R.K. VOLKSBOND ZATERDAG 1 APRIL* 1939 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 R.K. DIOC. VROUWENBOND AFD. LEIDEN INLEIDING. In de vorige rubriek deelden wij mede, dat de rubriek een geheele vernieuwing zou ondergaan en deze rubriek reeds in het teeken daarvan zou staan. Die belofte ko men wij na. Medewerker aan de rubriek was reeds dnze eerwaarde geestelijk adviseur, kape laan F. Bernefeld, die ze steeds van een voorwoord voorzag. Als vaste medewerk sters hebben zich thans beschikbaar ge steld: mevrouw R. Geisevan der Kroft, mevrouw M. C. van OerleNipper en me vrouw M. VreeburgEngels. Niet genoeg dankbaar kunnen we onzen geestelijk advisèur en deze dames voor de geboden hulp zijn. Maar verwacht wordt ook, dat van Linnen uit de vereeniging nu een stroom van bijdragen zal vloeien. Gij steunt daarbij deze medewerksters en het leven van binnen uit mag niet ontbre ken. Of de rubriek geslaagd is en slagen zal? Die laat ik met een gerust hart aan het oordeel der lezeressen over. J. M.—V. GOEDE WEEK. De goede week, die het Paaschfeest voor afgaat, kan voor ons allen en onze gezin nen, de gelukkige voorbereiding zijn voor een blij Paschen. Maar dan moeten wij in die week meer neg dan anders meeleven met de Kerk. Meeleven met de Kerk, dat is trouwens de grondslag voor iedere Katholieke Actié. Maar dan zullen wij niet alleen bij de kerkelijke plechtigheden tegenwoordig zijn, imaar ook tot den geest van die plech tigheden willen doordringen. Gaat niet zonder de Nederlandsche tekst van de gebeden en gezangen naar de kerk, leest zoo mogelijk van te voren een ver klaring van de ceremonieën. Stuurt vooral niet de kinderen naar de kerk met de gedachte ze een tijd goed op te kunnen bergen, maar vertelt hen, wat er in de kerk gebeurt en laat ze onder uw toe zicht en door uw aanwijzingen volgens hun kinderlijk begrip steeds meer door het uitwendig gebeuren doordringen tot de geestelijke werkelijkheid. Komt zoo door de herdenking van Chris tus' lijden en dood tot de viering van Zyn Verrijzenis, tot een zalig Paschen, wat wij u nu reeds van harte toewenschen. F. B. KOOKPRAATJE. De groote sociale vraag. Is de kwestie van de maag. Dit aardige gezegde prijkte boven de deur der oude keuken van de R.-K. Vak school voor meisjes. Toen we nog wat jon ger waren en we hadden les in diezelfde keuken, dan keek ieder van ons zoo of en toe eens naar dat opschrift, en dacht bij -zichzelf, ..wat buitengewoon aardig is dat"; en dan kwam vanzelf dat andere ge zegde bij je op (daar was je jong meisje voor) ,,de weg naar het hart van den man gaat door z'n maag". We weifelden dan, •welke we het aardigste vonden. Maar nu iwe wat ouder geworden zijn, en wat meer •kennis hebben gemaakt met „de moeilijk heden des levens", nu begrijpen we ook be- •ter de draagwijdte van deze zinvolle spreuk. Een goed gevulde maag is immers •van zulk een grooten invloed op de stem ming van de meeste menschen. Bekijken ■we maar eens in onze eigen omgeving onze huisgenooten, voor en na den maaltijd; er •vóór is de een knorrig, de andere lande rig, de derde heeft hoofdpijn; de kinderen ■kibbelen of zijn opstandig; er na is dit alles geheel anders. Maar hoevele van onze huisvrouwen hebben niet groote zorgen om •telkens, iederen dag opnieuw, met een kleine beurs, die zelfde magen te vullen. De bedoeling van deze rubriek nu is, om geregeld, naast meer uitgebreid, een een voudig recept te geven, dat tevens vol doet aan de eischen van de moderne voe dingsleer. Gelijktijdig kunnen dan wenken worden gegeven, die van practisch belang zijn voor iedere huisvrouw. De meesten van ons hebben wel een kookboek, misschien zelfs •wel meer dan een, maar ach, er komen in het dagelijksch leven zooveel ongedachte •moeilijkheden voor, die niet in een kook boek staan, en die toch opgelost moeten .worden en liefst zoo goed mogelijk (b.v. restverwerkingen Kort geleden la§ ik in een kookpraatje, dat het onze Hollandsche huisvrouwen ontbreekt aan fantasie. Laten wij bewijzen aan onze huisgenooten, dat dit voor ons, in ieder geval niet waar is. Met een klein beetje durf zijn vele moei lijkheden op te lossen, en brengen we on ze ..sociale vraag" tot een goed einde. En niet al te duur en lekker recept voor de Paaschdagen. Sinaasappelvla. (4 personen pl.m. 40 cents). 1. L. melk, 1 ei, 45 gr. custard (vlapoe der) 2 a 3 sinaasappelen, 100 gr. suiker; desgewensCht lange vingers of andere zach te biscuit. Schil de sinaasappelen, verwijder de wit te velletjes daar deze de vla bitter maken; snijd ze in zeer dunne schijven in een vla- schaal (men kan ook platte glazen of kleine vlaschaaltjes gebruiken) in dit ge val kan men meer dan 4 schaaltjes of gla zen vullen en is dus het recept nog »*oor- deeliger. Bestrooi ze met een weinig van de suiker. Roer de eidooier met de over gebleven suiker schuimig, voeg de vla poeder toe, roer de kluitjes er goed uit, en voeg langzaam, onder goed roeren, de war me melk toe. Doe alles terug in de pan waarin de onelk gewarmd is, en laat de vla onder goed roeren even doorkoken; laat ze onder roeren bekoelen en giet ze over de gesneden sinaasappelen. Sla het eiwit met oen weinig suiker goed stijf en garneer hiermede de vla. Men kan er lange vingers bij presenteeren. Wanneer deze glazen opgediend worden op een blad met een aardig kleedje, en ge garneerd met eenige narcissen, waarmede we ook onze tafel gesierd hebben, dan zal dit zeker een feestelijk aanzien geven. MET PASCEN EIEREN OP TAFEL. Het is zeer genoeglijk om met Paschen or ze tafel gezellig te sieren. Zeer typeerend is het gebruik van gekleurde eieren; het geheele gezin en vooral de kinderen zul len er zich zeer om verheugen. Het eieren-zoeken op Paaschmorgen is helaas door de dijchte bebouwing in de steden verdwenen. Buiten en in huizen met tuinen vormt het nog een der vreugden van kinderen en ouders! Hoe kleuren we onze eieren? Betrekke lijk eenvoudig. Wat zijn de kostén? De eieren zijn nu goedkoop en de middelen om te kleuren kosten niets of bijna niets. Inelk gezin beoeft om de kosten een gekleurd ei met Paschen niet te ont breken. Alleeen een beetje werk; onze kinderen kunnen ons daarbij assisteeren. We nemen liefst verschillende kleuren. R o o d-p a a r s e eieren verkrijgt men door de eieren te koken in afkookwater van roode kool óf te koken met wat roode kool of biet. Groen door eieren te koken in spina- ziewater. Bruin door eieren te koken met uien schillen (de uiensmaak gaat bij een po- reuse eierschaal wel gemakkelijk over op het ei). Gekleurd papier, waarvan snip pers in het water worden meegekookt. Doet men de gekleurde eieren in een mand je op een bodem van mos of sterkers hier en daar een wilgenkatje gestoken dan zullen we een aantrekkelijk, niet te dure en smakelijke tafelversiering hebben. DE VROUW EN HET POTLOOD. Een vrouw met een puntig potlood tus- schen haar lippen en met zwaar gefronste wenkbrauwen, peinzend over haar kas boek, moge misschien voor menigeen een weinig aanlokkelijk beeld zijn de tijden zijn nu eenmaal zoo, dat de huisvrouw practisch moet zijn, wil zij uit haar be perkt inkomen het grootst mogelijk ren dement verkrijgen. Het is niet noodig om de mannen te beklagen, maar het is niet voor tegenspraak vatbaar, dat het over het algemeen voor den man niet gemakkelijk is, om zijn gezin dien levensstandaard te verschaffen, welke hij zich gedacht had en zich had voorgesteld. En in zulke omstan digheden is het voor de huisvrouw plicht, niet alleen om de huishoudelijke uitgaven in evenwicht te houden, met de inkomsten, maar zelfs om te woekeren met de beschik bare middelen. In ieder goed bestuurd rijk wordt het als eerste vereischte van goed beleid beschouwd, dat de begrooting slui tend wordt gemaakt. En de vrouw in haar eigen kleine rijkje heeft dezelfde taak in het klein te vervullen. Het is evenwel on mogelijk de cijfers kloppend te krijgen, als zij ze niet opschrijft. Het is toch al moéi- lijk voor de meeste vrouwen om met cij fers te werken, die zich maar niet willen laten optellen, ook al staan zij op papier. Maar als zij niet op papier staan, maken ze de gekste capriolen en springen ze par does uit het geheugen weg. Evenals trou wens de guldens, de kwartjes en de dub beltjes uit de huishoudportemonnaie. Waar blijft het geld? Wij zijn zoo zuinig geweest, hebben alleen het aller-aller noodzakelijk ste gekocht en toch lijkt het wel, of er een gat in onze beurs zit! Manlief loopt met diepe rimpels in zijn voorhoofd en mompelt zooiets van: be zuiniging noodzakelijk. Maar waarop moet in 's hemelsnaam bezuinigd worden? Niets is in zulke omstandigheden voor een vrouw prettiger dan de vaste overtuiging voor zichzelf te hebben, dat zij het haar toevertrouwde geld zoo economisch mo gelijk heeft besteed en dat zij slechts haar kasboek heeft open te slaan onn ook an deen daarvan te kunnen overtuigen. Een vrouw, die zichzelf respecteert en zich ook gerespecteerd wil zien in haar taak als huisvrouw,moet kunnen naslaan, hoe veel er per week of per maand wordt uit gegeven aan kleeding, voedsel, onder houdskosten, enz. enz. Dat wordt bereikt door het bijhouden van een tabellarisch kasboek. U behoeft niet te schrikken van dat vreeselijk zake lijke woord! Het is lang niet zoo moei lijk als u denkt. Wanneer een dergelijk kasboek geregeld wordt bijgehouden want dat is een eerste vereischte! be hoeft men in het geheel geen bijzondere boekhoudkundige capaciteiten te bezitten om het er keurig te doen uitzien en het zóó te maken, .dat et een gemakkelijk en direct afleesbaar overzicht geeft van de uitgaven. Dure boeken behoeft u zich even min aan te schaffen; een eenvoudig school cahier is voldoende. Den volgenden keer zullen wij nagaan, hoe een dergelijke tabellarisch kasboek 't beste kan worden ingericht. R. G. ISMEN. Bij het lezen van bovenstaand op schrift zullen velen uwer zich waarschijn lijk afvragen „wat is dat nu voor een mal opschrift". De meeste van de heden daag- sche vrouwen begrijpen echter wel, wat daarmede bedoeld wordt; we leven im mers in een tijd waarin allerlei „is men" zulk een groote rol spelen. Katholicisme is een der vele ismen '\v, Toch was het niet de bedoeling hier over te schrijven, maar over een ander, dat juist wij Katholieke vrouwen van dezen tijd zoo hoog noodig hebben, n.l. optimisme, d.w.z. een blijmoedig vei trou wen in alle goede en schoone dingen, en dat het goede het toch uiteindelijk zal winnen. Dezen tijd aie voor velm onzer zoo zwaar en moeilijk te dragen is, die zooveel vergt van het uithoudingsvermogen onzer moeders en echtgenooten, heeft extra be hoefte aan dit zoo hoog noodige is men. Een optimistische vrouw leeft immers zooveel gemakkelijker, ze zoekt van alles de zonzijde op en ziet in alles toch nog iets goeds. Laten we daarom probeeren ook zulk een optimiste te zijn, of, als we 't niet zijn, te worden. Laten wij, katholieke vrouwen, daarin het voorbeeld geven, en zoo bewijzen dat Katholicisme leidt tot optimisme. Waarschijnlijk zal de afdeeling Leiden van den R.-K. Vrouwenbond, daar wel bij varen, want optimistische leden, zijn goe de leden, die hun bestuur in alle opzich ten trachten bij te staan en te steunen. La ten wij, katholieke vrouwen, toch niet al tijd achter blijven en wanneer straks mis schien een campagne begint om nieuwe le den te werven, laten we dan allen van harte medewerkën, ieder in onzen eigen kring, bij onze familieleden, bij onze vrienden en kennissen. De katholieke actie vraagt ook hulp van ons; geven wij die blijmoedig en van harte. EEN OPTIMIST. VEREENIGING „SANCTA VERONICA". De maandelij'ksche zitting, welke altijd de le Donderdag in de maand wordt gehouden in 't Vineen tius-gebouw, zal deze maand niet doorgaan, ten le wegens 't aanbiddingsfeest van Witte Donderdag en ten 2e wordt deze 'n maand uitgesteld, omdat alle huisvrouwen nu ,,'t feest" van groote scnoonmaak „gevierd" hebben en komt 't werken voor de Stille Armen een beetje op den achtergrond. Wij verwach ten dus alle getrouwe medewerksters op onze zittingsmiddag van 4 Mei en hopen, dat er dan weer veel gereed gekomen is, ten bate van onze minderbedeelde stad- en geloofsgenooten. Wilt u bij 't uithalen van uw kleerkast ook eens nagaan of er soms japonnetjes bij zijn, die u niet graag meer draagt, maar waaraan wij zoo'n groot gebrek hebben. Wij weten er zooveel goe de bestemmingen voor! 't Adres van 't se cretariaat is Mare 25. PROPAGANDA. Met onze propaganda-actie zal spoedig een begin gemaakt worden. Houd u gereed! Wie thans lid wordt, wordt bij de beta ling der contributie geacht deze ook over het seizoen 19391940 betaald te hebben. Geef u daarom spoedig op! Aan niet-leden zullen boekjes „Waarom Lid van den R.-K. Vrouwenbond?" rondge zonden worden. De daarin liggende aan- meldingskaarten zullen.later worden te ruggevraagd. Hiervoor worden helpsters gevraagd. Voor elke vijf jiieuwe leden, die aangebracht worden, wordt een zilveren wapen-lepeltje ter beschikking gesteld. Wie helpt? Aanmelding hiertoe bij mevr. R Geisevan der Kroft. Lorentzkade 23 en mevr. J. MandersVermeulen, Boer-, haavelaan 12. Slotwoord. Verbeter de wereld! Begin bij je zelf! Word lid van den R.-K. Vrouwenbond! NEDERLANDSCHE AFDEELI NG LEIDEN FLAATSCLIJKE CENT* U.K. ARBEIDERSBEWEGING DOEL DER CREDO PUGNOCLUBS. Daar meer bekendheid aan te geven, was de bedoeling van de gehouden Kaderver gadering op Vrijdag 17 Maart 1.1., in het Bondsgebouw te Leiden, waartoe zoowel de resp. Adviseurs als de Volksbondbestu- ren uit Leiden en omgeving waren uitge- noodigd. Er was een zeer groote belang- stelline, waarvoor Districtsbestuurder, de heer Ant. Angenent, in zijn openingswoord hartelijk dank bracht. Als spreker trad op de I&ndsadviseur Dr A. A. Olierook uit Amsterdam, die, zooals hij in zijn inleiding zeide, zou trachten de opvatting, de be- teekenis en het doel der Credo Pugnoclubs duidelijk te maken. Al moge er, aldus de eerw. spreker, in onze omgeving en elders een bloeiend katholiek leven bestaan, is dit voor óns geen reden om niet waakzaam te zyn, en vooral niet in te slapen. Immers, de christelijke wereldgodsdienst staat er niet zoo schitterend voor als wij wel mee- nen. Als wij iets verder zien, het inter nationaal gebeuren ons realiseeren, dan lijkt het er op, dat het Rijk van Christus afbrokkelt. De jeugd volgt in een mysteri- sche geestdrift holle leuzen van onze tegen standers; hoevelen zijn er die wij sleur- katholieken kunnen noemen en bovendien, dit mogen wij ons geenszins ontveinzen, een groot gedeelte der katholieken houden geen Paschen meer, waardoor deze dorre takken zijn geworden aan den boom. Daar door blijft er gevaar dreigen, maar daar om moeten wij dubbel waakzaam zijn. Daarom was ook Paus Pius XI, z.g., zoo bezorgd voor zijn lauwe kinderen. Wat zal daarmee gebeuren? Laten wij allen toch zorgen strijders te zijn voor ons beginsel! zoo roept spreker uit. Wat dient er dan te gebeuren? Na ge schetst te hebben hoe de Kath. Kerk thans volop in de branding staat, waardoor de taak der kerkelijke hieraiohie in niet ge ringe mate is verzwaard, doet spr. een be roep op de leeken. Zij moetert helpen, zy moeten hun sterke arm geven aan de ker kelijke gezagdragers. Als een der middelen Het Katholiek Comité van Actie „Voor God" schrijft ons Gods wet met vreugde vervuilen. Niet door alles te veranderen komen wij den geestelijken nood te boven en krijgen wij meer vreugde in het leven, maar doordat wij het oude Geloof met nieuwe geestdrift in daden vertolken. Gods aloude wet met blijdschap vervullen, met groo- ter zelfoverwinning, nauwgezetter geweten, innerlijke overgave. A. M. Weisz O.P. geeft hij aan een georganiseerd apostolaat van de arbeiders or.der de arbeiders. Dit leekenapostolaat is hard noodig! Na het leekenapostolaat van verschillende zijden belicht te hebben, dringt spr. er op aan, dat door den Volksbond, meer dan tot heden gebruikelijk, het geestelijk gedeelte op het eerste plan wordt gebracht, want God heeft de wereld overwonnen en door uw daadwerkelijke hulp zal de wereld over wonnen worden. Door het leekenapostolaat kan de Volksbond zeer waardeerbare ver diensten bewijzen, immers onze sociale or ganisaties, onze katholieke organisaties wil len slechts een christelijk Nederland. In het verleden is daar volop blijk van ge geven. Wat zouden zij bereikt hebben in dien zij slechts gestreden hadden voor de stoffelijke belangen? Ook de sociale ziel zorg nam een voorname plaats in. Doel was tevens het kerstenen der maatschappij. Zich zelf als 100 pet. katholieken vertoo- nen. Als steuntrekkers van de kerkelijke hulpbronnen, kunnen en mogen wij niet volstaan, wij moeten ook anderen van dit geestelijke geven, door propaganda van onze beginselen naar buiten. Doch voor al les dienen wij zelf bezield te zijn door dit beginsel. Tot bijbrenging daarvan werden in 1933 kernen gevormd op initiatief van nu Deken Bots, en geleid door Pater Alexander. In ons Bisdom bestaan op het oogenblik 100 kernen waarvan er ruim 60 tot den Volksbond behooren, welke ker nen nu in Credo Pugnoclubs dienen omge zet. Daarvoor deed dr. A. A. Olierook een beroep op de aanwezigen, geestelijken zoo wel als leeken. Een warm applaus beloonde spr. voor zijn keurige en duidelijke uiteenzetting; de aangename gedachten wisseling bewees dat het gesproken woord zijn doel niet had ge mist, want allen gingen naar huis met het vaste voornemen om dit in daden om te zetten. EEN ERNSTIG BEROEP. Door de afdeeling Leiden der Nederland sche Vereeniging voor Luchtbescherming is een circulaire verzonden aan particulieren en organisaties waarin een ernstig beroep wordt gedaan op allen, om, indien dit maar eenigszins mogelijk is, medewerking te ver- leenen aan hetgeen in dit rondschrijven wordt gevraagd. Het is n.l. gebleken in den modernen oor log, dat de branden, welke door luchtaan vallen worden veroorzaakt, zeer ernstige gevolgen kunnen hebben. Dit feit hoe betreurs waardig overigens noopt tot het nemen van tegenmaatregelen en zoo ergens, dan geldt hier, dat men daarmede wel te laat, doch nooit te vroeg kan beginnen. Nu zult U tegenwerpen, dat we 'hier een goede brandweer hebben, dit is volkomen juist, maar de moeilijkheid is echter, dat de plaatselijke politiebrandweer bij een lucht aanval niet ter beschikking zal zijn voor het blusschen van talrijke kleine branden, doch zich zal moeten beperken tot hulpver leening in de meest ernstige gevallen. Om nu een organisatie in het leven te roepen, wier taak het zal zijn de kleine branden in tijd van nood te bestrijden, doet nu de afd. Leiden van de Ned. Ver. voor Luchtbescherming een beroep op de orga nisaties, omdat het hier een hoogst ernstige zaak betreft, waarmede groote sociale be langen gemoeid zijn. Wij kunnen dit ten volle onderschrijven, redenen ook waarom wij er op aandringen bij hen, die daarvoor in de gelegenheid zijn en hun krachter willen geven, zich ten spoedigste aan te melden bij ons secreta riaat: Verlengde Bloemistenlaan 45. RETRAITE WERKLOOZEN. Deze retraite, waarvan wij in de vorige rubriek melding maakten, zal worden ge houden van Woensdag 26 tot en met Zater dag 29 A-pril a.s., in het St. Clemens Re traitehuis te Noordwijkerhout. Deelden wij reeds mede, dat het aantal deelnemers 57 bedroeg, dit is intusschen vermeerderd met een 20-tal zoodat verwacht mag worden, dat ruim 75 personen op Woensdag 26 April naar Noord wijkerhout zullen vertrekken. Voorwaar een mooi voorbeeld voor gees telijke herbewapening, dat in andere ka tholieke kringen ter navolging kan worden gesteld en waarvan de voordeelen de deel nemers en hun gezinnen, maar ook het gees telijk leven in den Volksbond zeer zeker ten goede zullen komen! EEN MEDEDEELING WELKE AANDACHT VERDIENT is, dat de ontspanningszaal voor de werk- loozen, in het Bondsgebouw, di> voor hen gedurende het geheele winterseizoen is oi pngesteld geweest in de Goede Week ge sloten zal worden. Op Woensdag 5 April zal zulks geschieden. Laten we hopen, dat in het a.s. najaar, het aantal werkloozen zoodanig zal zijn, dat het in groote mate zal zijn verminderd en een gunstiger pers pectief zich baan zal hebben gebroken! OP DE BESTUURSRAAD Maandag 27 Maart 1.1. gehouden, kwam o.m. aan de orde, hetgeen Minister Romme over het stempelen heeft gezegd in een onlangs gehouden radio-rede. Districtsbe stuurder Angenent was ter vergadering aanwezig om een nadere toelichting te geven over de mogelijkheden en hoe ver andering te brengen in de wijze van stem pelen, door den mintótér naar voren ge bracht. Het spreekt vanzelf dat de vereeni- gingen daarover werden getoetst met uitein delijk gevolg, dat het Volksbondbestuur ad het mogelijke in het werk zal stellen, het daarheen te leiden, dat in navolging van een vijftal plaatsen in Nederland, waar een dergelijke regeling reeds bestaat, ook hier ter plaatse deze tot stand te brengen, om dat daarmede vele geestelijke en moreele belangen gebaat zijn! DE A.S. LEDENVERGADERING. Deze wordt gehouden op Donderdag 20 April a.s., des nam. te 8 uur in de groote zaal van het Bondsgebouw, Steenschuur te Leiden. Op deze vergadering, de jaarver gadering, komt aan de orde, naast notulen en jaarverslagen van secretaris en penning meester, de beschrijvingsbrief voor de Cen trale Raadsvergadering. Op deze vergade ring zullen drie afgevaardigden, ingevolge advies van den Bestuursraad, moeten wor den benoemd, die de afd. Leiden op die vergadering zullen vertegenwoordigen. Op de agenda komt tevens voor Bestuurs verkiezing. Aftredend zijn: W. Th. v. Hug- ten, 2e voorz., D. Haverkorn, le secr., W. Buil, 2e penningm. en E. J. Neuteboom en A. Kluts, commissarissen. Er zijn twee va catures omdat beide laatstgenoemden zich niet meer herkiesbaar stellen. Het stellen van bestuurscandidaten kan geschieden tot en met Woensdag 12 April a.s. des nam. te 7 uur, door minstens 10 leden, alsmede een bereidverklaring van den gestelden can- didaat dat deze een eventueele benoeming zal aanvaarden. Wij wijzen er op, dat de eventueel in te dienen candidaatenlijsten worden ingewacht aan het secretariaat: Ver lengde Bloemistenlaan 45. Men 'houde met een en ander rekening, DE K.R.O.-UITZENDING. Dinsdag 4 April zal de uitzending, in het kader van „De Nieuwe Gemeenschap", des avonds te 7.15 uur voor de K.R.O.-microfoon worden voortgezet. Als onderwerp zal wor den behandeld: „Treedt aan!" Gevraagd zal worden actieve medewerking. Helpt het ideaal verspreiden; pas het zooveel moge lijk al toe; propageer het in vereenigingen, in vergaderingen, in eigen omgeving; ge vraagd wordt uw concrete medewerking (b.v. voor het voeren van embleem N.G., het bezoeken van de aangekondigde mee tings, enz.) Sprekers zijn: mr. F. J. H. Bach en J. A. Schutte. In de op deze uitzending volgende zal de Verbondsvoorzitter A. C. de Bruijn be handelen: „Vastberaden voorwaarts", waar bij spreker zal verklaren rotsvast te ge- looven in het ideaal en dat wij er zullen komen. DE CENTRALE RAADSVERGADERING. De algemeene vergadering van de Cen trale Raad zal worden gehouden op Maan dag 15 Mei a.s., des morgens te half elf, in het gebouw der St. Josephgezellenvereeni- ging, Stadshouderskade 55, te Amsterdam. De agenda bevat: mededeelingen, notulen, jaarverslagen, vaststelling begrooting 1939, bestuursverkiezing en resp. voorstellen. DE DAG VAN DEN ARBEID. Deze zal worden gehoud'en op Zondag 7 Mei in de Dekenale Kerk aan den Heeren singel. De dag wordt ingezet des morgens te 10 uur met het opdragen van een plech tige Hoogmis tot intentie van het welslagen der Nieuwe Gemeenschap. Des middags vindt een Lof plaats waaronder zegening der werktuigen. EEN BENOEMING. Op de 21 Maart j.l. gehouden vergadering van de Commissie voor de Centrale Werk plaats voor jeugdige werkloozen, is benoemd tot werkmeester aan de Centrale Werk plaats voor de afd. Electrisch- en Radio techniek de heer J. F. Hakkaart, lid van den R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", afd. Leiden en R. K. Volksbond. DE ENCYCLIEKMEETING. Deze wordt op Zondag 11 of 18 Juni te Zoeterwoude (Dorp) gehouden. Wij ver zoeken reeds nu aan de resp. afdeelingen om hun leden tot deelname aan te sporen. Leiden moet op die meeting goed vertegen woordigd zijn!! „PULCHRI STUDIO". Maandag 10 April a.s. (2den Paaschdag), des avonds te 8 uur, zal bovengenoemde R. K. Gem. Zangvereeniging in de Stads gehoorzaal opvoeren de Opera-Comique „Franchemont de Marskramer", in drie be drijven. Voor verzorgde costumeering, zang en muziek wordt zorg gedragen, zoodat dit aan de bezoekers van dien avond waar borgt een prettige en aangename verpoo- zing. Het geheel wordt besloten met een gezellig samenzijn onder leiding van Evert Castelein. Er is dus alle reden om op 10 April een bezoek aan „Pulchri Studio" te brengen, u zult er geen spijt van 'hebben, VAN DE REDACTIE. De eerstvolgende rubriek verschijnt over 14 dager. Alle correspondentie over en stukken bestemd voor deze rubriek moeten gezonden worden aan het Redactie-adres: Verlengde Bloemistenlaan 45.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10