RIJNSTREEK VRIJ'DAG 24 MAART 1939 DE LEÏOSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 LEIDSCHEN DAM Vereeniging Luchtbescherming. On der leiding van burgemeester Keijzer werd gisterenavond een bijeenkomst ge houden in hotel „De Zwaan" om tot op- •ichting te komen van een plaatselijke Vereeniging voor Luchtbescherming. Vele ■togezetenen hadden aan den oproep ge hoor gegeven, zoodat de zaal tot in alle noekjes bezet was en velen zich nog met een staanplaats moesten tevreden stellen. Burgemeester Keijzer heette allen har telijk welkom en dankte voor de groote opkomst. Het woord is dan aan Drs. A. van Via- nen van de N.V.L., die in een breedvoeri ge voordracht de gevaren schetst, waar aan men in den tijd van oorlog is bloot gesteld, waarbij spreker vooral wijst op de gevaren van uit de lucht, o.m. bom men en gassen. Uitvoerig wijdt spreker uit over de diverse vergiftige gassen en geeft de middelen aan ter bescherming hiertegen en wat er gedaan moet worden bij een eventueele luchtaanval. Vervol gens geeft spreker aan, wat de vereeni- ging voor Luchtbescherming wil en wat haar doel is, enz. Met alg. st. wordt goedgekeurd, dat het voorloopig samengestelde bestuur zitting houdt ter verdere uitwerking van zaken, terwijl dan op een binnenkort te houden ledenvergadering een definitief bestuur zal gekozen worden. Mededeeling ge schiedt, dat zich reeds 175 leden hebben opgegeven, zoodat de bijeenkomst wel een succes is geworden en de vereeniging werd opgericht. De voorzitter brengt har telijk dank voor de groote medewerking; hij dankt ook het hoofd van de luchtbe scherming, den heer G. de Regt, voor het vele werk, door hem verricht. Na de pauze werden door den heer van Vianen nog diverse lichtbeelden betref fende luchtaanvallen en afweermiddelen tegen deze aanvallen vertoond welke lichtbeelden door spr. duidelijk werden toegelicht. Ongeluk. De wagenlichter F. B. uit Den Haag, die bezig was met het plaatsen van remblokken aan een treinstel in de remise der spoorwegen, alhier, had het ongeluk met zijn linkeronderarm onder een wiel te komen, doordat de wagon, waaraan hij bezig was, een weinig ver- plaatst werd door een acculoc, welke een andere wagen van het treinstel weghaal de. De onderarm van V. brak op twee plaatsen. Dr. van Laarhoven van Voor burg verleende de eerste hulp, waarna het slachtoffer is vervoerd naar St. An- toniushove. Groentenveiling. De coöperatieve groentenveiling „Veur en Omstreken" zal in het vervolg eiken dag van de week veiling houden met uitzondering van Donderdag. STOMPWIJK Woningbouw. De R. K. Woningbouw- vereeniging „Don Bosco" hield gisteren avond de eerste ledenvergadering, werke onder leiding stond van den zeereerw. heer Pastoor Floor. Aan de orde was de verkie zing van een bestuur, bestaande uit 5 leden. Tot lid werden gekozen de heeren H. Smits, C. v. Veen, Jos. Suiten, J. Groeneweg en J. Koeleman. Tot commissaris werden hier na gekozen de heeren A. L. Janson, G. Ver hagen en na twee herstemmingen J. C. v. d. Bosch. Tot voorzitter werd gekozen de heer H. Smits. Pastoor Floor feliciteerde de .gekozenen met hun benoeming en geeft de leiding van de vergadering over aan den heer Smits. Door den voorzitter werden de statuten van de vereeniging voorgelezen en na en kele opmerkingen goedgekeurd. Door de vergadering werd aan het bestuur machti gingen verleend handelingen te doen welke het doel van de vereeniging eischen. Bij de rondvraag werden kwesties bespro ken. In zijn sluitingswoord brengt de voor zitter bijzondere dank aan Pastoor Floor, voor alles wat deze aan de jonge vereeni ging en tot oprichting er van gedaan heeft. WASSENAAR Lijst Staatspartij. Het Politiek Advies voor de stemming voor de definitieve lyst voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing luidt als volgt: 1. Mr. A. J. M. van Moorsel, 2. Mr. Dr. C. C. A. van Haren, 3. A. J. van Bemmelen, 4. H. G. Hendriks, 5. J. J. van Duuren, 6. J. S. M. Wubben, 7. A. G. A. Bazelier, 8. H. C. J. van Os, 9. Mr. P. C. M. van Cam- pen, 10. L. A. v. d. Berg, 11. P. W. M. v. d. Klaauw, 12. P. Dado. Jaarvergadering R. K. Vrouwenbond. Gisteravond te 7.30 uur, werd in het R. K. Vereenigingsgebouw de jaarvergade ring gehouden van den R. K. Vrouwen bond. Na opening met den Chr. groet heette de voorzitster, Mej. E. Fein, allen welkom op deze laatste vergadering in dit seizoen. Na het zingen van het Bondslied werden de notulen gelezen, die onveran derd werden vastgesteld. Secretaresse en peninj^neesteresse, de laatste tevens van het Babyfonds brachten hun jaarverslagen uit, waarvoor beiden een welverdiend dankwoord in ontvangst had den te nemen. Het periodiek aftredend bestuuislid Mej. de KlerkLeune werd bij enkele candi- daatstelling herkozen. Aan Mej. Bierhui zen, die eveneens periodiek aftrad, doch die niet voor een herbenoeming in aanmer king wenschte te komen, werd dank ge bracht voor hetgeen zij gedurende 12 jaar voor den Bond had gedaan. De hierdoor ontstane vacature werd niet aangevuld wijl het bestuur het vereischte aantal le den, telt. Voorgelezen werd een schrijven van de Federatie van R. K. Vrouwenbonden, waar in de deelname aan de Vrouwen-Vredes gang BESLIST WERD ONTRADEN. Eenige mededeelingen volgden hierna over de viering van het 4de lustrum, o.a., dat alleen leden van den R. K. Vrouwen bond op dien avond worden genóodigd. De Zeereerw. Heer Pastoor C. N. J. Mes sing hield vervolgens een lezing. Het tijdperk van de vasten, zoo toonde spi. aan, is een voorbereidingstijd voor het Paaschfeest. Deze tijd moeten de christe nen doorbrengen niet alleen met vasten, maar ook met gebed en goede werken, op dat de waarde van het Paaschfeest ook op cnze zielen inwerke. Aan de hand van enkele voorbeelden liet spr. zien, hoe de Kerk de voorbereiding der doopleerlingen en die der openbare penitenten ten voor beeld stelt aan degenen, die de vasten vie ren. Speciaal werden uitgelegd de cre- moniën van het H. Doopsel aan volwasse ren toegediend, in haar beteekenis en af komst. De voorzitster bracht Pastoor Meijsing hartelijke dank voor diens leerzame en dui delijke uiteenzetting, daarbij den wensch uitsprekend, den Zeereerw. spreker weer eens spoedig terug te zien. De tijdens de pauze gehouden verloting voor het Babyfonds bracht 6.70 op. Bij de rondvraag werd het verlangen ge ert om in het komende seizoen op de ver gaderingen een kopje koffie aan te bieden. Het bestuur zal dit in beraad nemen. Sluiting volgde hierna met gebed. R. K. D. C. „St. Willi brordus" De uitslag van den 2den promotiewed strijd voor de 1ste klas van den R.K. Haag- schen Dambond luidt: St. WillibrordusDon Bosco. A de Greef—J. Burghout 20 F v. d. MeerD. Kiene 20 J. Zandvliet—Ch. Stapel 20 N. Knijnenburg—A. v. d. Broek 20 A. van Gent res.—G. de Bruin 02 J. Ruijgrok, res.W. Oudshoorn res. 02 P van HelmondH. Nieuwenhuizen 02 Th. ZonneveldB. v. Meurs 20 J. BellekomF. v. Kuijren 20 C. KnijnenburgW. v. Schriek 20 Totaal 146 Roode Kruis-honden op „Terhorst". De jaarlijksche keuring van Roode Kruis- honden zal worden gehouden op Zaterdag 8 April e.k. op het landgoed „Terhorst" aan den Leidsche straatweg te Wassenaar, door H. M. de Koningin welwillend ter beschikking gesteld. De oefeningen van gen aan om half elf en zullen omstreeks 13 uur zijn geëindigd. Manschappen van het 3e regimept. Jruzaren zullen als „ge wonden" fungeeren. Evenals vorige jaren stelt dë Kynológenclub den Haag voor iederen dresseur die met zijn hond slaagt, een medaille beschikbaar. Voor de bezoe kers is een terrein gereserveerd nabij de cantine-tent. Voor belangstellenden zijn op aanvraag kaarten beschikbaar bij het secretariaat der vereeniging te 's-Gra- venhage. Geboren: Jeanne Christina Andrea, d. v. D. C. Krul en A. P. van Dongen Elisabeth Maria Henrietta, d. v. G. J. van Steen en G. J. Scheulderman - Johannes Antonius Gerardus, z. v. C. J. Verhart en M. H. W. Bellekom Hendrik Jan, z. v. H. J. Nijhof en J. van der Zanden Yvon ne Gratia, d. v. B. Bollee en M. Piekart Wouter Jan, z. v. G. de Blanken en G. W. Holverda Willem Adriaan Petrus, z. v. P. J. Vermeulen en A. van Berkesteijn Jelle, z. v. S. Huisman en G. P. Zuider duin Cornells, z. v. S. Huisman en G. P. Zuiderduin. Ondertrouwd: A. H. Limburg en A. van Breemen P. G. S. Guermonprez en G. E. Jalowetz. Getrouwd: W. Bruin en M. Bugyi. Overleden: Antonia Frederika Ger- rits, 61 jaar, echtgcnoote van J. W. Noord oven Hermine Anne Marie Theresia Knappstein, 4 jaar. Gevestigd: J. Amoureus en gezin, N.H., chauffeur, uit Bergen N.-H., Stoep- laan 7 A. H. van Andel en gezin, D.G., werktuigkundige, uit Den Haag, Jonker laan 60 Wed. W. C. A. P. Giesbers geb. Beretta, R.K.. zonder beroep, uit den Haag, Ridderlaan 1 A. A. v. d. Berg, geen, hulp i. d. huish., uit den Haag, Konijnen laan 49 C. van Bracht, N.H., dienstbode, uit Etten, Schouwweg 36 J. Brinks, G.K., zonder beroep, uit Rijswijk Z.-H., v. Zuylen v. Nijeveltstraat 50 A. van Belzen, N.H., zonder beroep, uit Vlissin- gen, Eikenlaan 2 M. David, vreemd, R.K., huishoudster, uit den Haag, Burcht plein 18 T. J. Dieker, R.K., dienstbode, uit Gendringen, Ridderlaan 1 H. Haan stra en dochter, geen, zonder beroep, uit den Haag, Kievietslaan 7 H. M. Hulst, R.K., zonder beroep, uit den Haag, Ridder laan 1 P. F. J. A. Julien, R.K., leeraar, uit Utrecht, Burchtplein lb J. H. Kloos, geen, zonder beroep, uit Rotterdam, Bin nenweg 7 J. Koch, vreemd, R.K., kok kin, uit den Haag, Groot Haesebroeksche- weg 6 J. Kooymans, R.K., dienstbode, uit den Haag, L. v. Koot 4 E. C. v. d. Laan, R.K., dienstbode, uit Hillegom, Oost- dorperweg 6 J. C. Labeur, N.H., huis houdster, uit Rotterdam, Langstraat 22 E. van Leusden, R.K., en gezin, schilder, uit Vreeswijk, L. Kerkdam 51 B. C. Leijzer, R.K., dienstbode, uit Gendringen, Ridderlaan 1 A. Moeke, N.H., machinist, uit Heemstede, 1 ulpweg 28 H. G. Mors- sink en gezin, R.K., zonder beroep, uit Rotterdam, Oostdorperweg 88 G. v. d. Putten, R.K., dienstbode, uit Heemstede, Tulpweg 28 A. W. M. Reinders, D.G., verpleegster, uit Amsterdam, Middelweg 6 J. P. A. Roodzant, N.H., zonder be- ALPHEN AAN DEN RIJN Burgerwacht. Donderdagavond werd in de trouwzaal van het Raadhuis een al- gemeene ledenvergadering gehouden van de Vrijwillige burgerwacht alhier. Na opening enuitbrenging der notulen en eenige mededeelingen, had een nog niet plaats gevonden huldiging plaats onder het corps n.l. de huldiging van het lid den heer H. Kapteyn, die nu 20 jaar onafge broken met groote ijver en toewijding lid van deze instelling is geweest, ten blijke waarvan hem met een gebruikelijke speech door den burgemeester voor zijn bijzondere verdienste de bronzen meuaille van den Ned. Bond van Vrijw. Burger wachten werd aangeboden. Na uitbrenging der jaarverslagen en afdoening van enkele andere huish. zaken, volgde verkiezing bestuurslid, waarbij de heer W. A. Lam werd hekrozen. Na beëediging van ver schillende nieuwe leden, volgde daarna de sluiting. AARLANDERVEEN Volksbond. Gisteravond vergaderde in de zaal van den heer W. v. d. Berg de R.K. Volksbond. Opening door den voorzitter, den heer M. Hijman; notulenlezing door den secretaris, den heer E. Vork. Van den heer Steinmetz is een schrijven ingekomen, dat hij zich persoonlek op de hoogte heeft gesteld met het loon, bij de werkverschaf fing; dit loon is nadien ook verbeterd. De heer A. Honout gaf een prachtige causerie voor de actie voor de nieuwe gemeenschap, waarvoor hem döor dén voorzitter namens allen een woord van - dank werd gebracht. Van den zeereerw. heer pastoor Hoogeveen eere-lid der vereeniging, is een schrijven ingekomen waarin hij zjjn dank brengt aan allen, die hem bij de jaarwisseling hun gelukwenschen aanboden. Daar het de laatste verg. is in dit sei zoen wil de voorzitter nog enkele wen- roep, uit den Hag, Jonkerlaan 60 E. M. Ruhland, vreemd, R.K., huishoudster, uit den Haag, Prinses Marielaan 19 N. A. van Rijn, R.K., architect, uit den Haag, St. v. 's Gravesandeweg 1 M. G. San ders, R.K., dienstbode, uit Wehl (Gld.), Gr. Haesebroekscheweg 6 L. H. Schlaf- ferova, vreemd, Ev. L., dienstbode, uit Praag, Wittenburgerweg 162 J. L. v. Dijk geb. Schlechter, Ev. L., zonder be roep, uit den Haag, Zijdeweg 42 T. E. Scholtes, R.K., dienstbode, uit den Haag, Schouwweg 72 B. M. Smulders, R.K., ronder beroep, uit Oosterhout (N.-Br.), Wittenburgerweg 184 A. Steinmetz en vr., geen, zuivel-techniker, uit den Haag, Binnenweg 24 E. Steunenberg, N.H., dienstbode, uit Apeldoorn, Duinvoetlaan 16 J. Toersem, N.H., huisknecht, uit den Haag, Buurtweg 90 W. N. TVijsse- naer en wouw. R.K., badmeester, uit den Haag, Eikenlaan 8 Wed. S. Wouters geb. Willemse, Rem., zonder beroep, uit den H-iag, Jonkeiiaan 60. Vertrokken: M. Liebminger naar Rotterdab, Parklaan 5 C. L. A. A. Rob- bins naar Scheltenham, Engeland J. W. Koppenhagen naar Voorschoten. Vernède- park 70 M. P. Rook naar Rheden, Dieren, Hoflaan 8 J. v. d. Voet naar 's-Graven- hage, Anna Paulownaplein 2 E. J. v. Velzen naar Zoelen, Kerk Avezaath, huize „Landzicht" E. L. Wurfbain naar Brus sel, Avenue Louise 381 H. A. de Jong naar den Haag, Adelheidstraat 96 F. J. Jos naar den Haag, Adelheidstraat 96 M. F. Zwitser naar den Haag, Korboot- straat la T. de Gelder naar Putten (Gld.), Drieseweg 2 M. H. Trocha naar Duitschland J. L. M. van Schie naar Geldrop, Stationsstraat 17 A. G. Th. Zon neveld naar Velsen, Santpoort, Hoofdstraat 35 N. Humpert naar Elberfeld, Did J. R. de Ruiter naar Enschede, Borkw.- straat 33 M. Wijsman en gezin naar En geland C. M. W. v. Meteren naar Den Bosch, Markt 89 M. Geldof naar den Haag, C. Reinierszkade 39 A. v. d. Sluijs geb. Tjaden en gezin naar Zeist, Spoor- laan 5 J. Mühlbacher vertrokken, onbe kend waarheen J. A. M. Hofland naar Batavia, Ned. O. Indië A. T. Reitsma en vrouw naar Arnhem, Karthuizerstraat 22 P. C. Degen naar Poortugaal, Al- brandsw.dijk 151 E. Meidner naar St. Pölten H. Wulfsen naar Elburg, Beek straat 34 W. H. N. Prenen naar Den Haag, Cypresstraat 69 K- van Zetten naar 's-Gravenhage, Pijnacker Hordijkstraat 49 E. L. P. Koplin naar den Haag, Nassau Zuilensteinstraat 27 A. Bakker naar Hil- legersbere, Akkerwindstraat 9 1. Vass naar Bloemendaal, Aerdenhout, Catslaan 4 J. Geurds naar Haarlem, Verspronck- weg 3 L. Rohde naar den Haag, Bezui- denhoutscheweg 68 T. S. J. Hansen naar St. Michiels Gestel B 59 J. E. Kouwen- berg naar Alphen aan den Rijn, Hoofd straat 86 Z. ZOETERMEER Geboren: Pieter, zoon van P. de Goede en C. den Hertog Johan, zoon var W. Deeker en P. van den Berg Ma ria Adriana, dochter van P. van Vliet en G. van der Haven. Gevestigd: C. de Gier van Leider dorp G. K. Timmerman en gezin van Zevenhuizen. Vertrokken: C. Vermeulen en ge zin naar Benthuizen - K. van Drielen naar Bleiswijk A. Hollemans en gezin naar Berkel en Rodenrijs T. Verheul naar Bleskensgraaf Chr. van Wouden berg en gezin naar Driebergen J. W. Voskamp naar Benthuizen L. Kievit naar Herkingen. ken geven aan de leden. Spr. bracht een woord van oprechten dank aan den geest, adv,, voor zyn trouwe aanwezigheid op alle bestuurs- en ledenvergaderingen. Het bestuur zal alles in het werk stellen om de groei en bloei der vereeniging te be vorderen in het vertrouwen, dat de le den als propagandist hun best zullen doen voor het aanwerven van nieuwe leden, en trouw alle vergaderingen zullen bezoeken. „Hulp in Nood" bracht op f 0.87. BOSKOOP Vrouwenbond. Gisteravond hield de R.K. Vrouwenbond afd. Boskoop haar jaarvergadering in het R.K. Vereenigings gebouw. Door de waarn. presidente, mevr. H. G. Mathot-Faay, werd de vergadering geopend; in haar openingswoord sprak zij een warm woord van hulde aan de afge treden secretaresse mej. J. Torken, die ge durende 20 jaar deze functie tot aller te vredenheid heeft waargenomen. Na voor lezing der notulen welke werden goedge keurd werd het financieel overzicht ge geven. Dit overzicht sloot met een batig saldo van 25.42. Hierna werden de ver- schilende verslagen der onderafdeelingen voorgelezen, welke een kijkje gaven in de keuken van de Vrouwenbond waarin op gebied van liefdadigheid dampende scho tels werden verzorgd en plannen werden gaargestoofd tot werkelijkheid. Hulpin dehuishouding. In het bestuur van deze onderafd., is het bestuur in dien geest gewijzigd, dat in de plaats van mevr. P. van der Staak werd gekozen mevr. W. Ravestein. St. Elisabeth: heeft in het afge- loopen jaar zijn 330 diverse kledingstuk ken verstrekt. Aangezien het ledental van deze zeer nuttige onderafd. slechts 13 be draagt is een aansporing vooral tot de jongere dames zich als lid op te geven niet overbodig. Ook de Retraiteclub „St. There sia" liet een optimistisch verslag hooren terwyl „Moeder en Kind" een over zicht gaf van het vele werk in het afge- loopen jaar verricht. De inkomsten bedroe gen ruim 445.met een batig saldo van 58.68. Voorts is door deze onderafd. een wervingsactie voor nieuwe leden op touw gezet, waartoe alle R.K. huisgezinnen zul len worden bezocht. Ook de Moedercursus mag zich in de belangstelling verheugen van een twin tigtal dames terwijl echter de Kookcur sus er slechts 8 telt. Dit aantal is wel een beetje droevig, daar nu de „Deutsche Gretchen's" zijn vertrokken de hoop van mannelijk Neder land is, gevestigd op de „Hollandsche Kee" Dan zal er nog iets bijzonders gaan beuren. Gezien de Lente-toonen, die wer den waargenomen zullen de bloemetjes eens buiten worden gezet in de vorm van groote festiviteiten bfj gelegenheid van het twintig jarig bestaan. Op 24 Mei a.s. zal de klap op de vuurpijl plaats heb ben en we wenschen de vrouwenbond een groot succes. Tenslotte had bestuursverkiezing plaats. In de vacature van twee leden mevr. Pan nebakker de Jong en mej. J. Torken wer den gekozen: Mevr. Houtman-Meewezen en mej. Gr. van Tol, terwijl mevr. Mathot- Faay, die eveneens aftredend was, werd herkozen. Hierna volgde sluiting van het officieele gedeelte waarna de heer Steijns, bedrijfsleider an de Rijno-Tomatenproduc- ten, afd. van de Mij. de Betuwe N.V. te Tiel, een leerzame causerie hield over het nieuwste product van deze fabriek, n.l. het „Rijno Tomatensap". In woord en beeld (met een film) werd deze causerie een in teressant geheel, terwijl aan het einde elk der aanwezigen een fleschje van dit tom3- tenproduct ten aandenken kreeg. Met een woord van dank werd de avond hiermede beëindigd. BODEGRAVEN Onderlinge fonds voor ziekenhuisver- pleging. In hotel van Haaften vergader de deze vereeniging, waarvan het leden aantal niet minder dan 5057 bedraagt, on der voorzitterschap van den heer Groenen dijk. De jaarverslagen van sgcr.-penningm. gingen onder dankzegging onder de hamer door. Het voorstel van het bestuur betref fende Röntgenfoto's en vervoer werd met alg. st. aangenomen. Bij de bestuursver kiezing waren aan de beurt van aftreden de heeren C. Stoppelenburg en C. Bekker, die werden herkozen en onder dankzeg ging aan de vergadering hun benoeming wederom aannamen. Tot eerste lid der commissie tot nazien der boeken werd ge kozen de heer Uithol uit de Meyet terwijl de heer B. J. Suringa herkozen wordt als eerste lid der Arbitrage-commissie. Ver volgens deed de ledenvergadering uit spraak of de functie van voorzitter en administrateur in één persoon vereennigd mag zijn. De uitslag der stemming luidde 31 tegen, 19 voor en een blanco, zoodat er een nieuwe voorzitter uit het bestuur zal worden gekozen. Polder Reeuwijk. Woensdag had de stemming plaats van de verkiezing van een gecommitteerd ingeland van de polder Reeuwijk, in de vacature J. v. d. Marei, alhier. Uitgebracht werden 182 geldige steramen, waarvan 119 op den heer A. Zwanenburg, 60 op den heer G. de Jong en 3 op den heer Zwijnenburg, zoodat eerstgenoemde gekozen is. Geboren: Johanna Wilhelmina, d. van A. E. van Leeuwen en E. Versteeg Ondertrouwd: F. Th. Stolwijk, 28 jaar en A. J. van Dieijen, 26 jaar. Overleden: C. J. van Alphen (wed. H. C. Timp), 86 jaar. Gevestigd: M. W. van Wijk van Reeuwijk D. L. Schakel van Zwammer- dam A. Schippers en echtgenoote van Kamerik C. C. M. van Varik van Am sterdam. Vertrokken: J. Westerink en gezin naar Rietveld J. Bellaart naar Putten H. H. A. Wayers naar Utrecht S. Cleton naar Woerden Wed. J. Baeldc- van Oosterom naar Leiden P. Uitten- bogaard naar Zwammerdam. LEIMUIDEN GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente kwam gister morgen in openbare vergadering des voor middags te 10 uur bijeen. Aanwezig alle leden. Voorzitter: de heer J. A. Bakhuizen, bur gemeester der gemeente. Onder de ingekomen stuken was een schrijven van den Minister van Financiën d.d. 21 Maart 1939 waarbij medegedeeld wordt, dat de definitieve uitkeering inge volge art. 3 letter c der wet Financieele Verhouding over het jaar 19371938 ƒ3085.46 meer bedraagt als de voorloopige. De definitieve uitkeering ingevolge de ga rantie-bepaling bedraagt echter 512.26 minder als de voorloopige Een en ander beteekent voor de ge meente een meevaller van 2573.20. De voorzitter deelt mede, dat de stich- tingskosten van de woning voor den com mies der dir. belastingen en den gemeen te-ontvanger n.l. grondaankoop en trans portkosten en bouwkosten gezamenlijk 10.500 zullen bedragen. De huur zal 11.40 per week bedragen, zoodat er voo de ge meente geen enkel financieel nadeel aan den bouw is verbonden. De Mij. voor Ge- meente-Crediet is bereid een geldleening aan te gaan groot 10500, af te lossen in 40 jaren rente 3 1/2 pet. 's-jaars. De Raad besluit overeenkomstig. De voorzitter deelt mede, dat het huis, dat door den commies zal worden be woond gehuurd zal worden door het De partement van Financiën voorloopig voor den tijd van drie jaren, later zal de wo ning van jaar tot jaar worden gehuurd. Als door overplaatsing van een commies het huis tijdelijk onbewoond mocht raken, zal de huur toch doorbetaald worden. De verzoeken van de heeren C. Roos, K. Ros kam en A. van Lienden om ingevolge het bepaalde in artikel 13 der L. O.-wet 1920 een tegemoetkoming te mogen ontvangen van vervoer van hunne kinderen naar de o.l. school te Nieuwveen, wordt afwijzend beschikt, omdat de afstand minder bedraagt dan 5 K.M. De heer van Lienden woont het verst van de school. De afstand van diens woning tot de school bedraagt 4700 meter. De voorzitter deelt mede, dat de inschrij ving voor de verbetering van de brug te Bilderdam zeer is meegevallen. De laag ste inschrijver is C. Reijneveld. te Uit hoornvöoet 4490. N'u het verschil bij stremming èn niet stremmnig van het ver keer Slechts zeer gering is. zullen Ged. Staten zeer waarschijnlijk niets er in toe stemmen om het verkeer te water te strem men. Nadat nog is vastgesteld een besluit mo del D tot wijziging van de begrooting dienst 1938 wordt de vergadering door den voor zitter gesloten. RIJPWETERING Oranjevereenjging. Gisteravond hield de Oranjevereeniging alhier haar eerste jaarvergadering in het café „Concordia". De zaal was zeer goed bezet en de bijeen komst had een vlot verloop. Als bijzonder heid dient te wordep opgemerkt, dat na nog geen jaar bestaan te hebben, de jonge ver eeniging reeds kans heeft gezien een kleine reserve te maken, die onder gewone om standigheden elk jaar zal worden aange vuld om te dienen tot bestrijding der kos ten van extra feestvieringen ter gelegen heid van belangrijke gebeurtenissen in ons Vorstenhuis. De aftredende bestuursleden werden her kozen, doch omtrent de datum van het jaar lijks feest kon nog geen beslissing genomen worden. Wel werd besloten, evenals het vorig jaar één dag feest te vieren en de daaraan voorafgaande namiddag de school gaande jeugd te trakteeren. Bij de rondvraag werden nog eenigè op merkingen gemaakt betreffende de feest vieringen van het vorig jaar, waarop van de bestuurstafel de toezegging werd ge daan, dat bij een volgende festiviteit reke ning zal worden gehouden met de uitge sproken wenschen. Hierna volgde het slot. ZOETERWOUDE Inenting. Vrijdag 31 Maart a.s. be staat er aan den Hooge Rijndijk, café „Ik leer nog" om 10 uur gelegenheid zich in te laten enten tegen de pokken, terwijl Za terdag 1 April d.a.v. om 9 uur v.m. gelegen heid bestaat in een lokaal der openbare lagere school op het Dorp alhier, Luchtbescherming. Aan den heer A. van Remmen is op diens verzoek eervol ontslag verleend als hoofd van den lucht beschermingsdienst, terwijl in zijn plaats is benoemd de heer H. J. van Mil, gemeen te-opzichter. De heer van Remmen is door den burgemeester verzocht als plaatsver vangend hoofd te willen opterden en als zoodanig dan ook aangesteld. UITHOORN Geboren: Maria Martha Joanna, d. van R. J. Zijerveld en A. M. C. Vlasman Wilhelmina Cornelia d. van L. L. Tui- nenburg en M. J. Zirkzee. Ondertrouwd: J. Th. Cornelissen en J. P. Schrijf f. Getrouwd: J. G. van Golstein en E. Verhoeven.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11