OMGEVING De Dieren-Jamboree VRIJDAG 24 MAART 1939 DE LEIOSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. Ifl KATWUK Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te komt Maandagayond te half 8 in open bare vergadering bijeen. Te behandelen punten zijn: 1. Vaststellen van de notulen der verga dering van 27 Februari; 2. Ingekomen stukken; 3. Benoeming van een lid in de Raadscommissie voor de bezoldiging van het Gemeente-personeel; 4. Benoeming van leden in de Raadscommissie voor de straf verordeningen; 5. Voorstel tot het verkoo- pen van grond; 6. Voorstel tot he.t verlee- nen van een extra-subsidie aan de Chris telijke Katwijksche Naaischool; 7. Voorstel tot het vaststellen eener verordening be treffende de schatters van het grondbedrijf; 8. Voorstel tot het vaststellen van een ver ordening inzake de pensionneering van de Wethouders.9. Voorstel inzake het vast stellen van een uitbreidingsplan voor de gronden ten Noorden van den Zeeweg (Het Witte Hek); 10. Voorstellen tot het nemen van een besluit ex art. 36, 4de lid, der Wo ningwet; 11. Voorstel betreffende het in schrijven van obligatiën van de N.V. Maat schappij voor Gemeentecrediet; 12. Prae- advies inzake de eventueele invoering van het georganiseerd overleg voor de werklie den; 13 Prae-advies op het adres van de af deeling Katwijk van den Christ. Handel- drijvenöen en Industrieelen Middenstand inzake de exploitatie van het Kampeerter rein; 14. Rondvraag. Schade. v. S., bode van Katwijk op Den Haag, had in de Burgerdijkstraat zijn vrachtauto geplaatst om pakjes bij z'n cliën ten te bezorgen, zonder er om te denken, dat de wagen op de rem moet staan. De Burgerdijkstraat is erg hellend en op zeker oogenblik ging de auto achteruit de Bur gerdijkstraat uit, richting Sluisweg en bot ste ten slotte tegen de pui van de daar aan wezige schilderij en winkel. Behalve dat de wagen erg gehavend was, was ook de win kelruit en de deur van deze winkel geheel vernield. Gelukkig bleef het bij deze ma- terieele schade. Het geval trok veel belang stelling. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUWOVERZICHT De laatsten tijd is het weer van dien aard geweest dat de aanvoerders van koudengrond producten zich, in tegenstel ling met vorig jaar, niet bezorgd behoef den te maken voor een overmatigen aan voer van jonge groenten «.n mitsdien ver laging der prijzen hunner producten. In tegendeel. De koude dagen zooals we er, voor al in het laatst der vorige week eeni- gen gehad hebben, waren blikbaar zelfs oorzaak dat de prijzen van enkele dier producten naar boven gingen. Ook was er voor waschpeen eenige vraag voor Enge land en direct reageerde de handel hierop. Het was met name de waschpeen, die voor export werd gekocht; de prijs voor de eerste soort varieerde van 1.00 tot 2.00 per kist van 20 K.G. Grove waschpeen bracht van 0.65 tot 0.95 per kist van 20 K.G. Van alle winterproducten is van de waschpeen wel de meeste voorraad. Er zijn meerdere kooplieden en tuinders, die nog een flink kwantum hebben liggen, doch die wel een gokkie willen wagen. De prijs van voorjaar 1938 lokt hier zeker toe aan, vooral nu de situatie in velerlei op zicht geheel anders is dan toen. Men meent dat deze thans veel gunstiger is, om iets te wagen. De tijd zal 't leeren. Kroten kunnen nog steeds zeer gemak kelijk verkocht worden, vooral die in de lste kwaliteit. Het loopt met dit product wel zeer goed dit jaar. De teelt van Kroten met een goed gewas is goed loonend ge weest. Selderieknollen werden ook weer zeer gretig gekocht en voor hoogen prijs. Een boffie voor degenen die dit grove winter- product tot heden bewaarden. 1.1. - Najaar waren de prijzen aanmerkelijk lager, soms niet-loonend. Betald werd in de A soort van 14.50 tot 17.90 per 100 stuks. B. kwaliteit werd gekocht in prijzen van 7.10 tot 11.60 per 100 stuks. Voor uien nog steeds teleurstellende berichten. Zulks was, vooral na de strenge vorst in Decem ber, in 't geheel niet verwacht. Men reken de wel op een toekomstigen abnormaal hooge prijs doch dat uien thans niet meer zouden opbrengen dan 3.30 tot 4.50 per 100 K.G. had niemand durven denken; Met de koolsoorten raakt het ten einde. Het kleine kwantum wat nog aanwezig is kan wat roode kool betreft gemakkelijk van 6.20 tot 7.40 in de goede kwaliteit opbrengen en gele kool noteert van 6.40 tot 7.40 in de redelijke kwaliteit. Witlof is erg duur, voornamelijk wel tengevolge van de zeer matigen aanvoer, ook op an dere veilingen. Het artikel wordt betaald met 17.40 tot 22.10 per 100 K.G. De aanvoer van koudengrond spinazie en Radijs zal, zoo is men algemeen van oor deel, nog wel wat op zich laten wachten nu deze artikelen zulk slecht weer hebben moeten meemaken. Vooral de Radijs heeft erg door de vorst geleden, en de soms hevige koude zorgde er wel voor dat de groei van deze producten totaal stil stond. Maar ook de Spinazie kromp als 't ware in elkaar en het slechte weer belemmerde den groei buitengewoon. Het is wat de weersgesteldheid betreft, wel een abnor maal voorjaar en de koudengrondstuin- ders ondervinden dat ter dege. Verkoop. Ten overstaan van Notaris Matthijs werden verkocht, gelegen in „de Mient", vier perceelen teelgrond, groot 5.13.70 H.A. welke gekocht werden door Hub. v. Paridon voor 12.395.De overi ge perceelen werden niet gemijnd. LISSE DIAMANTEN AFDEELING VAN BLOEMBOLLENCULTUUR. Een vergadering van waardeerend herdenken. Gisteravond hield de afd. van de Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur een vergadering op de bovenzaal van „De Wit te Zwaan" onder leiding van den w.n. voorzitter, den heer J. H. ten Hage. In zijn openingswoord zei spreker, dat we thans het 60-jarig bestaan onzer af deeling her denken en daarom betreurde hij het, dat geen van de beide voorzitters, welke bei den buitenslands 'zijn, 'op deze jubileum vergadering aanwezig kon zijn. Nadat de voorzitter de talrijk opgekomen en welkom had geheeten, werden door den secretaris, den heer W. L. Onderwater, de zeer uit voerige notulen gelezen en vastgesteld. Vervolgens bracht de penningmeester, de heer I. v. d. Burg, het financieel verslag uit, waaruit, bleek, dat was ontvangen 302.09 en uitgegeven 319.84, alzoo een nadeelig saldo van 17.75, waardoor het kasbezit daalde tot f 780.79. Door de hee- ren D. W. Lefeber en G. Segers werden de bescheiden gecontroleerd en in orde be vonden. Voorlezing werd gedaan van een schrijven van het H. B., waarin wordt me degedeeld, dat de Alg. Vereeniging in het voorjaar 1940 haar 80-jarig bestaan her denkt. Plannen bestaan er daarom, om in dat voorjaar een groote Tentoonstelling te houden, waaraan de Afdeelingen groeps gewijze kunnen deelnemen. De secretaris gaf vervolgens een over zicht van de werkzaamheden van de af- deeling gedurende haar 60-jarig bestaan. Wij beluisterden er uit, dat dit de 243ste algemeene vergadering was. Gememoreerd werden de verschillende voorzitters waar van de heer de Graaf de eerste was. De heer A. Verduyn Jr. heeft wel het langste de voorzittershamer gehanteerd en daar bij nog wel in de moeilijke jaren n.l. toen het noodig werd dat de saneeringsmaat- regelen moesten worden genomen. Door eén deputatie, bestaande uit de heeren J. P. Segers, P. Warmerdam en J. H. ten Ha gen, werd hierna aan den heer Verduyn te zijnen huize als blijk van erkentelijk heid, een aan hem door de afdeeling ge schonken prachtig opgemaakte Hyacin ten-bloemenmand gebracht, zoodat de vergadering eenige oogenblikken werd ge schorst. Tusschentijds werd aan de aan wezigen een kop koffie geoffreerd. De heer M. Veldhuizen v. Zanten, ook een oud voorzitter, feliciteerde de afdeeling met haar 60-jarig bestaan, waarbij hij er op wees, dat Lisse niet alleen een der groot ste, doch ook een der actiefste afdeelingen van de Alg. Vereen, is geweest. Hij wees daarbij op het vele nuttige werk door de afdeeling verricht. Aan den heer v. Zan ten werd uit erkentelijkheid een door de Incassobank geschonken plant aangebo den. Nadat de deputatie was teruggekeerd bracht de heer ten Hage aan de vergade ring den dank van den heer Verduyn over, die zeer erkentelijk was voor dit blijk van waardeering. Hierna ging de secretaris weer verder met het 60-jarig overzicht. Hieruit bleek voorts, dat de afdeeling werd opgericht met 23 leden. Verschillen de afdeelingstentoonstellingen werden ge houden en voor toentertijd met succes. In 1883 werd reeds door de afdeeling actie gevoerd tegen het verzenden van afge sneden bloemen. We beluisterden er nog in, dat in 1884 met 9 tegen 6 stemmen en 1 onthouding werd besloten aan de afge vaardigde naar de Alg. Verg. f 1.zegge één gulden vergoeding te geven! Nog hoorden we, dat in 1897 werd besloten aan den Hoofddirecteur van de Posterijen te verzoeken aan Lisse een grooter kwan tum postzegels te doen toekomen, omdat het kantoor wel eens uitverkocht was! In 1897 werd besloten een „Ondersteunings fonds bfj Ziekte" voor den zieken werk man op te richten. Dit overzicht was sa mengesteld uit de notulen van alle verga deringen en gaf een enkele maal reden tot hilariteit om de patriarchale toestanden, welke vroeger heerschten! Aan het slot bracht de secretaris een woord van dank aan de pioniers, welke de afdeeling hebben gesticht en door de kinderjaren hebben heengeholpen en wel ke thans 315 leden telt. Een dankbaar ap plaus volgde op dit uitgebreide overzicht, waaraan de voorzitter een hartelijk dank woord toevoegde. Hierna is aan de orde de verkiezing van een bestuurslid in de vacature Jac. Th. de Vroomen, Candidaten voor deze vacature waren D. W. Lefeber, J. W. Pijnacker en M. v. d. Vlugt Ant.z. Na gehouden stem ming bleek gekozen te zijn de heer J. W. Pijnacker, welke, niet aanwezig, met zijn benoeming zal worden in kennis gesteld. Tot afgevaardigden naar de Algemeene Vergadering werden vervolgens benoemd de heeren W. L. Onderwater en D. C. Nieuwenhuis, die deze benoeming aanna men. Hierna werd de beschrijvingsbrief voor deze 190ste Alg. Verg. behandeld. Punt 6, wijziging Handelsreglement en Scheidsgerecht, lokte eenige bespreking uit. Besloten werd in deze met de mee ning van het hoofdbestuur mee te gaan, temeer waar de Alg. Vereeniging er op uit is de g e h e e 1 e handel onder het scheidsgerecht te brengen. Bij punt 7 van de afdeeling Haarlem, om niet alle uit spraken van het scheidsgerecht in het or gaan te vermelden, werd besloten hier te gen te zijn en mee te gaan met het prae- advies van het H. B. om alle uitspraken te publiceeren in het orgaan. De heer D. C. Nieuwenhuis wenschte bij de rond vraag voor de Alg. Verg. samenwerking tusschen Nomenclatuur en de Sierteelt- centrale inzake nieuwe variëteiten van Tulpen. De heer P. Warmerdam bracht namens B. en W. hulde aan de pioniers van deze afdeeling en namens dit college feliciteerde hij de afdeeling bij haar 60- jarig bestaan. De heer J. P. Segers zeide met groot genoegen te hebben geluisterd naar het overzicht van de afgelegde 60 ja ren en hij bracht den secretaris hulde voor dit stuk reuzenwerk; hij hoopte dat dit verslag zou bewaard blijven voor het nageslacht, al was het alleen maar om «een beeld te geven van de moeilijke sanee- ringsjaren. De heer Onderwater dankte voor de waardeerende woorden aan zijn adres gericht, voor de samenstelling van dit overzicht. Na de verloting van een aantal mooie kamerplanten werd deze ge animeerde vergadering gesloten. Kruisverbond. In de melksalon van den heer J. J. A. Koot, vergaderde Don derdagavond de afd. Lisse van het Kruis verbond „St. Jan de Dooper", onder presi dium van den heer J. Zandvliet. In den breede werd de Sobriëtasdag van beloken Paschen besproken en door den voorzitter nader uiteengezet. Besloten werd," dat de afdeeling Lisse op dezen dag zich zal doen vertegenwoordigen een drie tal leden. Vervolgens werd medegedeeld, dat het bestuur in ernstige voorbereiding heeft ge nomen om het Ariënsgraf te Maarssen eens te doen bezoeken. Tot besluit dezer goed bezochte vergadering werden 2 Sobriëtas- loten onder de leden verloot. Stemming gemeenteraad. B. en W. de zer gemeente hebben de dag van de stem ming voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad bepaald op Woensdag 7 Juni 1939. Lijst S.D.A.P. De candid at enlijst van de S.D.A.P. voor de a.s. Gemeenteraadsver kiezingen is als volgt samengesteld: 1. F. R. J. Knetsch (aftr.), 2. J. v. Brumen, 3. S. P. Faas, 4. G. Snip, 5. J. M. Wild schut. Bouwvergunning. B. en W. dezer ge meente hebben aan den heer J. A. An- naert vergunning verleend tot het verbou wen van het koffiehuis met woning Ka naalstraat 132. Uitvoerder is de heer J. Kas- teleijn te Lisse. De oude tijden keeren weer. Deze ge meente was een twingtig jaar geleden rijk aan boomen in de toen aanwezige straten. Vele mooie en volwassen boomen zijn in den loop der tijden ten offer gebracht voor het verkeer en de verbreeding der-wegen. Men vulde evenwel de gevallen boomen niet meer aan en men kreeg betrekkelijke kale en van alle groen verstoken straten. Blijkbaar heeft het gemeentebestuur dit eveneens ingezien en heeft men in de ver schillende straten wederom mooie jonge boomen geplant, die de straten zullen op fleuren met hun groene bladerenpracht en de straat meer levendiger maakt. Het is te hopen dat 't streven wordt doorgezet het geen de gemeente een meer landelijk aan zien geeft. Diphterie-inenting. Voor kinderen van 1 tot 12 jaar, die op school niet tegen diph- terie geënt zijn, zal daartoe op een nader te bepalen dag en uur alsnog gelegenheid gegeven worden. Aanmelding moet hier voor geschieden vóór 1 April a.s. en wel voor het dorp ten gemeentehuizen en voor het buurtschap „De Engel" en omgeving bij de wijkzuster aldaar. Bruid, bruid, gooi een handje suiker uit. - Deze week trouwde ten gemeentehuize eën bruidspaar, hetgeen een gewoon ver schijnsel is in elke gemeente. Zulk een trouwpartij trekt altijd belangstelling en de jeugd was ditmaal ook goed vertegen woordigd. Wie het. meest verbouwereerd waren de menschen of kinderen, viel niet te constateeren, doch wel werden wjj ge waar, dat de bruid vanaf het bordes van het gemeentehuis suiker strooide, hiermede een oud gebruik wederom opfrischte. Het „bruid, bruid, gooi een handje suiker uit", ontbrak evenwel, of kenden de kleuters van dezen tijd dit versje niet meer? Geboren: Cornells Nicolaas zoon van P J. Wessels en H. S. van Dam. Jacoba Maria d. van H. Meeuwissen en J. van Gerven. Cornelia Jacoba d. van J. S. W. van Velzen en M. H. Koek. Anton z. van P. van Ryssel en A. T. Kroon. Ondertrouwd: Roelof Britting 21 j. te Rotterdam en Johanna van Gulik 19 j. -- Arie Nelis Janssen 29 j. en Cornelia van der Horst 25 jaar. Getrouwd: J. H. Kingma te Lisse en T. M. de Geus te Amsterdam. Overledert: Maarten Baak 13 j. Wilhelmina Ouwersloot 83 j. wed van B. Verhoef. Gevestigd: J. Groene veld uit Haar lemmermeer. G. van Graas en gezin uit Haarlemmermeer. J. H. Huizer uit Lei den. H. van den Burg uit Weert. P. Bruin uit Hoorn. J. N. Dekker uit Hil- legom. Vertrokken: W. J. van Velzen naar Nordwijk. G. Th. Weijers naar Anna Paulowna. P. M. Weijers naar Haar lem. D. M. Koudijs naar Leiden. D. Kruidhof en gezin naar Staphort. J. J. W. Langeveld naar Leiden. NOORDWIJK Propaganda-avond Derde Orde. Don derdagavond had in het Juvenaat een pro paganda-avond plaats van de Derde Orde, waarvoor een groote belangstelling be stond. De directeur, de hoogeerw. Deken, opende deze bijzondere bijeenkomst met den Chr. groet en het verheugde Z.E. ten zeerste, dat hij te midden van zoovelen Pater Natalis Ruijs, op wien ten rechte van toepassing is „klein" maar dapper", welkom mocht heeten en stelde hem gaarne in de gelegenheid om zijn lezing over de Natio nale Derde Orde en Huize „Alverna" te houden. In deze lezing gaf de Pater op dui delijke wijze weer, zoowel in woord als op het witte doek het doel en streven van Huize „Alverna", het Derde Orde-Huis, ge sticht in 1936 en wel om moeders, die rust behoeven, deze kosteloos te verschaffen. Dat het gesproken woord van den Pater bij alle aanwezigen de indruk gevestigd heeft, dat met het stichten van dit Derde Orde-Huis een groot en loffelijk werk van naastenliefde is tot stand gekomen, bewees wel de goede schaalcollecte en het feit, dat 80 leden hun inschrijvingsbiljet invulden voor een jaarlijksche bijdrage, waarvoor Pater Ruys allen hartelijk dank zegde. Tusschen de pauze bracht een mannen koor nog enkele liederen ten gehoore, ter wijl de Deken aan het eind dezen goed ge sis agden avond sloot. Bouwen. B. en W. hebben aan den heer G. van Rhijn, aannemer, te Noordwijk aan Zee, vergunning verleend voor het bouwen van 9 woningen met garages en schuurtjes aan de Quarles van Ufford- straat, aldaar (no.'s 3 t/m 19). Zoo lang zaam aan wordt deze straat aardig vol ge bouwd! NOORDWIJKERHOUT Hanze. In hotel Gouwenberg vergader de de R. K. Middenstandsvereeniging. De vergadering was zeer slecht bezocht. Voor zitter Buschman opende met den Chr. groet en drukte zijn spijt er over uit dat zoo wei nig menschen aanwezig waren. Hij hoopte .dat het de volgende keer beter zou zijn. De secretaris, de heer H. v. Schie, las de notulen, welke onveranderd werden goed gekeurd. Onder de ingekomen stukken was een brief van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Leiden, waarin bericht werd dat de aandacht van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland is gevestigd op den slech ten toestand van den Haarlemmertrekvaart- weg. Dit als antwoord op een verzoek van de Hanze om verbetering te krijgen in dezen toestand. Medegedeeld werd dat op Woensdag 7 Juni a.s. de centrale raadsver gadering gehouden zal worden in den Haag. Ingekomen was voorts een schrijven van het Hoofdbestuur waarin medegedeeld werd dat propaganda zal gevoerd worden voor een vacantieoord van Middenstandskinde ren van 1218 jaar, terwijl het bestuur in overweging gaf een commissie te vormen om de zaken van den Middenstander, inge val deze onder de wapenen moet komen, te behartigen. De geestelijk adviseur, kapelaan Sohret- len, verkreeg hierna het woord en klaagde er over dat de middenstanders altijd zoo slecht de vergaderingen bezoeken; hij con cludeerde hieruit dat de doorsnee midden stander egoïstisich is en zich liefst bij zijn eigen zaken houdt en niet in contact wil komen met zijn standgenooten. Spreker zeide dat het toch een eerste vereischte is voor een middenstander belang te stellen in het vereenigingsleven en in het wel en wee van zijn stand. Daarna spoorde de geestelijk adviseur het bestuur en leden aan om in den komenden zomer eens een goed winterprogramma vast te stellen dat er ook op cultureel gebied mag zijn. Een nieuw lid werd hierna geïnstalleerd en werd de rondgvraag gehouden, waarna sluiting volgde. VALKENBURG Gemeenteraadsverkiezing. De stem ming voor leden van den Gemeenteraad is vastgesteld op Woensdag 14 Juni. NOOTDORP Verkooping. Bij de door notaris Plet op Woensdag gehouden openbare verkoo ping in café „De Gouden Star" zijn twee arbeiderswoningen aan de Dwarskade No. 7F en 8 aangekocht door dr. J. A. Bos te Pijnacker voor een totaal-prijs van ƒ2310. De bouwmanswoning en eenige perceelen weiland, gelegen aan de Dwarskade F5, sa men groot 1.30.08, is verkocht aan A. N. van der Helm te Nootdorp voor den prijs van ƒ3770. Landbouwwintercursus. Woensdag avond had de sluiting van het eerste ge deelte van den landbouwwintercursus plaats. Door de aanwezigheid van Burge meester Schölvinck, kapelaan Groeneveld, de commissie van toezicht uit den L. T. B, en enkele genoodigden droeg deze bijeen komst een eenigszins officieel karakter. Na de openbare les hield burgemeester Schöl vinck een tqespraak en herinnerde aan zijn in den Raad uitgesproken nieuwjaarsrede, waarin hij met genoegen geconstateerd heeft, dat thans gedacht is aan de ontwik keling van den jongen land- en tuinbou- wenden stand. Spreker wees op de nood zakelijkheid en het groote nut van deze cur sussen voor onze plattelands-bevolking. Ten slotte bracht hij dank aan den heer Tit voor het geven der lessen. Ook kapelaan Groeneveld erkende de noodzakelijkheid van het organiseeren van vakcursussen. Door den leeraar werd nog medegedeeld, dat het in de bedoeling ligt deze lessen in den zomer aan te vullen door practische lessen bij het bezoeken van verschillende landbouwbedrijven. De voorzitter sprak een dankwoord. OEGSTGEEST Commissie Bijz. Nooden. Aan het jaarverslag der commissie tot Bijz. Nooden ontleenen we het volgende. In 1938 werden 18 gevallen behandeld. In 3 gevallen bleek na onderzoek geen aan leiding tot steun te bestaan of werd het verzoek ingetrokken o.a. doordat andere instellingen de te verleenen steun geheel voor hun rekening namen. De totale hulp bedrag 3073.12, ver deeld over de verschillende instellingen enz. als volgt." Diaconi of R.K. armbesturen 360, burgerlijk armbestuur 205, com missie Bijz. Nooden 101.40, particuliere of andere instellingen 1589.72, Nat. Fonds 797, Prinses Beatrixfonds 20. De bijdragen van het Nat. Fonds varieer den van 35 tat 300. Tet totaal aan het fonds gevraagde steunbedrag bedroeg 831.50. Buiten een enkel geval, waarin het fonds geen medewerking behoefde te verleenen, omdat het mogelijk was, door dat de schuldeischer 50 zijner vordering liet vallen, met het door particulieren en commissie beschikbaar gestelde bedrag te volstaant wisselde de verleende steun van 100 tot 750. Dankbaar werd ook weer melding gemaakt van de van het Fonds ondervonden steun en medewerking. Als eisch blijft echter gesteld, dat in ieder ge val minstens de helft van het benoodigd bedrag in de gemeente zelf bijeen gebracht wordt. De commissie bleek in verscheidene ge vallen weer nuttig werk te kunnen doen en het aan enkelen mogelijk te maken hun bedrijf voort te zetten, dan wel hen voor armoede te behoeden. Voorts vraagt de commissie om steun van de inwoners. Deze steun is vooral tot uiting gekomen bij de in Februari gehou den 'collecte waarvan de opbrengst 248 bedroeg. Ook vermeld het veslag, dat de commis sie als haar aandeel via het B. A. 60 ontving van iemand, die indertijd door Burgerl. armbestuur en crisiscomité te zamen met een voorschot is geholpen. Voor zeker een mooie daad. RIJNSBURG Tuinbouw. In het vorige week in ge bruik genomen nieuwe veilinggebouw heerscht nog een kalmte, zooals men die alleen maar in dezen tijd van het jaar kan meemaken. De aanvoer bestaat uit slechts weinig variaties. Wat kool, verders was- peen, kroten, uien en knolseldery. De gele en roode kool gaat in de nog eenigszins redelijken kwaliteit voor 5.90 tot 7.50 per 100 K.G. Uien brachten van 3.40 tot 4.40 per 100 K.G..op, Waspeen ging vlug weg tegen prijzen van 5.— tot 9.80 per 100 K.G. Kroten noteerden van 2.90 tot 3.80 per 100 K.G. en Knolselderie ging in de lste soort voor 14.50 tot 17.20 en in de 2de soort voor 3.60 tot 11.40 per 100 stuks. 155. Na afloop kropen de padvinders mei een zucht van welbehagen tenslotte onder de wol. Ze waren doorop na dien drukken dag". Big en Joko sliepen bijna onmiddellijk en dat was maar goéd ook, want den volgenden dag wilden ze mee gaan kijken met de zeeverkenners op de Kaag. 156. Ze werden om zes uur wakker. De zon scheen door een kier tusschen de tentzeilen in hun gezicht. Het was pracht weer. Ze waren dadelijk wakker en door hun ge stommel ontwaakten ook de anderen. Overal kwamen hoofden uit de 'enten kijken.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10