OMGEVING Laatste berichten BIOSCOPEN TE LEIDEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN VRIJDAG 24 MAART 1939 DE f.ErJWHE COIIRANT EERSTE BLAD - PAG. 3 IN DE GOEDE WEEK EEN MOOIE UITVOERING. Een mooie uitvoering in de Goede Week! Het R. K. Alma Mater-koor geeft in de Goede Week Dinsdag een Passie herdenkingsconcert, waarbij Charlotte Kohier eenige declamaties zal houden. Dit zal een avond worden, die staat op hoog cultureel peil, een avond van zui vere en edele schoonheid, van bijzonder en zeldzaam genot. Het programma geeft ons muziek van Alph. Diepenbrock, T. L. Victoria, Anton Bruckner, G. P. da Palestrina, Koda'Jy Zoltan, Pierre Matla. Tusschen zang en orgelspel declameert Charlotte Kohier uit het Hooglied en uit Psalmen. Wij twijfelen er niet aan, of velen, zéér velen zullen deze gelegenheid, om van een keur van muziek en declamatie te ge nieten, niet onbenut willen laten passee- ren! De organisatoren van dezen avond ver dienen succes, verdienen waardeering! N. Z. H. T. M. In verband met de laatst gehouden con ferentie van de Directie der N.Z.H.T.M. mei het personeel is nog de volgende schriftelijke beslissing genomen. „Onder verwijzing naar rondvraag 1 van de notulen van de op 14 Febr. j.L gehou den conferentie deèlen wij mede, dat voor de ploeg „VoorburgOostbosch brug" een schaftwagen ter beschikking zal worden ge steld, zooals in gebruik is bij de ploeg ScheveniingenVoorburg". Het aanschaffen van een schaftwagen ten behoeve van de ploeg van het baanvak Singel" zal eerst in overweging genomen worden, zoodra de parallelweg „Voor schotenLammebrug" is aangelegcL RESIDENTIE-ORKEST Vijfde abonnementsconcert Prof. Georg Szèll had de eerste helft van dit symphonie-concert voor zich gereser veerd en hij heeft het aan hem verwante werk van Tschaikowsky tot een trioihfante- lijk succes weten te brengen. Tschaikowsky- Szèll is een combinatie, die voor den laat ste bijzonder resultaat schenkt en aan bei den de ruimte geeft voor hooge opboeiïng en kunnen. Deze dirigent behandelt, door ziet en doorvoelt Tschaikowsky, mogelijk weer anders dan anderen, die wij de laat ste jaren eveneens „de Pathétique" hoor den vertolken en die wij het werk al niet minder artistiek hoorden realiseeren, maar niettemin geeft hij een Tschaikowsky-in- terpretatie, die er artistiek zijn mag, waar in hij dezé wonderlijk gemengde, danig intuïtieve, sensitieve muziek tot een ge passioneerde schoonheid van haast fana tieke gevoelsoverstortingen kan brengen. Zoo dirigeert hij de Pathetique niet zon der bezonkenheid, maar in hooge mate sug gestief en met kracht van imponeeren. Wat zijn Tschaikowsky-prestatie aantrekkelijk maakt is, dat alles spontaan is, geestdrif tig, met iets eigens, dat zich niet zoo ge makkelijk laat omschrijven, maar wat men z'n tweede natuur zou kunnen noemen een spannen en ontspannen van sentiment en impulsies, evenwel nooit zonder bezin ning of beheersching naar den geest. Er zindert drift in de spelcapaciteiten van hem en het orkest en werken van heimelyke sentimenten, die jagen en in brand zetten tot geweldige climaxen. De uitkomst was rijk, met verdieping en évocatieve belich ting. Na de Pathétique werd Prof. Széll en ihet bijzonder ingespeelde Residentie orkest op éclatante wijze gehudigd. Na de, pauze speelde de violiste Guila Bustabo het vioolconcert van Beethoven en de jongste violisté verwekte de noodige emotie. Het vioolconcert beweegt zich dik wijls in de hoogere posities in uiterst moei lijke figuratie der solopartij, en zou met het oog op de speleigenaardigheden van Franz Clément, die het werk voor de eer ste maal speeld, ook zoodanig geschreven zijn. Maar deze figuratie of ander passage- werk (beter gezegd: de sierlijke omranking van een melodie) voert niet den boventoon. Bij nauwkeurige beschrijving komt men verbluft te staan over de technische be heersching die niet alleen voor dit werk vereischt wordt, maar die de violiste ook bewezen heeft te bezitten, vooral na inge speeld te zjjn; de prachtige kristal-heldere toonvorming, tot in hoogste ligging, de on feilbaarheid in toon en streek. Guila Bus tabo stemt tot overpeinzing en men voelde zich verrukt door het volzongen vioolge luid, klassiek, beheerscht en den geheelen mensch aansprekend door de zonnige be koring der jeugd. Ontroerd heeft zij ons voor Beethoven's muziek geplaatst. Mees terlijk is de vertolking der cadens geweest. In absolute stilte der toehoorders. Een jonge begaafde kunstenares, die binnenvoerde in het geheimzinnig gebied van het mu- ziekschoon. Bij het eind gaf de stemming van haar auditorium uiting van waardee ring in enthousiaste ovaties. Széll begeleidde de soliscte met het orkest in rijpe visie op het werk en veel muzikalen smaak, de soliste volgend tot in de uiterste nuance. Voorbeeldig in' toewijding. Op sympathieke wijze deelde de sqliste de toe juichingen met den dirigent en het orkest. Een welverdiende bloemenhulde werd haar aangeboden. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschr.: 7311. „N.V. Schelp- kalkfabrieken Valkenburg", Valkenburg (Z.-H.), Valkenburgerstraatweg. (Ned. Staatscrt. 16 Maart 1939, Bijvoegsel nr. 329). Dir.: J. T. Th. Stuij, Utrecht. Pres.- comm.: S. Prins, Bloemendaal. Comm.: Mr. J. Woltman, den Haag: J- Doeksen, Terschelling en B. Hofenk. Alphen a. <L Rijn. Maatsch. kap.: 100.000.waarvan geplaatst en gestort: 59.700. Door de politie alhier is aangehouden mej. C. v. d. J. uit Uithoorn, die op hee- terdaad werd betrapt bij het stelen van drie japonnen uit een groot winkelmaga zijn hier ter stede. LISSE Collecte stopgezet. Door de gemeente politie alhier is eene collecte, welke door het college van Burg. en Weth. was gewei gerd, die in deze gemeente werd gehouden, stopgezet. De collectant, een zekere A., is hiervoor verbaliseerd. SASSENHE1M Gemeenteraadsverkiezing. De stem ming voor leden van den Gemeenteraad zal in deze gemeente op Woensdag 14 Juni a.s. plaats hebben. BINNENLAND. ERNSTIG VERKEERSONGELUK. Drie personen gewond. Vanmorgen om elf uur is een auto, be stuurd door den heer M. Staas uit Wad- dinxveen, in den bocht voorbij het café Planken Wambuis bij Ede, tegen een boom gereden, en vervolgens in botsing gekomen met een tegenligger uit Huissen, welke bestuurd werd door den heer Vos. De beide bestuurders werden ernstig gewond, evenals een broer van den heer Vos, die naast hem in den wagen zat. De slachtoffers zijn naar het gemeentezieken huis te Arnhem overgebracht. De beide auto's moesten worden ver sleept. THEATER HOOFDFILMS De Bakvisch (Dean- na Durbin, Jackie Cooper, Melvyn Douglas). De reddende En gel (Albert Mastenbroek .Hilde Krahl). De geheimzinnig Dr. Clitterhouse (Ed ward Robinson, Do nald Crisp). Zy, die langs de straat leven (Char les Laughton Vi vian Leigh). Suez (Tyrone Power, Annabella). De ster van het veld. (John Barrymore, George Murphy). Circusgirl (Jane Tra vis, Bob Livingsto ne). Geheimen van China town (Wallace Ford, Arhur Judge). De Boekanier (Fre- dric March, Francis- ca Gaal). Topper ziet ze vlie gen. (Contance Ben net, Cary Grant). AANVANÜSUUR Verwikkelings- ccmedie Geschiedenis van geleerde- inbreker. Het leven van straatartisten De bouw van het Suezkanaal Gevaarlijke circus-avont. Geheimzinnige moorden in Chin. wijk. Zeeroovers- geschiedenis lederen avond öuui. Zondag ook van 2—7 uur lederen middag behalve Vrijdag 2 uur matinée. lederen avond 8uui. Zondag ook van 27 uur. Zaterdag en Woensdag 2 uur ma tinèe. lieren avond 8.15 u. Zondag ook van 2—7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. lederen avond 8 uur. Zondag ook van 47 uur. Woensdag half 3 matinée. lederen avond 8 uur. Zondag ook van 27 uur. Eiken werkdag 2 uur matinée. Gcedgekeurd Toelaatbaar v volwassen»n Goedgekeurd v volwassenen Toelaatbaar v. volwassenen Goedgekeurd v. volwassenen GEMEENTERAAD VAN HILLEGOM De Raad dezer gemeente hield Donder dag te 2 uur een openbare vergadering. Voorzitter: de Burgemeester; tegenwoor dig 12 leden. Afwezig de heeren Goemans, Van der Aar en Pynaker. By de ingekomen stukken vraagt de heer Fijma of de verhuur aan Hillinen is goed gekeurd. De voorzitter antwoordt bevesti gend. De heer Van Zanten vraagt inzake de overname der verlichting aan den Rijks weg door 't Rijk of dit een belangrijk fi nancieel voordeel beteekent voor de ge meente. De voorzitter zegt: precies is het nog niet uitgerekend. Het Rijk zal de ver lichting overnemen en voorzichtig geraamd vermoedelijk voor kapitaalsuitgave 20.000 terugbetalen, terwijl 't jaarlijksch voor deel zal zijn plm. 5000. De heer Van Zanten vraagt of de ver lichting der Provinciale wegen er ook on der valt. De voorzitter antwoordt ontkennend. Reeds eerder klopten we voor deze zaak bij de provincie aan, doch ontvingen nim mer antwoord. We hebben ons thans ech ter opnieuw tot Ged. Staten gewend. De voorzitter deelt nog mede, dat de bouw der landarbeiderswoningen voor de .heeren Kool en Rikkers kan doorgaan. Met den nieuWen Inspecteur der volksgezond heid is overleg gepleegd en 't resultaat is zeer bevredigend. We hebben beschikking, over 5 typen, 't Bouwen is echter niet goed- kooper geworden sinds we de aanvragen binnen kregen. De reclames plaatselijke belastingen wor den goedgekeurd en de comptabiliteitsbe- sluiten genomen. Bij de hernieuwde vaststelling der be grooting voor den Schoolartsendienst 1939 deelt de voorzitter mede, dat een gunstige beschikking met de provincie is verkregen, welke een voordeel van 1 1300 beteekent en een voor Hillegom van plm. f 300.—. Aan mej. M. H. Brons wordt met alg. st. eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de O. L. School. Antiek!! By het voorstel tot wijziging der ver ordening op de heffing van besmettelijke ziektengelden zegt de voorzitter dat dit behelst administratieve wijzigingen. De heer Paase vindt die Romeinsche cij fers wat antiek. De voorzitter: Vindt U dat antiek? De heer Meskers merkt op, dat bezwaren niet veel zullen baten; 't kan iemand veel kosten. De voorzitter: 't Gaat naar draagkracht en we zijn soepel, 't Voorstel wordt hierna met alg. st. aangenomen. Een dankgebed In den Raad voorgesteld. Punt 11: Voorstel tot vaststelling van een reglement van orde voor de vergaderingen van den Raad. De heer Van Lierop Ïïeeft 't als ondank baar, oneerbiedig aangevoeld, dat de ver gaderingen wel met gebed geopend, maar zonder gebed gesloten worden en zou aan art. 6 een dankgebed willen uitgesproken zien voor de sluiting; spr. leest de redactie daarvan voor. De voorzitter is het met de strekking eens, maar zou niet graag hierover een debat in den Raad hebben. De heer van Lierop zou deze kwestie BUITENLAND. HET AFSCHEID VAN PRESIDENT LEBRUN. LONDEN, 24 Maart. (A. N. P.). Een kwartier vóór het vertrek van den trein van president Lebrun hadden alle leden van de Fransche ambassade te Londen zich op het perron verzameld. Lord Hali fax en Bonnet stonden eenigen tijd met el kaar te praten. Minister-president Cham berlain kwam te kwart voor tien op het slation en ook hij onderhield zich eenigen tijd met Bonnet. Ongeveer vijf minuten la ter arriveerden de Fransche president met zijn echtgenoote en het Britsche koninklij ke gezin. Nadat voor het laatste de handen waren geschud, stapten de Fransche gas ten in den trein. Vooral het afscheid van president Le brun en minister-president Chamberlain was zeer hartelijk. Chamberlain legde zijn hand op de schouder van den president en zoo spraken beiden eenigen tijd met el kaar. Nadat' de trein vertrokken was. werden dt leden van de Fransche ambassade voor gesteld aan den koning de koningin en de prinsesjes, waarna de koninklijke familie weer vertrok. Reuter verneemt nog, dat president Le brun voor zyn vertrek den koning een beeldje, voorstellende koning George V te paard, heeft geschonken en de koningin HONGAREN ONTRUIMEN SLOWAKIJE Als gevolg van het Duitsch-Slowaaksch verdrag. BRATISLAVA, 24 Maart (A.N.P.) In Slowaaksche regeeringskringen wordt me degedeeld, dat onmiddellijk na het publi- ceeren van het Duitsch-Slowaaksch ver- dragt waarbij de grenzen van Slowakije door Duitschland worden gegarandeerd, Radio Boedapest de Slowaaksche regeering verontschuldigingen aanbood en beloofde, dat de Hongaarsche troepen binnen 24 uur teruggetrokken zullen worden uit het Slowaaksche gebied, dat gisteren werd be zet. Dit terugtrekken is vanochtend be gonnen en verloopt zonder stryd. Sobrance en Kalna Rortoka werden ontruimd en on middellijk door Slowaaksche troepen bezet. De Slowaaksche minister van buitenland- in fractie-verband kunnen bespreken om tot overleg te komen en daarom wil spr. dit even aanhouden. De heer van Lierop is daartoe bereid. Weth. Vermeer wil dit voorstel eerst aan nemen. Laat dan de heer van Lierop later met een aanvulling van art 6 komen. De heer Spilker wil uit het openings gebed het woord „algenoegzamen" schrap pen. De voorzitter wil dat tegelijkertijd be keken zien met het voorstel van den heer van Lierop. De heer Spilker neemt hier mee genoegen. Het reglement wordt hierna, behalve art. 6, met alg. st. vastgesteld. De schoolgelden. Bij de wijziging der verordening op de heffing van schoolgelden brengt de heer van Lierop een woord van dank en waar deering aan B. en W. voor hetgeen door het college in dezen gedaan is, waardoor de kleinere luiden voor hun kinderen de gelegenheid krijgen om hun kinderen Uit gebreid Lager Ondeiwys te laten genieten. Het zijn belangrijke, ingrijpende verbete ringen en spr. hoopt, dat Ged Staten de gewijzigde verordening zullen goedkeuren. De voorzitter dankt voor deze waardee- rende woorden en vertrouwt, dat de wij ziging aller sympathie heeft. Het voorstel wordt met alg. st. aangeno men. Punt 13, „aankoop Treslong", wordt later in comité-generaal behandeld. Hierna komen aan de orde vragen van het raadslid P. H. Fijma inzake uitvoering van de steunregeling voor kleine tuinders. Weth. Vermeer beantwoordt deze vragen; ook de heer Loerakker heeft voor onge veer 6 weken dergelijke vragen gesteld. Uit den loop dezer zaken, met verschil lende correspondentie-data van den wet houder aangevuld, blijkt, dat B. en W. al les gedaan hebben om de regeling te doen slagen. De heer Fij'ma dankt voor de uiteenzet ting en is overtuigd, dat de steunregeling by dit college in goede handen is. Bij de rondvraag zegt de heer van Lierop dat hy zich inzake het verhuren van een gemeentelijk terrein aan Hillinen tot Ged. Staten heeft gewend, doch in het ongelijk werd gesteld. Daarna wendde spr. zich tot den Min. van BinnenL Zaken met hetzelfde resultaat. Wegens ziekte kon spr. niet op audiëntie by den Minister. Dit beteekent geen verwijt aan B. en W. doch een on rechtvaardige daad van den Raad. De heer Fyma: als de heer van Lierop meent, dat we als Raad hem onrecht heb ben aangedaan, dan meen ik hiertegen te moeten protesteeren. De voorzitter acht het woord „onrecht vaardig" niet gelukkig gekozen. De heer van Lierop: Dan „onjuist". Hierna geheime vergadering van ruim een uur. Na heropening brengt de voorzitter in stemming: Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met den eigenaar van de buitenplaats „Treslong". Dit voorstel wordt met alg. stemmen aangenomen, behalve die van den heer Van Dam. Hierna sluiting. sche zaken is overtuigd, dat het geheele gisteren door de Hongaren bezette gebied vóór den avond zal zyn ontruimd. DOEKEN VAN EL GRECO UIT TOLEDO VERMIST. PARUS, 24 Maart. (A. N. P.). Te Per- pignan zijn vyf per-onen gearresteerd wegens de verdwijning van schilderstuk ken van El Greco uit de kathedraal van Toledo. De arrestanten werden in het bezit van de doeken gevonden. Met een penne- mes moeten de schilderstukken uit hun lijsten gesneden zijp. HET COMITÉ FRANKRIJK—DUITSCH LAND STAAKT ZIJN ARBEID. PARIJS, 24 Maart. (A. N. P.). „Le Jour nal" bericht, dat tengevolge van de jongste gebeurtenissen, waaraan alleen de Duit- sche regeering schuld draagt, het comité Frankrijk- Duitschland, dat in 1935 is op gericht met het doel bij te dragen in de toenadering tusschen Frankrijk en Duitsch land, heeft besloten zijn werkzaamheden te staken. Een algemeene vergadering zal bijeen worden geroepen om te beslissen over het al of niet blijven voortbestaan van de vereeniging. De voorzittei van het comité Duitschland —Frankrijk te Berlijn, is met dit besluit in kennis gesteld. KLOPJACHT OP UITGEBROKEN TUCHTHUISBOEF IN WYOMING. NEW YORK, 24 Maart. (A.N.P.) Uit Cody (Wyoming) wordt gemeld, dat eenige dagen geleden een beruchte gangster, die gevangenisstraf onderging, is uitgebroken, nadat hy twee cipiers had gedood. Op zyn vlucht heeft de man een afgelegen hoeve overvallen en zich meester gemaakt van de daar opgeslagen wapens, waarna hij zich verschanste in een onder een 1000 M. hoogen rotswand gelegen spelonk, welke door rotsblokken is beschut. Vandaar uit heeft hy drie dagen lang een honderd man sterke afdeeling politie in bedwang gehouden. Tijdens de gevechten werden twee personen gedood en verscheidene ge wond. Tenslotte werd een compagnie van de nationale garde gerequireerd, welke gebruik maakte van een houwitser en een mynwerper. Toen de commandant het oogenblik gekomen achtte om tot een be storming te laten overgaan, bleek, dat de gangster in den nacht over een rotswand moest zijn ontsnapt. Er is thans een nieu we klopjacht ingezet, doch de nieuwe wijkplaats van den ontsnapten tuchthuis boef is nog niet ontdekt. LEIDEN. Geboren: Jansje d. van F. de Laaf en Th. Rijsdijk Woutcrina Pietertje d. van J. H. Griffioen en P. C. Schellinger- huot Cornells Pieter z. van D. A. Lou- werse en P. C. de Geus. Ondertrouwd: F. H. M. Beltjens jm. 33 j. en S. M. Bergers jd. 30 j. C. Schoemans jm. 23 j. en S. E. Kuiper jd. 18 j. J. v. d. Meij jm. 24 j. en C. v. d. Weijden jd. 22 j. Overleden: J. Laterveer m. 64 j. M. W. Vet-boon hvr. van J. C. Jansen, 43 j. C. J. L. Plasmeyer m. 38 j. MALARIA-EPIDEMIE IN TRANSVAAL. Honderden slachtoffers. JOHANNESBURG, 24 Maart. (A. N. P.) In de door inlanders bewoonde distric ten van Noordelijk Transvaal is een hevige malaria-epidemie uitgebroken, waaraan reeds honderden bewoners zijn overleden. De autoriteiten zeggen niet in staat te zijn het juiste aantal slachtoffers op te geven, doch erkennen, dat honderden inlanders gestorven zftn, en dat duizenden aan de ziekte lijden. Ook zijn verscheidene Europeanen be zweken, meerendeels kinderen van boe ren in de buitendistricten. Met alle middelen wordt getracht de epidemie te stuiten. Op alle plassen met stilstaand water wordt olie gegoten en in landers zijn bezig om broedplaatsen van malariamuggen langs de rivierroevers te vernietigen. Het werk van den geneeskun digen dienst wordt door zware regenbuien sterk belemmerd. LEIDEN, 24 Maart. Vee. Aanvoer: 12 stieren 210250, schoon gewicht 5458 cent, handel matig; 183 kalf- en melk koeien 190290, handel tamelijk; 156 varekoeien e. a. 120185, handel iets vlugger; 187 vette koeien 190310, schoon gewicht 5074 cent, handel tamelijk vlug: 15 vette kalveren 8011J, schoon gewicht 70105 cent, handel tamelijk; 512 nuchtere slachtkalveren f 4.50—9.00, handel iets vlugger; 150 vette schapen 1735, schoon gewicht 4654 cent, handel tamelijk vlug; 231 weideschapen 1013, handel stug; 650 lammeren 12 tot 23, cshoon ge wicht 5058 cent handel tamelijk; 29 lam meren, 63 zeugen 4060, 591 mestvar- kens 1736, 564 biggen 712, handel matig; 6 paarden 120200, handel ta melijk, 24 bokken of geiten 4—9 handel matig. Kaas. Aanvoer 36 partyen, waarvan 30 partijen Goudsche kaas le soort f 23— 24 2e soort 21—22, en 6 partijen Leid- sche kaas 1823 per 50 kg. Handel flauw. LEEUWARDEN. 24 Maart. Vee. Aanvoer 52 Enterstieren 60160, 74 Twenterstie- stieren 1603.40, 430 vette koeien 120 —265 per stuk, 3867 cent per kg.; 1125 melk- en kalf koeien 115—265, 95 pinken 50160, 15 vette kalveren f 1860, 1503 nuchtere kalveren 37, 610 vette scha pen 925, 137 weideschapen f 917. 416 vette varkens f 45—155 per stuk, 4051 cent per kg., 36 magere varkens 2245, 111 kleine biggen 9—17, 27 bokken of geiten, 22 paarden. Totaal aanvoer 4653 pesr stuk. Kaas. Nagelkaas 815,. Goudakaas 34, Edammerkaas 2040. Aanvoer 2737 kilogram. Boter. Veilingboter 1.201.18 per kg. Aanvoer 5 zesde "vaten. Commissie 80 cent. 's HERTOGENBOSCH, 24 Maart. Boter. Aanvoer 16.4000 kg. Prijzen: hoogste 1.44, mlaagste 1 39 en middel 1.41 per kg. BOSKOOP, 14 Maart. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Briarclif 40 75 cent, Butterfly 1.201.55, Aug. Noack 50—95 cent, Azalea 0.90—2.00, Rhod. Pink Pearl 0.601.30, Rhod. Catawbiense 5C70 cent, Seringen 6095 cent. Narcissen 9 cent, Andromeda 1223 cent Mahonia 7 cent, Viburnum 4060 cent, Cerasus Hi- sakura 2.00—3.10, Prunus triloba 18—32 cent, Clematis per stuk 5481 cent. Cycla men per stuk lï>25 cent, Cineraria per stuk 15 cent, Aazela per stuk 2535 cent, Funkia per stuk 3 cent. NIEUWVEEN, 23 Maart. Eierenveiling. Aanvoer: 2464 kippeneieren 2.803.40, en 167 eendeneieren 2.502.85 per 100 stuks. AARLANDERVEEN, 23 Maart. Eieren- veiling. Prijzen: kippeneieren 3.403.70 en eendeneieren 2.502.70 per 100 stuks; boter 65 cent en kaas 2325 cent per pond. NOOTDORP, 24 Maart. Eierenveiling. Aanvoer 5531 stuks: Prijzen: Kippeneieren 2.953.70, eendeneieren 2.602.90, krieleieren 1.902.05 en ganzeneieren 10—12 per 100 stuks. Kaas 29—33 cent per pond. ZOETERWOUDE, 22 Maart. Eierenveiling Alg. Belang in Café Hollander. Prijzen: kippeneieren 3.203.60, eendeneieren 2.302.50 per 100 stuks, Leidsche kaas 1114 cent per pond; konijnen 0.65 1.35, kippen 3045 cent, per stuk, uien 2425 cent per kist. Aanvoer 4321 eieren. Handel vlug. W1SSELNOTEËR1NGEN (AMSTERDAM) Londen 8.827«16 Berlijn 75.55 Parijs .4 f»D'/s Brussel 31.69 Zwitserland 42.461/2 Kopenhagen 39.33 Stockholm 45.38 Oslo 44.27 New York 1.883,

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3