerbevolking van Leiden en omgeving inzicht te verschaffen in het wezen van het luchtgevaar en de luchtbescherming, in het bijzonder ten aanzien van de ge zinsbescherming. Zoowel van militaire zijde als^van den kant van verscheidene vliegtuigindustrie- en is voor deze expositie ruime medewer king toegezegd, waardoor het mogelijk zal zijn niet allen een overzicht te geven van de actieve (militaire) en passieve (burgerlijke) verdedigings-, doch ook van de aanvalsmiddelen. Een en ander gescliiedt in samenwer king met het hoofd van der. Luchtbescher mingsdienst. In het Tentoonstelingscomité hebben zitting genomen de heeren D. C. Kok voor zitter; C. A. de Bruyn, Cobethstraat 4, se- cretaris; E. H. Moens, penningmeester, ir, P. C. Lindenbergh en dr. T. Potjewijd. PASSIEHERDENKING 4 APRIL A.S. Reeds verscheidene malen is de aan dacht gevestigd op het Passie-Herdenkings- Concert, dat het „Alma Mater"-koor op Dinsdag 4 April a.s. des avonds te 8.15 uur zal geven in de groote zaal van de Stads gehoorzaal en waaraan de groote kunste nares Charlotte Kohier hare medewerking verleent. Met, groote instemming en overtuiging voldoe ik aan het tot mij gericht verzoek opnieuw op te wekken tot bijwoning van dezen avond. Want zoo ooit, dan wordt hier aan de Katholieken van Leiden een eenige gele genheid geboden te bewijzen, dat zij in de waardeering van uitingen van hooge en voorname kunst bij niemand achter staan. Dit is een zaak van niet te onderschatten beteekenis! Niet steeds ten onrechte is om het zacht uit te drukken hetgeen nu en dan door Katholieken op kunstzinnig gebied werd georganiseerd of gepresteerd met een gevoel van groote twijfel .geapprecieerd. Maar al te vaak moesten de goede wil en de goede bedoeling maar voor de daad genomen worden. Hetgeen ook daarom te betreuren is, omdat velen die terecht een hooge ijk aan uitingen van waar achtige kunst plegen aan te leggen, een voudig wegbleven. Er is de laatste jaren op dit terrein ge lukkig wel het een en ander veranderd, verbeterd. Van verschillende zijden valt een ernstig streven waar te nemen om het „tekort" dat er in dit opzicht nog in rui me mate bestaat weg te nemen. Dat het „Alma Mater"-koor daarbij op het eerste plan staat is bekend. Maar het constateeren van dit feit is niet voldoende; het heeft recht op volle en ernstige waardeering. Nu dit koor het heeft aangedurfd een avond te organiseeren die "reikt naar de hoogste toppen van artistieke schoonheid, acht ik het niet minder dan een plicht dat aan deze waardeering uiting gegeven wordt door een zoo groot mogelijke schare. Het welslagen van dezen avond kan bo vendien van de grootste beteekenis zijn voor de verdere ontwikkeling van het Leidsche Katholieke leven-in-dit-opzicht. Het is hartelijk te hopen, dat de Katho lieken van Leiden de geweldige kans die hun thans geboden wordt, met beide han den gretig zullen aangrijpen. Mr. D. NED. BOND VAN OUD-LEERLINGEN DER TUINBOUWCURSUSSEN. De afd. Leiden van bovengenoemden bond vergaderde in Hotel Central. De voor zitter opende de vergadering waarin deze ook verwelkomde drs. Kerpel, die een cau serie zou houden met als onderwerp: Met welke oogen ziet de bij de bloemen en hun oriëntatie-vermogen. Na behandeling van enkele huishoude lijke zaken en een uitgebreid verslag der gehouden alg. vergadering kreeg drs. Ker pel het woord. Spreker begon op te merken dat de bij van alle insecten de belangrijkste bloemen- bestuivers zijn en gaf vervolgens een uit gebreid overzicht der lichaamsbouw der bij, ook in verband van het zien met de z.g. samengestelde oogen im hun weg te vinden. Een korf bevat ongeveer 4070.000 volwas sen bijen. Spr. behandelde uitvoerig het levensproces wat in die korf afspeelt. Aan de hand van verschillende proeven die spreker deed en voorbeelden, kregen we een ruim inzicht op "het oriënteeringsver- mogen der bij, waarbij bleek dat zij ge voelig zijn voor geur, kleur en vorm, waar bij de zuivere kleur rood niet te onder scheiden is voor de bij. De voorzitter dankte den spreker voor deze interessante causerie, waarna door verschillende leden van gedachten werd ge wisseld. Een inzending heestertakken n.l. Forsy thia viridissina verwierf 6 punten. Niets meer aan de orde, sloot de voorzit ter deze goed bezette en leerzame verga dering. DE VASTENPREDICATIES IN DE NOTRE DAME. Frankrijk en de toekomst In de vijfde vastenmeditatie, gehouden door Kanunnik Chevrot in de Notre Dame van Parijs, zeide deze o.m.: „De harmonie van onze natuur, gegrond vest op de samenwerking van lichaam en ziel, werd vernietigd door de opstand van het vleesch tegen den geest". De Evange lische leer over de zelfbeheersching wordt teveel vergeten. Maar de toekomst biedt een hoopvol aspect: „Ik stel U een Frankrijk voor oogen, waar het aantal wiegen grooter is als het aantal doodskisten, waar de ouders deugd zaam zijn en goede huwelijken bestaan. Het geslacht van onze christenen wettigl deze hoop, want zij is zich reeds bewust van haar taak, om de heiligheid terug te geven aan het huwelijk. Laten wij onze christelijke jeugd begroeten, die aantreedt met een sterk lichaam, werkzaam en blij, nederig, onverschokken en kuisch". &amesk(l&e,dCng. Ook stoomen! OEGSTGEE5T OP NAAR ECHTERNACH! Het is niets te verwonderen, dat St. Wil- librord graag naar Echternach ging, wan neer hij zich moegepraat en moegepreekt had voor onze voorvaderen, metname voor de Kerkwervers. Echternach is een char mant gelegen stadje, genesteld tusschen groene bergen, die bij onzen grooten heilige herinneringen wekten aan zijn „home, sweet home", dat hij om onzentwil verlaten had. In Echterrach is St. Willibrord gestor ven en begraven; het majestueuse kloos ter, dat rond zijn grafstede werd gebouwd, beheerscht de nauwe, kronkelende straatjes van het stedeke, dat zich onder St. Willi- brords schutse heeft gesteld en daarbij wel vaart. Naar dit eerbiedwaardig oord wordt een Oegstgeester bedevaart georganiseerd; voor deelname kan men zich morgen, en ook op de twee daaraanvolgende Zonda gen opgeven. Als St. Willibrord naar Echternach toog, was het geen pleizierreisje, maar een echte pelgrimstocht. De Oegstgeester pelgrimage al is het woord plezierrtisje hier minder op zijn plaats maakt de reis onder heel wat geriefelijker omstandigheden, zoodat de bedevaartgangers op hun reis naar Wil- liLrords graf volop zullen kunnen genie ten van de schoonheid der Ardennen. VOORHOUT UITVAART BROEDER ATHANASIUS. Hedenmorgen had de uitvaart en begra fenis plaats van het stoffelijk overschot van dén èerw. Broeder Athanasius, direc teur van de Bissch. Nijverheidsschool. De H. Mis van Requiem 'werd opgedra gen door den rector, den weleerw. heer L. M. 'van der Griendt. geassisteerd door pastoor W. J. Warmenhoven als diaken en door pater Van der Huist S.J., van „Huize Katwijk" in Den Haag als sub-diaken. Mede was aanwezig rector A. Roozen, oud-rector van de school. Namens het gemeentebestuur waren aan wezig loco-burgemeester P. L. van der Hulst, met den gemeentesecretaris M. P. A. Meissen, de directeur van de Landbouw- winterschool, ir. A. Jacobs en alle leera ren van de school. Voorafgegaan door een stoet van leer lingen en broeders werd het stoffelijk over schot grafwaarts gedragen. Opening nieuwe postkantoor. Heden morgen had de opening plaats van het nieu we postkantoor. A.anwezig waren: de heer G. J. Smit, adj.-inspecteur van de P. T. T. te Haarlem, burgemeester G. van Berckel, de gemeentesecretaris en de raadsleden Nijssen, Vester en Spierenburg. Het woord werd gevoerd door den in specteur, door den burgemeester en door den heer Spierenburg. De heer Geurts, kantoorhouder, heeft een dankwoord gesproken. Er waren verschei dene fraaie bloemstukken van bloembol len-firma's. - ALPHEN AAN DEN RIJN DE BIOSCOOP IN DE STILLE WEEK. (Vervolg van de berichten op Pag. 7). B en W. handhaven beschikking van den loco-burgemeester. Onlangs hebben wij melding gemaakt aldus de „Rijnb." van een gerezen kwestie tusschen het gemeentebestuur' en den exploitant van de Luxor-Bioscoop, den heer W. den Hertog, in verband met het feit, dat door den loco-burgemeester, den heer G. M. Herngreen, aan den concierge van het Nutsgebouw vergunning is gewei gerd om in de Stille Week voor Paschen bioscoopvoorstellingen in dit gebouw te doen plaats hebben. De heer Den Hertog,die sinds 1932 vol gens de Bioscoopwet vergunning heeft om in het Nutsgebouw bioscoopvoorstellingen te geven, is van oordeel, dat hij daarin niet kan worden belemmerd door een bepaling in de plaatselijke Politieverordening, krachtens welke de houder van een ver- lofslocaliteit voor het doen geven van bios coopvoorstellingen in de door hem geëx- plóiteeerde zaal vergunning moet hebben van B. en W. de heer Den Hertog heeft zijn standpunt in een schrijven aan dit college uiteengezet en" daarbij tevens ver zocht alle vroeger aan den congierge van het Nutsgebouw uitgereikte beschikkingen er vergunningen, welke z.i. in strijd zijn met de aan ,hem toegekende vergunningen krachtens de Bioscoopwet, te willen in trekken. B. en W. hebben daarop thans geant woord aan dit verzoek niet te kunnen vol doen, daar zij hiertoe de bevoegdheid mis sen. Het college wijst er echter op, dat hethier uitsluitend een kwestie betreft tusschen het gemeentebestuur en den con cierge van het Nutsgebouw en dat derhal ve de, dezen door den loep-burgemeester gezonden beschikking den heer den Hertog niet bindt. In feit is de zaak dus deze, dat de heer den Hertog wel vergunning heeft om een bioscoopvoorstelling te geven maar den heer Zaal toestemming wordt onthouden om de ze gedurende de Stille Week in het Nuts gebouw te doen geven. In vertiand met een en ander vernemen wij, dat de heer den Hertog de voorstel lingen in de Stille Week in ieder geval zal laten doorgaan. Het is echter, gezien het standpunt van het gemeentebestuur, te verwachten, dat niet tegen den explontant van de Luxor- Bioscoop zal worden opgetreden, maar te gen den heer Zaal, die uiteraard in op dracht van het Nutsbestuur handelt, dat zijnerzijds aan een contract met den heer Hertog gebonden is en dezen dus niet kan beletten de voorstellingen te houden. Ongetwijfeld betreft het hier een inte ressante juridische kwestie, waarin waar schijnlijk t.z.t. de Hooge Raad der Neder- van de 12, voor bovenstaand plan bijeen- landen uitspraak zal mogen doen. Aanbesteding uitbreiding en verbouwing kerkelijke goederen. Door het architectenbureau fa. Wed. Robbers en Zn. te Haarlem, vond gister morgen, in tegenwoordigheid van den De ken, den architect den heer Rozestraten, een Bisschoppelijken inspecteur, de leden van het kerkbestuur, aan de pastorie de aanbesteding plaats van de uitbreiding en verbouwing van de R.-K. Pastorie, ver bouwing en aanbouw van de sacristie en aanbouw van lokaal voor kerkverwarming enz. De inschrijvingen waren als volgt: C. M. Deerenberg 16.375, A. J. van Enge len 19.964. Beide aannemers wonen te Al phen. De gunning is aangehouden. Binnenland FABRIEKSARBEIDER ERNSTIG GEWOND TE WORMERVEER Hedenmorgen is in de smederij van de firma J. Dekker te Wormerveer een ern stig ongeluk gebeurd. Toen de 21-jarige ongehuwde fabriekssmid D. Boot bezig was met het lasschen van een ijzeren vat, sprong plotseling de bodem daaruit en trof hem aan het hoofd. Met een ernstige schedelwonde werd de getroffene overge bracht naar het gemeente-ziekenhuis te Zaandam. Men vreest voor zijn leven. ERNSTIGE GARAGEBRAND TE WOGNUM Groote materieele schade Een ernstige brand heeft in den afge- loopen nacht gewoed in de garage van den heer W. Jonker te Wognum. Het was on geveer één uur, toen de heer Jonker door het knetteren van het vuur werd gewekt. Hij maakte direct alarm en reeds kort daarop arriveerde de brandweer, welke in het begin echter nog geen water kon geven omdat de stroom nog niet van het elec- trisch net was afgenomen. Toen dit een maal was geschied, kon nog niet tot spui ten worden overgegaan, daar men de ont ploffing vresde van een vat carbied, dat in de garage stond. In korten tijd werd het geheele gebouw door het vuur ver woest, waarbij vier auto's benevens een twintigtal fietsen een prooi der vlammen werden. Daar er benzine in de garage was en door het springen van de asbest- dakbedekking deden zich hevige ont ploffingen voor. De belendende perceelen die onder een vonkenregen stonden, kon den behouden blijven. De brand is ver moedelijk ontstaan door kortsluiting in een auto. Verzekering dekt de schade. Buitenland De BOMAANSLAGEN IN ENGELAND LONDEN, 1 April (A. N. P.). In den afgeloopen nacht zijn in Londen weer drie bommen ontploft, waarvan één voor het ge bouw van de „News Chronicle" in Fleet- street. Hierdoor werden de ruiten van tal rijke huizen in de omgeving vernield. Een andere bom ontplofte voor een mo demagazijn in Parklane en een derde voor een meubelmagazijn op Tottenham Court. Ook heeft de politie een bóm ontdekt voor een modemagazijn op Edgware Road. LONDEN, 1 April (A.N.P.) behalve de drie gemelde ontploffingen, welke mate rieele schade hebben aangericht, hebben twee bommen een schoenwinkel op Edg ware Road vernield, terwijl te tien minu ten over zes hedenochtend een bom ont plofte in en bank aan het Strand naby Charing Cross. De materieele schadle is aanzienlijk, doch menschen werden niet getroffen. De politie is van meening, dat de terrio- risten thans hun methode gewijzigd heb ben. Getuigen hebben gezien, dat de bom men uit snel rijdende auto's naar de win kels werden geworpen. In verband met de ontploffingen is een man gearresteerd. Paasch-Reizen 2 dg. Twente (Paaschgebruiken) f 15. 2 dg. Brussel 15. 2 dg. Luik-Namen-Brussel 16. 2 ys dg. Ardennen-Dinant 22.50 4 dg. Ardennen-Luxembuïg 34.75 2 dg. Eifel-Königswinter 13.50 2Yi dg. Eifel-Königswinter „21. 4 dg: Rijn en Eifel„26.50 6 dg. Par ijs-Versailles 49.50 9 dg. Zwitserland 73.50 Tevens uitgebreide keuze in Dagtrips. Vraagt Programma. JAC. HEEMSKERK Touringcars Houtplein 34 - Haarlem - Telef. 16448 LEIDEN, 31 Maart. Groentenveiling. Savoye kool 8.109.70, boerenkool 6.00, prei 13.3018.50, kroten 0.803.50, kroten gekookt 5.008.00, uien 1.804.40, peen 9.60—14.90, andijvie 20.00—30.00, sla 20.00, witloof 5.0029.00, spinazie 12.0016.00, alles per 100 K.G.; salade 3.9012.60, per 100 stuks; pieterselie 6.3012.60, radijs 1.502.90, selderie 5.908.10, rabarber 7.0017.00, raapstelen 1.101.70, alles per 100 bos. 1 April. Boter. Prima fabrieksboter 1.45, prima boerenboter 1.221.35, per K.G. Aanvoer 1300 K.G. Handel kalm. 27 Maart1 April. Turf. Lange turf 8.009.00 per 1000 stuks. Geen aan voer. UTRECHT, 1 April. Vee. Totaal aan gevoerd 3900 stuks vee, o.a. 940 runderen. Prijzen: stieren 2520 ct. per pond; handel matig, prijzen onveranderd; slachtkoeien 2e srt 3136 ct., idem 3e srt 2530 ct. per pond, handel redelijk, kleine prijsstijging; vaarzen 120220 per stuk, pinken 170 720 per stuk; kalfkoeien 180280, vare koeien 100210, per stuk, handel kalm, goede soorten iets meer gevraagd; 100 ma gere kalveren 50110, per stuk, handel zeer kalm, prijzen onveranderd; 1675 nuch tere kalveren 3.505.50 per stuk, handel redelijk, prijzen iets gedrukt; 560 magere varkens 2236, schrammen 16—22, per stuk; 510 biggen 1015, per stuk, handel matig, prijzen onveranderd; 115 magere schapen 1224, per stuk, handel gedrukt, prijzen gelijk. Boter. Aanvoer: 450 K.G. boter 1.64 per K.G.; 200 K.G. kaas 50—70 ct. per K.G.; 45.000 eieren 3.504.20 per 100 st. KATWIJK a. d. RIJN, 31 Maart. Groen tenveiling. Uien ƒ3.50—4.50, Prei ƒ13— 24.10. Witlof ƒ18—27 per 100 K.G. Was- peen 2.10—3.20, Kroten 40—60 ct. per kist van 20 K.G. LEIDERDORP 31 Maart. Eierenveiling. Kippeneieren 3.60—3.80, eendeneieren 3.203.60 per 100 stuks. Kaas 1630 ct., boter 6268 ct. per pond, Kippen 3560 ct. Hanen 0.401.20, Konijnen 0.20 1.40 per stuk. LOOSDUINEN, 31 Maart. Groentenvei ling. Bloemkool le srt ƒ21, id. 2e srt. 15, Kaskomkommers le srt 13.8016.70, id. 2 srt. ƒ12.3014.30, id. 3e srt. ƒ9.60— 12.30 per 100 stuks. Spinazie 3965 st. p. 4 K.G., Salade le srt. ƒ7.40—11.10, id. 2e soort 4.80—7.80 per 100 krop. Radijs f 2.70 3.70, Raapstelen ƒ0.951.55, Rervel 80 ct., Selderie 7.10—11.50, Peterselie 13.10 per 100 bos. Prei 18.1021.30, Andijvie 2029 per 100 K.G. Komkommerstek 6 —19 per 100 K.G., Stoofsla 1.20—1.55 per 6 K.G. Dunsel 8 per 10Ó K.G. BOSKOOP, 1 April. Bloemen. Rozen: oHadley 70115, Briarclif 3460, Butterfly 80106, Aug. Noack 6478, Gloria Mundi Azalea 110, Seringen 3055, Rhod. Cat. 50 —800, Tiburn. 23—35 Roode Lelies 26, Ce- rasus Hisakura 2.303, Prunus triloba 16 30, Azalea p. st. 27—37. NOOTDORP, 31 Maart. Eieren. Kip eieren 3.254, eendeieren 2.803.20, ganzeneieren 12, kalkoeneieren 7, kriel- eieren 1.75, kaas 1730 cent per pond, konijntjes 2025 ct. LEIDSCHENDAM, 31 Maart. Groenten. Kropsla le soort 4.509.90, Stoofsla 18 30, Dunsel 68.50, Spinazie per 4 K.G. 42—65, Raapsteeln 0.80—1.50, Snijboo- nen 1.40, Rabarber per 100 bos 710.50, Radijs 1.50—4.20, Prei 20—23, Selderie 6—9. VINKEVEEN, 31 Maart. Groenten. Witlof 23—23.50, id. II 16—18, id. Ill 10, Spinazie 8—16, Stoofsla 9.50, Kropsla 3.206.40, Rabarber 89, Ra dijs 0.901.70, Selderij 10. W1SSELNOTEER1NGEN (AMSTERDAM) Londen, 8.82 Berlijn 75.60 Parijs 4.99 Brussel 31.70 Zwitserland 42.30 Kopenhagen 39.40 Stockholm 45.47l/2 Oslo 44.321/2 New Vork 1.887

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3