OMGEVING ZATERDAG 18 MAART 1939 DE LEIOSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 NOORDWIJK MALLE GEVALLEN HILLEGOM R.-K. Postmannen. Donderdagavond hield de afd. Hillegom en Omstreken van den Ned. R.-K. Bond van P. T. T.-perso- neel „St. Petrus" in Flora een ledenverga dering. De voorzitter, de heer J. Heems kerk besprak de actie van de „Nieuwe Ge meenschap", waarna hij er aan herinner de, dat de afd. dit jaar haar 4e lustrum zal vieren. De secr. deelde mede, dat de loting voor de Retraite heeft plaats gehad; aan de 5 leden, die voor een gratis retraite in aanmerking komen, is reeds bericht gezon den. Ingekomen was een verzoek om sub sidie, gevraagd door de vakgroep bestel lers in Zu-Holland. De secretaris tevens voorzitter van bedoelde vakgroep zette den financieelen toestand van dit instituut uiteen, waarna hesloten werd voor 't jaar 1939 een subsidie van ƒ7.50 te verleenen. Hierna werd weder een nieuw lid geinstal- leerd. Vervolgens werd de viering van het 4e lustrum besproken. Deze zal in intiemen kring plaats hebben door de leden en hun dames. Ze geschiedt op Zondag 23 April. Des morgens te 7 uur zal tot intentie der leden in de St. Josephkerk een H. Mis wor den opgedragen. De bedoeling is een Bonds- bestuurder des avonds een propaganda- feestrede te doen houden. Opgewekt werd dien dag de H. Mis by te wonen alsmede de feestvergadering. Hierna sluiting. Geboren: d. van B. M. van de Loo en Koop. z. van M. C. Esveldt en de Blan ken. d. van A. Vos en Beukers. z. van M.- J. Warmerdam en v. d. Reep. - z. van P. C. Verkerk en de Nijs. Getrouwd: W. ten Hoope en H. Eilts, J .ed Rooy en J. M. van Biezen. Overleden: H. Heemskerk m. 76 j. KATWIJK Looncontract. Gisteravond vergader de in het Parochiehuis de L. T. B. afdee- ling Katwijk aan den Rijn. Na de gewone agendapunten kwam in bespreking de be kende actie ten opzichte van het looncon tract. Van de afdeeling Rijnsburg van den Chr. B. en T. Bond was een schrijven inge komen meldend, dat deze afdeeling het voorstel van de Christ, en R.-K. Landarbei- dersbond wilde aanvaarden, mits door den Minister de kostprijs der tuinbouwproduc ten en getrokken tulpen steunt. Aangeno men werd het hoofdbestuur der genoem de Landarbeidersbonden te berichten, dat door de afd. Katwijk van den L. T. B. het looncontract wordt aanvaard. Vervolgens werd nog behandeld een ingekomen schrij ven betreffende het Coloradokevergevaar. Ook kwam nog in bespreking het nieuwe concept-reglement van het hoofdbestuur aangaande de reorganisatie in den L. T. B. Na rondvraag .sluiting. Geboren: Jacob z. v. D. Berkheij en J. Ploker. Cornelis z. v. G. de Ruyter en G. v. Velzen. Arend Cornelis z. v. C. Varkevisser en D. Messemaker. Walli Henderica d. v. C. N. de Boer en G. B. Heijnen. Cornelis z. v. C. van der Plas en J. Haasnoot. Petronella d. v. P. Ouwehand en A. Vlieland. Maartje d. v. M. van Rijn en G. van Beelen. Ondertrouwd: W. Schaap en G. O. v. d. Horst. A. Kuyt en A. van Duyn. C. van Dijk en G. van Duyn. D. v. Duyn en J. B. den Hollander. C. van der Boon en A. van der Plas. Getrouwd: J. van Duyvenbode en M. Ouwehand. Overleden: Geertuida v. Leeuwen 89 jaar, wed. van Joh. Grimbergen. Arandje Dubbelaar 76 j. Charlotte Maria Hey- broek 64 j. gehuwd met J. Hueting. LEIDSCHENDAM Coöp. Tuinbouwveiling. Onder voor zitterschap van den heer L. C. de Koning heild de Coöp. Tuinbouwveiling „Veur en r Omstreken" een buitengewone ledenver gadering, welke vergadering niet zeer druk was bezocht. Het voorstel van het centraal Bureau van Veilingen tot reserveering van 1 pet. van den omzet 1938 tot stimuleering export, reclame, enz. wordt met algemee- ne stemmen aangenomen. In bespreking komt de regeling voorverkoop; door de vergadering werden een vijftal resoluties aanvaard, welke de vergadering de noodige bevrediging schonken. St. Josephsgezellen. Zondag 19 Maart te half 12 en na het Lof bijeenkomst en des avonds te 8 uur installatie van nieuwe leden. Maandag 20 Maart te 7.30 uur tooneel- club „Adolf Kolping". Dinsdag 21 Maart te 8 uur ontwikke lingsavond. Inleider Father J. van Heinin gen met het onderwerp „Napoleon". Zater dag 25 Maart na het Lof bijeenkomst. K. J. M. V. Maandag 20 Maart te 8.30 uur: „Het Goddelijk levenselement in de Kerk, bron van ware cultuur". Inleider kapelaan H. C. Roozenburg, Velzen. Dinsdag 21 Maart te 7.30 uur Maria- Congregatie en Vrijdag 24 Maart Socië teitsavond, schaakwedstrijd tegen K.J.M.V. Voorburg. Afdeeling jonge L.T.: zelfde program. STOMPWIJK K.J.M.V. De vergadering van de K.J. M.V. zal niet plaats hebben op 20 of 22 Maart, maar op 27 Maart. Als spreker zal dan optreden dr. W. Dijsselbloem, die een inleiding zal houden over „Beroepsmo raal". Op 20 Maart is het dan vergadering van de Propgandaclub. LISSE Steun kleine tuinbouwers Gisteravond werd in de Veilingzaal van het H.B.G. een vergadering gehouden voor de vereeniging tot steun aan klein tuinbouwers, onder leinding van den heer P. Warmerdam, voorzitter van den plaatselijke commissie. Ondanks het koude geure weer was de op komst niet slecht. Op deze vergadering is het onderwerp „De vuurziekte in Tulpen en de bestrijding daarvan" uiteengezet door den heer B. Donk leeraar aan de Rijkstuinbouwschool alhier. In een helder betoog zette de heer Donk allereerst uiteen wat vuur is en hoe ge makkelijk het zich verspreidt. Het vuur, aldus spreker parasiteert op nat zoel weer o:.i zich te kunnen ontwikkelen, zoodat net dan zaak is den goed op te letten. Op ge wonde tulpenbladen heeft het vuur het eerste vat en tast dan spoedig alle cellen aan. Het is raadzaam de zwam in kiem te verwijderen, om ontwikkeling en ver breiding te voorkomen. Voor het opnemen der tulpen is het raadzaam het doode tul pen loof te verbranden, waardoor het scnijndoode zwamknolletje wordt ver nietigd en onschadelijk gemaakt. Voor de bestrijding van deze vuurziekte is het raadzaam reeds vrotg de z.g. steekers te verwijderen om besmetting te voorkomen. Men zorge ook aan de planten geen wonde toe te brengen. Aangetaste bladen snijden we vroeg weg doch ait moet geschieden met droog weer. Ten slotte gaan we vergif gebruiken om de zwam te dooden zonder de plant te schaden. Het is echter raadzaam, dat we weten welke vergif we kunnen gebruiken. Nimmer gebruiken we koperverbinding. Men gebruiken de eerste keer liter per Roe en de volgende keeren nooit meer <ian 2 liter per Roe. Aanbeveling verdient zoo vroeg mogelijk te spuiten en dan driemaal voor en tweemaal na den bloei, doch steeds met droog weer. De voorzitter dank ten den heer Donk voor zijn leerzamen uiteenzetting welke voor de kweekers van groot nut is. Na uitreiking van bonnen voor produc tie middelen sloot de voorzitter de bijeen komst. NOORDWIJKERHOUT Personalia. Tot kweekeling met akte aan de school „De Voorzienigheid", alhier, is aangesteld mej. G. M. v. d. Fluijt, uit Leiden. Onttrekking aan het openbaar verkeer. In verband met den aanleg van een nieuwen provincialen weg zal een groot gedeelte van het Hardepad, de geheele 2en Oude Schulpweg en een gedeelte van den Molenweg aan het openbaar verkeer wor den onttrokken. ZILK Staatspartij. Gisteravond hield de af deeling Zilk van de R.-K. Staatspartij haar jaarvergadering in het parochiehuis. Even 8 uur opende de voorzitter, de heer J. Remmerswaal, de vergadering. In zijn ope ningswoord betreurde spreker de geringe opkomst, te meer daar deze vergadering van veel belang is. De secretaris, de heer Ph. v. d. Ploeg, las daarna de notulen. Tot secretaris werd in een bestuursvergadering gekozen de heer F. W. v. d. Ploeg. Na me- dedeelingen en het vervolgens uitgebrachte jaarverslag, moest het financieel verslag wegvallen wegens ziekte van* den pen ningmeester. Namens de controle-commis sie verklaarde de heer v. d. Kroft de boe ken en bescheiden van den penningmees ter in orde. De heer P. Warmerdam bracht dan verslag uit van de op 18 Febr. j.l. ge houden kringvergadering in het gebouw Concordia te Gouda. De voorzitter dankte den heer Warmerdam voor het keurig ver slag en ging dan over tot punt zeven van de agenda. Aanvulling reglement inzake regelen tot voorbereiding van de gemeen teraadsverkiezingen. De voorzitter stelde voor om art. 2b aldus aan te vullen: a) dat zij (de gemeenteraadsleden) lid zullen wor den en blijven van de R.-K. Raadsfractie en eventueel gemeenteprogram der R. K. Staatspartij zullen onderteekenen. b) Dat bij eventueel vacant komen van een raadszetel deze wederom wordt inge nomen door een vertegenwoordiger van de betrokken A en B-groep en de candidaien van de ander partij in zulk een geval hun benoeming door het Centraal Stembureau weigeren ten gunste van de belanghebben de groep. Beide voorstellen werden met algemeene siemmen aangenomen. Vervolgens werd gelegenheid gegeven tot opgave van can- didaten voor de groslijst voor den ge meenteraad. De voorzitter deelde echter bij voorbaat mede, dat het raadslid Th. v. Gijlswijk geen nieuwe candidatuur voor den gemeenteraad wilde aanvaarden. De indiening van candidatenlijsten moet binnen acht dagen geschieden (dus uiter lijk Vrijdag a.s.) bij den secretaris F. W. v. d. Ploeg. Deze lijsten moeten ondertee kend zijn door 15 leden minstens, welke al len lid moeten zijn van de afdeeling Zilk. Voorts werden opgegeven de volgende namen: P. Warmerdam, L. de Winter, H. Her km an, F. W. v. d. Ploeg, C. J. Ruig rok, L. Nederstigt en A. v. Greven. Na rondvraag sluiting. Met de keurloonen Gelijk bekend keurden Gedeputeerde Sta ten dezer provincie in Augustus' van het vorige jaar de begrooting 1938 van Noord- wijk niet goed, hoofdzakelijk niet, omdat de rechten voor de keuring van vee en vleesch niet in overeenstemming waren gebracht met de centrale gemeente Katwijk. Laatst genoemde gemeente heft hoogere keurloo nen dan Noordwijk. Een feit is echter, dat Noord wijk door de huidige keurloonen nu reeds een winst maakt van 26%, terwijl na de door Ged. Staten voorgestelde ver hooging, deze winst zal stijgen tot 35%. Laatstgenoemde winstmarge kon volgens het oordeel van onzen gemeenteraad toch zeker wel in strijd met de gemeentewet worden geacht. Immers, weliswaar geeft deze wet aan de gemeenten de bevoegdheid tot het heffen van retributiën, maar tot geen hooger bedrag dan vereischt wordt om een matige winst aan de gemeente te ver zekeren. Met deze en andere argumenten gewapend, ging ons gemeentebestuur in zee, respect, naar Den Haag en teekende be roep aan bij de Kroon. De Raad trok ech ter aan het kortste eind, het beroep werd ongegrond verklaard en Noordwijk zag zich genoodzaakt aan te passen aan het peil der hoogere keurloonen van Katwijk. Het merkwaardige geval deed zich nu voor, dat Katwijk onlangs besloot tot ver laging der keurloonen, welke verlaging, als zij in onze gemeente zou worden ingevoerd, de opbrengst dezer loonen met ongeveer 550.zou doen dalen. Aangezien dit raadsbesluit van Katwijk nog ter goed keuring berust bij de Kroon, achtten B. en W. onzer gemeente het wenschelijk en aan bevelenswaardig om met de „aanpassing" nog even te wachten, totdat de Kroon om trent de verlaging dei heffing in de ge meente Katwijk een uitspraak zou hebben gedaan. Aldus schreven B. en W. aan Ged. Staten. Immers, men kan toch bezwaarlijk de keurloonen gaan verhoogen aan het peil van Katwijk, die inmiddels bezig is haar keurloonen te verlagen beneden het hui dige peil van Noordwijk! Edoch, Ged. Sta.en antwoordden, deze zienswijze niet te kunnen deel en, omdat het voormelde K.B. tot niet-goedkeuring der begrooting 1938 h.i. geen andere mogelijk heid biedt, dan de keurloonheffing zoo spoe dig mogelijk te doen aanpassen aan de thans in Katwijk gfeldende. De omstandigheid, dat de Raad van Katwijk tot een verlaging der heffing besloot, zal r.aar hun meening daar aan niets afdoen, te minder nu geenerlei aanwijzing bestaat, dat de Kroon aan ver laging van die heffing Hare sanctie zal verleenen. Wij begrijpen hieruit, dat de mogelijkheid groot is, dat de Kroon de door Katwijk besloten verlaging der keurloonen niet zal goedkeuren. B. en W. onzer gemeente laten het er echter nog niet bij zitten en doen nog een poging bij het gemeentebestuur van Kat wijk, aldus schrijven zij heden aan den Raad, om een vergadering te beleggen van de besturen van alle tot den keuringskring behoorende gemeenten ter bespreking van de invoering eener uniforme heffing in alle kringgemeenten. B. en W. van Katwijk zijn echter van meening, dat het, hangende de beslissing van de Kroon omtrent het be sluit van den Raad dier gemeente tot ver laging der keurloonen, thans niet het juiste tijdstip is voor een bespreking tusschen de - kringgemeenten. Zoodra het besluit van de Kroon gevallen is. hopen zij op deze zaak terug te komen. Zooals de zaken nu staan, schrijven B. en W. van Noordwijk, is er dus geen andere mogelijkheid dan te besluiten tot aanpas sing van de keurloonen in onze gemeente aan die, welke thans in Katwijk gelden, waartoe zij noodgedwongen den Raad thans het voorstel doen. Wij hebben eens nagegaan of deze verhoo ging van groote beteekenis is. Speciaal de slagers onzer gemeente zullen zich deze vraag reeds eerder met begrijpelijke nieuwsgierigheid hebben gesteld! Doch ook den consument kan zulks niet onverschil lig laten, waar de mogelijkheid niet is uit gesloten, dat een gedeelte dier verhooging door hem mee moet worden betaald. Hier onder volge dan een staatje van de meest gangbare „artikelen" (het sporadisch voor komende hebben wij achterwege gelaten). Tusschen haakjes plaatsen wij de thans ge heven keurloonen, zonder haakjes worden de loonen na aanpassing aan Katwijk. Koe 5.wordt 6. Kalf 3.wordt f 2. Nuchter kalf 1.—) blijft 1. Varken 2.—) blijft 2.^ (bij levend gewicht van 50 k.g. of zwaarder); of wordt 1.50 (minder dan 50 k.g.). Aangezien ter plaatse uiteraard slechts weinig kalveren worden geslacht (behou dens in het „hoogseizoen" van het badbe- drijf) beteekent de verlaging van 3. tot 2.op een levend aangegeven kalf niet zooveel. Van veel meer beteekenis is de verhooging van een levend aangegeven koe van 5.tot 6. Wat het ingevoerde vleesch betreft, ver melden wij slechts, dat hier ter plaatse nogal vrij wat „deelen van dieren" (zoo- als de geijkte term luidt) ter keuring wor den aangegeven. Tot dusver betaalde de slager hiervoor per 75 k.g. of gedeelte daar van 0.50. Dit wordt nu: per 5 k.g. of ge deelte daarvan 0.10. Dit is driemaal zoo veel als voorheen. Met deze beschouwingen zullen wij het voorloopig laten. Met belangstelling zal het verdere verloop dezer zaak door velen wor den tegemoet gezien. Doch eerst is het i woord thans weer aan den Raad. Tuinbouw- en Plantkunde. Afd. Noord wijk. Bovengenoemde afdeeling hield een ledenvergadering in de bovenzaal van hotel „Royal", alhier. De 2e voorzitter, de heer L. J. v. d. Meer, opende met een har telijk welkom deze eerste bijeenkomst na de feestviering van het 20-jarig bestaan. Spr. deelde mede, dat de voorzitter, de heer H. de Boer, die een causerie zou houden, tot zijr spijt door lichte ongesteldheid ver hinderd was. De eerste gedachte van het bestuur was, dat de opkomst groot zou worden, doch we zijn in deze hoop teleur- gesteM. We zullen ons echter niet laten ontmoedigen en trachten toch gezellig te vergaderen. Al is de natuur op heden zeer wispeltu rig. toch zagen we de eerste voorjaarsbo- der al om ons heen: zeer aardige bloeien de planten, violtjes, tulpen, sneeuwklokjes, narcissen waren door de leden tentoonge steld, die door de keuringscommissie, de heeren Bosman en Rotteveel gekeurd wer den. De secretaris, de heer A. R. Over velde 'as de notulen van de feestvergade ring. Hierna werden door secr. en penningm. de .aarverslagen over 1938 voorgelezen en onder dank goedgekeurd. In de kascom- missi- werden benoemd de heeren H. Ruigrok en C. Th. van der Berg. Bij de be stuursverkiezing wegens periodiek aftreden van p evr. Ruigrokv. Oosten en de hee ren A. van Schie en A. R. Overvelde, werd herkozen de heer A. R. Overvelde, werden gekozen de heeren A. Ruigrok en P. de Groot. De voorzitter feliciteerde de nieuw- benoemden en bracht dank aan mevrouw Ruigrokv. Oosten en den heer A. van Schie voor de prettige wijze waarop zij hun functie in 't bestuur hadden vervuld. Hierna werd door de voorzitter getracht een gedeelte der causerie van den heer de Boer ie vergoeden. Op duidelijke wijze werd door spr. behandeld het telen van diverse specerijen, waarvan de meesten in het buitenland worden gekweekt en slechts enkele in ons land en hoofdzakelijk in kas sen. Spr. noemde de kruidnagel, Spaansche peper, Piper negrum en dergelijke, welke ook wel voor geneeskundige doeleinden worden gebruikt. De voorzitter wist met dit onderwerp de aanwezigen ten zeerste te boeien, 'n Verdiend applaus was dan ook zijn beiooning. Een flink aantal leden ga ven zich nog op voor de te houden Lathy rus- en PJantententoonstelling van eigen gekweekte producten, zoodat ook deze ex posities in de toekomst veel beloven. De kweekwijze zal geheel vrij worden gelaten. Aan den heer Rakhorst werd dank ge bracht voor de door hem beschikbaar ge stelde serie planten voor de verloting. Na de verloting volgde de gebruikelijke rond vraag, waarvan nog enkelen gebruik maak ten. SASSENHEIM Eervolle benoeming'. In aansluiting op ons bericht omtrent de benoeming van den heer G J. J. Heystee tot Hoofd eener U.L.O.-school te Utrecht, zij medegedeeld, dat deze heer, uit ruim 100 gegadigden, benoemd is tot Hoofd (Directeur) van Se interparochiale St. Willibrordus-mulo- school te Utrecht, welke school tevens een zeer bekend opleidingsinstituut voor H.B.S, en Gymnasium is. Wel zelden zal Katho liek Sassenheim door een onderwijzers verplaatsing zoo getroffen zijn. Het betreft hier niet alleen het verlies van een door leerlingen en ouders gezien en bemind paedagoog, maar ook van den ijverigen di recteur van de „Schola Cantorum" die voor het eerst optrad bü de Eerste H. Mis van Father Blom z.g. en sindsdien meer dere malen, tot stichting van eenieder, zich heeft laten hooren. De heer Heystee zal 15 Juli a.s. zijn nieuwe functie aanvaarden. Volksbond. Geen dergenen die Don derdagavond naar het K.S.A.-gebouw ge gaan zijn, zal verwacht hebben, dat hij Zijne Hoogw. Excellentie dr. J. de Jong, Aartsbischop van Utrecht zou hooren spre ken en hem Zijn Bisschoppelijken Zegen .zou zien geven. Al de thuisblijvers, en er waren er velen stuur van den R. K. Volksbond gevolg ge geven hadden, hebben dit gemist. Het was n.l. een verandering in het pro gramma van den groote propaganda-fiim- avond, aangeboden door de plaatselijke af deeling van den R. K. Volksbo-nd en ver zorgd door de Film- en Propaganda-Cen- trale te Utrecht. Buiten teekenfilms, natuuropnamen, enz., waarrngde begonnen werd, nadat het die niet aan de uitnoodiging van het be strijd gezongen was, werd vertoond: „De Haarlemsche Volksbond in het goud", waarop men verschillende persoonlijkhe den wel zag, maar niet hoorde spreken. Als verandering in het programma werd daarna gedraaid „Naar de Nieuwe Ge meenschap" en deze geluidsfilm verdient in veel ruimeren kring vertoond te wor den: het zou het doel der beweging van het R.K. Werkliedenverbond nog veel meer onder de aandacht van allen brengen. Als men de persoonlijkheden op de „op- richtings"-vergadering ziet binnenkomen: Bisschoppen, Abten, Ministers, Monsignori, enz., dan begrijpt men, dat het de bedoe ling is, dat elke Katholieke hieraan mede werkt, hetgeen nog duidelijker wordt als men pater Kors, pater de Beaufort, de heer de Bruyn e.o. hoort en ziet spreken en mgr. de Jong het gesprokene hoort „on derstrepen". Deze film was o.i. de clou van den avond, al was de opname van een reis naar Rome en het verblijf daar, als propa ganda voor de reis welke door het R. K. werkliedenverbond in 1941 naar de Eeuwi ge Stad wordt georganiseerd, in welk jaar het resp. 50 en 10 jaar geleden zal zyn, dat. de Encyclieken Rerum Novarum en Quadragesimo Anno werden uitgevaardigd, ook zeer interessant. Een spaarregeling om deelname aan deze reis mogelijk te maken is georganiseerd. VOORSCHOTEN K. J. M. V.-nieuws. Dinsdag a.s. Ma- rjacongregatie (7.30). Woensdag 22 Maart ouderavond! Op dien avond zal weer een tiental adspirantleden worden geïnstal leerd. Als spr. zal o.m. optreden: de ver- bondsvoorzitter v. d. Diocesaan Haarlem sche K. J. M. V. dr. W. Düsselbloem. Het belooft een mooie avond te worden. Daar om èn ouders èn vrienden K, J. M. V.'ers komt allen, laat niemand zoo'n bijeenkomst verzuimen. Laat daad en ware geest uw emblemen zyn, ook dien avond! Aanvang. Woensdag na het lof om plus minus 8 uur. VOORHOUT Dienstregeling. Op verzoek van het gemeentebestuur zullen, ingaande de dienstregeling 15 Mei a.s. te Voorhout de treinen in de richting Haarlem stoppen op de navolgende tyden: 12.31, 15.01, 16.52, 19.01, 20.01, 21.31 en 23.31 uur. Geboren: Petrus Johannes Francis- cus. z. van P J. Vlasveld en C. Th. Reeu- wijk Helena Maria Catharina, d. van P. G. Hilgersom en C. J. Koek Petrus Joannes Joseph, z. A. A. van Kampen en J. E. Berbee Cornelis Hendricus Joseph, z. van A. A. van Kampen en J. E. Berbee. Overleden, P. van Reisen 85 j., wedr. van E. L. de Haas C. Spruüt 85 j., wedr. van J. v. Amsterdam J. Vink 59 j., echt genoot van M. Koek D. Hoogduin 71 j., echtgenoot van Q. Rotteveel. Gevestigd: Marcellinus Steenhuis van Voorburg Hubertus A. Kroon van Ursem Helena W. S. Besling van 's-Gra- venhage Hermanus H. L. Klein Schip horst van Deventer Johannes M. Ter- windt van Gent Petrus L. Th. Koks van Drunen Antonius J. Raamsveld van Hillegom Helena M. Hoek van Warmond Helena van Steen van Haarlem. Vertrokken: Arnoldus C. Arendse naar Katwijk Adrianus B. van Dyk naar Noordwükerhout Johannes van der Lans naar Lisse. WARMOND St. Josephsgezellen. Aangezien er a.s. Maandag enkele nieuwe commissarissen moeten worden gekozen, verwachten wy dien avond alle leden. Door het 'bestuur worden candidaten gesteld. De heer v. d. Zalm zal spreken over „Een groot bekeer ling". Aanvang 8 uur precies. Klinkenbergerpolder. In hotel de „Zon" had onder leiding van den heer J. K. Heyl de gewone jaarvergadering plaats van de ingelanden van den Klinkenbergerpolder alhier. Van de 53 stemmen die in totaal kun nen worden uitgebracht waren 40 stemmen vertegenwoordigd. De rekening over het jaar 1938, waarin de conversie der leening was opgenomen, was door het bestuur ont worpen als volgt: Aan inkomsten op een bedrag van ƒ3642.82 en aan uitgaven een bedrag van ƒ3172.53, zoodat een batig saldo te boeken viel van 470.29. De om slag bedroeg over het afgeloopen jaar ƒ7 per H.A. De rekening-commissie verklaar de by monde van den heer ir. P. H. A. Ro- senwald de rekening en bescheiden in orde. De begrooting voor 1939 werd vastgesteld tot een bedrag aan inkomsten en uitgaven van 1315.76 en zulks met een omslag van 6.per H.A. Op een verzoek van het ge meentebestuur van Oegstgeest tot vrystel- ling van omslag over 1938 voor de Oude Dam, op grond van het feit, dat bedoelde dam op de legger van Oegstgeest als open bare weg voorkomt, werd gunstig beschikt. Echter zal in verband hiermede aan het ge meentebestuur worden verzocht om, aan gezien een groot deel van dien openbaren weg dien naam niet verdient, tot aan de grens van Warmond, een behoorlijke ver harding tot op een breedte van ten minste 3 Meter te doen aanbrengen. De heer A. N. den Hollander lid van het bestuur, die 28 jaar als zoodanig met groote toewy- dnig zijn tijd en krachten aan den polder heeft gegeven, moest dit jaar aftreden. De voorzitter bracht hem dank voor zijn vele diensteil vooral de drie laatste jaren tij dens den aanleg van den Rijksweg, aan den polder bewezen. Een voorstel om den heel de Hollander die, ware het niet dat de polcierwetten zulks verhinderen, zeker nog zou aangebleven zijn, op andere wyze aan den polder te verbinden, werd onder veel instemmmg aangenomen en door den heer den Hollander geaccepteerd. Als blyk van waardeering zal hem een stoel worden aan geboden. Gaarne zal dit geschenk door den heer den Hollander worden aangenomen, op voorwaarde dat vooraf de maatwijdte nauwkeurig zal worden bepaald!! Met by- na algemeene stemmen werd in de vaca ture voorzien door de benoeming tot pol- deremeesler van den heer L. P. Heems kerk die verklaarde zyn benoeming aan te nemen. Hierna werd de zeer geanimeerde bijeenkomst gesloten. ZOETERMEER Gemeenteraadsverkiezing. De stem ming voor de leden van den Raad zal in deze gemeente plaats hebben op Donder dag 22 Juni a.s. De candidaatstelling heeft plaats op Dinsdag 9 Mei e.k. Koopt bl| hen, die ln Uw Dagblad adverteeren

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6