STADS NIEUWS Academienicuws RECHTZAKEN Burgerlijke Sland Laatste berichten MARKTBERICHTEN WOENSDAG 22 MAART 1939 DE LEPDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 UIT DEN LEIDSCHEN RAAD. In de Maandagmiddag door den Raad behandelde agenda komen slechts twee pun ten voor een bespreking in aanmerking. Het eerste is het conflict van den directeur .van het Luxortheater met de directie der Lichtfabrieken en het tweede is de om vorming van Leidsche werkloozen tot tex tielarbeiders in de Wollendekenfabriek van Zaalberg. De heer Uges, de directeur van Luxor heeft het pleit in den Raad gewonnen en krijgt restitutie van hetgeen hij over het tijdvak 1 October 1934 tot 1 Nov. 1935 meer heeft betaald dan het geval zou zijn geweest, indien hij toen reeds hetzelfde contract had gehad als hij sinds 1 Nov. 1935 heeft. De jaartallen 1934 en 1935 doen wat komisch aan, daar wij nu 1939 schrijven! Het is dus wel een zeer oud conflict, waar in de Raad thans een arbitrale uitspraak heeft gedaan. Men zal zich de toedracht der zaak nau welijks meer herinneren. Volgens de lezing van den heer Uges heeft deze meermalen bij de Lichtfabrieken aangedrongen op een voordeeliger tarief, maar kreeg hij steeds nul op het request. Totdat hij per abuis een stuk in handen kreeg, waaruit hem bleek, dat het Lido- theater sinds 1 Oct. 1934 een contract had, waarbij veel geringer prijzen waren be rekend. Daarmede wendde hij zich opnieuw tot de Lichtfabrieken en nu kreeg hij een contract, ingaande op 1 November 1935. De heer Uges verlangde echter meer, hij wilde restitutie, omdat men hem geweigerd had, wat men een ander wel had toege staan. Dat werd evenwel geweigerd en ten slotte bracht de heer Uges de zaak voor den Raad. Op 10 Mei 1937 kwam de kwes tie daar voor het eerst ter sprake en ein delijk op 20 Maart 1939 viel de beslissing. Van de zijde der Lichtfabrieken wordt aangevoerd, dat de heer Uges wel eens is komen klagen, dat hij zooveel stroom ver bruikte en daarom heeft men een tus- schenmeter geplaatst, om de gewone meter te controleeren maar over een contract zou hij nooit gesproken hebben. Had hij eeft contract willen hebben, dan zou hij den voorgeschreven weg hebbèn moeten be wandelen en dat schriftelijk moeten hebben aangevraagd. Hij heeft wel eens met een ambtenaar gesproken maar niet met den man, dien hij hebben moest. Zóó stonden de twee standpunten tegen over elkander. Als buitenstaander is men geneigd te zeggen, dat er aan beide zijden fouten gemaakt zijn. De heer Uges heeft niet geweten, welken weg hij moest in slaan en heeft zich daarom een anders be reikbaar voordeel zien ontgaan. Aan den anderen kant had verwacht mogen worden, dat de ambtenaar van de Lichtfabrieken, den heer Uges, die klaagde over zijn al te groot en te duur stroomverbruik, een tip had gegeven. Tot zoover was er dus reden geweest, om van de zijde der Lichtfabrieken een soepele en tegemoetkomende houding aan te nemen. Maar daar staat tegenover, dat de Licht fabrieken een overheidsbedrijf is, die rekening moet houden met de consequen ties. En het wil ons. voorkomen, dat de Raad, die over het algemeen wel aanvoel de, dat er eenige aanleiding bestond om billijkheidsmotieven te laten gelden, niet voldoende met die consequenties rekening heeft gehouden. Wij gunnen den heer Uges zijn succes gaarne, maar zooals het voor- stel-Coster-v. Eek, dat aangenomen is, luidt, kan men het niet los maken van de moti-' veering, welke in den Raad is gegeven. En deze was, dat de billijkheid meebrengt, dat de Lichtfabrieken bij haar contracten- politiek een soort meest-begunstigings- clausule moeten toepassen. Wij hadden verwacht, dat B. en W. een redactie-wijziging zouden hebben voorge steld. toen de voorzitter opmerkte, dat iedere motiveering in het voorstel ontbrak. Maar een amendeering in dezen zin bleef van de zijde van B. en W. uit en de heer v. Eek ging op de suggestie niet in. Zoo won de heer Uges het pleit, maar kwam tevens de directie der Lichtfabrieken in een moeilijk parket, wat vermeden had kunnen worden. Het voorstel tot omvorming van Leidsche werkloozen tot textielarbeiders in de fa briek van Zaalberg ontmoette tot onze ver rassing aanvankelijk eenigen tegenstand. Er kwam eenig wantrouwen tot uiting en er werd gevraagd, of deze methode van op leiding met overheidssteun niet een be voorrechting was van één bepaalde fabriek. Uit het antwoord van den wethouder bleek echter spoedig, dat dit geenszins het geval is en dat de gemeente en de Leidsche werk loozen, die ervoor in aanmerking komen, zeer gebaat zijn met de gevonden oplos sing. Wat hun hier wordt geboden, is een kans om weer normaal werk te vinden, welke gelegenheid hun zou zijn ontgaan, wan neer de directie der dekenfabriek de hier in Leiden niet aanwezige arbeidskrachten van elders zou betrekken. Dat de directie der Zaalbergfabriek dit middel om Leiden en de Leidsche werk loozen eei\ belangiijke dienst te bewijzen, •heeft aangegrepen, is een daad van groote sociale beteekenis. Mr. H. G. „ST. RAPHAEL". De j aarlij ksche Retraite wordt gehouden van 28 tot 31 Maar' a.s. te Noordwijker- hout. Gegadigden (leden) kunnen zich nog opgeven bij het secretariaat. Het vertrek voor de deelnemers is bepaald op Dinsdag 28 Maart, met tr. 3848 te 18.43. De gesloten Retraite is nog steeds de onmisbare scha kel in de R. K. Vakorganisatie! Het Bestuur. VERKIEZING VAN DE LEDEN VAN DE PROV. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat van 22 Maart tot en met 25 Maart 1939 gelegenheid be staat tot het verbinden van lijsten van candidaten tot een groep en het aanbeve len voor een voorkeurnummer van een groep van lijsten, een stel gelijkluidende lijsten, of een op zichzelf staande lijst, en dat de bij artikel 50, 8e, 9e en 10e alinea van genoemde wet, bedoelde nummering en eventueele loting zullen plaats vinden op 27 Maart 1939, om 9.30 uur, ten Stad- huize te 's-Gravenhage. MILITARIA. In verband met de mogelijkheden die ontstaan bij het passeeren van militaire colonnes van het kruispunt Kort-Rapen- zprg—Breestraat—Rapenburg—Noordeinde ten gevolge van het in gebruik stellen van de automatische verkeersregeling ter plaat se, is door den Garnizoenscommandant be paald, dat dit kruispunt zooveel mogelijk door colonnes, grooter dan een sectie of 1 stuk artillerie,, moet worden gemeden. De sergeant capitulant M. G. J. Ham van het regiment Grenadier is door den C. Brigade Gr. en J. met ingang van 25 Maart a.L. overgeplaatst bij het 4e regiment infan terie. De inlijving van de dienstplichtigen der lichting 1939 II, bestemd voor het 4e Regiment Infanterie, plus minus 375 man, za! plaats hebben op 11 April a.s. te 14.00 uur in de Morschpoortkazerne.. De opperwachtmeester administrateur Quijs van het 6e Regiment veldartillerie zal ingaande 12 April a.s. te Amersfoort een cursus voor adjudant-onderofficier van de mil. adm. volgen. AANBESTEDING. Op het Bureau van Gemeentewerken werd aanbesteed het leveren van: bestek No. 3). kramerijen, gereedschappen, lood- gietersbenoodigheden, kachelbenoodigdr heden, touwwerk, metselmaterialen, schoonmaakgereedschappen, kwasten, ma- chinekamer-benoodigdheden, enz. Er was als volgt ingeschreven: I. Kra merijen, gereedschappen, enz.: Rouppe v. d. Voort's Ind.- en Metaal Mij. N.V., 's- Gravenhage 2969.37; W. J. Laman. Lei den, 2895.57; Fa. Gebr. Kruyt, Leiden, 2877.42, N.V. Ijzerhandel Gebr. v. Cam- pen, Nijmegen 2481.05. II. Loodgietersbenoodigdheden: Leidsche Groothandel, Leiden, 568.Rouppe v. d. Voort's Ind.- en Metaal N.V., 's-Graven hage 511.88; N.V. Intern. Handel Mij ImenexcO', Leiden 493.75. III. Kachelbenoodigdheden: M. Lange- zaal Zn., Leiden 995.36; G. Alders Zn., Haarlem 933.10; F. C. Poelijoe, Lei den 686.40; M Kiel, Leiden 619.98. TV. Touwwerk: Spit Cats Touwfabr. N.V., Gouda 122.49; J. de la Bije, Leiden 113.95. V. Metselmaterialen: A. N. de Lint's Ind.- en Handel Mij. N.V., Den Haag 5066.0&; N.V. Wernink's Kalkfabrieken, Leiden 4841.99; N.V. Leidsche Schelp- klakbranderij „Trio'", Leiden 4720.66; Fa. P. Fontein Zonen, Leiden t 4653.32; N.V. Fil. Kalkfabr. v. h. Van Dijk Co., Leiden 4540.78; S. Bennink, Leiderdorp, 4364.25 VI. Schoonmaakgereedschappen, kwas ten, enz.: M. Langezaal Zn., Leiden, 236.77; G. C Bleys, Leiden 227.31. VII. Machinek. benoodigdheden: N.V.F. Asteroth, Rotterdam t 179.20; Elsbach's Chem. Industrie, Oss 174.15; M. Lange zaal Zn., Leiden 171.50; N.V. Techn. Bureau v.h. Van Duuren, Leiden 170.65. Er waren drie biljetten ingekomen van onwaarde. De gunning is aangehouden. RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN. Lezing dr. R. Anthes Dr. R. Anthes van-de Staatliche Museen in Berlijn hield gisteravond een lezing in het .Rijksmuseum van Oudheden te Lei den over: „Die Komposition Egyptischer Wandbilder". Spr. liet aan de hand van een aantal lantaarnplaatjes zien, dat de Egypte- naren op reliefs en schilderingen groepen van personen en voorwerpen niet weerga ven zooals het in de perspectivische schil derkunst gebruikelijk is. De perspectivische schilderkunst teekent deze in den samen hang en de onderlingen betrekkingen, die zij blijkbaar voor den beschouwer hebben vanuit een bepaald standpunt. De Egypti sche schilderkunst is echter geheel onafhan kelijk van het gezichtspunt van den be schouwer en als zij voorstellen wil, dat de eene mensch naast den anderen staat, dan behoeft zij ze op het beeldvlak slechts dicht naast elkaar te teekenen, heelemaal naar keus den eenen rechts of links, boven of onder den ander. De ontwikkeling van 25001100 v. Chr. leidt daarheen, dat de rangschikking lang- zaberhand steeds meer verloopt ten gunste van een eenheid van handeling en'plaats. De afbeeldingen van de Amarnakunst en de schildering van de veldslagen der Ra- messiden zijn van dezelfde vormbepaling der samenstelling afhankelijk als de afbeel dingen der Grieken en de nieuwere schil derkunst hoewel het perspectief daar ook nooit volkomen wordt toegepast. Donderdagavond a.s. hoopt dr. Anthes zijn tweede lezing te houden over: „Der Ausdruckswadel der Egyptischen Kunst". Hedenmiddag werd de brandweer ge alarmeerd voor een brand in het perceel Schutterstraat 2. Toen de brandweer hals- over-kop arriveerde, waren de vlammen reeds gebluscht; door een vonk uit de kachel had een karpet vlam gevat. Maria-eongregatie afd. Jongens, Par, OX. Vr. Hemelvaart en St. Joseph. Wegens restauratie is de zaal in de Maria-Gyzensteeg voorloopig voor allen gesloten. De eerstkomende Woensdagavonden is er dus geen recreatie. Zilveren jubilea Op 4 April hopen de heeren W. F. Serlie en P. Schaft den dag te herdenken, waar op zy voor 25 jaar in gemeente dienst traden als straatmakers. Handelsregister K. van K. Wijzigingen: 610. F. P. van Dijk. Leiden, Noordeinde 43. handel in galante rieën en porselein; manufacturen; pharm. artikelen enz. Tevens wordt gehandeld onder den naam: Inkoop en Verbruiks- organisatie de Samenwerking, (gevestigd: Haagweg 188 Leiden). 5805. Incasso-Bank. N.V. Leiden, Bree straat 19. hoofdz.: Amsterdam, Heerengr. 531—537. Uittr. bijk. Leiden: E. W. Wichers Rollandet, Leiden. Alg. proc. met den titel van dir. Mej. H. D. M. Knol alhier is bij beschik king van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen benoemd tot lid van de Commissie, in 1939 belast met het examineeren van hen, die een akte van bekwaamheid wenscheri te verkrijgen tot het geven van middelbaar onderwijs in het boekhouden (akte K XII en Q) of tot het geven van lager onderwijs in de beginselen der handelskennis. Gistermiddag is de 11-jarige de G. door een onbekend gebleven 13-jarigen jongen in het water van de Nieuwe Rijn geduwd waarbij hij 2 Meter uit den wal kwam te liggen. Door een voorbijganger, die ge kleed te water sprong, werd de jongen op het droge gebracht. Gistermiddag te omstreeks 3 uur is op een bouwwerk aan de Trompstraat een 2 ys Meter hoogte steiger over een lengte van 10 Meter ingestort, toen werklieden bezig waren een ijzeren bint op te hij- schen. Op den steiger bevonden zich de 17-jarige metselaar H. J. D., de 30-jarige timmerman W. O. en de 23-jarige metse laar A. J. Zij vielen alle drie met den steiger mee. J. kreeg geen letsel, terwijl D. en O. niet ernstige snij- en schaafwon den opliepen. O. werd door den E.H.D. meegenome naar het Acad. Ziekenhuis om verbonden te worden, doch kon daar na' naar zijn woning worden gebracht. LEIDEN. Geslaagd. Candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde letter L, de heer T. Meijers, Dordreht. Doctoraal examen Wis- en Natuurkunde hoofdvak Pharmacie: mej. W. Hoogeboe- zem, Kethel. Doctoraal examen Wis- eri Natuurkunde, hoofdvak Pharmacie: mej. A. H. van Muijlwijk, Den Haag. Idem, hoofdvak Wiskunde: mevr. C. Blom-Bregman, Leiden. Examen van apothekers-adsistent te Leiden: de dames E. M. v. d. Warde, Rot terdam, E. Deelen, Rotterdam. HAAGSCHE POLITIERECHTER Prettige ondervindingen. Het was een gek geval, dat A. Kalter uit Leiden had meegemaakt. Hij had een huisje gehuurd van de wed. van M. te Leiden, maar deze was niet de eigena resse, want haai' zoon J. J. van M. was de officieele eigenaar. Tot zoover is het nog wel te volgen maar het wordt duisterder, want Kalter werd ontslagen by zijn pa troon te Leiden en kon den volgenden ochtend aan het werk in Kampen. Daar was hij dus naar toe getogen, het huis het huis latende en de inboedel aan de zorgen van eenige meisjes toevertrouwende. Maar er school een heel klein addertje on der het gras en wpl, dat K. 9 weken huur schuld had. Toen K. dan ook zoo plotse ling naar Kampen toog hadden de buren hadden het hunne van het geval gedacht en met burenwijsheid en ondervinding maar rondgestrooid, dat het echtpaar K. met de Noorderzon vertrokken was. Van Noorderzon was echter geen sprake vol gens K. want hij was op zoek gegaan naar een huis in Kampen (de inboedel zou dan later daarin geplaatst worden). Groot was de verrassing voor K. toen hij zyn meu beltjes niet meer terug kon vinden. Spoor loos waren zij gewoonweg, letterlijk en fi guurlijk, want een gedeelte van het meu bilair waaraan hout was, was Verbrand ge worden, aangezien de huisbaas het buren- gepraat van de „Noorderzon-vertreltkerij". geloofd had. De huisbaas meende dat alles goed zou zijn, want het meubilair was vol gens hem een „zoodje ouwe rommel" en aangezien de Leidsche straatjeugd al be gonnen was met het ingooien der ruiten was het volgens hem niet te verwonderen geweest dat hij het „zoodje ouwe rom mel'' er uit gegooid had. En dat had hij niet mogen doen, want hij had de huur niet opgezegd^ De Politierechter meende, dat verdach te de inboedel in een pakhuis op had moe ten slaan. De Officier eischte een geldboete van 50.subs. 50 dagen. Ook de Politierechter was van meening, dat verdachte bulten zijn boekje gegaan Eerste Kamer Vergadering van heden. Jhr. dr. S. van Sitters deelt mede, dat de voorzitter ongesteld is en dat hij als oudste lid in jaren diens laats inneemt. Aan de orde zijn elf naturalisatie-ont werpen. De eerste acht ontwerpen worden z. h. st. aangenomen met aanteekening, dat de N.S.B. wordt geacht te hebben tegenge stemd. De laatste drie worden z. h. st. aangenomen. Aan de orde zijn verschillende kleinere wetsontwerpen, welke z. h. st. worden goedgekeurd. Aan de orde is de voortzetting van de behandeling van hoofdstuk IV (Departe ment van Waterstaat) der Rijksbegrooting voor 1939. Het pensioenfonds van het Spoorweg personeel. De heer NIVARD (R.K.) bespreekt het pensioenfonds voor het spoorwegperso neel. Spr. meent, dat het spoorwegperso neel terecht klaagt over aantasting van zijn pensioenrechten, terwij] die van de amb tenaren niet zijn aangetast. Spr. dringt aan op spoed bij de indiening van het wetsontwerp terzake. Het belang van een groote groep van personeel zal daardoor worden gediend. Spr. betoogt, dat door de stortingen van de regeering het saldo van het pensioen fonds niet onbelangrijk moet zijn geste gen. De toestand van dit fonds is dus niet zoo precair als in 1931. Kan de Minister niet een weg vinden om overleg met het personeel over het ko mende wetsontwerp mogelijk te maken? Ten aanzien van de vliegveldkwestie is spr. van meening, dat er niet voldoende voortvarendheid is betracht in het overleg' met defensie. Ook deze spr. is van ooïdeel, dat geen grondig onderzoek heeft plaats gehad. Spr. is voorstander in deze van goed overleg tusschen regeering en Sta ten-Generaal. Rotterdam dreigt door zijn te groote te gemoetkomendheid de dupe te worden van de geheele lijdensgeschiedenis. Spr. hoopt, dat het resultaat van het overleg met de te benoemen commissie zal leiden tot een oplossing, waardoor de be langen van de groote havensteden niet uit het oog worden verloren. De vergadering wordt om 12.55 ge schorst. LEIHEN Geboren: Gerardus Adrianus z. van J. Cornelisse en A. A. J. Blokhuizen Elisabeth d. van B. J. v. d. "Vos en T. Was- senburg Willem z. van J. A. Meijlink en J. Janssen. Ondertrouwd: K. L. Versteeg, jm., 22 jaar en E. M. Gans, jd-, 22 jaar. Overleden: A. K. Los, d., 32 jaar A. J. Hunck, d., 22 jaar M. Hillebrand, vr.t 68 jaar. was en veroordeelde hem tot een geld boete van 25.subs. 25 dagen. De wees uit het gebergte. Th. G. v. d. V. en P. J. M. H. beiden uit Hazerswoude, zyn liefhebbers van het tooneel en voeren zoo nu en dan voor liefhebberij een tooneelstukje op, waarbij d&n medelevende dorpsgenooten blijk van hun belangstelling mogen geven door na offering van een kleinigheid de opvoering mee te maken. Maar de leden van „Kunst na Arbeid" hadden een ding vergeten en dat was, dat er auteursrecht drukte op „De wees uit het gebergte", en maar liefst 8.75. Wel betoogden zij, dat „De wees uit het gebergte" 20 jaar m een hoek had gelegen, maar dat deed aan het feit niets af, want auteursrecht is auteursrecht, ook al betreft he' een oude wees. De Officier eischte dan ook tegen elk der verdachten een geldboete van 5.subs. 5 dagen De Politierechter veroordeelde hen tot een geldboete van 2 subs. 4 dagen en tot het betalen van de verschuldigde 8.75 BURGEMEESTER VAN DEN BOMMEL VRIJGESPROKEN. Voor het Haagsche Gerechtshof heeft zich te verantwoorden gehad de 35-jarige L. G. L. L., burgemeester van de gemeente Den Bommel, die in den tijd, dat hij alleen nog gemeente-secretaris was, een schilder zou hebben bewogen de gemeente voor een be drag van 45.— op te lichten. Voor dit feit was hem door de Rotter- damsche rechtbank een gevangenisstraf van veertien dagen opgelegd, welke vonnis de advocaat-generaal in hooger beroep beves tigd wilde zien. Het Hof, heden arrest wijzend, heeft het tenlaste gelegde niet wettig en overtuigend bewezen verklaad en den burgemeester vrijgesproken. Binnenland DOOR TREIN OVERREDEN EN GEDOOD Op de spoorbaan tusschen de Vlasakkers en het station Soestduinen, op Soester grondgebied, is vanmorgen het lijk ge vonden van een ongeveer zestigjarigen in woner van Amersfoort. Gebleken is, dat de man door een trein is overreden. Het stoffelijk overschot is naar de Nederlandsch Hervormde begraaf plaats te Soest overgebracht. Buitenland DE OVERDRACHT VAN HET MEMEL- GEBIED BERLIJN, 22 Maart (A.N.P.) De Litausche delegatie, welke naar Berlijn komt om te spreken over de overgave van het Memelgebied, zal op het station cere monieel worden ontvangen en naar minis ter von Ribbentrop worden gebracht. In dien Hitier te Berlijn is, zullen de gede legeerden ook door Hitier worden ontvan gen. De Duitsoh-Litausche overeenkomst zal te Berlijn worden opgesteld en ondertee kend. Men verneemt verder, dat een dou ane-unie tusschen Duitschland en Litauen zeer onwaarschijnlijk is, evenals een Duit sche garantie van de grenzen van Litauen. BERLIJN, 22 Maart (A.U.P.) Men geeft te Berlyn toe, dat vanavond de Duitsche troepen Memel zullen binnen rukken. DE INLIJVING VAN HET MEMEL- GEBIED. MEMEL, 22 Maart (A.N.P.). De geheele uitvoerende macht in het Memelgebied is reeds in handen van het directorium over gegaan. De Litausche gouverneur heeft tegenover dr. Boettcher, lid van het direc torium voor interne aangelegenheden, ver klaard, dat de Litausche autoriteiten geen enkele bevoegdheid meer in het Memelge bied hebben. Post- en radiozendbedrijf en havenwerken staan onder gezag der auto riteiten van het Memelgebied. De afdeelin- gen der Litausche weerorganisatie worden op'enkele plaatsen in de stad samengetrok ken, vanwaar zij naar de kazerne trekken om daar ontwapend te worden. De Landdag van Memel komt vanavond te 18 uur bijeen. Neumann, de leider der Duitsche bevolking, zal dan een proclama tie ter gelegenheid van de hereeniging met Duitschland voorlezen. GEEN NIEUWE VERKIEZINGEN IN DANTZIG. DANTZIG, 22 Maart (A.N.P.). De Senaat heeft in het staatsblad der Vrije Stad Dant- zig een verordening gepubliceerd over de verlenging der zittingsperiode van den Volksdag met opnieuw vier jaren. Nieuwe verkiezingen, aldus wordt dit besluit om schreven, zouden slechts een financieele uitgave voor den staat meebrengen, welke niet noodig is, aangezien de samenstelling van den tegenwoordigen Volksdag in over eenstemming is met de stemming der be volking van de Vrije Stad. Daarom heeft de .Senaat besloten van nieuwe verkiezingen af te zien. De Volksdag van Dantzig be staat op 72 afgevaardigden van wie 70 tot de N.S.D.A.P. behooren. De beide overigen behooren tot de Poolsche lijst. ONNATIONALE DEENSCHE NATIONAAL-SOCIALIST. Een verklaring van Stauning. KOPENHAGEN, 22 Maart. (A. N. P.). Minister-president Stauning heeftr ver klaard, dat de leider der Densche natio- naal-socialisten, Fritz Clausen, zich heeft uitgelaten op een wijze, dat dit moet wor den beschouwd als een beroep op Duitsch land met Denemarken op gelijke wijze te handelen als met Tsjecho-Slowakije. Stau ning voegde hieraan toe: „Indien een Deensch burger zich bij dezen man wenscht te voegen, zal hij als een verrader worden beschouwd. Denemarken wenscht zich niet te mengen in de zaken van anderen en we wenschen niet, dat iemand zich met onze zaken bemoeit. Wij hebben de Duitsche minderheid in Denemarken grootmoedig behandeld." AMSTERDAM, 22 Maart. Vee Ter vee markt waren heden aangevoerd: 252 vette kalveren 6266, 5258 en 4248 cent per kg. levend gewicht. 195 nuchtere kalveren 4.507.00, 142 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 Jtg. 5859 cent, zwa re 57'57 cent en vette 5556 cent per kg. slachtgewicht. Overzicht: Vette kalveren aanvoer ruim, beste kalveren prijshoudend andere soorten lager, handel traag. Nuch tere kalveren behoorlijke aanvoer, redelij ke handel, ruim prijshoudend. Varkens be hoorlijke aanvoer, meeste handel voor grossiers, prijzen onveranderd. VOORSCHOTEN, 21 Maart Vrije veiling. Prijzen: kippeneieren f 3.403.90, eenden eieren 2.402.60, per 100 stuks, konij nen 0.251.10, duiven 1218 cent per stuk, zoete kaas per kg. 5054 cent, Leid sche kaas 4044 cent per kg. WOERDEN, 22 Maart. Kaas. Aanvoer: 24 partijen. Prijzen: met rijksmerk le kw. 21.00—22 50. Handel traag. WISSELNOTEERINÜEN (AMSTEHOAM) 4.n87/8

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3