SPORT STADS NIEUWS AGENDA BIOSCOPEN TE LEIDEN DONDERDAG 30 MAART 1939 Oi 'F courant EERSTE BLAD - PAG. 3 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.50 per kwartaal. Bi) ome agenten ^0 cent per w**k; f 2.60 per kwartaal Franco per pont 2.95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll Zondagsblad 9 cent. Ad verten tiën: 30 cent per regeJ. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? IETS WARMER. De Bilt seint: Verwachting: Voor het geheele land: Droog weer, och tendnevels, overigens meest lichtbewolkt, zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen, plaatselijk nachtvorst, overdag iets warmer dan vandaag. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: mist, zwakke Oostelijke wind 2 gr. C. Vlissingen: helder, zwakke O. N. O. wind, 3 gr. C. De Bilt: helder, zwakke Oostelijke wind, 2 gr. C. Groingen: mist, zwakke Noordelijke wind 1 gr. C. Maastricht: helder, zwakke Noordelijke wind, 1 gr. C. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Het gebied van hoogen luchtdruk, dat zich uitstrekt van IJsland over Scandina vië, nam in beteekenis af, vooral op IJs land dalen de barometers snel. De depres sie over Midden-Europa wordt opgevuld. Van de kern, welke gisteren nog over de Noordzee lag, is niets meer over. De de pressie, welke, uit den Oceaan kwam, lag hedenmorgen over de Golf van Biscaye, doch vertoont niet veel activiteit. Over on ze omgeving kwam een rug van betrekke lijk hoogen luchtdruk tot ontwikkeling, waardoor het weer opklaarde. De tempe ratuur is op de Britsche Eilanden, in Frankrijk en in Midden-Zweden iets ge stegen. Als gevolg van de nachtelijke uit straling waren overigens de morgentempe- raturen echter over het algemeen iets la ger, plaatselijk kwam lichte vorst voor. In Scandinavië is de vorst afgenomen, ner gens komt meer dan matige vorst voor. LUCHTEMPERATUUR. 9.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.t.: Van Donderdagnamiddag 6.58 uur tot Vrijdagmorgen 5.10 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag SI Maart \oorm. 11.20 en nam. 11.45 uur. Maan onder 3.32 uur Vrijdagmorgen. Maan op 14.05 uur Vrijdagmiddag. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN LISSE Door de onverwachte nederlaag van den leider der 2e klasse A. Kalkenende tegen B .Duivenvoorden, is de spanning in de 2e klasse zeer toegenomen, hetgeen uit onderstaanden stand blijkt. De stand na de 5e ronde luidt als volgt: le klasse. gesp.gew.rem.verl.pnt. N. Dekker 5 3 117 A. van Rossen 5 2 3 0 7 J. G. Snel 5 2 3 0 7 A. van Dijk 5 2 2 1 6 J. de Jong 5 2 2 1 6 Ant. Leuven 5 2 12 5 A. Wijnhout 5 2 12 5 G. Balkenende 5 12 2 4 I. v. d. Meulen 5 0 4 1 4 D. Vergunst 5 12 2 4 Th. Booden 5 113 3 W. Mohlmann 5 10 4 2 2e klasse. G. 't Hort 5 2 3 0 7 S. Algera 4 3 0 1 6 A. Balkenende 4 3 0 1 6 A. Mooyekind 4 2 2 0 6 H. Kuiper 4 2 115 J. Daudey 5 2 12 5 J. Duivenvoorden 5 2 12 5 J. Hal 4 2 0 2 4 B. Duivenvoorden 5 2 0 3 4 D. Bouwman 5 10 4 2 L. Boogaards 5 0 0 5 0 Diploma-uitreiking Leidsche Ambachtsschool Rede Ir. J. J. G. van Hoek. In de bovenzaal van de voormalige Zee vaartschool aan het Noordeinde, welke tot de laatste plaats was bezet, o.a. met be langstellende ouders heeft de jaarlijksche diploma-uitreiking van de Leidsche Am bachtsschool plaats gehad. De vergadering werd bijgewoond door den wethouder van Onderwijs, mr. A. Tepe, en door vertegen woordigers van verschillende andere in stellingen op het gebied van het nijver heidsonderwijs hier ter stede. De voorzitter van het bestuur der Am bachtsschool, ir. J. J. G. van Hoek, hield een rede, waarin hy allereerst nog eens wees op het belang van het nijverheidsonderwijs voor het maatschappelijk leven, terwijl hij vervolgens een overzicht gaf van de lotge vallen van de schooi. Spr. herdacht het overlijden van het bestuurslid, den heer En gels en deelde mede, dat in diens plaats in het bestuur de heer van Dijk gekozen is. De bezwaren van het verkorten van den 3-jarigen cursus der Ambachtsschool in een 2-jarigen cursus worden nog altijd gevoeld. Individueel hebben alle belangstellenden in het nijverheidsonderwijs naar een her invoering van den 3-jarigen cursus te stre ven. Het bestuur der Ambachtsschool heeft echter gemeend niet te moeten blijven pra ten over hetgeen is verloren gegaan, maar te trachten de bezwaren zooveel mogelijk te ondervangen. Het heeft dit gedaan door aan de leer lingen de gelegenheid te geven nog een der de jaar op de school te blijven en door een groot aantal is van die glegenheid gebruik gemaakt. Voorts is uitbreiding gegeven aan het avond-practijkonderwijs, is geijverd voor de invoering der leerlingen-contracten (met goed resultaat), terwijl men ten slotte aan het onderwijs belangrijk grooter ren dement hoopt te geven door .de uitbreiding van het hoofdgebouw, waarvoor, zooals weet, door het Rijk een belangrijk cre- diet is beschikbaar gesteld. De dagschool werd op 31 Dec. 1938 be zocht door 448 leerlingen (waarvan 271 uit de buitengemeenten). Bij den aanvang van den cursus 19381939 werden 245 leer lingen geplaatst. Thans kunnen 184 leer lingen de school met einddiploma verla ten, maar 60 blijven nog voor een derde jaar op de school. De avondvakopleiding telde 530 leerlingen, waarvan thans 70 het diploma verwerven. Het totaal aantal leer lingen bedroeg op 31 Dec. 1938 1171. Spreker bracht een woord van bijzonder warme hulde voor de voortvarendheid en energie waarmede de directeur, de heer G E. E. Kuyntjes, de belangen van de school en van de leerlingen behartigt, een zeer veel omvattende taak die nog weer verzwaard is door het toezicht, dat de heer Kuntjes op de naleving der leerlingen-con tracten zal hebben uit te oefenen. Spreker dankte ook de leeraren voor de wijze waarop zij hun werk hebben verricht. Vervolgens ging spr. over tot de uitrei king der diploma's. Voor verschillende ge diplomeerden is een leerlingen-contract afgesloten. Het bestuur is dankbaar aan de werkgevers, die daartoe hun medewerking hebben gegeven. Ook de andere leerlingen raadde spr. aan de studie voort te zetten en gebruik te maken van de avondcursus sen. Behalve de lust tot studie is intus- schen ook noodig een wil om te werken. Het is prettig, dat vele van de jongens nu gaan verdienen, maar zij moeten bedenken, dat vóór het verdienen het dienen komt. Nadat de jongelui hun diploma in ont vangst hadden genomen, reikte de heer v. Hoek met een speciaal woord van geluk- wensch een tiental prijzen uit aan de jon gens die het voorbeeldigst hun best hadden gedaan. Het waren A. H. v. d. Wiel (tim merman), J. Kool (idem), W. Hannaart (meubelmaker). J. Jasperse (machine bankwerker), C. N. Noordermeer (idem), A. H. Andreas (idem), J. J. Nieboer (in strumentmaker), J. Bemelman (idem), C. A. Mank (electricien) en J. Teske (auto- en motorhersteller) De prijzen bestonden uit een stuk gereedschap. Vervolgens werd het woord gevoerd door den directeur, den heer Kuyntjes, die dankte voor de waardeerende woorden tot hem gesproken. Hij sprak een woord van hartelijke gelukwensch tot de gediplomeer den en hun ouders en wees er op, dat de jongelui, behalve vakbekwaamheid en vaardigheid, vopr hun verder leven voor al ook één ding noodig zullen hebben, n.l. wellevendheid. Laten zij steeds beleefd en voorkomend zijn tegen menschen die bo ven hen staan en die ouder zijn. Laten zij voorts beseffen, dat er nog veel moet wor den bijgeleerd. Op de Avondschool is voor elke leerling in elke vakrichting plaats. In 't bijzonder vestigt spr. de aandacht op de machinisten-avondschool, die de jongelui in staat stelt verschillende betrekkingen te aanvaarden. In de wereld is steeds behoefte aan goed onderlegde vakmenschen. Spr. gaf de verzekering, dat hij gaarne een ieder die zijn hulp meent noodig te hebben met raad en daad zal bijstaan. Na deze toespraak werd nog gesproken door den leerling de Gunst, dit namens alle mede-gediplomeerden bestuur, directeur en leerlingen dank bracht voor het genoten onderwijs, terwijl ook de heer van Zijp een bezoeker van de avondopleiding en een der ouders van de gediplomeerden woorden van dank sprak. Na de vergadering bstond er gelegen heid in de school het werk der leerlingen te bezichtigen. Wij laten hieronder volgens de namen der gediplomeerden en de uitslag der over- gansexamens. Leerlingen, die in aanmerking komen voor een diploma 184. Timmerlieden, 41: I. Arnoldus, J. Bedijn, L M. P. v. Berge Henegouwen, G. H. Beu- gelsdijk, J. A. Bogerd, C. J. Borst, G. A. v. Dorp, M. H. M. Heemskerk, W. v. Hems- bergen, H. Jansen, P. Kikkert, J. Th. M. v. Ovost, H. M. Smits, J. Splinter, G. Teijn, L G. M. Walenkamp, H. J. Wansink, P. C. v. d. Weijden, A. H. v. d. Wiel, I. Wygoda, J Zandee, C. G. J. v. Diest, G. A. Eikelen boom, A. P. Hakkenberg, C. G. v. Keppel, C. P. J. Klein, J. Kool, G. J. Kriek, W. J. Kriek, H. Kuyvenhoven, N. Liebert, R. W. L. Mijnssen, H. Th. v. Noort, C. P. J. Paardekooper, L. J. de la Rie, J. M. van de Ruit, J. Schelvis, Th. W. M. Sluijs, J. Smit, J. H. de Vriend, J. Zitman. Aan 2 leerlingen kon het diploma niet worden uitgereikt. Meubelmakers, 9: G. W. de Beer, M. N. A. v. d. Berg, W. J. Brakel, A. H. Corpel, P. W. Dekker, B. de Graaf, W. Hannaart, P. v. Heijningen, C. J. v. Leeuwen. Aan 1 leerling kon het diploma niet wor den uitgereikt. Schilders, 8: H. Cornet, J. F. v. Druten, A. Hortensius, M. Kikkert, F. v. Nierop, Chr. Rietkerken, J. G. Vreeswijk, Chr. de Wolf. Machinebankwerkers, 71: W. v. d. Berg, J H. Bonarius, A. C. Dieben, K. M. L. Doo- ve, C. v. Duyn, C. P. Gijsman, J. Jasperse, C J. Jonk, N. C. Mooijekind, H. A. van Riet. A. v. Schie, F. Th. v. Schootèn, G. v. d. Tang, W. Timmer, W. J. v. d. Voort, J. v. Weren, H. W. J. v. d. Willigen, B. Zwaan, M. v. d. Berg, R. v. d. Berg, L. C. Bik, A. Brouwer, W. de Bruin, M. Daalmeijer, W. G. Deckers, J. v. Hees, J. M. Josemans, J. M. Koevoet, J. M. Kret, P. Lagrand, J. v. Leeuwen. J. H. v Leeuwen, G. N. Lem merzaal. A. J. v. d. Linden, A. Linschooten, J. Mader, P. v. d. Meij, I. Mieremet, A. Nas- veld, C. N. Noordermeer, J. Overduin J. Petiet, J. de Roo, H. G. de Ru, W. F. Wel ter, A. H. Andreas, F. J. P. Baars, J. Dries- M. D. v. Egmond, W. Gaastra, P. A. Hartevelt, J. W. A. v. Heynst, J. van 't Hoog. J. H. Huisman, J. J. N. Hüter, L. Immink. L. Korswagen, M. F. Nieboer, J. Romanesko, G. J. v. Rooij, M. P. Svchij- pers, J. Schoonenberg, I. Sieval, J. Tjabe- rings, H. C. Trap, P. J. Uljee, H. Varke- er, H. L. Vos, T. H. Vos, A. de Vrind, F N. J. v. Wijk. Aan 3 leerlingen kon het diploma niet worden uitgereikt. Electriciens, 11: D. Butter, A. v. d. Knijff, C. A. Mank, J. v. d. Meer, H, Ouwerkerk, W. v. d. Ploeg, J. Stavleu, A. de Wit. H. v. Leeuwen, H. W. v. d. Reijden, A. Wouter loot. Aan 2 leerlingen kon het diploma niet worden uitgereikt. Instrumentmakers, 21: J. Bemelman, C. J de Cler, J. A. v. d. Klaauw, J. J. Louw- rier, W. Moerer, M J. de Vos, P. v. Wee- ren, J. v. Benten, B Boon, G. F. Douma, J. v. Dijk, J. Glasbergen. W. D. A. de Gunst, P. v. Klaveren, J. C. Ligtvoet, H. L. Marsé, J. J. Nieboer. A Nieuwenburg, J. A. v. Thiel, C. Vogelaar, W. v. Wijk. Aan 4 leerlingen kon het diploma niet- worden uitgereikt. Auto- en motorherstellers, 23: R. W. Breasicke, H. Ciere. J. M. v. Elk, C. A. Glas bergen, C. Harteveld, C. Hoogeveen, F. B. Hotz, L. J. Hug, A. W. Kammeraad. L. Klinkhamer, J J. Korswagen, J. de Kruis, L Kuyper, H. F Luiten, A. Moeliker, D. Parlevliet, P. v. Polanen, J. P. Schouten, J. Teske. F. Treur, J. Veenstra, N. J. Verde- gaal, H. J. Vierbergen. OVERGANGSEXAMENS 1939. Electriciens: bevorderd van de le naar de 2e klasse: 10 leerlingen. J. M.' Bos, W. l'Ecluse, J. P Leemans, N. v. d. Meij, Th. A. Nijssen, Th. G Overmeer, W. v. Rhijn, A. Sjardijn, W. C Tijssen, J. de Wal. Voorwaardelijk: P. v. d. Meij. Niet bevorderd: 2 leerlingen. Instrumentmakers: bevorderd van de le naar de 2e klasse: 8 leerlingen. J. B. En gelen, J. C. Hoek, M. Holl, J. J. Houben, C .M. Paes, W. Pieëte, C. Wassenaar, A. W. Zevenhuizen. Niet bevorderd: 1 leerling. Auto- en Motorherstellers: bevorderd van de le naar de 2e klasse: 15 leerlingen. D. J. Bolerenbrood, Chr. Chrispijn, W. F. Devilee. W. v. d. Eijkel, H. C. F. de Greef, H .Guldemond, L. Gijsman, A. Janssen, P. D. de Jong, G. Th. Kriek, L. J. Lens, A. de Vmk, P. de Vries, K. J. Wijdeveld, J. Zwaan. Voorwaardelijk: J. v. Belkum, C. Buur man, C. Gorree. Niet bevorderd: 5 leerlingen. VAKAVONDSCHOOL. Leerlingen, die voor een diploma in aanmerking komen: 71. Bouwkundig teekenen: J. Dekker, War mond; H. G. Derriks, Warmond; P. J. Gra- per, Benthuizen; P. Kort, Rijnsburg; C. P. Onderwater, Oegstgeest; L. C. Otto, Lei den; N. P. Overdevest, Rijnsaterwoude; J. Pool, Wassenaar; D. de Vink. Leiden; C. Voordouw, Zoeterwoude; J. C. Vreeburg, Hazerswoude; A. de Waard, Katwijk; P. A. Warmond, Leiden. Meubelteekenen: L. Brederveld, Leiden; Th. G. Buis, Leiden; P. J. Habraken, Lei den; C. A. M. Rosdorff, Leiden; C. v. d. Zwart, Leiden. Stoffeeren: Th. v. Egmond, Katwijk; J. Jacobs, Leiden; W. Lugthart, Katwijk; J. v. Weeren, Leiden. Hout-, marmer- en decoratieschilderen: L. C. v. Rijn, Katwijk; G. M. Seijn, Lei den. Smits- en werktuigkundig teekenen: W. J. J. Glasbergen, Leiden; M. de Klerk Wolters, Leiden; M. C. Laman, Leiden; G. v. Maasdam, Leiden; B. C. Schulte, Noord- wijk; J. v. Sonsbeek, Leiden; P. J. de Wolf, Leiden. Motorentechniek: P. J. M. Averdieck, Leiden; N. J. Baars, Leiden; C. A. v. d. Berg, Leiden; W. L. v. Biezen, Lisse; C. Bulk, Noordwijk; A. Coster, Leiden; J. v. Dam, Oegstgeest; D. v. Drunen, Lisse; M. C. Hansen, Leiden; D. D. v. d. Heiden, Lei den; P. G. Huigsloot, Roelofarendsveen; G. Keereweer, Leiden; J. G. Klein, Leiden; C. Koet, Leiden; J. v. Leeuwen, Leiden; R. W. Liebert, Leiden; F. v. Oosten, Noord- wijk; J. Ouwehand, Noordwijk; A. P. L. v.J Paaschen, Lisse; B. Versteegen, Voor schoten; A. Vlasman, Leimuiden; P. v. d. Voort, Voorhout; R. v. d. Zwan, Leider dorp; F. v. Zijp, Leiden. Autogeen lasschen: C. Griffioen, Leiden; C. J. Hoogstraten, Noordwijk; M. Keere weer, Leiden; L. J. Klaverwijden, Leiden; J. H. v. Leeuwen, Leiden; W. Mpchelen, Lisse; P. L. v. d. Plas, Katwijk; H. Ver haar, Lisse; J. G. Vonk, Lisse; H. W. v. Zijp, Leiden. Electrisch lasschen: P. Ernst, Leiden; L. J. Griffioen, Voorschoten; H. Potman, Hil- legcm; N. A. Roozendaal, Leiden; L. Ver min, Noordwijkerhout; J. v. d. Wal, Lei derdorp. Timmerlieden: bevorderd van de le naar de 2e klasse: 30 leerlingen. S. Alkemade, J. Arnoldus, C. G. Bik, P. v. Breda, P. v. d. Burg, A. v. Diemen, H. v. Duijn, J. Dijkstra, P. v. d. Geer, J. C. Graper, H. Greive, P. Th. M. Hagen, P. Th. v. d. Holst, M. Karstens, A. J. de Lange A. G. Limburg, W. G. v. d. Lindeni N. J. Massaar, G. Oudshoorn, A. H. J. Paarde kooper, J. Philippo, L. J. v. d. Pouw Kraan, N. Quartel, D. C. Stigter, L. v. d. Voet, T. Vonk, T. v. d. Vyver, B. v. d. Wiel, N. P. Winters, J. W. v. d. Zwet. Voorwaardelijk: A. Brouwert G. P. M. Lampo, J. Langezaal, H. J. Mulder, S. v. Weeghel. Niet bevorderd: 11 leerlingen. Meubelmakers: bevorderd van de le naar de 2e klasse: 7 leerlingen. P. W. v. d. Bosch, C. A. de Haas, A. de Leeuw, T. Peteri, J. Ph. de Ridder, J. Westhoek, W. L. Zitman. Schilders: bevorderd: var de le naar de 2e klasse: 11 leerlingen. C. v. Groeningen, L. J. v. Kesteren, H. Overduin, J. Petiet, K. H. v. d. Reijden, R. Smit, L. L. v. Tol, M. v. d. Weijden, H. v. d. Wijngaard, J. Zaagman, W. Zaal berg. Niet bevorderd: 2 leerlingen. Machinebankwerkers: bevorderd: van de le naar de 2e klasse: 96 leerlingen. N. J. J. Abspoel, J. Bekooij, D. v. Bem- mel, J. J. A. v. Berge Henegouwen, Th. M. Bergers, B. de Best, A. G. v. Beveren, Chr. Biermant H. Bloot, C. Bogerd, J. Boondtrs, P. Boot, H. Booy, H. Bos, W. J. v. d. Bosch, H. N. Breedeveld, J. Brouwer, W. Brug man, J. Buis, C. v. d. Burg, H. H. Didden, P. Glasbergen, K. Haasnoot, C. M. Bouw man, Th. J. B. Compeer, P. L. v. Delft C. Duindam, J. v. Dijke, C. J. v. Eek, L. v. Egmond, A. F. Erkelens, T. Flaman, F. H. Friesema, J. Geen jaar, J. J. v. d. Geest, C. Gordijn, F. Groenendijk, M. E. Groene- wegen, C. W. Haneveldt T. Herngreen, N. J. Jongenelen, B. Munnik, A. M. van de Putte, A. A. J. Suringa, J. A. Willemsen, D. I. Boom, W. J. v. Duist, J. J. Hoekstra, H. J. Hoogendoorn, C. v. Hoorn, A. Hor tensius, B. Hulzebos, M. J. v. Iterson, A. IEKE TjtfD voor een maatcostuum is drie maanden. Want dan pas kunt U oordeelen, of Uw nieuwe pak corrèct en prèttig zit of dat U er nooit vriendschap mee zult sluiten. Wij beleven héél weinig van die critieke momenten. Het costuum door ons afge leverd, zien we zèlden terug zónder zijn eigenaar! Omdat een maatcostnum van De Faam vanaf de eerste week is „ingedragen" en tot het laatst toe z'n onberispelijken pasvorm behoudt. Dank zij de kwaliteit van onze stoffen, het vormhoudend binnenwerk, de eerste-klas fournituren. Neemt U eens de proef. HOOGST RAAT 1-2 LE I D E N Vrijdag: Propaganda-club „Dr. Schaep- man", ledenvergadering, St. An- tonius-clubhuis te 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Z a t e r- d a g 28 tot en met V r ij dag 31 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: A. F. van Driesum, Mare 110, tel. 408 en E. B. dc Metz, Kamerl. Onneslaan 28, tel. 3553. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 274. Janssen, J. L. A. Jongmans, R. L. Kallen berg, A. J. Kantebeen, A. G. Kemp, W. J. D. I. Kingma, J. Kloos, G. C. Kneijber, N. D. Koers, J. Kromhout, W. L. Passchier, S. v. d. Vegte, A. C. J. Lagas, J. Lange- veld, P. Leemans, Th. v. Leeuwen, J. v. d. Lucht, H. Maas, J. A. Marijt, M. v. d. Meij, P. Mioch, J. Montanus, K, Neuteboom, C. W. Nieboer, Th. C. Nieboer, N. J .Nieuwen- huis, I. Oorbeek, H. v. d. Pol, W. v. d. Pol, W. Clements, L. H. v. Rijzingen, I. C. Smits, J. H. Snel, A. Souverein, D. v. Staden, Th. J. Uljee, J. N. Veerman, Th. Verloop, J. H. Vink, C. Vlaardingerbroek, L. Vogelenzang, H. L. Th. Vorstermans, W. de Wit. Voorwaardelijk: N. H. Bink, J. W. v. Duuren, K. v. Duyn, I. Eikerbout, A. J. Hendriksen, I. v. Laar, A. W. v. d. Meer, J. de Nie, H. Planje, C. N. Spoelstra, D. v. d. Voort, Q. B. I. v. d. Voort. Niet bevorderd: 18 leerlingen. IHEATER j HOOFDFILMS INHOUD AANVAHUSUUR KEURING I uxor: De Bakvisch (Dean- na Durbin, Jackie Cooper, Melvyn Douglas). De reddende En gel (Albert Mastenbroek .Hilde Krahl). Romantiek V'erwikkelings- comedie lederen avond 8 uur. Zondag ook van 27 uur. lederen middag behalve Vrijdag 2 uur matinée. Goedgekeurd Trianon: De geheimzinnig Dr. Clitterhouse (Ed ward Robinson, Do nald Crisp). Zij, die langs de straat leven (Char les Laughton Vi vian Leigh). Geschiedenis van geleerde inbreker. Het leven van suaatartisten lederen avond 8 uur. Zondag ook van 27 uur. Zaterdag en Woensdag 2 uur ma tinée. Toelaatbaar v vol wassen an Lido: Suez (Tyrone Power, Annabella). De ster van het veld. (John Barrymore, George Murphy). De bouw van hei Suezkanaal Klucht lederen avond 8.15 u Zondag ook van 27 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Casino: Circusgirl (Jane Tra vis, Bob Livingsto ne). Geheimen van China town (Wallace Ford, Arhur Judge). Gevaarlijke cucus-avont. Geheimzinnige moorden in Chin. wijk. lederen avond 8 uur. Zondag ook van 47 uur. Woensdag half 3 matinée. Toelaatbaar v. volwassenen Rex: De Boekanier (Fre- dric March, Francis- ca Gaal). Topper ziet ze vlie- gep. (Contance Ben- net, Cary Grant). Zeeroovers- geschiedenis Klucht lederen avond 8 uur. Zondag ook van 27 uur. Eiken werkdag 2 uur matinée. Goedgekeurj v. volwassenen

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2