U.V.S. - H.V.V. De wedstrijden van den K.N.V.B. ZATERDAG 1 APRIL 1939 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 De eerste kampioenswedstrijden: Eindhoven-DWS en Ajax-Achilles, Nic. Boys: Morgen speelt Nic. Boys 1 een uitwedstrijd tegen Foreholte L Indien zij volledig uitkomen kan dit een span nende wedstrijd worden. Vertrek 12.30 uur per bus (leider W. de Boer). Nic. Boys a gaat ook mee om in Noord wij kerhout met VVSB den strijd aan te binden. Nic. Boys II speelt tegen Esto I. Met een pntje zijn we dubbel tevreden; aanvang half drie. Teylingen: Hoewel het programma voor morgen niet zoo groot is, zijn er toch twee mooie wedstrijden op Sporthof te zien. Teylingen 2 speelt om 2.30 uur tegen Onze Gezellen III en wij meenen, nu Teylingen er de laatste wedstrijden weer goed in zit, dat de puntjes wel thuis zullen blijven. Teylingen III, dat om 12.30 uur tegen Docos 3 speelt zal het wel zwaarder heb ben, doch we meenen, dat van Docos wel gewonnen kan worden. Om 4.15 uur een ontmoeting tusschen Teylingen a Junioren en Docos* b-Junio ren, waar het tusschen beide clubs wel spannend zal zijn! Foreholte: Het le elftal speelt thuis om 2 uur den laatsten thuiswedstrijd tegen Nic. Boys I uit Nieuwveen. We verwachten veel publiek en onze jongens zullen er dan een eer in stellen om de zeer noodige puntjes thuis te houden. Foreholte II is nog steeds niet kansloos voor de eerste plaats in hun afdeeüng. daarom met moed morpen naar AMC II. Aanvang 2.30 uur (leider C. Heuzen). Vertrek per fiets om 1.30 uur. V.C.H.: Morgen zal VCH I weer eens thuis in het veld komen om VDO II zoo mogelijk de puntjes afhandig te maken. Het moet om op de tweede plaats te blij ven dus aanpakken van 't begin tot het eind. Aanvang half drie, onder groote be langstelling natuurlijk. Het tweede elftal gaat naar Oegstgeest om daar UDO II te bekampen. Zondag hebben jullie getoond hoe het moet, en dus op den ingeslagen weg voortgaan en UDO, hoewel het als gast wat onbeleefd is, een en misschien wel twee punten af handig gemaakt. Aanvang half twee. Voor de junioren wordt nog naar te genstanders gezocht. Leimuiden: Morgen speelt Leimuiden I thuis tegen de kampioenscandidaat IEV I, aanvang 2.30 uur. Leimuiden II speelt thuis om 12.30 uur tegen UDO I. Leimui den III speelt uit tegen Meerburg III, aan vang 12.30 uur. U.D.O.: Het eerste elftal moet op bezoek bij Leimuiden II. Zondag j.l. werden beide punten afgesnoept, maat nu zullen de Lei- muidenaren trachten om revanche te ne men. Maar jullie weten wat je te doen staat als jullie de tweede plaats willen bezet ten! Vertrek per auto om 11.15 vanaf de kerk. UDO II speelt thuis tegen VCH II. In dien de wedstrijd niet al te gemakkelijk wordt opgenomen is er misschien nog een goed resultaat te bereiken, aanvang 1.30 uur. De benjamins spelen in Katwijk a. d. Rijn tegen KRV jun., aanvang 12.30 uur. Vertrek per fiets om 11.30 uur. Lisse: Morgen heeft er op het terrein aan de Spekkelaan te Lisse een belang rijke ontmoeting plaats tusschen de leiders der res. le klas DHVB, HBC II en Lisse II. Dat dit een belangrijke ontmoeting is blijkt uit de competitiestand. HBC II 15 gesp. 1 verl. 28 punten Lisse II 14 gesp. 1 gel. 1 verl. 25 punten. Dus zal het Zondag spannen. Wil Lisse II nog aanspraak maken op het kampioen schap, dan moet er beslist gewonnen wor den. Om 12.30 uur heeft er een voorwedstrijd plaats tusschen Lisse III en Geel Wit II. Het programma luidt als volgt: Lisse II HBC II, 2.30 uur; Lisse III—Geel Wit II, 12.30 uur; BSM 4Lisse II. 2.30 uur; Do cos aLisse a, 1 uur; Lisse cSMC a, 4.15 uur; Docos fLisse d, 3.10 uur. V.V.S.B.: VVSB I krijgt morgen bezoek van Docos I. Het zal VVSB heel wat moei te kosten om revanche te nemen voor de in Leiden geleden nederlaag, temeer daar Docos nog een kansje heeft op het kam pioenschap. De gasten hebben de beste papieren, hoewel Docos op een warme ont vangst kan rekenen. VVSB II gaat bij VDO op visite. Een niet gemakkelijke opgave voor VVSB. Met een beetje geluk forceeren ze misschien wel een gelijk spel. VVSB III gaat DOSR in eigen huis be kampen. De spelers weten wat er van hun verwacht wordt, doch moeten er op be dacht zijn dat de laatste loodjes dikwijls extra zwaar gaan wegen. WSB V speelt op eigen terrein tegen Vogelenzang. VVSB heeft de beste kan sen en daar ze elk puntje dubbel en dwars kunnen gebruiken, zien we een kleine overwinnig van de thuisclub tegemoet. Onze junioren spelen tegen Nic. Boys en kunnen winnen als ze allen werken tot het einde toe. Meerburg: Het derde elftal speelt om 12.30 uur op eigen terrein tegen Leimui den III. Te 2.30 uur ontvangt Meerburg II het eerste elftal van St. Bernardus. Er zrl door Meerburg II flink aangepakt moeten worden als men de beide puntjes il»uis wil houden, te meer wijl St. Bernardus den laatsten tijd ook wederc.n een "ardig woordje meespreekt. Te 4.15 uur spelen de Junioren a op e:gen terrein te»en de Junioren a van St. Bernardus. De Junioren b gaan VVL b te Vooisohoten bekampen (leider C. v. Vel- zer). VV.L.ï Morgen krijgt het 2de elftal thr bezoek van KRVC. Uit werd de wed strijd verloren, maar ook deze zal thuis UVS kan zich morgen veilig stellen, LFC kampioen? We zijn in de voetbalcompetitie van den K. N. V. B. thans zoover gevor derd, dat een aanvang gemaakt kan worden met de wedstrijden om het kampioenschap van den K. N. V. B. En morgen zullen er nog wel meer kampioenen te voorschijn treeden. Daarbij is ook de eerste klas kam pioen van het Oosten, zoodat het kam pioensprogramma volledig kan wor den afgewerkt. Om het kampioenschap. Twee wedstrijden vormen den inzet de zer belangrijke serie wedstrijden: Zuid te gen West x, West II tegen Noord. De voornaamste van deze twee wedstrij den is ongetwijfeld de laatste, niet om dat we meenen, dat al bij vooi baat vast staat, dat hierbij den titelwinnaai betrok ken zal zijn, maar om een andere reden. Er komen hier nl. twee uitersten tegen over elkaar te staan: het oude Ajax met reeds dertien afdeelingskampioenschappen en daartegenover de nieuwbakken kam pioen Achilles, welke tot heden nog niet een dergelijk resultaat behaald had. We hopen, dat de Assenaren een goede entree zullen maken," hetgeen een waar borg zou zijn voor een spannend verloop dezer wedstrijdserie Voorloopig houden o/f het op een Aiax-zege. In Eindhoven komt D.W.S. op bezoek. We zijn zoo langzamerhand eraan gewend, dat deze Amsterdammers hardnekkigen tegenstand kunnen bieden en we vermoe den zoo, dat dit morgen ook wel het geval za! zijn. Het beloven beide interessante wedstrij den te worden en we zien met belangstel ling naar het verloop ervan uit. Het Westen. In Afd. I zijn nog vier wedstrijden te spelen, waarvan er morgen twee gaan, n.l. Hermes D. V. S.—Xerxes en C. V. V.— K B. S. Zij zijn van geen invloed meer en we zullen dus maar rustig de uitslagen af wachten. Anders Is het geweest in Afd. II. Daar is nog een „inhaalwedstrijd'' vastgesteld moeten worden voor D F. C die op bezoek gaat bij D. H. C. in Delft. Winnen de Dordtenaren dezen wedstrijd, dan hebben ze nog een kans om gelijk te komen met R. F. C. In de tweede klasse A mag UVS zich gelukkig prijzen, dat er voor H. V. V., dat morgen op bezoek komt. geen kampioens schap op het spel staat. Dat wil niet zeg gen, dat H. V. V. nu de zege cadeau zal doen. maar ongetwijfeld heeft U. V. S. nu pen betere kans op een gunstig resultaat En de Leidenaars behoeven slechts gelijk te spelen om in veilige haven te zijn. Zal hef nu eindelijk gelukken? Voor U. V. S. is mede van belang de wedstrijd Quick- -Gouda, want verliezen oe Hagenaars hun laatsten wedstrijd, dan zijn ze voorgoed op de laatste plaats ge nageld. We vermoeden echter, dat de Haan tjes wel zullen winnen en dan ziet het er voor B. E. C. weer minder fraai uit.' In de derde klarse A is de wedstrijd PostduivenS. V. C. ingelascht. Winnen op hoogvliegers dezen wedstrijd dan is hun siad«enoote V. D. S. het kind van de re kening. Daarna blijven nog te snelen over de wed strijden PostduivenLugdunum en V. D. S.Lugdunum. niet meevallen. Daarom jongens doet allen je best en probeert de punten tin .is te houden, aanvang 2.30 uur. De b junioren spelen ook tb,:~ krij gen bezoek van Meerburg b. De punten kunnen thuis gehouden worden; aanvang 1 uur. A.V.V.: Het le elftal speelt morgen te gen Quick Steps I te Scheveningen den laatsten wedstrijd. Het belooft ee span nende strijd te worden, daar Q. f reeds bij eei gelijk spel kampioen is en AT7V beslist moei winnen om met Docos gelijk te komen en haar kans te behouden. Sptelt AVV echter als Zondag j.l. en won?4 het spel niet open gehouden, dan geven wij hun tegen Q. S. geen schijn van kans. Moge de beste zegevieren. Het 2e elftal speelt op eigen terrein te gen DHL 3 en kan met een beetje goeden wil heide punten thuis houden. Her ?e elftal dat een uitwedstrijd speelt tee en DJIB II, geven wij niet veel 1. s e.i met epn gelijk spel zouden we al b~el tevrec'en zijn. AW a en b spelen op eigen ter-'n resp. tegen RIA a om 1.20 uur en tefcen Wilhelmus b om 12.15 uur. In de vierde klasse C kan de beslissing voor het Kampioenschap ten gunste van L. F C. beslist worden, wanneer de Lei denaars tegen hun concurrente S. F. C. minstens gelijk spelen. Misschien wel een lastige opgave, maar wanneer de Leide naars zich hun kampioenschap waardig willen toonen, moeten zij ook dezen wed strijd tot een goed einde weten te brengen. In de vierde klasse B. eveneens 'n strijd tusschen de pretendenten voor de kam pioenstitel: Alphia gaat nl. op bezoek bij de Ooievaars, die een punt voorsprong hebben. Spelen de Hagenaars gelijk, dan zijn ze kampioen. Winnen de Rijnbewoners echter, dan moet de laatste wedstrijd van de Ooievaars de beslissing brengen. Het Oosten. Morgen zal ook hier de kampioen der af- ceeling bekend worden. Interessant is het, oat A. G. O. V. V. en N. E C., die beide een kans hebben np den titel, elkaar in de zen laatsten strijd ontmoeten. De Apel- cioorners hebben reeds aai, een gelijk spel genoeg, de Niimegenaars moeten winnen m kamoioen te zijn. Van belang zijn bier ook de wedstrijden Z. A. C. -Heracles en Go Ahead—Quick. Dr Zwollenaars zijn twee punten achter op Quick en moeten dus winnen om nog een kans te hebber, met Quick gelijk te komen, maar ha ah Quick een gelijk spel binnen, dan moet Z. A. C. degradatiewed strijden spelen. ZuidNoord. Nog twee competitiedagen in het Zuiden zijn er noodig, zoowel in het Zuiden als in het Noorden om aan het einde der compe- t:tie te k innen noteeren, dijch de wedstrij den zijn van geen belang meer, zoodat we gevoegelijk een bespreking achterwege kunnen laten:. U. V. S.—H. V. V. Voor dezen zeer belangrijken wedstrijd is het U. V. S -elftal als volgt samengesteld: Doel: H. Kramp. Achter: G. Burgv en J. Delfos. Midden: W Regeer, B. L. Wallaart en C. v. d. Heijden. Voor: T. Oosterom, W. Polanen, A. van Egmond, W. v. Weerlee en J. Onvlee. HET 25-JARIG BESTAAN VAN U. V. S. De Leidsche Voetbal- en Athletiek Ver- eeniging U. V. S. bestaat heden. 1 April, 25 jaar. Dit feit zal op Zaterdag 29 April a.s. met een feestavond in de Stadsgehoorzaal herdacht worden, vooraf gegaan door een receptie in de middaguren. Als inzet van d« feestelijkheden Lr- op 2en Paaschdag een wedstr'id cepen de Fnwlsche Amateurclub The Wimbledon F. C uitkomende in de eerste klasse, georganiseerd. Deze En- «elsche club is hier ten lande een goede bekende en verschalende Hnltendsche ver- r.pnïcfineren zijn reeds tegen hen uitgeko men. Ok nu zullén de vereen i°ï»-> gen Soar ra en A. D. O. al" tegennartij fun<?eeren. In het U. V. S.-elftal zullen de trainer E. R Ruisch en P. Kantebeen (Feijenoord) uitkomen hetgeen een belangrijke verster king is. Wanneer de weersomstandigheden met de Blauwwitten zijn, belooft het een interessante wedstrijd te worden en velen zullen dit niet willen missen. HOCKEY NED. DAMES HOCKEYBOND. Wedstrijdpiogramma voor a.s. Zondag. West le klasse: AmsterdamHHIJC. Om het kampioenschap: ThorUnion. KON. NED. HOCKEYBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Promotie-degr. West. 3e4e kl. afd. C.: Leiden IVIjsvogels II. 4e klasse A: Leiden VVictoria III; HOC VTogo V; Victoria IVDelftsche Stud. IV. WANDELSPORT DE VOORJAARSWANDELTOCHT VAN „DOCOS". Morgen zal de R.K. Wandelsportver. „Docos" te Leiden haar jaarlijkschen Voorjaarswandeltocht organisecren. Zoo als bekend moest deze tocht 5 Maart j.l. door weersomstandigheden worden uit gesteld. Dit uitstel is aan de deelname zeer ten goede gekomen daar thans het aantal ingeschreven deelnemers is ver dubbeld, zoodat het succes verzekerd is. De start zal zoowel voor dames als heeren om 12 uur precies plaats hebben vanap café Royal Doezastïaat. Vandaar maken de tippelaars een tocht van 25 K.M. vol gens het Wcensdar j.l. in dit blad gepu- AUTO MOBIELISME DE PRIJS VAN ZANDVOORT DER K.N.A.C. Bijzonderheden uit het zoo juist verschenen reglement. De Sportcommissie der K.N.A.C. is ge reedgekomen met de samenstelling van het reglement voor den „Prijs van Zand- voort", de op Zaterdag 3 juni a.s. te hou den eerste Nederlandsche automobiel wegrace, waarvan de omvangrijke orga nisatie direct na het verleenen der mini- 'sterieelc toestemming met alle kracht ter hand is' genomen, en de vooruitzichten in elk opzicht niet anders dan gunstig mogen worden genoemd. In overeenstemming met de algemeene opinie en de belangen der Nederlandsche spc*r tliefh-ebbers, adspirant-deelnemers, heeft bij de K.N.A.C. van meet af de be doeling voorgezeten, uit dezen nationalen, d.w.z. uitsluitend voor iandgenooten be stemden snelheidswedstrijd ren wagens te weren nog daargelaten, dat die voor Nederlandsche rijders lang niet in vol doenden getale beschikbaar zouden zijn. Men vindt in het reglement dan ook een samenstel van bepalingen, waaruit blijKt, dat de automobielen, wat motor en chassis betreft, tot een normaal, in de handeis- catalogus van het merk vermeld produc tie-type moeten behooren, en met betrek king tot een aantal, met name genoemde consiructie-kenmerken en afmetingen vol ledig conform aan de standaard-tabrieks- uitvoering moeten zijn. Eenige vrijheid tot het speciaal prepareeren van hun wagens, en aldus ontplooien van individu eel technisch vernuft, wordt den deelne mers gelaten; deze is echter zeer beperkt, hetgeen niet alleen uit de redactie der des betreffende reglementsbepalingen voort- vloei^ maar mede een automatisch gevolg is van het feit, dat in de race gebruik moet worden gemaakt van een „eenheids brandstof", door de groote benzinemaat schappijen gezamenlijk te leveren. Deze branastof heeft een klopvastheid, welke met die van het vroegere Esso. Dynamin en Texine overeenkomt, en stelt daardoor aan de mogelijkheid tot „opfokken" van den motor een niet hoog liggende grens. In aigemeenen zin mag dan ook worden gezegd, dat elke deelnemende auto in technisch opzicht in ver-gaande mate met het serie-product zal overeenkomen. De carrosserie behoeft niet het standaard artikel van de automobielfabriek te zijn, doch moet, ook wanneer zij door een spe- cialen koetswerkbouwer zou zijn ver vaardigd, qua uitvoering (accomodatie, comfort, afwerking, uitrusting, enz.) aan het begrip „normaal" beantwoorden. De wagens worden, naar den cylinder- inhoud van bun motor, ingedeeld in zeven ktessen, A tot en met G, voor motoren resp. beneden 750 cm3 inhoud, van 750 t/m HOU cm3t van 1100 t/m 1500 cm3, van 1500 t/m 2000 cm3, van 2000 t/m 3000 cm3, van 3000 t/m 5000 cm3, en van 5000 t/m 8000 cm3 zuigcrverplaatsing. Voorts zijn er twee categorieën, de z.g. Sportkiassen, H en K, waarvan nader zal worden be paald of de tusscnengrens bij 1500 dan wel Dij 2000 cm3 komt te liggen, en waarin de deelneming van wagens met een uitge sproken sportmodel-Karakter wordt ver wacht; in tegenstelling met de voorschrif ten, geldende voor de automobielen in de klassen A tot en met G, mogen zij o.m. van een compressor zijn voorzien. Op grond van d.e kwantiteit en kwali teit der inschrijvingen in de genoemde negen categorieën wordt t.z.t. beslist, wel ke klassen zullen vervalen, of als de deelnemers in de laagste klasse daarmee accoord gaan paarsgewijs worden sa mengevoegd, en welke categorieën, met behoud van haar eigen klassement, even tueel tegeiyktijdig zullen starten. Hoogst- waarscnijnlijk zuilen vijf alzonderlijKe wedsirijaen worden gehoudent de eerste aanvangende te half tien des morgens. Het aantal te rijden ronden van het onge veer 2,3 km lange, Zandvoorsche circuit waaraan momenteel hard wordt gewerkt zal voor klasse A minstens 20 en hoog stens 30, en voor de klassen B, C, D en E minstens 25 en hoogstens 35 bedragen, terwijl die cijfers voor de categorieën F, G, H en K resp. 35 en 45 zijn. Voor het trainen op het circuit bestaat op Donder dag 1 en Vrijdag 2 Juni op bepaalde uren van den dag gelegenheid; daarvoor, d.i. des Woensdags zullen de deelnemende automobielen reeds op conformiteit aan de reglementsbepalingen zijn gekeurd. Bui tendien is de Sportcommissie gerechtigd, onmiddellijk na afloop van de wedstrijden op bepaalde, door haar aan te wijzen wagens bcsiag te leggen voor het verrich ten van een controleerende na-keuring. Zooals reeds eerder werd gemeld, is deelneming aan den Prijs van Zandvooit slechts op invitatie mogeiijkt hetgeen be- teekent> dat de Sportcommissie der K.N.A.C. uit de gegadigden, die htm aan gifte-formulier waarvan een exemplaar bij eik reglement is gevoegd vóór of uiterlijk® op 29 April a.s. hebben ingezon den, een aantal zal kiezen, die door haar tot deelneming worden uitgenoodigd. Reglementen zijn verkrijgbaar aan het Secretariaat der K.N.A.C,, Lange Vijver berg 10, Den Haag. bliceerde parcours. In Wassenaar wordt een half uur rust gehouden, terwijl de finish wederom is aan café Royal alwaar ook aan alle deelnemers een prachtige speciaal ontworpen medaille zal worden uitgereikt. Zij nog vermeld, dat er tot een kwartier voor den start in café Royal aan het start bureau nog steeds gelegenheid bestaat om voor dezen mooi°n wandeltocht door de fraaie omgeving van Leiden, "oorscnoten en Wassemar in te schrijven. DE HARZRIT 19.39. Een jubileum der N. N. M. C. Zooals reeds gemeld wordt dit aar de tra- ditioneele Hartzrit op 29 en 30 April a.s. gehouden, waarbij door het feit, dat de or- ganiseerende vereeniging, de Noord-Neder- landsche Motorclub, 25 jaar bestaat, een op zet is ontstaan, welke het geheel een fees telijker tintje geeft dan voorgaande jaren het geval is geweest. Wederom zal er dit jaar naast de sport en tourklassen een afdeeling voor toeris ten worden ingelascht. Op Zaterdag 29 April wordt des morgens om vijf uur te Groningen gestart, waarna ir> wedstrijdverband naar' ter Apel wordt gereden, waarna te Ruehenbrock opnieuw wordt gestart. Te Bad Harzburg vertrek ken de deelnemers des morgens om zeven uur, den tweeder» dag waarna de route naar Springbiel leidt, waar de finish is. De start te Groningen en gedeelten onderweg zullen door den K. R. O worden uitgezon den. Den eersten dag wordt eenige K.M. voor bij Seesen een bergproef gehouden over 3 K.M., waarvoor de tijd met vliegenden start wordt opgenomen. Hetzelfde geschiedt den tweeden dag bij Neuwerk over 1 K.M. ZWEMMEN. MILITAIREN ZWEMMEN. Gistermiddag is in het zwemstadion te Naarden de eindroef gehouden van den cursus in zwemmen voor militairen van het kader-bataljon te Laren. Dit. is de eer ste cursus, welke vanwege het Nederland sche leger is gegeven. De commandant van het bataljon, luite nant-kolonel S. Veldmeyer, hield hierbij een toespraak, waarin hij zijn erkentelijk heid betuigde voor het feit, dat de inspec teur der infanterie de commandant van (je vierde divisie en de garnizoenscomman dant bij de zwemdemonstraties tot de aan wezige belangstellenden beoerden. Met het organiseeren van dezen middag streefde spr. er naar, aan te toonen, dat in derdaad bij het geven van systematisch zwemonderricht de resultaten kunnen wor den bereikt, welke als eischen in de voor schriften zijn gesteld. Bij aankomst op 2 November 1938 konden van de plus minus 529 leerlin- gn en 258 niet zwemmen. Thans, nadat zij twee lessen per week ontvingen, kunnen 255 van deze laatsten zwem men, van wie 177 vol vertrouwen in diep water konöen worden toegela ten. en van de overigen er velen wel dra dezen sprong zullen mogen ver- ricten. De leuze „elke Nederlander moet kunnen zwemmen" wil de weermacht helpen verwezenlijken. Wij hopen echter, aldus spr., dat de be langstelling in de lichamelijke opvoeding van ons volk, welk thans nog zoo gering is, dermate zal toenemen, dat binnen enke le jaren onze taak slechts zal zijn, de reeds «verkregen vaardigheid tot hooger peil op te voeren. De militairen gaven hierna tal van de monstraties o.a. estafette vrije slag, pa trouille zwemmen met scherm ge weer. ge kleed zwemmen en duiken. Na afloop wer den prijzen uitgereikt. WATERPOLO H.Z. EN P.C. Ill—L.Z.C. 2—2 Gisteravond werd in de Mauritskadc te den Haag voor de comp. Ii.Z.B. gespeeld de wedstrijd H.Z.P.C. III—L.Z.C. I. We gens ziekte van verscchillende spelers komt L.Z.C. uit met 3 invallers in de vol gende opstelling: doel: P. Versluis, achter: N. Ojiwerhand, Hofsteenze, v. d. Reyden, voor: Lut Spoor, J. Versluis. Direct na het begin zitten beide partijen er goed op, met een plotselinge L.Z.C.- aanval, die echter afgeslagen wordt. Wan neer dan de bal bij een H.Z.P.C-midvoor wordt geplaatst, weet deze onhoudbaar te doelpunten. Bij opzwemmen van L.Z.C.- achterspeler krijgt deze de bal van Lut geed geplaatst en kan gelijk maken. Hierna rust. Na de thee doen beide partijen er een schepte boven op, fel wordt gespeeld, maar het spelbeeld wordt er niet fraaier op. Vele vrije worpen die de scheidsrechter nogal eens aan de Haagschè geeft. Ten slotte wordt het Lut te bar en met een ver hard schot bezorgt hij L.Z.C. de lei ding, terwijl kort daarna de zelfde speler er 3—1 van maakt, maar de scheidsrechter geeft abusievelijk achterbal. Wanneer de bal dan weer bij de voorhoede der tegen partij belandt en de opgezvvommen Joniier niet genoeg afgedekt wordt, weet deze speler gelijk te maken. Kort hierna blaast scheidsrechter Beusekom einde en heeft L.Z.C. met 22 onverdiend een puntje in den Haag gelaten. NEDERLAAGSERIE POELMEER. Maandagavond om 10.15 uur wordt in de Overdekte gespeeld tusschen H.P.C. I uit Heemstede en Poelmeer voor de door Poel meer georganiseerde nederlaagserie. H.P.C. is een heel goede eerste klasser met goede krachten. Hier in Leiden zullen we weer eens te meer kunnen geniet van hun spel. De Heemstedenaren hadden aanvankelijk te kampen met eer. goede opstelling maar gezien de resultaten van hun laatste wed strijden mogen we wel aannemen, dat zij thans h»m vorm en opstelling hervonden hebben. Het belooft weer eens een behoor lijke, zeer snelle wedstrijd te worden, en de mentaliteit der HeemsteJenaren kennen, ock eert zeer sportieve partij. Zij hebben trouwens geen forsch spel noodig. Vooraf zal een vriendschappelijke partij gespeeld worden tusschen de Leidsch, Da- j mes Studenten en een H.Z. Sc P.C.-com- 1 fair?i;° ZONDAG 2 uur n.m. Terrein: Wassenaarsche weg Bezoekt den belangrijken wedstrijd s6e Gewone prijzen. Rijwielstalling op het terrein a 5 cent N.B. Bij doorgaan van den wedstrijd U.V.S.-vlaggen op Eltax-bussen en taxi's

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 14