OMGEVING De Dieren-Jamboree DONDERDAG 23 MAART 1939 DE LEÏCSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 DE PROVINCIALE STATEN VERKIEZING. REDE VAN OUD-MINISTER VERSCHUUR. Hedenavond komt de Partijvoorzitter mr. dr. T. J. Verschuur in hotel „den Burcht" te Leiden spreken voor de katho lieke kiezers en kiezeressen van Leiden en omgeving over de a.s. Statenverkiezin gen. Deze propaganda-avond zal worden op geluisterd met muziek, terwijl ook de nieuwste propaganda-middelen aanwezig zullen zijn. Bovendien zullen een vier korte toe spraken: van H. de Greeve, minister Go- seling, mr. dr. Deckers en mr. dr. Ver schuur ten gehoore worden gebracht. Op dit eerste appèl zorgen de kiezers present te zijn. HILLEGOM Wandelclub „St. Christoforus" Onze RK. wandelvereeniging „St. Christoforus", onderafdeeling van de R.K. S.V. „Concor dia zal ter gelegenheid van het 60 jarig bestaan der afd. Hillegom van Bloembol lencultuur groote jubileum, bloembollen- marchen organiseeren en wel een zestal (op 2e Paaschdag, op de Zaterdagen 15 en 22 April en 6 Mei en op de Zondagen 23 April en 7 Mei a.s.) In verband me. het diamenten jubileum van Bic. zullen deze wandeltochten een speciaal feestelijk ka rakter dragen en in verband hiermede is een comité van aanbeveling en een eere comité gevormd. In het eere-comité hebben ziting geno men burgemeester van Nispen, wethouder Klaver en de heer C. Velthuis, consul A.N.W.B., 2e voorz. van V.V.V.f terwijl in het comité van aanbeveling o.m. ziting namen mgr. M. P. J. Möllman, de zeer- eerw. heeren Th. v. d. Lugt, J. P. van Zon, H. A. J. Drost, R. Smit. Verder kaptitein P. A. H. Delgraver van het 4e R.I. te Leiden, luitenant-kolonel T. J. v. d. Briel, commandant 10e R.I. te Ede, Loe G. A. de Vreede, sec., D. H. A. K. en D. H. G. B., H. Goris voorz. idèm, .A. Sen- den bestuurslid van den. sportkring Haar lem der D.H.A.K., W. Jonkheer voorz. afd. Hillegom van Bloembollencultuur en J. Paling voorz. E.H.B.O. en secr. PI. afd. luchtbescherming. Er zullen zeer bijzondere herinneringen worden gegeven. De animo voor deze gezonde spo. t is groot. Vorig jaar was de deelname reeds mooi, doch ditmaal zal 't overweldigend zijn. We komen er nog nader op terug. KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouw-wintercursus. Gisteravond werd in een der lokalen der R.K. School de laatste les als sluiting gegeven voor de vervolg-tuinbouwwintercursus. Nadat bur gemeester Woldringh van der Hoop met 'n toepasselijk woord geopend had werd den leerlingen het examen afgenomen achter eenvolgens door de leeraren F. D. Noest, D. de Jong en P. G. Balkenende. Hierna had de uitreiking der diploma's plaats het geen geschiedde door den burgemeester, de leerlingen in zijn toespraak er vooral op wijzend de theorie in de practyk toe te passen. Vervolgens werd het woord ge voerd door den Rijkstuinbouwconsulent de heer Inia. Spreker wijst op het nut van ouden sleur voort te gaan. doch na deze ouden sleur voort te gaan doch na dezen cursus eenvoudige bedrijfsproeven te ne men en ook eens te gaan zien hoe men ook in andere tuinbouwstreken de tuinbouw beoefent. Als voorzitter van de commissie van toezicht sprak de heer J. v. d. Perk. Spr. dankte den burgemeester voor diens belangstelling. Ook den Rijkstuinbouwcon- sülant werd dank gebracht alsmede het onderwijzend personeel. De heer Noest fe liciteerde de leerlingen met het behaalde succes. Names de cursisten dankte de leer ling, Gerard Meijer, den burgemeester voor diens belangstelling alsmede den Rijkstuin bouwconsulent voor diens adviezen. Ook de commissie van toezicht en de leeraren werd dank gezegd. Aan de laatsten werd namens de leerlingen een geschenk aange boden. Geslaagd zijn, met zeer veel vrucht: G. Meijer, P. v. Paridon, J. Westra, N. de Vries, en D. Bol. Met vrucht: P. Grimber gen, P. v. d. Valk, L. v. d. Valk, N. v. Delft en N. Grootendorst. Weg melk of „melkweg"? De melk boer V. plaatste z'n bakfiets met melk en eieren langs den Noordwijkerweg zonder de wagen op de rem te zetten. Op zeker oogenblik ging de bakfiets er van door, over de berm van den weg, de laagte in met gevolg dat de twee melkbussen haar inhoud over den grond stortten. Ook bij de voorraad eieren was een gedeelte, dat niet meer „getikt" behoefde te worden. Een flinke schadepost voor melkboer V. LISSE Hanze Woensdagavond herdacht de afdeeling Lisse van de R.K. Midden- standsvereeniging „De Hanze" haar pa troonfeest. De kerkelijke viering van dit feest heeft plaats gehad Zondag j.l. door een H. Mis voor de levende en overleden leden der vereeniging, waaronder een al- gemeene H. Communie. Voor dezen avond was de heer J. Bakker, directeur van het Centraal Hanzebureau, uitgenoo- digd om een feestrede uit te spreken. De vice-voorzitter, de heer A. J. Loer akker heette in 't bijzonder welkom den spreker. Spr. betreurde de slechte op komst en wees op de kerkelijke viering. De heer Bakker sprak na een inlei dend woord over de Nieuwe Gemeen schap. Spr. stelde in het daglicht de rechtvaardigheid van den H. Jozef, den patroon dezer afdeeling. Hij is een voor beeld van sociale rechtvaardigheid voor ons middenstanders. Wanneer wij allen naar het voorbeeld van dezen Heiligen leven, dan zijn wij reeds op den weg naar de Nieuwe Gemeenschap. Doch zoo ver zijn wij nog niet. De Middenstand is evenwel wakker geworden en heeft zich georganiseerd in het belang van den Middenstand in het algemeen en in dat van den middenstander. Het program van opbouw is gekomen in het jaar 1934 en is reeds in vele pun ten verwezenlijkt. De belangen voor den middenstand kwam in het volle daglicht te staan. De vestigingswet kwam, waar door de bescherming kwam van den mid denstander. De ordening was er. De be scherming van het kleinbedrijf is in be werking en binnen afzienbaren tijd wordt dit naar buiten uitgedragen. Dit is geen frase, doch dit wordt gevoeld. Het gaat tegen het groot-winkelbedrijf. De poliepactie is reeds ingezet. Het is een punt van het urgentie-plan. De voorzitter dankte den spreker voor zijn vurig, kort en zakelijk woord. De centrale voorjaarsvergadering zal worden gehouden op Woensdag 7 Juni 1939. Eventueele voorstellen moeten voor 8 Mei bij het hoofdbestuur worden inge zonden. Hierna sluiting. Gietenfokvereeniging. In een der zalen van het Bondsgebouw hield de Gei- tenfokvereeniging „De Werkmanskoe" haar jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer C. van Tol, met een goede op komst. Uit het finantieel verslag bleek, dat was ontvangen 183.98 en uitgegeven 174.19, alzoo een kassaldo van 9.79. Namens de controlecommissie verklaarde de heer P. v. d. Hulst de bescheiden accoord. Door de aansluiting bij de kring Voor hout moet het bestuur daarvan met twee leden worden uitgebreid, waarvoor door het bestuur als candidaten zijn gesteld de hee ren G. v. Tol en A. Jansen. Hiermee ging de vergadering accoord. Na de rondvraag werden eenige kamer planten verloot; deze gaf nog een saldo van 6.22. LEIDSCHENDAM Rectificatie. De door ons aan het Leidsch Dagblad ontleende'aanvulling be treffende den bouw van een krankzinnigen gesticht, is in zooverre onjuist, dat de aan gekochte gronden niet het eigendom zijn van baron Schimmelpenninck v. d. Oye, doch van drie andere eigenaren. NOORDWIJK AAN ZEE Jaarvergadering Winkeliers Vereen, van Noordwijk aan Zee, Afd. Kon. Ned. Mid denstandsbond. Onder voorzitterschap van den heer S. P. C. van Wely vergader de de Winkeliers-vereen. De opkomst was gering. Uit het jaarverslag van den secre taris bleek dat het ledental hetzelfde is gebleven. De penningmeester, de heer A. Lamens memoreerde, dat aan inkomsten werden ontvangen 162.71, de uitgaven bedroegen 114.44, zoodat er een saldo is van 48.27. Ter tafel kwam een busje, aat bestemd is giften te bevatten voor het gevormde bijstandsfonds, waaruit de leden, die in financieelen nood komen te verkee- ren, kunnen worden geholpen. De kascommissie bracht bij monde van den heer Mooijekind verslag uit over de gehouden kascontrole. Als kasnazieners werden benoemd de heeren S. de Roos en J. de Lange. De bestuursverkiezing bracht als resul taat, dat de periodiek aftredenden, de hee ren A.. Lamens, J. Schmidt en K. Toonen werden herkozen. Hierna volgde bespreking van het spaar- zegelsysteem, zooals in Leiden en Katwijk al reeds bestaat. Hieraan werd door ver schillende leden deelgenomen. Er werd be sloten om deel te nemen aan zulk een actie. Bij de rondvraag wekte de voorzitter op om de gedachten eens te laten gaan over een eventueel te leggen mozaïek bij het aanstaande bloemenfeest. Het bestuur werd gemachtigd om naar bevind van zaken te handelen. Hierna sluiting. NOORDWIJKERHOUT NAAR DE NIEUWE GEMEENSCHAP Woensdagavond had in café. „de Zwaan" de initiatief vergadering plaats om te komen in Noordwijkerhout tot de beweging „Naar de Nieuwe Gemeenschap". Tot deze bijeenkomst welke door den R.K. Volks bond was uitgeschreven waren uitgenoo- digd geestelijke en wereldlijke autori teiten en besturen van diverse organi saties, zoodat een grot aantal vooraanstaan de aanwezigen aanwezig waren. De voor zitter van den Volksbond de heer M. v. d. Togt, opende met den Chr. groet en een woord van welkom. Hij zette uiteen dat door het R.K. Werkliedenverbond een 3- jarige actie is ingesteld, om langs de richt lijnen door „Paus Pius XI aangegeven in „Quadragesimo Anno" te komen, aan bete re verhoudingen. Reeds is een landelijk comité gevormd met aan het hoofd prof. Aalbersef terwijl ook radio en pers mede werken om dez.e actie te doen slagen. Het zwaartepunt zal echter plaatselijk liggen. Na dit kort openingswoord verkreeg de geestelijk adviseur van den bond kapelaan van Egmond het woord. Deze weerlegde eerst enkele bezwaren welke tegen de op richting van de beweging worden geopperd waarna hy aan de hand van Quadragesimo Anno aantoonde hoe de actie naar de Nieuwe Gemeenschap" gevoerd zal moe ten worden. Vervolgens zette hij uiteen hoe de verhoudingen in de organische Maatschapij zullen zijn waar rechtvaardig heid en naastenliefde zullen heerschen. Hij sprak nog over een brochure van prof. Koenraad, waarin gezegd wordt, dat in geen enkel land de voorwaarden zoo gunstig zijn, als in ons land waar reeds de eerste stappen der sociale ordening zijn gezet door het instellen van bedrijfsraden, vesti gingswet enz. Hierna besprak zijn eerw. de plaatselijke organisatie van de actie. Ingesteld is een plaatselijke algemeen comité en eeen comité van actie, waarvan aan het hoofd een plaatselijk leider, die met toestemming van het comité de actie voert. De bedoeling is binnenkort een groote vergadering van alle katholieke in gezetenen bijeen te roepenl Waarna een feestelijke viering plaats vindt tot her denking van de uitvaardiging der encyclie ken. Affiches zullen opgehangen worden en brochures zullen verspreid voor de volwassenen en ook voor de jeugd om hen bekend te maken met het werk der actie voor de Nieuwe Gemeenschap. Spreker riep de medewerking van allen in en hoopt onder Gods zegen het begonnen werk te voltooien. Hij dankte in het bijzonder de R.K. Volksbond voor het genomen initia tief en laten die nu reeds hun mede werking neoben toegezegd. De namen van net comité werden vervolgens bekend ge maakt. In het algemeen comité hebben zit ting genomen de pastoors Westerwoudt, Maas en Hansen, de burgemeester, de gem. secr., dr. Kerstens en dr. Wösten en de volgende neeren J. Tneunissen, J. P. de Jong, J. W. riouisma, M. v. d. Togt, H. Jan sen, A. van Eeden, E. J. Hogervorst en J. v. d. Berg-v eraegaal. De jeugdorganisaties zijn vertegenwoordigd door J, Oostdam, G. v. d. Zwet en G. Conijn. De vakorgani saties door J. v. d. Voet en A. Buis. Het comité van actie bestaat uit de heeren: J. P. de Jong. algemeen leider, J. Theunissen, M. v. d. Togt, A. van Eeden, J. R. Zonneveld, J. v. d. Voet en B. War merdam. Door pastoor Westerwoudt werd deze commissie geinstalleerd. Zijn zeereerw. zei deze installatie gaarne te verrichten, om dat aanwezig is de bloem van de drie pa rochies in onze gemeente. Wat nu op touw gezet is, aldus pastoor Westerwoudt, is niet iets nieuws maar een hernieuwing van iets wat we al lang hadden. Hiervoor zal noodig zijn wilskracht en offerzin, de wa pens waarmede gestreden moet worden. Hij gaf enkele practische wenken en felici teerde allen met hun functie en sprak de beste wenschen uit voor 'Ie verdere werk zaamheden. De heer Theunissen vroeg waarom er geen dames waren uitgenoodigd omdat de actie ook voor hen dienstig is. De voorzit ter zeide dat dit verzuimd is, doch in het vervolg zal hiermede^ rekening gehouden worden. Aan het einde van de vergadering sloot de voorziter met een dankwoord voor de algemeene belangstelling. Werkverschaffing. Naar wij vernemen zullen de volgende week ongeveer 90 werk- loozen in de werkverschafing te werk worden gesteld. Bommen gevonden. Eenige ingezète- nen hebben op het strand twee rookbom men van de Engelsche luchtvloot gevon den en mede naar huis genomen. De bom men zijn later op het gemeentehuis gede poneerd en werden Woensdagmiddag in het duin door personeel van de Hem- brug tot ontploffing gebracht. Dit ging ge paard met een hevige slag en groote rook ontwikkeling. ZILK E. H. B. O. Eenigen tijd geledm werd op een vergadering van de luchtbescher ming besloten bij voldoende deelname een cursus voor E. H. B. O. te organiseeren. Ve len gaven gehoor aan den oproep van den burgemeestex*. Reeds 44 personen gaven zich op! SASSENHEIM Staatspartij- Door het indienen van verschillende lijsten en het bedanken van eenige ter vergadering gestelde candida ten, ziet de groslijst, waaruit de definitieve candidatenlijst voor den gemeenteraad wordt vastgesteld er thans als volgt uit: H. Bader, G. Bemelman. A. W. Blom, G. Boekei, H. W. Braun. A. v. Dorp, G. C. van Dijk, H. F. Homan Chr.zn.; J. W. Korte- kaas, J. L. van Reisen, J. C. Schrama, A. W. Tijssen, L. Verdagaal, A. J. Verkley, F J. M. Wilking en J. C. Zandvliet. Sluiting Tuinbouwcursus. De Tuin- bouw-winter-curus, welke het afgeloopen winterseizoen in de R.-K. Jongensschool gehouden werd onder toezicht van den Rijkstuinbouwconsulent te Lisse, werd Maandagavond gesloten. Deze cursus ving met 29 leden aan, ter wijl aan het einde nog 21 deelnemers over waren. Deze cursus mag dus wel geslaagd heeten. Leider was de heer J. Heeze uit Heem stede die de vakken scheikunde en plant kunde doceerde, geassisteerd door den heer de Wildt uit 'Heemstede die „Het Bloembollenvak in de- practjjk" behan delde. Bij de sluiting was de heer ir. K. Vol- kersz, Rijkstuinbouwconsulent te Lisse. aanwezig, die zijn waardeeringf over de op komst der cursisten uitsprak, en over het succes der cursus gezien de prompte ant woorden die de leerlingen gaven op de ge stelde vragen. Spr. hoopte, dat de cursisten het a.s. na jaar met dezelfde energie aan het 2de ge deelte der cursus zouden gaan deelnemen, zoodat een ieder in de practijk zijn .oor deel met het geleerde zou kunnen doen. Wanneer de kennis van het vak door deze cursussen wordt vermeerderd, zal dit tot gevolg hebben, dat de liefde en toewij ding voor het Bloembollenvak wordt ver hoogd. Een der oudste cursisten dankte vervol gens de heeren leeraren voor hun prettige lessen en sprak de wensch uit, dat het ge leerde in de practijk door alle cursisten zou kunnen worden toegepast en dat zij mede door deze wintercursus hun positie in het Bloembollenvak konden bestendi gen en wellicht nog verbeteren. Het tweede gedeelte der cursus zal in October a.s. aanvangen. Warmonderdam- en Alkemaderpolder. Woensdag vergaderden de stemgerechtigde ingelanden van den Warmonderdam- en Alkemaderpolder in het hotel „Het Bruine Paard", onder leiding van den 2den voor zitter, den heer A. J. Verkleij, wegens ver blijf in het buitenland van den lsten voor zitter, den heer A. 'Warnaar. Na een woord van welkom door den voor zitter werden de notulen der vorige ver gadering door den secretaris, den heer P. Potman gelezen, welke onveranderd wer den vastgesteld. De commissie tot nazien der rekening 1938, de heeren W. Warnaar, S. Verdegaal en C. Kuipers had een en ander nagezien en in orde bevonden. De rekening 1938 werd hierna vastgesteld als volgt: aan in komsten 1775.88, aan uitgaven f 1097.61, derhalve met een batig saldo -van f 678.27. Hieruit bleek o.a. dat aan onderhoud van den motor was uitgegeven 237.66, ter wijl aan alie was verbruikt 268.68. De be grooting 1939 werd hierna vastgesteld aan inkomsten én uitgaven op f 1704.40. De omslag voor 1939 werd bepaald op 10. per H.A. (gelijk over 1938). Met blijd schap werd kennis genomen van een besluit van Gedeputeerde Staten tot wijziging van het bijzonder reglement van den polder, waarbij bepaald is dat vrijdom van om slag beperkt blijft tot die perceelen, waar aan die vrijdom op 1 Januari 1937 verbon den was. Hierna volgde sluiting Enkel gebroken. Onze plaatsgenoote mevr. L. geb. van R. is gisteravond kwart voor acht een ernstig ongeval overkomen, wat te wijten is aan den slechten toestand, waarin de Warmonderweg zich momenteel bevindt door de werkzaamheden welke daar worden verricht door de gemeente Warmond. Door het vele zand op den weg en het ontbreken van voldoende verlichting is zij per fiets in een kuil terecht gekomen, waardoor zy een enkel brak. Door een voorbijganger werd dr. Hueber gewaar schuwd, die haar naar een der Leidsche ziekenhuizen liet vervoeren. VOORHOUT Inenting. Maandag 27 Maart a.s. des namiddags 2.30 uur zal er ten huize van dr. H. A. G. Bots gelegenheid worden gege ven voor kostelooze inenting en herinen ting. VOORSCHOTEN Krlngwedstrijd K.S.O. Door het col lege van B. en W. is een medaille beschik baar gesteld voor den kringwedstrijd K.S.O. door de afdelingen van den Byz. Vrijw. Landstorm, Leiden, Oegstgeest, Val kenburg, Katwijk, Rijnsburg, Leiderdorp en Voorschoten. WARMOND DE NIEUWE GEMEENSCHAP. Onder een voor Warmond ongekende belangstelling had in Hotel „De Stad Ro me" een bijeenkomst plaats, waarin Prof. Cleophas een nadere uiteenzetting gaf over het veel besproken onderwerp: „De Nieuwe Gemeenschap". Het initiatief in deze was uitgegaan van Pastoor Oudejans, die aan het bestuur van den Volksbond verzocht had de leiding der bijeenkomst op zich te nemen. De bijeenkomst werd geopend door den voorzitter van den Volksbond, den heer M. J. Hoogenboom, die in de eerste plaats de vele aanwezigen een hartelijk welkom toeriep inzonder den spreken van dezen avond Prof. Cleophas, den Pastoor en Kapelaan, den Burgemees ter en Dr. H. J. A. Walenkamp Sr. Mede heette spreker welkom de besturen van de diverse in deze gemeente bestaande orga nisaties, die allen vertegenwoordigd wa ren. Nadat spreker een uiteenzetting had gegeven van het doel van dezen avond, en de wijze waarop deze avond tot stand ge komen was, werd het woord gegeven aan Prof Cleophas, die een uitzetting gaf van hetgeen met De Nieuwe Gemeenschap wordt beoogd. Spreker wees er op, dat hier niets nieuws gebracht wofdt, doch dat de ze actie niets anders beoogt dan een in tenser beleven van de richtlijnen, aange geven in de bekende encycliek „Quadra- gessimo Anno". Deze actie, aldus spreker, wil de geesten omwerken en daarom is het doel wel eenigszins vaag en niet direcht te omschrijven. Spreker ontwikkelde vervol gens enkele gedachten, die een duidelijk beeld gaven van wat met deze actie wordt bedoeld. Dat wij thans leven in een beze ten wereld aldus spreker, waarin bijna alle dingen, die eenmaal vast en heilig leken, wankel zijn geworden is een gevolg van het verderfelijk individualisme, dat ook het geheele openbare leven heeft aange tast, zelfs het godsdienstig leven. Hier heerscht de verkeerde gedachte, dat gods dienst privaat-zaak is. een stelling die fu nest is voor het welzijn der menschheid. De Nieuwe Gemeenschap nu wil de maat schappij verbeteren,' doch dit kan slechts geschieden, wanneer wij beginnen met ons zelf. Wij moeten ons in deze laten leiden doc-r de twee groote fundamenten waarop de Nieuwe Gemeenschap moet worden op getrokken n.l. de sociale liefde en de soci ale rechtvaardigheid. Ons geheele leven moet doortrokken zijn van het Christelijk beginsel, want dat is noodzakelijk om tot een nieuwe gemeen schap te komen. Nadat spreker nog had medegedeeld op welke wijze de actie in de toekomst zal worden gevoerd, besloot hij zijn boeiende en leerzame rede met den oproep om mede te werken aan de hervoi"- ming van de maatschappij, die anders ten ondergang gedoemd is. De Pastoor bracht namens alle aanwezigen Prof Cleophas dank voor zijn treffende rede en deelde mede dat binnen kort een vergadering zal plaats vinden van een of meer bestuursle den van alle in deze gemeente bestaande organisaties om dan gezamenlijk een plan samen te stellen, opdat zoo gauw mogelijk tot 'n krachtige actie ter bevordering van de gemeenschaps-gedachten kan worden overgegaan. Gevestigd: M. Groen in 't Woud, van Haarlemmermeer. M. E. van Rijn, van Sassenheim. J. J. Sckerjan, van 's-Gra- venhage. W. L. Hooykaas, van Rotter dam. S. M. Blommendaal, van Noord- wijk. Vertrokken: A. J. van Ruitenburg, naar Leiden. N. Ruygt, naar Pijnacker. A. van Schouwen, naar Zuid-Afrika. J. Kooy, naar 's-Gravenhage. J. E. M. Leenen, naar Voorburg. M. L. Welling, naar Duivendrecht. J. A. J. Adank, naar Bloemendaal. J. J. G. M. Walenkamp, naar Noordwijk. C. Zumdick, naar Duitschland. H. Zegers, naar Terhey- den. H. M. Hoek, naar Princenhage. J. P. A. Bramsen, naar Voorhout. J. P. Power, naar Engeland. A. M. L. van Delft naar Castricum. Chr. Bramsen n. Princenhage. WASSENAAR Bouw Geref. Kerk. Woensdag werd al hier aanbesteed het bouwen van een kerk ten behoeve van de Gereformeerde ge meente aan de Zijllaan, alhier. Laagste inschrijfster was de firma M. van der Bent en Zn, alhier, voor de som van ƒ31.400. 153. Vier padvinders, elk met een brandende toorts, sta- I 154. Toen werd het jamboree-lied gezongen. Big en Joko ken den stapel in brand. Het duurde geen vijf minuten, of deden natuurlijk ook hun best en zetten hun monden wijd de vlammen sloegen hoog op. Het was 'intusschen heele- I open. De gloed der vlammen verlichtte de honderden die- maal donker geworden, zoodat het er echt geheimzinnig I rengezichten en verderop was alles donker. uitzag.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9