EEN BRUG INGESTORT. Het Blad Papier De heer en mevr Lebrun in een statierijtuig op weg naar de Guildhall te -onden, waar de Fransche president en zijn echtgenoote Woensdag door den Lord Mayor ontvangen werden Van de oude Dambrug in den Leidschestraatweg te Utrecht, die wordt afgebroken, stortte Woensdag de bascule omlaag, waarbij een der drijvende bokken getroffen werd en de zich daarop bevindende vrouw werd gewond De menage der manschappen vormt een belangrijk onderdeel van het dagprogramma bij de Engelsche marine-manoeuvres, welke thans in vollen gang zijn. Toebereidselen voor het eten in de keuken van H.M.S. „Eskimo", aan boord waarvan zich 180 man bevinden Vluchtend uit Tsjecho Slowakije. Een gemoedelijk tafreeltje op het station te Krakau, waar dagelijks nog talrijke vluchte lingen uit het bezette gebied op Poolschen grond arriveeren incidenten der laatste dagen te Damas gaven aanleiding tot heftige demonstraties, waarbij de politie herhaalde malen moet ingrijpen. Een menigte demonstranten in de straten der stad Op de Jaarbeurs te Keulen is ook Nederland offici eel vertegenwoor digd. Een kijkje in een der stands FEUILLETON door W. WANIEK. (Nadruk verboden) 28) Robert Kronberg hield zich op vrij groo- ten afstand; hij voelde, dat hjj 't meisje zwaar had gekwetst, dat zijn handelwijze niet kon worden verontschuldigd; en woe dend op zichzelven gleed hij blindelings vooruit en kwam terecht op een met sneeuw bedekten puinhoop. Zjjn ski bleef daarin haperen; hij sloeg tegen den grond en bleef een oogenblik bedwelmd liggen. Toen hij opstond, kwam hy tot de aan gename bevinding, dat het geval slechts eer. paar blauwe plekken had veroorzaakt, maar desniettemin was zijn positie verre van aangenaam. In de verte lagen de to rens en daken der stad; de versch gevallen .sneeuwmassa maakte den weg zoo goed als onbruikbaar. Kronberg poogde, met behulp van zijn twee stokken en van den eenen ski verder te komen. Zoo heb ik minstens twee uren noo- dig om de stad te bereiken! dacht hy ver drietig en boos. Kon ik maar het een of ander vervoermiddel krijgen! Prachtige zonneschijn glinsterde op den eenzamen weg. Van de helling, langs wel ke de baan voortkronkelde, schalde luid ge roep. Zeker zijn ski-gezeL-cbap, dat hem de goede richting wilde aangeven. Hij kon I ze niet volgen, maar in de stad zou hy zijn kennissen wel terug vinden. Strookte dit eigenlijk met zijn verlangen? Over één ding was Kronberg het met zichzelf volkomen eens: hij moest Lene Barbisch schriftelijk verontschuldigingen aanbieden en dan, zonder opzien te ba ren en de tongen in beweging te bren gen, den omgang met haar afbreken. Zijn poging om weer in een normal levens spoor te komen was op een miserabel fias co uitgeloopen. Kronberg bemerkte nu een versch auto- spoor, dat van den weg naar een oude houten loods leidde; hij had eerst die loods niet gezien; zoo diep onder de sneeuw lag ze achter hoog kreupelhout. Misschien dat ze mij daar de auto wil len leen en. Hij sukkelde reeds voort in de richting van de loods, achter welke een verwaar loosde kleine hoeve, die men van den weg af, niet kon zien, kwam opduiken. De aan dat gebouw belendende tuin strekte zich uit tot bijna aan den Donau. Een vrouw maakte met behulp van een schop een smal pad door de sneeuw. Kronberg wilde haar iets toeroepen, maar het woord bestierf hem op de lip pen en instinctmatig verborg hij zich ach ter de loods. De vrouw was een oogenblik stil blij ven staan, om uit te rusten en had haai gezicht naar Kronoerg gekeerd. En onder honderd andere gezichten zou hij dat ge zicht hebben herkend. 't Was de vrouw van Streller! Rronberg's hart klopte bijna niet meer; de ontzaglijke draagwijdte van deze ont moeting verpletterde hem schier Hier had den de Strellers juister gezegd: Jonathan Holder en zijn waardige levensgezellin, him schuilhoek! En.... en.... Maud Kan- drun? Bevond zij zich in Amerika of werd zij nog steeds gevangen gehouden dor die el lendelingen? Of....? Een huivering gleed Kronberg over het lichaam. Hij stond nu weer temidden van het avontuur, dat hem, later ook tegen zijn wil, weken lang had bezig gehouden. 't Mocht overspanning zijn; 't mocht on natuurlijk schijnen, maar onzichtbare, ge heimzinnige draden bonden hem aan Maud Kandrun. Kronberg roerde zich niet. Goddank de vrouw had hem niet bemerkt; zij bleef haar schop hanteeren. Vreeselijk opgewonden gleed hij terug naar den weg. Wat nu?wat nu gedaan?Hij moest zoo gauw mogelijk terug naar Wee- nen! O. die verwenschte pas gevallen sneeuw! Wanneer zou hij de stad bereiken? Wan neer? Hij moest den eerstvolgenden trein ha len. Folterende onrust joeg hem voort, als hing zijn leven er van af. Wat hoort hij daar? Nog eens goed ge luisterd.... 't Komt nader. De schelletjes van een slede! Kronberg slaakte bijna een kreet van blijdschap. Als men hem nu maar mee wil nemen! Hij denkt met beide armen. De sle de houdt stil. De personen, die er in zaten, twee welge dane veehandelaars, waren blijkbaar niet zeer ingenomen met dat oponthoud. Maar Kronberg veroorloofde zich een leugentje; hij beweerde, een voet te hebben verstuikt, en schilderde zoo roerend zijn hachelijken toestand, dat de heeren toch maar beslo ten, Kronberg toe te staan, zich tusschen hen in- te wringen. Het ging weer in volle vaart vooruit, en toen Kronberg in de stad de eerste vrije taxi bespeurde, stapte hij uit de slede, waar de zwaarlijvige veehandelaars niets tegen hadden. Naar het station! riep Kronberg den chauffeur toe. Van Weenen uit, waar men van de zaak- Streller op de hoogte was, kon onverwijld iets worden gedaan. Zoo kwam men allengs dichter bij de op lossing van het angstwekkend raadsel: be stond Maud Kandrun uit twee personen, of O, als zij nog leefde! Als hij tot haar kon doordringen! De oude betoovering greep hem weer met onweerstaanbare macht..., Maud! Maud Kandrun! Kronberg stond op het punt, een heer omver te loopen, die ever# gehaast de in gang van het station uit wilde, als Kron berg die wilde binnen loopen. Een vluchtige, wederzijdsche veront schuldiging, en Kronberg wilde zijn weg voortzetten. Maar een forsche hand greep hem bij den arm, en een vreemd gezicht staarde hem aan: Dr. Kronberg! Ik had u in deze klee- ren bijna niet herkend Kronberg schrok zoozeer, dat hy zich losrukte Die stem!.... Neen! waanzin! De stem van een doode! Wind u niet zoo op; ik ben het wer kelijk op wezenlijk. Wat een toeval, dat ik u hier moet aantreffen! Kronberg beefde over geheel zijn lichaam Roch want die was hij nam hem be hoedzaam onder den arm en leidde hem naar de wachtkamer eerste klas, die leeg was en waar hij hem zacht in een gemak- kelijken stoel deed plaats nemen: Kom tot u zeiven, dokter; had ik ge weten, dat u zoo hevig zoudt schrikken, dan zou ik mijn voorzorgen hebben geno- Kronberg opende zijn reistasch en bood hem een bekertje wijn aan. 't Is te veel in eens, zuchtte Kron berg eindelijk. U leeft nog! In deze vermomming; ik moet nog een poosje dood zijn, totdat ik de schurken te pakken heb. En zijMaud? Is, naar ik hoop, "ook nog in leven. Kronberg slaakte een zucht. Waswas zij in New-York? Neen, de echte Maud Kandrun wordt hier verborgen gehouden. Ik zal nog eeni- ge Üren noodig hebben om den schuilhoek van ^e Streller's te vinden. *U vergist u: dien schuilhoek kan ik zelf u aanwijzen. Niet mogelijk! Kronberg vertelde zijn toevallige ont dekking. Roch knikte ernstig. Dat klopt, zei hij. Dicht bij den Do nauArm meisje! Wat bedoelt u daarmee? vroeg Kron berg ontsteld. Roch zweeg, ert met het instinct van de verliefden begreep Kronberg, in welk ver schrikkelijk gevaar degene verkeerde, die hij nooit had gezien maar die niettemin voor hem het summum van lieftalligheid was. Hij sprong op: En wij zitten hier rustig, terwijl iede re minuut zoo kostbaar is! 't Is om wanho pig te worden! (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 12