Acadeniienieuws OMGEVING Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN ZATERDAG 18 MAART 1939 HE IE,T>,*rHF COURANT EERSTE BUD - PAG. 3 Dr. R, ANTHES TE LEIDEN. Dr. Rudolf Anthes, leider van de Egypti sche afdeeling der „Staatliche Museen" te Berlijn, hoopt in de volgende week twee lezingen te houden in het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden. Dr. Anthes is een der bekendste jongere Duitsche Egyp tologen; hij heeft medegewerkt aan de sa menstelling van het Egyptische woorden boek, was als assistent eenige jaren aap het Duitsche Instituut te Cairo verbon den en heeft deelgenomen aan de opgra vingen van het Oriental Institute van Chi cago te Medinet-Habu. In 1929 werd hij verbonden aan het museum te Berlijn, sinds 1931 is hij tevens privaatdocent aan de universiteit te Halle. Hij publiceerde werken over de inscripties van Hatnoeb in 1927 en over de levensregels en levens wijsheid der oude Egyptenaren in 1933. 21 Maart hoopt dr. Anthes te spreken over: „Die Komposition agyptischer Wandbil- der". 23 Maart over,, Ausdruckswandel der Egyptische Kunst". In beide lezingen wil dr. Anthes aantoonen, hoe de kultureele en geestelijke veranderingen in den loop der Egyptische geschiedenis zich in de kunst weerspiegelen. Toegangskaarten voor beide lezingen zijn te verkrijgen op het bureau van het Museum. GEVEILDE PERCEELEN Ten overstaan van Notaris H. M. Mar- lcusse te Leiden. Het fabrieksgebouw met erf en open ter rein benevens alle machineriën, gereed schappen en verderen inventaris te Hazers- woude tusschen Rijn en Dijk aan den Rijn dijk A 146a genaamd „De Rijnstreek" groot 1445 c.a. totaal in bod: 10.511.10 kooper de heer C. J. Vermeulen te Bos koop c.s. voor 12.911.10. Het winkelhuis met afzonderlijke boven woning Oude Vest 55 hoek Lange Mare groot 68 c.a. alsmede het magazijn Lange Mare 29 tezamen in bod: 5.070.kooper de heer G. A. van Rooijen te Barwouds- waarder voor: 5.470. Het pakhuis Koddesteeg 4 in bod: 240. kooper de heer H. Niepoth q.q. te Leiden voor: 240. Het heerenhuis en erf Hoogewoerd 118a in bod: 3.600.kooper de heer M. C. van Straten q.q. te Leiden, voor: 3.675. Het burgerwoonhuis met tuin en zijpad Meerburgerstrat 1 in bod: 4.050.kooper de heer G. van Zeist te Leiden voor: 4.050.—. - Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 6279. N.V. Automobiel handel Vreeken en Schudel, Leiden, Pa penstraat 4 en 5b. Overl. Comm.: C. F. Schudel, Wassenaar, d.d. 11 Febr. 1939. 1589. Joh. de Boer, Hazerswoude, Dorp Cl 17. Handel in landbouwwerktuigen, ijzerwaren, hout en touwwerk. Uittr. E.: J. de Boer, Hazerswoude, d.d. 1 Oct. 1938. Wijz. handedsn. in: Firma Joh. de Boer. N.É.: M. G. L. de Boer, Hazerswoude. O p h e f f i n g: 7049. Moderne Woningin richting. Leiden, Voldersgracht 15. Meu belmakerij. NIJVERHEIDSONDERWIJS R.K. Huishoudschool Voor het theoretisch gedeelte van het examen voor de akte N VII (Leerares Huishoudkunde en Wasbehaftdeling) slaag den de dames: W. Lindeboom en H. L. Woldring en voor het theoretisch gedeeite van het examen voor de akte N VIII (Leerares Koken en Voedingsleer) slaag den de dames: W. P. Hol, J. M. M. Meyer, V. A. Maas, M. A. M. Mönking, S. J. G. M. Nefkens, C. M. Schroder, A. C. Vrede- bregt, A. Th. Westphal, K. IJdens. St. Franciscus-Liefdewerk. Naar wij vernemen zal op Zondag 16 April een Liefdadigheidsuitvoering wor den gehouden ten bate van het St. Fran- ciscus Liefdewerk in onze stad. Pierre Balledux zal opvoeren het too- neelstuk „Rond een half Millioen", terwijl na afloop hiervan een balavond zal wor den georganiseerd. De prijzen der plaat sen zullen zijn ƒ1.f 0.75 en ƒ0.50, alles inbegrepen. Dat deze avond zal slagen lijdt geen twijfel, waar een goed en prijzens waardig doel met. een schitterenden avond samen gaat. Nadere bijzonderheden volgen in ons blad, men leze daarvoor binnenkort de advertentie. Bioscopen. Lido. MARIE - ANTOINETT E. De gevangenneming en terechtstelling van de koning en koningin van Frankrijk tijdens de omwenteling is een van de aan grijpendste tragedie's van de wereld-histo rie een tragedie, die door alle eeuwen he^n de menschen zal ontroeren voor de vreeselijke tegenstelling tusschen de schit tering en luister, die de Oostenrijksche keizersdochter omstraalden en de barre el lende en eenzaamheid van haar leevnsein- de. De prachtige film, aan het leven van Frankrijks levenslustige koningin gewijd, trekt en terecht zooveel belangstel ling, dat de vertooning er van deze week wordt verlengd. Een bezoek overwaard. Trianon. MARIONETTEN. In Trianon zingt Benjamino Gigli, halen Paul Kemp en Theo Lingen dwaasheden uit, speelt het keukenmeisje Lucie English een koddige gravin en wordt de Ameri- kaansche journaliste Gloria Bakerman (Carla Rust) er heerlijk tusschen geno men. De ïtaliaansche tenor Mario Rossi is na 'n langdurig tournée door Amerika in zijn vaderland teruggekeerd. Alvorens hij weer zal potreden, wil hij een paar rustoge va- cantiemaanden doorbrengen op een land goed met wijnbergen, dat hij in een afgele gen streek gekocht heeft. Hij is hier be kend onder den naam Roberti. Op een fietstochtje in de omgeving komt Mario haast in aanrijding met de auto van een reizend rnarionetten-theater. Door het plotselinge remmen valt een kist met gramofoonplaten uit de auto en alle zang platen, die voor de avondvoorstelling noo- dig zijn, zyn gebroken. Mario biedt aan om ter vervanging van de gebroken platen dien avond persoonlijk te zingen. Het voorstel wordt aangenomen. De Amerikaansche journaliste Gloria Bakerman komt, met haar oom op weg naar een badplaats voorbij het marionetten theater. De prachtige stem van Mario trekt de aandacht van Gloria en zij denkt een nieuwen zanger ontdekt te hebben. Zij en gageert het heele theater voor drie maan den om hierdoor de gelegenheid te krijgen Mario les te laten geven. Deze weigert ech ter met haar mee te gaan en daarom neemt het heele gezelschap zijn intrek op het landgoed van Mario, die hier even wel de rol van een eenvoudigen boeren knecht speelt en zijn keukenmeisje als gastvrouw laat optreden. Galli, de directeur van het maronetten- theater, is de eenige die Mario kent. Hij heeft hem vroeger les gegeven en hervat deze lessen thans. Gloria probeert Mario voor te bereiden op het leven in de groote stad, doch ongemerkt brengt Mario haar interesse bij voor het buitenland. Na eenigen tijd stelt Gloria zich in ver binding met den impressario Astori en weet hem over te halen naar haar ontdek king te komen luisteren Hij herkent Ma rio direct, doch deze weet hem tijdig te be duiden het geheim te bewaren. Oogenblik- kelijk engageert hij hem voor een concert op 15 September in Napels en er wordt af gesproken,-dat de naam van den zanger niet bekend gemaakt zal worden. Eerst op den avond van het concert bemerkt Glo ria, dat Mario haar voor den gek gehou den heeft en woedend gaat zij weg. Op weg naar Genua passeert de auto echter het marionetten-theater, waar Mario weder om zingt en dan komt alles natuurlijk in orde Het is een film van het oudé en beproef de Duitsche genre met veel dwaasheden, romantiek en de prachtige stem van Gigli. De tweede film „De rebel van Texas" verplaatst de toeschouwers naar het Texas van vlak na den Amerikaanschen burger oorlog, waarin het Zuiden door het Noor den werd overwonnen. Het land verkeert in een toestand van desorganisatie. In deze wanorde staat de jonge eigenares van een ranch zonder hulp. In de persoon van Kirk Jordan (Randolph Scott) vindt zij echter een beschermer en op* zijn advies worden haar groote kudden vee noordwaarts ge dreven om in het Noorden voordeelig te wórden verkocht. De trek van een kudde van tienduizend stuks zee gaat met aller- en het woeste landschap geeft een prachti ge entourage aan de film. Luxor DEANNA DURBIN ALS „BAKVISCH" In het leven van ieder mensch komt een tijdperk voor dat men te groot is geworden voor servet, maar nog te' klein is voor tafel laken. Zoo gaat het met Deanna Durbin ook; zij is niet langer het me'.sje meer, evenmin trouwens als Jackie Cooper nog het jongetje van vroeger is Het gevaar bestond, dat men in Holly wood Deanna Durbin plotseling zou gaan bombardeeren tot volwassen filmdiva, doch dat is onjuist gebleken. Men heeft haar „bakvisch" gelaten en in de fiim, welke deze week in Luxor draait en in het Hol- landsch ook de „Bakvisch" heet, is zij een jonge dame zooals zij ook werkelijk is, een snoezige bakvisch. Gelukkige leeftijd,, als je nog verliefd kunt worden op allerlei „goden en godinnen" in menschengedaante. In dit filmverhaal wordt Deanna Durbin verliefd op Melvyn Douglas, die eenige dagen bij1 haar vader verblijft om enkele geniale artikelen over Europa te schrijven. U moet weten, dat Melvyn Douglas even tjes de beste journalist is „of all America" en Deanna's pa is de eigenaar van de grootste waarheidslievendste en betrouw baarste bladen in de Ver. Staten. Deanna wordt op slag verliefd op dien sympathie ken journalist en zij laat er zelfs bijna een revue, welke ten bate der padvinders zal worden opgevoerd, voor in de saeek. Maar 't is bekend: de show moest door gaan, en als Deanna hopeloos verstrikt is in haèr liefdesgeschiedenisje, verschijnt de deus ex machina. Des journalisten vrouwe lijke collega acteert voor diens vrouw. Deanna huilt, haar kalverliefde is over en de show kan Deanna weer in de hoofdrol krijgen. En zij leefden nog lang en geluk kigHet is een gezellig, pretentieloos sprookje, een boeiende amusementsfilm die geraffineerd gecomponeerd werd door de regisseur Edward Ludwig. Deanna zingt een vijftal liederen en doet dus wat van haar verwacht wordt, evenals Melvyn Douglas, de begaafde acteur wiens naam op het programma staat naast dien van John Holliday, Irene Rich en de jeugd: Jackie Cooper, Peggy Stuart en Jackie Searl. Let ook op de kleine Juanita Quigley, een paar turven hoog, en zoo zeker van haar zaak als een groot mensch. Dat deze film de aandacht moest trek ker va nalle bakvisschen uit Leiden en om geving, ligt voor de hand, temeer als de di rectie vrij entree oelooft. Dat er gisteravond heel wat bakvisschen arnwezig waren, was duidelijk zichtbaar enhoorbaar. Vóór de pauze werd „De reddende en ge1" vertoond; een grappige historie van een jonge dame, die in een hotel de zaak eens op pooten zou zetten, doch tenslotte verward raakt in de strikken /an een „ze keren graaf Wetterstain", die heelemaal geen graaf is. Het is een aardig programma deze week, dat een groote attractie zal blijken. Casino. IN DE SCHADUW VAN DE MISDAAD. Wie van sensatie en spanning houdt kan deze week zijn hart ophalen in de twee- weeksche seriefilm „Ir de schaduw der misdaad", welke Amerikaansche rolprent nagenoeg het geheele programma vult. Slechts het gebruikelijke journaal gaat aan deze grandiose sensatiefilm vooraf. De film bevat een lang verhaal van een bandietenbende, die erop uit is om zich van alle mogelijke middelen te bedienen ten einde zichzelf te verrijken. Twee directeuren van een scheepvaart maatschappij stellen alle pogingen in het werk om Frank Courtner, den zoon van den overleden scheepvaartdirecteur te doen verdwijnen, om aldus de erfenis in han den te krijgen. Daarnaast trachten zij een jongen uitvinder, marconist aan boord van het schip, waarop de jonge erfgenaam zich bevindt, een uitvinding afhandig te maken: Het betreft hier een gevaarlijke uitvinding, namelijk niet minder dan een apparaat, dat werkt met electrische straal, die schepen op mijlen afstand kan vernietigen. De bra ve uitvinder wil het apparaat aan zijn regeering afstaan, maar de bandieten en hun opdrachtgever hebben heel andere doeleinden voor oogen. Zij willen er n.l. de concurreerende schepen op zee 't slacht offer van dan worden. En dan herhaalt zich de eeuwigdurende strijd tusschen het recht en de misdaad en gevolg er van op deze rolprent is een sa tanische strijd tusschen de bandietenben de en Frank Cortner (Frankie Darroo) met zijn beroemden hond Rin-Tin-Tin Jr., te zamen met den marconist Withlock. Ge vechten van korten en langen duur wor den als 't ware aaneengeregen, achter volgingen te water en te land, schietpar tijen zonder tal, dat alles wisselt zich af in een verbazingwekkende snelheid en steeds grooter wordende spanning. Het ein de brengt natuurlijk de overwinning aan het recht en de misdadigers ontgaan hun gerechte straf niet. Natuurlijk zitten er heel wat onwaar schijnlijkheden in de film, anders zou het geen Amerikaansche zijn, maar die neemt men gaarne op den koop toe. Verwonder lijk blijft in ieder geval het optreden van den hond, die als 't ware in 't bezit van mensch en verstand op de meest critieke mo menten uitkomst in den nood brengt. Een film om van te smullen, als men van sen satie houdt. LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Rechtsgeleerdheid op proefschrift getiteld: „De bedrijfsconces- sie" de heer C. F. Diesch, geboren te Mid delburg. Geslaagd: Doctoraal examen Geneeskunde: mejuf frouw C. A. L. de Klerk, Rotterdam, de heer F v. d. Graaff, 's-Gravenhage; Doctoraal examen Rechten: de heer H. Jonker, Leiden. 1 Voor het examen van apothekers-assis tent slaagden: mejuffrouw G. M. van de Wetering, Rotterdam, de heer G. J. M. Fritscby, Rotterdam. ir< WONINGBOUWVEREENIGING OPGERICHT. Gisteravond werd in de zaal van „Het Blessepaard" een bijeenkomst gehouden om tot oprichting te komen van een R.-K. Wo ningbouwvereniging. Een comité, ge vormd door den wethouder van Openb. Werken, den heer H. Smits alsmede de heeren P. Beekman, J. Koeleman en J. Groeneweg, höd plaats genomen aan de bestuurstafel, terwijl de vergadering geleid werd door den zeereerw. heer pastoor Floor. Pastoor Floor betuigde zijn vreugde over de groote opkomst en hoopte, dat de op zet van dezen avond succes mag hebben. Spr. zette uiteen, dat de nieuwe bewegin gen, zooals de Nieuwe Gemeenschap, de Geestelijke en moreele herbewapening en den Bond zondei Naam de oorzaken zijn van de poging cm een woningbouwvereeni- ging op te richten. Deze bewegingen be oogen, de ware Christelijke naastenliefde en de grondslag van een woningbouwver- eeniging berust op Christelijke naasten liefde. Spr. memoreerde uit zyn nieuwjaarsrede de mededeëling, dat van de in 1938 25 geslo ten huwelijke slechts 5 paren in de parochie zich vestigden, wat een ongezonde toe stand is en voornamelijk te wijten aan het gebrek aan woningen in de buurtschap. Pastoor Floor geeft dan het woord aan den heer Smits voor de behandeling van het technische gedeelte. De heer Smits meent, als een vereeni- ging opgericht is, dat er begonnen kan worden met het bouwen van 10 werkmans woningen, welke per week huur doen. Het lidmaatschap is ƒ25.—, dat in kleine termijnen betaald kan worden; dit geld blijft het eigendom van het lid. Voorts geeft spr. een beschrijving hoe de wonin gen ingericht zullen worden. Na een algemeene gedachten wisseling geven 28 aanwezigen zich als lid op. De heer Smits deelt hierna mede, dat op Don derdag 23 Maart een. ledenvergadering zal gehouden worden. In een slotwoord feliciteerde pastoor Floor het comité en de leden met de op richting van de wonixigbouwvereeniging. Spr. hoopt, dat deze vereeniging vrucht baar werken mag en stelt haar onder de bescherming van den H. Don Bosco. Ik heb geen behoefte aan gen woning, zegt spreker, dus word ik geen lid, maar ik geef 25. voor de oprichtingskosten. Met groot ap plaus werd deze médedeeling aangehoord. Tot slot spreekt pastoor Floor de hoop uit de eerste woning te mogen inzegenen. Binnenland EERSTE AUTOMATISCHE BLOKSTELSEL MET LICHTSEINEN BU DE NED. SPOORWEGEN. Maandag 20 Maart zal t 'eerste automa tische blokstelsel met lichtseinen bij de Ne- derlandsche Spoorwegen in dienst worden gesteld op de lijnen Den H a agVoor- choten en Den Haa g—L o o- laan. Buitenland DE REDE VAN CHAMBERLAIN DOOR DE DUITSCHE PERS NOG NIET GEPUBLICEERD BERLIJN, 18 Maart (A.N.P.) De rede van minister-president Chamberlain te Birmingham is door de Duitsche pers nog niet gepuDliceerd. Klaarblijkelijk wacht men op aanwijzingen uit Ween en, waar de rede grondig wordt bestudeerd. In welingelichte kringen veronderstelt men, dat het antwoord niet lang op zich zal laten wachten, aangezien sprake is van het innemen van een eenzijdige houding en een persoonlijken aanval. Men betreurt algemeen deze rede en als eenige verzachtende omstandigheid wor Chamberlain beschouwt men het feit, dat hy om aan de macht te blijven de oorlogs zuchtige geest van zijn meest verbitterde tegenstanders voor een deel heeft moeten volgen. In ieder geval acht men de rede geen bijdrage tot den vrede. Wat betreft de verklaringen van Roose velt: deze hebben geen verwondering ge wekt, want men acht het natuurlijk, dat de democratische president de gelegenheid heeft aangegrepen om Duitschland 'aan te vallen en zijn doel te bereiken, het doel van de plutocratische kringf welke het Witte Huis regeert. In antwoord op de korte verklaring van Daladier wordt gezegd, dat geen wijziging de politiek van Frankrijk Duitschland zal beletten zijn weg te gaan. Ten slotte wordt het terugroepen van den Britschen ambassadeur uit Berlijn om rapport uit te brengen zonder commentaar gepubliceerd. VON NEURATH RIJKSPROTECTOR VOOR BOHEMEN EN MORAVIë BERLIJN, 18 Maart (ANP.) Officieel wordt medegedeeld, dat de Führer rijksmi nister Konstantin, freiherr von Neurath heeft benoemd tot rijksprotector in Bohe- men en Moravië, met als ambtszetel Praag. Von'Neurath-behoudt zijn functie van rijksminister en voorzitter van den gehei men kabinetsraad. Verder heeft de Führer den plaatsver- vangenden gouwleider van het Sudeten- land, Karl Hermann Frank tot staatssecre taris en de regeerings-president Kurt von Burgsdorff benoemd tot Ministerial. Direk- tor bij den Rijksprotector in Bohemen en Moravië. FRANSCHE REGEERING KRIJGT VOLMACHT.. PARUS, 18 Maart. (AJV.P.) De Ka- er heeft met 334 tegen 258 stemmen de regeering de gevraagde volmachten ver leend. COMMUNISTEN UIT DEN GEMEENTE RAAD VAN ALMERIA VERWIJDERD. ALMERIA, 18 Maart. (A.N.P.) De co'mmunistische minderheid is uit den ge meenteraad van Almeria verwijderd, niet tegenstaande de betuiging van trouw aan den verdedigingsraad te Madrid. Bij beschikking van den Minister yam O., K. en W. zijn de heer C. Brilman en dr. W. Tuijn benoemd tot leden van de commissie, belast met het afnemen van de examens ter verkrijging van de akten van bekwaamheid tot het geven van nij verheidsonderwijs, gemerkt Nb, No, N N III en de aan teek ening op de akte N III, zoomede voor het getuigschrift, bedoeld in artikel 38, eerste lid, der Nijverheidson derwijswet, behoorend bij die akten of die ■aanteekening. De commissie zal zitting houden te Den Haag. TWEE VLIEGTUIGEN VAN FRANCO NEERGESTORT. MADRID, 18 Maart. (A.N.P.) Tijdens een verkenningsvlucht boven Toledo zijn twee- vliegtuigen van de luchtmacht van Franco in botsing gekomen en neerge stort. LEIDEN. Geboren: Johanna, d. v. H. C. Meurs en J. de Wolf Maria Mathilda Grietje, d. v. D. Schellingerhout en W. v. Wilgen Elsje Margaretha, d. v. A. Klisser en C. Visjager Johannes Cornelis Josef, z. v. W. B. Kortekaas en A. Tromp Cor nelia, d. v. M. v. Nood en S. de Jong Rudolf, z. v. H. Breedeveld en- C. War mond Maria Margaretha Johanna, d. v. J. C. Huisman en M. W. Bakker Hille- gonda Elizabeth, d. v. C. v. Oeveren en M. v. Giessen. O v e r 1 e d e n: K. v. d. Aar, wed. van S. Ciere, 74 j. A. de Regt, dr. 16 j. A. M. S. Zoetemelk, wed. van J. v. Leeu wen, 67 j. C. G. Kruif, wed. van J. v. Sonsbeek, 69 j. LEIDEN, 17 Maart. Groentenveiling. Roode kool 5.806.80, savoye kool 5.60 —6.10, rapen 3.30—3.50, prei 9.70— 13.20, kroten 0.803.30, idem gekookt 6.007.00, uien 1.104.40, peen 2.90 7.70, andijvie 1523, cta 28, witloof 12—30, spinazie 1217, alles per 100 Kilogram; salade 3.409.80, per 100 stuks; pieterselie 10.3010.90, radijs 2.703.90, selderie 4.808.00, rabar ber 710, raapstelen 0.501.20, per 100 bos. 18 Maart. Boter. Prima Fabrieks- boter 1.49, prima Boerenboter 1.32)» 1.42)4 per K.G. Aanvoer: 755 K.G. Handel kalm. 1318 Maart. Turf. Lange turf 8.009.00, per 1000. Geen aanvoer. UTRECHT, 18 Maart. Vee. Totaal aangevoerd 3655 stuks vee, w.o. 675 runde ren. Stieren f 0.260.30 per pond. Handel kalm, nauwelijks prijshoudend. Slacht koeien 2e soort ƒ0.300.35, idem 3e soort ƒ0.25—0.29 per pond. Handel matig, prij zen onveranderd Vaarzen f 1402.20, Melkkoeien f 1702.70, Kalfkoeien 180 280, Varekoeien 120210 per stuk. Han del gedurkt, geen lagere pryzen. 50 Ma gere kalveren 50110 per stuk. Handel gedurkt, prijzen gelijk. 1690 Nuchtere kal veren ƒ3.505.per stuk. Handel matig, prijzen iets stijver. 720 Magere varkens 2235, Schrammen f 1522, 420 Biggen ƒ915 per stuk. Handel matig, pryzen onveranderd. 100 Magere schapen ƒ11 23 per stuk. Handel gedurkt, prijzen iets lager. Boter. Aanvoer 300 K.G. 1.40 per K.G. Kaas, aanvoer 150 K.G. ƒ0.50—0.70 per K.G .Eiren, aanvoer 38.000 stuks 3.30 4.p. 100 st. KATWIJK AAN DEN RUN, 17 Maart. Groentenveiling. Per 100 K.G. Roode kool 6—7.50, Gele kool 6.10—7.40, Uien 44.50, Per kist van 20 K.G.: Was- peen 1—1.85, Kroten 0.60—0.75. LEIDSCHENDAM, 17 Maart. Groenten- veiling. Kropsla le soort f 6.408, Stoof- sla 1624, Spinazie per 4 K.G. 6069. Raapstelen 1.201.50, Rabarber per 100 bos 8.208.50, Radijs 11.80, Brus- selsch lof 17—18, Prei 14.10—14.60, Sel derie 55.40. LEIDERDORP, 17 Maart, Vrije veiling. Kipeeiren 3.303.80, Eendeieren 2.90- 3.40, boter 6472 ct. per p., kaas 2432 ct., kippen 3565 ct. per stuk, eenden 40, ko nijnen 0.152.25. LOOSDUINEN, 17 Maart. Greenten. Bloemkool 10, Kaskomkommers le soort 17.40—23.20, id. 2e s. 14.50—20.30, id. 3e srt. 10.1014.80, Spinazie 4872, Sala de le s. 6.208.50, id. 2e soort 4.205.90 Peen le s. 24, Radijs 22.90, Raapstelen 80—95, Selderij 6.10—1.70, Prei 14.70 —15.70, Andijvie f 17.25—20 25, Komkom- merstek 1322, Eieren 3.703.90, Dun sel 7. TER AAR, 17 Maart. Centrale veiling. Spinazie 5866 ct., Andijvie 7284, Uien 4 905.00, Prei 6.80, Spruitkool 16.70 —17, Witlof f 14—24.40, Radijs 2.50—3.20, Selderij 9, Raapstelen 0.501.80. VINKEVEEN, 17 Maart. Groenten Witlof f 22.50—25 per 100 Kg. id. II 12.50—19, id. Ill 7—10.50, Spinazie f 17 —20, Rabarber 78, Radijs 2.502.70 W1SSELNOTEERLNGEN (AMSTERDAM) Londen 8.823/g Berlijn 75.60 Parys 4.99 Brussel 31.70 Zwitserland 42.67 Kopenhagen 39.40 Stockholm 45 45 Oslo 4435 New Vork 1.883/g oom VLOT EN VRIJ SPREKEN is een eisch des tijds geworden en volgens Donders methode voor iedereen in kerten tijd te lecren. A.S. DINSDAGAVOND HALF NEGEN, BOVENZAAL VAN „AMICITIA", STtENSTR. 2 TE LEIDEN, houdt de Heer ALF. DONDERS uit den Haag, een kosteloos toegankelijke voordracht over SPREEKANGST VLOT - SPREKEN Angst. Spreekangst. Spraakgebreken. Verlegenheid. Minder heids- en Minderwaardigheidscomplexen. ALF. DONDERS heeft reeds honderden spreekangstige menschen tot vlotte en vrije sprekers opgeleid. Op dezen avond zullen verschillende, cursisten het woord voeren. Ga mee met Uw tijd of U blijft achter. Prosp en inl. gratis bij Dondersschool, Laan van Meer- dervoort 495, Den Haag. 510

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3