Hiü Instantine Aeltrf! RECHTZAKEN Burgerlijke Stand OMGEVING Laatste berichten MARKTBERICHTEN DONDERDAG 30 MAART 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 IN ZEVEN TALEN hebben wij nu gedurende zeven dagen ge zwegen. Dat wil niet zeggen, dat er in dien tus- schentijd niets gebeurd is. Het tegendeel is waar! Zooals onze propagandisten in de eerste plaats weten. De verkiezingsplaten en de strooibiljet ten zijn nu binnen De verspreiding kan dus beginnen. Propagandisten. en gij allen die aan de verspreiding wilt medewerken, wij verwachten u morgen, Vrijdag 31 Maart, 's avonds te 8 uur in het St. Antonius clubhuis aan de Mare. U krijgt het verspreidingsmateriaal dan mee! Leidsche Katholieken gij kunt onze propaganda zoo gemakkelijk steunen door een verkiezingsplaat op te hangen. Ze zijn verkrijgbaar bij de door ons gepubliseerde adressen. Helpt mee aan de verspreiding op groote schaal van onze leus: Katholieken stemt allen mee no. 1 lijst 2 BOLSIUS. R. K. STAATSPARTIJ. De afd. Leiden der R. K. Staatspartij heeft gisteren een goed bezochte bijeen komst gehouden. Secretaris en penningmeester, resp. de heeren Horikx en Kriek, hebben hun jaar verslagen uitgebracht. De kascommissie verklaarde de boeken en bescheiden van den penningmeester over 1938 in volkomen accuraten toestand te hebben gevonden. Een nieuwe kascommis sie werd benoemd, bestaande uit de hee ren v. d. Meel, Breuring en Welling. De periodiek aftredende bestuursleden de heeren mr. Donders, P. Heemskerk, H. Lombert, C. Molkenboer en Th. Wilmer werden allen herkozer.. Na deze jaar-plechtigheiden was aan de oide een bespreking van de voor de gros lijst voor de gemeenteraadsverkiezing in gediende candidaten. Er waren er. 15. Be sloten werd, de definitieve lijst te doen bestaan uit 15 candidaten; er behoeft dus bij de stemming niemand der ingediende candidaten af te vallen. Die 15 candidaten zijn de zittende leden de heeren Th. Bergers, E. Coster, H. Lom- bert, J. Manders, Mr. A. Tepe, H. Tobé en Th. Wilmer, en de heeren W. Burg- houwt, A. van Dijk, mr. H. Donders, Ph. van der Drift, D. Haverkorn, A. Langeveld, J. van Oyen en C. Schinck. Er was nu gelegenheid om over de in gediende candidaten en over de vast te stellen rangorde te spreken. Van deze ge legenheid werd heel weinig gebruik ge maakt. Slechts voor een tweetal candidaten werd een aanbeveling gesproken. De gang van zaken is nu aldus. Een ad- v:es-commissie zal een advies uitbrengen (ever hoeveel plaatsen zich dat advies uit strekt, beslist die commissie zelf). Twee maal zal er gestemd worden. De eerste keer waarschijnlijk over de eerste acht candida ten, de tweede keer voor de volgende zeven. De advies-commissie bestaat uit de be stuursleden, die zelf niet gecandideerd zijn voor deze laatste werden andere personen aangewezen. Daar er zeven leden van het bestuur zijn gecandideerd, moesten er zeven andere personen voor de advies commissie worden aangewezen. Op voor stel van het bestuur werden benoemd de heeren NijhuLs, Oostdam, Peeters, v. d. Top, Simonis, Vreeburg en Welling. De heer Lombert bracht verslag uit van de- vergadering van den Kamerkieskring te Gouda op 18 Febr., en namens den heer Manders, die verhinderd was, van den vergadering van den Statenkieskring te Leiden op 16 November. De heer Wilmer hield hierna een cause rie over de gemeente-begrooting, waarop een aangename gedachtenwisseling volgde. In zijn slotwoord wekte de voorzitter mr. Bolsius nog eens op tot steun aan de propaganda-kas,. medewerking ook op an dere manieren aan de propaganda, bezoek van de groote vergadering op 18 April. Bij de rondvraag werden nog enkele za ken ter sprake gebracht, o. m. wilde een der leden, dat de Raad zich verzetten zou tegen de bouw van winkels aan Hooge- vvoerd-Gangetje. MILITARIA. De res. Ie luitenant J. H. J. Zwaaneveld van 13 R. I., thans vrijwillig onder de wa penen, is voor den duur van de vergunning om in werkelijken dienst te blijven, gede tacheerd bij II 4 R. I. te Weert. Aan de navolgende dienstplichtige sergeanten der lichting 1938 II van het 4e Regiment Infanterie is vergund met ingang van 30 Maart vrijwillig onder de wapenen te biijven in afwachting van hun eventuee- le aanwijzing voor sergeant-capitulait: F. W. J. Droge, J. J. de Valk, S. M. Hurkmans, T. C. Alphenaar, K. Bakker, M. L. Lom en J. v. d. Hoorn. Door den Minister van Defensie is be paald, dat in den vervolge alléén dpi. ser geanten voor sergeant-capitulant mogen worden voorgedragen die een schoolkennis bezitten overeenkomstig met die van een houder van een diploma MULO A. ZIE VERVOLG STADSNIEUWS PAG. 7. Het moderne pijnstillende middel 't is van «Tiayei* HAAGSCHE RECHTBANK. ERNSTIGE INBRAAK TE BODEGRAVEN Geldtrommel met waardevolle inhoud buitgemaakt. Voor de Haagsche rechtbank had zich he denmorgen te verantwoorden de 19-jarige boerenknecht G.V., zonder vaste woon- of verblijfplaats, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring. In September van het vorig jaar had hij ingebroken in de woning van J. M. op 't Land te Bodegraven en daar een geld trommel, inhoudende waardepapieren, een spaarbankboekje, een aantal verzekerings polissen, eenige spaarpotten, een jampotje met eenig geld en een portemonnaie met gouden slot, weggenomen. Als getuige werd gehoord de veehouder J. M. op 't Land te Bodegraven, die ver telde, dat hij op 1 September me't zijn vrouw en kinderen naar het vuurwerk was gaan kijken. Teen hij omstreeks elf uur thuiskwam bemerkte hij, dat een luikje van de schuurdeur geforceerd was en toen begreep hij dadelijk, dat er bij hem inge broken was. En dit vermoeden bleek waar heid toen hij zag, dat het ijzeren geldkistje uit de linnenkast verdwenen was, waarin de reeds opgesomde artikelen en boven dien nog een spaarpotje met geld van de N.S.B. Verdachte bekende volmondig en toonde absoluut geen berouw van zijn daden. De Officier van Justitie, mr. Cohen Ter- vaert, deelde nog mede, dat verdachte pas eenige maanden later is gepakt aan de grens, toen opviel dat hij al zijn verterin gen betaalde met centen. Dat had argwaan gewekt en nader aan den tand gevoeld er kende verdachte te Bodegraven ingebroken te hebben. Spijt heeft verdachte niet van zijn daad en de reclasseering durft met hem niet in zee gaan; reden om een gevangenisstraf te eischen voor den tijd van een jaar. Uitspraak over 14 dagen. EEN KWESTIE OVER HET BOLLEN- ROOIEN. Uitlokking tot diefstal? De 39-jarige boekhouder G. A. S. te Vóór hout moest terecht staan wegens uitlokking tot'diefstal van een partij bloem bollen te Warmond. De N.V. Colijn en Zoonen te Voorhout had een partij narcissenbollen gekocht van Sikking te Warmond voor een bedrag van ruim ƒ9000 en ook betaald. Er waren na den koop moeilijkheden ont staan omdat de heer Sikking overleden was en de erfgenamen, na aanvankelijk toegestemd te hebben, later de toestem ming ingetrokken hadden. D boekhouder had toen opdracht gege ven aan een aantal arbeiders om de bollen toch te gaan rooien. Een van deze arbeiders J. Colijn te Voor hout werd als getuige gehoord en ver klaarde van den boekhouder opdracht te hebben gekregen om des nachts de bollen te gaan rooien. President: „Heeft verdachte gezegd waar om er 's nachts gerooid moest worden en vond u dat niet vreemd." Getuige: „De boekhouder heeft gezegd, dat het een eerlijke zaak was en dat de bol len gekocht en betaald waren." President: „Was het de gewoonte om des nachts bollen te gaan rooien?" Getuige: „Indirect niet. President: „Maar direct ook niet". Officier: „Had u geen opdracht gekregen om niet te rooken en te praten en alle gerucht te vermijden?" Getuige: „Nou" dat. indirect niet." Vast kwam te staan, dat toen men be ginnen wilde de politie er was en volgens de vèrdediger had men ter goeder trouw gehandeld want men had de papieren, dat de bollen gekocht en betaald waren, bij zich, zoodat de verdediger vond, dat, aan gezien men niet is gekomen tot het rooien der bollen, er van uitlokken tot diefstal gen sprake was. Hoogstens poging tot uit lokking of huisvredebreuk of lpopen op ver boden grond had men verdachten ten laste mogen leggen, volgens de verdediger. Bo vendien was hier van wederrechtelijke toe- eigening geen sprake. De Officier was evenwel een andere mee ning toegedaan en achtte het ten laste ge legde bewezen, maar wilde rekening hou den met het blanco strafregister van de verdachte, zoodat de eisch werd een geld boete van 100 subs. 1 maand. De verdediger hield een uitvoerig plei dooi waarin pl. tot vrijspraak aandrong. Het laatste woord was aan verdachte, die van deze gelegenheid gebruik maakte om te zeggen, dat hij de overtuiging had, dat als de heer Sikking had blijven leven, deze zaak nooit zoover gekomen zou zijn. De uitspraak werd vervolgens bepaald op over 14 dagen. De directeur staat terecht. Vervolgens moest terecht staan de 48- jarige bloembollenexporteur C. C. te Sassenheifn directeur der N.V. Colijn en Zoonen. Hij had op 27 Juli, nadat hij de bollen daarvoor reeds gekocht en betaald had, aan den boekhouder opdracht gegeven om de bollen te gaan rooien. Als getuige werd hier gehoord de boek houder der firma en vorige verdachte, die een en ander nogmaals uiteen zette. Daarbij kwam nog de volgende bijzon derheid naar voren. Toen de arbeiders op het land van Sik king aankwamen, ontmoetten zij daar den veldwachter, die hen den weg wees naar het terrein van Sikking om de bollen té gaan rooien maar daarna dadelijk instruc ties was gaan halen en toen terug was ge komen met het bevel „stoppen met rooien" Daaraan was toen onmiddellijk voldaan. Ook hier was de verdediger van meening dat men nooit uitlokking tot diefstal ten laste had mogen leggen, verder hield pl. wederom een juridische en eenigszins civiel rechterlijk pleidooi betoogende dat onschuld van zijn clienten onomstootelijk vast staat. Eveneens in de vorige zaak was ook hier de Officier van Justitie een andere meening toegedaan en eischte een geldboete van 250 subs 2 maanden hech tenis en verbeurd verklaring van de op brengst van de omstreden bollen. De rechtbank bepaalde de uitspraak op over 14 dagen. Wij zien met belangstelling deze uit spraak tegemoet, welke niet alleen voor de verdachten, maar ook voor andere bloembollenhandelaars van belang ge noemd mag worden. HAARLEMSCHE RECHTBANK. VERDUISTERING BIJ DE ARBEIDS BEURS TE BEVERWIJK. De Haarlemsche rechtbank heeft heden den 27-jarigen V. P. B., vroeger directeur van de gemeentelijke arbeidsbeurs te Be verwijk, veroordeeld tot één jaar gevan genisstraf, waarvan vier maanden voor waardelijk, met een proeftijd van drie jaar. B. was op 11 November j.l. gearresteerd, nadat bij controle een kastekort van onge veer 800 gulden wasgeconstateerd. Er was reeds eerder verdenking tegen B. gerezen, doch hij had steeds kans ge zien tijdig voordat gecontroleerd werd, de tekorten aan te zuiveren. De verduisterde gelden had hij verbrast. Het O.M. had een jaar gevangenisstraf ge- eischt, waarvan drie maanden voorwaar delijk. Ruzie gemaakt. Vervolgens deed de Rechtbank uitspraak in de zaak tegen de 47-jarige bollenhande- leer W. O. uit H i 1 1 e g o m, die terecht heeft gestaan, terzake dat hij op 8 Nov. van het vorige jaar met den caféhouder P. K te Hillegom ruzie had gemaakt en dezen K. gedreigd had met een stoel over een kleinigheid. De officier van Justitie Mr. Sik kel had tegen verdachte geëischt 1 maand gevangensstraf. De Rechtbank uitspraak doende veroor deelde verdachte tot 14 dagen gevangenis straf. MAXIMUMSTRAF WEGENS MISLEIDEN VAN DEN KEURINGSRAAD. Drie jaar voor „leeraar in doofheid"; één jaar voor zijn leerling. De Amsterdamsche rechtbank heeft gis teren uitspraak gedaan in de strafzaak te gen den 42-jarigen diamantbewerker S. G. en den 20-jarigen koopman L. L., die terecht hebben gestaan, omdat zij dokter Ten C. een schriftelijke geneeskundige verklaring over bij den koopman bestaan de gebreken valselijk hebben doen opma ken, met het oogmerk om de keuringsraad voor de als dienstplichtigen ingeschreven personen te misleiden. De rechtbank veroordeelde den koop man L. tot een gevangenisstraf van een jaar (conform den eisch), door te brengen in de jeugdgevangenis. Ten aanzien van de strafmaat werd over wogen, dat de rechtbank, met het oog op het ernstige karkter van het gepleegde feit, hetwelk indruischt tegen de primaire belangen van den staat, een strenge en onvoorwaardelijke vrijheidsstraf geboden acht, doch anderzijds in verband met den jeugdigen leeftijd van verdachte termen vindt te bevelen, dat deze straf zal wor den ondergaan in een bijzondere strafge vangenis voor jongelieden, in de verwach ting, dat de krachtige leiding en de stren ge discipline, die hem bij een verblijf in de jeugdgevangenis zullen geworden, de zen verdachte zullen bijbrengen het nood zakelijke verantwoordelijkheidsbesef en plichtsgevoel, waartoe zijn natuurlijke verzorgers niet in staat zijn gebleken. De 42-jarige diamantbewerker werd tot de maximumstraf, drie jaar gevangenis straf, veroordeeld. De rechtbank over woog, dat een in de ernst van het gepleeg de feit, en in de omstandigheid, dat ver dachte blijkens zijn eigen verklaring ter terechtzitting gedurende een lange reeks van jaren zich tegen betaling ertoe heeft geleend om tallooze jongelieden zich te doen onttrekken aan de militaire dienst plicht, terwijl geen enkele verzachtende omstandigheid is gebleken, aanleiding vindt, de zwaarste straf, die in deze door het wetboek van strafrecht is toegelaten, op te leggen. Thans moeten nog 23 jonge mannen terecht staan. LEIDEN. Geboren: Jannetje, d. v. A. Hillebrand en J. F. v. d. Plas Margaretha Elisabeth, d. v. G. Verbooij en A. C. Klinkenberg Elisabeth Maartje, d. v. W. Wijnnobel en T. v. Duij ven voorde Hendrik, z. v. H. Colpa en E. Montanje Nicolaas, z. v. N. Smittenaar en M. E. Bink Sara, d. v. J. Houwer en S. Pardon Elly, d. v. A. N. A. v. GeijLswijk en A. Muller Engeltje, d. v. M. v. d. Berg en S. v. Mannekes Hendrik, z. v. R. de Leeuw en M. M. Schreuders Toos Jozefa, d. v. M. Th. Heemskerk en H. P. Steenvoorden Willem Jan, z. v. N. W. Visser en T. Offerman. O v e r 1 e d e n: J. E, Uittenhoud, vr. 87 j. P. Q. Suijkerland wend. 68 j. G e h u w d: H. Clavan jm en A. H. M. v. Es jd. B. J. Davidson jm en C. Lubinski gesch. A. Lepelaar jm en H. Cremer jd A. Niehot jm en J. H. P. Massaar jd H. Otto jm en E. Boe'hmer jd J. C. Plu jm en J. E. Schroef jd C. v. d. Pluijm jm en C. S. v. Rooijen jd L. H. Visser jm en C. v. Leeuwen jd G. Brokaar en W. Simonis. O n d e r t r o u w d: A. C. Pelt wedn. en M. Klop jd L. F. v. Steenbergen jm 21 j. en P. Macco'jd 21 j. J. Th. J. Ludlage jm 21 j. en C. v. Veen jd 19 j. VOORHOUT BROEDER ATHANASIUS f. In den ouderdom van 54 jaar overleed in het St. Elisabethgesticht te Leiden de eerw. Broeder Athanasius, overste van de Bis schoppelijke Nijverheidsschool te Voor hout. Broeder Athanasius .(Gerardus Paulus de Graaff) werd geboren 10 Augustus 1884 te den Haag. Hij trad m 1910 te Amsterdam in de Congregatie der Broeders van O. L. Vrouw van Zeven Smarten, en was daarna werk zaam in het Aloysiusgesticht te Amster dam en vervolgens in de „Heybloem". Bij de oprichting van de Bisschoppelijke Nijverheidsschool te Voorhout werd Broe der Athanasius benoemd tot overste, zoo dat hij een groot aandeel heeft gehad in de totstandkoming van deze school. Na een 6-jarige periode werd Broeder Athanasius overgeplaatst naar het Juve naat „St. Joseph" te Arcen in Limburg. In 1935 volgde zijn benoeming tot overste van het St. Vincentius-huis te Nederweert. In 1938 werd Broeder Athanasius we derom benoemd tot overste van de Biss. Nijverheidsschool te Voorhout. Na langdurige ziekte overleed hij in het St. Elisabethgesticht. De uitvaart en begrafenis zullen plaats hebben op 1 April a.s. des morgens te half 10 uur in het Moederhuis der Congregatie te Voorhout. Binnenland DE INBRAAK IN EEN CHEMISCHE FABRIEK TE AMSTERDAM. Geen verdoovende middelen ontvreemd. Omtrent de Dinsdagavond j.l. gepleegde inbraak in een chemische fabriek aan den OosteiTingdijk te Amsterdam, vernemen wij nader, de uit de fabriek afkomstige stoffen welke bij een zeventien jarigen em ployé werden aangetroffen, bij nader on derzoek niet van verdoovenden aard ble ken te zijn en dat de jongen deze stoffen had weggenomen om er thuis proeven mee te nemen. Trouwens, verdoovende stoffen als cocaine en morphine zijn in de fabriek zoodanig opgeborgen, dat diefstal door het personeel uitgesloten is. De bij de huiszoe king aan de Prinsengracht by een 35-ja- rige koopman in beslag genomen poeders bleken evenmin te vallen onder de opium wet. De employé eri laatstgenoemde koop man zijn voorloopig op vrije voeten ge steld, zoodat zich nog drie personen in raerst bevinden. BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland- sche boter is heden vastgesteld op 77 cent per K.G. Buitenland DE RECHTSCHEN RUKKEN VALENCIA BINNEN. VALENCIA, 30 Maart. (A.N.P.) Te tien minuten over half elf hedenochtend zijn de troepen van Franco Valencia binnen gerukt. Alle huizen en openbare gebouwen wa ren versierd met de nationalistische kleu ren, rood en goud. De troepen werden met vreugde door de bevolking ontvangen. HERRIOT GEEN CANDIDAAT VOOR HET PRESIDENTSCHAP. PARIJS, 30 Maart. (A.N.P.) Het bureau van den president van de Kamer heeft me degedeeld, dat Edouard Herriot zich niet candidaat zal stellen bij de presidentsver kiezingen, zelfs wanneer de verkiezingen verscheidene ronden zullen tellen. DE ANT-DUITSCHE STEMMING IN POLEN. Een waarschuwing van de „Danziger Vorposten". WARSCHAU, 30 Maart. (A.N.P.) Het of- ficieele orgaan van de nationaal-socialisti- sche partij te Danzig, heeft in een hoofd artikel een waarschuwing gericht tot Po len. „Het groote Duitsche Rijk kan niet steeds blijven zwijgen, indien Warschau voortgaat met te dulden, dat zich anti- Duitsche relletjes voordoen op een wijze, dat men zou kunnen meenen, dat het Duit sche Rijk, dat waarde hecht aan zijn eer, niet bestaat. De houding van Warschau ten aanzien van zekere politieke'opvattingen van Wes telijke mogendheden doen veronderstellen, dat de Poolsche regeering ook bereid is, de overeenkomst van 1934 te erkennen als grondslag voor de 'betrekkingen met Duitschland. Indien Polen niet wenscht, dat een grondige wijziging wordt gebracht in de politiek jegens Duitschland, dan moet een einde komen aan de anti-Duit- sche strekking van officieele redevoeringen en aan de oorlogs-psychose, welke door ze kere oproepen wordt opgewekt. Nieuwe berichten over anti-Duitsche excessen. KATTOWITZ, 30 Maart. (A.N.P.) Vol gens het Duitsche Nieuwsbureau komen ook in Oostelijk Opper-Silezië steeds meer uitspattingen van leden van chauvinisti sche Poolsche bonden tegen de Duitsche minderheid voor. Zoo hebben Dinsdag avond te Rybnik leden van Poolsche bon den „jacht gemaakt" op jeugdige voetgan gers, die witte kniekousen droegen, het geen dcor de Polen algemeen als bewijs van het lidmaatschap van Duitsche organi saties wordt opgevat. Daarna begaven de Poolsche betoogers zich naar een koffie huis, waar zij de aanwezige Duitschers las tig vielen. Een Duitscher, die zich on danks dreigementen van de Duitsche taal bleef bedienen, werd met stoelen neerge- ranseld, aldus het D.N.B., dat ook nog van andere incidenten te Rybnik melding maakt. LEIDEN, 29 Maart Groentenveiling. Savoye kool 9.30. Boerenkool 1213. Prei 13.60—18.90. Kroten 0.90—3.20. Kroten gekookt 38. Uien 2.805.10. Peen 3.9010.50. Andijvie 1429. Sla 17—18. Witloof 8—27. Spinazie 7—13 per 100 K.G. Salade 5.50—10.90 per 100 stuks. Pieterselie 4.90. Radijs 1.602.90 Selderie 56.60. Rabarber 513. Raap stelen 1—1.60 per 100 bos. DELFT, 30 Maart.'Veemarkt. Aangevoerd totaal 1785 stuks, waarvan: 51 slachtvarkes. Vette van 23 tot 24 ct. per pond levend met. 2% korting. 526 magere varkens 2640 per stuk. 717 biggen 9—14 per stuk. Gel- dersche biggen 1417. 8 runderen 360 —250. 472 nuchtere kalveren f 3—6, 1 gras kalf. 10 bakken en geiten 25. Handel: matig. Aanvoer 3 paarden, 175 runder, 7 gras kalveren, 269 nuchtere kalveren, 496 ma gere varkens, 636 biggen. 100 schapen of lammeren, 10 geiten of bokken. Prijzen: Kalfkoeien 165280. Varekoeien 80 175. Nuchtere kalveren 312. Magere var kens 1440. Biggen 814. Schapen met 1 lam 2023, Schapen met 2 lammeren 26—30. Geiten of bokken 38. Rund- vleesch (p. Kg slachtgewicht) 0.74, 0.64, 0.52. Botermarkt. Gewogen 6/8 en 2/16 va ten boter, wegende totaal 140 Kg. Prijs per Kg. 1.40 tot f 1.50. Handel kalm. Kaas. 102 partijen kaas. Prijzen 1ste kwal. met rijksmerk van 22 tot 23. 2e kwal. met rijksmerk van 20 tot 21. Cri sisaftrek 8.2 ct. Handel traag. Boter 554 ponden boter. Goeboter van 60 tot 65 ct. per pond. Weiboter van 55 tot 60 ct. per pond. Handel vlug. Eieren. 199.000 eieren. Kopeieren 3.203.60 per 100 stuks. Oendeieren f 2.60 3.00. Handel willig. VOORSCHOTEN, 29 Maart. Vrije veiling, kippeneieren 3.50—4.20, kuikeneieren 3.00—3.40, eendeneieren 2.703.10 per 100 stuks, konijnen 0.80—1.10, duiven 12 —18 cent per stuk, zoetekaas 48—52 cent en Leidsche kaas 3640 cent per kg. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren 3.403.80, eendeneieren 2.003.10 per 10C stuks, konijnen 2.20, eenden 38 cent, duiven 40 cent per stuk. BODEGRAVEN, 29 Maart. Eierenveiling Aanvoer 16472 tsuks. Prijzen: kippeneieren wit 3.20—3.50, bruin 3.40—3.70 en Een den eieren ff 2.60—2.90 per 100 stuks. LEIDSCHENDAM, 29 Maart Groenten- veiling. Kropsla le soort 5.409.80, Stoof sla 0.180.30, Spinazie per 4 K.G. 0.36 0.58, Raapstelen f 1.00—1.20, Rabarber per 100 bos 7.009.50, Snijboonen 1.40 1.42, Radijs 1.90—2.80, Prei 20.00— 23.00, Selderie 4.00—6.20. ZOETERMEER, 29 Maart, Eierveiling. Aangevoerd 15000 stuks eieren. Prijzen kip peneieren 3.304.15, eeneieren 2.60 2.95, kalkoeneieren 5.506.50, ganzen eieren 7.50 per 100 stuks. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.8l»/4 Berlijn 75.55 Parys 4.983/, Brussel 31.70 Zwitserland 42.33 Kopenhagen 39.35 Stockholm 45.45 Oslo 44.30 New York 1.8b-

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3