THEE doet je goed! OMGEVING DONDERDAG 30 MAART 193» DE LEWSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 HII.I.ECiOM Streven tot Verbetering. De Hille- gomsche Pluimveerver „S. t V." hield in „Flora" een goedbezochte ledenvergade ring, onder voorzitterschap van den heer J. W. van Schie. Tot afgev. naar de N. V. Bondsverg. werd benoemd de secr., de heer B. Frylink, tot tentoonstellingssecretaris de heer A. Hey. Deze vergadering stond reeds geheel in het teeken der op 11 en 12 Nov. te houden tentoonstelling! Staande de vergadering werden 5 bekers en een lau werkrans toegezegd. Het oud-lid, de heer Theo Kroon uit Canada, die tijdelijk hier vertoeft, was Hillegom nog' niet vergeten en schonk een beker, welke attentie zeer werd gewaardeerd. KATWIJK Aanleg van fiets- en wandelpaden. Zooals bekend worden vanaf 's-Graven- ihageScheveningen via WassenaarKat wijkNoord wijk tot Noord wij kerhout fiets paden in de duinen aangelegd. Deze werk zaamheden zijn thans in vollen gang.-Ten Noorden van Katwijk, ongeveed aan de Noord wij ksche grens die dichtbij ligt, zyn een 50-tal Kat wij ksche arbeiders aan deze werkzaamheden bezig. Het werk geschiedt in werkverschaffing. Ten Zuiden van Kat wijk is dit werk ook in vollen gang en ge schiedt zulks door arbeiders uit Wassenaar en Den Haag. De Verpleging. Gisteren waren de leden van de Verpleging doch aangesloten Ibij het Operatiefonds in jaarvergadering bijeen. Na opening enz. het jaarverslag van den secretaris, den heer Dijkdrenth, waar uit we vermelden aat het ledental met 263 was vooruitgegaan en thans bedraagt 1014 Een dergelijke vooruitgang zal binnen af- zienbaren tijd contributieverlaging tot ge- volk gunnen hebben. Het financieel verslag van den penning meester, den heer J. Varkevisser. sloot met een batig saldo van 528.53. De heeren der kascommissie, Waterreus en Parlevliet, ver klaarden dat alles in orde was bevonden. Tot controlecommissie voor 1939 werden benoemd de heeren A. 'Parlevliet en D. Ket ting. Een voorstel tot vaststelling van een tarief, beoogende de maximumvergoeding voor onderscheidenen operaties vast te stel len werd aangenomen. Besloten werd tevens het bestuur voor gedane werkzaam heden een gezamenlijke vergoeding toe te kennen van 4% der te innen contributie. L1SSE BIJZONDERE VRIJWILLIGE LANDSTORM. Herdenking 20-jarig bestaan. Installatie eere-voorzitter. Overreiking nieuw vaandel. De af deeling Lisse van den Bij zonderen Vrywilligen Landstorm hield Woensdag avond ter herdenking van het 20-jarig be staan der afdeeling een groote propagan- da-avond in een der zalen van het H.B.G-- gebouw, welke vcor dit doel in een feeste lijk kleed was getooid en smaakvol was versierd met bloemen. Op dezen avond waren de navolgende autoriteiten tegenwoorden, t.w.: Z. Exc. Generaal H. Zeeman en echtg., Overste J. P. Boorts, Commandant van Zuid-Holland West en diens zoon Luitenant Boots; Over ste Luitenant-Kolonel H._ M. J. Juta; de vertegenwoordiger van den Commandant van het 4e Reg. Inf. te Leiden, Res. Ie Luitenant M. Vlug, mr. G. van Baren, bur gemeester der gemeente Delft, Kap. Kar- res, secr. van het gewest Zuid-Holland- West en mevr. Karres, Burgemeester jbr. F. C. J. M. van Rijckevorsel en mevr. van Rijckevorsel, Graaf van Lijnden, Burge meester van Iersel van Ncordwijkerhout, de wethouders en raadsleden, de plaatselij ke geestelijkheid en doktoren, vertegen-, woordigers van de zusterafdeelingen Hil legom, Sassenheim, Warmond, Noordwijk en Noordwijkerhout, notaris A. van Pelt en vele andere officieele personen. Bij den aanvang waren in de zaal aan wezig ongeveer 1200 personen. De voorzitter der afdeeling, dr. Th. Ruys Jr., sprak, nadat geopend was met het zin gen van het 1ste couplet van het Wilhel mus, namens de afdeeling een welkomst woord tot de militaire en burgerlijke gas ten en tot alle genoodigden, B.V.L.'ers enz. Een bijzonder woord van welkom richtte spr. tot mevr. van Rijckevorsel, die, alhoe wel nog geen inwoonster van Lisse, toch op dezen avond tegenwoordig was. Spr. waardee de het ten zeerste, dat zij de B.V. L. deze primeur geschonken heeft en deed een beroep op hare medewerking, indien zulks noodig was. Door den plaatselijk lei der, den heer van Woerden, werd haar hierop bloemen aangebeden. (Applaus) Vervolgens wees de voorzitter erop, dat dit een herdenkingsavond w$s en een feestvergaderinp der afdeeling. Spr. rele veerde in korte bewoordingen de mislukte aanval op de regeeringsmacht in 1918, waaruit de B.V.L. geboren is geworden. OoiT ie Lisse is een afdeeling opgericht, Wa^nnede de heer J. P. Segers, desge vraagd zich belastte. De heeren L. Boot en J. C. de Haan zijn varfaf het bestaan der vereeniging in de plaatselijke commissie geweest en spr. brengt hen zijn bij zonde ren dank. terwijl hij hulde brengt aan den initiatiefnemer en alle leidersder afdee ling Gorote dank zijn wij verschuldigd aan den tegenwoordigen leider der afdee ling, den heer van Woerden, die het leden tal reeds heeft opgeveerd tot 300. De B.V.L. staat pal voor het Oranjehuis en voor het gezag en waarom. Niet omdat H. M. de Koningin regeert door den wil van het volk, nog minder om dat Zy regeert door den wil van een be paalde volksgroep, doch enkel en alleen omdat H. M. de Koningin regeert bij de gratie Gods Het regeeren van Haar bij de gratie Gods geeft het Nederlandsche volk waarborg voor de vrijheid, welke zij wen- schen De B.V.L. is daarom bereid het Huis van Oranje en het gezag te handhaven als het moet. Van Oranje blijft men af, even als van het gezag, hetwelk door ons Vorstenhuis wordt vertegenwoordigd. Met applaus en volledige instemming werd besloten om aan H. M. de Koningin, bij de viering van het 20-jarig bestaan der afdeeling een telegram van hulde en aan hankelijkheid te zenden. Namens de afdeeling richtte de voorzit ter zich thans tot den Burgemeester der gemeente Lisse. jhr. T. J. C. M. van Rij ckevorsel, die zich bereid verklaarde het eere-voorzitterschap der afdeeling te aan vaarden. Spr. betuigde den Burgemeester hiervoor zijn erkentelijkheid en verleende hierna het wcord aan Kap. Karres voor de installatie van den eere-vcorzitter. Kapitein Karres, secretaris van den B. V.L. Zuid-Holland West, sprak zijn leed wezen er over uit, dat de voorzitter van dit gewest, den heer L. G. Royaards, plot seling verhinderd was om deze installatie te verrichten. Nadat spreker de historie van den B.V.L. had uiteengezet, bracht hij een eere-saluut uil op de Kon. Ned. Weermacht en de 13. V.L. Het feit, dat Burgemeester van Rij ckevorsel Res. Ie Luitenant is geweest bij de Huzaren, waarborgt ons, dat hij den B.V.L. een warm hart toedraagt. Met den wensch, dat Bur. van Rijcke vorsel onder Gods Zegen veel moge doen vcor den B.V.L. en in het bijzonder voor de plaatselijke afdeeling, verklaarde spr. Burg. van Rijckevorsel voor geïnstalleerd als eere-voorzitter der afdeeling Lisse van den B.V.L. Nadat de voorzitter den Burgemeester had gelukgewenscht met het eere-voorzit- terschap, bracht Burg. van Rijckevorsel dank aan Kap. Karres voor de installatie. Met groote genoegen aanvaardde de Bur gemeester dit eere-voorzitterschap, omdat hij als eere-voorzitter in zijn geboorte plaats reeds met den B.V.L. heeft kennis gemaakt en spreker het voorrecht heeft ge had als officier bij de huzaren te dienen. Zijn eed van trouw, toen afgelegd, zal spr. ten allen tijde handhaven. Ons Vaderland is niet agressief, doch er schuilen elemen ten in ons Vaderland, die ons hoogste goed willen ontnemen, n.l. ons geloof, ons gezin en ons gezag. Hiervoor strijdt de B.V.L. en voor dit doel is hij waakzaam ten allen tijde. Spr. besloot met de "hoop uit te spre ken om lang en met vrucht het eere-voor zitterschap der afdeeling te bekleeden. Vervolgens leidde de voorzitter met een kort woord mr. G. van Baren, Burge meester van Delft in Spr. releveerde verschillende lichtpun ten en verbeteringen in het aanzien en de uitoefening van het gezag, daarbij wij zende op de omkeer in de S.D.A.P., die zich thans eveneens aan de zijde van Oranje schaart. Helaas zijn er thans cok nog stroomingen in Nederland, welke zich nationaal noe men, doch waarin, volgens spr., geen na tionaal gevoel is. Het woord van H. M. de Koningin tot haar volk gesproken: „Wij willen onszelf blijven", moet desondanks bewaarheid blijven. Er is geen Koningshuis, hetgeen ouder is dan het Oranjehuis en daarop worden wij liever geregeerd door een Oranjetelg, dan door een nieuwerwetschen dictator. (Applaus). Spr. besloot met te vertrouwen in de re geering van H. M. de Koningin, die regeert by de gratie Gods, hetgeen ons waarborgt de vrijheid van ons land. Wij hopen te blijven wat wij zyn, n.l. een rechtstaat. .Namens een dames-comité, bestaande uit mevr Ruys-Belgraver, mevr. Simonis- Vos, mevr. de Haan-Smit en mevr. Boot- Oosthoek, bood mevr. Ruys-Belgraver de plaatselijke afdeeling een vaandel aan, hierbij haar dank betuigende aan de mil de gevers en de hoop uitsprekend, dat de afdeeling Lisse dit vaandel zal weten te verdedigen als het moet. Zij droeg de zorg van dit vaandel ever aan den plaat selijk leider der afdeeling en onthulde het vaandel door het wegnemen van een doek, welke het vaandel bedekte. De heer J. C. van Woerden, plaatselijk leider, bracht dank aan het dames-comité voor hun vaandel en aan allen, die hiertoe medegewerkt hebben. Het is voor de afdee- ling een onvergetelijken dag geworden, nu we een eigen vaan hebben. Spr. beloofde, dat de afdeeling dit vaandel als het moet tot het uiterste zal verdedigen en niet prys zal geven. De aanwezige B.V.L.'ers beloofden trouw aan dit vaandel en aan het wettig gezag van H. M. de Koningin. Na een korte pauze werd door Luite nant-Kolonel J. P. Bcots, commandant van Zuid-Holland-West, de brevetten aan Koning- en Scherpschutters uitgereikt. Alvorens hiertoe over te gaan feliciteer de hij in welgekozen woorden de afdeeling met den nieuwen eere-yoorztiter, het nieu we vaandel en het 20-jarig bestaan. Hier bij bracht hij de afdeeling en de aanwezi gen de bewijzen van medeleven over van oud-burgemeester van Wijnbergen, die Dinsdagavond is geïnstalleerd als eere- voorzitter van den B.V.L. afd. Wassenaar. Hij noemde Lisse de parel van het gewest. Dank bracht spr. aan den heer G. Spaar garen, die de afdeeling 20 jaren heeft ge diend en thans op de meest eervolle wijze zijn ontslag kreeg wegens het bereiken van den maximum leeftijd, alsmede aan den heer Segers voor zijn initiatief om deze afdeeling op te richten. Hei brevet van koningschutter reikte hij hierna uit aan de heeren M. v. d. Stelt, J. C Schoorl en L. Woudstra en het brevet voor scherpschutter aan een 20-tal leden. De afdeeling telt thans 9 koningschutters en 45 scherpschutters. Tot slot richtte spreker zich nog tot den plaatselijk leider, den heer van Woerden, die hij roemde om zijn groote ijver. Het verheugde spr., dat hij den heer van Woerden die het leger een 40-tal geweren en karabijnen wist terug te brengen, de le- germedaille kon uitreiken voor dezen dienst het leger bewezen. In den persoon van den heer van Woerden bracht hij te vens zijn dank aan het corps plaatselijk leiders. De rij van sprekers werd besloten met een toespraak van Generaal Zeeman, die een opwekkend woord sprak en het insti tuut van den B.V.L. in de belangstelling van de vrijwilligers aanbeval. De voorzitter bracht dank aan allen die hadden medegewerkt tot het welslagen van dezen avond, waarna nog werden ver toond de films „Er is een Koningskind ge boren en „Veertig-jarig regeeringsjubi- leum van H. M. Koningin Wilhelmina". De afdeeling Lisse van den B.V.L. kan bogen op een welgeslaagd herdenkings feest van haar 20-jarig bestaan. Vrouwenbond. De afdeeling van den R K. Vrouwenbond hield gisteravond in het K.J.C.-gebouw haar laatste ledenbij eenkomst in dit winterseizoen onder presi dium van mevr. Vreeburg-Heemskerk. Zcoals we bij den Vrouwenbond gewoon zyn* de opkomst was best. Vermoedelijk droeg daartoe ook bij dat een firma uit Maarsen een demonstratie zou houden over vruchtenconserven, welke zou wor den gevolgd door een interessante film. Bovendien zou de pas herboren Mandoline club „Sancta Lucia" deze sluitingsavond met enkele nummers opluisteren en last not least vermelde het programma nog een „aardige verrassing". Allemaal rede nen, welke noodden tot een bezoek. Ter kennismaking waren ook uitgenoodigd al len, die lid wenschten te worden. Na het openingswoord gaf, onder leiding van B. Randsdorp, de Mandolineclub enkele num mers ten beste, welke goed in den smaak bleken te vallen. Daarna werd een film vertoond waarop de schoonheden van ons eigen land waren afgebeeld en welke met volle aandacht werd gevolgd. Hierna bracht de penningmeesteresse, mevr. Schrama-Bens, het finantieel verslag uit, waaruit bleek, dat was ontvangen ƒ528.07 en uitgegeven 611.90, alzoo een nadeelig saldo van ƒ83.83, waardoor het bezit daal de tot /320.95. Vervolgens bracht de se cretaresse, mej. A. v. Schcoten, het jaar verslag uit, waarin de werkzaamheden van de afdeeling op onderhoudende wyze werden weergegeven. Het uitschrijven van een prijsvraag met een zevental prijzen was een aardige verrassing. NOORDWIJK CURSUS VOOR WERKLOOZEN. Ijverige studenten! Woensdagmiddag had de opening plaats van de cursus voor werkloozen. Te 2 uur waren in de groote zaal van het Juvenaat kapelaan Schouten, de onderwijzers, de heeren de Lincel en Floor, alsmede een 30-tal cursisten aanwezig. Door kapelaan Schouten werd een woord van waardee ring gesproken voor het mooie doel. Hier na namen de eerste lessen een aanvang. Reeds dadelijk was het een lust te zien hoe de leerlingen (werkloozen) de hun voorgelegde lessen bestudeerden. Met veel animo werden de voorgehouden werk zaamheden ter hand genomen en gezien het allereerste begin, was het resultaat bevredigend te noemen. Te pl.m. 4 uur verlieten allen het gebouw. In het vervolg zullen de lessen op Woensdagmiddag om 2 uur een aanvang nemen en te 4 uur ein digen. Het is te wenschen dat velen door middel van deze gelegenheid in hun ge dwongen werkloosheid veel kennis en ontwikkeling mogen ontvangen. Cursus E.H.B.O. Dinsdag 21 Maart werd in het Wit-Gele Ki'uis-gebouw het examen afgenomen over de aanvangscur- sus in E.H.B.O. Deze cursus welke werd uitgeschreven door het W. G. Kruis afd. Noordwijk, is gegeven door dr. H. J. Postel uit Noordwijkerhout, en stond onder lei ding van de E.H.-Brigade Noordwijk. Ge slaagd zijn de dames: R. Alkemade, J. Lindhout, A. J. v. d. Loo, E. M. v. d. Loo, S. MarijtMuller, M. L. Plaatzer, R. v. Rheenen, J. H. de Ridder, L. v. Tilburg en de heeren: L. Alkemade, A. v. Beelen, F. Boogaards, H. Caspers, P. v. Schie, B. Steenvoorden en W. V. v. Zuylen. Deze cursisten worden nu toegelaten tot de diplomacursus, welke in het begin van den winter zal gegeven worden. Wy feliciteeren de geslaagde cursisten, en hopen, dat ze allen na de volgende laatste cursus, hun einddiploma behalen, hetgeen ook weer een flinke aanwinst be- teekent voor de E.H.-Brigade Noordwijk. Oranje-vereeniging. Woensdagavond vergaderde de O. V. in Hotel Royal onder voorzitterschap van dr, Niekerk; de op komst der leden was matig. In de kascom missie werden gekozen de heeren E. de Groot, W. v. d. Kraan en G. Litjens. In zake de bespreking feestelijkheden in 1939 deelde de voorzitter mede, dat het bestuur een voorloopig plan had opgesteld, doch met het oog op de te verwachten blijde gebeurtenis in het begin van Augustus kan hierin wel eenige wijziging komen. Echter wilde spr. hierop niet vooruitloo- pen. Met het oog op een goede feestvie ring vond het bestuur het noodig, evenals vorig jaar. weet twee feestdagen te orga- niseeren en wel op 30 Augustus voor de kinderen, des morgens optocht, waarna tractatie op de scholen. In den middag kinderspelen, welke zoo mogelijk evenals vorig jaar weer op het Sportpark zullen gehouden worden. Men heeft dan een goed overzicht op de te houden spelen en waar borgt een groote veiligheid voor de kin deren. Des avonds zal een verlichte op tocht voor de kinderen gehouden worden; hierdoor bevorderd men, dat het werk der kinderen meestal kleine stukken of groepjes beter tot zyn recht zal komen. Op 31 Augustus, het feest voor de groote ren, in den voormiddag verschillende volksspelen, waarna de groote estafette loop door Noordwijk om de wisselbeker van Burgemeester v. d. Mortel, 's Middags gïoote optocht en na aflooD 't traditioneele touwtrekken op het terrein aan de Van Panhuysweg. Des avonds wederom een groote verlichte optocht, waarbij het mo gelijk zal zijn, dat ook de kindergroepen zich hierbij kunnen aansluiten. De gevel versiering zal worden achterwege gelaten, doch de straatversiering zal doorgaan; de keuring daarvoor zal plaats hebben op 30 Augustus. Het bestuursvoorstel houdt dus in, dat 3 optochten zullen plaats hebben. Mochten er plannen komen tot een groot- sche feestviering in het begin van Augus tus dan zal een der optochten zoo moge lijk in samenwerking met de O. V. van Noordwyk aan Zee plaats hebben. De ver gadering kon zijn goedkeuring geven aan dit voorloopige plan en machtigde het be stuur, deze opzet nader uit te werken. Een flink aantal leden gaven zich hierna op om zitting te nemen in de verschillen de commissies. Vastgesteld werd dat deze commissies in vergadering zullen worden bijeengeroepen. Bij de rondvraag werd nog gevraagd of het mogelijk was enkele attracties in het dorp tijdens de feestda gen te doen platsen o.m. een draaimolen. Het bestuur zal dit verzoek in overweging nemen, doch kon geen enkele toezegging dienaangaande doen. De voorzitter bracht dank aan de leden voor de groote mede werking. NOORDWIJKERHOUT Staatspartij-. In café „de Zwaan" ver gaderde de afdeeling Noordwijkerhout van de R. K. Staatspartij, welke vergadering tamelijk goed was bezocht. De voorzitter c pende met den Chr. groet en sprak een welkom uit tot de aanwezigen, in het by- •zonder tot den zeereerw. heer Pastoor en den spreker van den avond den heer J. Groen Azn. Hij wees er op, dat het in de zen bewogen tijd noodig om en bloc CP te trekken vooral bij de aa. verkiezing \oor leden van de Provinciale Staten en ook by de a.s. gemeenteraadsverkiezing. V/at deze laatste verkiezing betreft, de .aatste keeren liet de eenheid wel eens te wenschen over. De voorzitter sprak de hoop en het vertrouwen uit, dat deze ver kiezing een goed verloop zal hebben. Hier na verkreeg de heer Groen het woord, die sprak over het onderwerp: „De beteekenis van de a.s. verkiezing". Het deed spreker genoegen hier in Noordwijkerhout een spreekbeurt te kunnen vervullen. Voor de Prov. Staten-verkiezing, aldus spreker, is er ;n den lande nogal belangstelling doch voor den gemeenteraad vernam hy zoo juist rog niet. Dit is echter ook noodzakelijk. Voor de algemeene politiek van het land, vervolgde spreker, is de Statenverkiezing •an groot be^ng, het gaat immers vóór of tegen Christus, daarom zal spreker geen rede houden speciaal over land- en tuin- bouwbelangen, al is hij dan ook een specia list op dat gebied. Hij besprak hierna de taak der Prov. Staten, op de eerste plaats de electriciteitsvoorziening, watervoorzie ning, wegenaanleg, subsidieering van on derwijs, enz. Op de 2e plaats verkiezing van Gedeputeerde Staten, wat voor de ka tholieken niet hetzelfde is wie of er geko zen worden en ook het kiezen van de leden van de Eerste Kamer. Wat de verkiezing voor den gemeente raad betreft wees spreker erop dat het ook van belang is hier afgevaardigden te kie zen aan wie de belangen van alle rangen er standen kunnen worden toevertrouwd. Hiermede werd het eerste gedeelte van de rede besloten, waarna pauze volgde. Hierin was gelegenheid tot het indienen van candidaten voor leden van den ge meenteraad, Een 15-tal namen was inge komen, deze werd bekend gemaakt. De volgende heeren zijn candidaat gesteld: E. Costdam Hzn.; J. v. d. Berg Wzn.; C. v. d. Klauw, L. M. van Noort, Joh. v. d. Voet, A H. van Noor, C. A. van Paridon, C. Th. Willemse, M. C. J. Braun, J P. v. d. Ploeg, P. A. Duivenvoorden, A. Buys, H. Hach- mang, M. v. d. Togt en H. P Versteege. De voorzitter deelde in verband met deze in diening van candidaten mede, dat eigen- .ijk 16 candidaten ingewacht waren en dat ?r alsnog gelegenheid was iemand naar voren te brengen, hiervan werd echter geen "fbruik gemaakt. fra de pauze besprak de heer Groen meer ae landspolitiek d. w. z. het werken van de Regeering en de Tweede Kamer. Hy zeide dat we over het algemeen niet ontevreden behoeven te zijn, en wees in dit verband op de toestanden in het buitenland. Aan het slot van de rede belichte spreker de belasgen van de Katholieken, welke bij elke verkiezing op het s*,el staan. Wy moe ten onzen daadwerkelijken steun geven aan de R. K. Staatspartij, om te verhoeden, dat we onze godsdienst moeten prijsgeven. Dankbaar applaus volgde. Van de gelegen heid tot het stellen van vragen werd door een lid gebruik gemaakt, de vragensteller werd naar genoegen beantwoord. De voor zitter dankte den spreker voor zijn gehou den betoog en sloot onder dank de ver gadering. Kruisvaart. Woensdag heeft de plech tige instaiiatie plaats genau van 30 aaspi- ranc i\juisvaaruers van ae St. Jozef ban. jL»es morgens onaer de H. Mis van 6 uur hjeid net geneeie kohort een Alg. H. Com munie, 's avonds om 7.30 uur, nad in de Kerk de pj. een age mi.iaj.laUe plaats. Van ctn Burcht wera met viaggen en trommels afgemarcheerd. De kruisvaarders namen piaais op ae eerste banden, DDirecteur n-apeiaan Schreden sprak een kort woord tot ae jongens, waaron hij er op wees, dat ae kruisvaaraers niet aiieen kruisvaarders zijn door net mooie pakje dat zy dragen, maar ook innerlijk ecn.e kruisvaarders moe ten zijn. Hierna geschiedde de installatie uventciis uoor aeti directeur. Met de nand op de Stanaaaraviag legden de jongens de xvruisvaartoemite af, Hierna voigue een kort lof, gecetebreerd door den uirecteur. Ais koorknapen fungeeraen eenige kruis- vaaraers in uniform. Na het lof mareneer- de het kohort terug naar den Burcht. Hier sprak de Directeur de jongens en aanwe zige ouüers toe en wees op de waarde van het lidmaatschap van de Kruisvaart en vroeg de medewerking van de ouders. Mu ziek en vooraracnien voigaen. De instal latie werd zoodoende met een gezeiiigen avond besloten. VOORSCHOTEN „St. Genesius". Zooals voldoende be kend zal zijn, houdt onze toon eel vereeni ging een loterij ten bate van haar kas. Een lotery, die bereids is goedgekeurd bij besluit van B. en W. van 21 Febr. 1939 No. 1521. Of het door de mcoie prijzen is, of voor het doel waarvoor deze lotery is opgezet: zoo goed als alle loten zijn reeds verkocht, enkelen zijn nog verkrijgbaar. De trekking zal op Maandag 2en r-aaschdag tijdens de uitvoering die „St. Genesius" dan geeft, plaats hebben. Nog zij vermeld, dat de prijzen in de etalage van sigaren magazijn „Sumatra", Burg. Vern. Park 17, zyn te bezichtigen. WASSENAAR Landstorm. Onder leiding van den voorzitter, den heer Th. H. Ruys, had in het R.K. Vereenigingsgebouw een propa- ganda-bijeenkomsL plaats van de locale afdeeling van den B.V.L. De voorzitter sprak een welkomstwoord waarin hy zich meer byzonder richtte tot Z. Ex. Luitenant Generaal Duymaer van Twist en mevrouw, tot oud-minister dr. Deckers en den burgemeester dr. Baron van Wijnbergen en mevrouw. Tijdens dit welkomstwoord werden aan mevrouw Duymaer van Twist en mevrouw van Wynbergen bloemen aangeboden. De heer L. G. Rogaaras, voorzitter van Zuidholiand West installeerde hierna bur gemeester van Wynbergen als eere-voor- znter der afdeeling. De burgemeester hield vervolgens een keurige en begeesterende rede waarin hij de beteekenis van den B.V.L. uiteenzette, waarna ook Generaal Duymaer van Twist in enkele woorden op de beteekenis van den B.V.L. wees en waarbij hij de afd. feliciteerde met zoo'n eere-voorzitter. Reserve Luitenant Kolonel J. P. Boots reikte vervolgens de brevetten voor scnerpschutter uit aan de heeren Albers, Appeldoorn, v. Beelen en Stoelman, en die voor Koningschutter aan de heeren J. J. de Jong en J. P. de Borst, welke uitreiking hij gepaard deed gaan met hartelijke wooraen van gtlukwensch. Aan den piaatselyk leider, Majoor de Borst, werd hierna een fraaie trapheeën- horst aangeboaen, vervaardigd door de heeren Hakkeling en de Jong. Majoor de Borst sprak hiervoor een hartelijk dank woord. Na de pauze werden twee films vertoond, respectievelijk „een tocht door Insulinde" en „20 jaar B.V.L." Aan het einde van den avond sprak Majoor de Borst een dankwoord voor de opkomst. Restauratie dorpskerk. Vanaf Donder dag 13 April a.s. tot en met Vrijdag 5 Mei zal gedurende een drietal weken aan de gemeente gelegenheid gegeven worden, om steenen te metselen aan de Dorpskerk. In overleg met den architect zal men persoonlijk kunnen medebouwen aan den buitenmuur van het zijkoor. Dit koor zal na de restauratie als consistoriekamer ge bruikt worden. Gedurende den tijd, dat gemetseld kan worden, zullen steenen, specie en troffels gereed iiggen, zoodat ieder die zich tus- schen 10 en 1 uur v.m. of tusschen 3 en half 5 uur n.m. bij den opzichter van het werk meldt, een steen kan leggen. Zoo als eerder medegedeeld is, zyn de kosten hiervan minimum één gulden, welke men in een bus, die op het werk aanwezig is, kan doen, terwijl men tevens zijn hand- teekening c-p een lyst plaatst. De inhoud van de bus zal in het restauratiefonds ge stort worden. Het college van kerkmeesters hoopt Don derdagmiddag te 3 uur steenen te metse len. De beide predikanten en de architect worden vervolgens daartoe uitgenoodigd. terwijl daarna voor een ieder gelegenluh' tot metselen gegeven wordt.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 5