MGE VING BINNENLAND RADIO-PRC GRAMMA'S LUCHTVAART Wilt U iets weten? WOENSDAG 22 MAART 1939 DE LEÏPSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 INDISCRETIE? Een voorbarige beschuldiging. Heeft Max van Poll uit de school ge klapt? Op den Indië-dag van de Tilburg- sche Hoogeschool zei hy, dat Minister Wei ter een spoedige beslissing omtrent de op richting van een semi-officieel lichaam, speciaal ter bevordering van de industrieële samenwerking tusschen Nederland en In- dië, heeft aangekondigd. Van een dergelijke aankondiging nu heeft „De Nederlandsche Werkgever" nergens iets kunnen vinden en daarom neemt hij voetstoots aan, dat de heer van Poll mis bruik maakte var zijn lidmaatschap der Kamercommissie voor Indische Zaken of van inlichtingen, die hem uit anderen hoofde vertrouwelijk gewerden, door zich aan deze indiscretie schuldig te maken. Onaangenaam voelt zich het orgaan van het verbond van Nederlandsche werkgevers getroffen door het feit, dat thans een zaak, waarover het zelf nog niet heeft kunnen spreken, „niet door-,publicatie vanwege de Regeering, maar door een onbescheiden heid van een particulier" publiekelijk aan de orde wordt gesteld. Mogen wij dé „Nederlandsche Werk gever" in alle bescheidenheid wijzen op de volgende passage in de Memorie van Antwoord op de Indische begrooting van dit jaar: „De vraag of oprichting van een afzon derlijk orgaan,, ten einde aan de economi sche samenwerking een vasten grond te geven, uitvoerbaar en doelmatig is, maakt voor den ondergeteekende, in overleg met zijn ambtgenoot van Economische Zaken, en den Gouverneur-Generaal een punt van overweging uit. Het valt te verwachten dat daarover binnen afzienbaren tijd een be slissing wordt genomen". Daarin ligt alles besloten wat de heer van Poll op den Tilburgschen Indië-dag heeft medegedeeld. Het eenige wat hier niet met zooveel woorden irf staat is, dat het aangekondigde organisme een „semi- officieel lichaam" zal zijn. Doch wat kan een orgaan, over welks oprichting twee Ministers en de Gouverneur-Generaal met elkander overleggen, anders worden dan een semi-officieel lichaam? De heer van Poll heeft geen enkel geheim- geschonden. De „Nederlandsche Werkgever" maakt wel korte metten met iemands goeden naam. „Tijd". GEEN VLUCHTELINGENKAMP TE ELSPEET. Van officieele zijde wordt ons medege deeld, dat de regeering thans geheel afziet van het stichten van een centraal vluch telingenkamp te Elspeet, dit in verband met de vele protesten, o.a. van de geheele El- speetsche bevolking, die tegen dit plan zijn gerezen. TSJECHISCHE MEISJES ALS DIENSTBODEN? Voorloopig zal van de plannen niet veel komen. Zooals vroeger gemeld bestond bij de dienst der arbeidsbemiddeling van het de partement van Sociale Zaken het plan om Tsjechische meisjes naar ons land te laten komen om te voorzien in de „dienstboden- nood". De voorbereidende maatregelen waren reeds ter hand genomen, die hoofdzakelijk bestonden in besprekingen. Van Tsjechi sche zijde had men gedacht aan dochters van ambtenaren, die vóór het accoord van München in het Sudetenduitsche gebied woonden. Vaste plannen waren er evenwel nog niet gemaakt. Wel was er een regeling in voorbereiding om de meisjes, die voor uitzending in aanmerking zouden kunnen komen, aan te wijzen, terwijl ook het plan bestond om een Nederlandschen vertegen woordiger naar Praag te laten gaan, ten einde eens poolshoogte te nemen. Door de jongste internationale gebeurte nissen is dit alle op losse schroeven komen te staan. Het is niet ondenkbaar, dat de Tsjechische meisjes onder dezelfde decreten komen te vallen als de Duitsche meisjes, in welk geval uitzending naar Nederland in geenen deele in aanmerking zou komen. Daar de toestand nog niet geheel geconso lideerd is, valt over -de afloop weinig te voorspellen. Hangende deze onzekerheid zijn de besprekingen, naar men ons van be voegde zijde meedeelde, opgeschort. Voor loopig zullen de huismoeders, die op een Tsjechische hulp in de huishouding reken den, althans die hoop moeten laten varen. „Vooruit". Detailhandel in kleedingstoffen. Dezer dagen werd te Utrecht onder groote belangstelling een vergadering gehouden van detailhandelaren in dam es kleeding stoffen in Nederland. Deze bijeenkomst, welke door de vereeniging „De Staalmees ters", vereenigmg van den detailhandel in kleedingstoffen was belegd, had ten doel te komen tot een centrale landelijke organi satie, die behalve het treffen van kortings regelingen ook andere belangen van den detailhandel in kleedingstoffen zal behar tigen. Het woord werd gevoerd door de heeren J. A. A. M. van Es, directeur van de N.V. Both» te 's-Gravenhage (voorzitter), Kro nenberg, directeur van Mundheim's japon- stoffen handel, alsmede den juridisch-ad- viseur mr. J. A. G. M. van Hellenberg Hu- bar en den vice-voorzitter van de Kamer van Koophandel te 's-Gravenhage, M. Krop- veld. Vele aanwezigen gaven zich op als lid voor deze landelijke organisatie. De secre taris van de landelijke organisatie is mr. A. J. M. van Moorel, Noordeinde 156a te 's-Gravenhage. KATWIJK AAN DEN RIJN Verkiezing. De verkiezing voor de rangorde op de definitieve lijst der ge meenteraadsverkiezing zal voor de R. K. Staatspartij gehouden worden op Zonda gen 26 Maart en 2 April. Op het stembil jet zullen de namen der candidaten zijn (Alphabetisch) C. E. v. d. Berg, H. W. Grimbergen en G. A. Ouwerling. C.B.T.B. Gisterenavond heeft de op richtingsvergadering plaats gehad van de afd. Kat wijk-Valkenburg van de Chr. B. en Tuindersbond. Tot voorzitter werd ge kozen de heer G. v. d. Perk, tot secretaris de heer W. H. B. Koelewijn, tot bestuurs leden de heeren M. Brusee, C. v. d. Plas, D. C. v. Leeuwen, W. Star, J. Vooys en W. H. B. Koelwijn. LEIDSCHENDAM HET PROTESTANTSCHE KRANKZINNIGEN GESTICHT. Biedt plaats aan 800 patiënten. Omtrent de bouw van een Herv. Krank zinnigen-gesticht langs de Veursche straatweg, verneemt het „Leidsch Dag blad", dat de bouw is opgedragen aan Gebr. Mensink, architecten te Apeldoorn. De aangekochte weilanden zijn eigen dom van baron Schimmelpennick van der Oye te Voorschoten. Het is de bedoeling vóór 1 Japuari 1941 reeds vier paviljoens gereed te hebben voor het opnemen van patiënten. De inrichting zal plaats bieden aan 800 1000 patiënten en bestaan uit 'n hoofd gebouw en diverse paviljoens. De bouw wordt gefinancierd uit een leening. Oorspronkelijk kwam ook de gemeen te Zoetermeer voor deze belangrijke ves tiging in aanmerking, doch dit plan is in verband met de ongunstige ligging niet doorgegaan. De toekomstige aanwezigheid van dok toren, verpleegsters en verplegers betee- kent voor de gemeente Leidschendam een aanwinst, ook in financieel opzicht. Men denke aan de opbrengst van belastingen, het verbruik van gas, water, electriciteit etc. Diefstal. Bij de politie alhier werd door den heer Th. Vieveen uit Voorburg aangifte gedaan van diefstal van een dek zeil van zijn motorjacht, dat gelegen was aan de werf van den heer Olsthoorn aan de Leidschekade. Het dekzeil vertegenwoordigde een waarde van ongeveer 20. Roode Kruis. De cursus van helpster van het Roode Kruis, welke eenige weken geen dporgang vond in verband met de verandering der lokaliteit, zal hedenavond en volgende Woensdagen wederom gehou den worden in een lokaal van de O. L. school aan de Prinses Julianaweg. NOORDW1JK Gouden artsjubileum dr. H. Ribbink. De heer dr. H. Ribbink hoopt morgen den dag te herdenken dat hij voor 50 jaar te A'dam werd bevorderd tot arts. Na 2 jaren als assistent werkzaam te zijn geweest bij Prof. Hertz in het Bin nengasthuis te A'dam vestigde hij zich als arts te R'dam, waar hij tevens 36 jaar verbonden was aan de ziekenhuisinrich- tifig „Bethesda". In het voorjaar van 1935 trok hij zich uit de practijk terug en vestigde zich te Noordwijk. Landstorm. - Op Vrydag 24 Maart a.s. zal de prijsuitreiking plaats hebben van de prijzen gewonnen op den 17 Maart j.l. door het Landstorm korps gehouden schietwed strijd. Tevens zullen op dezen avond de wisselbekers worden uitgereikt. De samen komst wordt gehouden in de achterzaal van café „de Beurs" aan de Voorstraat, aan vang 8 uur. Geboren: Cornelis Gijsbertus, zoon van L. W. Turk en J. M. Koelewijn. Cornelis Petrus zoon van W. R. Caspers en C. C. v. d. Kamp. Antonius Theodo- rus, zoon van Th. Smit en P. v. d. Berg. Gesiena Klaziena Petronella, dochter van H. J. v. Kampen en A, v. d. Berg. Ge- rardina Adriana Clasina, dochter van A. Timan en H Dreef. Willem Pieter Leo- nardus, zoon van H. Vink en C. M. Vink. Ondertrouwd: P. Duijndam en D. Chr. van Duijn. Getrouwd: M. v. d. Wiel en M. E. L. Heijmans. OEGSTGEEST De Goede Week plechtigheden in de St. Willibrordparochie. Evenals het vorig jaar zullen ook dit jaar de liturgische plechtigheden zoo waardig en volkomen mogelijk worden gevierd tijdens de Goede Week. Het groot geheim van Christus' Sterven en Verrijzen is op geen betere en treffender wijze te vieren. Met liefde en eerbied ge denkt de Kerk de dood en de triomph van haar Bruidegom. Eigenlijk is ieder H. Misoffer een gedachtenis van dit gebeu ren, zooals St. Paulus zegt, I Cor. 11, 26: „Zoo dikwijls als ge dit brood eet en deze kelk drinkt, verkondigt gij de dood des Heeren, totdat Hij wederkomt". Doch in de Goede Week wil de Kerk het lijden en sterven van Jezus een geheele week lang vieren. In haar liturgie is de Kerk zeer dichterlijk en kunstvol en heeft zij deze dagen weten te vormen tot diep aangrijpen de en ontroerende plechtigheden. Het vorig jaar reeds hebben wij getracht deze week zoo plechtig mogelijk te vieren, maar helaas stonden velen er nog te vreemd tegenover. Alles geschiedde in hun tegen woordigheid, maar zonder veel begrip en daarom nog niet met die vruchtbaarheid, die wij ervan mogen verwachten. Om hieraan tegemoet te komen is het plan gevormd, om de plechtigheden van de Goede Week uit te leggen. Wij zullen dit doen; hedenavond om half acht in dezelfde geest als tijdens de Mis week. Wij zullen aanvangen met een korte con ferentie en daarna een kleine repetitie geven van de gezangen. Alles zal dan be sloten worden met een kort Lof. Wij verwachten dan ook een groot en aandachtig gehoor. Sterk wordt aanbevolen het Missaal mede te brengen, ook zullen er in de kerk boek jes worden verkocht, waarin alle plechtig heden staan afgedrukt. Onderlinge Schietwedstrijd. B. V. L. In één der lokalen der oude O.L.-school is gisteravond een onderlinge schietwedstrijd met K.S.O geweer gehouden, waarvoor veel belangstelling bestond. Namens de plaatselijke commissie wa ren aanwezig Burg. van Gerrevink en Overste Juta Tijdens den avond viel bur gemeester van Gerrevink een aardige at tentie ten deel. De plaatselijke leider, de heer D. J. Sanders, dankte de burgemees ter voor zyn aanwezigheid. Dit medele ven wordt zeer op prijs gesteld, en geeft uiting van de warme belangstelling die de burgemeester voor het instituut der B.V. L. koestert, aldus spr. De B.V.L.ers heb ben gemeend deze waardeering daadwer kelijk te uiten, en boden derhalve aan den heer van Gerrevink een keurig opge maakte fruitmand aan. De burgemeester dankte voor deze bij zondere attentie, en zei o.m., dat de B.V. L. als Landelijk Gezags-instituut steeds zyn volle belangstelling heeft gehad. Spr. is dan ook graag temidden der B.V.L.- menschen, die dicht bij het wettig gezag staan. De schietwedstrijden waren inmiddels in vollen gang en hadden een vlot ver loop. De schutters bekampten elkaar in 3 klassen. De uitslag was: Klasse A: 1. v. d. Mei, 99; 2. P. van Nieuwkoop 99; 3. T. Hoogendijk 95; 4. Blanken 95; 5. F. Plaiziera 93; 6. J. Abs- woude 93; 7. D. G. Sanders 92; 8. J. Le- get 91; 9. M. Dofferhof 90; 10. Th. Doffer- hof 90; 11. W. Anholst 88; 12. P. Molen kamp 88; 13 C. v. Kerckhoff 87, 14. A. Uittenbogaard 75. Klasse B: 1. G. Juffermans 94; 2. H. Ho- gervorst 93; 3. A. Koppier 91; 4. A. Vo- degd 88; 5. J. de Wit 88; 6. G. Heeren 86; 7. N. v. Weizen 86; 8. J. Brussee 85; 9. J. F. v. Veen 84; 10. M. v. d. Luyt 82; 11. C. v. d. Lubbe 77. Klasse C; 1. J. C. Koppier 75; 2. C. Jan- son 74: 3. W. de Groot 71; 4 P. J. Blonk 61; 5. P. v. d Berg 30. Brandje. Gisteravond omstreeks 8 uur werd brand ontdekt bij een schuurtje van den heer L. aan de Drie Witte Palen. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch het schuurtje brandde geheel uit. De brand is ontstaan in een hoop vuil in de nabij heid van het schuurtje. VOORSCHOTEN Geboren: Margaretha Gerdina Har- manna, dochter van J. A. Löhr en D. H. Scholten. Nicolaas Cornelis, zoon van K. Oudshoorn en C. H. M. van Gent. Wolter, zoon van J. Snippe en H. Wind. Gehuwd: G. J. van Heek, 29 jaar en J. van Houten, 27 jaar, wonende te Alke made, Oude Wetering. Ondertrouwd: F. Vos, 28 jaar, wo nende te Arnhem en A. A. Verweij 26 j. Gevestigd: Mej. A. van der Bent, v. Kempenstraat 47. Mej. J. M. Ahlera, Beatrixstraat 1. F. de Jong, Papelaan 164. J. van Winkel, Papelaan 86. J. D. van Koppenhagen, Burg. Vernedepark 70. Mej. A. W. Verseveld, Burg. Verne depark 70. Mej. B. A. M. Terwindt, Veurscheweg 3. Vertrokken: Mej. G. Kaijem, naar Palestina. L. M. van Gent, naar Nijme gen, -Bergstraat 169. J. van Damme, naar Soesterberg, L.V.A. Mej. A. W. Valentijn, naar Leiden, Hooge Rijndijk 56. C. van der Zwan, naar Den Haag, Hooftskade 178. J. J. van der Zwan, n. idem. B. van Wijk, naar Rotterdam, W. de Witstraat 89a. G. A. van den Beu kei, naar Rijswijk (Z.H.) Tulpstraat 32. M. Mühlbauer, naar Wassenaar, Dr. Mans veldkade 12. VOORHOUT Gratis filmavond. De Ned. R. K. Volks bond afd. Voorhout, organiseert blijkens een advertentie in dit nummer, voor al haar leden en belangstellenden een gratis film avond, welke speciaal gewijd zal zijn aan een zijner voornaamste instellingen de Cen trale Volksbank. Deze avond zal zeker zijn een avond van ontspanning en leering. Er zal te zien ge geven worden wat -eeds in het belang der arbeiders werd tot stand gebracht en wat nog dagelijks in het belang der arbeiders wordt gepraesteerd. Bovendien zal op dezen filmavond zeker ook de „note comique" niet ontbreken, zoo dat het Donderdagavond om 8 uur een ge- DONDERDAG HILVERSUM H. 415.5 M. 8.00—9.15 KRO 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00 NCRV. 7.30 VARA. 9.00—12.00 NCRV. 8.00—9.15 Gra- mofoonmuziek (Om 8.15 Berichten) 10.00 Gramofoonmuziek 10.15 Morgen dienst 10.45 Gramofoonmuziek 11.30 Religieuze causerie 12.00 Berichten 12.15 Gramofoonmuziek 12.30 Het KRO- orkest (1.001.15 Gramofoonmuziek) 2.00 Handwerkuurtje 2.55 Gramofoon muziek 3.00 Voor de vrouw 3.30 Gra mofoonmuziek 3.45 Bijbellezing 4.45 Gramofoonmuziek 5.00 Cursus handen arbeid voor onze jeugd 6.30 All Round Sextet en gramofoonmuziek 7.00 Berich ten 7.15 Gramofoonmuziek (Om 8.00 Berichten ANP) 9.00 „De Maastunnel in wording", hoorbericht 9.45 Apollo- ensemble 10.00 Berichten ANP, hierna actueel halfuur 10.30 Vervolg concert 10.45 Gymnastiekles 11.00 Vervolg con cert 11.25 Gramofoonmuziek 11.50 12.00 Schriftlezing. HILVERSUM I. 1875 en 301.5 M. AVRO- Uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek (Om 8.15 Berichten) 10.00 Morgenwijding 10.15 Gewijde muziek (gr. pl.) 10.30 Voor de vrouw 10 35 Omroeporkest en soliste (In de pauze: Declamatie 12.15 Berichten) 12.30 Het Renova-kwintet 1.15 Orgelspel 1.30 AVRO-Aeolian- orkest 2.00 Voor de vrouw 2.30 AVRO Aeolian-orkest 3.00 Cursussen voor de vrouw 3.45 Gramofoonmuziek 4.00 Voor zieken en thuisz;ttenden 4.30 Viool en piano 5.00 Voor de kinderen 5.30 AVRO-Amusementsorkest, soliste, en gra mofoonmuziek (Om 6.25 Berichten) 6.30 Sportpraaje 7.00 Voor de kinderen 7.05 De AVRO-Dance-Band 7.30 Engel- sche les 8.00 Berichten ANP, radio journaal, mededeelingen 8.20 Concert gebouw-orkest en solist (Om 9.10 Causerie „Cervantes en wij") 10.20 Gramofoon muziek met inleiding 11.00 Berichten ANP, hierna tot 12.00 Populair solisten- concert. DROITWICH. 1500 M. 11.40—11.45 Gra mofoonmuziek 12.05 Orgelspel 12.35 Reportaj- 12.50 Het BBC-Orkest I.502.2u Harry Engleman's kwintet, m.m.v. solist 1.35 Declamatie 3.35 Het Stedelijk orkest van Bournemouth, m.m.v. soliste 5.05 Voor de vrouw 5.20 Gra mofoonmuziek 5.50 Fred Hartley en zijn sextet, m.m.v. solist 6.20 Berichten 6.40 Voor de boeren 7.00 Zang 7.20 Callender's Senior orkest 7.50 Ge varieerd programma 8.35 Komische voordracht 8.50 Uit Parijs: Pianovoor dracht 9.20 Berichten 9.45 Een reis door Noord-Frankrijk 10.20 Korte Kerkdienst 10.40 Cabaretprogramma II.35 Billy Bissett and his Canadians 11.5012.20 Dansmuziek (gr. pl.) notvolle en een leerzame avond worden zaL Arbeiders met hun vrouwen en meisjes, allen zyn van harte welkom. Komt daarom en toont Uw belangstelling voor hetgeen in Uw belang wordt gedaan. De groote zaal van het Parochiehuis staat voor U gereed. WASSENAAR Tuinbouw en Plantkunde. Onder voor zitterschap van den heer Aartse, hield de afdeeling Wassenaar van de Kon. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde in het Wapen van Leiden haar maandelijksche ledenver gadering. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur op de eerstvolgende vergade ring zal komen met voorstellen tot regle mentswijziging. Verder dat het bestuur had besloten de termijn voor het inzenden van een slagzin voor de a.s. tentoonstelling met een "maand te verlengen. Hierop werd het verslag van den penning meester uitgebracht. De totale inkomsten hadden bedragen 784.80 en de uitgaven 773.82, zoodat er een batig slot was van 10.98. Hierop was het woord aan den heer Spaargaren, die op een prettige en leerzame wijze vervolgens in vogelvlucht behan delde de cultures van Poinsettia, Cineraria, Calceolaria en Primula. Tot leden der jury om het ingezondene te keuren werden aan gewezen de heeren an Zetten, J. Anderson en J. Hermsen. Na de pauze werd verslag uitgebracht van deze keuring. Door het landgoed de Vrije Bliek was een pracht col lectie Cinneraria ingezonden. Aan deze werd 29 punten toegekend, zijnde een eer sten prijs. Voor een collectie kropsla Bonte Chili werden voor het puntenstelsel 9 pun ten toegekend. Vocrts was er van de bui tenplaats „Groot Haesebroek" ingezonden: kropsla Meikoningin deze behaalde 91/2; radijs 81/2; aardbei Dutch Evern 91/2 p. en snijboon Noordster 9 pnt. In aansluiting van de lezing werden hier op door den heer Spaargaren eenige lan taarnplaten vertoond waarop gelegenheid werd geboden tot het stellen van vragen aan den spreker, waarvan door enkele leden een dankbaar gebruik werd gemaakt. Door den secretaris werd hierop in het kort een overzicht gegeven van de voorbe reidende werkzaamheden der a.s. tentoon stelling. Deze wordt definitief gehouden op het landgoed „De Wittenburgch", er'zal een houten gebouw moeten worden opgericht groot ruim 1000 vierkante Meter terwijl voorts tenten zullen worden opgesteld ter gezamenlijke oppervlakte van 4000 vierk Meter. Het bestuur fungeert als tentoon- stellingsbestuur en is aangevuld met een 4-tal heeren te weten Mr. J. Blom, J. M Kolff, J. Polderman en F. M. Wachter. Hierop volgde sluiting van deze leerzame en geanimeerde vergadering. 23 MAART 1939 RADIO PARIJS. 1648 M. 9.05 en 10.00, 10.25 en 11.20 Gramofoonmuziek 12.35 Zang 1.30 Het Laurent-orkest 2.35 Kamermuziek 3.35 Zang 3.50 Viola d'amore 4.50 Pianovoordracht 7.25 Het Ellis-orkest 8.35 Pianovoordracht 8.50 Opera-uitzending. KEULEN. 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek 6.30 Het Dresdensch orkest 7.50 Het Omroepkleinorkcst 9.209.50 Volks- liederenconcert 11.20 en 12.35 Het Om- roepkleinorkest, en Josef Pressler met zijn solisten 1.302.20 Populair concert 3.20 Het Omroeporkest, m.m.v. 'solist 4.50 Scholierenkoor, en soliste 6.00 Piano voordracht 6.35 Winterhulppro gramma. 7.30 Het Omroeporkest, -vrouwenkoor en solisten 8.20 Radio- tooneel 9.35 Gramofoonmuziek 9.50 11.20 Het Omroepkleinorkest, mannenkoor „Concordia", en solisten. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Cabaretpro gramma 1.05 en 1.30 Het Omroepdans- orkest 1.50 Cabaretprogramma 2.05— 2.20, 5.20 en 6.50 Gramofoonmuziek 7.20 Het Omroepdansorkest 8.20 Gramofoon muziek 9.20 Het Omroepsymphonie- orkest, het gemengd Omroepkoor en solist 10.3011.20 Gramofoonmuziek. 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Het Radio-orkest 1.502.20 en 5.20 Gramofooinmuziek 6l35 Zang 6.50 en 7.35 Gramofoonmuziek 8.20 Het Radio-orkest en gramofoonmuziek 9.35 Het Radio-orkest 10.3011.20 Het ensemble voor Oude Muziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.30 Gramofoonmuziek 8.10 Inleiding vol gende uitzending 8.2011.20 Uit Milaan: „II piccolo Marat", opera (Om 9.10 en 10.30 Berichten). GEM. RADIO DISTRIBUTIE-BEDRIJF 3de Programma: 8.00 Keulen 9.50 Radio PTT Nord of diversen 11.20 Radio Parijs 12.35 Brussel VI. 2.20 R. Danjnark of diversen 2.40 Radio PTT Nord of diversen 3.20 Keulen 4.20 Diversen 4.35 Londen Reg. 5.20 Brus sel VI 6.05 Radio PTT Nord of diversen 6.35 Keulen 7.30 Brussel VI. 7.50 Straatsburg of diversen 8.20 Brussel Fr. 9.20 Boedapest of diversen 9.35 Brus sel Fr. 10.20 Brussel VI. 10.30 Keulen 11.20 R. Danmark of diversen. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 Radio Parijs 9.30 Diversen 10.35 Lon den Reg. 12.05 Droitwich 2.20 Lon den Reg 3.35 Droitwich 6.40 Brussel Fr. 7.00 Droitwich 8.35 Londen Reg. 8.50 Droitwich 9.45 Londen Reg. 10.20 Droitwich 10.40 Brussel Fr. 11.10 Londen Reg. ZiLK L.TJ5. Gisteravond vergaderde de af deeling Zilk van den Land- en Tuinbouw- bond in de bovenzaal van het parochiehuis. Ruim acht uur opende de voorzitter, de heer J. Meskers, de vergadering en heette alle aanwezigen hartelijk welkom, vooral den heer Machielse, leeraar aan de land en tuinbouwschool te Beverwijk. Na 'het openingswoord van den voorzit ter kreeg de heer Machielse het woord, voor het houden van zijn lezing over de „Nieuwe Pachtwet". In deze lezing werd een zeer duidelijk overzicht gegeven van de bepalingen der Pachtwet. Daaromtrent werd reeds verschillende malen een uit eenzetting in ons blad opgenomen. DE POSTVLUCHTEN OP NED. INDIë De positie der K.L.M.-postvliegtuigen op de Indie-lijn was sinds gisteravond als volgt: Op de uitreis arriveerde de „Wiele waal" te Jodhpoér, de „Oehoe" te Napels en de „Buizerd" te Singapore Op de thuisreis landden de „Nandoe" te Bagdat en de „Emoe" te Medan. De „Uil" is gisteravond om 20.33 uur op Schiphol geland. Vraag: Kunt u mij zeggen, naam en adres van den pastoor der St. Jans-Kathe- draal te 's-Hertogenbosch? Antwoord: Hoogeerw. heer J. L, Bre- kelmans. 480ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) lste klasse, 3de lüst Trekking van Woensdar 22 Maart 1939 Hooge Prijzen f 400.— 5566 15755 Prijzen van f 20.— 1372 1381 1499 1718 1768 1806 2239 2272 3307 3665 3703 4312 4589 5429 5463 5559 5586 5708 5897 6071 6731 6936 7322 7400 7727 7744 8369 8492 8729 8785 8893 8990 9211 9455 9741 9824 9875 9879 11027 11117 11269 11452 11454 11691 11855 12021 12183 12259 12334 12527 12683 13223 13470 13499 13610 13624 13655 13729 13837 13917 13962 14007 14151 1423a 15396 15923 16427 16638 16898 17053 17264 17319 17517 18213 18220 18514 18753 18883 19145 19332 19418 19587 19616 19628 19632 19764 19834 20006 20032 20074 20458 20878 20964 21083 21257 21421 21444 21675 Verbetering le klass 2e lijst: 18891 moet zjjn 18871.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 8